Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12712) parandroid válasza HUTCHDB (#12710) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Te bármikor, bárhol nézheted. Amit korlátozni próbálnak, az az, hogy több ip címről, illetve ezzel egyidejűleg eszközazonosítóval egyidejűleg többen jelentkeznek be egy profilra. Tipikus jelszómegosztás szituáció.

Nyilván rohadt nehéz ezeket megbízhatóan szűrni, mert mit kezdesz azzal, aki hétközben máshol van, mint hétvégén, és közben útközben is használja a szolgáltatást? Vannak erre mindenféle okos algoritmusaik, amik nézik az eszközazonosítót, a beálljtott felhazsnálókat, meg hogy melyik mikor, hol jelentkezik be, azért vannak egyértelmű esetek, amit tudnak szűrni. Saját példa: 5 user van nálam beállítva, nejemmel, meg a kisebbik lányommal gyakorlatilag mindig egy címről jelentkezünk be, 2-3-4 különböző eszközről (PC, xbox netflix kliens, vagy a tv-s app), nagyobbik lányom külön él, saját lakásban, és ő is az én előfizetésemet használja, neki, és a férjének is van saját felhasználói profil beállítva. Ezt nyilván kiszűrték, kaptam a diplomatikus felszólítást, hogy több háztartást is észleltek, melegen ajánlják, hogy fizessek elő +5 euróért a megosztós csomagra. Megtettem, mert amúgy valahol jogos, sőt, ilyen felárért még szerinem fair is, azóta nyugi van.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.