Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) Jim74 válasza IzI (#22400) üzenetére


Jim74
nagyúr

Háááát.... :U

(#22402) LuckyL válasza IzI (#22400) üzenetére


LuckyL
őstag

kapni fogsz évvégén a mészáros gazdaságtól ajándékcsomagot, nem vicc :)
pulykahús, konzervek iylesmik
minden cégnél kapnak amit bekebelezett

cryptot minden termékemért elfogadom

(#22403) IzI válasza LuckyL (#22402) üzenetére


IzI
senior tag

Ebben már nincsen benne Mészáros

(#22404) inf3rno válasza Arms (#22395) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért ez így kemény, hogy 5 évet kiszámláznak egyszerre. :N Felhívnám a helyedben a fogyasztóvédelmet, hogy ezt így lehet e.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22405) egerpad11


egerpad11
újonc

Tisztelt Fórum!

Elbocsátás kérdésében írok, kíváncsi vagyok mit mondtok rá.
Előrebocsátom semmit se kívánok tenni az ügyben csak kíváncsi vagyok a válaszra és az ELVI lehetőségeimre.
Elbocsátottak a nyáron. Az elbocsátás indoka feketén fehéren megszűnő munkakör.
Én egy egészen konkrét munkakörben dolgoztam egy okt intézményben: laboráns.
Ez megszűnt-ez a felmondás indoka.
De mivel okt intézményről van szó az állami hatóság és felügy szervek (ld OH és EMMI) arra kötelezi az intézményt hogy nyilvánosságra hozza a „közzétételi listát“ mely leírja milyen munkakörben hányan vannak az intézményben (=és azok ffi/nő/teljes állás stb).
Elküldtek a nyáron. A friss lista szerint (21. októberi) dolgozik az intézményben 1 fő laboráns.
Khm. Miközben megszűnt a munkakör ugyebár....
És mindezt maga az intézmény jelenti ki írásban az OH és az EMMI felé. Igazolhatóan bizonyíthatóan.

Na ilyenkor mi van? Ez MEGÉRNE egy munkaügyi pert? Ha oda akarnám vinni (de nem akarom)

(#22406) IO.sys válasza MaCS_70 (#22394) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem tudtam, hogy ilyen eset előfordulhat, mert önkormányzati szervezetről lévén szó, nagyon szigorúan kezelik a szabadságokat, az osztályvezetők és a munkaügy vállvetve küzdenek folyamatosan az ügyért.

A közös megegyezésben meg le van írva, hogy a feleknek nincs követelésük egymás felé. Akkor gondolom utólag se lehet. :)

A történethez hozzátartozik, hogy az új igazgatót polotikai sógorkoma alapon tették be és ő fél év alatt tönkretette a város egyik legfontosabb szervezetét. Ez a szabadság utáni tartozás követelés a rángatózásának egyik mozzanata.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#22407) MaCS_70 válasza IO.sys (#22406) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez két külön kérdés!

Az teljesen természetes, hogy a szabadságokkal el kell számolni, bármelyik irányban. Ez nem egy hiba következménye, csak nagyok kivételesen szerencsés esetben (vagy év végén) fordul elő, hogy az egyenleg nulla.

Az viszont, hogy a közös megegyezés szerint nincs követelés, már egy érdekesebb kérdés. Pontosan ismerni kellene hozzá a szöveget.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22408) RandomName


RandomName
aktív tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a tegnapihoz hasonló áthelyezett munkanap az javaslat, vagy kötelező?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#22409) asdf_ válasza RandomName (#22408) üzenetére


asdf_
veterán

14/2020. (V. 13.) ITM rendelet
a 2021. évi munkaszüneti napok körüli munkarendről

A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 102. § (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 94/2018. (V. 22.) Korm. rendelet 116. § 25. pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:

1. § E rendelet hatálya kiterjed minden munkáltatóra és az általuk általános munkarendben foglalkoztatottakra.

2. § A 2021. évi munkaszüneti napok körüli - a naptár szerinti munkarendtől való eltéréssel járó - munkarend a következő:

2021. december 11., szombat munkanap
2021. december 24., péntek pihenőnap
3. § Ez a rendelet 2021. január 1-jén lép hatályba.
4. § Ez a rendelet 2022. január 1-jén hatályát veszti.

(#22410) RandomName válasza asdf_ (#22409) üzenetére


RandomName
aktív tag

Köszönöm.
És mi a jogorvoslati szerv, ha ez nem lett betartva?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#22411) asdf_ válasza RandomName (#22410) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor vélhetően nem az lesz a probléma, hogy ez nem volt betartva, hanem, hogy előzetes tájékoztatásod nélkül a munkáltató kiírt szabadságra aznapra.

(#22412) RandomName válasza asdf_ (#22411) üzenetére


RandomName
aktív tag

Nem. Harmadik félről beszélünk.
Ezért érdekel a jogorvoslati szerv.
Szerk.:
És visszatérő gyakorlatról.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#22413) asdf_ válasza RandomName (#22412) üzenetére


asdf_
veterán

Anélkül, hogy értené/tudná az ember, hogy mi a probéma (mert ezt eddig nem adtad elő), nehéz lesz felügyeleti szervet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#22414) RandomName válasza asdf_ (#22413) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ok. Akkor máshogy kérdezek. Ha nyitok egy boltot, akkor kitől kapok működési engedélyt? Helyi önkormányzat valamelyik osztálya? Melyik?
Szerk.:
Köszönöm az eddigieket is.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#22415) LuckyL válasza RandomName (#22414) üzenetére


LuckyL
őstag

nemigen kell már működési engedély, csak bejelentés kell

cryptot minden termékemért elfogadom

(#22416) biker válasza RandomName (#22414) üzenetére


biker
nagyúr

Valami bolt nem volt nyitva, és fel akarod nyomni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22417) asdf_ válasza biker (#22416) üzenetére


asdf_
veterán

Annak nem lenne alapja, ha mindenki szabadságon van (én pl. még életemben nem dolgoztam ilyen áthelyezett szombaton), így nem nyitottak ki. az kb. olyan, mint a leltár miatt zárva, arról is csak akkor értesülsz, amikor az ajtón koppansz. Munkanap != nyitva kell tartani, lehet ilyenkor leltározni, kommunista szombtatot tartani, rendet rakni, takarítani, kertet rendberakni, csapatépíteni, akármit.

[ Szerkesztve ]

(#22418) RandomName válasza asdf_ (#22417) üzenetére


RandomName
aktív tag

Szombat szerint volt nyitva, más bolt nincs errefelé, és sokan emiatt simán kenyeret sem tudtak venni, mert előzetes kiírás sem volt, hogy nem fogják tartani magukat a munka törvénykönyvéhez.
Hálózatos bolt.
És igen, sosem szoktam, de most házmesterkedni szeretnék, mert amikor megemlítettem akkor engem néztek hülyének. Magát a kérdést ignorálták, hogy miért kellett volna nyitva lenniük....
Nem büntetni akarom őket, de a bolthálózat felé mindenképpen jelezni szeretném, hogy ezt nem így kellene, és ehhez kellett az infó.
Köszönet mégegyszer....

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#22419) biker válasza RandomName (#22418) üzenetére


biker
nagyúr

Akkor van nyitva amikor akar.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22420) asdf_ válasza biker (#22419) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, de egy ABC-nél azért az ilyet illik kiírni. Én sem vagyok házmester, de a központnak (és itt automatikusan Coop-ot írtam, mert gondolom róluk van szó :D) én is írnék. De közben azt is aláírom, hogy ha szombat délután nem tud az ember kenyeret venni, az azért nem a világ vége, előrelátó embernek egy mindig van a mélyhűtőben, no meg ha nincs, sütni sem egy nagy kaland.

Alternatív verzió még, így, hogy a konfrontáció már megvolt, vesztenivaló nincs, simán lehetne írni a vásárlók könyvébe is (bónuszként, a közpottal párhuzamosan).

[ Szerkesztve ]

(#22421) MaCS_70 válasza RandomName (#22418) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon nem munkaügyi kérdés.

Szerinted mi kötelezné nyitva tartásra? Mi kötelezné őket arra, hogy egyáltalán boltot vigyenek? (Barátomék olyan faluban laknak,ahol se kocsma, se bolt.)

Cégen belül valóban lehet rájuk panaszkodni (lehet, hogy szerződést szegtek), de ez nem hatósági szint és mire mész vele?

Az ajtóban mi van kiírva nyitva tartásként a "szombat" szó mellé? Azt betartották?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22422) asdf_ válasza MaCS_70 (#22421) üzenetére


asdf_
veterán

Az ajtóban mi van kiírva nyitva tartásként a "szombat" szó mellé? Azt betartották?

Igen, ez mondjuk egy nagyon valid pont ;)

(#22423) MaCS_70 válasza asdf_ (#22422) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy saját fotó a tárgyban, 2014. április 26. szombatról:

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22424) biker válasza asdf_ (#22420) üzenetére


biker
nagyúr

ha az ajtón ki volt írva a nyitvatartás, akkor egy szavad sem lehet. És nem kötelező interneten, hírlevélben, és a magyar közlönyben leadni, hogy mikor változik meg. Elég ha az ajtón nyitva van. Ha nyitvatartási időben nincs nyitva, akkor bejelentheted a területi kereskedelmi kamaránál, ez a max.
egyébként amíg nem az van kiírva, munkanapokon ennyi, hétvégén annyi, addig technikailag a szombat az szombat. Tehát ha szombaton 12-ig van nyitva, akkor 11-én is 12-ig van nyitva, akkor írják ki a változást, ha a szombati munkanap miatt változik a normál nyitvatartás.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22425) RandomName válasza MaCS_70 (#22421) üzenetére


RandomName
aktív tag

Idéznék a topicban kapott választ:
"
A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 102. § (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről szóló 94/2018. (V. 22.) Korm. rendelet 116. § 25. pontjában meghatározott feladatkörömben eljárva a következőket rendelem el:
1. § E rendelet hatálya kiterjed minden munkáltatóra és az általuk általános munkarendben foglalkoztatottakra.
2. § A 2021. évi munkaszüneti napok körüli - a naptár szerinti munkarendtől való eltéréssel járó - munkarend a következő:
2021. december 11., szombat munkanap
2021. december 24., péntek pihenőnap"

asdf: "Az ajtóban mi van kiírva nyitva tartásként a "szombat" szó mellé? "
Számít, ha a munka törvénykönyve kivételnek jelöli azt a napot? Azaz neked nem a kiírt szerint kell működni, hanem az előírt szerint.
Basszus, egy jogi topicban tényleg arról beszélgetünk, hogy ha a szabályozás
nem fér be valakinek a komfortzónájába, akkor nem tartja be‽

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#22426) mike1334 válasza RandomName (#22425) üzenetére


mike1334
veterán

Hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#22427) asdf_ válasza RandomName (#22425) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem félreérted. A jogszabály nem azt írja elő, hogy december 13-án a nyitvatartással rendelkező vállalkozásoknak december 24-i nyitvatartás szerint kell nyitva tartaniuk. Csupán azt, hogy az ott dolgozóknak 13-án munkanapjuk van, 24-én pedig szabadnapjuk van. A nyitvatartás ettől független. Az egy dolog, hogy csípőből valóban azt várja az ember, hogy 13-án rendes munkanapi nyitvatartással tartson nyitva, de ha nincs rá kereslet, akkor nem teszi ezt és végülis az a logika is teljesen megállja a helyét, hogy ha nem írta ki, hogy 13-án másféleképp lesz nyitva, akkor a szombatra kiírt marad változatlanul érvényben. Nekem van ügyfelem, akik ki sem nyitottak 13-án (ezt persze kommunikálták), nemhogy szombati nyitvatartás szerint bezártak volna valamikor 2 körül a hétköznapi 6 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#22428) RandomName válasza mike1334 (#22426) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ok, de ne hagyjuk.
Munka törvénykönyve <-> bolti nyitvartás <-> Törvény szerinti kivétel.
Valaki mondja már el miért ülök fordítva a lovon, mert én szombaton pl dolgoztam.
Akkor nekem arra a napra milyen bér jár?
A Coop, ha nem tartja be a munkanap áthelyezést, akkor miért nem lesz nyitva 24-én 19:00-ig, mikor az asdf hivatkozott táblájára az van kiírva?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#22429) RandomName válasza asdf_ (#22427) üzenetére


RandomName
aktív tag

Na ok.
Ez így viszont már érthető.
De ezt viszont le is kellene kommunikálni előre, nem az áthelyezett munkanapon szembesülni vele, hogy csak simán nincs nyitva....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#22430) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Barátnőmnek tavaly volt egy koccanása, akkor 10 ezer ft bírság ill. némi büntetőpont volt a 'jutalom'. Idén szeptemberben történt egy újabb apró koccanás, amit mi nem észleltünk így el is jöttünk a helyszínről. Ezt már korábban leírtam itt. :)

Ma volt a meghallgatása. Az előadónő szerint 30 és 150 ezer ft közötti pénzbírság szabható ki. Szerencsére jogsi nem ugrik és pontokat sem kap. Annyit mondott még, hogy mivel 2 éven belül volt már szabálysértési ügye, ezért a 30 ezret felejtse el.

Van erre valami bevett gyakorlat, hogy ilyenkor max. büntit kap? Vagy 100 felett? Vagy totál az előadó belátására van bízva a teljes 30-150 ezres sávon belüli mozgás?

(#22431) philoxenia válasza RandomName (#22429) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Más szombatokon nem zavar, hogy szabadnapod van, a boltok meg nyitva?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22432) Pocee válasza philoxenia (#22431) üzenetére


Pocee
senior tag

Az általában nem zavarja az embereket ami a saját komfortzónán belül van.

Mr.Brightside

(#22433) MaCS_70 válasza RandomName (#22428) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Munka törvénykönyve a munkáltató-munkavállaló közti viszonyt rendezi, nem vonatkozik a vásárló-bolt kapcsolatra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22434) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

A jog szerint mennyire törvényellenes, ha a háziorvos nyit egy üres járóbeteg dokumentumot, majd végig nézi az összes leletet, minden más orvos írását, úgy, hogy ott se voltam?
Eeszt szokásos belépés ellenőrzés után derült ez ki.

Én, ha jól tudom minden betegjogi dokumentumom a saját tulajdonom, és, ha én belgyógyászhoz járok, akkor a háziorvosnak semmi köze nincs ahhoz, hogy ott milyen leleteim vannak, és ezzel én szerintem törvénytelenséget követett el... :U

(#22435) hdanesz válasza Atomgeszi (#22434) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Én nem vagyok jogi szakértő, de szerintem a háziorvos belenézhet ezekbe. Sőt, kimondottan kérték az EESZT előtt is, hogy vigyük el mindenféle orvosi papírunkat. Nem?

Anno 30 napot voltam kórházban, 4 műtét....és a háziorvosom mindent látott mi történt. Pedig én a kórházban voltam. Vagy mit jelent üres járóbeteg dokumentumot nyitni?

Nem kötekedem, csak szeretném megérteni. :)

(#22436) Atomgeszi válasza hdanesz (#22435) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Eszerint semmi joga és engedélye nincs arra, hogy az én beleegyezésem, kérésem nélkül bármit is nézzen.

(#22437) LuckyL válasza Atomgeszi (#22436) üzenetére


LuckyL
őstag

az alapján amit olvastam a linken, kifejezetten meg kellene tiltanod, hogy elérje ezeket a háziorvosod
ez a munkája, hogy nyomon kövesse a betegeit, azok állapotát, ezért van ez a rendszer, hogy lássák az orvosok mi a problémád és tudjanak kezelni
természetesen, ha valahogy visszaélt az információval, másvalakinek kiadta az egy egészen más eset, de ilyesmit nem írtál
ha nem tiszta miért csinált ilyet javaslom beszéld meg vele, mielőtt elmérgesíted a viszonyt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#22438) Atomgeszi válasza LuckyL (#22437) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A bizonyos belépés időpontjában pl. Nem is ebben a városban rendelt, hanem teljesen máshol.
Még az asszisztensre gondoltam. Akkor az szintén visszaélés.

Ez az orvos semennyire nem foglalkozik a betegekkel, egy ujjamon se tudom megszamolni, hogy hányszor segített, akár csak egy vérvételre való beutaloval sem...

Plusz a linken ott van, hogy amelyik orvos azzal a betegséggel nem kezel, annak semmi köze ahhoz, hogy a másik orvos mit diagnosztizált.

Mindenképp lesz vele beszéd, mert soha nem a jó szándék es segítség vezérelte, bármit is kért az ember.. :(

(#22439) LuckyL válasza Atomgeszi (#22438) üzenetére


LuckyL
őstag

próbálj meg pozitívabban hozzáállni és normális hangnemben megkérdezni tőle, mielőtt belehergeled magad, hogy a háziorvosod rosszat akar neked, ez nagyon rossz hozzáállás
eleve nem is értem miért nem ez az első, mielőtt jogi dolgokról érdeklődsz
fogalmam sincs miért nézett bele az aktádba, de mostanában van elég dolguk a háziorvosoknak anélkül is, hogy unalmukban betegadatokat böngésznének
mindenesetre jobbulást kívánok neked akármivel is kezeltek!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#22440) Atomgeszi válasza LuckyL (#22439) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A jogi oldaláról is tisztában szeretnék lenni a dolgokkal,mielőtt bármit is kérdezek, és kérdésre ne kérdéssel válaszoljak egyszerűen. :))

Pont ezért életszerűtlen, hogy ennyi munkával és szabadidővel ezzel foglalkozik, holott még egy vérvételre se volt képes beutalot adni, azt mondta menjek fizessek inkább.

Hidd el, ha nem lenne több éves tapasztalat a munkájával kapcsolatban talán nem így állnék hozzá.

Nyilván a normális hangnem meglesz, de azért jobb úgy odamenni, hogy tisztában van az ember a jogaival.

(#22441) inf3rno válasza Atomgeszi (#22440) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Adatvédelmi jog foglalkozik ezzel. Pont ezt tanulom, de még az egészségügyi adatokig nem jutottam. :-)

1997. évi XLVII. törvény az egészségügyi és a hozzájuk kapcsolódó személyes adatok kezeléséről és védelméről
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700047.TV

11. § (1) A kezelést végző orvos az általa megállapított, az érintettre vonatkozó egészségügyi adatokról az érintettet közvetlenül tájékoztatja, és - amennyiben az érintett ezt kifejezetten nem tiltotta meg - azokat továbbítja az érintett választott háziorvosának.

(2) A háziorvos az érintettet - kérelmére - tájékoztatja a rendelkezésére álló egészségügyi adatokról.

(3) * Az érintett háziorvosa és a kezelését végző orvos a 4. § (1) bekezdése szerinti cél érdekében - ha az érintett ezt írásban nem tiltotta meg - jogosult az érintett által a kötelező egészségbiztosítás terhére igénybevett egészségügyi ellátás adatairól tudomást szerezni úgy, hogy az adatokat az egészségbiztosítási szerv elektronikus lekérdezés formájában biztosítja számára. A háziorvos a hozzá bejelentkezett biztosított adatait ismerheti meg. Az érintettet a kezelést végző orvos írásban vagy szóban tájékoztatja a tiltakozás lehetőségéről. Az érintett a tiltakozását az egészségbiztosítási szerv részére személyesen, postai úton vagy elektronikus úton juttatja el.

(4) * A (3) bekezdés szerinti egyedi adatbetekintésre, illetve adatkezelésre történő felhatalmazás nem jogosítja fel a kezelőorvost sem az adatok esetleges továbbadására, sem más célú felhasználására.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22442) Exodion válasza Atomgeszi (#22438) üzenetére


Exodion
aktív tag

En is ismerek egy ilyet :D. Amikor mar masfel honapja fajt a fejem ahelyett hogy neurologiara kuldott volna annyit mondott hogy van paciense akinek regebb ota faj a feje, viseljem el (menjek el full-orr-gegeszetre). Na onnan meg aznap atkuldtek a neurologiara ahonnan 2hetre ra koponya CT-re.

Tolem egyebkent anno megkerdezte hogy hozzajarulok-e hogy megnezzek a betegeletutat vagy hogy is hivjak ezt. Tehat ez nem ilyen automatikus dolog volt, ha ott nemet mondtam akkor nem, de engem aztan nem zavar hat nezze.

(#22443) Atomgeszi válasza inf3rno (#22441) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A kezelést végző orvos az általa megállapított, az érintettre vonatkozó egészségügyi adatokról az érintettet közvetlenül tájékoztatja, és - amennyiben az érintett ezt kifejezetten nem tiltotta meg - azokat továbbítja az érintett választott háziorvosának.

Ilyen irányú tájékoztatást egyik kezelőorvostól sem kaptam, mindegyik magánban történt. 2 éve vannak kezelések, soha egyetlen egyszer sem foglalkozott vele a háziorvos.

Az érintett háziorvosa és a kezelését végző orvos a 4. § (1) bekezdése szerinti cél érdekében - ha az érintett ezt írásban nem tiltotta meg - jogosult az érintett által a kötelező egészségbiztosítás terhére igénybevett egészségügyi ellátás adatairól tudomást szerezni úgy, hogy az adatokat az egészségbiztosítási szerv elektronikus lekérdezés formájában biztosítja számára.

Egyetlen egy sem történt egészségbiztosítás terhére.
Kb 5 magánorvos minden feltöltött leletét és szakmai véleményét csámcsogta át, amiket súlyos százezrekért tettek, vagy kezeltek. :(

(#22444) Atomgeszi válasza Exodion (#22442) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Soha ilyesmi irányú kérdést, felvetést sem kaptam.
Mondom, az itteni háziorvos előbb küld el röhögve, hogy fizesd ki a vérvételt, minthogy adjon egy beutalót. Most sem az érdekli, hogy jól van-e az ember.

(#22445) inf3rno válasza Atomgeszi (#22443) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja úgy tűnik, hogy a magánban csináltakat nem fedi le a törvény, csak az állami egészségügyet. Akkor viszont kellett volna a hozzájárulásod. Nem hiszem, hogy elkaszálnák emiatt, mert bemondja, hogy annyira aggódott az egészségedért és ő a háziorvosod, blabla, aztán ezzel el van simítva. Szerintem a NAIH se verne oda neki, de esetleg egy telefont megér, ha mindenképp szívózni akarsz vele. [link] Én mondjuk már rég váltottam volna másik háziorvosra, ha ilyen rossz lenne a viszony. Nekem sem a legjobb a viszonyom vele, már gondolkodok rajta egy ideje, hogy keressek másikat, de azért ennyire rossz még nincsen, meg igazából még az asszisztense miatt maradok, mert az rendes.

Buliban hasznos! =]

(#22446) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha az ember a saját háziorvosában sem bízik, az régen rossz. /Na jó, a böngészési előzményeimet azért ne lássa.... ;] / Válts orvost szvsz. ha ilyen...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22447) mephi666 válasza Exodion (#22442) üzenetére


mephi666
nagyúr

Pár éve ősszel egyik napról a másikra elkezdett viszketni karom-lábam, nem javult, napról napra rosszabb lett... véresre vakartam magam... mentem ügyeletre, adtak beutalót bőrgyógyászatra... ott ránézésre: ez csalánkiütés, használok-e pl valami új tusfürdőt? Véletlenül pont pár hete próbáltam valami újabbat, ráfogták arra... írtak fel antihisztamint meg valami 5ezer forintos gyógyszertári krémet... kicsit javultak a tünetek, majd ahogy elfogyott a krém, vissza minden... és tusfürdőből is visszaváltottam a régire... jobban átgondolva: nem csak a karom+lábam kentem a gyanús szerrel és csak ott viszkettem, sehol máshol... ami szabadon volt... guglizgattam, hogy a meleg száraz levegőtől lehet-e? ...panelban akkor fűtéskorszerűsítés előtt 28-30fok volt átlagban és minimális páratartalom... vettem rossmannban valami 1000ft-os hidratáló krémet, naponta 1-2szer kentem magam és azonnal múlni kezdtek a tünetek... nesze neked diplomás bőrgyógyász szakorvos :D ...soha semmire nem voltam allergiás, ezért is gyanús volt már elsőre, hogy allergiára tippelnek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22448) inf3rno válasza mephi666 (#22447) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bőrgyógyászatra nem is kell beutaló, de mindegy. :D Nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak a bőrgyógyászokkal állami és magán egészségügyből is. Voltam már 10-nél is, ha összeadom.

Buliban hasznos! =]

(#22449) birno válasza Atomgeszi (#22434) üzenetére


birno
addikt

Ezt amugy hol latod EESZT-ben hogy ki, mikor es konkretan miket nezett meg?

(#22450) hdanesz válasza birno (#22449) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ezt én is szerettem volna megkérdezni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.