Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) bitpork válasza philoxenia (#19899) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Adott ország szabályozza. Németben max 6 hónapig használhatsz idegen ország rendszámával kocsit ha közben igazolod h átlépted a határt vele. Ha meg ott veszel autót magyar okmányokkal akkor szerintem export lesz automatikusan, mert ott még az albérlethez is kötelező a bejelentőlap.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19902) LuckyL válasza #40993792 (#19900) üzenetére


LuckyL
őstag

mint oly sok minden, ez is elég eseti itthon :)
pl a debreceni hivatalban nem fogod tudni átiratni ha nincs kitöltve az ár mező
egyszerűen nem és punktum, így döntöttek :DDD

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19903) inf3rno válasza LuckyL (#19902) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hmm, de akkor nem lehet egy hivatallal odébb menni?

Buliban hasznos! =]

(#19904) LuckyL válasza inf3rno (#19903) üzenetére


LuckyL
őstag

de lehet, pont ez a baj, hogy a másikban meg más a szabály

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19905) mike1334 válasza #40993792 (#19900) üzenetére


mike1334
veterán

Nem szerencsés, autóknál szokták ezt alkalmazni adó..khm..optimalizálási célból. De mondjuk egy elállásnál cinkes tud lenni, ha vita van róla, hogy mennyit kapsz vissza.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#19907) bendzso válasza MaCS_70 (#19898) üzenetére


bendzso
senior tag

Köszönöm!

(#19908) mike1334 válasza #40993792 (#19906) üzenetére


mike1334
veterán

Itt egy jogeset példa :) [link]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#19910) MaCS_70 válasza LuckyL (#19904) üzenetére


MaCS_70
félisten

A legszebb ebben a témában az volt, amikor az új Ptk. miatt belekerült a kötelező tartalmi elemek közé a nyilatkozat a bizalmi vagyonkezelésről.

Csakhogy sok helyen nem frissítették a szerződésblankettát. Még egy év elteltével is előfordult, hogy az okmányiroda a saját önkormányzata által rendelkezésre bocsátott szerződésszöveget nem fogadta el.

A 304/2009. kormányrendelet szerintem egyébként nem írja elő a vételár feltüntetését, csak azt, hogy az ingyenességet/visszterhességet kell feltüntetni a szerződésben.

Arról nem is beszélve, hogy amint említettem, egyáltalán nem szükségszerű, hogy legyen vételár. Ingyenes szerződés (pl. ajándék) esetén sem. Lehet szó cseréről, lehet az ellenérték szolgáltatás, illetve számtalan atipikus lehetőség. És tekintettel arra, hogy amint jeleztem, mindez nem kötelező kellék (hiszen az illeték alapja eleve műszaki paraméter, nem a jármű értéke), a hivatalnak ehhez semmi köze.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19911) LuckyL válasza MaCS_70 (#19910) üzenetére


LuckyL
őstag

de ha kiválasztod hogy nem visszterhes és nincs egyenesági rokonság, akkor szerintem ajándékozási illetéket is kiszabnak (ha nincs alóla mentesülés egyenesági rokonság vagy egyéb ok miatt)
most a mértékét azt viszont nem tudom, de mintha az rémlene hogy gépjárműnél még egyszer az átírási illeték 100% a

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19912) MaCS_70 válasza LuckyL (#19911) üzenetére


MaCS_70
félisten

De a vételárnak akkor sincs jelentősége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19913) LuckyL válasza MaCS_70 (#19912) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, csak az utolsó bekezdésre reagáltam ezzel
másik példa: cégek közötti adásvételnél nem kellene tanú, de a debreceni okmányirodán az is kellett régebben :DDD

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19914) ,


,
addikt

Üdv Mindenkinek!

Létezhet olyan, hogy egy lakáson ha haszonélvezeti jog van, akkor miután abból a lakásból a tulajdonos kiköltözött, a haszonélvezeti joggal rendelkező személy utólag bérleti díjat követeljen a korábban a lakásban élő tulajdonostól?

(#19915) MaCS_70 válasza LuckyL (#19913) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ezt a tanúzási kényszert vajon mivel indokolják? Csak mert elég egyértelmű a teljes bizonyító erejű magánokirat eseteinek taxatív felsorolása a Pp.-ben...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19916) Raz3r


Raz3r
tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulnék hozzátok:
- eladok egy új árucikket, garanciával, pl. facebook marketplacen, vagy jofogason, hardverapron, saját belépővel, profillal, de a számlát cégemből állítom ki, mert saját cégemre vásárolt terméket értékesítettem. Majd a vásárló (magánszemély) a személyesen átvett terméktől szeretne elállni, s ezt telefonon, majd e-mailben is közli.

Van joga elállni ilyen esetben? S fenyegetőzni? Ez mennyire állja meg a helyét? Se webshopom, se bármilyen netes felületem nincs ahol cégként hirdetnék.
Tudtommal egy boltba se vihetem vissza a terméket ( ha csak nem webshopos lerendelés volt) amit megvásároltam, hogy bocsánat, még sem kellene...

Tudtommal csak webshopos rendelés esetén van 14 napos elállási jog :F

(#19917) asdf_ válasza Raz3r (#19916) üzenetére


asdf_
veterán

Az elállás távollevők között kötött szerződés (webshop, email, telefon, fax, távirat, hagyományos levél) esetén érvényes, magánszemély vevő és cég eladó esetén. A személyes átvétel ezen nem változtat semmit, ennek esetén is el lehet állni (ami szerintem amúgy nonszensz, de nem én alkotom a jogszabályokat).
Ami viszont téged jobban és ténylegesen érdekel, hogy mi a helyzet akkor, amennyiben ezt a te céged ezt a tevékenységi körén kívül értékesítette, tehát nem kereskedelemmel foglalkozol, hanem mittomén véletlen A termék helyett B terméket vettél és most ettől kívánnál megszabadulni, akkor mi a helyzet. Na ezt viszont nem én fogom megmondani (de első blikkre a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól-ben nem találokkivételt erre, ami ha tényleg így van, szintén helytelenítem). Ha tényleg így lenne, akkor legközelebb a vég neked adja el, és majd te magánszemélyként magánszemélynek.

[ Szerkesztve ]

(#19918) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Van valamilyen jogi kötelessége a szülők tájékoztatására egy ovinak, ha az egyik óvónő vagy dadus covid-os lesz? Vagy erősebb jog védi a beteget?
Csak mert a gyerekek első számú kontaktnak minősülnek.

(#19919) Cortana92


Cortana92
friss újonc

Sziasztok!

Úgy történt, hogy szakitottunk egy 8 éves kapcsolatban. Elköltöztem, de a személyes cuccaim egy jelentős része volt barátomnál maradtak. Lakcímkártyám a múlt héten lett módosítva arról a címről. Szeretném elhozni a személyes ingóságaim, de azt mondja, nem adja oda és nem is enged be, hogy elhozzam.

Rendőrség helyszínen csinál ezzel valamit? Ez lopás kategória vagy valami más? Amennyiben a lakcímkártyám még oda szólna, megtehetné ezt?

Köszi!

(#19920) MaCS_70 válasza Cortana92 (#19919) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor már inkább sikkasztás -- ha csinál is valamit a dolgaiddal. (Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.)

Elsőre egy írásbeli felszólítást eresztenék el eme nagyszerű úriember irányába, hogy biztosítsa az elhozatal lehetőségét, ameddig persze őt terheli a felelősség az őrzésért. A felszólítás szövege szerintem simán elbírja, hogy felhívd a figyelmét arra, hogy a részéről fennáll a sikkasztás lehetősége, illetve, hogy a vissza nem adással okozott kárért teljes kárfelelősség terheli.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19921) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Sziasztok!

Árnyékos kérdéssel fordulok hozzátok. Erdő szélén lakom, völgyben. Dél felé van egy túlméretes fenyves, ami téli időszakban beárnyékolja már délután kettőtől az egész portát. Mit tanácsos ilyen helyzetben csinálni? Évről évre egyre hosszabb időszakban árnyékol.

Köszi :R

(#19922) atos19881101 válasza CounterBoci (#19921) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szép lenne ha ilyen indokkal elkezdenék a fákat kivágni. Szvsz fogadd el.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#19923) inf3rno válasza CounterBoci (#19921) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kezdj el haverkodni az erdészettel, hátha előbbre veszik a kitermelését, vagy legalább megtudod, hogy mikorra várható. Nem tudom, hogy jogi oldalról megfogható e így a dolog. Szomszédoknál elő szokott fordulni, hogy az árnyék miatt egy-egy fát kivágnak, de egy egész erdő azért túlzás lenne. Egy vitában meg simán felmerülhet, hogy előbb lett ültetve az erdő, mint hogy felépítették a házat, vagy hogy minek vetted meg a telket, ha tudtad, hogy ilyenek a fény-árnyék viszonyok, stb.

Buliban hasznos! =]

(#19924) LuckyL válasza CounterBoci (#19921) üzenetére


LuckyL
őstag

jogi szempontból nem tudok hozzászólni, de igyekszem segíteni a magam módján :)
praktikerben láncfűrész akció van, valamelyik nap dobták be az akcios ujságot

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19925) inf3rno válasza LuckyL (#19924) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még valami komolyabb ágdaráló kell, aztán megvan a mulcs az ágyásokra. :D

Buliban hasznos! =]

(#19926) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Nyáron vettem, honnan kellett volna tudnom, hogy télen hol megy a nap?

Mindenkinek mindenhez is joga van már, gondoltam rákérdezek. Ha valakit fel lehet jelenteni mert le merészeli nyírni a füvet, amit le kell, mert nő az aljas, akkor hátha nekem jogom van a fényhez.

Egyébként a ház a hatvanas évkben épült kb, ez az erdő nincs annyi idős. A fenyő gyorsan nő.

Fűrész van, az ágyásokra geotextil szokott menni :))

[ Szerkesztve ]

(#19927) razorbenke92 válasza CounterBoci (#19926) üzenetére

A szakmabeliek megerősítenek, de ahogy én tudom, nem az számít, hogy a ház mikor épült, hanem hogy te mikor vetted meg.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#19929) MCGaiwer válasza CounterBoci (#19926) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Nyáron vettem, honnan kellett volna tudnom, hogy télen hol megy a nap?
minden év adott időpontjában ugyan ott megy a nap, legalább már 2000 éve feltérképezték.

egész erdőt valószínűleg nem tudsz kivágatni az árnyék miatt. Bár valóban gyorsan nő a fenyő, azért nem ennyire. Esetleg megveheted azt a kis darab erdőt is (talán 0,5 hektár lehet), aztán ha engedélyezik, lehet vágni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#19930) philoxenia válasza CounterBoci (#19921) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Torockó? Ott kétszer kel fel a nap, mégse robbantják föl a Székelykőt.....
Ha gonosz akarnék lenni, azt mondanám, időközben rájöttél, hogy kapálni kell..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19931) MaCS_70 válasza CounterBoci (#19926) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jogilag és morális alapon semmit nem tehetsz. Egyrészt, mert adott a helyzet, amibe bevásároltad Magad, másrészt, mert igencsak komolyabb érdekek állnak az erdő megléte, mint a kerted benapozása mellett.

Bár eső után köpönyeg, de mobiltelefonokra csilliárdnyi olyan asztronómiai program van, amellyel másodpercek alatt pontosan belőhetted volna a nap helyzetét az év bármely napjának bármely percére.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19932) CounterBoci válasza MaCS_70 (#19931) üzenetére


CounterBoci
senior tag

A fene gondolta, hogy csillagász programmal kell menni házat nézni. Szomszédomat is zavarja, például ezért nem rakat napelemeket a házára. Ő is nemrég vette :DDD

philoxenia: Á, az Asszony nagyon művelt, ő szokta kapálni ;]

(#19933) MCGaiwer válasza CounterBoci (#19932) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Szomszédomat is zavarja, például ezért nem rakat napelemeket a házára.
Nyáron biztosan nem ott megy a nap, télen meg amúgy is viszonylag sok a "szürke idő", szóval nem veszít olyan sokat és akár mehetne napelem is.

És asszony is nyugodtan kapálhat, hiszen télen a kiskert sem terem sokat.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#19934) bitpork válasza MCGaiwer (#19933) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meglepő, de nagyon kis behatás elég nagy eredménnyel tud járni egy napelem telepítésnél. Sokat számolgattam az utóbbi időben és egész százalékokat tud változtatni a ROIn ha valami nem ideális.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19935) MaCS_70 válasza CounterBoci (#19932) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak akkor "kell" csillagászprogrammal menni házat venni, ha olyasmire vagyunk kíváncsiak, amit a csillagászprogram tud megmondani. (Mint mondjuk a Te esetedben, ugye...) Némi intuícióval egy sima iránytű is megtette volna, bár mostanában ugye az is a telefonban lakik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19937) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Fizetés nélküli szabadságról érdeklődnék:
- munkáltatónak kötelező kiadnia, elfogadnia, ha ilyet kérek?
- járulék fizetéssel mi ilyenkor a helyzet, ha
+ csak 1-2 hetet,
+ 1 (teljes) hónapot,
+ 1 hónapot folyamatosan, de 2 naptári hónapot érintve kérem ki?
Utána érhet valamilyen hátrány?
Mire érdemes még odafigyelni ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

(#19938) amargo válasza CounterBoci (#19926) üzenetére


amargo
addikt

Ezt nem bántásként írom, de az emberek manapság úgy vásárolnak dolgokat, hogy egyáltalán nem gondolnak bele a dolgokba.
Nálunk pl építkeznek a környéken elég sokan és amikor beköltöznek majd elindulnak az oviba a gyerekekkel észreveszik, hogy nincs járda vagy, hogy a legközelebbi játszótér 1km-re van és teljesen lesújtva felháborodva mesélik. Én meg ott állok és elmondom, hogy még a pl 2008-as google earth/streetview-os képeken is egyértelműen látszik, hogy nincs járda azaz nem eltűnt az építkezés során, hanem nem volt..

A benapozás, hangterhelés egy elég fontos tényező egy telekvásárlásnál utána jön a ház, szomszédok, forgalom, stb.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19939) CounterBoci válasza amargo (#19938) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nem veszem bántásnak, igazságod van. Ez a ház nem messze van anyáméktól egy kis zsákutca végén. Sok éve azért vettem meg, mert nagyon olcsón eladó lett és félő volt, hogy cigányok megveszik. Sajnos egyes helyeken ilyen problémák is vannak. Akkor a körmyék összes családjának tönkretették volna az életét ha lármás, balhés esetleg bűnöző család oda befészkeli magát. Aztán idővel család, gyerek, a felújítása mellett döntöttem, mert ez az egy hátránya van csak, az is télen. Úgy voltam vele, hogy rákérdezek itt a dologra, nem kerül semmibe.

(#19940) asdf_ válasza amargo (#19938) üzenetére


asdf_
veterán

Plusz még az internet. Ahol nincs minimum koaxos 50-100 megabites, az a telek házastól együtt 0 Ft-ot ér.

(#19941) amargo válasza asdf_ (#19940) üzenetére


amargo
addikt

Nálunk ugyan szar az internet (egy szolgáltató és az is ADSL..), de tudtam, hogy a mobilnet antennák hol vannak és milyen a szolgáltatás, így most mobilneten tolom amíg az optika nincs itt (amit most telepítettek a télen). Eddig 1-2x volt apró gondom vele, igaz a technika hozzá 100e felett volt.. ha nem lett volna mobilnet megoldás, akkor teljesen egyetértek veled.

CounterBoci: Ez is egy teljesen jogos érv, amit írsz. Igaz most télen zavaró, de alapjában véve több előnye is van annak, hogy ilyen környezetben vagy.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19942) inf3rno válasza CounterBoci (#19932) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Saláta, káposzta, gyömbér, ilyesmik remekül megélnek majd, feltéve ha nem rohanják le a meztelen csigák. Paradicsom paprika eléggé esélytelen kevés nappal. Ja, nagyon meg kell nézni a telket mielőtt megveszed. Én is néztem nem olyan régen egyet, gyönyörű nagy terület, de egy hegy van mellette, és naplemente előtt 2 órával már árnyékban van az egész, plusz rohadt szeles is. És akkor még nem beszéltünk a szomszédokról, mert abból is ki lehet fogni idiótákat...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19943) inf3rno válasza CounterBoci (#19939) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a legjobb javaslat, ami elhangzott, hogy vedd meg az erdőt, ha van rá pénzed, aztán akkor azt csinálsz a fával, amit akarsz. Utána meg újra eladhatod, mondjuk onnantól már nem erdő lesz, csak egy üres telek. Ha mondjuk csak fél hektár vagy ilyesmi, akkor esetleg lehetne ültetni bokrokat, pl mogyorót. Már ha van affinitásod a gazdálkodáshoz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19944) LuckyL válasza inf3rno (#19943) üzenetére


LuckyL
őstag

az egy nagy tévedés hogy azt csinálsz az erdővel amit akarsz ha megvetted :N

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19945) mike1334 válasza inf3rno (#19943) üzenetére


mike1334
veterán

Ha kivágatod, akkor újra kell telepítened.
Az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény V. Fejezet AZ ERDŐFELÚJÍTÁS, AZ ERDŐNEVELÉS, VALAMINT AZ ERDŐSZERKEZET ÁTALAKÍTÁSA
[link]

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#19946) inf3rno válasza mike1334 (#19945) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de egy 20 évre akkor is megoldaná a problémát. Vagy ha nem kötelező azonos fajt telepíteni, akkor valami törpe fenyő is működhet. :-)

Buliban hasznos! =]

(#19947) inf3rno válasza LuckyL (#19944) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát amilyen mértékben nálunk irtják az erdőket, nehezen hiszem el, hogy ne lehetne kivágni. Sok helyen tarvágást csináltak, és nem látnám, hogy telepítettek volna mást a helyére.

Buliban hasznos! =]

(#19948) mike1334 válasza inf3rno (#19946) üzenetére


mike1334
veterán

Vagy répa :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#19949) inf3rno válasza mike1334 (#19948) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DD

Buliban hasznos! =]

(#19950) CounterBoci válasza inf3rno (#19947) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Itt a Mátrában nem tapasztalom az erdőirtást. Csinálnak tarvágást is, de utána telepítenek, vagy ha olyan fajta kihajt. Akácot pl. kiirtani sem lehet. Maga a favágás is szigorúan szabályozott, nem lehet fát vágni pl. madarak költési időszakában és hasonlók.

Meztelen csigák nem, de őzek, szarvasok, vaddisznók napi vendégek. A külső részen emiatt nem is lehet ültetni semmit, amíg el nem kerítem. Nyáron nem takar, a paradicsom is szépen terem.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.