Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#763) Geresics válasza Devil Smile (#762) üzenetére


Geresics
Topikgazda

Az infrával fűtést szokták "talpraesett vállalkozók" mondani, hogy az milyen jó. El is mentem egy importőrhöz, aki amikor technikai jellegű kérdéseket tettem fel neki, a kezembe nyomott 2 fajta fóliát, hogy majd méregessem ki magamnak amikre kíváncsi vagyok, mert a kérdést sem érti.
Nos, én méregettem, hőkamerázgattam, stb, és rájöttem, hogy egy ordenáré nagy átb@szás! :W
Szerencsére az én méréseim mások is megcsinálták, sőt, még mágneses teret is mértek (ez nekem kimaradt anno)! Az eredmények sajnos megerősítik az én véleményem, sőt, még rontanak is rajta, mert kiderült, hogy még egészségtelen méretű mágneses teret is gerjesztenek!

A teljes cikket érdemes elolvasni:
Tények és tévhitek a padlófűtésről - avagy miért intelligens az infra?
(Kicsit bulvárosan fogalmaz itt-ott, de ettől még a szakmai része rendben van...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.