Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Bart007


Bart007
csendes tag

Hali!

Adott egy HP Color LaserJet 2600n típusú nyomtató, hálózatra kötve.
Ha a nyomtató gombjain, a saját menüjében kiválasztom a "demo oldal nyomtatás" menüpontot, akkor minden szín tökéletes és tiszta.

Viszont a probléma ott kezdődik, hogy ha egy számítógépről küldök egy nyomtatandó dokumentumot, akkor a magenta szín szinte teljesen hiányzik, a többi színek rendben vannak.
Másik számítógépről küldve is fennáll a probléma.

Nemrégiben lett cserélve az összes toner, de már előtte se nyomtatott rendesen magenta színt.
Úgy gondolom, nem valószínű, hogy a toner lenne rossz, ha már az ezelőtti se működött.
Lehetséges az, hogy mivel szerintem valami érzékelési probléma van, ezért nem is használódott a magenta és talán az előző toner még tele is van? :F

Nyomtattam excelből egy vízszintes sor pirosat és a papír bal oldalán csak sárga, majd a lap negyedétől kezdve átment nagyon halvány pirosba (inkább csak rózsaszín), jobb szélén megint elhalványodott a szín.

Megmondom őszintén, hogy most először kell lézernyomtatóba nyúlkálnom, alapelvét ismerem, de nem igazán tudom mit és hol kellene megtisztítani, vagy megnézni rajta ez esetben.

Kérlek segítsetek, ha van valami jó ötletetek, vagy már találkoztatok ilyennel.

Üdv Gábor!

(#752) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Ma vettem egy HP Deskjet 2480-as nyomtatót. Eddig semmi gondom vele, kivéve, hogy az installálás, amit a gyári lemezről indítottam el, megállt, ezért kilőttem, majd a hivatalos honlapról telepítettem a drivert.

Egyetlen kérdésem van:
1) Hogyan tudok szkennelni? (Tudom, tudom...de nem volt még szkennerem, és nem is érintkeztem velük :) ) A szolgáltatóközpont súgója azt mondja, hogy fel kell tennem a HP PhotoSmart-ot, amit fel is tettem (Essential 3.5), nagyon szuper szoftver, tud nyomtatni, meg fényképalbumot létrehozni, de én lapolvasást szeretnék végezni, ilyen funkciót nem leltem benne.

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#753) zka67 válasza jolti05 (#752) üzenetére


zka67
őstag

Elindítod a szolgáltatóközpontot és rögtön ott van a "kép beolvasása".

(#754) jolti05 válasza zka67 (#753) üzenetére


jolti05
őstag

Én itt nem látok ilyet :(

[link]
[link]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#755) zka67 válasza jolti05 (#754) üzenetére


zka67
őstag

Úgy látom nem volt még hasonló nyomtatód, de sebaj, ezért vagyunk itt :)

A patronok behelyezése (vagy cseréje) után a nyomtató kinyom egy csíkokkal teli oldalt. Ezt az oldalt be kell tenned a szkennerbe ügyelve az irányra. A lap teteje legyen a nyomattal lefelé a bal alsó sarokhoz igazítva a szkennerbe, hajtsd rá a fedelét, majd nyomd meg a beolvasás gombot.

A nyomtató beolvassa az általa kinyomtatott ábrát, ebből meghatározza a fúvókák eltérését (mivel két patron van benne), és ezután tudod használni.

Majd meglátod, hogy meg fog változni a szolgáltatóközpont kinézete.

Kattints az igazítás gombra és csináld végig a fent leírtakat.

(#756) jolti05 válasza zka67 (#755) üzenetére


jolti05
őstag

Bizony nem :) Amit leírtál, megcsináltam, amikor nem volt a készülék a géphez csatlakoztatva, aztán azzal a kalibrációs lappal sokszor próbálkoztam, hogy beolvassam, de mindig azt írta ki, nem sikerült. Aztán nyomtattam újabb lapokat, és azokkal sem.
Most felkeltem, kinyomtattam még egyet, beolvastam, és kiírta, hogy kész, és valóban előjött minden funkció.

Még két apróság :)
1) Hol tudom beállítani, hogy mekkora felbontásban szkenneljek?
2) Biztosan a HP-nak is van valamiféle takarékos nyomtatási üzemmódja. Ez a "Gyors/Gazdaságos nyomtatás"?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#757) zka67 válasza jolti05 (#756) üzenetére


zka67
őstag

1. Itt.

2. Igen. De nem ajánlom mert elég fos minőségben nyomtat. Próbáld ki, majd meglátod.

(#758) jolti05 válasza zka67 (#757) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a széleskörű tájékoztatást :)
A takarékos módot kipróbáltam, szöveg esetében nekem megfelel, és egyelőre csak azt kell nyomtatnom. :)

Még egyszer köszönöm.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#759) bognar110


bognar110
őstag

Hellosztok van egy hp deskjet d1460-as nyomtatóm van,úgy szereztem nyomtatási beálításnál azt írja ki hogy az ajtó nincs lecsukva de közbe levan, ezért nem tudok nyomtatni.Valami tipp esetleg ?

(#760) zka67 válasza bognar110 (#759) üzenetére


zka67
őstag

A hátsó ajtó nem nyílt ki szállítás közben? :)

(#761) bevi.ozd


bevi.ozd
csendes tag

Vettem egy használt HP Deskjet D1560-as nyomtatót. Csak színes patron volt benne, de azzal szépen nyomtatott. Vettem bele EZ Print fekete patront és nem akarja elvégezni a nyomtató fej igazítást.
Azaz ha elindítom az igazítást az első minta oldalt, ahol egyenesek vannak az kinyomtatja, de a másodikat amin a kör van azt már nem, az előnézetben meg sem jelenik.

Megköszönném ha valaki tudna segíteni.

(#762) themebuilder


themebuilder
senior tag

Sziasztok

Tudna valaki segíteni?

Itt már feltettem a kérdést:
[link]

Melyik a jobb típus? Vagy csak az LCD kijelző a különbség meg a Desing?
A technikai adatok hasonlóak nagyon. A patronok megegyeznek.

Hewlett Packard DeskJet F4580 16eFt
Hewlett Packard Photosmart C4780 + LCD Kijelző 18eFt

Még Canon hasonlón gondolkodok, azokhoz elvileg olcsóbban lehet kapni tintapatront.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#763) themebuilder válasza themebuilder (#762) üzenetére


themebuilder
senior tag

Melyik jobb a kettő közül szerintetek?
Melyik fogyaszthat kevesebbet?
Megéri egyáltalán a drágább a 3000Ft felárat?

Canon PIXMA MP495 21500Ft (Friss típus)

Tinták ára:
PG-510 fekete 9ml 3500Ft
CL-511 színes 9ml 4600Ft

HP PhotoSmart C4780 18500Ft

Tinták ára:
CC640EE fekete 4ml 3800Ft
CC643EE színes 4ml 4500Ft

Bocs, hogy 2 hsz-t írtam.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#764) szeva000


szeva000
addikt

Hali!

Nah nekem egy HP CLJ 4600-4650-es sorozathoz(mindkettő duplex) konyító emberke kellene.A 4650-em néha gondol egyet és félrehúzza a papírt,így beakad,vagy ha még ki is tolja,akkor duplexnél a visszahúzáskor akad be.(az a baj,csak ha néha gondol egyet,akkor csinálja.)
Ez lenne a nagyobb bajom,ezt kellene helyrehoznom.
A másik kérdésem szintén ehhez...Ez a CF firmware kártya miért van benne?(Q2635-60003)Ezen tárolódik a FW vagy valami biztonsági mentésként van?

[ Szerkesztve ]

(#765) Dooby


Dooby
tag

Sziasztok! HP 1010-es nyomit szeretnék szétszedni otthon, de nagy sérülést nem szeretnék okozni.
Van valakinek összeállítási rajza, szerelési tanácsa?
Előre is köszi: Dooby

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#766) TomeeSan válasza szeva000 (#764) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Hali

Hol akad meg benn a papír?

Üdv

(#767) szeva000 válasza TomeeSan (#766) üzenetére


szeva000
addikt

Hali!

Már behúzáskor félrehúzza ahogy néztem.Ilyenkor van még mikor egyoldalas nyomtatásnál kitolja csak ferde a kép,de már duplexnél visszahúzáskor megakad a papír a ferde behúzás miatt.
Volt olyan,hogy már azonnal behúzás után megakadt a képátvivőnél,de ott is azért,mert egyszerűen félre húzta be.(itt már mikor lenyitottam,a toner széle gyűrte a papírt,annyira félre sikerült behúznia)
A papírtálcát kínomban már átcseréltem a 4600DN-ből,de ezzel is csinálta.Csak az a baj,hogy ráadásul tök véletlenszerűen.Ma pl nem csinált semmi hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

(#768) TomeeSan válasza szeva000 (#767) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Hali

Megburítottam a mienket.
Azt hiszem a "paper input path"-nél lesz valami kis gond nálad.
Nyitogasd ki addig miintha tonert cserélnél, és ha benézel az aljába, látnod kellene 2db dupla fehér görgőt. Azokat nézném meg. Vagyis, azok körül.
A nyomi tud tesztelni papírutat.
A diagnosztikai menüben találsz egy olyasmit, hogy "paper path test".
Abból azért futtass le 1-2-t. Utána logból kiderül mi van.
A service manual pedig megmondja mit tegyél.

Üdv

(#769) szeva000


szeva000
addikt

Nah ide is berakom mi is kellene nekem.Sz*rrászedtem és meg is van a baj.Csak azt nem értem,hogy nem láttam :D:D
Ha lenne valakinél egy kidobott példány vagy tudna valaki szerezni nem bánnám:)
Pedig hiányzik az egyik...Méghozzá egy ilyen Roller,paper pickup:

(#770) freestailo válasza themebuilder (#763) üzenetére


freestailo
őstag

Attól függ mire kell! Szerintem(!) a HP szebb fotót nyomtat, viszont fajlagosan több mint 2x annyiba kerül bele a patron mint a Canon-ba, mert ugye a HP-nál a patronban van a nyomtatófej is. Otthoni használatra én a canont venném 3 ezer Ft ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

(#771) freestailo


freestailo
őstag

ha valakinek kell egy Q6000A -s eredeti(!) HP bontatlan toner, az dobjon egy privit, olcsón adom. Bocs az offért!

(#772) themebuilder válasza freestailo (#770) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ennyit derítettem még ki:
HP tintapatron kb 200 Lapig tart
Canon tintapatron kb 244 Lapig tart

Szerintem a Canon mindig is jobb minőségben nyomtatott (régen legalábbis így volt)

Valószínűleg utántöltővel használnám így olcsóbb lenne. Bár 4-5x lehet max utánatölteni. (addig érdemes)

Itt találtam nagyon olcsón utántöltő tintát.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#773) zka67 válasza freestailo (#770) üzenetére


zka67
őstag

Utángyártott patronok 900 fekete és 850 színes oldalra:

300XL fekete patron
300XL színes patron

A HP nyomtatóihoz nem kell semmi chip, reseter, beteszed az u.gy. patront és nyomtatsz.

(#774) themebuilder


themebuilder
senior tag

freestailo, zka67

Köszönöm

Úgy néz ki megrendeltem a HP-t. Bár ez a 300XL patronszett rettentő drága, majdnem annyiba kerül, mint maga a nyomató újan. Gondolom úgy megy manapság is, hogyha új nyomtatót veszel akkor a gyárilag hozzáadott patronok nincsenek tele töltve.

A patronok eladásából gazdagszik meg a gyártó.

Most néztem utána:
Hewlett-Packard 300XL Tintapatron (CC640EE, CC643EE)

Eredeti Fekete kapacitás: 600 lap 6000Ft
Eredeti Színes kapacitás: 440 lap 6500Ft

Utángyártott Fekete kapacitás: ? lap 5300Ft
Utángyártott Színes kapacitás: ? lap 6600Ft

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#775) polarx


polarx
tag

Üdv mindenki!

Azt hogyan tudom beállítani, hogy a nyomtatott oldal jobb szélén ne maradjon mindig az állandó 1,4 cm-nyi margó, ahova nem nyomtata a nyomtató. Egy hp 5740-ről volna szó.

A margókat hiába állítom akár 0-ra ő ezt figyelmen kiívül hagyja.

Lehet ezzel vmit kezdeni?

Előre is köszi a válaszokat!

(#776) maci25


maci25
aktív tag

[link]
Ez a nyomtatom van és párszor már töltöttem a patronokat benne.
Most viszont valami nem sikerülhetet mert ezt a hibát irja ki:
ink system has failed. unable to print.Refer to printer documentation.Error: 0xc18a0307
Turn power off,thenon again.
Ezt meg a számitogép irja ki mikor inditom a nyomtatot:Tintarendszer hiba

Magyarul nem találtam megoldást,az angolt meg nem értem.
Aki tud segitsen mert nagyon szeretném továbbra is használni a nyomtatomat.

[ Szerkesztve ]

(#777) MrTwister


MrTwister
őstag

Van egy Linksys WPSM54G nyomtató szerverem. Rajta lóg egy HP 5150C nyomtató. WiFin használom. XP alól gyönyörűen nyomtat minden ok, viszont Windows 7 alatt 2 gépről(asztali PC 32 bites W7 HUN+laptop 64 bites W7 HUN) is néha csak kb. 95-98%-ig nyomtatja ki a lapokat, aztán gondolkodik vagy 5-10 percet aztán kilöki az oldalt befejezetten. Na ez vajon mitől lehet?Xp alól mindig befejezi a nyomtatást! Merre kutakodjak minek a hibája lehet? Driver minden gépen a gyári!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#778) maci25 válasza maci25 (#776) üzenetére


maci25
aktív tag

Nem sikerült azota sem nyomtatásra birnom.
Most ott tartok ,hogy leszedtem a nyomtató burkolatát. Igy ránézésre minden rendbe van ,bár nem vagyok nyomtato szerelő.
Aki kicsit jártasabb a témába kérem adjon pár tanácsot mit nézek meg.

(#779) szeva000 válasza maci25 (#778) üzenetére


szeva000
addikt

Hi!

Nah egy pici segítség akkor :)
A kód elvileg ugyanaz,mint a 3210-ben,hogy ezen a nyomtatón hol vannak a gombok,majd megtalálod,nem lesz nehéz.

code: 0xc18a0307

1. Disconnect your USB cable.
2. Turn off the printer.
3. Press and hold down these four buttons at the same time:
OK, Cancel, Black, Color.
4. While still holding them down hit the power button once.
5. It will Blink.
5. Hit the power button again.
6. Continue holding until you get a message on the screen.
7. Allow the printer to sequence through and there you go.
Enjoy.

[ Szerkesztve ]

(#780) Artika


Artika
aktív tag

Üdv.
HP 5150 javítását szeretném, vagy árat hogy kb mennyibe kerülne

Adva van az egyik amikor nyomtat, kerregő hangot ad és félre (slégen) húzza a nyomtatási képet.

a másik pedig a színek közül hagy ki (piros),,, a karbantartás nem segít... :O

Hogyan lehetne őket életre kelteni, szép nyomtatásra bírni..
Vagy esetleg olyan hozzáértő fórumtársat vagy szerelőt aki kicsi pénzért megcsinálná őket

THX

[ Szerkesztve ]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#781) maci25 válasza szeva000 (#779) üzenetére


maci25
aktív tag

Kérlek kicsi magyarázatot hozzá magyarul./probáltam leforditani de azzal nem jutok elörébb/

(#782) maci25


maci25
aktív tag

1 Ha jol értem ki kell huzni az usb a nyomtatobol
2 Ki kell kapcsolni a nyomtatot
3 Le kell nyomni 4 gombot egyszerre: ok, töröl-gondolom ez az X, Black- ez nem értem melyik gomb, Color- ezt sem igazán
4,5,6,7 re nem értem amit fordit a webfordito

(#783) szeva000 válasza maci25 (#782) üzenetére


szeva000
addikt

háát igen,mert az a multisoknál van csak.Itt nemtomm a biill kombinációt.
De asszem itt a megoldás a bajodra :)
[link]
[link]

(#784) szeva000 válasza Artika (#780) üzenetére


szeva000
addikt

Most őszintén...ugye ezt már nem akarod javíttatni???Mennyi egy ilyen használtan?2-3k???

(#785) Artika válasza szeva000 (#784) üzenetére


Artika
aktív tag

:Y
Miért? Van hozzá egy valag patronom...
Vegyek hozzá inkább egy másik foto nyomtatót? Lehet hogy jobban megéri?

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#786) szeva000 válasza Artika (#785) üzenetére


szeva000
addikt

sztem igen :)

(#787) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Nemrégiben vásároltam egy HP D1660 típusú nyomtatót. Az lenne a kérdésem, hogy amit adnak hozzá fekete (300) patron az teljes értékű patron? Vagyis hogy csak nincs teletöltve vagy eleve kisebb kapacitású? Azért kérdezem, mert most fogyott ki és, hogy érdemes e ezt tölteni vagy vegyek helyette másik patront és majd azt tölteni ha kifogyott?
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#788) maci25 válasza szeva000 (#783) üzenetére


maci25
aktív tag

Nem jutok elöre.
Az általad linkelt oldalt követve már az elsö lépésnél elakadok.
Az 1 es pontban meg kellene nyomnom a * gombot ,na ez az ami az én nyomtatomon nincs.
2 pontban a # ,ugyan ugy nem található.
Ha a 3 as pontig eljutnák akkor ott ez kellene ,hogy fogadjon "Enter Special Key Combo"
Az 1és és a 2 lépés helyett a power gomb és az X egyszerre történö lenyomására ki irja ezt:Enter Special Key Combo
Ha probálom folytatni az áltaad linkelt leirást a 4 es ponttol akkor kérdés ,hogy melyik az 1,2,3, gomb.
Vagy nem jol értelmezem?

(#789) alex_78


alex_78
csendes tag

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni?

Az XL-es jelzésű utángyártott patronok pl. HP 28 XL (8728) csak a benne levő tinta mennyiségében különböznek az eredetitől, egyébként (méretben, kialakitásban) ugyanazok? hp psc 1310 nyomtatóm van. No. 27 és No 28 patronnal vettem, de az 57 és 56 is patron is látttam hozzá.

(#790) Polifémosz


Polifémosz
csendes tag

Sziasztok!

Ha van közöttetek olyan akinek HP Officejet 6000-ese van, akkor szeretném tőle megkérdezni, hogy tölthetőek-e a patronjai illetve, hogy milyen tapasztalatok vannak vele?
Kösz!

(#791) gabesz78 válasza Bart007 (#751) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

Úgy látom még nem kaptál választ a problémádra, ha esetleg nem oldódott volna még meg segítek.
A HP CLJ 2600 és hasonló társai tipikus problémájával állunk szemben. A nyomtató laser/scannere el van koszolódva. Ha nyomtatsz egy kellékállapot lapot azon fogod a problémát a leglátványosabban észlelni (minden szin ok, a magenta balról jobbra egyre halványabb) Valószínűleg a demóoldal sem tökéletes csak ott nem használ olyan sok magenta festéket így az nem feltűnő.

Megoldás: szét kell szedni a nyomtatót, a laser/scannert kiszedni, fedelét leszedni, majd a lencséket tükröket, és minden lézer útjába eső optikai alkatrészt jól megpucolni. Ehhez a legjobb a fültisztító pálcika, és a tisztaszesz.

Összerakás után egy szinkalibráció a menüjéből, és jó kell legyen. Jópárat javítottam már ilyen hibával. Azért azt jelzem, hogy jól szét kell bombázni az eszközt hozzá. Ha még nem csináltál ilyet, ill. soha nem szedtél szét HP lézert, lehet hogy érdemesebb szakemberhez fordulni a problémával.

Sok sikert!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#792) MrTwister válasza MrTwister (#777) üzenetére


MrTwister
őstag

Megoldás a hibára hátha valaki belefut mint én: LPR-nek kell beállítani a nyomtatót és a bájt számlálást be kell neki kapcsolni. Ennyi. Azóta szépen megy! Igaz azóta a helyén már egy CP1215 lasernyomtató figyel:-) :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#793) maci25


maci25
aktív tag

Az én problémámra nincs orvoságotok véletlen?

(#794) gabesz78 válasza maci25 (#793) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

A problémádra nem tudok egyértelmű választ adni. Gondolom már nem garanciális a készülék mert akkor a legközelebbi HP szervizbe szaladtál volna vele. Találkoztam már ilyen hibával de nem igazán tudom mi okozza, ugyanis garanciális volt és a HP nem javítja a kis tintás nyomtatóit hanem egy az egyben cseréli. Garanciaidőn túl ugyanez a helyzet csak extrém pénzekért.
Javaslom hívd fel a HP ügyfélszolgálatát 06-1-382-1111 és kérj technikai segítséget. Hibakód hibajelenség, gyári szám típus stb -ra szükség lesz. Ha megemlíted hogy utántöltött patronnal használod az lesz szerintem az első, hogy javasolják hogy cseréld ki eredetire. Szerintem nincs összefüggésben azzal hogy utántöltött, bár már láttam bizonyítottan utántöltött patron okozta X-Aktákba illő hibajelenségeket.

Mindenesetre azok a nyomtatók amiket a tieddel megegyező hibajelenséggel voltak a kezeim alatt mind eredeti HP patronnal produkálták az általad leírt hibát.

Szóval ha a HP ügyfélszolgálat segíteni tud a problémán akkor minden rendben ha nem akkor szerintem KUKA.
Szerintem kicsi az esélye annak, hogy találsz olyat aki javítja ezt.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#795) polarx


polarx
tag

Esetleg erre vmi nagyon okos ember nem tudna megoldást találni?

>>>

Azt hogyan tudom beállítani, hogy a nyomtatott oldal jobb szélén ne maradjon mindig az állandó 1,4 cm-nyi margó, ahova nem nyomtat a nyomtató. Egy hp 5740-ről volna szó.

A margókat hiába állítom akár 0-ra ő ezt figyelmen kiívül hagyja.

Lehet ezzel vmit kezdeni?

Előre is köszi a válaszokat!

Csak azért tettem fel ismét a kérdést mert már szétb*sz az ideg :W :W

[ Szerkesztve ]

(#796) zka67 válasza polarx (#795) üzenetére


zka67
őstag

Ez a nyomtató nem tud sima A4-es papírra keret nélkül nyomtatni. Viszont megpróbálhatod átbaszni az agyát:

1 Nyissa meg a Nyomtató tulajdonságai párbeszédpanelt.
2 Kattintson a Papír/Minőség címkére.
3 A Méret legördülő listán válassza ki a papírméretet.
4 A Típus legördülő listán válasszon ki egy brosúrapapírt vagy egyéb papírtípust.
Ne válassza az Automatikus beállítást
Megjegyzés Nem minden papírméret és -típus alkalmas szegély nélküli
nyomtatásra.
5 Jelölje be a Szegély nélküli nyomtatás jelölőnégyzetet.
6 A nyomtatási minőséget állítsa a Legjobb vagy a Maximális dpi normál lehetőségre.
7 Kattintson az Alapbeállítások fülre, majd állítsa be a tájolást.
8 Kattintson a Kivitelezés fülre, és a papír mindkét oldalára történő nyomtatáshoz válassza a Nyomtatás mindkét oldalra beállítást.
További információkért lásd a Kétoldalas nyomtatás c. részt.
9 A nyomtatáshoz kattintson az OK gombra.

[ Szerkesztve ]

(#797) polarx válasza zka67 (#796) üzenetére


polarx
tag

köszi, megpróbálom

Mellesleg hozzátenném, értem, hogy nem tud keret nélkül nyomtatni simapapírra, de aztsem tudja megoldani, hogyha én beállítok word-ben oldalszámozást, akkor nem nyomtatja ki az egész számot csak a felét. Persze xp alatt nem volt gond mert a hp-nak volt külön drivere, ez a probléma csak win 7 alatt jelentkezik.

(#798) zka67 válasza polarx (#797) üzenetére


zka67
őstag

Ja, most már értem mi a gondod. Ehhez a nyomtatóhoz nem csináltak win7 drivert, csak a windows-ban levő basic drivert tudod használni.

Nézd, ez egy kifutott típus, a HP nem is fog hozzá drivert írni.

(#799) SVG


SVG
csendes tag

Sziasztok!
HP DeskJet 1220c nyomtatóm van. A új,színes patronon nem találtam fóliát és nem is nyomtat színessen. A driver-t a HP oldaláról szedtem. Nem ismertek valamilyen szoftvert hozzá?Mert azt sehol sem találtam. A Windows-os nyomtatásnál be van jelölve a "szines", de így se jó.
Előre is kösz!

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#800) maci25 válasza maci25 (#776) üzenetére


maci25
aktív tag

Ha már nem sikerül törölni a hibakodot a nyomtatobol/az elözö hsz alapján nem sikerült elörébb jutnom/ akkor másik iránybol probálnám megközeliteni a problémát.
Ha jol gondolom ezen is egy FW fut.Ezt a FW szeretném ujra 'telepiteni' valahogy.
Kérdés ,hogyan lehet kapcsolatot létesiteni a nyomtatoval?
Routerbe pl a puttyal lehet 'belemászni'.Nyomtatoba mivel? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.