Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) jeni


jeni
félisten

szia
hogy lehet B110a nyomtatóban új nem eredeti chipes patront működésre bírni? ugyanis a nyomtató kiírja,hogy nem HP patron van benne és leáll,onnantól nem hajlandó sehogy sem nyomtatni,pedig a tinta szintet fullnak is jelzi.

(#2002) laktop válasza Csavarnyuzo (#2000) üzenetére


laktop
tag

Sajnos ezt is már többször végig csináltam.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2003) Csavarnyuzo válasza laktop (#2002) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Smart Install volt a nyomtatóról, vagy próbáltad a Hp oldaláról is letölteni a drivert?

A pirosat kell elvágni.

(#2004) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

A segítségeteket, vagyis inkább a tanácsotokat szeretném kérni!

Van egy HP Deskjet F2180-as nyomtatóm.
Általában utántöltött patronokat szoktam bele venni!
Valamint van amikor én magam töltöm újra ezeket.

Az a problémám ezekkel, hogy van amikor feltöltés után és a nyomtató resetelése után minden szuper, érzékeli a feltöltött patront, de aztán 1-2 nap után elkezd villogni hogy az egyik patront nem érzékeli.
Letisztítottam és természetesen továbbra is villog a piros led.
Kénytelen voltam venni egy másik patront.
Behelyezve egyből rendben volt minden.

Szóval az vele a gondom, hogy sok esetben hiába töltöm újra akár az eredeti patront is. Mikor gondol egyet a nyomtató akár pár napra rá már nem érzékeli a feltöltött patront.
Én úgy tudtam, hogy az eredeti patronoknak kb. 2-3 utántöltést is ki kell bírnia.
Lehet ez ellen tenni valamit?
Vagy ki vagyok téve a nyomtató szeszélyének?
Ez így nem túl gazdaságos! Még ha az utántöltő festék nem is kerül sokba.

Ti milyen nyomtatót ajánlanátok?

Valahol olvastam, hogy létezik olyan nyomtató amelyikben színenként cserélhető a patron, és lehet látni is a tinta mennyiségét. Valamint létezik hozzá olyan utántöltött patron amin csak a chipet kell áttenni.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ti mit ajánlanátok ehelyett a nyomtató helyett?
(Amivel gazdaságosabb a nyomtatás.)

(#2005) KMan


KMan
őstag

Udv!
HP LaserJet-nel talalkozott mar valaki a "HPPSCAN0.EXE hiányzik" hibauzenettel? :F
(es hogy mit kell vele csinalni? :D )

Ja, es tudnatok ajanlani vmi univerzalis HP scan programot?
(ami LaserJet-hez is jo, nemcsak Scannerekhez) :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#2006) jeni


jeni
félisten

Szia

Hogy lehet kikapcsolni a tinta figyelést a nyomtatónál a PC gépen keresztül?
A webáruház szerint ezzel a megoldással elkerülhető,hogy a HP B110a ne figyelje,hogy eredeti patron vagy után gyártót van benne. Természetesen chipes. Nem chipes megoldással is működik vagy annál a régi kiürült gyári HP-ről le kell venni a chipes részt és azt kell rá ragasztani a nem chipes részere?

[ Szerkesztve ]

(#2007) TBurjan


TBurjan
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni HP Color LaserJet 2550Ln nyomtatóval kapcsolatban? A behúzáskor a papír elakad a registration-roller assembly egységnél. Már szétszedtem, próbálok a csavarokon igazítani, de semmi.

Köszi!

(#2008) Csavarnyuzo válasza TBurjan (#2007) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Vagy "nem éri el" a papír a regisztráló hengert, vagy a regisztráló henger nem indul el valami miatt. Ezt kell valahogy eldöntened először.

A pirosat kell elvágni.

(#2009) laktop válasza Csavarnyuzo (#2003) üzenetére


laktop
tag

Próbáltam már azt is, de nem használt neki. Hagyom így, legalább működik.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2010) laktop


laktop
tag

A HP P1102 fixen rajta van egy PC-én. Meg lett osztva. De ha sokáig nem használja senki sem, akkor ugye elmegy aludni, majd kikapcsol. De ha valaki nyomtatni akarna ezután, akkor addig nem hajlandó, amíg be nem kapcsoljuk.

Megoldható valahogy, hogy egy nyomtatásra elküldött dokumentum felébressze a nyomtatót :F Ne kelljen állandóan bekapcsolni.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#2011) pista1235


pista1235
tag

sziasztok! van egy HP Laserjet M1132es nyomtatóm és kifogyott a toner. CE285a toner kell bele, eddig eredeti volt benne, de nem szeretnék megint annyit érte adni. Az lenne a kérdésem hogy utángyártott tonerből milyet érdemes bele venni? Számít a márka, vagy egyforma mind?

[link]

ezt néztem, de ennél olcsóbban is lehet találni, olyan 3ezer ft körül. ti milyet ajánlanátok?

előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#2012) bodza7678


bodza7678
újonc

Sziasztok,
HP F380-as nyomtatóm van, és reggel nyomtattam vele pár oldalt, de menet közben kifogyott a papír és egy oldal már nem jött ki.
Töröltem a nyomtatást, de azóta villog a kifogyott a papír hibaüzenet, és a nyomtatáskor is ezt írja ki, pedig nincs elakadva papír benne.
Már kikapcsoltam többször, kivettem, betettem a papírt, újraindítottam a nyomtatást, és semmi.
Lassan megőrülök mert SOS nyomtatnom kellene.
Help!

(#2013) gimlyNo1


gimlyNo1
újonc

Hy valaki tudna esetleg segíteni hp 1050A multi készülékem van s a problémám hogy fekete patron cserénél egyszerűen nem érzékeli az új patront ami eredeti HP301 mit kéne tenni vele?

(#2014) Csavarnyuzo válasza gimlyNo1 (#2013) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Érdemes ellenőrizni a patronon és a gépben lévő "csatlakozókat", hogy tiszták-e. A gépben lévőt természetesen csak áramtalanított állapotban célszerű tisztítani.

A pirosat kell elvágni.

(#2015) gimlyNo1 válasza Csavarnyuzo (#2014) üzenetére


gimlyNo1
újonc

ááá már minden steril de még mindig ugyan az az a helyzet lehet marad a szerviz :((( :(

(#2016) Csavarnyuzo válasza gimlyNo1 (#2015) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A régit érzékeli? Mert ha igen, akkor az új patron sittes.

A pirosat kell elvágni.

(#2017) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Üdv.
Van itthon egy HP DeskJet 600-asom, ami 3 évet a padláson állt.
Most ma kipróbáltam, semmit se fog.
A Patron zsebkendőre okádja a színeket, miután kimostam, de semmi.
a nyomtató csak mocorog, de nem köp a papírra.
és elég erőssen szivárog.
Minden csupa eggyatta zöld.
a nyomtató bele is.
Viszont ha megrázom a patront, megjelenik a fúvókákon a 3 színű pötty. Tippek?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#2018) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Műxik...
csak a patron be száradt, a festék pedig érdekes etedetű. mármint a ződ' :D
viszont a pirosat nyomja...

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#2019) Teaway válasza Ganz-[HUN] (#2018) üzenetére


Teaway
veterán

Ha minden csupa 'ződ', akkor folyik a sárga és a cián. :D
A piroshoz bíbor és sárga kell.

Nincs itthon csokid??

(#2020) Ganz-[HUN] válasza Teaway (#2019) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Pedig nem folyik. 3 napja egy csepp se folyt ki a tartályába. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#2021) dkartacs


dkartacs
csendes tag

Re

HP CE285A után gyártott tonnerrel van valakinek tapasztalata? 10.000 Királyi Magyar Aranytallér az origi és az után gyártott között a különbség, ami azért már "jelentős" :).
Ha esetleg valaki ránézne, van linkem:
után gyártott óccó: http://www.a4team.hu/product/view/195858
origi drága: http://www.a4team.hu/product/view/53781

(#2022) kerobi


kerobi
senior tag

sziasztok! Az mitól lehet hogy a lézernyomtatóm picit meghajlítja a lap 2 hosszabbik oldalát? 2oldalas nyomtatásnál elég rizikós hogy begyűri.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#2023) Csavarnyuzo válasza kerobi (#2022) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ezt a jelenséget a nedves papír szokta okozni, igaz inkább a 2 rövidebb oldal szokott "pöndörödni". Persze lehet más is.

A pirosat kell elvágni.

(#2024) LanyUs


LanyUs
senior tag

Év elején vásároltam egy HP DeskJet Ink Advantage 5525 all in one nyomtatót. Mindhárom funkcióval meg vagyok elégedve. Kezdeti panaszai ( beszáradás 2 hét alatt, hiányos nyomtatás ) pedig csak a demo patronnal tapasztaltam. Tanácsotokra csak eredeti patronnal használom ( semmi kutyulék ), így minden perfekt, kétoldalasként is kiváló. Köszönöm a tapasztalatokat így utólag is :)

(#2025) ZsigulicsiI


ZsigulicsiI
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom, amitől viszont már megőrülök XD

Egy hp officejet 4500 wireless g510N típusú nyomtatóm van. A nyomtatóból kifogyott a gyári fekete tinta, egy német cég által gyártott teljesen típus azonosat (901 fekete) rendeltem. Miután betettem nem volt gond. Kérte az igazítást amit meg is tettem, teljesen jó minőségű hibátlan A4-s lapot nyomtatott, majd rögtön kiírta hogy a színes patronnal gond van. Már egy éve nem használtam, gondoltam nincs gond beszáradt. Otthon volt egy vadonatúj, bontatlan tartalékban (ez gyári) betettem, és azóta hibát hozz :S ami a nagyobb gondom hogy a fekete patronra. Néha az jön hibaüzenetben, hogy nem kompatibilis, néha pedig simán hiba :S

Nem tudok nyomtatni vele :( kivettem az újat, visszatettem a régit... azt egyből felismeri, csak ugyebár az üres XD A színes patron működik, kipróbáltam nyomtattam vele, majd visszatettem az új feketét. Azóta a nem kompatibilis üzenetet egyszer sem láttam, csak sima hibaüzenet jön :(

megnéztem a hp centrumban üresnek látja a patront, vagyis azt írja nincs róla adat :( már végigcsináltam amit a súgó lehetőségként felajánlott semmi sem segített... olvasgattam a fórumokat abból derült ki, hogy a hp chippeli a patronjait :S lehet ez a gondom?? lehet ellene tenni valamit? valakinek volt már hasonló problémája?? mit tanácsoltok? :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel István!

[ Szerkesztve ]

(#2026) MaxxDamage válasza ZsigulicsiI (#2025) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Próbáld meg a következőt:

Berakod az említett problémás patront és bekapcsolod, megvárod míg beüzemel / bemelegszik.
majd

*# 329 / Resets memu / Semi - Full reset (ezt választ vagy elöttelévő Partial reset-et)

(egy próbát megér) - (lehet alaplapi / softver támogatási problem is , csak eredeti HP patront szabad venni, az a biztos!)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2027) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Win7 Professionalra nem tudok feltelepíteni egy HP Officejet 6500A nyomtatót.

A történet egészében: kisirodai használat, szerver ->UTP->8portos switch->3db PC (2db Win7Prof+1dbWinXP) + Xerox Phaser 3250 lézernyomtató + az említett HP.

A HP oldaláról próbálom ezekkel a driverekkel. Bővebben...
A bézik telepítővel az USB-re kötött PC-re legalább szkennelni hajlandó, de nyomtatni még onnan sem.

Az lenne a célom, mint amit a Xerox-szal kapcsolatban sikerült elérni: mindhárom PC teljesértékűen kezelje.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2028) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Sziasztok!
Van egy HP 2550n nyomtatóm ami kénye kedve szerint, hol üres lapot, hol sárga,hol egyéb színeket nyomtat. Néha amikor olyanja van akkor pedig tökéletes képet alkot. A legidegesítőbb amikor csak üres lapokat szedek ki a gépből. :W Van valami ötletetek mi lehet a hiba, resetelni kell, vagy valami érintkezési gond lehet :F
Köszönettel:
Thunderboy

[ Szerkesztve ]

Spacesynth 4 ever!

(#2029) Csavarnyuzo válasza Mythunderboy (#2028) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ötlet van: meg kell csináltatni. Komolyra fordítva: valószínűleg rendellenes hangokat is ad ki igaz? Ha igen, akkor a carousel -amibe a tonereket teszed- pozicionálása nincs rendben.

A pirosat kell elvágni.

(#2030) Mythunderboy válasza Csavarnyuzo (#2029) üzenetére


Mythunderboy
csendes tag

Olyan hangot nem produkál ami felettébb rendellenes, a tonerek a helyükön vannak. Teljesen véletlenszerű, hogy éppen mit nyomtat, van hogy 8-10 oldallal semmi hiba majd nyomtat egy üreset :F

Spacesynth 4 ever!

(#2031) Csavarnyuzo válasza Mythunderboy (#2030) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Olyat sem csinál, hogy nem színhelyes a nyomat? Pl.: valamelyik szín hiányzik?

A pirosat kell elvágni.

(#2032) gabesz78 válasza Mythunderboy (#2028) üzenetére


gabesz78
tag

A leírás alapján ahogy azt lentebb is említette a kolléga carousel probléma lesz. Nem régen javítottam egy ugyanilyet ugyanezzel a problémával. Mind a carouselt mind a carousel drive-ot cserélnem kellett. Sajnos ott a carousel nem volt elpozícionálva és mégis hozta a hibát. Alkatrész csere esetén szigorúan csak használtból javítandó!! Az új alaktrészeknek horribilis az ára!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#2033) macilaci78 válasza macilaci78 (#2027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

UP! ↑ :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2034) Csavarnyuzo válasza gabesz78 (#2032) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tudok rá barkács módszert 90%-ban beválik.

A pirosat kell elvágni.

(#2035) BSHIR


BSHIR
újonc

Sziasztok!

Van egy HP Color LaserJet 2605 típusú nyomtatóm.
Kezdetben a magenta szín elhalványult, majd az egyik számítógépszerelő addig "takarítgatta" hogy már el sem indul és azt írja ki, hogy lézerhiba. Lehet még ezt aránylag olcsón megjavítani vagy kuka. 50.000 Ft-ért már megjavították volna. Üdv.

(#2036) Csavarnyuzo válasza BSHIR (#2035) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az attól függ, hogy a kontár mit cseszett el benne. pl.: csak nem dugott vissza egy csatlakozót, vagy a lézer egységben tett valami kárt.

A pirosat kell elvágni.

(#2037) gabesz78 válasza BSHIR (#2035) üzenetére


gabesz78
tag

A "Kontárnak" igaza volt, a magenta szín hiányát valóban a lézerszkenner takarításával lehet orvosolni, az más kérdés hogy most a "jobb vót mint lett" kategóriába sorolható.
Szerintem is csak lehagyta valamelyik csatit a lézerszkennerről, előfordul a dolog, ha viszont nem ez a helyzet és tényleg elcseszte (igen nagy kontárnak kell lenni hozzá), akkor gáz van. 25K körül láttam a neten új eredetit, de furcsálom a dolgot mivel a hivatalos HP-s ára kb 100 ezer körül van.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#2038) gabesz78 válasza Csavarnyuzo (#2034) üzenetére


gabesz78
tag

Egy kis barkácsra mindig vevő vagyok!! :D
Mi lenne az?

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#2039) Csavarnyuzo válasza gabesz78 (#2038) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ment pü.

A pirosat kell elvágni.

(#2040) Mekk Mester


Mekk Mester
csendes tag

Szia Csavarnyúzó!

A segítségedre lenne szükségem. Szétszedtem és összeraktam egy HP photosmart 1215 tintasugaras nyomtatót. Összerakás után a következő hibaüzenetet írja ki: papír elakadás.
Próbáltam többször is / érintkezők újra összerakása stb, de mindig ugyanezzel leáll. Azt szererném megtudni, hogy az öszerakáskor a pozícionáló tárcsának milyen állásba kell lenni, amikor parkoló helyzetben van a fej, illetve a fogaskeréknek ami a papírtálcát emeli ekkor milyen helyzetben kell lenni. Mert már csak erre gondolok, hogy itt lehet a gáz.

Köszönettel: Mekk Mester

(#2041) Csavarnyuzo válasza Mekk Mester (#2040) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ment pü, de nem tudom. Kérjük itt a kollégák segítségét, hogy nézzenek meg egyet ha van nekik.

A pirosat kell elvágni.

(#2042) Mekk Mester válasza Csavarnyuzo (#2041) üzenetére


Mekk Mester
csendes tag

Kösz!

Majd még bikicsunájozok rajt egy kicsit, ha nem jön össze még várok egy kicsit hátha valaki tud valami okosságot mondani.

Kösz a segítő szándékot.

Üdv: Mekk Mester

(#2043) Csavarnyuzo válasza Mekk Mester (#2042) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Vagy legrosszabb esetben: [link]

A pirosat kell elvágni.

(#2044) Mythunderboy válasza Csavarnyuzo (#2031) üzenetére


Mythunderboy
csendes tag

De bizony, ma is produkálta.... elsőre minden szín OK.. másodikra minden van fekete nincs...harmadikra szintén ugyan ez...negyedikre csak sárga! :W .... ötödikre..kijöttem az irodából mielőtt Chuck Norris megjavítja :D ...(sóhaj) :W

Spacesynth 4 ever!

(#2045) Csavarnyuzo válasza Mythunderboy (#2044) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tipikus.

A pirosat kell elvágni.

(#2046) min4rt


min4rt
csendes tag

Helló

Megint egy kisebb hibával fordulok hozzátok, a HP laserjet 1320 borítékot nem nyomtat, érzékeli és be is húzza de nem nyomtat rá semmit. drivert le cseréltem a legfrissebbre, de így sem nyomtatja ki, természetesen a Word-ben át van állítva a boríték méretére, és még meg próbáltam úgy is hogy előtte a nyomtató beállításainál átállítottam boríték méretre. Remélem tud valaki segíteni.

Köszönöm

(#2047) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

HP 2840-es nyomtatóval kapcsolatban van egy problémám. Pontosan a scannerrel. Bekapcsolás után gyakran "scanner error 5" hibaüzenet jelenik meg és kattog. Scanner végállásban húzza az olvasó fejet, de ezt nem érzékeli, ezért próbálja tovább húzni, a kattogás ennek eredménye.
Böngésztem sokat a neten, hogy milyen megoldások vannak erre, de a különböző forumokon/youtube-on a kommentek alapján egyik sem 100%-os:
- volt aki simán szétszedte és odébb tolta a fejet? ez nem tudom, mennyire egészséges a nyomtató elektronikának (kalibrálni kell utána?)
- volt aki a tükör tisztításra esküdött (kalibrálni kell utána?)
- volt aki teljes lapolvasó cserét javasolt (ár és alkatrészhiány miatt nem a legjobb megoldás)

Volt esetleg tapasztalatotok a problémával kapcsolatban? Van valamilyen megoldás az egység cserén kívül?

Előre is köszi és üdv:
spgabor

(#2048) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

tudna valaki ajánlani egy drivert hp 3650-hez? oprendszer win7 64 bit

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#2049) Csavarnyuzo válasza spgabor (#2047) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Elég egy helyen kérdezned, "odaát" válaszoltam.

A pirosat kell elvágni.

(#2050) Csavarnyuzo válasza min4rt (#2046) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Gondolom a "kézi adagolóból" eteted a borítékkal. Ha ott A4-et adsz be neki, arra nyomtat? A borítékot kiadja és üres?

A pirosat kell elvágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.