Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) gabesz78 válasza ledger (#1349) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Nem tud, mivel nem duplexes nyomtató!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1352) dpit78


dpit78
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy Hp psc 2710 nyomtatót használtan, aminek a problémája hogy hibaüzenetet ír ki mind a két patronra. Az egyik a fekete teljesen új utángyártott, a másik színes eredeti de régi. A feketével kinyomtattam két oldalt de azóta semmi, a szkennelés működik rendesen, a számitógép látja és írja is hogy" üzemkész". Valakinek javasolták itt a fórumon hogy esetleg új firmwaret kellene rátenni a nyomtatóra neki is hasonló problémája volt csak egy másik nyomtatóval. Win7 van a gépemen de sehol sem találok hozzá segédprogramot amivel feltehetném az új firmwaret, ha tudna valaki segíteni...... Köszönöm

(#1353) mizu válasza dpit78 (#1352) üzenetére


mizu
aktív tag

HP régiókódokról tud valaki valamit? Lenne egy patron téma, amit megvitatnék egy HP szakival vagy HP support alkalmazottal!

▫️ PH! FAN ▫️

(#1354) Tonerfel válasza littlejohnny (#1350) üzenetére


Tonerfel
csendes tag

Meg tudod nézni másik (korábbi) sárga patronoddal is?

Toner felvásárlás - eredeti HP, Canon, Samsung és egyéb tonert, tintapatront veszek

(#1355) littlejohnny válasza Tonerfel (#1354) üzenetére


littlejohnny
tag

Sajnos mar nem... idokozben elhasalt a fej is... omlik belole a tinta... :) Ugyhogy uj fej kerul bele... aztan remelem az megoldja a problemat...

(#1356) Findzs


Findzs
addikt

sziasztok

van egy hp 4180 -as multis nyomtatóm ami mostanában elkezdett olyat csinálni, hogy egyszerre több papírt bevenni meg nem adja ki a nyomtatás végén hanem kb. 0,5 cm -re magában hagyja és kattog miközben a papír kicsit mozog, olyan mintha elakadna a papír a nyomtatás végén, és hibát is jelez ki

meg lehet javítani ?
jó lenne mert van hozzá még egy pár gyári patronom :U

a laptovábbító hengerekre gondolok, vagy valamilyen fogaskerékhibára,

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1357) Findzs válasza Findzs (#1356) üzenetére


Findzs
addikt

senki nem találkozott még hasonló hibával ? :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1358) littlejohnny válasza littlejohnny (#1355) üzenetére


littlejohnny
tag

Jelentem uj fej benne van, a nyomtato popecul nyomtat... Kozben jobban megnezve a regi fejet, serules latszik rajta... Tehat ez volt a bibi...

(#1359) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Hp 2355 nyomtatóm van,ez ugye kb.6-7 éves. Az volt a probléma hogy egy idő után nem nyomtatott, elvittem után tölteni ,de azt mondták hogy van benne. Ez két patronnal is meg történt,aztán valahol olvastam hogy ha lejárt a szavatossága a patronnak nem működik ,igaz ez? :F
Erre vettem eredeti Hp patront,és láss csodát, működik! Tehát lehet benne valami?
Ja, még hozzá tartozik az igazsághoz hogy a többi után gyártott volt. Ennek van valami köze az előbbiekben leírottakhoz?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1360) gabesz78 válasza Sanyabá (#1359) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Ha attól hogy a szavatossága lejár egy HP patronnak, még gond nélkül működnie kell, és működni is szokott. Az viszont tény, hogy az utángyártott/utántöltött patronokkal jóval több gond van mint az eredetiekkel. Persze az eredi patronok is megadják néha magukat, de ha még van benne festék és az említett szavatossági időn belül van akkor garanciában cserélik (ez az amit sokan nem tudnak).
Egyszóval egy eredeti HP patronnál nincs köze a szavatossági idő lejártának ahhoz hogy elromlik, viszont amint kifogy és utántöltöd eleve megszűnik a szavatossága.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1361) Sanyabá válasza gabesz78 (#1360) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szia!

Akkor tehát az utángyártott, és után töltött patronok mehetnek a kukába?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1362) gabesz78 válasza Sanyabá (#1361) üzenetére


gabesz78
tag

Nagyon úgy fest a dolog.. :(

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1363) Sanyabá válasza gabesz78 (#1362) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha meleg vízben áztatnám?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1364) gabesz78 válasza Findzs (#1357) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Sajnos találkoztam jópár olyan nyomtatóval ami hasonló hibát produkált. De mivel ezeket a HP egy az egyben cseréli, és alkatrészt nem lehet rendelni hozzá, így szerviztapasztalat nem nagyon van róla. Ha nem sikerül megoldani a problémát saját magadnak,és ha esetleg találsz is valakit aki megjavítja neked, nem hiszem hogy 3-4 ezerből megúszható. Annál többet meg nem nagyon érdemes költeni rá.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1365) gabesz78 válasza Sanyabá (#1363) üzenetére


gabesz78
tag

Ha azt produkálta vele hogy üres lapokat adott ki akkor valószínű, hogy be vannak száradva. Ebben az esetben érdemes megpróbálni beáztatni - veszteni valód nincs vele.
Ha csak szimplán nem fogadja el a patronokat és hibát jelez velük a nyomtató, akkor nem ér semmit az áztatás.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1366) Sanyabá válasza gabesz78 (#1365) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Fogadta a patronokat,csak üres maradt a papír. Tehát akkor áztatok.
Köszönöm a segítségedet! :R

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1367) gabesz78 válasza Sanyabá (#1366) üzenetére


gabesz78
tag

Sok sikert hozzá!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1368) bubuka71


bubuka71
aktív tag

Hali ! Nekem ezek szerint jó a nyomtatóm . Hp f380 . A patront már vagy 10szer feltöltöttem és még mindíg jó

(#1369) lacipapa48


lacipapa48
csendes tag

Van egy HP Color Laserjet CP1515n típusú nyomtatóm. A tesztoldalt gyönyörűen nyomtatja, de ha számítógépről akarok nyomtatni rá, egyből sötétebb lesz a kép és mintha enyhe vörös túltengése lenne. Próbáltam Windows alól és Linux alól is, mindkét oprendszerből ugyanúgy sötéten nyomtat. A képek telítettségén változtatok, majdnem teljesen világos már a kép és a nyomat még mindig sötét. Próbáltam eredeti és utángyártott kazettával is, ugyanaz a helyzet. Hol és mit lehetne állítani rajta?
Köszi!

(#1370) Findzs válasza gabesz78 (#1364) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1371) Mojika


Mojika
csendes tag

Helló! Nekem volna egy olyan problémám,hogy van egy HP Deskjet D1560-as gépem. Sokáig nem használtam,mert nem volt benne patron. Vettem most bele patront,feltelepítettem a gépre,de nem akar nyomtatni. Egyszer azt írja ki,hogy nincs papír a gépben. Raktam még bele,elkezdett volna nyomtatni,de behúzta az egészet a próbaoldal nyomtatásnál,az óta nem akar nyomtatni... Szedtem le máshonnan egy telepítő programot,hátha az a baja,mert a CD nem támogatja a Win 7-et,de ezzel sem. Pedig már 2 különböző helyről szedtem le. Nem tudom mi lehet a baja,ha tudtok segítsetek,légyszi! Köszi!!!

(#1372) dany27


dany27
őstag

Üdv!

Van egy HP LJ 2430dtn típusú nyomtatóm. És valamiért szürkés egy kicsit a lap amit kiad. Ezt úgy értem hogy az egész lap egy kicsit olyan szürkés hatású. Ez mitől lehet? Nem jó minőségű a toner esetleg vagy valami koszos lenne a gépben?

Jelenleg 64 MB RAM van benne, tudnék bele szerezni még egy 256os modult. Ez miben befolyásolná a gép müködését? Gondolom több oldalt tudna egyszerre betölteni ami max csak nagy fájloknál lenne előny...

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1373) gabesz78 válasza dany27 (#1372) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Általában a rossz tonerkazetta okozza az enyhén szürke árnylatos nyomatot.
A memória a nyomtatónak az olyan mint a windowsnak, minél több annál jobb :D
Főleg ha ingyen van!!!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1374) dany27 válasza gabesz78 (#1373) üzenetére


dany27
őstag

hát nem ingyen van, 2k az ára...

akkor multiprint tonert sem veszek többet... kb 1 hetes a cucc... esetleg ilyenért lehet reklamálni??

eco tonerokról milyenek a tapasztalatok??

(#1375) robika85


robika85
csendes tag

Helló.

Nekem van egy HP PSC 1210 all-in-one nyomtatóm. Valaki tud abban segíteni :
Kiürült a festékpatron, kivettem megtöltöttem visszaraktam és azóta annyit ír a nyomtató :
ellenőrizze a nyomtatópatront
Semmit nem tudok vele kezdeni. Előre is köszi ha valakinek van egy hasznos tippje.

(#1376) robika85


robika85
csendes tag

Helló.

Nekem van egy HP PSC 1210 all-in-one nyomtatóm. Valaki tud abban segíteni :
Kiürült a festékpatron, kivettem megtöltöttem visszaraktam és azóta annyit ír a nyomtató :
ellenőrizze a nyomtatópatront
Semmit nem tudok vele kezdeni. Előre is köszi ha valakinek van egy hasznos tippje.

(#1377) gabesz78 válasza robika85 (#1376) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Ha egyszer nem fogadja el, akkor valószínű hogy azon csak a patroncsere segít...

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1378) gabesz78 válasza dany27 (#1374) üzenetére


gabesz78
tag

Szerintem mindenképpen vidd vissza! Tapasztalatom sajnos nincs róla.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1379) gabesz78 válasza dany27 (#1374) üzenetére


gabesz78
tag

A memóriára visszatérve: egy sima Word doksi nyomtatásakor nem biztos hogy észreveszed a nyomtatásban a különbséget, de mondjuk egy pdf-nél már érzékelhető a sebesség különbség.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1380) dany27 válasza gabesz78 (#1379) üzenetére


dany27
őstag

PDF-nél már észre is vettem h nem bírta olyan gyorsan betölteni...

(#1381) Jumbo


Jumbo
tag

Sziasztok!

HP Laserjet 1220 nyomtatót sikerült valakinek win7 x64 rendszerrel (párhuzamos porton) nyomtatásra bírni?
Ha igen megosztaná velem, hogy milyen driverrel sikerült?

Előre is köszönöm!

Jumbo

(#1382) mizu


mizu
aktív tag

HP tulajok! Akármilyen HP tintasugaras nyomtatóval tudtatok úgy nyomtatni, hogy csak fekete patron volt benne? A színest nem használnám (folyton beszárad, mert alig nyomtatunk színes képeket).
Most nincs egy patronom sem és olcsóbb lenne, ha elég lenne csak a fekete. Próbálgatni nem lesz időm, holnap vennem kell mindenképpen - a kérdés, hogy feketét vagy mindkettőt?

▫️ PH! FAN ▫️

(#1383) lacipapa48


lacipapa48
csendes tag

Sziasztok!
Újra beírom, hátha tudna valaki segíteni!
Van egy HP Color Laserjet CP1515n típusú nyomtatóm. A tesztoldalt gyönyörűen nyomtatja, de ha számítógépről akarok nyomtatni rá, egyből sötétebb lesz a kép és mintha enyhe vörös túltengése lenne. Próbáltam Windows alól és Linux alól is, mindkét oprendszerből ugyanúgy sötéten nyomtat. A képek telítettségén változtatok, majdnem teljesen világos már a kép és a nyomat még mindig sötét. Próbáltam eredeti és utángyártott kazettával is, ugyanaz a helyzet. Hol és mit lehetne állítani rajta?
Köszi!

(#1384) _Sanci_


_Sanci_
csendes tag

Hali!
Van egy HP PSC 1210 multifunkcionális készülékem, amit nem akar felismerni a gép, annak ellenére, hogy a driver telepítve van.
A linkelt képen látszik, hogy mi a baja.

[url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

[ Szerkesztve ]

(#1385) sziphnosz válasza mizu (#1353) üzenetére


sziphnosz
csendes tag

Én is igy jártam. Próbáld meg a patron érintkezőit szeszes vattával megtisztogatni.
Mind a kettőt, az állórészt is meg a patronokanál is.

Üdv.

(#1386) Mojika


Mojika
csendes tag

Ismét kiírom,hátha tud valaki segíteni.... Nekem volna egy olyan problémám,hogy van egy HP Deskjet D1560-as gépem. Sokáig nem használtam,mert nem volt benne patron. Vettem most bele patront,feltelepítettem a gépre,de nem akar nyomtatni. Egyszer azt írja ki,hogy nincs papír a gépben. Raktam még bele,elkezdett volna nyomtatni,de behúzta az egészet a próbaoldal nyomtatásnál,az óta nem akar nyomtatni... Szedtem le máshonnan egy telepítő programot,hátha az a baja,mert a CD nem támogatja a Win 7-et,de ezzel sem. Pedig már 2 különböző helyről szedtem le. Nem tudom mi lehet a baja,ha tudtok segítsetek,légyszi! Köszi!!!

(#1387) laca000


laca000
őstag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra WIN7 64 bit alatt, a HP 1050-es nyomtatóm scannere "kitalálta", hogy nem működik.

Hibának ezt írja:

http://kepfeltoltes.hu/120226/HP_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szoftverét újratelepítettem és semmi, ugyanúgy nem működik, valami tipp?

Köszi!

Még egy kérdés, hogyan lehet kalibrálni a tintapatront, mert csak a tesztoldal nyomtatását találom???

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#1388) Stella-333


Stella-333
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem 1 HP D1460 típusú nyomtatóm. Most azt csinálja, hogyha nyomtatni akarok, elküldi a nyomtatni valót, kiírja, hogy nyomtatás és semmi, csak villog. Megnéztem a patroninformációkat: a színes patron OK, a feketéhez pedig kiírta hogy probléma a patronnal. Na én mindjárt szétszedtem :) kivettem a patront, betettem: semmi, megint ki-be: semmi. aztán amikor úgy csuktam le a tetejét hogy nem volt benne a patron: villogás megállt, nyomtatásra kész. Most akkor mi van? :) pedig a bele való patron van benne, amivel már nyomtattam is. Miért nem akar most ezzel nyomtatni? nagyon megköszönném, ha valaki tudna rajtam segíteni :)

(#1389) dany27 válasza Stella-333 (#1388) üzenetére


dany27
őstag

Dupla post!

[ Szerkesztve ]

(#1390) dany27


dany27
őstag

Üdv!

Van egy HP LaserJet 2430dtn típusú nyomtatóm.
Amit egy Win7 Prof 64bites rendszerrel használok, USB-vel kötöttem össze a gépemmel.
PCL6-os drivert raktam fel hozzá.
A hiba jelenség az hogy lassan tölti be a nyomtatni kívnánt dokumtumot a nyomtatási sorba.
Értem ez alatt h nem tölti be addigra a köv oldalt mire kinyomja az előtte lévőt a masina.
Még az vettem észre hogy egy ~1megás PDF fileból a nyomtatási sorban vagy 70mega lesz.
A nyomtatóban jelenleg 64mega memória van, de tervezem felbővíteni a maximális, 320megára egy 256os modul telepítésével a még üres slotba.

LAN csatival használva gond nélkül megy... Csak ezzel az a bökkenő hogy koliban nem tudok routert használni :S Meg nincs is most felesleges!

Tippek hogy mi lehet a hiba?

Word dokumentumnál is észleltem már ezt a hibát!

Előre is köszi!

(#1391) gabesz78 válasza dany27 (#1390) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Nézd meg hogy milyen portot használ a nyomtató. Ha dot4-et akkor frissíts USB portra. Ez gyakran szokott problémát okozni. A minap Gruu-Graa kollégával leveleztünk egy ugyanilyen nyomtatóval ill. problémával kapcsolatban. Ez neki megoldást jelentett a problémára. Ha nem boldogulsz szerintem keresd privátban és biztosan segít neked.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1392) gabesz78 válasza Stella-333 (#1388) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Eredeti HP a patron, ill. van még benne festék?

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1393) gabesz78 válasza _Sanci_ (#1384) üzenetére


gabesz78
tag

A linknél valamit elszúrtál.... :N

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1394) dany27 válasza gabesz78 (#1391) üzenetére


dany27
őstag

Már beszéltem vele de amit ő mond azok alapján semmi változás.(azt mondta frissítsem a dot4 kompatibilis nyomtatók közt található eszközt, de hiába megyek rá hogy frissítés azt mondta hogy az a legújabb!)

Így néz most ki: [link]

(#1395) gabesz78 válasza dany27 (#1394) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Igen pont ez a probléma hogy nem DOT4 portnak kell lenni hanem USB mint pl ez itt.

A nyomtató tulajdonság panelén a portok fülön kell USB... portnak lenni.
Win7 alatt még nem állítottam ezt át soha, de XP alatt igen, ott egyszerűen törölni kell a nyomtató driverét, majd újra rádugni sz USB kábelt és amikor automatikusan akarja telepíteni akkor nem engedni neki, hanem manuálisan kiválasztani a nyomtató drivert tartalmazó könyvtárat, majd feldobja a lehetőséget hogy DOT4 vagy USB portként akarod telepíteni a nyomtatót. Itt USB-t kell választani majd "next next finish" és kész.
Már elég rég csináltam ilyet úgyhogy ettől részletesebben nem tudom elmondani. Lényeg hogy nem a "dot4 portot kell frissíteni" hanem tulajdonképpen a drivert kell lecserélni és a telepítés során USB rakni fel.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1396) dany27 válasza gabesz78 (#1395) üzenetére


dany27
őstag

Ja csak az gond h nem igazán van a listán USB...
[link]

(#1397) dany27 válasza dany27 (#1396) üzenetére


dany27
őstag

Azt hiszem sikerült! De majd holnap kiderül! :)

(#1398) gabesz78 válasza dany27 (#1396) üzenetére


gabesz78
tag

Nem igazán erre gondoltam, nem itt kell kiválasztani, hanem a nyomtató telepítés során, de ha sikerült akkor OK. A napokban lesz egy hasonló nyomtatóm amivel ki tudom próbálni win7 alatt is a dolgot. Ha nem sikerült mégsem, akkor írj és megosztom részletesen a tapasztalatokat.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1399) dany27 válasza gabesz78 (#1398) üzenetére


dany27
őstag

Így gondoltad nem? [link]

Am most már tökéletesen megy, nem várakozik egyből betölti!

(#1400) gabesz78 válasza dany27 (#1399) üzenetére


gabesz78
tag

Pontosan! Örülök sikerült megoldani!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.