Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20401) bigsee


bigsee
addikt

Üdv! Nemrégen vásárolt Acer monitorom bal alsó sarkában egy sereg piros pötty jelent meg:

https://youtu.be/GNe5qCTUVlQ

Segítséget szeretnék kapni, micsináljak...?

Szerk:

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20402) Kernel válasza bigsee (#20401) üzenetére


Kernel
nagyúr

Javíthatatlan kijelzőhiba, a többit már sokszor leírtuk.

Ráadásul nem első eset, még annyit sem írtok le, hogy garanciális vagy használt vétel. Igaz, úgyis mindegy, annak függvényében kell cselekedni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20403) bigsee válasza Kernel (#20402) üzenetére


bigsee
addikt

Igazad van, nem olvastam el a topikot, de bepánikoltam, ez az első defektes monitorom. Januárban vettem, MM-ben, újként. A “többit” hol találom?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20404) Kernel válasza bigsee (#20403) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak épp ezt nem értem ilyenkor, hogy mi a kérdés, ami fórumot igényel a megoldáshoz?

Garancia van rá, érvényesíteni kell, ennyi.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20405) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Adott egy Ryzen 1700 és egy Asus Prime x370 Pro alaplap. Kóboráram néha-néha felébreszti a monitorom kikapcsolt gépnél is. Kiírja, hogy No Signal majd kikapcsol.

Melyik beállítást nézzem meg a lapon szerintetek ami ezt okozhatja? Vagy esetleg a monitor beállításai között keresgéljek?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20406) choco01


choco01
addikt

Hali,

Ez miért lehet hogy valamiért nem tudom sehogy sem FHD-ra állítani a felbontást?Régen ment... :F
A laptop monitor felbontását akarja csak engedni.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#20407) bigsee válasza Kernel (#20404) üzenetére


bigsee
addikt

Hátha valakinek van tapasztalata Acer-el, ellentétben velem... Csak ennyit akartam megkérdezni. Elnézést! :(((

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20408) bigsee válasza bigsee (#20407) üzenetére


bigsee
addikt

Csak elmondom, hogy mind a MM, mind az Acer HU a szervízt mondta, beszállítják és javítják (!), ergó cserélik a panelt... A MM 30 napot mondott, az Acer 10 napot, mire visszakapnám. Inkább visszahoztam és visszaraktam a helyére, szükségem van rá.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20409) madarposta


madarposta
újonc

Sziasztok!

Segítséget kérek a következő témában.

Lenovo Yoga II. laptop és egy ThinkPad bokkoló + Dell U2412 monitort használtam. A Dokkolóról DVI single link kábelen ment át a kép. (A Dell monitornak csak DVI, Display port és régi VGA bemenete van) Az utóbbi időben állandóan szarakodott a dokkoló, ezért kivettem a rendszerből. A többi eszköz és a net egy USB3 elosztón jön be, a monitort pedig közvetlenül a Yoga mini HDMI kimenetéről próbálom elérni a következő képen:
1.) vettem egy Delock DVI apa - HDMI anya adaptert és egy mini HDMI-HDMI kábelt, de kép nem megy át
2.) utána vettem egy Pisplay port - HDMI anya adaptert is :( és az előbbi kábel, de megint nem megy át a jel

A másik otthoni monitornak van HDMI bemenete, ha arra csatlakozok a fenti HDMI kábellel, akkor ott van kép...
A Dell-t rákötöttem az asztali gépre és a VGA-n keresztül volt kép...

Én mint laikus, belefáradtam, értetlenül állok... az nem lehet, hogy mind a két átalakító rossz...

Tibor

(#20410) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Segítséget szeretnék kapni a következőre. Adott egy Samsung S23A300B monitor, ami csak a DVI bemeneten ad képet. Ha analóg kábelt kötök rá, nem is érzékeli a gép, illetve ha analógra váltom a bemenetet, akkor 3 képet villant fel - fehér, szürke meg valami tesztkép, amin az összes szín szerepel. Firmware frissítéssel szemezgetek, de nem csináltam még meg, hátha van rá másik megoldás. Próbáltam 2 analóg kábellel is, de semmi...

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#20411) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,olyan kérdésem lenne hogy az mennyire gyakori hiba egy monitornál hogy a fejhallgató kimenet megadja magát?Egyik pillanatról a másikra,egy 2.0 pc hangfal volt rákötve,ami pc-re kötve működik csak a monitorról nem.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#20412) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok! Van egy régi HP L1925 monitorom.
Már 100%-on van a Brightness de még így is sötét ha filmetnézek vagy játszom. Nvidia panelnél volt lehetőségem még javítani rajta (gamma, fényerő, kontraszt). Szépen be tudtam állítani!

Most ati radeon kártyám van, de ott sehogysem tudtam beállítani. Azaz van valami csúszka de semmit nem ér!
Van más lehetőség?

(#20413) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok tudnátok nekem abban segíteni hogy miért nem akar a monitorom nagyobb felbontásban üzemelni?
Asus vw195d
Max felbontás 1024x768
Oprendszer win10 64 bit
win7 en jó
vga gtx 960
friss driverrel
Próbáltam már egyedi felbontást is de akkor csúnya a kép

(#20414) mezis válasza robogos10 (#20413) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! A VGA vezérlőt kezelő sw. csinálja a "műsort". Annak gyárjánál keresgélj.

mezis

(#20415) robogos10 válasza mezis (#20414) üzenetére


robogos10
aktív tag

Ú ne haragudj de így nem tudom :( SW?

2 monitor van rákötve a gépre

(#20416) mezis válasza robogos10 (#20415) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak eszközök (Pl egyes VGA kártyák), amik működéséhez nem csupán a legszükségesebb drivereket, hanem sok fajta beállításra alkalmas szoftvert (SW) is készít a gyártó.Pl AMD Catalist

mezis

(#20417) smc válasza robogos10 (#20413) üzenetére


smc
addikt

Lehet, hogy nem ment fel rendesen a driver, legfrissebb win van fent, ha nem akkor frissíts rajta, mert az is bekavarhat az új drivereknek. Milyen kábelen kötötted össze?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#20418) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Baratnom a ceges laptopra rakototte az otthoni monitorjukat, majd miutan vegzett, visszadugta a monitort az otthoni gepre, ami igy mar nem adott képet, vagy a monitor nem jelenitette meg. Probalta a megjelenitesi modokat allitgatni (csak masodik kepernyo stb) megsem jo. Valami tipp?

Elore is koszi
Udv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#20419) Kernel válasza olloczky (#20418) üzenetére


Kernel
nagyúr

DVI vagy HDMI, áram alatt lett dugdosva?

Be lett határolva, hogy a számítógép kimenete ad jelet (másik monitorral) és egyértelműen a monitor hibás?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20420) olloczky válasza Kernel (#20419) üzenetére


olloczky
senior tag

Meglett közben a hiba, user error :)

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#20421) robogos10 válasza smc (#20417) üzenetére


robogos10
aktív tag

hdmi-d sub átalakító adapterrel próbálom
de dvi-n sem jó

(#20422) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Nem kifejezetten hibáról van szó, de meg lehet valahogy oldani, hogy legyen 60Hz 4K alatt igp-vel HDMI-n?
Vettem egy 4K monitort melóra, de a lap nem támogatja a HDMI 2.0-át, és nincs dedikált VGA sem a gépben, meg nem is lesz. Intel HD630. Valami átalakítóval esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#20423) [sultan]


[sultan]
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Samsung C27HG70 monitort. Az a gondom vele, hogy ha response time választóban Fastert adok meg, akkor halk zúgást hallani a monitorból.
Van valakinek ötlete mitől lehet ez, illetve, hogy elmúlhat-e ez idővel, vagy inkább vigyem vissza?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#20424) mefistofeles

Üdv a szakértő kollégáknak!
Olyan problémám van, hogy itt az aprón vásároltam egy 22'-os IPS monitort. A monitor tényleg gyönyörű és szép a kép de bármit megnyitok, ablakot, alkalmazást, böngészöt, ha az kiér a bal felső sarokba akkor látszik egy éles körvonalú (kb 3x5 cm) világosabb folt. Tehát nem fehér hanem világosabb. ez hiba vagy valami beállítást kéne változtatnom?

Bocsánat, közben a dolog megoldódott. Valami picture boost volt bekapcsolva. Kikapcsoltam és eltünt...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#20425) Kernel válasza [sultan] (#20423) üzenetére


Kernel
nagyúr

Működési sajátosság szerintem, vagyis van rá esély, hogy a másik is ilyen lesz, elmúlni sem fog.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20426) Asztii


Asztii
tag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy szerintetek a hiba a monitorban keresendő, vagy lehet, hogy videókártya probléma?
Ma tapasztaltam, hogy minden "elhúzva" jelenik meg, olyan mintha mindennek árnyéka lenne jobbra oldalra húzva, hol jobb hol rosszabba helyzet. 7 éves LG monitor.

Előre is köszi a segítséget!

(#20427) Kernel válasza Asztii (#20426) üzenetére


Kernel
nagyúr

D-sub kábelen megy (analóg)?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20428) Asztii válasza Kernel (#20427) üzenetére


Asztii
tag

Igen, D-sub kábelen keresztül.

(#20429) Kernel válasza Asztii (#20428) üzenetére


Kernel
nagyúr

Analóg jelátviteli hiba (késleltetett "szellemkép") látszik is. Lehet próbálkozni a kábel cseréjével, mozgatásával, de legjobb lenne digitális átvitelre beállni, ha megoldható.

Monitor vagy kártya hibájának kiszűréséhez keresztpróba kellene.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20430) Asztii válasza Kernel (#20429) üzenetére


Asztii
tag

Köszönöm a gyors választ :R , akkor kipróbálom hdmi kábellel, az is megoldható, aztán kiderül.

(#20431) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Benq ew2775ZH monitorom nem kapcsolja ki a kijelzőjét amikor a gép zárolja magát (amikor elvileg kikapcsolja a monitort, de aztán egérmozdulatra újra felébred).
A képernyő világít, és azt írja, hogy no cable meg connection...ami végülis a többinél is volt, de azok aztán kikapcsolták magukat 5 sec után.

A monitor HDMI kábelen van csatlakoztatva.
Ez így nem jó, miért nem kapcsolja ki magát?

OK, megoldódott, majdnem 1 perc után kapcsolja ki magát....semelyik másik monitor nem vár ennyit...

[ Szerkesztve ]

(#20432) Kernel válasza ReSeTer (#20431) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha viszont HDMI-kábel nélkül hamarabb áll le, az utalhat arra, hogy zavarfeszültség kerül a bemenetre, emiatt nem tud leállni, illetve bizonytalankodik, akár változó ideig.

Tapasztaltam már ilyet, DVI / HDMI kapcsolatnál fordulhat elő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20433) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

A monitoron el van csúszva a kép, jobb oldalt kb 4cm fekete sáv van, hogyan lehetne eltüntetni? Auto beállítás nem segít.

(#20434) kalmani


kalmani
tag

Sziasztok!

Napokban vásárolt Dell U2718Q monitort vásároltam. Operációs rendszer leállítása után nem kapcsol készenléti állapotba. Megjelenik a "nincs jel a HDMI bemeneten" felirat, majd pár perc várakozás után készenlétbe vált. DP-porton is, ugyan ez a jelenség.

Átbogarásztam a menüjét, de sehol nem találtam beállítást ehhez.

Ötlet?

(#20435) lapartman


lapartman
tag

Sziasztok, ki szeretném szedni az átalakítót a monitor csatlakozójából, de teljesen be van ragadva, és az egyiknek le is tört a csavarozható része. A jobb állapotba lévőt bármerre forgatom, örökké tekerhetem. Valami ötlet, hogy hogyan tudnám kiszedni?

(#20436) mezis válasza lapartman (#20435) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Késsel lefaragod a kék műanyagot a vasig.

mezis

(#20437) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Hali!

Olyan jelenséggel találkoztam, amivel az elmúlt 21 év PC-zés során még nem, most vettem egy monitort, AOC 2790PQU/BT, és bár a teszt-szalonban a saját szememmel láttam, hogy működött a natív wqhd felbontásán, nálam valamiért csak fullHD-ig engedi beállítani! What the fák? Hihetetlen, felraktam a driverét is teljesen jól, tanácstalan vagyok, ötletek?
Nem úgy értem, hogy nem jelenik meg a beállítható felbontás, megjelenik, mint ajánlott felbontás, de nem állítja be, sötét képernyő és 15 mp után visszaugrik. 1997 óta PC-zem, de ilyet még nem láttam.

Help please! :R

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#20438) honlapos5 válasza kalmani (#20434) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Nekem új LG 27UD59 monitornál csinálja ugyanezt.
Win10 hibernálás és hosszabb idejű alvó mód után nem kapcsolódik be a monitor.
Azt írja ki: "No signal". Pedig a másodlagos monitor elindul, mert két monitor van a számítógép Gigabite 1060 videókártyájára kötve.

Ez a új LG monitor a Displayportot használja, míg egy másik monitor pedig DVI-t, és az a monitor "feléled" hibernálás után, ez az új LG sajnos nem.

Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma?

Szeretném ha a feléledő számítógéppel együtt felébredne ,inkét monitor is..:Ö

(#20439) bigsee válasza SSJPeter (#20437) üzenetére


bigsee
addikt

Ezen oldal szerint 1920*1080 a felbontása, full hd...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20440) SSJPeter válasza bigsee (#20439) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nem, nem az a modell az, hanem ez.

AOC Q2790PQU Monitor. [link]

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#20441) honlapos5 válasza SSJPeter (#20437) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Videókártya tipusa?

próbáld meg egy másik kimenetét, ha pl. hdmi-vel próbáltad eddig akkor nézd meg mit művel displayporttal,stb
Néha ne keres logikát, csak próbáld ki!:)

(#20442) SSJPeter válasza honlapos5 (#20441) üzenetére


SSJPeter
őstag

A Display Poer kábel volt a ludas, kicseréltem és most már jól működik. :)

Let’s go Brandon!

(#20443) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Van egy Dell S2340L monitorom ami már párszor megszívatott, de ezúttal nem boldogulok vele. A panel bal térfele lilás árnyalatban úszik és a felbontás is mintha szétesne a bal oldalon. A jobboldala hibátlan, menthető lehet még? Csatolom a képeket, hátha segít belőni, bár élőben az igazi:
1)
Fehér háttérrel az egész (alul felül fekete sáv, sima 16:9es a monitor amúgy)
2)
A monitor bal térfele, a lilás beütéssel és a pixel széteséssel
3)
A monitor jobb térfele, ami jónak tűnik

Köszönettel:
Zoli

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20444) András8412


András8412
újonc

Sziasztok!Lenne egy GTX 1080 Ti Gaming OC BLACK 11G videokártya egy i7 7700k proci 16gb ddr4-es ram és vettem hozzá egy AOC AGON AG352UCG - GAMING LINE Monitort!És az a problémám hogy ha 100hz-en és a G-Sync be van kapcsolva játékok közt a kijelző zavaróan vibrál.Ha leveszem a kijelzőt 60hz vagy kikapcsolom a G-Sync-et szóval valamelyiket kikapcsolom nem csinálja.DisplayPort kábellel van összekötve 1,4-essel!Köszi

(#20445) Wintercoolqt


Wintercoolqt
újonc

Sziasztok!

Úgy nagyjából egy hónapja vásároltam egy Acer SA240Y típusú monitort. Tökéletesen megvagyok / voltam vele elégedve, tette a dolgát, elfogadhatóan szép, FullHD kép, játékra / filmezésre / netezésre tökéletesen megérte az árát.

Azonban néhány -úgy talán 2- napja előrukkolt váratlanul egy elég érdekes jelenséggel.
Bekapcsolást követően úgy 10-15, de maximum 20 perccel elkezd vibrálni, egész pontosan ilyen "fade-in, fade-out" jelenség. Mintha a fényerő ugrálna fel és le, viszont a kép megáll, szines, függőleges csíkok jelennek meg, aztán vissza. És ezt úgy 3 másodpercenként eljátsza. Ki-be kapcsolást követően, vagy képfrissítést 60hz-ről 59hz-re állítva pár percre megjavul, majd kezdi elölről.

Először a videókártyára tippeltem, de két másik gépnél is hasonló eredmények születtek.
Tesztelve: HDMI, D-SUB, DVI

Valakinek esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#20446) Mikisys válasza Zozzer888 (#20443) üzenetére


Mikisys
őstag

A kijelző, vagy-és annak meghajtó áramköre lehet hibás, szervizben teszt-ábrákkal ez behatárolható, és esetleg javítható.

Üdv!

(#20447) Mikisys válasza Wintercoolqt (#20445) üzenetére


Mikisys
őstag

Elsősorban melegedési probléma lehet.
Hol van a monitor, betömve a falhoz, vagy tud szellőzni? (Az az 59Hz vagy 60Hz mindegy, komolytalan állítgatás az.)
Ha a szellőzése megoldott, akkor pedig a belső kép-processzora, vagy valamelyik áramköri része erősen melegszik és lefagyhat, kimerevítve a képet, vagy csíkozódást okoz. Ez belső hiba.
Ha garanciális, akkor mindenképpen szervizbe kell vinni, javítsák meg, vagy cseréljék ki.

Üdv!

(#20448) Wintercoolqt válasza Mikisys (#20447) üzenetére


Wintercoolqt
újonc

Van helye szellőzni bőven, még csak nem is sarokba van beállítva. Bár attól függ, mi számít elég helynek.
Amennyiben ez a melegedős dolog lesz a probléma (időközben garanciában elindult vissza a szervízbe, az ilyenkor megszokott “15 munkanapom belül értesítjük” módon), mekkora az esélye, hogy javítható, illetve a későbbiekben hogyan kerülhető el ez a probléma?

Az monitor elődje egy régi, 4:3-as SyncMaster volt, ~10-12 év alatt nem volt vele ilyen gond. A jelenleg problémás készülék úgy nagyjából 80-90 centire van a faltól, és a szobában sem feltétlenül van több 25-26 foknál egy húzósabb napos délutánon.

Előfordulhat, hogy csak ez az egy monitor volt allergiás a dologra, esetleg a széria érzékeny, vagy a LED-es cuccoknál erre már gyakrabban lehet számítani?

[ Szerkesztve ]

(#20449) laychi


laychi
veterán

Üdv a topiklakóknal!

Adódott egy kis probléma a monitorommal.
Észrevettem ma,hogy a bal fele kicsit zöldes illetve mintha pixelesebb lenne.
Driverre és vga-ra gyanakodtam először,de sajnos nem,újraindítás után láttam bootmenüben,hogy be van égve a böngésző címsor.

Esetleg lehet valamit tenni ellene vagy kideríteni valahogy, hogy mi okozhatta?
KB 4-5 éves LG IPS monitorról van szó - LG D2343P-BN
A monitort nem nagyon szoktam kikapcsolni, általában készenléti módban van.
Handszóró elég közel van/volt hozzá,de eddig nem volt ilyen probléma...
Másik oldalon van a hangszóró, amin vannak a szabályzók,de ott normális a kép.

Tipp?

Esetleg,ha valami fontos kimaradt nyugodtan kérdezzetek,ha tudok rá érdemi választ,akkor megírom természetesen.

(#20450) laychi válasza laychi (#20449) üzenetére


laychi
veterán

Még ami eszembe jutott hirtelen,hogy a meghibásodott oldal felől van a 230V-os elosztó és a WIFI Modem.
Kitapintva nem meleg ez a fele(ellenben a másik igen,de ez korábban is így volt).

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.