Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20801) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Adott lenne egy 2013-as 13 colos MacbookPro és egy Dell U2415 monitor. Összedugtam szépen mini displayport - displayport-al, és az eredmény a képen látható, egy jó inch-el kisebb a vetített kép, mint a monitor.

(Nem saját kép, de nálam is így néz ki)

Próbálkoztam felbontás állítással, mirroringgal, laptop lecsukással, hdmi kábellel, de még nem jutottam előrébb.

Hivatalos Dell fórum szerint a MacOs nem "támogatott", de külföldi fórumokon láttam, hogy másnál működik a setup.

Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

Köszönöm :R

(#20802) qdak válasza #94529552 (#20800) üzenetére


qdak
addikt

Hello

Tegnap megfújtam levegő spray-el, jobb lett, néha néha csinálja csak, esetleg valami kontact spray, vagy WD-40 ? vagy szedjem szét, forrasszam ki a gombot ?

Az a fura, hogy kb. 1 éve a bekapcsolón kívül semmit nem használtam, az meg nem gomb, hanem olyan mint a telefon kijelzője, csak rá kell tenni a kezed, talán valami közé kerülhetett?!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20803) Mivec


Mivec
csendes tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni. A monitorom Displayporttal alvó módból visszatéréskor no signal-t jelez. Korábban DP 1.1-el csíkos volt a kép, aztán fekete, DP 1.2-vel egyszerűen no signal. A gép újraindítása után már működik. HDMI-vel a probléma nem jelentkezik. A vga terhelés alatt sem produkál hibát, megy mint a szél (Zotac 1080 GTX AMP!), a monitor egy AOC 2260VWQ6. Olvastam külföldi fórumokon, hogy nVidiával egy gyakori hiba, de nem mindenkinek ugyanaz a megoldás vált be. Van valami ötletetek? Tapasztaltatok már ilyet? Mi vált be?

(#20804) qdak válasza #94529552 (#20800) üzenetére


qdak
addikt

Köszönöm, eltaláltad, ma nagy nehezen szétszedtem (szemét talpat alig birtam kihúzni, már azt hittem tört!)
mikrokapcsoló leszed, azóta király :R
Meg legalább a hülye led elé tettem szigetelőszallagot, így nem viszi ki a szemem :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20805) Nnoobie


Nnoobie
újonc

Sziasztok!
Körülmények: Lenovo Legion Y520 laptophoz vettem egy régi LG Flatron W1934S-BN monitort.
A laptopon csak HDMI kimenet van, a monitoron csak VGA bemenet. Vettem hozzá egy egyszerű kábelt (átalakítót) és így próbálom használni. (windows 10)
Hiba: Ha bekapcsolom a monitort, megjelenik a kép (aminek kell). 0,5-3 másodpercre. Többször ki be kapcsolom és egyszer csak úgy marad és tudom használni egész nap. Sőt ha nem teszem automatikus kikapcsolásra, akkor másnap is úgy marad. De amíg ez nem jön össze, addig ha kiterjesztem, akkor az egeret bele tudom húzni az "idegen" monitorba (csak nem látom, mert fekete a kép). Az "eszközkezelő" látja. A "kijelző beállításoknál", ha rámegyek az észlelésre, akkor "Nem található másik képernyő" feliratot írja az ablakba (laptop kijelző). De a tulajdonságokra rá tudok menni. Ott ha állítgatom a frekit és a felbontást és utána "vissza az eredeti beállításokra", akkor a sokadikra ugyanúgy egyszer csak működik a jó fekin és felbontáson.
Beállítottam a szükséges frekvenciát és felbontást (gyári ajánlás) és frissítettem a drivereket (vga és monitor). Beállítottam, hogy ne használja a "power save mod"-ot. Ebből talán látszik, hogy sok helyen olvastam utána, hogy mi lehet a baj.
Kérlek adjatok tippet, hogy Ti mivel próbálkoznátok még. Köszönöm előre is a segítséget.

(#20806) #94529552 válasza bradam (#20801) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vidikártya beállításnál keresgélnék továbbra is, ha a felbontás, Hz, méretezés ok, esetleg monitor setupban vagy egy visszaállítással.

Nnoobie Ha a hasonlók meg voltak, mehet a keresztpróba oda-vissza, vagyis egyenként minden összetevőt másikkal helyettesíteni, amíg kibukik a felelős.

(#20807) fero02 válasza Nnoobie (#20805) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem táp bajos lesz az öregecske LG.

Azt próbáld ki, hogy amikor egy ilyen bekapcsolás után fekete a képernyő, akkor oldalról kis szögben világítsd meg a kijelzőt egy zseblámpával és néz meg, hogy úgy látszódnak-e az ikonok. Ha igen, akkor meg is van a baj oka.

(#20808) bradam válasza #94529552 (#20806) üzenetére


bradam
aktív tag

Köszi a segítséget! Integrált a videókártya, így nem tudok állítgatni nagyon, de rejtélyes módon egy új kábel megoldotta.

(#20809) #94529552 válasza fero02 (#20807) üzenetére


#94529552
törölt tag

A táppal lehet, hogy igazad van, talán érdemes lenne ránézni a kondikra. Viszont, ha oldalról látszik, akkor elvileg megy a táp(mondjuk akkor se árt ránézni, és a felpúposodottakat kicserélni), ezért ebben az esetben én már inkább háttérvilágításra tippelnék. Vajon ki lett-e próbálva vétel előtt a monitor, ezt nem írta.
qdak, :R, bradam :R

[ Szerkesztve ]

(#20810) fero02 válasza #94529552 (#20809) üzenetére


fero02
veterán

Jelen esetben a táp baj az inverterre korlátozódna. Természetesen az összes elkó cseréje javasolt.

(#20811) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Van egy nagyon régi Sony 15" monitorom, ahogy változnak az árnyalatok a képen, úgy jönbek elő rózsaszín pixelhibák. Mitől lehet ez?
kép 1
kép 2

[ Szerkesztve ]

(#20812) mezis válasza Repsol600 (#20811) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

Ez egy CRT (képcsöves) monitor ?

mezis

(#20813) Repsol600 válasza mezis (#20812) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem, LCD.

(#20814) Repsol600 válasza mezis (#20812) üzenetére


Repsol600
addikt

Megvan a típus :D : Sony SDM-S51

[ Szerkesztve ]

(#20815) Nnoobie válasza #94529552 (#20809) üzenetére


Nnoobie
újonc

Köszönöm a válaszokat mindenkitől.
Pár napja hosszabb időre bekapcsolva hagytam működve és előtte állítgattam a videokártyán. Természetesen már nem tudnám felidézni az eredeti beállításokat és nem találom a "vissza a gyári beállításokat" részt.
Azóta nem tudom bekapcsolni úgy, hogy úgy is maradjon, pedig több időt szántam rá, mint eddig. (szintén 0,5-3,5 másodperc után elmegy a kép, az idők hosszában még nem fedeztem fel rendszert.)
Azóta másik laptoppal is próbáltam, az átalakító nélkül (VGA-VGA). Csak az eredeti VGA kábelt nem tudtam még cserélni. Mindig ugyanaz a probléma.
A lámpás megoldást is próbáltam. Ha elfeketedik a képernyő. Alul a led zölden világít tovább, de hiába világítom bárhonnan, bármilyen szögből, nem látok rajta semmit. :(
A monitor világítása nélkül nincs vmi "reset", amivel a gyári beállításokat kikényszeríthetném? Mint a Biosnál, hogy kiveszem az elemet. (Bocs az ósdi fapados megoldás keresésemért, de egy ideje nem zárkóztam fel). Ezt még mindenképp ki akarnám próbálni a VGA kábel cserétől függetlenül.

(#20816) #94529552 válasza Nnoobie (#20815) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs ilyen trükk, max egy áramtalanítást lehet csinálni, de hátha a kábel. Vétel előtt működött amúgy rendesen a monitor?

(#20817) Nnoobie válasza #94529552 (#20816) üzenetére


Nnoobie
újonc

Vételkor nem tapasztaltam ilyen problémát. Kipróbáltuk.

(#20818) medvegy


medvegy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy zsír új Dell UltraSharp U2719D IPS monitor. Olyan problémám van vele, hogy sötét, leginkább fekete háttér mellett a képernyő teljes felületén halvány függőleges csíkok láthatóak. A csíkok a monitor tetejétől az aljáig húzódnak, párhuzamosak és nagyjából 2-5 mm-enként helyezkednek el; nagyjából 30-40 cm-ről vagy közelebbről vehetőek észre.

Nézelődtem külföldi topikokban, nem ismeretlen a jelenség (pl: itt, itt és itt), de magyarázatot nem találtam. Próbáltam lefotózni, de nem jártam sikerrel.

Egy külföldi topikban találtam az alábbi két képet, amik nagyon hasonlóak ahhoz, ami nálam is a helyzet. Kábel probléma nem lehet, mert forrás nélkül is ilyen.

[kép1]
[kép2]

Kérdésem, hogy ilyen e az összes IPS kijelző (ez az első IPS monitorom), vagy hibáról van szó? Más látott e már ilyet? Erősen agyalok rajta, hogy visszaküldöm a monitort, mert sajnos pixelhibától sem mentes (szerencsére bebiztosítottam magamat extra pixelhiba garival).

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#20819) mezis válasza medvegy (#20818) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#20820) medvegy válasza mezis (#20819) üzenetére


medvegy
aktív tag

Köszi a linket! Estére megnézem, bár nagy újdonságra nem számítok, figyelembe véve, hogy forrás nélkül is látszanak a csíkok.

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#20821) Sischo


Sischo
tag

Sziasztok,
Körülbelül mennyi idő alatt szokták szervízben javítani a monitort garis hiba esetén?
Pixelhibás lett a Samsung monitorom és egy hétnél tovább elég nehezen tudom nélkülözni otthoni meló miatt.
Valakinek esetleg vmi tapasztalt, hogy meddig szokott az ilyesmi tartani hivatalos szervízben?

(#20822) DRPCDoki


DRPCDoki
tag

Sziasztok,
van ötletetek, mi lehet a hiba, vagy mi a hiba neve - kulcsszóra gondolok, főleg angolul? Várható, hogy rosszabb lesz? Javítható? Csak sötét, szürkés színeknél látszik, világosaknál egyáltalán nem. Ez egy Dell U2311H - IPS paneles monitor. Képek:
1.
2.

(#20823) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Dell S2319H monitor és valahogy olyan homályos a kép.
Corel-ben pl az m betű lábai között van egy halványszürke árnyék.
Mit állítsak?
Nincs külön vga gépben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20824) mezis válasza Met (#20823) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A monitor natív (1920 x 1080) felbontásában működik a vezérlő ?

mezis

(#20825) Met válasza mezis (#20824) üzenetére


Met
nagyúr

Igen.
Próbáltam printscreent csinálni az m betűről de nem látszik ott.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20826) gabro0 válasza Met (#20823) üzenetére


gabro0
őstag

Digitális a jelbemenet?

(#20827) Met válasza gabro0 (#20826) üzenetére


Met
nagyúr

D-sub, nincs hdmi az alaplapon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20828) gabro0 válasza Met (#20827) üzenetére


gabro0
őstag

Akkor ott kell keresni a problémát. Nyomj egy auto beállítást a monitoron, ezzel bekalibrálja magát és meg kellene szűnnie a homályosodásnak.

[ Szerkesztve ]

(#20829) mezis válasza Met (#20827) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak gagyi D-Sub kábelek...

mezis

(#20830) valentin94


valentin94
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, a laptopom monitorán hibát észleltem, Asus laptopról beszélünk, kb. 4 éves.
Videóknál,képeknél azokon a kép részeken, ahol sötétség van szemcsés, hibás a kép.

Esetleg tapasztalt valaki hasonlót?

Csatoltam képet a probléma jelenségről (főleg az asztalnál észrevehető)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#20831) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindenkinek !

Van egy Samsung P2370P típusú TV-LCD monitorom, ezt használom a PC-hez HDMI csatlakozással, amit "IPTV" csatlakozásként kezel.
A videokártya Sapphire R9270X - a rendszer 64 bites Win10 altt fut.
Újabban többször előfordul, hogy egy-egy pillanatra eltűnik a kép, és a "natur-fekete" képernyő látszik a felbontás és a frekvencia felirattal, aztán rögtön visszaáll, a "rendes, Windowsos kép". Aztán később - talán ahogy bemelegszik (?) a jelenség megszűnik...

Kérdés : Hogy tudhatnám meg, hogy a monitor vagy a videokártya "rendetlenkedik" ? (anélkül, hogy másodmonitort v. másodkártyát próbálnék csatlakoztatni...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#20832) mezis válasza jasonka (#20831) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Sehogy.

- Monitor tápegységében elkókat méred, cseréled.

valentin94: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#20833) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Asus VG245Q monitort, ami egy Msi gtx 970-es vga-ra van dugva, egy Hero7-es lapon. A problémám az vele, hogy display portról egészen addig nem ad képet, amíg az OS (Win10) nem indul. HDMI-vel nincs ilyen gond, de azt a TV-hez használom. Bios beállításokban turkáltam kicsit, de első körben nem találtam semmit. Mi okozhatja ezt? Választok előre is köszönöm!

(#20834) gabro0 válasza szilvásbukta (#20833) üzenetére


gabro0
őstag

Amikor több porton is van kimenet, a videokártyában előre definiált melyik az elsődleges. Esetedben ez a HDMI, ha jól értem. Amennyire én tudom nem lehet mit kezdeni vele.
Esetleg átalakítóval meg tudod kerülni, hogy azonos típusú kimenetre dugod (tehát mindkettő HDMI vagy mindkettő DP) és akkor amelyik kisebb portszámú, azon fog először a kép megjelenni az OS betöltéséig.

[ Szerkesztve ]

(#20835) szilvásbukta válasza gabro0 (#20834) üzenetére


szilvásbukta
tag

Értem, köszi.
Kár, hogy erre nincs beállítás. :(
Előző monitoromat DVI-on használtam és a TV ugyanúgy rá volt dugva. Akkoriban a DVI-ról nem volt ilyen probléma, szóval sanszos, hogy valójában a DVI az elsődleges.
Maximum befizetek egy DVI-HDMI átalakítóra, és arra dugom a monitort, feltéve, ha így nem lesz a képben minőségromlás, mert hát kicsit vicces lenne minden bios beállításnál vagy win reinstallnál átkötögetni a dolgokat...

(#20836) jasonka válasza mezis (#20832) üzenetére


jasonka
aktív tag

A monitornak nincs tápegysége, közvetlenül a 230 V-ot kapja...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#20837) mezis válasza jasonka (#20836) üzenetére


mezis
nagyúr

Van annak, csak a burkolat alatt !

mezis

(#20838) N_A_S


N_A_S
veterán

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. A napokban vettem használtan egy AOC U2879VF (Vélemény?) típusú 4K monitort, és észrevettem a monitornál ilyen "fodrozódás" szerű jelenséget.

Telefonommal próbáltam rögzíteni a jelenséget (sorry a minőségért)
Video 1
Video 2

Ez így normális? Engem nagyon idegesít, leginkább azért mert játékokban is előjön. Próbáltam HDMI-n, Display Porton, először kikapcsolt FreeSync-el (mivel nV videokártyám van úgyse működne), majd bekapcsol Freesyncel is, de sehogy nem akar megszűnni. :(((

https://tinyurl.com/phnas

(#20839) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!

Panel hibás lett a monitorom? /Dell u2312hm/
Hibajelenség: a bal szélétől kezdve jobbra haladva egyre halványuló zöldes színe lett. Kb. 1/3 részig látható vertikális sávban.
A hibás részen mintha függőlegesen "folyna", fentről lefelé hullámzik.

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#20840) mezis válasza apóka (#20839) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Próbáld másik fajta csatlakoztatással, kábellel.

- Ha marad a hiba, még van esélyed arra, hogy oldalról is vannak LED sorok és a bal oldali "haldoklik".
(A vörös, zöld, kék képeknél a bal oldal sötétebb ? Mindegyikkel ?)

mezis

(#20841) apóka válasza mezis (#20840) üzenetére


apóka
aktív tag

Kipróbáltam másik gépen, másik csatlakozóval, a probléma maradt.
A hibás sáv minden variációval látható.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#20842) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Minap lett kész az LG monitorom, melyet a központi márkaszervizben javítottak. Alaplap csere volt rajta 1 évesen, és pár naposan. Maga a garancia 3 évre szól.
Leadáskor kaptam egy papírt, azzal mentem vissza, a nálam lévő papírt elvették, és magáról a javításról is alá kellett írnom papírt, ám semmit sem kaptam kézhez csak magát a monitort.
Megkérdeztem, én erről papírt nem kapok? Semmit, nem kapok, volt a válasz, náluk marad.
Aztán direkt rákérdeztem, hogy fődarab cserénél, (már ha a monitor alaplapja fődarabnak minősül) nem kezdődik arra újra a garancia?
Erre azt mondta ott a pultos hölgy, hogy nem.
Jól van ez így? Kétkedek.

[ Szerkesztve ]

(#20843) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Acer xb241H monitor Gigabyte 1080 Ti kártyával.
Overclock oc kapcsolóval vízszintes vibrálás van fekete képnél. (ha nincs bekapcsolva okés)
Azzal mit lehet tenni? (gsync bekapcsolva)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#20844) qdak válasza tankraid (#20843) üzenetére


qdak
addikt

VGA gyanus sztem.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20845) chege


chege
aktív tag

Ma vásároltam egy Samsung C32hg70 es monitort. Viszont fekete kepnél jobb közepén lent van egy kék pixel (vagyis eddig ezt vettem észre) . Ahogy tudom online vásárlás és elvileg 14 napig vissza cserélik (alzanal vettem). Engem zavar, vagyis mindig odaszalad a szemem. Buta kérdés, de szerintetek érdemes vissza vinnem? Vagy van esély a gyógyulásra?

(#20846) Met válasza chege (#20845) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy van esély a gyógyulásra?
Persze, leveszed a hátulját és csipesszel visszanyomod a kicsúszott pixelt ;]

Úgy tudom hogy a Samsung (és az LG) 1 hibás pixelre is cserél (érdemes a Samsung véleményét is kikérni).
Ha nem, akkor még ott van a 14 napos elállás ha online vetted.

Csinálj fekete, fehér, piros, zöld és kék háttérképet, hátha van még hiba.
Én ezzel kezdem mindig amikor új monitort veszek.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20847) chege válasza Met (#20846) üzenetére


chege
aktív tag

Csak olvastam, hogy villodzó képpel, esetleg idővel, lehetséges hogy éltűnik. Azért kérdeztem, de ezek szerint nem nagyon :DDD

Akkor holnap visszaviszem a boltba, aztán talán..

(#20848) mezis válasza chege (#20847) üzenetére


mezis
nagyúr

(#20849) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!
lehet off...
Vásároltam egy dell aw3418dw monitort egy benq xl2420t helyére került.
A problémám az hogy játékban valami nagyon nem ok. Egyszerüen borzalmas a grafika ha teljes képernyős játékot futtatok. Ablakban futtatva szép a kép de nincs fps. Gsync on. 120hz. kissebb felbontást is próbáltam de úgy sem jó.
pl PUBG
A benq-n fhd-ban minden maxon 140-180fps
Dell 3440 x 1440 vagy 2560x1080 low beallítások mellett is szétesik a kép ha mozgok. Ablakban futtatva jó de fele fps van. ha a gsync off akkor meg borzalmas lesz a kép homályos stb
A gsync a ludas vagy az erőltetett 120hz? vagy csak szar a monitor?
:R :R :R :R :R

i5 8600k@4.2
1080ti
16gb

(#20850) szpetri


szpetri
tag

Sziasztok,

vettem egy használt config-ot, van benne egy NVIDIA GeForce GTX 1060-as videokártya.
HDMI kábellel rákötöttem egy ASUS VS239-es monitort.

Ha játékot indítok, rövid idő múlva a képernyő bal oldalán egy kb 2 cm széles csíkon elkezd villogni a képernyő.
Ezt nem csinálta másik gépen, ill. ezen sem, ha nem játék megy éppen.

Mi lehet a probléma?

(monitor natív felbontásban, alapértelmezett 60 HZ-en megy)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szabolcs

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.