Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#206) escaper


escaper
csendes tag

Sziasztok!
A lakossági (percdíjas) alapcsomaghoz lehet internetet venni? Ha igen, mennyiért? Nem találtam a weboldalon erről infókat.

(#207) kilesz77 válasza escaper (#206) üzenetére


kilesz77
csendes újonc

Szia! Igen, lehet, az árak:
500 MB 890 Ft
1 GB 1 090 Ft
2 GB 1 490 Ft
4 GB 2 890 Ft
8 GB 4 490 Ft
12 GB 4 990 Ft

(#209) tiko76


tiko76
aktív tag

Hello! A korlátlan net külföldön is korlátlan?

(#210) kilesz77 válasza tiko76 (#209) üzenetére


kilesz77
csendes újonc

Szia! 20 GB az EU-ban felhasználható mobil adat a korlátlan netet tartalmazó csomagban.

(#211) tiko76 válasza kilesz77 (#210) üzenetére


tiko76
aktív tag

Köszi!

(#212) zoli62


zoli62
addikt

Átállt a számom nekem is, minden simán ment. Miért decemberben került elő témaként a Netfone? Hiszen piacon vannak már jó ideje.

(#213) Fanni1980


Fanni1980
lelkes újonc

Érdekesség ! Barátomnak itt van előfizetése netfone korlátlan net csomag korlátlan hivas ! Elérte napon belül a 30 gb adat forgalmat és felfüggesztettek az előfizetését !!! Mikor lesz újra elérhető ? Miért kell felfüggeszteni az egész szolgáltatást ? Ha korlátlan a net miért van benne napi korlát egyáltalán ? Méltányos használatra hivatkozva kapcsolták ki a kártyát

[ Szerkesztve ]

(#214) Dracula72 válasza zoli62 (#212) üzenetére


Dracula72
senior tag

Mert akkor indultak ezek a jó csomagok.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#215) tiko76 válasza Dracula72 (#214) üzenetére


tiko76
aktív tag

Eu- N belül mennyiért lehet beszélni vagy mennyit a korlátlannal?

[ Szerkesztve ]

(#216) 4Grider válasza Fanni1980 (#213) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert beszéd célú előfizetésen aktivált mobilnet. Nyilvánvaló, hogy telefonon napi 30 GB az nagyon nem OK. Csak egyetérteni tudok a szolgáltatóval, a barátod nem használni, hanem kihasználni akarta a hálózatot.

(#217) Bayla válasza 4Grider (#216) üzenetére


Bayla
csendes tag

korlátlan (melléknév)
Teljesen határtalan; mindenre kiterjedő és külső ellenőrzés, irányítás nélküli, semmi módon nem korlátozott (lehetőség, szabadság), amely önkényes döntések szerint működhet.

A Telenor előfizetésem ilyen, a net valóban korlátlan és a torrentezésnél sem korlátozzák a sávszélességet. Kizárólag a korlátlan beszéd miatt filóztam a netfonra váltáson, de ez egy vicc, vagy inkább megtévesztés, átverés. Ha az ismerősömmel napi több órát beszélgetek, akkor majd azt is méltánytalan használatnak minősítik? :D :W

[ Szerkesztve ]

(#218) 4Grider válasza Bayla (#217) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert a Telenor béna hálózatmenedzsmenttel rendelkezik, ennek megfelelően elég sok helyütt szívnak esténként az előfizetői. Normális hálózatmenedzsmentre pedig szükség van, mert olyan a fajunk (az emberi faj), hogy csak magára gondol, ha valami korlátlanul rendelkezésére áll, akkor pazarol, használja az erőforrást ha kell, ha nem. Tudomásul kell venni, hogy a vezetékes internetnek is vannak korlátai, a vezetéknélküli átvitelnek pedig hatványozottan. Senki nem lehet olyan hülye, hogy a mobilnetet ténylegesen korlátlannak gondolja. Miért lenne az jó, ha egy szolgáltató hagyná ledögleni a hálózatát magát türtőztetni nem képes előfizetők miatt? A Vodafone-ra anno előfizetők ezreinek haragja zúdult, amikor bevezette a korlátlan GPRS-t. Mit gondolsz, a szolgáltatóknál miért csak nem publikus ajánlatban van korlátlan adatsim?

(#219) Bayla válasza 4Grider (#218) üzenetére


Bayla
csendes tag

Amikor évekkel ezelőtt HelloData csomagra váltottam a Telenornál, akkor az ügyintéző annyit mondott, hogy "havonta egy beszéd hívást kezdeményezni kell. a többi nem számít, valóban KORLÁTLAN"... Tehát ha egy mobilnet modembe használnám a SIM kártyát, akkor sem lenne méltánytalan felhasználás miatti bünti... Hagyjuk már ezt a szánalmas "magyarázkodást" és a szarrágó mellébeszélést a másik két nagy szolgáltatótól! Ha a Telenornak így is megéri és így is tökéletesen működik a mobilnet szolgáltatása, tehát a VALÓBAN KORLÁTLAN mobilnet mellett is megvan a haszna és stabil a szolgáltatása, akkor egyértelmű a képlet, hogy Telecom és Vodafos csak a haszon maximalizálásra gyúr, az ügyfél számukra csak egy kiszipolyozható véglény.
"Tudomásul kell venni, hogy a vezetékes internetnek is vannak korlátai,"
Persze hogy van... 300 Mbit/sec 0-24, ha úgy tartja kedvem :)

(#220) zzola válasza Bayla (#219) üzenetére


zzola
félisten

Én pont azért dobtam a T Hellodatát és a flottás korlátlan netet is, mert lakhelyemen jellemzően 720p-ben mentek csak a yt videók. Ez konstant 10mbit/sec sebességet sem jelent. Egyszóval a hálózati stabilitás az erősen helyfüggő. Pécs mellett lakom, itt az összes szolgáltató jele elérhető, rálátok a Vodafoneos toronyra, a 2 T torony sincsen messzebb.
Szerintem nincsen itt még arra kapacitás, hogy a korlátlan tényleg korlátlan legyen...

(#221) 4Grider válasza Bayla (#219) üzenetére


4Grider
nagyúr

A HD annyira megérte a Telenornak, hogy a HD csomagok nem érték meg a két évet. Viszont erre az időszakra datálható a vidéki Telenor hálózat ledöglése.
A HD feltételei között nem csak az általad említett 1 hívás/hó feltétel volt...
A kábeleken is van elérhető maximális sávszélesség, akár hiszed, akár nem. Még optikán is...

(#222) 4Grider válasza zzola (#220) üzenetére


4Grider
nagyúr

És a mostani tudásunk alapján soha nem is lesz...

(#223) zzola válasza 4Grider (#216) üzenetére


zzola
félisten

Nem tudom, hogy ÁSZF szerint meg lehet-e osztani a netet? Telekom Gigaerős csomagnál igen.
Saját példámból kiindulva, otthon VPN-en dolgozok, csak munkára 7-10 GB forgalom van naponta. Ha közben szól a yt vagy esetleg más stream is megy, mondjuk nem csak munkaidőben, simán lehet forgalmazni 30GB-ot és semmi torrent.

Jelenleg Telekomos public csomagom van, időnként ezt használom munkára. Ha itt 30GB-nál lekorlátoznak, lehet inkább kihagyom.
Nincs VoLTE, nincs vowifi, nincs 4Ghang stb.
Nem biztos, hogy a legolcsóbb a legjobb nekem.

(#225) Dracula72 válasza tiko76 (#215) üzenetére


Dracula72
senior tag

Annyit beszélsz amennyit csak akarsz az egész EU területén
Nagy sebességű 4G Internet
100 db ingyenes SMS

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#226) sifarr válasza zoli62 (#212) üzenetére


sifarr
senior tag

Átállt a számom nekem is, minden simán ment.
Nálam is minden ment menetrend szerint.
Utánvét volt? Nekem igen.

(#227) tiko76 válasza Dracula72 (#225) üzenetére


tiko76
aktív tag

De az 12990 Ft és nem 8990ft?

(#228) Dracula72 válasza tiko76 (#227) üzenetére


Dracula72
senior tag

Igen. Ezek az Eu-s árak:

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#229) z67


z67
őstag

Van tippetek arra, hogy az ügyfélkaput hogyan lehetne használni? Számla jött, de sajnos az sem vitt közelebb hozzá.

(#230) sifarr válasza z67 (#229) üzenetére


sifarr
senior tag

Van tippetek arra, hogy az ügyfélkaput hogyan lehetne használni?
A felhasználói név az ügyfélszámod.
A jelszóhoz hívd fel az ügyfélszolgálatot, küldenek sms-ben egy ideiglenes jelszót. Belépés után ezt változtasd meg.

(#231) Madycsa válasza sifarr (#230) üzenetére


Madycsa
tag

Ma, 22h előtt pár perccel emailben kértem jelszót az ügyfélkapumhoz.
5 percen belül megjött sms-ben.
Én ilyen ügyfélszolgálattal még nem találkoztam! :) :D
Gratulálok! :K :C :K

(#232) z67 válasza sifarr (#230) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen!

(#233) juve600 válasza Madycsa (#231) üzenetére


juve600
nagyúr

Az Ügyfèlszolgàlatukról példát vehetne jó pár cég, full korrekt az ügyintézés :R

(#234) zzola válasza Madycsa (#231) üzenetére


zzola
félisten

A többinél nem kell ügyfélszolgálati segítség, hogy be tudjak lépni a saját fiókomba. Ha így nézzük, akkor épp 5 percet vesz el az életemből, pont 5 perccel több, mint amit erre szeretnék költeni...

(#235) z67 válasza zzola (#234) üzenetére


z67
őstag

Gondolom némi kompromisszumot köthet a józanul gondolkodó ember, ha egy fapados szolgáltatóhoz szerződik, azt is figyelmbe véve, hogy a nem publikus flották sem igazán adnak kedvezőbb ajánlatot.

(#236) Dracula72 válasza zzola (#234) üzenetére


Dracula72
senior tag

Azért megnézném azt az 5 percet amíg az Eq vagy Iq megadja a belépési kódodat :)) :K

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#237) zzola válasza Dracula72 (#236) üzenetére


zzola
félisten

Próbáljuk meg az almát az almával összehasonlítani...

(#238) Dracula72 válasza zzola (#237) üzenetére


Dracula72
senior tag

Ez nem jó kifogás :N :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#239) zzola válasza Dracula72 (#238) üzenetére


zzola
félisten

Szerinted az EQ meg az IQ azok szolgáltatók?

(#240) Dracula72 válasza zzola (#239) üzenetére


Dracula72
senior tag

Csak szeretnének azok lenni, olyan ügyfélkiszolgálással már bezártak volna.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#242) zoli62


zoli62
addikt

A Netfone-t nem a flottához kell hasonlítani, hanem a b többi szolgáltatóhoz.

(#243) clon


clon
aktív tag

Azért vicces, hogy egy "alap" dolgon megy a vita hiszen az lenne az alap a bármilyen szolgáltatás esetén, hogy az ügyfélszolgálat teszi a dolgát nem "maszatolja a problémát".

Azért nem kell hasraesni egy újonnan alakult mobilrészlegtől, hiszen ha már most olyan ügyfélszolgálattal indul mint amilyen a többinek van akkor sokkal lassabban vándorolnak át hozzájuk még a kedvező árak esetén is.
Majd azért idővel kiderül, hogy meddig marad ez az ügyfélszolgálati hozzáállás.

(#245) Dracula72 válasza zoli62 (#242) üzenetére


Dracula72
senior tag

A többi szolgáltató mind megbukott a Netfone-hoz képest.
Olvass egy pár percet a Voda, Telenor és a Telekom topikokban.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#246) zzola válasza Dracula72 (#245) üzenetére


zzola
félisten

Megint másik ligában focizol. Hány előfizető van itt és hány előfizető van Telekomnál? A Telekom a mobil szegmens ~40%-át birtokolja, itt a töredék ügyfélszám van csak...

Az arányt kellene tudni, hogy hány ügyfélre hány ügyfélszolgálatos jut...

[ Szerkesztve ]

(#247) zoli62 válasza Dracula72 (#245) üzenetére


zoli62
addikt

10 éves Vodás számomat vittem át hozzájuk, ami kezdetben kiemelt flottás volt.Nem kell őket bemutatni, ismerem mindegyiket, mint a rossz pénzt.

(#248) Dracula72 válasza zzola (#246) üzenetére


Dracula72
senior tag

Veled úgysem lehet semmit csinálni akár hol focizok, te csak ide köpködni jössz a Netfone-t.
Erre rájön aki nézi mit fröcsögsz itt.
Nem focizok veled.
Nem tetszik a Netfone menj a többi topikba ahol nem köpködnöd kell hanem dicsérni, ha tudsz dicsérni valamit.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#249) Dracula72 válasza zoli62 (#247) üzenetére


Dracula72
senior tag

Tudom sőt tapasztaltam.
Nem én ócsárolom a Netfone-t és dicsérem a többi szolgáltatót, arra van itt más :DD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.