Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) w9033626


w9033626
tag

Hi!
az érdekelne, hogy a 3650-es nyomtató mennyit nyomtat, a hozzáillő patronokkal. pontosítva a kérdést: hány a/4-es fotót tudok vele nyomtatni! tapasztalati adatokra lenne szükségem

(#52) Gee-Bee válasza mikk2000 (#47) üzenetére


Gee-Bee
tag

Mielőtt kidobnád a rosszat, nézd meg rajta a dátumot, mert addig garos, és kapsz érte egy újat.
Egyébként fotó-fekete tinta nélkül minden nyomtató színekből keveri a feketét, mert a ''fekete'' fekete dokumentumnyomtatásra való, pigment festék, ami nem keveredik a színesekkel megfelelően és nem is használható minden papíron.

�%-12345X

(#53) Gee-Bee válasza launcser (#48) üzenetére


Gee-Bee
tag

1:Mindkét hibához küldtek ingyenes javító készletet, csak fel kellett menni a hp weblapjára. A 6xx sorozathoz még a patronok dobozában is benne volt a tisztítókészlet.
2:Ózonszagot két okból nem áraszthat az 5L, egyrészt, mert az ózonnak nincsen szaga, amit érzel az az enyv. másrészt mert nem keletkezik benne ózon, hiszen charging rollere van és nem charging coronája, azaz nincs légrés a drum és a töltőszál között, tehát oxigén bomlás se.
3: Az 5L ''nem beszél PS'', sima PCL-es nyomtató...

�%-12345X

(#54) launcser válasza Gee-Bee (#53) üzenetére


launcser
senior tag

ja, kösz a pontosításokat
tisztítószkészletet nem találtam nagyon az biztos, de melyik 2 hibára gondoltál?
az ózon jellegzetes szagú mérgező gáz, bár kismennyiségben keletkezik ilyen fénymásolókban-nyomtatókban, de akkor 5L-ben ahogy te írtad nem is keletkezik, de ha keletkezne valszeg érezném
enyv mikor keletkezik?
én eddig lézerekre általánosítottam hogy keletkezik ózon bár akkor ennek utána fogok nézni
meg PCL-nek is
nyomtató felett van egy tesztlap, szép nagy betűkkel rajta PCL
akkor tehát PCL-el van valami nagy baj, pl kiirja hogy most 127K adatot visz át, és jelzi nyomi hogy memória megtelt meg ilyenek..

tütüü

(#55) Gee-Bee válasza launcser (#54) üzenetére


Gee-Bee
tag

Ha nagyon kell, még van egy tisztítókészletem, azt szívesen odaadom,
de talán még a vevőszolgálat is küld (elég régi a nyomtató, meg a probléma is)
A másik a többlapfelszedésre volt egy ''user installable'' készlet, gyakorlatilag egy öntapadós gumilap volt, amit a szeppadra ragaszthattál (néhány ezer oldalig ment), de az már szinte biztos nincs. Alkatrészként kb 3ezer forint.
Az enyv a papírból ''ég'' ki.

A memóriagondra talán segít a GDI (HOST based) driver, de mostanában nem találtam a weblapon :(
Sajna 127k-tól is megtellhet, még akár 4 mega is, mert azt még feldolgozza, ha PCL-ben nyomtatsz, és a feldolgozoztt cuccnak is el kell férnie...
Próbáld, ki, hogy send vectors as raster, meg ilyesmi.
(és még rengeteg tippem volna...:))

�%-12345X

(#56) launcser válasza Gee-Bee (#55) üzenetére


launcser
senior tag

tisztítókészlet az miből áll kb?
amugy a több lapot beszed probléma nem zavar, megszoktam egyenként adagolom, így tuti a kétoldalas nyomtatás (manuálisan) :)
GDI akármi drivert megpróbálok keresni, ha az segít
5 mega memória jobb lenne de azt a fránya 4-est nem ismeri fel az nemtudod mitől lehet?
amúgy volt olyan hogy átvitt 2 megát és vigan nyomtatott
néztem is
nem nagyon értem hogy bontja le magának adatot PCL-re de biztos furán..
majd lehet megérdeklődöm nyomdász ismerősnél
és ez a send vectors as raster ez meg kifiaborja?
nézegettem beállításokat de hasonlót se találtam
látom te vágod a nyomtatókat :)

tütüü

(#57) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag


Nekem van egy Canon BJC 4300 amit kb. 4 éve vettem. 1 hónap után vittem a szervízbe mert megdöglött a fej. Persze el``otte patronokat vetettek velem....

Szóval pár hónapja vettem egy HP PSC 1210-es multifunkciós masinát. Nem tudom hogy mennyire gazdaságos vele a nyomtatás mivel eddig keveset használtam, a neten ezt találtam : fekete-fehér : 450 oldal (5%-os fedettség)
színes : 400 oldal (15%-os fedettség)


Mivel még megvan a régi Canon tinta igaz picit öreg de hogy tudom ezt áttölteni a HP-ba ? ( ha még nincs beszáradva) Átlehet fecsizni??? Vagy mi a titka?

Aláírás

(#58) kapcs-ford válasza launcser (#56) üzenetére


kapcs-ford
őstag

mintha láttalak volna valahol....

Aláírás

(#59) launcser válasza kapcs-ford (#58) üzenetére


launcser
senior tag

csaknem az ikonra gondolsz? :)
amúgy az én 5L-em 5%os lefedettséggel nyomtat 2500 oldalt
tintasugarasok legjobbika felét jó ha viszi ennek az értéknek
tintasugarasok nem a gazdaságosságukról híresek.. de a 400 oldal vagy mennyi az talán úgy közepesnek mondható

tütüü

(#60) Gee-Bee válasza launcser (#56) üzenetére


Gee-Bee
tag

A tisztítás azért kell, mert a carriage ( a patronokat tartó kocsi) kép patron közötti része hozzáér a patronokat tölő gumilap széléhez. Ha poros, szöszös a levegő, akkor szép lassan felgyűlik az anyag és egy idő múlva fekete csíkok formájában a papírra tisztul.
A készletben papírlapok vannak, amelyekre kis kefék vannak ragasztva, meg egy CD a tisztítószoftverrel. papír be, szoftver start, sika-mika, tiszta nyomtató. Bár ingyen van, egy fülpucolóval ugyanez elvégezhető, de előbb vedd ki a patronokat, mert ők nem szeretik, ha hozzájuk érnek.

A ram eredeti? (C3148A rajta van?), mert ha igen, akkor vsz. rossz, ami gáz, mert ilyen JEIDA szutykot már elég nehéz szerezni. De lehet az is, hogy az érintkezőkkel van gond bent, less be. Ha klón, akkor lehet, hogy lassú vagy túl gyors (70ns-es kell)

�%-12345X

(#61) Bazsiii


Bazsiii
tag

Hali, nekem hp 7260 van, ami ugyanaz mint a régi 7660, csak 29900-ba kerül sulinetben. Gyönyörű nyomatokat gyárt, csak fotónyomtatásra használom. Egyedül a patron gáz, próbálta már valaki újra töltetni/tölteni? Ha igen ugyanolyanok a színek? Minőség jobb/rosszabb lett?
Bazsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#62) Zsu_


Zsu_
senior tag

Nekem sok éven keresztül egy HP710C-m volt.
Kifogástalan nyomtató, soha nem volt semmi baja...
Most is csak azért adtam el, mert vettem egy lézernyomtatót :)

(#63) launcser válasza Gee-Bee (#60) üzenetére


launcser
senior tag

fülpiszkálóval akkor nekiesek
amúgy az a fura, hogy a modul másik 5L-ben kitűnően működött
tesztoldalnál kiírta 5 Megas stb..
kingszton akármi
lehet hogy neki kéne esnem kipucolnom az 5L-t hátha abban van a hiba
csak most örülök hogy rendesen nyomtat kivételesen és nem kezd el hülyülni :)

tütüü

(#64) l4ci


l4ci
senior tag

Nekem egy HP 7760-as van, a nyomtatóval meg vagyok elégedve, de a szoftvere az valami eszméletlenül xar... Felrakott vmi szolgáltatást (PML Driver) HPZipm12, ami gyakorlatilag semmire nem kell a nyomtatáshoz, de ha nem tiltom le, akkor mindig elindul, és emiatt 1-2 perc várakozással indul el a winfos. Ha letiltom, akkor is. Ha kitörlöm a service-t, akkor reboot után ujra ott van, csak ha nem törlöm az exe-t is, de akkor is lassan indul a gép. Valami hasonlót nem tapasztaltatok? (akinek photosmartja van, vagy hasonlo szoftvere)

(#65) jerry311 válasza dbali (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

enyhén OFF
Mi az hogy nagy HP nyomtatók? ''Ipari'' jelleg vagy netalán plotterek?
Ennek a címnek így nincs értelme.

(#66) Gambit válasza mikk2000 (#50) üzenetére


Gambit
őstag

Hát nekem nem ugrándozott semmi, szerintem feltűnt volna... :(

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#67) dmisi


dmisi
csendes tag

Sziasztok!

HP nyomtató vásárlására szántam el magam. Van egy pár jelöltem: Deskjet 3550, 3650 és 5150. Melyiket érdemes megvenni és miért?

[Szerkesztve]

(#68) Ijk


Ijk
nagyúr

3820-om van már 2 éve. Én meg vagyok vele elégedve. :))
előnyök: viszonylag gyors, jóminőség, nagy patronok
hátrány: drága a patron, a fekete 6k a színes kb 12k, viszont idáig színest csak 2x, feketét 3x cseréltem benne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69) VadMacs 2 válasza dmisi (#67) üzenetére


VadMacs 2
csendes tag

3550 és 3650 paneljai egyformák pár SMD alkatrészt és egy csatlakozót leszámítva. Az egyik inkább csak a másik szoftveresen visszabutított változata...
5150 -es kicsit minőségibb termék.

Más: kicsit későn érkeztem ahhoz a ''szériahibás'' 5150 -es témával kapcsolatban. Elvileg a felsorolt jelenséget nem okozhatja az 5150 -es (és az 5652 -es) főpanelja... :) Ez a jelenség a beszáradó vagy kifogyó (lényeg az hogy ''rossz'') patronra emlékeztet.

De visszatérve az eredeti kérdésre:
-a 3550 és a 3650 -es gyakorlatilag ugyanazt nyújtja, a mechanika tudtommal azonos mindkettőben
-a panel is ugyanaz, asszem' a pár plussz SMD -t a 3650 -es nyomtatást megszakító cuccához lehet kötni
-a 3650 -es tud fotopatronnal is nyomtatni, és nagyobb a felbontása
-3550 és 3650 ''csak'' a kicsi patronokkal hajlandó működni (27, 28, illetve a 3650 esetén a fekete helyére bemehet az 58 -as fotopatron)


-5150 (és 5652) ''megeszi'' a nagyobb patront is (56, 57, +27, 28, 58)
-5150 -es és 5652 -es nyomtatók mechanikája kicsit rendesen elüt a két kicsihez képest. A mechanika sokkal precízebb, és a papír továbbítására nem csak 1 pont áll a rendelkezésére (a papír 2 görgőn / görgősoron halad át)
-a patron kalibrálását önállóan elvégzi egy a fejbe épített ellenőrző egység (valami kék fénnyel égő cucc a fej bal oldalán, sötétben talán lehet is látni) segítségével külső beavatkozás nélkül
-ugyanez a ''lámpa'' képes érzékelni a papír szegélyeit, lehetővé téve a szegély nélküli nyomtatást. Ehhez a másik kulcs a mechanika, az ugyanis a két kicsivel ellentétben tudja a papírt visszafelé is mozgatni. Ezzel válik lehetővé hogy keret nélküli nyomtatásnál a papír elején is nyomtasson. A második továbbító pont pedig meg tudja fogni a papírt amikor a továbbítódobról már le lett adva a papír
-draft módban tapasztalataim szerint nagyon gyors, főleg ha csak fekete alapú szöveget kell nyomatnia (5652 -es nálunk egy régi HP lézert kergetett egy kolléga több tíz oldalas listájának kinyomtatásakor)
-és azért valljuk be: a 8Mb 48MHz -es SDRAM sem jön rosszul ami bennük van... :D

Saját adalék a Nagy HP topichoz: PSC 2410, Canon S300... :))


[Szerkesztve]

NF7-S V2.0, XP 3000+, 1Gb DDR400, ASUS Radeon 9600XT/TVD, 120Gb Sea. 7200rpm IDE / Maxtor 20Gb 5400rpm IDE / Sea. 20Gb 7200rpm SCSI, Pioneer DVD-116 & DVR-107D, Leadtek WinFast TV2000/XP Deluxe, SB Live Value, + RTL8139, Adaptec AHA-2944U, 17c CRT & 15c LCD (Dual), MSI Bluetooth, IrDA, HP PSC 2410

(#70) mikk2000 válasza VadMacs 2 (#69) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, már negyedik generáció fordul meg nálam és még mindig úgy tűnik, hogy a HP 2004-ben nem képes normális fekete tintát produkálni, úgyhogy én végleg lemondok erről a márkáról. Tetszik amit az 5150/5652 precíz mechanikájáról írsz, de most jelenleg én itt nem tudok működőképes HP nyomtatót venni 2004-ben ami nem nyomtat szarul (feketén). Ez van. Ezek után én nem merném ajánlani...

(#71) Gee-Bee válasza mikk2000 (#70) üzenetére


Gee-Bee
tag

Papír milyen?

�%-12345X

(#72) mikk2000 válasza Gee-Bee (#71) üzenetére


mikk2000
őstag

Vagy 5 féle sima papírral kipróbálva, némelyik még írja is hogy tintasugarasra ajánlott. Ez tisztán látszik hogy nem papír, hanem fej-mechanikai probléma, ha láttad vona miket produkál...

(#73) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok!

A HP 1015-ös lézernyomtatóval mi a tapasztalat? DOS programokból jól nyomtat?

Az 1150-es nem sokkal drágább és robosztusabb, tudom hogy érdemesebb lenne azt venni, de túl nagy.

mikk

(#74) hezso válasza mikk2000 (#73) üzenetére


hezso
aktív tag

Az epszon nyomtatók/töltés meg ilyenekről már beszéltünk 1x egy másik topicban úgy emlékszem :)

Mér vágtad ki? Mik voltak a hibái? Sokat evett? Csúnyán nyomtatott? Nekem C42ux-em is van, de arra a kevésre amire használom nekem tökéletes, semmi bajom nem volt még vele, amit nem tudtam megoldani(igaz 1x nyomtatás közben eltünt a sárga, húú de felb*szódtam :) ! Pedig a patron még félig volt. Kábel ki, vissza, ráraktam a szívatást szenvedett, de a szín visszajött! Azóta a legnagyobb gond csak az, hogy a rajzlapot kézzel kell ''beleszivatni'', mert a motornak túl vastag, és a henger elpörög)

(#75) mikk2000 válasza hezso (#74) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia!

A 73-as üzenetemben HP Laser Jet-ről kérdezek, ez hogy jön az Epsonhoz? :)

Azért vágtam ki mert egy nagy rakás sz@r volt. Egy új patronnal kb 10 oldal szöveget bírt kinyomni, aztán csíkosan nyomtatott, a fejtisztitas meg leette a patront..végül már ki sem bírta magát tudni tisztitani....Ezzel jár ha nem vehető ki a fej, illetve, hogy valaki a legolcsóbb típust veszi meg :) Volt aki ugyanezt mondta el egy másik gyártótól származó olcsó nyomtatóról, egy Canonról.

mikk

(#76) Manitou


Manitou
addikt

Nyomtatóvásárlásnál(ami az A4-eseket illeti) élből kilőttem a HP-ket, mivel baromi drága hozzájuk a patron. Úgy vettem nyomtatót, hogy melyik az amihez a legolcsóbban tudok patront venni később. Így vettem egy Canon i320-at :) 600FT egy fekete patron hozzá(utángyártott) ennél olcsóbbat én nem tudok, és nem is nyomtat olyan rosszul.

(#77) VadMacs 2 válasza mikk2000 (#70) üzenetére


VadMacs 2
csendes tag

Mechanikai hiba olyasmit tud okozni hogy pl. egymáshoz képest elcsúsznak a nyomtatási sorok, és még sorolhatnám. Az amit írsz, tipikusan a patron hibájára vezethető vissza. Ugyanattól a kereskedőtől vannak?

NF7-S V2.0, XP 3000+, 1Gb DDR400, ASUS Radeon 9600XT/TVD, 120Gb Sea. 7200rpm IDE / Maxtor 20Gb 5400rpm IDE / Sea. 20Gb 7200rpm SCSI, Pioneer DVD-116 & DVR-107D, Leadtek WinFast TV2000/XP Deluxe, SB Live Value, + RTL8139, Adaptec AHA-2944U, 17c CRT & 15c LCD (Dual), MSI Bluetooth, IrDA, HP PSC 2410

(#78) Gee-Bee válasza mikk2000 (#73) üzenetére


Gee-Bee
tag

Gyakorlatilag ugyanaz, mint az 1150, legalábbis szoftver szempontból. Külsőre tényleg kisebb, kispóróltak belőle némi vasat meg műanyagot, de ettől nem lett rosszabb, mint az 1150.
Dosból megy, hiszen PCL5-ül beszél.
(De vigyázz, mert mindez nem mondható el a 1010 és 1012-modellekről, de külsőre nagyon hasonlóak)

�%-12345X

(#79) mikk2000 válasza VadMacs 2 (#77) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia!

Ugyanattól, persze :)

De nem a kereskedő bűne, mert a patron a nyomtatóhoz csomagolt is, meg külön is szar volt, tehát nem csak a kereskedő által külön forgalmazott patronok hanem az egész kóceráj :)

(#80) mikk2000 válasza Gee-Bee (#78) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia!

Hm lehet hogy 1300-as lesz a dologból, árban nem nagy a különbség már egy idő után, de sokkal többet tud, pl 1200x1200 dpi valós felbontás...és jóval robosztusabb...

Viszont elgondolkodtató, kicsit többért lenne Minolta 2300W színes lézer...
De valahogy nem nagyon bízom a Minoltában olvasva a kisebb lézeres modelljeiről amit írtak mások...

(#81) csemberlen


csemberlen
őstag

hp 1000-es nyomtatóval állandóan gondok vannak főleg ha kihuzom az usb portból. Ha nem ugyanoda sikerül visszadugnom akkor tuti nem megy. Mi lehet a gond?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82) mikk2000 válasza csemberlen (#81) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia!

Vegyél még egy USB kábelt, és kihúzáskor hagyd a gépben a másikat és újjal csatlakoztasd máshová. Ez sokkal kényelmesebb megoldás is, mert nem kell a gép hátulján matatnod...

Hogy nyomtatónál hogy van nem próbáltam, de USB egérnél is így van, tehát ha olyan USB-re dugod, ahol eddíg még nem volt, feltelepíti magát. Tehát ha nem oda dugod vissza a nyomtatót ahol eredetileg volt, akkor elvileg oda is telepíteni kellene, gondolom én, ha nem így van majd valaki mondja :) Belegondolva egy HP driver képtelenségeibe, még egyszer is kockázatos feltelepíteni, nemhogy többször...

Mindenesetre egy nyomtató árához képest egy plussz USB kábel ára elenyésző, és a gép mögé sem kell hajolgatni (gondolom nem a gép elejére dugod a nyomtatót, oda rövid időre bedugott eszközöket szoktunk tenni).

(#83) csemberlen


csemberlen
őstag

Na végre most jól müködik... Egy másik kérdés hogyan lehet megtudni mennyit nyomtattam idáig, van-e valami segédprogi amivel mérhető?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#84) petroczi válasza mikk2000 (#10) üzenetére


petroczi
csendes tag

mikk2000,

szerintem nem a nyomtató szar, hanem a papír, amit használsz! Próbáld meg rendes nyomtatópapírral is. Asszem a Canonnak is van külön tintasugarashoz való. A gyöszös-szöszmötös félfamenteseknél hamar felkap valamit a fej, aztán szét is keni, innen a maszatolás-elmosódás. :)

(#85) mikk2000 válasza petroczi (#84) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, olvasd el alaposan mit irtunk eddig, és akkor nem irnál ilyen butaságot, bár tudom, nem rosszindulatból írtad.

(#86) petroczi válasza Manitou (#76) üzenetére


petroczi
csendes tag

Talán tisztázni kellene, (ha még nem volt - nem szeretnék feleslegesen okoskodni) hogy a HP patronok azért drágák, mert egybe vanna építve a nyomtatófejjel. Ha beszárad a tinta, kicseréled a patront és hajrá.
A Canon újabb típusaiban, az Epson, Xerox és stb. márkákban a nyomtatófej a nyomtatóba van építve. Ha beszárad, vagy elkopik a fej akkor javítás jön, de inkább kuka, mert nem éri meg, illetve néhány esetben nem is lehet.

A HP patronokat a fej elkopása/koszolódása miatt max. 3-4 szer érdemes csak utántöltetni, de lehet többször is. És akkor már összevethető a költsége a többivel normál használat esetén.

Ha gáz van (beszáradás, elkopás), akkor egyértelműen a HP a nyerő. Aki keveset nyomtat, ergo esélyes a beszáradás, annak előnyösebb a HP szerintem. De az 5xxx-es szériától felfelé, mert a 3xxx-es entry kategóriáról hallottam azért panaszokat.

(#87) petroczi válasza mikk2000 (#85) üzenetére


petroczi
csendes tag

Bocs mikk,

véletlenül átsiklottam a papírkérdésen! Hát azért nehezen tudom elhinni, hogy szériahibás lenne az összes fekete patron, de végülis láttunk már cifrább dolgokat is.

Mindenesetre nemsokára ellenőrzöm, mert jövő héten vesszük az 5150-et sulinetben...

(#88) petroczi válasza petroczi (#86) üzenetére


petroczi
csendes tag

Na, látom mégis feleslegesen okoskodtam :)) Volt egy kis időm végigpörgetnia topic-ot...

(#89) Doryka


Doryka
csendes tag

Sziasztok!

Van egy új 5150-esem, a problémám az, hogy a nyomtatási parancs kiadása után sokszor 5-10 percet is várni kell, mire nekiáll nyomtatni.Valakinek van ötlete, miért csinálja?
Előre is köszi!

[Szerkesztve]

Mindenki másképp egyforma

(#90) mikk2000 válasza Doryka (#89) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia!

Mikor a rossz emlékű 5150-em volt (2x is) + a nagyobbik 5652 akkor is 2600+ -os AMD-vel 512 mega RAM-al secperc alatt megcsinálta amit kellett.
Persze ha képet nyomtattam, max minőségben, persze akkor csinált egy száz mega körüli nyomtatást, amit kisebb gépek biztos nem tudnak olyan gyorsan, tehát én nem hiszem hogy a HP driver lenne e szempontból rossz.
Mondjuk én mivel amúgy is informatikával foglalkozom sztenderdből nem foglalkoztam a CD-s driverrel, és internetről szedtem le a legújabbat. Más kérdés, hogy pont az 5150-esnek hibásan van fenn a drivere, mert csak harmada mérete van mint ami ott irva van, ezért el sem indul, viszont a kisebb driver hibátlanul megy, annak egy hátránya hogy nem jelzi a tintaszintet.
Mikor szóltam a HP-nak hogy csesszék meg javítsák ki a drivert mert rosszul van fenn, elkezdték sorolni mit állíthattam be rosszul az internet elérésemen...lehet azóta már megcsinálták.

Elég egybe lett amit írtam, de most sietek :)

(#91) norbiphu


norbiphu
senior tag

Nagyot alakított ma a HP DeskJet 5150 - esem. Kinyomtatta amit mondtam neki és nyomtatás utána elkezdett mindenféle baromságokat nyomni az oldalra (de ultra lassan, elég hangosan), nah jól van mondom legyen egy kis restart. Elindítom újra kinyom x oldalt és megint elkezdni nyomni a hülyeségeket ki. Hát értitek ezt? Ma majd újra rakom a drivert meg az egész nyomtatót azt remélem jó lesz.

Amúgy jó minőséggel nyomtat, meg a sebessége is jó. Azelőtt HP DeskJet 600 volt kb 7 évig. :DD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#92) Gee-Bee válasza norbiphu (#91) üzenetére


Gee-Bee
tag

Mi van a ''baromságon''? nem véletlenül fekete, meg színes téglalapok?

�%-12345X

(#93) norbiphu válasza Gee-Bee (#92) üzenetére


norbiphu
senior tag

Mindenféle alakzatok, zöld pipák a szélén, erre tökéletesen emléxem. :)
De most újratelepítettem és megy normálisan.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#94) Gee-Bee válasza norbiphu (#93) üzenetére


Gee-Bee
tag

Akkor jó, mert az az automatikus kalibrációs oldal, egyszer hagyd lefutni (kb 2 perc) és legközelebb csak a patroncserénél fogja csinálni. A zöld pipáknak meg örülj :C

�%-12345X

(#95) norbiphu válasza Gee-Bee (#94) üzenetére


norbiphu
senior tag

Hát nekem ne kalibráljon, ha valami nem jó akkor max én kalibrálok :C. Amúgy felraktam újra és már megy normálisan nem akar nyomtatgatni olyasmiket. A tesztoldalt olyan hangosan nyomtatja, hogy jaj :).

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#96) MarKoo


MarKoo
őstag

Én is meg vagyok elégedve a HP nyomtatókkal. Jelenleg egy 3820-et nyúzok, fotónyomtatás szempontjából, de van melette egy Officejet 6110 all-in-one, amire csak jót mondhatok. Faxolás terén kíváló. Gyors, éles képe van. HP Rulez. :))

(#97) Gee-Bee válasza norbiphu (#95) üzenetére


Gee-Bee
tag

:) Ja, aki be tudja tenni a tintapatront 0,02 mm-es pontossággal.
De viccet félretéve, ta jársz jól, ha hagyod kalibrálni, ugyanis (asszem a 2. sorban) van a lapon egy olyan rész, amikor fekete kockák látszanak, majd hirtelen elmaszatolódik az egész. Ez az OTOE (Optical turn on energy) kalibráció, ami azt állítja be, hogy melyik az a legkisebb feszültség, amire már éppen kilövi a festéket a fej. És ez minden patronnál más és más. Ha ez nincs meg, akkor biztos, ami biztos magasabb fesszel, több festéket fog nyomtatni, bele a papírba = hamarabb kifogy a patronod :Y
Úgyhogy hagyd csak kalibrálni

�%-12345X

(#98) canga2


canga2
csendes tag

Én is most nézegetek nyomtatókat és nagyon érdekelne a véleményetek. Jelenleg a canon ip4000, epson r300 és hp 7660 között ingadozom. Építész hallgató vagyok, ezért fontos lenne a képminőség, hogy minél több hordozóra tudjon nyomtatni, esetleg tudjon a/4 szélességű de hoszabb (csak az R800 tud ilyet?), és a gazdaságossáh. Ha már a gazdaságosságnál tartunk tudna valaki írni erről az utántöltés dologról, hogy ez most házi, gyári vagy valaki foglalkozik ilyennel vagy hogy megy ez?? illetve hogy milyen áron lenne festék a fenti nyomtatókhoz, mert bolti áron olyan 30 000 egy garnitúra (ez egy kicsit rosszul esett) Végül pedig ha már az ember utántölt akkor menyi szerepe marad magának a nyomtatónak pl. lehet hogy a ip 4000 semmivel sem jobb mint az ip3000 vagy R200 R300.
Kicsit sok kérdésem lett ahogy így látom de tényleg sokat segítene ha hozzá szólnátok. Köszi szépen

(#99) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Egyik nap vettem egy HP PSC 2355 készüléket, eddig nagyon jók vele a tapasztalatok.
Gyorsan és gyönyörűen nyomtat.
Az külön tetszik benne, hogy nem kell hozzá minden esetben számítógép, ha az ember le akar másolni egy lapot akkor csak egy gombot kell megnyomni :)

(#100) erdol


erdol
senior tag

Valakinek nincsen eladó frissen kiürült hp 28-es patronja?

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.