Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) juve600 válasza Dracula72 (#50) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem nem sürgős :D

(#52) pazo77


pazo77
tag

10 napja én is előfizetőjük vagyok .

Nem tudom , hogy más is ezt tapasztalja-e , de nekem a hangminőség kritikán aluli, hívottnál és nálam is.
Biztosan nem telefon probléma , mert 3-ban is kipróbáltam a simet és dettó ez a helyzet minden esetben..
Digi, Telenor simmel teljesen oké. Ezekkel a hangminőség kiváló.

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#53) 4Grider válasza pazo77 (#52) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem lehet, hogy 2G-t hasonlítasz 3G-n vagy 4G-n történő hívással össze? Mert előbbi természetesen sokkal rosszabb minőségű, mint az újabb generációs beszélgetés. Amíg itt nem lesz VoLTE, addig erre elég nagy esélyed van, főleg bázisállomásoktól messzebb.

(#54) pazo77 válasza 4Grider (#53) üzenetére


pazo77
tag

Lehetséges,hogy beszéd közben átvált 2G-re?
Mért maximum térerő mellett sem nagyon jó,
4G van a teló.

Egyébként nem pusztán lakom :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#55) martonl válasza pazo77 (#54) üzenetére


martonl
senior tag

Persze hogy lehetséges. Az, hogy 4G-n van a teló és ott akár maximum térerőt mutat, semmit nem jelent sajnos. Korábban ki is tárgyaltuk, hogy a Telekomra jellemzőbb, hogy VoLTE nélkül 2G-re vág le még akkor is, ha egyébként 3G is van. De a 3G lefedettséget eleve csökkentik. Nálam is ez van és én sem pusztán lakok. Ha van a telefonodban olyan lehetőség, hogy 4G/3G mód, próbáld ki azt.

[ Szerkesztve ]

(#56) zzola


zzola
félisten

Itt az az érdekes, hogy a HD hang a Telekom hálózatán 4G nélkül is müködik, elviekben?
Az láttam, hogy építik le a 3G-t, no de azért hogy tényleg ennyire tré lenne a beszédhang minősége?

(#57) martonl válasza zzola (#56) üzenetére


martonl
senior tag

HD hang tudtommal 3G-től van. 2G-n is vannak különböző hangkódolások, ha jól tudom, ott is van, amit HD-nek neveznek. De ha az ember kifog egy keskenyebb 2G cellát, akkor annak olyan is lesz a hangja. Nálunk a 2G hangminőség egész tűrhető, a lakásban arra is van kényszerítve a telefon, mivel a 4G nagyon gyenge.

(#58) zzola


zzola
félisten

Azt nem tudja valaki, hogy a 8990- forintos korlátlang adat + korlátlan beszéd előfizetési díja hogyan oszlik meg a számlán? Ebből mennyi a net díja?
Kösz.

(#59) tibor23


tibor23
senior tag

Telekomnál 2G-n is (kis) HD hang van, ha a telefon tudja. Nálam kiváló a hangminőség 2G-n egészen kis térerő mellett is. VoLTE-vel még jobb ha a túloldalon is megfelelő készülék van.

(#60) martonl válasza tibor23 (#59) üzenetére


martonl
senior tag

De a Netfone-nál nincs VoLTE. Aki szerencsés annak 3G-re vágja le a hívás. Akinek kevesebb, annak 2G-re és akinek még kevesebb, az kap valami half rate-szerű csatornát 2G-re beszédnél és örüljön hogy van közben térereje. :(

(#61) Dracula72 válasza martonl (#60) üzenetére


Dracula72
senior tag

Nem tudom ki hol telefonálgat, de nálunk samsung J4+ és s9 tökéletes hangot produkál folyamatosan az egész városban. (Digivel viszont szaggat, vonalat bont pedig amikor kezdte a Digi akkor fővonalként használtuk, de 2 hónapja használhatatlan.)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#62) zzola válasza martonl (#60) üzenetére


zzola
félisten

Ha így van, akkor full felejtős! Hiába olcsóbb, ha xar...

[ Szerkesztve ]

(#63) martonl válasza Dracula72 (#61) üzenetére


martonl
senior tag

Sűrűn lakott helyeken gondolom jellemzően még több 2G kapacitás, ill. a 3G is (még) elérhető, de ritkábban lakott részeken más lehet a helyzet. Ha a 3G-t is veszik vissza, akkor egyre inkább romlani fog a hangminőség. Egyébként nem értem, miért nem elérhető legalább a VoLTE. A Telekomé egész jó, nem hiszem, hogy sok műszaki problémájuk lenne vele.
A lefedettség oldalukon lehet illene lenne megemlíteni, hogy a beszéd csak 2G és 3G hálózaton elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#64) #76519680


#76519680
törölt tag

Már az eMAG-on is !!!! :DD :DD :D :K

(#65) martonl válasza #76519680 (#64) üzenetére


martonl
senior tag

Ebben a csomagban eddig volt 200MB net. A holnapjuk most nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#66) #76519680 válasza martonl (#65) üzenetére


#76519680
törölt tag

Már a faxbookon is adat nélkül írják.... :K

[ Szerkesztve ]

(#67) tibor23 válasza martonl (#60) üzenetére


tibor23
senior tag

Pont a Telekom az, ahol a 2G hangminőség is igen fasza (kis HD), alig marad el Volte-től, nem valami gyalázatos alig érthető agyontömörített izé, mint amit a Vodafone-nál már hallottam. Mint írtam sok esetben teszteltem olyan helyeken ahol 2G is alig volt, más semmi, de ott is kitűnő hangminőség van. Az igaz, hogy ha nincs 4G vagy gyenge (látszólag jó térerő mellett is), egyből letesz 2G-re , de ettől még hangminőség probléma nincs.
Mondjuk nálam erősen értékcsökkentő tényező lenne ha tényleg nincs a netfone-nál Volte.

(#68) gyendre2


gyendre2
tag

Sziasztok !
Az EU korlátlan netes tényleg korlátlan ? Mert sok szolgáltatónál van korlátlan,ami külföldön csak 25gb meg hasonlók ...
Kamionozáshoz kellene rokonoknak. Tapasztalat ?

(#69) 4Grider válasza gyendre2 (#68) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tényleg korlátlanoknál is be kell tartani a méltányos használat feltételeit. Azaz annyit kell forgalmazni/tartózkodni a simmel külföldön, mint itthon 4 hónap átlagában. Általában egy kamionos már ezen elhasal.

(#70) zzola


zzola
félisten

e-mag-nál ha megveszed a netfone csomagot, akkor az végül is mit takar? Az az első havi díj, vagy a belépési díj?

(#71) zzola


zzola
félisten

2021.02.01-től új ÁSZF lesz.
Vannak benne érdekes dolgok, pl. napi 35GB-nál többet nem lehet forgalmazni..

(#72) Dracula72 válasza zzola (#70) üzenetére


Dracula72
senior tag

Belépési díj nem volt, inkább első havi díj.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#73) gyendre2 válasza 4Grider (#69) üzenetére


gyendre2
tag

Ez mind érhető , de mégis hogyan lehetne megoldani egy kamionosnak , aki heti szinten 3 különböző országon megy át, hogy ne legyen 4 simkártyája, mind korlátlan nettel...

(#74) #76519680


#76519680
törölt tag

Egy vélemény a cégről......... :Y

(#75) Dracula72 válasza #76519680 (#74) üzenetére


Dracula72
senior tag

A net nem lassítós ezt tudjuk, érdekes ezt panaszként felhozni.
Kamu szaga van ennek a képernyőfotónak.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#76) #76519680 válasza Dracula72 (#75) üzenetére


#76519680
törölt tag

Googlé keresés, mikor felhozza a céget, vélemények ! Nyilvános, van több is.....jó is, rossz is.....új is....régi is.....
Nem én találtam ki ! Én csak rákerestem ! :DDD :K
Gondoltam segíthet másoknak a döntésben !

(#77) Dracula72 válasza #76519680 (#76) üzenetére


Dracula72
senior tag

Nem rád céloztam a kitalálásban, bocs ha félreértetted. :R
Ennél extrémebb módon szívatja a 3 "nagy" szolgáltató az előfizetőit és sokan befizetik azt az összeget is ami nem jogos behajtás.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#78) martonl válasza tibor23 (#67) üzenetére


martonl
senior tag

Eddig azt a megerősítést kaptuk, hogy nincs VoLTE. Beszéd közben pedig jó eséllyel 2G-re fog letenni.

(#79) Dracula72 válasza #76519680 (#76) üzenetére


Dracula72
senior tag

Egy frissebb vélemény a segítséghez:

[és a teljes lista aki olvasgatna]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#80) #76519680 válasza Dracula72 (#79) üzenetére


#76519680
törölt tag

:) :) :) :DDD

(#81) Madycsa válasza Dracula72 (#79) üzenetére


Madycsa
tag

Elég vegyesek a vélemények. :(

(#82) Dracula72 válasza Madycsa (#81) üzenetére


Dracula72
senior tag

Mint a 3 "nagy"-ról :K :U

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#83) zzola válasza Dracula72 (#82) üzenetére


zzola
félisten

A mobil szolgáltatásról nem sok vélemény van....

(#84) juve600 válasza Dracula72 (#82) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem még mindig nem jött számla :D

(#85) hbala válasza gyendre2 (#73) üzenetére


hbala
aktív tag

Van valami kamionosnet is, azt néztétek már? [link]

(#86) pazo77


pazo77
tag

Nem tudom,hogy az ügyfélkapu belépési adatokat emailben adják meg? Felhasználó a szerződésszám lehet?
December 13 óta vagyok előfizető,de még nem küldtek semmit.

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#87) Dracula72 válasza pazo77 (#86) üzenetére


Dracula72
senior tag

Sms-ben és emailben is kijött.
Felhasználónév: az Ügyfélszám, 6 számjegy.
Jelszó jön sms-ben ami megváltoztatható.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#88) Soma01


Soma01
veterán

A honlapjukon ez olvastam:
'Korlátlan beszélgetés minden magyarországi alapdíjas vezetékes és mobilhálózatba"
Azt tudjátok, hogy a 21-es körzetbe is korlátlan beszélgetés van-e? Vagy hol lehet ezt megnézni?

(#89) 4Grider válasza Soma01 (#88) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ÁSZF-ben kötelesek leírni a korlátlanság feltételeit. December elején az ÁSZF-jükben viszont még nem voltak benne a korlátlan csomagok. Talán mostanra bekerültek...

(#90) zzola


zzola
félisten

ÁSZF-ben egészen más havi díjak vannak.... :F

(#91) 4Grider válasza zzola (#90) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már december elején sem értettem, hogy hogyan merik ezt megcsinálni. Legalább annyi eszük lenne, hogy összedobnának egy akciós mellékletet, de még arra is ejtenek. :(((

(#92) Soma01 válasza zzola (#90) üzenetére


Soma01
veterán

Én sem találtam a honlapon hirdetett csomagokkal egyezőket az ÁSZF-ben. Az újban sem.

(#93) zzola


zzola
félisten

Nehogy az legyen, hogy később visszamenőleg leszámlázzák.
Jók az árak, de nem bízom bennük....

(#94) sifarr válasza zzola (#93) üzenetére


sifarr
senior tag

Jók az árak, de nem bízom bennük....
Miért is nem? Gondolkozzunk csak logikusan!
Senki sem csodálkozik a sok továbbszámlázós flották, amelyeknél fél- vagy harmadáron megkapni ugyanazt, mint a publikus díjcsomagoknál. De hozhatnám példának a nagyvállalati flottákat is.
A Netfone virtuális szolgáltató. Működését az NMHH felügyeli. Lényegében nem csinál mást, mit az előbb említett flották (nagy tételben vásárol) és hivatalosan szolgáltat az ügyfelek felé.

Aztán ... Megjelent a DIGI, nagyon jó árakkal. Bár a kapacitása, ügyfélszáma kicsi, fapados szolgáltató, de akkor is konkurrencia. Szerintem a Telekom a Netfone-on keresztül azt a piaci szegmens célozza, ahol a DIGI keresni szeretne. Hasonlattal élve: a Netfone a Telekom mobilos Flipje. Olcsón adja a Netfone-nak, de így is keres rajta. Megtakarítja pl. a számlázás, beszedés költségét is. Persze a Netfone is keres (ahogy a flották is).

Még egy. Előttem van egy Netfone szerződés (családtagé).
Benne van minden. 1 év határozott idő. A vállalt tarifa, a kedvezmények összegszerű meghatározása a listaárhoz képest, stb. Kiszámítható belőle, ha lejárat előtt felbontja az ügyfél, akkor mennyi lesz a kötbér. Ha lejár az egy év, akkor pedig a hírközlési törvényben foglaltak szerint válik határozatlan idejűvé a szerződés.

Mi akkor a gond?

[ Szerkesztve ]

(#95) zzola válasza sifarr (#94) üzenetére


zzola
félisten

Ha egy ÁSZF-et nem tudnak összehozni, akkor mégis mit várhat el az ember? ÁSZF-ben említ belépési díjat, annak mértékéről sehol nem írnak többször.
Előfizetés előre kifizetett díjakkal?
Plusz nem kell, hogy egyezzen a véleményem bárkiével is.

Persze ettől még lehet jó! Meglátjuk, mik lesznek a felhasználói tapasztalatok itt...

:)

[ Szerkesztve ]

(#96) Dracula72 válasza sifarr (#94) üzenetére


Dracula72
senior tag

...és a 12. havi számla is megvan/volt már tavaly/ befizettem 20 napért 2122ft-ot.
Nem írták, hogy kérnek még rá :D :))

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#97) juve600 válasza Dracula72 (#96) üzenetére


juve600
nagyúr

Én még mindig nem kaptam

(#98) martonl válasza Dracula72 (#96) üzenetére


martonl
senior tag

Ha az alapdíjon felül nem volt semmi értéknövelő tényező, mobil parkolás, emeltdíjas hívás, >100SMS stb. akkor nyilván nem fognak kérni semmit, hiszen azon belül korlátlan.

(#99) Dracula72 válasza juve600 (#97) üzenetére


Dracula72
senior tag

Ott már nem stimmel valami a rendszerüknél.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#100) juve600 válasza Dracula72 (#99) üzenetére


juve600
nagyúr

Hétfőn felhívom őket,de a Tcomtol vittem át a számom és onnan se jött

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.