Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Burt1793 válasza NYPD (#25950) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha a motorja rendben van (kompresszió van, nem eszi durván az olajat), akkor szinte biztos megéri rendbetenni, ha nem OK, akkor meg 100-at simán kiárulsz belőle.

Csak az az érzésem, hogy nem adja oda 50-ért, de majd ráveszed. :)

(#25952) NYPD válasza Burt1793 (#25951) üzenetére


NYPD
aktív tag

Ha egyáltalán előkerül ... Ja, és még kérdés ugye, van-e rajta foglalás.. Mert akkor onnantól kezdve bukta a történet, ha mondjuk hivatalból vh. eljárásban ki lett vonatva.

(#25953) bajnokpityu válasza NYPD (#25950) üzenetére


bajnokpityu
félisten

800at berizikozni egy max 800at érő jószág esetén, hol itt a biznisz? Illetve ha még 400at kolcsonzol, kinyilik a világ.
Én nem nagyon bírom a burgonyát, de főleg a soforjeik miatt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25954) DigitXT válasza bajnokpityu (#25953) üzenetére


DigitXT
félisten

főleg a soforjeik miatt
Mondjuk arról pont nem a szegény motor(típus) tehet.:DDD

(#25955) Burt1793 válasza bajnokpityu (#25953) üzenetére


Burt1793
veterán

Miket láttál?
Az oké, hogy autóknál a toyotások 90%-a, a lexusosok és volvosok 70%-a nem tud értelmesen közlekedni az autójával (oké, manapság az zavaróbb, hogy az autósok 50%-a nem a vezetéssel foglalkozik unalmában, hanem a mobiljával), ez a bpi robogózás közben gyorsan feltűnik, de mit szúrtál ki a burgonyásoknál? :D
Engem egy-egy futár zavar, de ott nincs ekkora százalék. Nem hiszem, hogy lassan megyek a városban, nem szokott utolérni más, de ha mégis, akkor elengedem. Dugóban azonnal a kerülendő kocsi másik oldalára menni, mint amiben én megyek előtte, az szimpla geciség, az autós ilyenkor simán ráhúzhatja a kormányt bármelyikünkre.
A 180-as rendszám nélküli gilera-sokat se szeretem, leverik a tükröt, elhúznak, úgy gyorsulnak mint az sh300.

[ Szerkesztve ]

(#25956) bajnokpityu válasza Burt1793 (#25955) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Olyanok mintha nagymotorosok lennének. Előre mennek, de amikor utolered, nem enged el. Mert h elojoga.
Kozben a j300 simán jobban megy mint a 400as.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25957) DigitXT válasza bajnokpityu (#25956) üzenetére


DigitXT
félisten

De ha jobban megy a J300, miért nem előzöd vissza őket?
Vagy miért nem mész Te előre a lámpánál? Ez pont nem a
nagymotorosok privilégiuma, hanem bármivel szabályos...
Más kérdés, hogy 50-esnél megint előzgetnek majd vissza,
de valahogy nehéz elképzelni, hogy a 400 Burgi olyan lassú.
Azt el tudom képzelni, hogy nem hajták gyorsan, mert fotel,
de ez még nem indok arra, hogy ne mehessenek előre.:R

(#25958) Micsurin válasza DigitXT (#25957) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mert annyira megy csak előre, hogy beálljon az első két kocsi közé... ha meg megpróbálsz ráelőzni akkor menekülésszerűen húzódnak rá a felezőre és szinte ölelgetik a szembejövőt.
Köszönni képtelenek ettől már csak azt a pár speciális tápérték nélküli répát bírom jobban pl dunakeszin reggelente akik ráteszik a 13k forintos Aliexprespovicsot és berregtetik és gázfröccsözgetnek mintha váltásnál szeretnének revmatch-elni. :DD :W

Rosszabbak mint a bokavillantós úri vespasok azok legalább tudnak közlekedni ha már köszönni - indexelni nem a nagy bokavillantás közben. :P :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25959) Burt1793 válasza Micsurin (#25958) üzenetére


Burt1793
veterán

Felénk nincsenek ilyenek, én a Váci utat utálom, mindenki versenyezni akar, bevágnak, faszkodnak (nem csak a motorosok), nem érzem biztonságban magam. :F

(#25960) bajnokpityu válasza Micsurin (#25958) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azaz.

Persze, ha utolered, akkor hirtelen széles lesz a krumpli. Én azért, úgy, hogy a legtöbb robogonal jobban gyorsulokeis próbálok helyet hagyni a kesobben érkezőknek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25961) DigitXT válasza Burt1793 (#25959) üzenetére


DigitXT
félisten

A Váci út az már csak ilyen...:))

(#25962) yodamastah


yodamastah
őstag

Jöttünk haverral egy nagyobb kört :D

(#25963) Burt1793 válasza DigitXT (#25961) üzenetére


Burt1793
veterán

:DD

(#25964) #50433536 válasza DigitXT (#25961) üzenetére


#50433536
törölt tag

Brutál ez a Váci út... :DD :DD és a kivezető felénél tényleg van egy meki... :)

Egy hétig dolgoztam ott diák koromban...

[ Szerkesztve ]

(#25965) pimpa1974 válasza kaktusz2 (#25824) üzenetére


pimpa1974
csendes tag

http://www.somotokarpit.hu/index.htm

(#25966) Burt1793


Burt1793
veterán

Ez az eső most jól esett. K.O. 3 perccel az indulás után elkezdett szakadni, amikor indultam még nem volt eső, én meg bíztam magamban. Felső testem csak részben ázott el, jobb, mint a motor. 😃 Szerencsére volt nálam váltócucc más miatt.

(#25967) NYPD válasza Burt1793 (#25966) üzenetére


NYPD
aktív tag

Szintén zenész. Előző napok alapján mondom reggel lemegy, napközben jó lesz. El is indultam zuglóból 7 körül, az előbbi gondolat okán az esőbélést is otthon hagytam. Az astoriánál már éreztem,hogy gond lesz, mert nem láttam a Gellért hegyet. Erzsébet hídtól a városmajorig pedig porrá áztam, most hoznak utánam száraz ruhát... 😂 asszem be kéne ruházzak vmi esőruhára...

(#25968) Grillo válasza NYPD (#25967) üzenetére


Grillo
senior tag

Reggel anyáztam, mert M2-n Dunakeszinél a leálló sávban öltözködött a motoros épp úgy, hogy alig lehetett látni valamit. Értettem, miért tette, csak kurvára veszélyes volt, főleg ilyenkor pár esőmenő nehezen bírja a lassabb haladást.

(#25969) Burt1793 válasza NYPD (#25967) üzenetére


Burt1793
veterán

Én most beraktam egy hősugárzó mellé a sisakot, fölé meg farmert, kabátot, kesztyűt, pólót, alsógatyát.

(#25970) NYPD válasza Grillo (#25968) üzenetére


NYPD
aktív tag

Bátor. Inkább megázok akkor a következő pihenőig, minthogy valami bolond letaroljon a leállóban. Még városban is botrány ahogy mennek, mintha sínen menne mindenki autója, verőfényes napsütésben. Parketta üzemmód, nem számít, h kb 50m-re ha lát az ember...

(#25971) Micsurin


Micsurin
nagyúr

csongi 98-as FES250-et 300-ért mennyire áraztunk túl? :DDD Tudom, hogy nem jön vissza sose amit ráköltöttünk de ha csak érmékért menne el akkor már inkább megtartjuk ahhoz túl jól egybe lett rakva az elmúlt években. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25972) csongi válasza Micsurin (#25971) üzenetére


csongi
Topikgazda

Semennyire.
En 280 ert adtam el. Ezelott kb 2-3 eve, azota csak dragabb lett. Majd jon olyan aki erti a muszaki allapotot. :).

(#25973) Micsurin válasza csongi (#25972) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R
Köszi akkor csak türelem, csak ezért filóztam el mert a 300-al legaláb a beleborított összeg visszajön. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25974) csongi válasza Micsurin (#25973) üzenetére


csongi
Topikgazda

Az már jó :D

Én elvittem a vevőhöz. Elkísértem a nálam lévő utolsó útjára.
Tavaly év véggén láttam gurulni. Mondtam is a haveromnak. Nézd, ott megy e foresight ilyenem volt. Hogy suhan csak susog.

De az az én foresightom volt héé. :D
Ránézésre vigyáztak rá. Még a matricák is ott voltak amiket én tettem fel.

(#25975) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
tervezek venni új gumikat a robogómra, már 8 éves Michelin City Gripeket használok. :)
Amit kinéztem az is City Grip 2, igazából semmi bajom nem volt ezzel a márkával, csak itt jön a de.. Lenne értelme négy évszakos gumit feltenni, ha esetleg ilyen őszi reggeli 5 fokokban is tervezek gurulni, novemberben még lehetnek ilyen 5-10 fokos maximumok, szutykos csúszós úttal, amikor mennék. Vagy ne gondoljam túl és elég ide a sima nyárigumi?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25976) yodamastah válasza lehella (#25975) üzenetére


yodamastah
őstag

Citygrip2 az már 4 évszakos gumi. Vedd meg nyugodtan. Hóban/jégen nem lesz jó, de ilyen időben már rendes téligumi kell úgyis.

(#25977) lehella válasza yodamastah (#25976) üzenetére


lehella
senior tag

Ezt nem tudtam, remek akkor meg is rendelem őket :R Kimondott téli közlekedésre semmiképp nem tervezem :N

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25978) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok

Alany: Kymco Grand Dink.

Végre meg van csinálva, rendesen működik.Viszont a gázkar eltört-elromlott-elszakadt, nem tudom. Menet közben egyszerre csak minden ellenállás eltünt a gázkarból, forgathatod előre-hátra a motor nem érzékel semmit.

Ez mennyire zsebbe nyúlós probléma?

Most költöttem rá egy valag pénzt és most megint itt áll az udvaron, menetképtelenül...Bármi ötlet, tanács?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25979) DigitXT válasza Vismajor01 (#25978) üzenetére


DigitXT
félisten

Bowden csere: nem drága, nem para.:) Én anno télen
téptem el a Cygnuson, amikor befagyott és erőltettem.

[ Szerkesztve ]

(#25980) Vismajor01 válasza DigitXT (#25979) üzenetére


Vismajor01
addikt

Megrendeltem ezt:
[link]

Azt irja:
Kymco robogókhoz eredeti, gyári gázbowden.
People 125
Grand Dink 125, 250

A karbira feltudtam tenni az egyik végét, a gázkarnál viszont a bowden menete legalább 1 mérettel nagyobb mint a markolaton a menet, képtelenség beletenni :(( :((

Végre úgy éreztem megtudok vmit szerelni magamtól, erre...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25981) csongi válasza Vismajor01 (#25980) üzenetére


csongi
Topikgazda

Ez szivas :(.
A cikkszamot tudod ellonirzni.
Lehet a bovden jo, a , markolatot csereltek le?

(#25982) pimpa1974


pimpa1974
csendes tag

Sziasztok :)

Kissé el maradtam a fórumtól :) Ment inkább a gurítás a géppel :)
Gondoltam el mesélem aki esetleg figyelemmel kísérte a mizériámat az kapjon a végéről is infót!
(kormány szitálás)

A 2. gumis ember akihez el vittem a gépet komplett, elsőre szemmel szúrta ki hogy enyhén kagylósra kopott a gumi elől azért ráz szitál :(( :o

Nos így első teleszkóp felújítás, és új kerékcsapágyak , aztán új gumi ;)

MICHELIN CITY GRIP 2 Lett a választott abroncs. :C

Mint ha nem is ugyan azon a motoron ülnék :Y

Ennyi.

Mindenkinek jó gurit széles utat gumifákkal!

[ Szerkesztve ]

(#25983) lehella válasza pimpa1974 (#25982) üzenetére


lehella
senior tag

Ez jó hír, én is két hét múlva viszem a gépet City Grip 2 gumizásra :K

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25984) lehella


lehella
senior tag

Remek volt csütörtökön délután a hirtelen zuhé Budapesten. Délután hazafelé 3x állt le alattam a robi pedig nem mentem be nagy pocsolyába :F Alapjárat megszűnt, miután beindult fordulaton tökéletesen húzott, de egyre nehezebben-később indult a következőkben. Mire hazaértem 5 perc múlva minden tökéletes volt :F Elképzelésem sincs mi okozhatta, egy csatlakozót láttam gumi harangba húzva, ami vizes lehetne az ülés alatt, más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25985) tigipuf válasza lehella (#25984) üzenetére


tigipuf
senior tag

Enyém ugyanezt produkálja,én sem tudom hol és mi ázik be,testel le .Tavaly kiiktattam az oldalsztender kapcsolót úgy gondoltam ott a gubanc,de azóta is állt már le esőben vizes úton.Úgy jelentkezik,hogy húzod neki esőben semmi gond,de amint egyszer leengeded a fordulatot alapjáratra akkor leáll és nem is indul. Köszörülheted percekig akár de semmi.Állsz vele pár percet,és indul. :F

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#25986) Micsurin válasza tigipuf (#25985) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Minket egy évig szívatott a kill switch a kormányon... just sayin. :D
Akkor lett kikötve a hóhérba.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25987) lehella


lehella
senior tag

Az áramtalanító nem rossz ötlet, mert volt olyan gyújtás probléma ami alapjáratról elindulás után kezdett durrogni meg erőtlenné válni a mocim néha, de egy pillanatra ha levettem az áramot utána egyből jó lett. Ez mondjuk már régen jött elő. Nade az áramtalanító végülis kaphatja fentről a vizi áldást.
Én mondjuk töltést néztem az oké, de egy ilyen kapcsoló hogy okozhat ilyen gondot. Kicsit áthúz? :F
Tigipuf: nekem Kymco People 250 az alany, neked?

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25988) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Valaki itt pesten segitene beállítanu a gazbowdent? Beszereltem ropke 5 ora alatt (es a vegen csak 5 csavar maradt a kezemben yay) de nem tökéletes es nemigazan ertem h kellene beállítanom, foleg a markolatnal. :/

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#25989) tigipuf válasza lehella (#25987) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nekem is, azért írtam le az én sztorimat.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#25990) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

KB 800ig szeretnék robogót városba. Sisakom nyelje el, fogyasszon jól(4 körül szuper lenne) és legyen megbízható is.

Amiket néztem Gilera nexus 300-500, Honda forza ex300, kymco xciting 300-500.
Mindenhol azt olvastam hogy a 300as mind a két típusban megbízhatóbb. Esetleg van más? Ti melyiket választanatok? :R

(#25991) Acapulco válasza mokus1 (#25990) üzenetére


Acapulco
csendes tag

Én a Hondát.

(#25992) DigitXT válasza Acapulco (#25991) üzenetére


DigitXT
félisten

+1

(#25993) yodamastah válasza mokus1 (#25990) üzenetére


yodamastah
őstag

Honda. De ha 100% város, akkor PCX 125 vagy 150. 2.5 körül fog enni és jobban elférsz vele mint a nagyokkal. Sisak belefér (bár nem indegyik). 800ért majdnem újat kapsz. Gond nem sok lesz vele...

(#25994) lehella válasza tigipuf (#25989) üzenetére


lehella
senior tag

Eszembe jutott egy olyan esemény is tavasszal, amikor csak eső után mentem közvetlenül és akkor is megállt egyszer alapjáratra visszaállva a motor. Ekkor az eső nem folyhatott be a leállító kapcsolóba, maximum a pára..
Ez volt az első ilyen leállása, akkor kb 1-1,5 liter benzin volt benne, még elmentem volna vele munkába meg vissza de inkább begurultam a kútra, hátha... persze tankolás után beindult, utána otthon cseréltem benzinszűrőket. Nyilván nem oldotta meg.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#25995) #50433536


#50433536
törölt tag

Megvolt a mai 205km a Madisonnal. :) :) Nagyon jó menni vele, főleg most, hogy nincs olyan tikkasztó meleg. A fogyi 4.43 literre jött ki.

A kezemből kicsit ki rázta a vért, pedig próbáltam nem szorítani a markolatot. Ez normális ezeknél az egyhengeres 400-as gépeknél? Valahogy lehet javítani ezen, mert hosszú távon nem lehet valami kényelmes. Pont most gondolkodtam nagyobb kiruccanáson. Sajnos a gumi választásom is bele játszik ebbe, mert recés négy évszakos gumit vettem anno. Van mondjuk kifejezetten rezgés elleni markolat? Vagy a motor tartó gumik lettek túl kemények?

[ Szerkesztve ]

(#25997) FeniX- válasza #50433536 (#25995) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hali, szerintem mindegyik nagy, egyhengeres ez csinálja. Nekem a 250-es 80-as tempónál. A jobb kezem kisujja elzsibbad pár 10 km után. Vastagabb markolatot (párnázottat) szoktak feltenni esetleg.

(#25998) gonger válasza mokus1 (#25990) üzenetére


gonger
senior tag

Most Forza 300-asom van, kb 1 éves alig 8500 km-el, ebből fakadóan semmi bajom nem volt vele. Előtte egy 2018-as SH 150-est használtam, mindenre tökéletes volt városban. Agglomerációba költöztünk, kicsit pályázok munkába menet, ezért vettem a 300-ast helyette, bár amikor be van állva az M1/M7 akkor mindegy mivel megyek.
A 150 -es SH 2,4-nél sosem evett többet, most a 300-as 3,4-et kajál. (minden gyári)

(#25999) gonger válasza mokus1 (#25990) üzenetére


gonger
senior tag

Az egyik motoros csoportban pont ma osztotta meg egy srác:
https://www.facebook.com/marketplace/item/360023205625225/
Ha még egy kicsit tudsz a kereten alakítani és némi alku is gonddolom belefér, korrekt ajánlat lehet, egy alig bejáratott garanciális motor.

(#26000) mokus1 válasza gonger (#25999) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm mindenkinek.

Valószínűleg nem pcx lesz. Ritkán ketten ülünk rajta ahhoz meg kevésnek gondolom. Na és ott van mellette az is hogy a mostani ~100 lovas gepemhez képest valószínűleg keveselnem:)
Még ugyan nem tudom mi... Könnyebb lenne ha dupla ennyiből gondolkodnek 😃

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.