Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) DrBubo77 válasza juve600 (#500) üzenetére


DrBubo77
addikt

Valóban van ilyen táblázat az ÁSZF-ben. A hirdetett tarifacsomagot viszont nem is találtam meg benne.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#502) zoli1980 válasza DrBubo77 (#501) üzenetére


zoli1980
csendes tag

A hirdetés az oldalukon, ha figyelsz és megnézed, csak az előfizetéshez választható internet csomag díját tartalmazza. Először én is bedőltem ennek, aztán utánanéztem.
Amit kivágtam táblázat, az vonatkozik a korlátlan díjcsomagra. Azaz a 200mb net 2990ft + hozzá a korlátlan beszélgetés 6980 ft.

(#503) zoli1980 válasza DrBubo77 (#501) üzenetére


zoli1980
csendes tag

Juve600, ha te nem nyomod fel őket a fogyasztóvédelemnél, akkor én fogom! :D

(#504) juve600 válasza zoli1980 (#503) üzenetére


juve600
nagyúr

Miért tenném?
Az a te gondod ha nem tudsz értelmezni valamit.
:R

(#505) xcsabo


xcsabo
senior tag

Most akkor mennyi az annyi?

(#506) jose999


jose999
senior tag

Én szerződtem velük, ez az egyéni szerződésem alapján fizetendő, ennyit is fizetek hónapok óta... 8990, korlátlan net és beszélgetés, 100 SMS

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#507) csako válasza zoli1980 (#502) üzenetére


csako
veterán

A számla, amit kaptam nemrég 2990 Ft-ról szólt, illetve kevesebb, mert törthónap, de a lényeg, hogy ebben benne volt a beszéd és a net is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#508) xcsabo válasza csako (#507) üzenetére


xcsabo
senior tag

Vihar a biliben :DDD

(#509) sifarr válasza zoli1980 (#503) üzenetére


sifarr
senior tag

Juve600, ha te nem nyomod fel őket a fogyasztóvédelemnél, akkor én fogom!
Olvass vissza, ezt a kérdést már rég kitárgyaltuk.
De csak neked, csak a kényelmedért összefoglalom.
Az ÁSZF-ben a listaáras tarifák vannak.
Ha szerződsz velük, akkor egyedi tarifát kapsz. Mindenki ugyanazt az egyedi tarifát kapja. Ez - - választása szerint és nem véletlenül - pont az a tarifa, amit a honlapon hirdetnek.
Az egyedi tarifa tételesen szerepel az egyedi szerződésben, tehát a szerződőre az az érvényes tarifa függetlenül az ÁSZF-ben szereplő tarifától. Minden tétel esetében, ami az egyedi szerződésben nem szerepel, az ÁSZF-ben szereplő díjat kell fizetni.

Ebben a gyakorlatban semmi törvénytelen nincs. Sőt! Semmi szokatlan nincs, amit más szolgáltatók nem csinálnának. Pl. az ügyfélmegtartó díjcsomagok sem szerepelnek más szolgáltatók ÁSZF-jében mégis törvényesek, nem jelentenek fogyasztóvédelmi problémát.

Ez a gyakorlat egy esetben lehet érdekes, bár nem tudom, hogy a Netfone így csinálja-e.
Ha készülékvásárlással szerződsz 2 évre és lejárat előtt felbontanád a szerződést, akkor a kötbért a listaár és az egyedi ár különbözetéből lehet kiszámítani. Ez valóban húzós a listaár ismeretében.

Egyéblént nyugodtan fordulj a fogyasztóvédelemhez. Megdolgoztatod őket, a Netfone-t is, meg persze te is vesztegetsz az idődből. A végeredményt előre megmondom: a hatóság mindent rendben fog találni.

(#510) zzola


zzola
félisten

Számlazárás az hó végén van, vagy....?

(#511) sifarr válasza zzola (#510) üzenetére


sifarr
senior tag

Számlazárás az hó végén van, vagy....?
Számlázási ciklus = naptári hónap

(#512) zzola válasza sifarr (#511) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#513) NFT2 válasza zoli1980 (#499) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia zoli1980, nincs beetetés, amit becsatoltál az az ÁSZF listadíj, nem ezen az áron adjuk a csomagokat, ha visszaolvasol itt a fórumon, láthatod ezt a gyakorlatot már alaposan kiveséztük. Lényeg, hogy a honlapunkon lévő árakkal dolgozunk, azt fizeted, ha hozzánk jössz. Nem fogunk árat emelni, és ami nagyon fontos, nincs hűségidő, így ha valamivel mégsem vagy elégedett, bármikor gond nélkül elmehetsz, nem gördítünk ez elé akadályt.

(#514) zzola


zzola
félisten

Hétvégén ránéztem a Telekom lefedettségére. Dunántúlon szépen elkezdték lekapcsolni a 3G-t. Remélem mihamarabb elérhető lesz a 4G-n keresztüli beszélgetés...

(#515) NFT2 válasza zzola (#514) üzenetére


NFT2
junior tag

Igen, dolgozunk rajta :)

(#516) zzola válasza NFT2 (#515) üzenetére


zzola
félisten

:))

(#517) NFT2 válasza zoli1980 (#502) üzenetére


NFT2
junior tag

zoli1980, lentebb sifarr jól összefoglalta a helyzetet. Még annyi kiegészítés, ha megnézed az ÁSZF listadíjakat, akkor láthatod, hogy csak a 2990-es csomagnál van ez az egybeesés, hogy a net ár megegyezik a teljes, szerződéses árral, minden más csomagnál ez nem így van. Semmilyen összefüggés nincs ebben. Lényeg, hogy szerződünk a honlapon szereplő árakra, és ami a szerződésben van, az felülírja az ÁSZF vonatkozó részét.

(#518) papi77 válasza zzola (#514) üzenetére


papi77
addikt

Nem arról volt szó,hogy csak az adatot kapcsolják le,és a hanghívás marad 3g-n???

Az első: NOKIA 1611

(#519) zzola válasza papi77 (#518) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem ilyenről sosem volt szó.

(#520) Dracula72 válasza NFT2 (#517) üzenetére


Dracula72
senior tag

Túlszámlázásban tudsz nekem segíteni?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#522) NFT2 válasza Dracula72 (#520) üzenetére


NFT2
junior tag

Persze, írj kérlek privátban.

(#523) zzola válasza papi77 (#521) üzenetére


zzola
félisten

Igen, ezt olvastam én is.

(#524) 4Grider válasza papi77 (#521) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha valahol lekapcsolják a 3G-t, ott nem csak mobilnetezni, de telefonálni sem lehet onnantól kezdve 3G-n. Ott csúsztat a marketing szöveg, hogy ilyen helyeken azért megmarad a 2G beszélgetésre a 3G képes mobiltelefonok számára (de mondjuk EDGE alatt is lehet mobilnetet használni, még ha nem is egy élmény).

(#525) xcsabo válasza 4Grider (#524) üzenetére


xcsabo
senior tag

Konkrétan BP belvárosában egy iroda aljában lévő Lidl hátsó felében is csak edge van. Van hova fejlődni.

(#526) Wacci válasza 4Grider (#524) üzenetére


Wacci
csendes tag

Hát nekem a legutolsó információim az, hogy hívás két féle hálózaton mehet végbe:
2G
4G (VoLTE),
szóval nem kellene, hogy problémát okozzon az a pár lekapcsolt 3G-s torony.

(#527) zzola válasza Wacci (#526) üzenetére


zzola
félisten

Rossz az információd, itt nincsen 4G hanghívás...tehát marad 3/2G-n.

(#528) Littoral válasza xcsabo (#525) üzenetére


Littoral
aktív tag

Nálunk a Lidl-ökben úgy egyáltalán semmilyen térerő nincsen. Nem láttam még, hogyan építették őket, de gondolom, az építmény anyaga, szerkezete miatt lehet ez, mert kilépve a boltból, a parkolóban már visszajön minden.

[ Szerkesztve ]

(#529) 4Grider válasza Littoral (#528) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi is betonból és szendvicspanelekkel építjük a boltjainkat. A kettő db 1 milliméteres fémréteg, közötte a szigetelőanyaggal nagyon jól árnyékol. Budakeszin pl. csak 1800 MHz-en dolgozik a szolgáltatónk, így ott alig van térerő, ahol azért van 800 MHz-es cella is a közelben, ott esélyes, hogy van mobilnet és telefonálási lehetőség.

(#530) Wacci válasza zzola (#527) üzenetére


Wacci
csendes tag

Amit leírtam az előző hozzászólásomban, azt általánosságban értettem, és nem a Netfone-ra. :)

Szóval 3G hívás nem létezik. Ezeket a hálózatokat csak adatátvitelre használják a szolgáltatók.

A 4G-t azért dobja le a telefonod, ha valami (telefon/hálózat/előfizetés) nem alkalmas, mert a 4G modemek "külön" voltak az alap GSM-es modem részektől.

(#531) 4Grider válasza Wacci (#530) üzenetére


4Grider
nagyúr

3G hívás létezik (ahol van 3G) és elég jó minőségű. 4G-n történő telefonálás (hang a hálón) még nem létezik a Netfone-nál, de már dolgoznak rajta, azaz itt VoLTE-képes telefonnal egyelőre csak 3G-n vagy 2G-n lehet telefonálni.

[ Szerkesztve ]

(#532) zzola


zzola
félisten

Lehet volt már, azt meg tudja mondani valaki, hogy a korlátlan 8990-es csomagban mennyi a net bruttó díja?
Köszi.

(#533) z67


z67
őstag

Tudtok abban segíteni, hogy a nem EU-s csomagokban, van EU-s net, és ha igen akkor mennyi?

(#534) sifarr válasza z67 (#533) üzenetére


sifarr
senior tag

Tudtok abban segíteni, hogy a nem EU-s csomagokban, van EU-s net, és ha igen akkor mennyi?
Csak tipp az ÁSZF-ből kiindulva.
Igen, van.
Mennyisége: a csomagodhoz tartozó keret, de max. 20 GB.

(#535) z67 válasza sifarr (#534) üzenetére


z67
őstag

Nagyon köszönöm, azt hittem elég alaposan néztem át az ASZF-et. :R :R :R

(#536) #23310336


#23310336
törölt tag

Azt kérdezném az ide író illetékestől, hogy korlátlan (de legalább 50GB) jóárasított mobilnet csomag bevezetését tervezitek-e? Olyat, amihez nem kell venni beszélgetést tartalmazó alapcsomagot.

[ Szerkesztve ]

(#537) z67


z67
őstag

Úgy adodott, hogy UPC Vodafone kedvezmény miatt elhordoztam a számom. Ott 4490 Ft a korlátlan csomag + 7 giga net és ugye a VOLTE. Ami negatív, hogy csak 40 db hálón belüli SMS van, ahol persze a bánat tudja ki a hálón belüli partner. Amit ki akarok hozni belőle, hogy rohadt nehéz az elhordozás, ugyanis fingja nincs a Vodafone-nak hogy honnan kell kikérni. Kezdve ott, hogy nem is választható átadó szolgáltatónak a Netfone. Három elutasítás volt, mire össze tudták hozni. A jó szokásos Vodafone agyvérzésekkel, 1-1 óra várakozás minden ügyfélszolgálati beszélgetés előtt. Csak erős idegzetűeknek ajánlom. Sosem mentem volna, de a beszédcsomagok netje rohadtul nem éri meg, nyilván ennek a Telekom az oka.

Lehet kellene egy ügyfélmegtartó csoport ide is. :)

[ Szerkesztve ]

(#538) jose999 válasza z67 (#537) üzenetére


jose999
senior tag

Én pont emiatt jöttem el a Vodafonetól..az ügyfélszolgálat... Vodafone (volt upc) hosszabbítás múlt héten : jön az email hogy lejárt, hosszabbítsak.. Mondom ok.. Felhivtam őket, menü kivalasztva.. 29 percig zenélt az automata és mondta, hogy milyen fontos vagyok nekik... Aha... Leszarnak kB... De más tv itt helyileg nincs :W ha meg nincs rablánc, drágább...
VoLTE és olyan csomag, amiben korlátlan a net és a beszélgetés 50-100 akármennyi perc hiányzik nagyon a Netfonetól valóban... Nagyon sok ismerősöm jönne, ha lenne ilyen...

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#539) zzola válasza jose999 (#538) üzenetére


zzola
félisten

+1. Én is a vodkától jöttem. Rám 1 év hűségidőt akartak sózni, de sikerült meggyőznöm őket egy hangfelvétel kikéréssel.
:)) :DD :DDD

(#540) zzola


zzola
félisten

Az hogy lehet, hogy egy DS-es készülékben van egy Telekom és egy Netfone kártya, de térerőben sokszor 2-3 rublika különbség van egyik-másik javára.

(#541) DrBubo77 válasza zzola (#540) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ha nem maradtam le semmiről, ezt okozhatja az, hogy a Netfone-t nem engedik fel 4G-re, csak 3G-re. Így a Telekom 4G térerőt mutat, a Netfone pedig 3G-t.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#542) zzola válasza DrBubo77 (#541) üzenetére


zzola
félisten

Felmegy 4G-re, de beszélgetésnél levált 3G-re. A Telekomos sim az egy üzleti előfizetés és hasonlóan a Netfonéhoz, nincs rajta engedélyezve a 4G hívás, tehát mondhatni ugyanaz.
:Y

[ Szerkesztve ]

(#543) NFT2 válasza #23310336 (#536) üzenetére


NFT2
junior tag

Szia, tervezzük, de nem ígérek erre konkrét határidőt. Szeretnénk, ha nyáron már ki tudnánk jönni ilyen csomaggal is.

(#544) NFT2 válasza jose999 (#538) üzenetére


NFT2
junior tag

Furcsa amit írsz, egyedi eset lehet, mert azért természetes módon, a sok éves működésünk alatt mentek már ügyfelek a Voda-hoz is, gond nélkül.

(#545) zzola válasza NFT2 (#544) üzenetére


zzola
félisten

Webshopban átadó szolgáltatónak a Netfone-t nem lehet beállítani...

(#546) NFT2 válasza zzola (#542) üzenetére


NFT2
junior tag

Hamarosan jövünk a 4G hanggal! :))

(#547) juve600 válasza NFT2 (#546) üzenetére


juve600
nagyúr

holnap ???? :D
voLTE ?

(#548) zzola válasza NFT2 (#546) üzenetére


zzola
félisten

Ez nagyon jó hír! Már csak az 5G hiányzik, bár az még lefedettség hiányában nem igazán égető.
:R

(#549) jose999 válasza NFT2 (#544) üzenetére


jose999
senior tag

? :F

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#550) martonl válasza NFT2 (#546) üzenetére


martonl
senior tag

VoWiFi is lesz hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.