Hirdetés
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Pajac: Windows XP még mindig letölthető
- sziku69: Szólánc.
- Vezeték nélküli porszívók - alapok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Toomy: FOXPOST: régen jó volt, de már jobban jársz, ha elfelejted
Új hozzászólás Aktív témák
-
sifarr
senior tag
Akkor pár szó a felvetődött problémákról.
1. A Netfone ÁSzF-jében részletesen van szó a számhordozásról a hírközlési törvénynek megfelelően. Számhordozás során a szám az átvevő szolgáltatóhoz kerül, de a szám az előfizetőé.
A Netfone egyedi szerződés 2-es melléklete a számhordozási nyilatkozat. Ez is egyértelműen számhordozásról beszél. Ez is benne van az ügyfél nyilatkozataként:
"Alulírott XY (előfizető) az Elektronikus Hírközlésről szóló 2003. évi C. Törvény és a 2/2012. (I. 24.) NMHH rendelet alapján a számhordozhatóságra biztosított
lehetőségemmel élve alábbi adataim megadásával úgy nyilatkozom, hogy mobiltelefon szolgáltatásra a Netfone Telecom Kft-t választom és e szolgáltatásra előfizetői
szerződést kötök, amelynek során az alább rögzített telefon szám(ok)at meg kívánom tartani."
Tehát szó nincs arról, hogy az ügyfél lemondana a számról a Netfone javára, mint sok továbbszámlázós flotta esetében. A szolgáltató tehát a Netfone, a szám tulajdonosa pedig az előfizető. Ha akarja, akkor később az ügyfélnek joga van elhordozni is a számát a Netfone-tól.2. Ne keverjük a telefonkönyvet, tudakozót a számhordozással, a szám tulajdonjogával.
A hírközlési törvény szerint (160. §.) csak a vezetékes (helyhez kötött) telefon-előfizetésekről kell előfizetői névjegyzéket készíteni. Azt is csak a saját előfizetőiről köteles.
Mobilelőfizetőkről nem kötelező, de lehet. Viszont ebben az esetben (is) nyilatkoztatni kell az előfizetőt, hogy akar-e benne szerepelni vagy sem (titkos szám), és ha igen, akkor milyen adatokkal.
Aki már szerződött a Netfone-nal, az tudja, hogy ilyen nyilatkozatot nem kértek. Azaz a Netfone bizonyára nem készít előfizetői névjegyzéket tudakozói, telefonkönyvi célból.
A Telekom tudakozója esetében valami ilyesmit tudok elképzeni, ami a korábban jelzett problémát okozta.
Egy számot a Telekomtól a Netfone elhordozott az előfizető nyilatkozata alapján. Az elhordozás miatt az előfizető korábbi, a Telekomnak adott nyilatkozata érvényét vesztette, azaz a Telekom köteles volt a személyes adatokat onnan törölni. Beírta helyette a Netfone-t, mint szolgáltatót. Na, hogy ezt miért tette a Telekom, az nekem rejtély.
Új hozzászólás Aktív témák
- ZEN.com
- Bluetooth hangszórók
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Xbox Series X|S
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Úgy állhat le a 16 GB-os GeForce RTX 5060 Ti gyártása, hogy közben nem áll le
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Óra topik
- EAFC 26
- További aktív témák...
- Jabra Speak2 75 MS Teams USB-bluetooth hangszóró
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3854,94% Akkumulátor
- LG 35WN75C-B - 35" Ívelt VA - 3440x1440 - 100Hz 5ms - USB Type-C 60W - AMD FreeSync - HDR 10
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R7 3800X 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB Zalman T3 Plus CM 650W
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

