Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sifarr válasza NFT2 (#300) üzenetére


sifarr
senior tag

Szia, már vannak:-)))
Ha már szóba jött, akkor nekem is lenne erről kérdésem.
Tervezitek, hogy a Telekomhoz hasonlóan nálatok is lesz a parkoláshoz, autópálya matricához, lottóhoz SIM Toolkit alkalmazás?
Én azt szeretem, használom már nagyon régóta. Sokkal megbízhatóbb, mint a különböző appok, és nagyon egyszerű használni is.
Úgy tudom, hogy csak a Telekomnál van ilyen, pedig nagyon jó.
És ti is a Telekomnál vagytok. :)

[ Szerkesztve ]

(#302) NFT2 válasza sifarr (#301) üzenetére


NFT2
junior tag

Egyelőre app-ban gondolkodunk. A Telekomtól hálózati kapacitást bérlünk, az ügyfeleinek fejlesztett Telekom megoldásokat - szándékosan általában - nem alkalmazzuk, hiszen önálló szolgáltató vagyunk, nem a Telekom megoldásait értékesítjük tovább.

(#303) GhostHunter válasza NFT2 (#300) üzenetére


GhostHunter
tag

Szia..
Már vannak, az ügyfélszolgálat nem igy nyilatkozott a belépésemkor..?! / December közepe /
/ igaz a hivásvárakoztatást is külön kellett beállítatnom, ezek miért nem egyértelmű dolgok egy alapbeállításnál !? /
Sajnos vannak hiányosságok, ezért kell ilyenekről beszélni, hogy flottul menjen MINDEN..
Köszönöm.. :)

(#304) NFT2 válasza GhostHunter (#303) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia, lehet félreértés történt az ügyfélszolgálattal való egyeztetésben, alapesetben ezek a szolgáltatások nincsenek bekapcsolva, kérésre tesszük meg, de nagyon rég óta elérhetőek nálunk, indulásunktól. A hívásvárakoztatás jó észrevétel, sok ügyfelünk nem kéri ezt a beállítást, ezért nem ez a default most.

(#305) juve600 válasza NFT2 (#304) üzenetére


juve600
nagyúr

ez nekem fel se tűnt eddig
azt lehet tudni hogy ez a szolgáltatás pl inngyes illetve mit-mennyiért lehet bekapcsolni ?
:R

(#306) GhostHunter válasza NFT2 (#304) üzenetére


GhostHunter
tag

Szia..

Sokkal egyszerűbb beállítani "mindent" alapból, úgy nem lesz hiány miatta, de ez csak az én véleményem.. 😉
Köszönöm a segítségedet. 🙂

(#307) GhostHunter válasza juve600 (#305) üzenetére


GhostHunter
tag

Hali..

Hívástartás és - várakoztatás
/ Beszélgetés közben másik hívást fogadhatsz -
új hívást indíthatsz telefonálás közben /
Ezek nem lehetnek fizetős szolgáltatások, ezért egyik szolgáltató sem számol fel díjat.. :K

(#308) NFT2 válasza GhostHunter (#307) üzenetére


NFT2
junior tag

Így van, ingyenes beállítások ezek, mindenki a saját szokásaihoz igazítja ezeket, amiben segítünk.

(#309) zzola


zzola
félisten

Éjjel elindítottam a csatlakozást a szolgáltatóhoz. Délelőtt már hívtak, el is indították a számhordozást!
Egy dolgot vettem észre, weben a díjfizetésnél bankkártyát jelöltem be, de a visszaigazolóban már banki átutalás szerepel és szóban a szerződés is így lett megkötve.

[ Szerkesztve ]

(#310) zoli62 válasza zzola (#309) üzenetére


zoli62
addikt

A lényeg az elektronikus díjfizetés, legyen az átutalás, vagy bankkártyás fizetés.

(#311) NFT2 válasza zzola (#309) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia, kérlek privátban küldd meg a neved, le szeretném ellenőrizni a díjfizetés rögzítését. Ahogy zoli62 is írta, a lényeg, hogy elektronikus fizetés legyen, ne küldjünk papíros számlát, mert a weblapon szereplő díjaink a postai számlaküldés esetén módosulnak. Ügyfélkapunkon tudod majd bankkártyával fizetni a számládat.

(#312) DrBubo77 válasza NFT (#156) üzenetére


DrBubo77
addikt

Erről a kaucióról írnál többet? Mit kértek hozzá, milyen szempontok alapján születik a döntés az összegéről?
Ugye jól gondolom, hogy ez csak készülékvásárlás esetén van?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#313) GhostHunter válasza DrBubo77 (#312) üzenetére


GhostHunter
tag

Hali..

En domino kártyát hoztam at, tolem kertek 2-havi kauciót, keszulekvasarlas nem volt, ha elofizetest hozol akkor nincs előleg.., gondolom ez igy van..

(#314) dajj válasza GhostHunter (#313) üzenetére


dajj
csendes tag

Előfizetésből jöttem, kértek közüözemi számlát vagy bankszámlakivonatot! Volt kéznél egy eon-os! Elküldtem, nem volt kaució! Azóta is megelégedve használom! Nincs kisbetű, nincs félrebeszélés! Az asszony számát is hozzuk!!!

(#315) GhostHunter válasza dajj (#314) üzenetére


GhostHunter
tag

Hi..

Azert "BENNED" nagyobb bizodalmuk volt.. / előfizetés / ;) :K

(#316) dajj válasza GhostHunter (#315) üzenetére


dajj
csendes tag

Lehet! :)
Amúgy mit mondtak, később jóváírják? Gondolkodunk anyám kártyás száma bevitelén is!

(#317) GhostHunter válasza dajj (#316) üzenetére


GhostHunter
tag

..fel ev utan, igen, jóváírják..

(#318) NFT2


NFT2
junior tag

Sziasztok, igen, az alapvető minősítési forrás a szám helyzete, erősségi sorrendben: számhordozott előfizetés, számhordozott feltöltős, új szám. Számhordozott előfizetés esetén nincs kaució, ráadásul számukra részletfizetéses készülék is elérhető. A kauciót 6 hónap múlva utaljuk vissza.

(#319) martonl


martonl
senior tag

Látom vannak itt többen is olyanok, akik feltöltős számot hoztak/hoznak át. Csak kíváncsiskodom, megtudhatom ennek az okát? Hiszen feltehetőleg eddig elég kis forgalmuk volt, a Netfone-nál meg javarészt korlátlan csomagok vannak. Bár az áraik kedvezőek, de egy kis forgalmú feltöltőshöz képest azért mégis drágábbak.

(#320) GhostHunter válasza martonl (#319) üzenetére


GhostHunter
tag

Hali..

Szemely szerint en flottat hagytam ott / EQ /, irtozom a rablanctol.. :K

(#321) martonl válasza GhostHunter (#320) üzenetére


martonl
senior tag

Szia.
De azt írtad, Domino kártyát is hoztál át, ugye? Azt miért? Társkártyás előfizetés esetleg? Mondjuk az meg szintén sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#322) GhostHunter válasza martonl (#321) üzenetére


GhostHunter
tag

Szia..

..ket bejáratott számom van sok - sok eve, a flottanal most szuttyoges volt a kihozatallal, ezert a dominohoz kellett nyulnom..
- halkan jegyzem meg, napi szinten figyelek, ha lesz vmi jobb "ennel" ugrasztom a masik számot, ez megy vissza dominoba.. ;) :K

(#323) martonl válasza GhostHunter (#322) üzenetére


martonl
senior tag

Így már értem, köszi.

(#324) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

tervezem hogy átmegyek a Netfone-hoz, de egy dologban elakadtam: szeretnék egy 4 Gb-os 4990 Ft-os csomagot, de az Ászf-ben sehol nem találom. Az hogy korlátlan beszélgetés, meg 4 Gb net, az elég kevés infó. Az Ászf-ben a "Havi előfizetési és forgalmi díjak – Lakossági Korlátlan díjcsomag 2020 "-ben teljesen más számok szerepelnek.....

(#325) sifarr válasza T 1000 (#324) üzenetére


sifarr
senior tag

Lakossági Korlátlan díjcsomag 2020 "-ben teljesen más számok szerepelnek.....
A szerződésben ugyanaz a tarifa lesz tételesen beírva, mint amit a honlapon látsz. Erre szerződsz.
A lista díjcsomaghoz képest kapod a kedvezményes tarifát határozatlan időre.
Nyugodtan válthatsz.

(#326) zoli62 válasza GhostHunter (#320) üzenetére


zoli62
addikt

Én is flottás számot hoztam át.

[ Szerkesztve ]

(#327) dajj válasza T 1000 (#324) üzenetére


dajj
csendes tag

Így van ahogy Sifarr leírta! A szerződésben benne lesz minden helyesen! Nincs kisbetű, ne aggódj! Ja és jár 100 db sms is! Én még néha használom azt is! ;)

(#328) #76519680 válasza GhostHunter (#320) üzenetére


#76519680
törölt tag

Én is azért hagytam ott őket..... :K

(#329) GhostHunter válasza zoli62 (#326) üzenetére


GhostHunter
tag

Hi..
..helyes.. :C :K

(#330) GhostHunter válasza #76519680 (#328) üzenetére


GhostHunter
tag

Hali..

Jol tetted..! :C :K

(#331) NFT2 válasza T 1000 (#324) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia! Az ÁSZF a listadíjainkat tartalmazza, amitől eltérünk ajánlatunkban. Nem ideiglenes kedvezményeket tartalmazó ajánlatok ezek, ezek lesznek a valós, szerződött feltételek. Nincs kisbetű, és fontos, hogy mindezt hűség nélkül! Nem kötjük meg a kezedet, mert hosszú távon bízunk abban, hogy ajánlatunk ár-érték arányban ott lesz a legjobbak között, plusz abban is hiszünk, hogy az ügyfélélményhez hozzá tudunk járulni a rugalmas kapcsolattartással is, nincs robothang, stb. Nyugodtan gyere hozzánk, azt kapod pontosan, amit a weblapunkon látsz :)

(#332) 4Grider válasza NFT2 (#331) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor legalább tegyétek meg, hogy csináltok egy akciós ÁSZF mellékletet. Nem hiszem el, hogy nem érzi nálatok azt senki, hogy ez így egyáltalán nem jogszerű.

(#333) sifarr válasza 4Grider (#332) üzenetére


sifarr
senior tag

Nem hiszem el, hogy nem érzi nálatok azt senki, hogy ez így egyáltalán nem jogszerű.
Miért nem jogszerű? :F
Mutass rá konkrétan, hogy mely jogszabály helyeket sért meg ez a gyakorlat!
A promóciós ajánlatokat nem kötelező ÁSzF-be foglalni. Mellékletbe sem. A többi szolgáltatónál is lehet erre példát találni. Akkor ők is jogszabályt sértenek?

(#334) NFT2 válasza 4Grider (#332) üzenetére


NFT2
junior tag

Nem szeretjük a nem jogszerű megoldásokat, tartózkodunk minden hasonlótól. Az ajánlati árak ÁSZF-ben szerepeltetetése a készülékkel együtt történő vásárlások miatt sem egyszerű. Az előfizetővel való szerződéses kapcsolatunk két elemből áll: Előfizetői szerződés és ÁSZF. Amiben az Előfizetői szerződés rendelkezik, az erősebb, felülírja az ÁSZF-ben rögzített feltételeket, ilyen esetünkben az ár is.

(#335) T 1000 válasza NFT2 (#318) üzenetére


T 1000
aktív tag

Számohordozás esetén a sim kártya aktiválás hogy néz ki? Megkapom postán és amikor az új kártyát aktiválom, akkor szűnik meg a régi? Ha így van, a kártya érkezésétől számítva mennyi időn belül kell a kártyát aktiválni?

(#336) pumpedlix


pumpedlix
tag

Leadtam az igényt egy alap csomagra, hívott az ügyfélszolgálat, van e közüzemi számla és bankszámla a nevemen. Mondom utóbbi van. Hát ha nincs közüzemi akkor 6000 Ft a kaució, amit fél éven belül jóváírnak.
Anyád, milyen alapon diszkriminál? Megpróbálom személyesen netfone partnernél hátha ott több az ész.

(#337) sifarr válasza T 1000 (#335) üzenetére


sifarr
senior tag

Számohordozás esetén a sim kártya aktiválás hogy néz ki?
Pontosan úgy, mint bármely más szolgáltatónál. Ugyanis ez egy központosított, egységesített eljárás.

Kapsz egy időablakot, valamely nap 20-24 óráig tart. Ebben az intervallumban először megszűnik a régi szolgáltatódnál a szolgáltatás. A sim-kártyád inaktiválódik. Nem sokra rá pedig aktiválódik az új szolgáltató sim-kártyája. Nem neked kell aktiválni, aktiválódik magától.
Mobil újraindítása esetleg kellhet.

(#338) Madycsa válasza pumpedlix (#336) üzenetére


Madycsa
tag

Tőlem meg sem kérdezték ezeket, pedig több közüzemi is van a nevemen, illetve bankszámla is van természetesen.
Egyszerűen csak bemondta a hölgy a 6E-es kauciót, amit kifizettem.
Akkor kérem vissza, hiszen az említett dolgok vannak a nevemen!

(#339) z67 válasza NFT2 (#334) üzenetére


z67
őstag

Azt hiszem én előfizetői szerződést sem kaptam. Csak egy sajtcédulát a SIM kártya átvételéről.

(#340) GhostHunter válasza z67 (#339) üzenetére


GhostHunter
tag

Hi..

Én sem kaptam SEMMIT.., nem mint, ha hiányozna.. :)

(#341) z67 válasza GhostHunter (#340) üzenetére


z67
őstag

Én azért megkértem. Ha jövő hónapban mondjuk dupla összeget számláznak tévedésből, ne egy hirdetés képernyőmentése legyen az összes érvem.

(#342) GhostHunter válasza z67 (#341) üzenetére


GhostHunter
tag

..ebben van nemi igazsag..! :K

(#343) T 1000 válasza sifarr (#333) üzenetére


T 1000
aktív tag

Hááát, ebbe most ne menjünk bele, de volna néhány pont, ami kérdéses. Egyrészt a honlapot nézve nem látom hogy ezek promóciós árak, ezek sehol nincsenek feltüntetve. Nem látom hogy ezek az árak (tekintettel arra, hogy hűségidő nélküli szerződésről beszélünk), meddig érvényesek? Egy hónapig? 10 évig? Visszavonásig? Milyen egyéb költségek vannak, pl roaming, külföldi hívások díjai, kaució? stb..... A 4gb-os csomaghoz az van írva "Fizetendő díjcsomag tarifa havidíja e-Pack kedvezmény nélkül 4494 (Ft/hó), Csomaghoz tartozó internet opció havi díja 10 486 Ft (Ft/hó), ez e-pack kedvezménnyel csökkentve is 14 480 Ft!!!. Vagyis amikor rányomok a Megrendelem gombra, akkor én ráutaló magatartással ezt fogadom el, és ekkor még nincsen szó egyéni előfizetői szerződésről!!! Megadom az összes adatom, telefonszámom, nyilatkozok, stb. Jogilag semmi nem köti a Netfone-t, hogy nekem az ÁSZF-nél kedvezőbb díjakat számítson fel! Összegezve elhiszem, hogy ez akár még törvényes is lehet, de semmi képen nem jövőbe mutató......Én pl. már végigmentem a megrendelési folyamaton, de a vége előtt kiléptem, mert a feleségem jogász, és minderre felhívta a figyelmem.....

(#344) T 1000 válasza NFT2 (#334) üzenetére


T 1000
aktív tag

Pont ez a bajom, úgy rendelek meg valamit, hogy nem tudom mit rendelek meg, hiszen a megrendeléskor nem ismerem az Előfizetői szerződés tartalmát. A honlapok kb 100%-ánál nyilatkozok, hogy a "Megrendelem" gomb megnyomásával elfogadom az Ászf-et és a távollévők közötti szerződésekre vonatkozó szabályok szerint megkötöm a szerződést.

UI: "Azt hiszem én előfizetői szerződést sem kaptam. Csak egy sajtcédulát a SIM kártya átvételéről."

Akkor ez most hogy is van?

[ Szerkesztve ]

(#345) dajj válasza z67 (#339) üzenetére


dajj
csendes tag

Nekem e-mailben jött a szerződés, nem a sim kártyával!

(#346) pumpedlix


pumpedlix
tag

Nekem külön kiemelte hogy közüzemi számla és bankszámla esetén nincs kaució
Emagon 3000 Ft ért lehet venni ezt a csomagjukat akkor ott hogy kérnek kauciót. Nem értem én ezt

(#347) sifarr válasza T 1000 (#343) üzenetére


sifarr
senior tag

Hááát, ebbe most ne menjünk bele, a honlapot nézve nem látom hogy ezek promóciós árak
Telekom honlap, Domino csomag, hangopciók. Az egyik, a 70 perc 7 napra 450.- nincs benne az ÁSzF díjszabási mellékletben. Ez egy ajánlat, nem szerepel a promóció szó sem. De él, nem jogszabályellenes.

Nem látom hogy ezek az árak (tekintettel arra, hogy hűségidő nélküli szerződésről beszélünk), meddig érvényesek?
Melyik szolgáltatónál látsz olyat, hogy egy díjcsomag meddig érvényes? Egyiknél sem.
Szerződsz egy publikus (ÁSzF) díjcsomagra vagy egyedire. A szolgáltató pedig egyoldalúan módosíthatja az árat. Ennek a módja és az előfizető jogai, lehetőségei ilyen esetekre a jogszabályokban le vannak írva.
Most szerződsz a Netfone-nal. Határozatlan idejű a szerződésed. Nincs leírva, hogy meddig tartja az árat. De ha változtatni (emelni) akar és te nem fogadod el, akkor femondod.

Milyen egyéb költségek vannak, pl roaming, külföldi hívások díjai, kaució?
A szerződésben nem részletezett díjak az ÁSzF-ben szereplő díjakkal számlázódnak.

A 4gb-os csomaghoz az van írva ...
Nekem 2990-es csomagom van, de 4gb-snél is biztos hasonlóan van.
A szerződésemben szerepel a fizetendő havidíj: 2.990.-
Szerepelnek a havi díjkedvezmények (2 sor). Ha a díjkedvezményeket hozzáadom a fizetendő havi díjhoz, akkor pont az ÁSzF-ben szereplő előfizetési díj jön ki.

Vagyis amikor rányomok a Megrendelem gombra, akkor én ráutaló magatartással ezt fogadom el, és ekkor még nincsen szó egyéni előfizetői szerződésről!!!
Nem.
Ha rányomsz a megrendelésre, akkor még nem szerződtél. Felhívnak és szóban szerződsz. Ott ismertetik részletesen a te tarifádat is.
Ha jól emlékszem, akkor én a "megrendelés" követően előbb kaptam meg a szerődést e-mailben, azon le is ellenőrizhettem mindent. Tarifát is. Csak később hívtak fel, akkor szerződtünk.

Jogilag semmi nem köti a Netfone-t, hogy nekem az ÁSZF-nél kedvezőbb díjakat számítson fel!
Ez igaz. Ahogy a mobilszolgáltatóknak nincs kötelezettsége, hogy szerződést kössenek bárki jelentkező ügyféllel. Egyiknek sem! A mobilszolgáltatók honlapjai még kötelező érvényű ajánlatnak sem tekinthetők. Figyelem felhívása, ennyi.

Én pl. már végigmentem a megrendelési folyamaton, de a vége előtt kiléptem, mert a feleségem jogász, és minderre felhívta a figyelmem.....
Kiváncsiságból én is végigmentem újra.
Ha a folyamat szerződéskötés lenne, akkor erre fel kellene egyértelműen hívni a figyelmet és el is fogadtatni.
Viszont csak az adatvédelmi szabályzatot fogadod el, valamint az ÁSzF-et.
Az ÁSzF elfogadása nem egyenlő szerződéskötéssel! Az ÁSzF csak része a szerződésnek, de nem maga a szerződés. Ezt nem mondta a feleséged?
Nyugodtan végigvihetted volna a megrendelést, aztán a szóbeli megkeresésnél még mindig eldönthetted volna, hogy szerződsz vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#348) 4Grider válasza sifarr (#347) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekom honlap, Domino csomag, hangopciók. Az egyik, a 70 perc 7 napra 450.- nincs benne az ÁSzF díjszabási mellékletben.
Már hogyne lenne benne, a Telekom nem kispályás. Akciós melléklet 32. pont.

(#349) T 1000 válasza sifarr (#347) üzenetére


T 1000
aktív tag

Látom nem érted mi a problémám, mivel nem akarod érteni. Leírtam, hogy ez még akár törvényes is lehet, de nem jövőbe mutató. A gondom pont az, ami írsz "Viszont csak az adatvédelmi szabályzatot fogadod el, valamint az ÁSzF-et."
Ha én a Netfone-nál dolgoznék, biztosan sürgetném az ÁSZF megváltoztatását, hogy a valódi díjak szerepeljenek benne, de biztos csak én vagyok olyan hülye, hogy egy szerződés megkötése előtt tájékozódok. Ja, mégsem, van rajtam kívül legalább még egy hülye: [link]

Had idézzek: "
Ami elég furcsa, az az ÁSZF, mert abban aztán minden van, mint a búcsúban. Mindenféle csomag leírása, kivéve azok, amik fenn vannak a honlapon. Abban vannak olyan vicces díjak a 6-os pontban, mint 12,8 ezer forintos belépési díj meg havi 400 forint flottakezelési díj. Bár nekem az a gyanúm, hogy az valami másra vonatkozik, bár akkor hol van a rendes ÁSZF?
Szóval érdekes lehet az ajánlat, de azért előtte kérdezd meg, vannak-e valami rejtett költségek a havi fixen kívül."

Nem leszólni akarom a Netfone-t, valszeg én is belépek ha meggyőződtem mindenről, de pl. az apósomnak is ajánlottam, őt is beviszem és nem szeretném megszivatni magunkat.

(#350) zoli62 válasza sifarr (#333) üzenetére


zoli62
addikt

Telekomnál is pont ugyanilyen a gyakorlat. Netfone is jogszerűen jár el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.