Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) xcsabo válasza martonl (#650) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ez jó ötlet. Mármint megkérdezni a netfone-nál is a költséget.

(#652) sifarr válasza xcsabo (#651) üzenetére


sifarr
senior tag

Mármint megkérdezni a netfone-nál is a költséget.
Az átírás díja a Netfone-nál 6.985.- Ft.

(#653) xcsabo válasza sifarr (#652) üzenetére


xcsabo
senior tag

Asszem átmegyek dominóra. Talán az ingyenes.

(#654) sifarr válasza xcsabo (#653) üzenetére


sifarr
senior tag

Asszem átmegyek dominóra. Talán az ingyenes.
Kártyacserével jár, ami 1990-be kerül. Kapsz vele netet és prc/sms-t, de azt nem nagyon tudod felhasználni. Viszont a csere után egy adategyeztetés a nevedre és kész, mehet a számhordozás.

(#655) NFT2 válasza csszrbalazs (#639) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia, tiltja a szerződés, a csomagjaink hang+adatcsomagok, telefonban történő felhasználásra. Tervben van routeres csomag is, de erre ígéretet nem tudok tenni jelenleg.

(#656) NFT2 válasza zzola (#632) üzenetére


NFT2
junior tag

Megerősítem, nálunk nincs belépési díj, legalábbis ha online rendelsz, akkor biztosan nincs. :) Üzletkötői és bolti csatornákban létezik adminisztrációs díj, a személyes ügyintézés miatt.
A kaució - ha egyáltalán szükség van rá, sok esetben nincs -6 hónap után visszaigényelhető.

(#657) NFT2 válasza llaszlo (#647) üzenetére


NFT2
junior tag

A szerződéskötés szóban történik, de ezt kiegészíti a megrendeléskor megkapott írásbeli visszaigazoló. Ha a szóbeli szerződéskötéskor változik a megrendeléshez képest a szolgáltatás vagy a készülék, akkor módosítjuk a visszaigazolót és újból megküldjük neked. Postai úton nem küldünk szerződést, védjük az erdőket :)

(#658) NFT2 válasza xcsabo (#653) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia, azt javaslom, FB oldalunkon Messengeren írj üzenetet nekünk a telefonszámoddal együtt, felhívunk és megbeszéljük, hogyan legyen ez a gyakorlatban.

(#659) xcsabo válasza NFT2 (#658) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ok. Köszi.

(#660) xcsabo válasza NFT2 (#658) üzenetére


xcsabo
senior tag

Egy kérdés. Mi a garancia, hogy marad a Netfone a Telekom hálózatán? Ha egyéb lenne nem mennénk át. 20 éve Telekomosok vagyunk. Igaz pár éve flottában.

(#661) 4Grider válasza xcsabo (#660) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért egy MVNO nem szokott fél évente hálózatot cserélni, hiszen ez egy macerás és drága folyamat az ügyvitel átszervezése miatt. És mivel nincs hűség náluk, nem is értem, miért a kérdés...

(#662) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Elkezdtem a megrendelést az oldalatokon. De ha több számot hoznék át számhordozással, azt hogy tudom megoldani?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#663) zzola válasza DrBubo77 (#662) üzenetére


zzola
félisten

Számonként. Miért, hogy szeretnéd?

(#664) sifarr válasza DrBubo77 (#662) üzenetére


sifarr
senior tag

De ha több számot hoznék át számhordozással, azt hogy tudom megoldani?
Én nem úgy csinálnám, hogy többször, számonként a megrendelem opció után adnám meg az adataimat. Így akár különböző ügyintézőhöz is kerülhetnek a megrendelések. Nem ugyanazon az ügyfélszámonra kerünek az előfizetések, több számla is lesz.
Inkább a honlap kapcsolat menüjében, alul tölteném ki a formot, s leírnám a megjegyzésbe, hogy több számot hordoznék. Vissza fognak hívni, és ügyintézőn keresztül egyben lezavarhatod a tobbszörös számhordozós megrendelést.

[ Szerkesztve ]

(#665) NFT2 válasza 4Grider (#661) üzenetére


NFT2
junior tag

Pontosan, egy MVNO-nak (virtuális mobilszolgáltató) az a lényeg, hogy hosszú távú megállapodásokat kössön a hálózatot biztosító partnerrel. Ezt tesszük mi is, hosszú távon tervezünk a Telekommal, és ők is velünk :)

(#666) NFT2 válasza DrBubo77 (#662) üzenetére


NFT2
junior tag

A megjegyzésbe bele tudod írni, hogy további számokat hordozol.

(#667) giligili


giligili
újonc

Hali, ha elfogy a havidíjban foglalt net, akkor korlátozzák a netet egy alacsonyabb sebességre, vagy teljesen megszűnik? Hogyan lehet nagyon gyorsan további net hozzáférést aktiválni(nyilván plusz pénzért)?

(#668) NFT2 válasza giligili (#667) üzenetére


NFT2
junior tag

Ha lefogy a csomagban foglalt net, akkor lekapcsoljuk teljesen, kiegészítő adatjegyet telefonon vagy email-en tudsz az ügyfélszolgálatunkkal berendeztetni. Sokszor felmerül, lesz applikációnk, nyáron számíthattok rá, az is megoldást nyújt majd erre.

(#669) llaszlo


llaszlo
veterán

Kb mennyi idő alatt jön meg az új SIM?
Milyen körzetszáma lesz?

(#670) zzola válasza llaszlo (#669) üzenetére


zzola
félisten

2-3 munkanap, 31-es körzet.

(#671) #75114240 válasza NFT2 (#668) üzenetére


#75114240
törölt tag

Egyébként műszakilag nektek van bármi közötök a szolgáltatáshoz, vagy csak a számlázást és az ügyfélszolgálatot adjátok hozzá?

(#672) xcsabo válasza #75114240 (#671) üzenetére


xcsabo
senior tag

Tuti van valami szerverük amin átmegy a dolog. Nem véletlen más a körzetszám.

(#673) 4Grider válasza xcsabo (#672) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha lenne, más lenne az apn és nem a Telekomét használnák. Egy virtuális mobilszolgáltató nem véletlenül virtuális.

(#674) xcsabo válasza 4Grider (#673) üzenetére


xcsabo
senior tag

Beszéltem tegnap velük. Azért váltottak pl. a vodáról a Telekomra, mert a voda nem adott nekik 4g-t. Szóval csak szűrik valahogy.

(#675) 4Grider válasza xcsabo (#674) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mit szűrnek?

(#676) xcsabo válasza 4Grider (#675) üzenetére


xcsabo
senior tag

Azt hogy mit használhat a virtuális szolgáltató az egész rendszerből.

(#677) 4Grider válasza xcsabo (#676) üzenetére


4Grider
nagyúr

De ehhez nem a virtuális szolgáltató rendelkezik eszközökkel (mint ahogy az eredeti kérdés hangzott), hanem a hálózatát bérbeadó Telekom. Egy virtuális szolgáltató kap egy adminisztrációs felületet a szolgáltatójától és azon dolgozik. Hogy mit tud beállítani, mit lát, az a szerződésében és az azt kiegészítő mellékletekben rögzített.

(#678) NFT2 válasza #75114240 (#671) üzenetére


NFT2
junior tag

Mi vezérlünk mindent, az általunk fejlesztett mobil platform rákapcsolódik a Telekom mobil műszaki platformjára. Ebben a működésben minden szolgáltatást mi kapcsolunk ki-be interfészeken keresztül. Dióhéjban ennyi :)

(#679) zzola


zzola
félisten

Tegnap személyesen voltam Telekom irodában, elindítottam a számhordozást Telekom irányába. A kelleténél kb. 3x több időt töltöttem ott, ugyanis nem találták a számomat a rendszerben. Kérdezősködött az ügyintéző, hogy a sajátom-e a szám. Elkérte a telefonom és egy kódsorozattal elővarázsolt valamit a sim kártyáról, egy 3 jegyű szám kellett neki, talán 617, de nem biztos. Ez valami azonosító (SK)....

Kezd gyanús lenni, mert nem jött SMS értesítő, hogy elindult a folyamat és az átadó visszaigazolta a hordozást...

Ha meghiúsul, ki fizeti a kötbért?

(#680) Dracula72 válasza zzola (#679) üzenetére


Dracula72
senior tag

Ha rendben a számhordozás akkor nem jön/jött sms nekem.
Amikor hiba van akkor értesítenek.
Nekem is a 617-ről hordozták, az rendben volt.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#681) zzola válasza Dracula72 (#680) üzenetére


zzola
félisten

Nekem eddig minden esetben jött sms, hogy elindították a számhordozást és arról is, hogy az átadó szolgáltató befogadta azt és jóváhagyta.
Lehet ez szolgáltató függő.

[ Szerkesztve ]

(#682) sifarr válasza zzola (#679) üzenetére


sifarr
senior tag

Tegnap személyesen voltam Telekom irodában, elindítottam a számhordozást Telekom irányába.
Nem töltöttél valami hosszú időt a Netfone-nál. Jöttél és mész is. :)

(#683) zzola válasza sifarr (#682) üzenetére


zzola
félisten

Most így hozta az élet.
:)

(#684) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Megjöttek a SIM kártyák, megvan a hordozási ablak is, eddig gördülékenyen megy minden.

Kérdésem is lenne:
Itt van emelt díjas SMS vagy hasonló szolgáltatás? Vagy itt nem kell ilyen lehúzásoktól tartani?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#685) bkiky01 válasza zzola (#683) üzenetére


bkiky01
senior tag

Publikus az indok?

(#686) zzola válasza bkiky01 (#685) üzenetére


zzola
félisten

Persze, nincs benne semmi titok. A dolgozói díjcsomag jobb ajánlat, inkább visszamentem. + van WoVifi, amire nekem szükségem van, itt a házban elég gyér a benti lefedettség. Van esim, 5G stb, bár ez utóbbi nem igazán volt az okok között. 4 előfizetésem van, így négyesével mozgatom őket (most csak a sajátommal tettem kitérőt). Meg persze ott a Magenta1 is, ami szintén jól jön majd nemsokára...
Igazából itt rosszat nem tudok mondani, azt kaptam, amit ígértek!

[ Szerkesztve ]

(#687) sifarr válasza DrBubo77 (#684) üzenetére


sifarr
senior tag

Itt van emelt díjas SMS vagy hasonló szolgáltatás?
Van, de elvileg alapból tiltott, az emelt díjas fogadott is. A mobilvásárlás kerete is nulla. Az a legbiztosabb, amikor már aktív lesz a sim, akkor hívd fel őket és állíttass be mindent.

(#688) DrBubo77 válasza sifarr (#687) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Miket érdemes még?
Bár a Telenoros topikban kiderült, hogy náluk van egy spéci "mobilfizetési" lehetőség, ami nem várt költségeket okozhat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#689) zzola válasza Dracula72 (#680) üzenetére


zzola
félisten

Most jött:

"
Tisztelt gyfel nk! H v sz m nak hordoz s t jelenlegi szolg ltat ja enged lyezte. Telekom SIM k rty ja az n ltal v lasztott id?ablakban fog aktiv l sra ker lni. dv zlettel: Telekom"

(#690) Dracula72 válasza zzola (#689) üzenetére


Dracula72
senior tag

Akkor sínen van :K :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#691) zzola válasza Dracula72 (#690) üzenetére


zzola
félisten

Aham, ekezetek_nelkul.
:DDD

(#692) NFT2 válasza DrBubo77 (#688) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia! Azt érdemes csak, amit valóban használni is akarsz :) Tipikusan kockázatos az emelt díjas hívás és SMS, ezért nincs beállítva ügyfeleinknek, mivel rettentő magas egységnyi tarifájú esetek is vannak, ami nem szándékos felhasználás esetén komoly költséget jelentene számotokra.

(#693) DrBubo77 válasza NFT2 (#692) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog

Épp arra gondoltam, hogy kikapcsolni ezeket. Mert korábbi szolgáltató topikjában olvastam olyat, hogy valaki akaratán kívül feliratkozott ilyen emelt díjas vackokra. És épp ezt szeretném elkerülni. Most még a 2-3-as roaming zóna tiltás jutott így eszembe.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#694) llaszlo


llaszlo
veterán

Digi vezetékesről nem tudtam hívni a telefonom. Ez miért lehet? A másik számom Telekomos azt simán tudom hívni. Nekem ez munkaeszköz. Elég fontos lenne, hogy vezetékes számról is elérhető legyek.
Plusz amit még tapasztaltam, hogy dual simes telefonban többször nem csörgött ki, hanem jött az SMS, hogy kerestek. A másik sim sem volt használatban. Ezzel lehet valamit kezdeni?

(#695) xcsabo válasza llaszlo (#694) üzenetére


xcsabo
senior tag

Sim csere lesz valszeg.

(#696) feketedini


feketedini
tag

Szerintetek ha van egy telekomos előfizetésem, amivel hálózaton belül, tehát a telekomot ingyen hívom, akkor vajon a netfone-t is?

(#697) sifarr válasza feketedini (#696) üzenetére


sifarr
senior tag

... tehát a telekomot ingyen hívom, akkor vajon a netfone-t is?
Nem, azért fizetsz.

(#698) llaszlo válasza xcsabo (#695) üzenetére


llaszlo
veterán

Most az új telefonban van mindkét SIM. Kíváncsi leszek, hogy így működik e.

(#699) NFT2 válasza llaszlo (#698) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia, ha nem működik így sem, add le kérlek hibára és megnézzük.

(#700) NFT2 válasza DrBubo77 (#693) üzenetére


NFT2
junior tag

Jobb az óvatosság, különösen ha feleslegesen lennének ezek bekapcsolva. Írd meg az ügyfélszolgálatnak, mik legyenek a beállítások.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.