Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) fireman123 válasza Teaway (#1800) üzenetére


fireman123
őstag

....hát nemtom miért kellett volna tudnom, nem telepítek naponta HP nyomtatót.....persze most már nem felejtem el egy életre:)

(#1802) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1799) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha össze vannak dugva és be vannak kapcsolva az asztali gépeden nincs ott az eszközök és nyomtatók között a "nincs megadva" részben?

A pirosat kell elvágni.

(#1803) fireman123 válasza Csavarnyuzo (#1802) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!

De ott van, ..."Unknown Device"....

.....továbbá a windows tálcán is ott a jel, hogy "az usb eszközt nem lehet felismerni"...

(#1804) uniquum


uniquum
csendes tag

Köszönet : Csavarnyuzo - és Teaway -nak ! :C

Sikerült : HP Deskjet 3920 - Win 7 " házasítása " !

A Windows Update valóban tette a dolgát az ajánlott frissítések között tartalmazza az illesztőprogramot , ez viszont nem volt engedélyezve csak a fontos frissítések . Bekapcsoltam az ajánlott frissítések letöltését is .
Eszköztelepítés beállításai - nál is feloldottam : " Soha ne telepítsen illesztőprogramot a Windows Update webhelyről " Helyre állt minden ! :R

Köszönettel : uniquum

[ Szerkesztve ]

(#1805) LudvighZTUJ


LudvighZTUJ
csendes tag

Üdv!
Van egy HP Scanjet 4850 típusú szkennerem ami minden beolvasásnál sárga csíkokat készít a lap aljára. Mellékelt kép szerint. Segítséget kérnék, hogy lehetséges-e a javítása és hogyan?

(#1806) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1803) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor van esély, mert jobb klikk/tulajdonságok/hardver fül/típus egyéb eszköz/tulajdonságok/beállítások módosítása/frissítés/keresés a számítógépen. Ha szerencséd van, akkor a driver lemezen rajta van a cucc ami kell neki. Ha nincs, akkor lehet, hogy ki kell csomagolni valamit. Ha nagyon nincs, akkor csak a registry mazsolázás segít

A pirosat kell elvágni.

(#1807) Csavarnyuzo válasza LudvighZTUJ (#1805) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Amikor a lap azon része alatt jár a beolvasó rész, ahol a csíkok lesznek, akkor a lámpa egyenletes fénnyel világít, vagy változik a fényereje?

A pirosat kell elvágni.

(#1808) fireman123 válasza Csavarnyuzo (#1806) üzenetére


fireman123
őstag

sajnos nem segít....végig csináltam, és "a windows megállapította, hogy az eszköz illesztőprogramja naprakész" üzenetet kaptam.... :W

(#1809) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1808) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor szerintem valamit rosszul csináltál, mert ilyenkor a win nem állapít meg semmit. Frissít arra, amit Te kiválasztasz. Nem lehet, hogy az automatikus keresést választottad?

A pirosat kell elvágni.

(#1810) fireman123 válasza Csavarnyuzo (#1809) üzenetére


fireman123
őstag

Nem automatikus keresést választottam, hanem a telepítő lemez elérési útvonalát adtam meg, és ez volt az értesítés. :F

(#1811) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1810) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Amikkel próbálkoznék:
- driver kézi ráerőszakolása
- driver eltávolítása és újrainstall próba
- Hp oldalán van egy Printer Install Wizard, ami segít a hp szoftverek frissen tartásában

A pirosat kell elvágni.

(#1812) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok! Adott egy HP photosmart C4180-as nyomtató, olyan problémám lenne vele, hogy akadozik és teljesen átitatja a lapot tintával. Így nem sokáig tart egy patron és nem is a legolcsóbb hozzá. Mit lehetne vele kezdeni?

(#1813) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

HP M1005-höz kellene tonert rendelnem, Q2612X volt benne, de mindehol a Q2612A-t olvasom, hogy az kell bele.
Ez hogyan van? Mind a kettő jó? Mi a különbség az A és az X között?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#1814) Csavarnyuzo válasza JoceeHunt (#1813) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az x-es nagyobb kapacitású.

A pirosat kell elvágni.

(#1815) spammer


spammer
veterán

HP1050A multis nyomtatónál be lehet valahogy állítani, hogy csak a színes kazettát használja nyomtatáshoz? A feketénél már jelzi, hogy lassan kifogy, bár 5-10%-nyi még van benne a szoftver szerint, a papírra már nem nyomtatja a feketét, a színes meg 90%-on áll kb. És most szívok, mert feketét nem tudok nyomtatni.

Kerestem a beállításoknál, de nem találtam ilyen opciót, pedig a régi Canon nyomtatómnál lehetett ilyet.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1816) QwErTy42 válasza spammer (#1815) üzenetére


QwErTy42
addikt

Két perc keresés, google első találat, három kattintás...
HP 1050A Felhasználói kézikönyv
30. oldal
"Az egypatronos üzemmód használata.
Használja az egypatronos üzemmódot, ha a HP All-in-One nyomtatót csak egy
nyomtatópatronnal kívánja üzemeltetni. Az egypatronos üzemmód akkor indul el, ha
kivesz egy nyomtatópatront a patrontartóból. Egypatronos üzemmódban a készülék csak
a számítógépről tud nyomtatni."

"Megjegyzés A képernyőn egy üzenet jelenik meg, amikor a HP All-in-One nyomtató
egypatronos üzemmódban van. Ha az üzenet annak ellenére is megjelenik, hogy
mindkét patron a készülékben van, ellenőrizze, hogy el van-e távolítva a
nyomtatópatronokról a műanyag védőszalag. Ha a nyomtatópatron érzékelőit
műanyag védőszalag fedi, a készülék nem érzékeli, hogy a nyomtatópatron a helyén
van-e."

"Kilépés az egypatronos üzemmódból
Az egypatronos üzemmódból való kilépéshez helyezzen két nyomtatópatront a HP Allin-One nyomtatóba."

:K

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1817) spammer válasza QwErTy42 (#1816) üzenetére


spammer
veterán

Köszi :D Bár jobban örültem volna, ha szoftveresen kapcsolható lett volna, de hát ez van :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1818) QwErTy42 válasza spammer (#1817) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerintem hardveresen a legegyszerűbb: kiveszed-beteszed. :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1819) izmos


izmos
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám, hátha tudjátok rá a megoldást.

Vettünk kb 3 hónapja egy HP Officejet Pro 8600 nyomtatót.
Kb 7000 lap lett vele kinyomtatva. Az A4-es színes lapokat hibátlanul nyomtatja, viszont ha borítékot nyomtatok, elég sűrűn pacákat hagy a boríték szélén... szerintem egyre nagyobbakat.
Ez mitől lehet, és van rá megoldás?

Válaszokat köszönöm.
Üdv.

(#1820) Nikita90


Nikita90
csendes tag

Sziasztok!

Idehaza van egy HP Photosmart 6510 B211a multifunkciós készülékünk.
Az lenne a problémám, hogy amikor kifogy a fekete patron, és újat veszünk bele
(eredeti HP-t!), nem igazítja be, így nem is lehet használni.
Kiírja, hogy a beigazítás sikertelen, próbálja újra... de akárhányszor újra próbáltam,
mindig ugyanez a hibaüzenet jelentkezett.

Valakinek van valami ötlete, hogy miért lehet ez, illetve, hogy hogyan lehetne megoldani?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#1821) krisztian112


krisztian112
senior tag

Üdv! Van egy HP 1010-es nyomtatóm. Win7et raktam fel és a nyomtatót nem tudom felrakni. Találtam a neten drivert de vmi pcl5 meg pcl6 os izé sehogy sem akarja telepíteni a nyomtatót:S vkinek van vmi tuti drivere ami jó a nyomtatóhoz? köszönöm a választ!

Huawei P10 lite

(#1822) krisztian112 válasza krisztian112 (#1821) üzenetére


krisztian112
senior tag

Megoldódott a problémám.D

[ Szerkesztve ]

Huawei P10 lite

(#1823) LudvighZTUJ válasza Csavarnyuzo (#1807) üzenetére


LudvighZTUJ
csendes tag

Végig egyenletesen világít a lámpa.

(#1824) z8t6


z8t6
csendes tag

Üdv!
Van egy HP deskjet F4180 nyomtatóm ma kaptam kézhez! Az alábbi a jelenség bedugom megmozdul a szkenner de a nyomtató része nem és utánna villog a bekapcsoló gomb! Semmi mást nem csinál próbáltam nyomkodni minden de semmi! semmi E betű meg ilyenek! Valahol olvastam hogy nyomjam egyszerre a bekapcsoló gombot és a x gombot és reseteli a nyomtatót de ez sem segít! Van valami tanácsotok mit tegyek? USB-ről sem komunikál a nyomtató... Köszi előre is További szép napot!

(#1825) Csavarnyuzo válasza izmos (#1819) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem lehet, hogy túl vastag a boríték és hozzáér nyomtatás közben a patron/fej?

A pirosat kell elvágni.

(#1826) Csavarnyuzo válasza Nikita90 (#1820) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

És a színes patron hogy áll benne?

A pirosat kell elvágni.

(#1827) Csavarnyuzo válasza LudvighZTUJ (#1823) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

És a csíkok "mintázata" mindig pontosan ugyanolyan?

A pirosat kell elvágni.

(#1828) Csavarnyuzo válasza z8t6 (#1824) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A kézikönyvben azonosítsd be a villogás alapján a hibát -121. oldaltól-.

A pirosat kell elvágni.

(#1829) z8t6 válasza Csavarnyuzo (#1828) üzenetére


z8t6
csendes tag

ezt írja könyv
A HP All-in-One
feladatot hajt végre,
mint pl. nyomtatás,
lapolvasás, másolás
vagy beigazítás.
de ott állt 20 percet és nem csinál semmit csak villog a led....., ha tudtok valamit megköszönném!

(#1830) LudvighZTUJ válasza Csavarnyuzo (#1827) üzenetére


LudvighZTUJ
csendes tag

Nem mindig pontosan olyanok a csíkok.

(#1831) Csavarnyuzo válasza z8t6 (#1829) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A reset itt van leírva, ha nem segít passz.

A pirosat kell elvágni.

(#1832) Csavarnyuzo válasza LudvighZTUJ (#1830) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Azon kívül, hogy szétszeded, portalanítod az optikát, letisztítod és megolajozod a "nyársat", valamint átkontaktolod a szalagkábelt nem nagyon tudsz vele mást csinálni.

A pirosat kell elvágni.

(#1833) LudvighZTUJ válasza Csavarnyuzo (#1832) üzenetére


LudvighZTUJ
csendes tag

Megpróbálom, köszönöm

(#1834) LudvighZTUJ válasza Csavarnyuzo (#1832) üzenetére


LudvighZTUJ
csendes tag

Tisztítottam, olajoztam és jó lett.
Köszönöm a tanácsot.

(#1835) z8t6 válasza Csavarnyuzo (#1831) üzenetére


z8t6
csendes tag

sajnos változatlan a helyzet

(#1836) z8t6 válasza Csavarnyuzo (#1831) üzenetére


z8t6
csendes tag

itt egy videó mit is csinál pontosan

http://www.youtube.com/watch?v=o3zF7LNiU4c&feature=youtu.be

(#1837) szoke12


szoke12
őstag

Hi!
Hp deskjet 940c-m azt csinálja egy ideje, hogy ahány lap van a tálcában, az összeset felveszi, és persze nyomtat, de a lapok elcsúsznak, és van hogy 3-4 lapra is rányomtat.
Ez orvosolható valahogy?
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1838) Csavarnyuzo válasza szoke12 (#1837) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hátul a behúzó görgő alatt van középtől balra van egy műanyag, gumival a tetején. Ez a szeparátor, elvileg nem engedi, hogy több lapot húzzon be egyszerre. Kétlem, hogy beszerezhető, de a felületét felérdesítve -nem túl finom polírpapírral- jó szokott lenni. Ehhez a művelethez ki kell venni a behúzó görgőt.

A pirosat kell elvágni.

(#1839) szoke12 válasza Csavarnyuzo (#1838) üzenetére


szoke12
őstag

Kössz!
ha hazaérek, megnézem.
Már nagyon idegesítő,hogy amikor 40-50 oldalt nyomtatnék,akkor is egyesével kell neki adogatni. :W

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1840) Teaway válasza szoke12 (#1839) üzenetére


Teaway
veterán

Az is segít, ha felrázod a papírköteget, átpörgeted, minden második lapot megfordítasz a kötegben, stb. Laza legyen, ez a lényeg.

Nincs itthon csokid??

(#1841) szoke12 válasza Teaway (#1840) üzenetére


szoke12
őstag

Köszi, tudom, mindig megcsinálom, variálom össze-vissza, de mégis nyeli a lapokat. :O

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1842) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok!

Van egy HP Photosmart 5520 e-All-in-One vezeték nélküli nyomtatóm, ami nyomtatás közeben a lap behúzása előtt csúnya hangot ad ki.

Maga a gép jól működik, nyomtat szépen, de nem valami bizalom gerjesztő ez a hang.

Mit gondoltok mi lehet az oka?

Video

MM-ban vettük, még nincs fél éves, sztetek érdemes garanciáztatni, kicserélik? :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#1843) krisztian112 válasza werszomjas (#1842) üzenetére


krisztian112
senior tag

Ez kétoldalú nyomtató?

Huawei P10 lite

(#1844) Csavarnyuzo válasza werszomjas (#1842) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Mindenképpen gariztasd, mert a leírásban is benne van, hogy meghibásodás esetén "haladéktalanul" vinni kell a szervizbe. Vagyis így ne használd.

A pirosat kell elvágni.

(#1845) werszomjas válasza krisztian112 (#1843) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen kétoldalas.

A videón pont dupla oldalt nyomtat, de akkor is csinálja, ha 1 oldalast nyomtatunk.

És szerintetek javítják, vagy cserélik?

Illetve muszáj ugyan abba a Media Marktba visszavinni, ahonnan vettük, vagy bármelyikbe vissza lehet vinni? :R

üdv

(#1846) Csavarnyuzo válasza werszomjas (#1845) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szerintem nem MM-be kell vinni. Hívd fel a HP ügyfélszolgálatát és őket kérdezd meg, hogy hova kell vinned.

A pirosat kell elvágni.

(#1847) QwErTy42 válasza werszomjas (#1845) üzenetére


QwErTy42
addikt

Futárszolgálatos a történet. Hívod a HP Ügyfélszolgálatot és ők intézik a garit. Nem kell sehova sem vinned.
Cserélik a nyomtatót.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1848) werszomjas válasza QwErTy42 (#1847) üzenetére


werszomjas
őstag

Az super, köszönöm, azt hittem, csak laptopoknál van ilyen futár garancia, de így valóban kényelmesebb, nameg gondolom a MM is a HP-nek küldené tovább. :R

üdv

(#1849) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő:
-Hp Laserjet 1000 nyomtatót nem sikerül működésre bírnom Win 7 64 bit-re. A google-ba beírtam, hogy Hp Laserjet 1000 Win 7 64 bit, letöltöttem már sokfélét, de egyikkel sem működik.

A segítségeket előre is köszönöm.

Üdv.: Attila

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#1850) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

HP 3050-es nyomtatóm van, és egy TP LINK WR841 router segítségével hálózaton wifi-vel szeretném használni. Sikerült is rendben a telepítés, működött is a dolog, de néha, főleg ki-bekapcs után egyszerűen nem tud csatlakozni a hálózathoz a nyomtató, így a gépek nem látják azt, nem lehet nyomtatni. Ilyenkor villog a kék wireless led a nyomtatón, és a router kliens listájában nincs is benne, tehát nem is kap IP-t.

Ilyenkor futtatom a HP Print and Scan doktort, újrakonfigurátatom a wifi beállítások (ilyenkor USB-re kell kötni ideiglenesen, de ugyanazokat a beállításokat menti el mindig, hiszen nem változott semmi), és utána egy ideig megy, majd egyszer beszarik.

Próbáltam, hogy a routerben fix ip-t adok a nyomtatónak, de a probléma fennáll.
Próbáltam WPS-sel csatlakoztatni, de az nem sikerült egyszer sem.
Próbáltam, hogy a nyomtató wireless beállításait alapra tettem, töröltem az összes drivert a gépekről, routerben tök új hálózati beállításokat adtam meg, majd ezután friss nyomtató telepítés, de ugyanaz, faszán feltelepül, működik, majd elszáll és villog a kék led.

Más is tapasztalt ilyet? A nyomtató a szar vagy a router (minden más eszköz mindig működik a wifin)? Ötletek a megoldásra?

Szerk: most is újra kellett konfigurálni, majd ez első ki és bekapcs után nem tud csatlakozni, villog a kék led... :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.