Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2261) curioustee


curioustee
újonc

Sziasztok!
Elhatároztam, hogy napelemet szeretnék a háztetőre, és tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen irányban induljak el.
A jelenlegi fogyasztásunk 4500 kWh körül van, első körben ezt váltanám ki, de szeretném meghagyni a lehetőséget 700-1000 kWh hozzáadására (pl. légkondi, második elektromos autó stb. céljára). A tető DNy-i, 45fokos, kb. 60nm a tetőablakok levonásával, árnyék csak az azonos magasságú szomszéd házról vetül naplementekor.
Kértem pár ajánlatot, amiben vegyesen volt hagyományos inverteres és SolarEdge-es megoldás is.

Kérdéseim:
1. Van-e reális esélyem, hogy később további paneleket adjak a rendszerhez a hagyományos inverter esetén, vagy a pár év múlva kapható panelek már annyira különbözni fognak, hogy megzavarják a lánc működését?
2. A SolarEdge-es ajánlatok a W***** S**** cégtől 1200-as kWp szorzóval dolgoznak, a hagyományos inverteresek 1100-assal -- ennek van valóságalapja?
3. Az egyik ajánlatban Fronius Primo 5.0 inverter szerepel, aminél több review is említi, hogy a hűtése elég hangos tud lenni. Milyen körülmények között zúg a Fronius? Mindig, vagy csak extrém melegben extrém termelésnél? (elég zajérzékeny vagyok, úgyhogy ez érv tud lenni az SE, SMA mellett)
4. Kell egyáltalán 5.0-s inverter, vagy erre a célra elég a 4.0-ás?
5. Ez egy működő kombináció lehet: kezdetben 10x370W panel SolarEdge 4000H-val, később 12-13x370W panel? Vagy inkább kezdetben 13x285W panel, 4kW hagyományos inverter, később 16-17x285W?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.