Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20501) csori23 válasza ZooLLeR (#20498) üzenetére


csori23
aktív tag

Persze. [link]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#20502) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egy Dell P2014Ht monitornál kérdezném, lehet-e valahogy másképp állítani a színerősséget, mert csak gyári profilok vannak, amikben mind túl sok a színerő. Sajnos a menüjében nem találtam külön erre lehetőséget, csak piros, zöld és kék beállítása van egyenként, de az összképnek lenne jó kicsit a színerőséget levenni belőle. Nincs ilyen overall color temperature 0-50-100-ig állítás?
Illetve tudtok e hozzá letölthető szín profil fájlt?

(#20503) Krisz1000 válasza mezis (#20482) üzenetére


Krisz1000
tag

szia! fogalmam sincs mit akarsz ezzel mondani... irtam többször h az összes paraméter a max környékén mozog. igen az eizo szerint van beállitva. még mindig sokkal jobban elválasztja a közeli szinárnyalatokat mint a legtöbb consumer monitor.
csak az egész szintere el van tolódva a meleg felé de nem úgy mintha elállitottad volna hanem mintha az egész meg lenne sárgulva.
a4-es lap fehér volt a moncsi újonnan
illetve a fénye nagyon gyenge, most összenéztem egy újszerű samuval kb a fele annak.
de a csatolt képen is látni lehetett ez.

esetleg valami érdemi választ is tudsz adni a teljesen korrekt és normálisan megfogalmazott kérdésemre vagy csak félre szeretnéd vinni a beszélgetést?

[ Szerkesztve ]

(#20504) Krisz1000 válasza Ice&Lime (#20502) üzenetére


Krisz1000
tag

szerviz menü ?
kikapcs
két felső gomb nyomva tartva bekapcs

(#20505) Ice&Lime válasza Krisz1000 (#20504) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A monitor egy p2014ht erre amit javasoltál nem szerviz menü jön be, hanem elkezd különböző teljes képernyős színekben váltakozni a kép, újra meg újra.
Létezik, hogy ennek a monitornak nincs szervíz menüje?
Valaki segítsen!

(#20506) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20505) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Közben bejött a menü, de máshogyan, többször kellett nyomkodni.

Viszont a menü egy semmi, nincs benne sem telítettség, sem árnyalat beállítás, fantasztikus...

(#20507) mezis válasza Krisz1000 (#20503) üzenetére


mezis
nagyúr

".....irtam többször h az összes paraméter a max környékén mozog."

Ha ez azt jelenti, hogy az RGB színösszetevők mindegyike maximumra van állítva, akkor csökkenteni kell az R, G színek arányát addig, amíg a szürke ismét szürke lesz.

mezis

(#20508) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20506) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A szervíz menüben nincs lehetőség telítettség és árnyalat változtatásra, persze tudom, hogy egy monitor menüje nem egy photoshop, de azért valamit illett volna bele tenni..
A monitor képe túl szín telített és a kék az inkább lila.
A szervíz menüben is csak r, g, b beállítások vannak, mint a sima menüben, annyi, hogy a gyári színprofilokat lehet módosítani még, ez aztán igen, taps neki... Ezekkel az r g b beállításokkal nem tudom a kéket tényleg kéknek megcsinálni, akárhogy is bármelyiket is állítom kombinálva őket, illetve a színerősséget sem visszavenni, úgy hogy veszítsen a szín telítettségéből, csak módosul tőle az egész.

Bocs, hogy így elnyúlt a több hsz. Akkor csak írjátok meg, hogy ugye szerintetek is csak egy kalibrálás segíthet.? Mert szerintem, itt egy külön színprofilt kell csinálni hozzá, ami külön beállítja a szineket és az összképet.

[ Szerkesztve ]

(#20509) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy Lenovo monitor ami meghibásodott. Videón látható jelenséget produkálja, villog a képernyő. Nem működik a be-kikapcs gomb. Van még egy ilyen monitorunk, azzal semmi gond nincs. Elég sokat üzemeltek eddig, jó pár éve mennek mint ügyfél monitorok. Van valakinek ötlete mi történhetett, esetleg valaki aki foglalkozik javítással?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20510) Krisz1000


Krisz1000
tag

ne hari de másról beszélünk.

ha a háttérvilágítás vagy az azt vivő médium van besárgulva, akkor mit érek RGB állítással? ill a gyenge fényerőn mennyiben fog ez segíteni? végülis erre vonatkozott az eredeti kérdésem, h ilyennel találkozott e valaki

ez egy sRGB-s monitor, átlagos monitoroknál sokkal jobb szintérrel és gyári alap kalibrálással. tökéletesek voltak a színei újonnan és soha nem is állítottam rajta. nyilvánvaló hogy az csak úgy nem "mászhatott" el magától

1ébként próbáltam most amit mondtál, és irtó ronda szinei lesznek, látszik hogy amit csökkentek ott lényegesen kisebb lesz a színfelbontása.

(#20511) Krisz1000


Krisz1000
tag

a probléma az h próbáltam a sajátomhoz is szevízmanuált találni hogy a gyári menüben levő paraméterek pontosan mit is jelentenek, esetleg van e több menü oldal stb.

semmit nem találtam. amit mondtam neked, az is a jútyúbról volt.

lehet ezeket az átlagnál jobb moncsikat már mindenki inkább szervizbe vitte ha ilyen gond volt.
jó lenne tudni, hová érdemes ezeket a dell-eket vinni, ahol értenek is hozzá, és gyári állapotra vissza tudják hozni, szinek, fényerő, stb.

(#20512) Krisz1000 válasza Ice&Lime (#20508) üzenetére


Krisz1000
tag

ja fenti neked ment

(#20513) Ice&Lime válasza Krisz1000 (#20512) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mondjuk ilyennel még nem találkoztam a több laptop és monitorok után, olyan még nem volt, hogy annyira nagyon a kék az lila lett volna, vagy valamelyik szín egy teljesen más árnyalat lett volna, ennél a monitornál valamelyik színből nagyon vissza kéne venni, meg aztán az egészből is valamennyit, de ezt valószínű, hogy házliag nem lehet megoldani, csak kalibrálással, ami ugye plusz pénz kb. 8-10k.

(#20514) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Ismeretlen előéletű (Gyártás ideje:12.hét/2013) Dell E2213H monitor ezt produkálja: bekapcsoláskor csíkoz.
Egyéb info: ezt teljes áramtalanítás utáni gép induláskor csinálja, és másik géppel is próbálva lett, így biztosan nem videokártya hiba.
Táp kondi lehet? Érdemes javíttatni?

[ Szerkesztve ]

(#20515) fero02 válasza Jimmy8 (#20514) üzenetére


fero02
veterán

Ez nem táp hibás. Kijelző cserés.

(#20516) Jimmy8 válasza fero02 (#20515) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Szia!

Ha nem áramtalanítom a monitort, akkor semmi gond...
A videón látszik, hogy mire bejön az asztal, rendben is van a képe. Ezért gondoltam tápra.
Miután a videón látható probléma megszűnik, a továbbiakban jó a kép...

(#20517) allein válasza allein (#20509) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Tudtok erre mondani valamit?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20518) 3RROR


3RROR
aktív tag

Sziasztok. Vettem egy LG 29UM68-P monitort de sehogy se tudom átváltani 75Hz-re. Nvidia kártyám van. Csak Radeon kártyákkal menne a 75Hz? Próbáltam HDMI-n és DP-on is.

(#20519) dabgergo


dabgergo
őstag

Kalibrálás kapcsán egy kérdésem volna:

Macbook Pro laptopomban hamarosan garanciálisan cserélik a kijelzőt. Jelenleg a laptop saját kijelzője és hozzá egy külső monitor is kalibrálva van. Most h cserélik a kijekzőt a laptopban, majd kalibráltathatom újra nyilán, ugye? A külső monitort nem szükséges újra kalibráltatni a laptop kijelzőcseréje miatt?

(#20520) Blodwolf


Blodwolf
csendes újonc

Sziasztok~
Találkozott valaki már sárga képernyőnek? Kicsit utána olvastam,tesztelgettem,de nem értem a probléma forrását.

1hete kaptam egy erősebb videókarit, egy Radeon HD 7770 (1gb)-t (ennek más kábelj van mint a monitoromnak és az előző videokarimnak volt), 4napig csodás volt minden.Majd azt vettem észre, hogy pl. a facebook szürke háttere besárgult és pár hasonló árnyalatú dolog is.

1. Megnézem a kábelt, - semmi.

2. Behoztam egy másik monitort. Annak nem volt gondja. Gondoltam a monitor lesz az, de kivitem a sajátom (BENQ GW2265) egy másik géphez és ott nem tapasztaltam problémát. Majd visszahoztam, és itt sem volt gond végül. Egészen az újraindításig...

3. Másnap próbálkoztam az ismételt kábel,monitor cserével. Nem vált be, Ezuttal sárga maradt minden-

4. Sokat vártam ismerősömre(ő a gép szaki és foglalkozik szereléssel), de mivel szükségem lenne munkához a gépre (grafika) visszatettem szomorúan a régi videókártyámat, telepítettem.
Semmi...azaz 10-15perc és 2újraindulás után, ugrott am onitorom, elsötétült, és mikor visszajött már rendben voltaka színek. Azóta volt újraindításom és ismét sárgás a szürke felület.

5. Ma reggel megnéztem a videókártyát jól tettem e be...kicsit kint volt a slotból ^^"", de most már jól van bent. Nem tudom mi lehet a probléma, mert a színek maradtak sárgásak.
.
.Találkozott már valaki ilyesmivel? Mi lehet az oka?
A válaszokat előre is köszönöm :R

Az elmúlt hónapokban szép lassan fejlesztgettem a gépet és került pár újdonság bele, jelenleg ezaz összeállítás:

alap: ASUS H81M-c
Proci: i3-4130
Ram: Kingston DDR3 16GB (2db 8-8gb)
Winyo: Seagate Barracuda 500GB Sata 3.5 és ugyanez 1terrában (tárhelynek).
Videokari: az alap ami most visszakerült NVIDA GeForce 210 (e helyére menne a Radeon HD 7770 )
Táp: Cooler Master G450M

(#20521) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Dell U2312HM monitorom elkezdett ilyet produkálni:
[kép]

Ez javítható gazdaságosan (gondolom panelcsere) vagy kezdjek el lassan újra gyűjtögetni?

Kicsit bosszús vagyok, akkoriban nagyon ajánlották ezeket a Dell IPS-eket, erre éppen hogy kifutok a garanciából (nincs nálam a papír, de a dobozon 2012.03.02 van) és elkezd ilyeneket csinálni :( többet vártam tőle. Szerencsére annyira nem gáz, csak az alsó szélén van és csak fekete háttérnél lehet észrevenni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20522) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egy dell p2014ht használt ips monitornál, mostanság vettem észre, ami jobban kitűnik a többi résztől, lent, alul, bal oldal felé a fehéresedés, fekete háttérnél észrevehető, ahogy kikapcsoltam volna akkor tűnt fel.
Készítettem róla mobillal (bocsi a minőségért) képeket (fényerő 100-ra és kontraszt 75-re téve).
Mi a véleményetek az alsó részről, nemsokára vége neki?


Köszi a válaszokat!!

(#20523) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20522) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezek szerint ez ennyire általános dolog?

(#20524) mezis válasza Ice&Lime (#20522) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Teszt képek elérhetők pl. itt.

mezis

(#20525) Bence1337


Bence1337
újonc

Van 2 monitorom, vagyis az egyik az egy TV, eddig működött, hogy a fő monitoromat a V.Kártyába dugtam majd az alaplapba a TV-m és a kettő működött "extend" módban is! most semmit nem érzékel amit az alaplapomba dugok be! :(((

(#20526) Ice&Lime válasza mezis (#20524) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, végigment a teszt, de nem tudom ez volt e a válasz a kérdésemre, mit kellett volna mutatnia, ott amit kérdeztem, az alsó részen a fehér folt-résznél? Mert az érdekelne, hogy mi az és ez általános vagy valami probléma van vele?

(#20527) laychi válasza Bence1337 (#20525) üzenetére


laychi
veterán

Bios frissítés volt,ami esetleg kilőtte az igp-t?

[ Szerkesztve ]

(#20528) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#20523) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bocs, de sajnos ezek szerint nem ért hozzá senki? (mi az pontosan és lehet e valamit kezdeni vele)

(#20529) mezis válasza Ice&Lime (#20528) üzenetére


mezis
nagyúr

A tesztábrák a pontosabb hiba behatárolásához valók.
Valószínű cserélni kell ezeket (2-őt, 4-et ?). Amit meghajtó áramkörrel árulnak, azok a régebbi, CCFL csövek cserjéhez készültek.

mezis

(#20530) Ice&Lime válasza mezis (#20529) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Légy szíves írd le konkrétabban, részletesebben és egyszerűen, hogy a belinkelt 3 darab kép alapján mi van vele!
-Ez most nem az a bizonyos általános bevilágítás úgy általában az ips-eknél vagy ez inkább valami más és tényleg egy hiba?
-Azok a tesztelő képek mire valók, most konkrétan erre az esetre vonatkozóan? Mert kalibráláshoz nyilvánvaló, hogy jók, de konkrétan erre a dologra hogyan jön ide illetve hogyan alkalmazhatóak, azon a fehéresen részen kéne valamit mutatniuk?
-Ezzel a lenti fehéres résszel mi lesz, majd még jobban kifehéresedik, és ha igen, akkor azután teljesen fehér lesz?
-Ezt feltételnül cserélni kell és lehet házilag is?

Bocs, de kérlek írj bővebben, mert így nem tudom mi a helyzet.

(#20531) mezis válasza Ice&Lime (#20530) üzenetére


mezis
nagyúr

- Nem tudom.
- Tesztképnél biztos lehetsz abban, hogy a fekete az fekete, ott lent is....
- Ne aggódj, nem lesz teljesen fehér, inkább ki fog égni az a pár LED vagy marad így örökre.
- Nem kell cserélni, legalábbis amíg elviselhető. Lehet házilag is, de nem célszerű ezzel kezdeni a barkácsolást vagy ez lesz a "betanuló monitor" > kuka.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#20532) Tomlord


Tomlord
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy kb. 9 hónapos Samsung S24F350FHU típusú monitor. Eddig nem volt vele semmi probléma, viszont utóbbi időben néha kissé vibrál, illetve a mellékelt képen látható "csíkozást" adja (De teljesen random, van hogy 8 órát hibamentesen megy. Szerintetek a monitor vagy a vidikártya-e a hibás? Illetve ha van bármi ötlet, hogy mit tehetnék ez ellen, nagyon szívesen várom őket . :)

A segítségetek előre is köszönöm

(#20533) csagabor


csagabor
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék hátha találkozott már ilyen problémával valaki.
Van egy Samsung T22A300 típusú
monitor-tv-m,ami monitorként használat
közben időnként elmegy a kép a standby piros led villog, aztán visszajön a kép,ezt van,hogy 3-4 -szer is megcsinálja egymás után,mintha nem látná és keresné a számítógépet.Van,hogy napokig se csinálja,de van mikor egy nap többször is.
Ha valaki tud segíteni előre is köszi!

(#20534) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, egy Dell LED monitor raesett a szek kartamaszara, nem tort ossze a kijelzo, viszont a panellal valami hiba lehet, mert pokhalos "tores" latszik a folyadekban. Javithato ez valahogy, vagy kuka?

(#20535) ZooLLeR válasza F34R (#20534) üzenetére


ZooLLeR
tag

Sajnos cserés a kijelző úgy ahogy van.
Maga a main board (illetve a táp panel ha van) menthető ha a funkciók amúgy működnek rajta.

Farhát eladó.

(#20536) darvalics


darvalics
csendes tag

Sziasztok! Egy DELL U2312HM monitorral sajnos akadt egy kis probléma. Csatlakoztattam a céges laptopomhoz, a laptop felismeri viszont akármit is próbálok a monitor nem kapcsolódik be. Eddig csak PS4-el használtam dvi-hdmi átalakítóval. Most jelenleg a VGA-ra semmit se reagál. Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma.

A monitor meg se volt mozdítva amióta nincs PS4 szóval megsérülni tuti nem tudott. Amikor VGA-val csatlakoztatom a laptophoz, a laptop felismeri a monitort, pontos márkáját mindent. Viszont akárhányszor nyomom a bekapcsoló gombot nem történik semmi.

Pár napja áramtalanítottam, kihúztam az összes kábelt a monitorból, levettem a képernyőt az "állványról", mindezt visszacsináltam és utána bekapcsolódott. Rádugtam a laptopot, hibátlan képe volt és minden jól működött. Ma újra be próbáltam kapcsolni de hiába. Akárhányszor nyomom a bekapcsoló gombot nem történik semmi.
Mi lehet szerintetek a probléma?

(#20537) F34R válasza ZooLLeR (#20535) üzenetére


F34R
nagyúr

Aham, tehat hiaba lett volna ujraforrasztva a folyadekkristaly megserult akkor panelcsere.

Koszi.

(#20538) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Sajnos igen. Nem nagyon lehet home-made módon javítani, csak cserével.

Farhát eladó.

(#20539) mezis válasza darvalics (#20536) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Ha a saját menüje sem csalogatható elő, akkor a tápegység, illetve a monitoron belüli DC - DC tápegység áramkörök elkóit kell ellenőrizni. (Az utóbbiakhoz általában roncsolás nélkül is hozzá lehet férni.)

mezis

(#20540) Bence1337 válasza laychi (#20527) üzenetére


Bence1337
újonc

nem volt :(

(#20541) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan hiba megoldásába szeretnem a seitségeteket kérni, hogy adott egy samsung S24D590L monitor, ami mellé vettem egy BenQ XL2411P monitort! Egyszerre szeretném használni őket, de az a gond hogy a win nem engedi csak 60Hz-en a kettőt egyszerre, hiába tudja a BenQ a 144Hz-et! Az nvidia vezérlő panelbe elvielg be van allitva hogy 144 és 60 hz de a windows mind a kettőre 60Hz ir és nem is engedi allitani! Bármi ötlet a megoldásra?

tisztelettel faranus :R

(#20542) mezis válasza faranus (#20541) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A monitor vezérlőnek a drivere, kezelő szoftvere a legfrissebb ? (Mi a pontos típusa ?)

mezis

(#20543) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!

Egy Dell U2715H monitorral lenne gondom. Érdekes probléma, fehér csíkok vannak a megjelenített ablakok tetejénél, vagy aljánál. A csík az ablakkal együtt mozog, ha mozgatom. Legyen az Windows, vagy macOS. Asztali gépről DPről megy, de rákötöttem HDMI-vel egy MacBookot is, a probléma tök ugyan az. Kizárólag szoftveres ablakoknál van kint, üres asztalnál nincsen semmi csík. A monitor széle felé húzva picit erősödik a vonal színe.

Vannak képek is: https://www.dropbox.com/home/Dell%20U2715H

Lehet esetleg a gagyi kábelezés az oka? DP-HDMI kábeleim nincsenek megtörve, de idősebbek (régebbi verzió, sok a 2K?). Esetleg más ok?

You got clickbaited.

(#20544) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Van egy tartalél Fujitsu Siemens Scaleoview l22w monitorom amin már előjött egyszer a gyerekbetegségei amit orvosoltam. Kondik és az inverter amiket cseréltem. Sokáig nem is használtam mert anno örültem hogy működik. Most ismerősnek odaadtam hogy használja. 3-4napig ment is szépen majd egyszercsak elkezdett villogni fehéren, miután fényerőt adtam neki. Utána ki-be kapcs, majd onnantól a logot éppenhogy látni egy pillanatra és ennyi. Megint meghalhatott az invertere vagy onkább a fénycsövei haltak meg esetleg, itt már nagyobb gebasz van. Az inverter aliról lett véve.

[ Szerkesztve ]

(#20545) mezis válasza Mtbsrác (#20544) üzenetére


mezis
nagyúr

Én LED-esre szoktam átalakítani a CCFL-ről. A fényerő szabályozás nem szokott sikerülni, de ez eddig még nem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#20546) LACQ88


LACQ88
csendes tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
Asus VH222 monitorom újkora óta használom, de mostanában magától elkezdi váltogatni a Módokat.
Game Mode - Night mode - Standard Mode - Scenery Mode - Theater Mode -
Van erre valami megoldás? Elég zavaró így használni.
Köszönöm.

A gumi kopjon ne a lelked.

(#20547) norby91


norby91
tag

hali

monitor: acer xb241
probléma: menü jobb alulról bal felülre került, de fogalmam sincs hogy

Menüben ilyen beállitás nincs, szóval passz.. Vissza lehet hozni jobb alulra, ahol eredetileg van?
Beléptem a service menu-be, de ott sincs erre utaló beállitás

Új monitor ... factory reset törölné a kalibrált beállitásokat is, ugye?

Előre is köszi.

(#20548) hamacsim


hamacsim
csendes tag

Szisztok!

Új monitoromat DP-al akarom összekötni, azonban nem ismeri fel. HDMI ugyan úgy működik, csak a DP-t nem tudom rá venni a működésre. Megoldás?

Monitor: ACER XF240H

GPU: 1080

(#20549) warfernom


warfernom
tag

Helló van egy Dell P2417H és egy bogár nagyon kicsi bele ment a képernyőm mögé és meg halt és úgy néz ki mintha pixel hiba lenne de nem az.
Az lenne a kérdésem hogy le tudom venni a képernyöt és ki tudnám szedni onnan a bogarat?
Vagy mindenképp márka szerviz ?

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#20550) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung monitorom. Az lenne a gondom hogy képernyő kímélés miatt 10perc után kikapcsol a monitor ha nem használom a gépet ,de vissza már nem hiába mozgatom az egeret.
Vagyis bekapcsol, de képet nem ad és ki is kapcsol pár mp után.Ha kikapcsolom a monitort, és újra be akkor már van kép.Bármilyen más esetben mindig van kép,gép újra indítás stb..Szerintetek a monitor a hibás? vagy valamit be kellene állítani? esetleg vga? win10 et használok. Hdmi kábellel van a monitor összekötve. Vga gt 1030 monitor Samsung C34F791 Volt már valakinek hasonló problémája?Köszönöm a választ :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.