Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Csavarnyuzo válasza Mauzes (#1850) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem néztem át és nem tudom, hogy Te hogyan csináltad, de itt taglalják a "dolgokat".

A pirosat kell elvágni.

(#1852) Mauzes válasza Csavarnyuzo (#1851) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez tök jó, éy is így csináltam, de nem a telepítéssel van gond, hiszen telepítés után full működőképes a dolog. Viszont ki és bekapcs után már nem tud a nyomtató csatlakozni a hálózathoz.

(#1853) Csavarnyuzo válasza Mauzes (#1852) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha DHCP-re teszed a nyomtatót, akkor ki-be kapcs után látod a router logjában, hogy próbál kérni ip címet?

A pirosat kell elvágni.

(#1854) Mauzes válasza Csavarnyuzo (#1853) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen:

Index Time Type Level Log Content
37 Mar 31 14:19:13 DHCP INFO DHCPS: Send ACK to 192.168.1.133
36 Mar 31 14:19:13 DHCP INFO DHCPS: Recv REQUEST from 98:4B:E1:46: F4:3B
35 Mar 31 14:19:13 DHCP INFO DHCPS: Send ACK to 192.168.1.133
34 Mar 31 14:19:13 DHCP INFO DHCPS: Recv REQUEST from 98:4B:E1:46: F4:3B
33 Mar 31 14:19:13 DHCP INFO DHCPS: Send ACK to 192.168.1.133
32 Mar 31 14:19:13 DHCP INFO DHCPS: Recv REQUEST from 98:4B:E1:46: F4:3B
31 Mar 31 14:19:13 DHCP INFO DHCPS: Send ACK to 192.168.1.133
30 Mar 31 14:19:13 DHCP INFO DHCPS: Recv REQUEST from 98:4B:E1:46: F4:3B

[ Szerkesztve ]

(#1855) Csavarnyuzo válasza Mauzes (#1854) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Gondolom a ping-re nem válaszol.

A pirosat kell elvágni.

(#1856) Mauzes válasza Csavarnyuzo (#1855) üzenetére


Mauzes
őstag

Azt hogy kell megnézni?

Viszont közben nyomtattam egy hálózati jelentés oldalt (a nyomtató gombjaival érhető el), ahol ott bukott el a dolog, hogy "Biztonság". Rákerestem erre google-ben, és találtam egy lehetséges megoldást, amit el is végeztem.

Na most ezután sem javult meg, hanem ugyanúgy beállítás után jó, majd ki-bekapcs után nem akar csatlakozni, viszont amikor újra nyomtatni akartam hálózati jelentést, akkor elkezdni kinyomtatni, hogy nincs IP, majd abbamarad a led villogás, ami azt jelzi, hogy csatlakozott a hálózathoz, és a jelentés 3. oldalán már minden résznél sikert jelez, azaz a "biztonság" rész is átment.

Ha ki, majd bekapcsolom, akkor megint rossz, de amint elkezdek ilyen jelentést nyomtatni, akkor csatlakozik megint.

Amúgy marhára idegesítő ez a probléma.

(#1857) Csavarnyuzo válasza Mauzes (#1856) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ezek szerint ha nyomtatsz vele öntesztet, akkor csatlakozik. Pfff. Garanciális?

A pirosat kell elvágni.

(#1858) HWLama


HWLama
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP 3052-es multifunkciós fekete-fehér lézer nyomtatóm. Legutóbbi alkalommal bekapcsoláskor kiírta, hogy "Nincs festékkazetta". Kivettem, visszatettem, jó lett. Most megint nyomtatni akartam, a helyzet ugyan az, annyi különbséggel, hogy hiába veszem ki, majd teszem vissza, a helyzet ugyan az. Másik tonerrel is.

Mi lehet a hiba oka és annak mennyi kb. a javítása (nagyságrendileg), esetleg házilag tudok-e valamit mókolni, hogy jó legyen?

Köszi.

(#1859) Csavarnyuzo válasza HWLama (#1858) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha megnézed a toner bal oldalát, akkor van 3 fém "érintkező". Ezeknek a gépben megvan az "ellenoldala" -2 db vékony gémkapocsszerű, 1 db lemez közepén kidomborodással-. Ha valamelyik elhajlott, akkor nem érzékeli a tonert.

A pirosat kell elvágni.

(#1860) HWLama válasza Csavarnyuzo (#1859) üzenetére


HWLama
csendes tag

Találtam 2 gémkapocs szerűt, amik mereven, mozdulatlanul állnak. Van egy lemez, rajta kidomborítással, de az megbújik egy 3. gémkapocsszerű mögött. Akár hogy piszkálom, sajnos nem változik a helyzet :(

(#1861) Csavarnyuzo válasza HWLama (#1860) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ami még van: a domború lemez alatt mögött -kb. 1,5 cm-re- van egy fekete műanyag, amit benyom a toner, azt kell tudnod mozgatni. Sajnos ennek az érzékelője hátul van, a gép 2 oldalát és a hátsó fém lemezt kell leszedni, hogy hozzáférj -feszegetős mutatvány-. Ott tudod ellenőrizni, a működését.

A pirosat kell elvágni.

(#1862) Mauzes válasza Csavarnyuzo (#1857) üzenetére


Mauzes
őstag

Az öntesztet az a nyomtató gombjaival érem el, tehát nem kell hozzá hálózat.

Sajnos már nem garanciális. Most megnézem, hogy ha egyszer csatlakoztatom, majd nem kapcsolom ki sohasem, akkor mi lesz a helyzet. Csak nem olyan jó, hogy 99%-ban feleslegesen van bekapcsolva.

(#1863) geltam


geltam
csendes tag

Hello,
van egy HP 1050-es nyomtatóm, amibe 301-es tinta van, ami lassan kifogyóban.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám legolcsóbban feltölteni?
Az eredeti patron ugye drága, utángyárottat néztem, amit újra lehetne töltetni, de olvastam olyat, hogy sokan vesznek egy ilyen: [link] töltőt és ezzel újra tudják tölteni. Viszont hallottam olyat is, hgoy resetelni kell a patront, ha igen akkor ezt hogyan lehet megoldani?

(#1864) geltam


geltam
csendes tag

Senki?
Esetleg máshol kérdezzek rá?

(#1865) Csavarnyuzo válasza geltam (#1864) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Vagy várj türelmesen, hiszen mindenki locsolkodik.

A pirosat kell elvágni.

(#1866) nemcso válasza Csavarnyuzo (#1865) üzenetére


nemcso
senior tag

vagy már/még józanodik :D

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1867) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő:
-Hp Laserjet 1000 nyomtatót nem sikerül működésre bírnom Win 7 64 bit-re. A google-ba beírtam, hogy Hp Laserjet 1000 Win 7 64 bit, letöltöttem már sokfélét, de egyikkel sem működik.

A segítségeket előre is köszönöm.

Üdv.: Attila

A HP ügyfélszolgálaton is azt mondták, hogy nincs hozzá driver. Ha Vista-s lenne, akkor azzal még működne. Vmi ötlet? Vhogy csak megoldani...

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#1868) nemcso válasza bati1989 (#1867) üzenetére


nemcso
senior tag

Ezt már kipróbáltad ? :N

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1869) Csavarnyuzo válasza nemcso (#1868) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Sajnos a régi LJ III PCL 5-ös volt, az 1000-es pedig szerintem nem az.

A pirosat kell elvágni.

(#1870) nemcso válasza Csavarnyuzo (#1869) üzenetére


nemcso
senior tag

HP LJ III -mal eddig még minden HP tudott nyomtatni, amit kipróbáltam.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1871) Csavarnyuzo válasza nemcso (#1870) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ezek szerint csak olyanokat próbáltál, amik "ismerik" a PCL 5 lapleíró nyelvet.

A pirosat kell elvágni.

(#1872) StLui


StLui
veterán

3330-ast win7 alatt hogy tudnék beüzemelni? csak valami általános mindenre jó drivert ad, de nem tudunk scannelni vele a gépre

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1873) nemcso válasza StLui (#1872) üzenetére


nemcso
senior tag

Nekem Benq szkennert nem ismerte fel a win7. Így telepítettem a VueScan programot, amivel simán használom windows 7 alatt a szkennert ezen programot keresztül : VueScan Portable. Egy próbát megér. :K

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#1874) StLui válasza nemcso (#1873) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1875) Snujinx


Snujinx
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy Officejet Pro 8500A tipusú nyomtatóm és adódott egy nagy gondom.
Szeretnék egyedi papírméretet beállítani, de a kezelő felület teljesen más mint amilyennek lennie kellene
Nincs benne rengeteg funkció, részben az egyedi papírméret sem. Próbáltam újratelepíteni a drivert, meg mindent amit találtam a HP oldalán, de nem változott semmi.
Ez az, ahogy ki kellene néznie a beállítás ablaknak nyomtatás előtt.
Kérlek segítsetek, mert nagyon nem értem miért nem olyan a beállítási lehetőség nálam mint amilyennek kellene lennie.
Ja, a nyomtatót nemrég kaptam, és nincs hozzá gyári lemez. Bár talán ez nem is gond.

(#1876) Mauzes válasza Mauzes (#1862) üzenetére


Mauzes
őstag

Vázoltam a full témát a HP hivatalos fórumában, ahol segített is egy HP-s szaki, de mivel nem tudja pontosan, mi lehet a gebasz, így két dologgal zártuk a dolgot:

1. hagyjam bekapcsolva a nyomtatót örökre :)
2. szerinte a router-em a hibás (annak ellenére, hogy az összes eszköz tökéletesen működik wifi-n).

Zsír!

(#1877) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok van egy HP Deskjet F370- nyomtatóm. Csak fekete patron van benne felvan telepítve minden drivere viszont a scan gombja nem reagál valamiért elképzelhető h a patron hiánya okozza ezt a gondot? Elvileg gép nélkülis mennie kellene a scannelésnek.

(#1878) Teaway válasza Sakab (#1877) üzenetére


Teaway
veterán

Hova akarsz scannelni gép nélkül?

Nincs itthon csokid??

(#1879) Csavarnyuzo válasza Teaway (#1878) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Gondolom másolni szeretne...

A pirosat kell elvágni.

(#1880) Sakab válasza Csavarnyuzo (#1879) üzenetére


Sakab
senior tag

Igen másolni szeretnék, de közbe ahogy itt keresgettem a fórumon több helyen írták hogy ha nincs benne színes patron akkor felejtsem el a fénymásolást amit gombbal tudok indítani.

(#1881) Lala1972


Lala1972
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problámám lenne, hogy a Hp 1610 multifunkciós nyomtatóm lapolvasója nem lát semmit. Azaz világít, mozog is de képet nem tud beolvasni csak egy nagy fekete folt jön ki A/4 méretben.Ezt csinálja közvetlen Start Copiere funkcióban is. Ha tudna valaki segíteni mit csináljak vele nagyon hálás lennék .
Előre is köszönöm Lajos :DD

(#1882) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Multifunkciós nyomtatót szeretnék vásárolni.
Kinéztem a HP OfficeJet 4500 CB867A típusú nyomtatóját.
Az lenne a lényeg, hogy megbízhatóan működjön és hálózatról is elérhető legyen.
Nem lesz olyan sokat nyomatatva vele, inkább csak faxolás, és szkennelés lesz a feladata.
Néha napján pár színes kép, vagy ábra nyomtatása.

Érdeklődni szeretnék, hogy ajánlanátok e ilyen feladatokra ezt a nyomtatót? Esetleg van e valakinek tapasztalata vele?

Vagy más multifunkciós nyomtatót hasonló árban? (max 30k)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#1883) kerlac válasza akom (#1882) üzenetére


kerlac
senior tag

Sziasztok!

HP3515 új nyomtatót csatlakoztattam a géphez. Próbáltam usb-vel és wi-fin keresztül is, Nyomtattam próbalapot, kapot saját mél címet, kódot, regeltem, mindent végigcsináltam jobbról és balról, de csak nem akar kommunikálni a gép a nyomtatóval, nem hajlandó szkennelni, sem nyomtatni.. tűzfal, vírusírtó, mindent próbáltam...
van valakinek ötlete hogyan tovább?

(#1884) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy HP Lajserjet 1102-es nyomtatót. Nem sikerül hálózaton megosztanom. Telepítettem arra a gépre, ahova elért az USB kábel. Aztán rámentem, hogy megosztás, de nem jelenik meg a másik gépen. Oda is fel kéne telepíteni? Vagy olvastam valami IP címes dolgot is. Magának a nyomtatónak kéne rendelkeznie egy IP címmel?

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#1885) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok.

Hp laserjet 6l nyomtató csak tesztoldalt nyomtat /most került csak hozzám semmi infóm nincs az előéletéről/
A teszoldal szép és tiszta.
a win7 -64 bit látja elméletileg kezeli, bár mikor nyomtatnék vele elküldi a nyomtatónak az infót hogy nyomtasson de az óra mellett nem jelentkezik a dokumentumok listaja.

Milyen hibai lehetnek a nyomtatónak? a kábel usb lpt átalakító, ez most vettem új.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1886) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő:
HP Deskjet 3745 nyomtatót nem tudom Win = Ultimate 32 bit alá telepíteni. Leszedtem a HP honlapjáról a dirvert hozzá ehhez a rendszerhez kiválasztva, de a varázsló azt írja ki amit a képen láttok. Az lehet a probléma forrása, hogy az ismerősöm aki megkért, hogy nézzek neki rá feltelepítette az XP drivert? mert ugye lemezen annó még azt kapta hozzá.

[ Szerkesztve ]

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#1887) zhali


zhali
csendes tag

Hi! Segítséget szeretnék kérni!

Van egy HP LaserJet 1100 nyomtatóm, nem régen szeparátort és behúzógörgőt cseréltem, és jól működött.

Most valami hibája van, mert nyomtatáskor behúzza az első lapot, majd utánna rögtön egy másodikat is.
Szóval nem egyszerre, hanem egymás után. Hallatszik a behúzó kattogása is, nem csak egyszer kattan, mint rendesen, hanem folyamatosan kattog. Mi lehet a hiba? Nem érzékeli, hogy már behúzott egy lapot?

HELP, Please !

(#1888) Csavarnyuzo válasza zhali (#1887) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Van benne egy "relé" -a bal oldali burkolat alatt-, ami egy fehér műanyag fogaskerék forgását engedi/gátolja. Ha ez a relé behúz, akkor forog a behúzó görgő. Valószínű, hogy a relé "hangtompító" szivacsa ragadóssá vált és emiatt tovább marad behúzva mint kellene.

A pirosat kell elvágni.

(#1889) zhali válasza Csavarnyuzo (#1888) üzenetére


zhali
csendes tag

Köszi Csavarnyuzo !

Megnéztem a relét, nem akar megmozduli magától. De ha kézzel oldom, akkor valóban leáll a behúzás.
Lehet, hogy nem kap jelet a relé a papír-érzékelőtől ? (amelyik a behúzott papírt ézékeli a festékpatron alatt)

Hogy lehetne kimérni, hogy jó-e az az érzékelő vagy a relé? (3 vezeték megy bele.)

(#1890) sazabi


sazabi
aktív tag

Sziasztok

HP PSC 2355

Szállítás után se kép se hang. Nem zörög, nem lett leejtve, nem lett odaverve semmihez. Táp ledje nem világít.
:(
Ötletek?

(#1891) Csavarnyuzo válasza zhali (#1889) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Sosem volt még sem érzékelő, sem vezérlés hiba. Mosd le a reléről a ragacsos szivacsot. _Nagyon alaposan._

A pirosat kell elvágni.

(#1892) zhali válasza Csavarnyuzo (#1891) üzenetére


zhali
csendes tag

Kivettem a relét, leszedtem róla a ragacsot, ki is próbáltam egy elemmel, így működik.
Kicseréltem a két lapérzékelő jeladóját (a papírtöltés és a behúzási érzékelőt) de sajnos így sem működik jól.
Valószínűleg vezérlés (alaplap) baja lehet.
Majd megpróbálom kimérni a helyén a relét, hogy kap-e áramot amikor kell.

Köszönöm a segítséget Csavarnyuzo !

(#1893) Csavarnyuzo válasza zhali (#1892) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az érzékelőket nem érdemes cserélgetni, mert biztosan nem az a baj -ráadásul nem is mind ugyanolyan-. Ezek szerint a relé mindig behúzva marad?

A pirosat kell elvágni.

(#1894) zhali válasza Csavarnyuzo (#1893) üzenetére


zhali
csendes tag

Már majdnem feladtam a küzdelmet, de a kisördög nem hagyott nyugodni.
Leszereltem a bal oldali fogaskerék tartó lemezt a kerekekkel és néztem a relét (solenoid) mit csinál.
Hát nem csinált semmit, mindig behúzva maradt. Mondom kihúzom a tápot, akkor el kell engednie (nincs rajta feszültség), de nem engedtem el.
Ekkor raktam rá egy befőttesgumit, segíteni a rugónak. És ekkor elengedte !!!! Hurrá!

Valószínűleg elfáradt a relé visszahúzó rugója, ezért nem engedte el. A rugót egy kicsit feljebb akasztottam (erősebb legyen) azóta szépen működik.

Még egyszer köszönöm, Csavarnyuzo, segítségedet, ötleteidet, nélküled nem sikerült volna.

KÖSZI !

[ Szerkesztve ]

(#1895) henesa


henesa
aktív tag

Üdv ! Lenne egy photosmart c 4480 -as nyomtatóm elég rég nem használtam most kéne viszont nem látszik semmi a lapon a patron a diagnosztika szerint még jó de már fogyóban van ennek be tud száradni a nyomtató feje mert nem szeretnék potyában patront venni ?

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#1896) Csavarnyuzo válasza zhali (#1894) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

:R

A pirosat kell elvágni.

(#1897) Csavarnyuzo válasza henesa (#1895) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha a 350 és 351-es patronok vannak benne, akkor azok "nyomtatófejek is egyben". Tehát nincs külön nyomtatófej, hanem a patron szárad be.

A pirosat kell elvágni.

(#1898) henesa válasza Csavarnyuzo (#1897) üzenetére


henesa
aktív tag

Igen azok vannak . Köszönöm a választ ! :R

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#1899) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Munkahelyen kaptam egy használt hp Laserjet 1200-as nyomtatót, és Windows 8-al az lenne a problémám, hogy bármilyen dokumentumból ha több példányt szeretnék kinyomtatni, akkor is csak egyet nyomtat ki. Most a W8 saját drivere van fent, de próbáltam már a HP hivatalos W8-as driverével, akkor sem oldódott meg a probléma!
Tudnátok segíteni?

(#1900) gabesz78 válasza Bodor (#1899) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

A nyomtató tulajdonságainál az eszközbeállítás fülön a "Mopier módot" le kell tiltani.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.