Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) dany27


dany27
őstag

Hi!

Találkozott már valaki olyannal hogy megcsúszik a léptető motor?
Konkrétan egy HP 2430as lézernél gyűlt meg a bajom vele...
Duplex nyomtatásnál mikor húzza vissza a papírt a gép, egy pillanatig nem hajtja meg azt a görgőt ami vinné vissza a papírt emiatt azt hiszi a masina hogy elakadt a papír, pedig nem.(Gondolom nem ér oda időre a papír vmeik szenzorhoz.)

Azért kérdem mert nem bírom eldönteni, hogy valóban az a rossz, vagy esetleg az elektronika ami vezérli...

(#1602) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Szükség megoldásként - mivel régi Canon tönkrement - vettünk T....-ba :D egy 1050A HP-t. olyamit hadováltak, h fénymásolni is lehet vele,de azt hogyan kell,mert nem találtam meg rajta ( v a tetején lévő 3 gombbal kell azt vezérelni) :F
Másik kérdés, h ezeknél nyomtatáskor azt h kétoldalasan nyomtasson - megfordítós dolog - hogyan tudom beállítani,mert csak páros,páratlan oldalbeállítás lehetőség van,de az nem egészen ugyanaz ? A Canon-nál ezt be lehetett állítani,de ennél nem találom...
:R

(#1603) plepi


plepi
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy van egy HP DESKJET F 2280-AS NYOMTATÓM és ha például OPENOFFICE szövegszerkesztővel írok például egy levelet és ki szeretném nyomtatni,úgy csinál mintha nyomtatna de viszont üres papír jön ki a nyomtatóból. Viszont ha beszkennelek valamit vagy letöltök valahonnan valami kinyomtatni valót azt viszont kinyomtatja. De már próbáltam más szövegszerkesztőt is és annál is ugyan ez a helyzet nem tudom mi lehet a baja,aki tud segítsen

(#1604) Csavarnyuzo válasza King Unique (#1602) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Innen le tudod tölteni a kézikönyvet. Az 51. oldalon van amit Te keresel.

A pirosat kell elvágni.

(#1605) Csavarnyuzo válasza plepi (#1603) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Nem lehet, hogy a fekete patronod be van száradva? Ami csak fekete azt nem nyomtatja ki, ami pedig színes azt kinyomtatja? A driver-ben próbálj meg fúvóka ellenőrző mintát nyomtatni és egyből kiderül.

A pirosat kell elvágni.

(#1606) King Unique válasza Csavarnyuzo (#1604) üzenetére


King Unique
titán

:R

(#1607) King Unique válasza Csavarnyuzo (#1604) üzenetére


King Unique
titán

Fénymásolás ok,ez a pdf van meg nyomtatottan manualként is,abb is benne van... :B
Viszont másikat 2 oldalas nyomtatást nem találom,azt h kell beállítani :F

(#1608) Csavarnyuzo válasza King Unique (#1607) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Most nem tudom megnézni, de szerintem csak manual duplex van benne -ha van-, ezt a driver-ben lehet beállítani.

A pirosat kell elvágni.

(#1609) hamham


hamham
tag

Hali
Hp psc 1110 nyomtatóban után gyártott patron fel lett töltve és most nem akar nyomtatni ég mind a papírral gond van mind a patronnal gond van lámpa.
Tudnátok ebben segítséget adni nekem?

(#1610) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok,

Adott egy HP Photosmart C5300, ami eddig kifogástalanul tette a dolgát.
Most gondolt egyet, és az elmúlt három fotó nyomtatásnál az alábbi csodát produkálta:

Hangsúlyoznom kell, az eredeti forrás fájl ez:
[link]

Elvileg minden patron tele, és két fejtisztítás sem segített. A tesztoldal nyomtatása során nincs ilyen hiba... :/

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1611) gabesz78 válasza crey (#1610) üzenetére


gabesz78
tag

Itt bizony valamelyik szín hiányzik.... szerintem a fekete!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1612) lucky74


lucky74
csendes tag

Sziasztok.

Egy HP B110c multifunkciós nyomtatóm van , és tintarendszer hibát ír ki, pedig ránézésre semmi baja.
Segítségeteket kérem, hogyan lehet ezt a hiba üzenetet törölni.

Előre is köszönöm.

(#1613) crey válasza gabesz78 (#1611) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Kipróbáltuk, a fekete tele van.

Ha fotót nyomtatnánk akkor ilyen az eredmény, ha ugyanezt afotót szöveg módban nyomtatjuk ki, akkor hibátlan :)

Erre varrjatok gombot.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1614) Teaway válasza crey (#1613) üzenetére


Teaway
veterán

Driver leszedés/reinstall nem segít?

Nincs itthon csokid??

(#1615) Csavarnyuzo válasza Teaway (#1614) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ez mindenképpen megér egy próbát és ne a cd-ről, hanem a Hp oldaláról a legfrissebbet.
Nem festem az ördögöt a falra, de volt már ilyen panelhibám: draft-ban jó volt, fine-ban rossz.

A pirosat kell elvágni.

(#1616) ShadowK


ShadowK
tag

Sziasztok!

Egy HP LJ P2055dn-t használok hálózaton, routeren keresztül. Tökéletesen működik minden, viszont meg-meg áll az oldalak nyomtatása között, valahogy nem kapja elég gyorsan az adatot szerintem. A gép is lan kábellel van a routerre kötve, nem wifivel, de igazából az se kéne baj legyen, még HD filmet is tudok streamelni a wifin is. Windowsban be van állítva, hogy ne direkt a nyomtatóra toljon mindent, hanem előbb spool-ba menjen, majd ha kész van az egész akkor mehet a nyomtatónak, így méginkább nem értem, hogy miért ér át lassan az adat.
Nyomtatás közben windowsban a nyomtatási feladatoknál mutatja hogy hány mega ért át és kicsit olyan, mintha ütemesen negyed megánként adagolná neki ahelyett, hogy rátolná az egészet.
Ezt meg is érteném, ha nem lenne elég memóriája a nyomtatónak, de elvileg van. PDF egyetemi jegyzetekről van szó, nem is képekről meg másról. Persze ha egy scannelt könyvet akarok nyomtatni akkor még lassabb az egész.

Hogy lehetne ezt a hálózati nyomtatást felgyorsítani neki egy kicsit?

(#1617) Csavarnyuzo válasza ShadowK (#1616) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Op rendszer? PCL5 vagy PCL6 driver-t használsz?
Ja és a PDF sajnos nagyon is memóriazabáló :(

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#1618) ShadowK válasza Csavarnyuzo (#1617) üzenetére


ShadowK
tag

Win7 Pro x64, PCL6 ahogy nézem, de csak letöltöttem ami fent volt a HP honlapján.
Amúgy webes felületről:
Teljes memória: 128 MB
Elérhető memória: 81 MB

Egy nagyobb pdf file a nyomtatási feladatoknál olyan 30MB lesz ahogy láttam, simán befér. De még ha be se férne, akkor is max 2 adagban letolná, azaz 1x állna meg a folyamatos 36ppm gyorsaságból. De nem ez van, minden lap után megáll 1 vagy 2 sec-re (nem sokra) és megy tovább, van hogy egymás után lenyom 2 lapot.
Ami még meglepőbb, hogy duplexben áll meg kb 1 sec-re két lap között, sima 1 oldalas nyomtatásnál pedig inkább 2.5 sec-et áll laponként, pedig ott csak 1 oldalnyit nyomott ki. A nyomtatási feladatoknál pedig látszik, ahogy párszárz kB-onként csorog lefele az adat a nyomtatóhoz.

Nektek hálózatról nyomtatva mindíg full speed-en nyomatva megy, pl 36ppm megállás nélkül? Elvileg így kéne. Nem látom, hogy memória gond lenne.
Ja igen: Windows-ban "Start pringing after last page is spooled" -ra van állítva, hogy még véletlenül se az legyen a baj, hogy a nyomtató nyelvére alakítás ideje a szűk keresztmeteszet.

(#1619) Csavarnyuzo válasza ShadowK (#1618) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

1. PCL6 egy kalap kaki -legtöbbször-.
2. Először kipróbálnám, hogy milyen a PCL5 driver.
2. Ha olyan nagy file-ok vannak, amik gondot okoznak, akkor a PS driver-t érdemes kipróbálni, de csak legvégső esetben, mert: a lassulás legtöbbször megoldható a driver megfelelő beállításával. (Persze nem PCL6)
Várom az eredményeket :)

A pirosat kell elvágni.

(#1620) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Adott egy HP Deskjet F2480 nyomtató ami eddig XP-s gépen működött kb. 1 évet, alig volt használva.
Vettem egy új asztali gépet, win7 64 van rajta, és nem ismeri fel a win7 a nyomtatót.....a legfrissebb drivert, install kezelő szoftvert is leszedtem már a HP oldaláról, de azzal sem oké....

Figyelmeztetésként írja a HP, hogy ne dugjam be az usb-be a kábelt előre, hanem csak amikor kéri telepítés közben. No ezt a legelső alkalommal még nem olvastam, és csatlakoztattam az elején.....azóta már többször volt uninstall, és a továbbiakban a leírásnak megfelelően telepítek, még is azt írja, hogy nem ismerhető fel a nyomtató....
Lehet, hogy az első telepítés "emlékét" elraktározta valahová a win7 és ezért nem jön össze uninstall után sem a dolog?

Vettem egy laptopot is, szintén wint7 64 van rajta , itt már figyeltem, és csak akkor dugtam rá az usb-re amikor kéri....és rendesen működik elsőre.
Van valakinek valami ötlete? :F

[ Szerkesztve ]

(#1621) Teaway válasza fireman123 (#1620) üzenetére


Teaway
veterán

Minden USB portban ezt csinálja?

Nincs itthon csokid??

(#1622) fireman123 válasza Teaway (#1621) üzenetére


fireman123
őstag

Igen, minden usb-n próbáltam, és ugyanez az eredmény.

(#1623) lorcsi


lorcsi
veterán

hello

van egy hp 3330 multi nyomtatóm
nem kaptam hozzá se cd-t se semmi progit, így a hp oldaláról próbáltam leszedni xp alá a drivereket
namost itt kezdődtek a problémák, mert a drivekek nagy része már nem letölthető és tök régi 2002-es
egy univerzálisat sikerült megtalálnom ami 2012-es, és ez fel is tette a multi gép nyomtatós részét,d e a scenner funkció még mindig nincs sehol :W

kellene egy kis help, hogy ilyenkor mi van?
melyik más multi programját lehet feltennem, ha ez nincs?
vagy ha valakinek van hozzá a gyári nagyon megköszönném

(#1624) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1620) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Találkoztam már sajnos ilyennel, ha az előtt összedugod mielőtt telepíted, akkor előfordul. A registry-ben bent marad valami. Én kimazsoláztam és kitörölgettem a HP-re vonatkozó dolgokat és utána jó lett, de ezzel csak óvatosan. (Az usb kábel nem túl hosszú ugye? Ez is okozhat bizonytalanságot.)

A pirosat kell elvágni.

(#1625) Csavarnyuzo válasza lorcsi (#1623) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Download, install, enjoy.

A pirosat kell elvágni.

(#1626) fireman123 válasza Csavarnyuzo (#1624) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!

A kábel nem hosszú, a gyárilag hozzá adottal és egy másikkal is próbálkoztam.
Én is a registry-re gyanakszom, de ennyire nem értek a dolgokhoz....hogy találom meg ezt a windows-ban? :F

(#1627) fireman123 válasza fireman123 (#1626) üzenetére


fireman123
őstag

Közben megtaláltam.....hát van benne egy csomó bejegyzés a HP-re....egyenlőre nem nyúlok hozzá, kicsit utána olvasok, és lehet bátorságot veszek ezek törölgetésére.. :F

(#1628) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1627) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Futtatás: regedit. Guglizz rá valószínűleg nem vagy az első - ezerben - aki először összedugta. Biztosan leírják.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#1629) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

Vásároltam egy HP 5525-ös nyomtatót és nagy meg vagyok vele elégedve, nagyon pöpec gép, csak egy problémám van vele. Ha kikapcsolom vagy 2 óra után automatán kikapcsol, utána áramtalanítanom kell, hogy be tudjam kapcsolni. Néha 2x is ki kell húznom, majd vissza kell dugnom a tápkábelét,h vissza tudjam kapcsolni a gépet, ami kicsit azért idegesítő egy vadiúj gépnél. Mi lehet a probléma :F

Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1630) Csavarnyuzo válasza Ragnar95 (#1629) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szia,
Kézikönyv 53-54. oldal Automatikus kikapcsolás.

A pirosat kell elvágni.

(#1631) Ragnar95 válasza Csavarnyuzo (#1630) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt én is tudom, de nekem nem ezzel van a problémám, hanem azzal, hogyha bárhogy kikapcsolódik a nyomtató, tehát akkor is, ha én a kikapcsológombbal kapcsolom ki, utána a bekapcsológombbal nem tudom bekapcsolni, csak áramtalanítás után.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1632) Csavarnyuzo válasza Ragnar95 (#1631) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha kicsit hosszabban nyomva tartod akkor sem kapcsol be? (Az előző hozzászólást félreértettem a "vagy" előtti vesszőhiány miatt :D)

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#1633) fireman123 válasza Csavarnyuzo (#1628) üzenetére


fireman123
őstag

Nem jártam sikerrel, többféle guglis javaslatot is kipróbáltam az újratelepítésre....a registryből is töröltem ami a a HP-re utalt, de továbbra sem ismeri fel a nyomtatót...teljesen tanácstalan vagyok :W

(#1634) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1633) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az win nem találja meg ha a nyomtatók mappában nyomsz egy nyomtató hozzáadása gombot?

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#1635) Ragnar95 válasza Csavarnyuzo (#1632) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, bármennyire hosszú ideig is tartom nyomva, nem kapcsol be :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1636) Csavarnyuzo válasza Ragnar95 (#1635) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hp Ügyfélszolgálatot hívd fel -köszönés után a gyáriszámot kérik- kérdezz rá. Szerintem hibás.

A pirosat kell elvágni.

(#1637) Ragnar95 válasza Csavarnyuzo (#1636) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rendben, köszi :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1638) lorcsi válasza Csavarnyuzo (#1625) üzenetére


lorcsi
veterán

már majdnem olyan mintha jó lenne, de akkor bead egy :

XcopyFile XP PS inf failed hibát

:F

(#1639) Csavarnyuzo válasza Ragnar95 (#1637) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha mégsem hibás, akkor áruld majd el nekünk is a megoldást pls.

A pirosat kell elvágni.

(#1640) Csavarnyuzo válasza lorcsi (#1638) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A telepítésnél?

A pirosat kell elvágni.

(#1641) Ragnar95 válasza Csavarnyuzo (#1639) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rendben :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1642) fireman123 válasza Csavarnyuzo (#1634) üzenetére


fireman123
őstag

Nyomtató mappában hozzá tudtam adni a HP-t, ki is írja a típusát, de egy sárga felkiáltó jel van rajta és nem nyomtat, .... próbáltam a hibajavítót is futtatni rá, de semmi....közben a tálcán ott virít a jel, hogy "USB eszközt nem lehet felismerni"....

(#1643) lorcsi válasza Csavarnyuzo (#1640) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, valamiért nem találja
pedig átdugtam másik usb-be is

az bezavarhat, hogy a korábbi telepítések során a nyomtatók közt van kettő ami felment
-hp 3330 UDP PS
-HP universal printing pcl 6
?

mind a kettő üzemkész és rendesen nyomtat

[ Szerkesztve ]

(#1644) fireman123 válasza fireman123 (#1642) üzenetére


fireman123
őstag

Töröltem a nyomtatási parancsot, erre eltűnt a sárga felkiáltó jel, olyan az ikon mintha minden rendben lenne...üzemkész infót ad....de a tálcán továbbra is ott az "USB eszközt nem lehet felismerni" ...jelzés...és a nyomtató nem nyomtat ha újból próbálom..

[ Szerkesztve ]

(#1645) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1642) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A win találta meg vagy Te adtad hozzá manuálisan -kiválasztva a típust-?

A pirosat kell elvágni.

(#1646) Csavarnyuzo válasza lorcsi (#1643) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem kéne bezavarnia, de win... Megpróbálhatod leszedni ezeket, csak nehogy úgy járj, hogy utána már nyomtatni se tudj.

A pirosat kell elvágni.

(#1647) fireman123 válasza Csavarnyuzo (#1645) üzenetére


fireman123
őstag

én adtam hozzá manuálisan, ....kiválasztottam a HP-t, erre a másik ablakban megjelent a konkrét típus.....

(#1648) lorcsi válasza Csavarnyuzo (#1646) üzenetére


lorcsi
veterán

túl léptem ezen a részen, volt egy átugrás menü, és fel tudtam tenni

frankón felment a hp központi programja is, amiveb a lapolvasás, fax..másolás minn benne van. beállítottam az Outlook részt is..
de megint hibába ütköztem, mert nem érzékeli a szgép, hogy rá van csatlakoztatva egy scenner is

a nyomtató kábelemet meg kellett hosszabbítanom..megnézem, hátha ez a hiba, hogy hosszabbító nélkül kellene csatlakoztani

jelenleg lapolvasó hibát ír ki a hp 3330 és alatt a javaslat, hogy ki majd be kapcsoljam . ezt már megtettem, semmi változás

[ Szerkesztve ]

(#1649) fireman123 válasza fireman123 (#1647) üzenetére


fireman123
őstag

közben rájöttem, hogy nem jó a manuális telepítés, mert azt csak akkor kellene ha nem usb-s lenne a nyomtató....így zsákutca....a windows meg nem ismeri fel magától
:W

[ Szerkesztve ]

(#1650) Csavarnyuzo válasza fireman123 (#1647) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

És a portot honnan tudtad? Amúgy mindegy, mert a win kéne, hogy megtalálja és akkor jobb esélyed van telepíteni. Sajnos szinte biztos, hogy a registry-ben van még valami. Végső esetben én már csináltam rendszer visszaállítással egy korábbi időpontra is -amikor még nem volt összedugva-, de nem javaslom.

A pirosat kell elvágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.