Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Fishor válasza zka67 (#1148) üzenetére


Fishor
senior tag

Nem értem, hogy én is néztem 4580-at és abban nem volt memória. A 3050-be szintén nincs a leírás alapján. De fura, hogy az officejet4500 ban is van ahol írnak memóriát van ahol meg nem.
Írkálnak összevissza mindent én meg nem tudom, hogy most mi igaz meg mi nem. Nekem olyan kéne amiben van wifi is meg memória is, és mindenképpen olyan amiben a patronon van a fej, helytálló elgondolás, hogy a 2 fejesek ilyenek, vagy honnan lehet ezt tudni?

Üdv: Fishor

(#1152) Fishor válasza zka67 (#1148) üzenetére


Fishor
senior tag

Meg most nézem, hogy a c4780is 4 patronos, akkor az is a nyomtatóban kever? Az akkor szintén nem buli.

Üdv: Fishor

(#1153) blintel válasza gabesz78 (#1124) üzenetére


blintel
csendes tag

köszi :)

blint

(#1154) zka67 válasza Fishor (#1151) üzenetére


zka67
őstag

Dehogy 4 patronos a C4780. 300-as patronok kellenek bele.

Minek neked bele memória? Ezek nem lézernyomtatók. A memória csak azoknál fontos, hogy nagy felbontásban is tudjon nyomtatni, mert ott a teljes képnek benne kell lennie a memóriában mielőtt elkezdi a nyomtatást.

Ezek viszont tintasugarasak és nem kell a teljes képnek meglennie, amikor elkezdi a nyomtatást. Ugyanúgy, mint a mátrixnyomtatóknál sem kell.

(#1155) Fishor válasza zka67 (#1154) üzenetére


Fishor
senior tag

Én azt gondoltam, ahhoz kell a memória, hogy tudjon fényelésnél több példányt nyomtatni, vagy kicsinyíteni, nagyítani, mert a régi 2170es az tudja ezeket, míg a tesómék 2480 ezt nem tudja. Azt hittem azért van ez, mert nincs memóriája. Akkor tévedek? Jó lenne, mert sok hasznát vettem már hogy tudtam másoláskor kicsinyíteni meg nagyítani.
Mediába láttam egy 4780ast, de csak a kiállított darab van, attól meg idegenkedek.
4580as is kifutó, bár egy helyen elvileg még lehet hozatni. Ha nem kell memória, akkor viszont simán megvenném a 3050-est, ha az tényleg jó.
Patron szempontjából melyik lenne jó választás?

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#1156) zka67 válasza Fishor (#1155) üzenetére


zka67
őstag

Egyszerre 9 példányban tudsz velük másolni, viszont kicsinyíteni-nagyítani egyik sem tud. Ezek otthoni nyomtatók, nem irodaiak.

Patron szempontjából is, meg egyéb okokból is a 4580 vagy a 4780 a jobb választás.
Az egyéb ok az az, hogy a 3050-es felül adagolós, és az ilyen nyomtatóknál belehullik minden a nyomtatón tárolt/felejtett dolog.

Az árgépen elég sok helyen láttam még zölden a 4580-ast... bár tudom, hogy az nem sokat jelent.

Nem akarlak lebeszélni a 3050-ről, csak nekem az előbbi kettő sokkal szimpatikusabb.

(#1157) Fishor válasza zka67 (#1156) üzenetére


Fishor
senior tag

4580 ast tudnék elvileg venni Debrecenben rendelésre 2 helyen van írva, hogy van. Mediába meg van egy utolsó kiállított 4780-as, meg néhány webshopon érdeklődök még ezügyben. A 4780-as jobb lenne mert annak van kijelzője, ami szerintem adhat lehetőséget másolás előtti beállítási lehetőségre. Meg ennek van memóriája is, csak nem tudom hogy most honnan vegyem meg. :(

Még az Officejet 4500 wifi van ami szóbajött, csak annak a tetején van ilyen adagolósín vagy nem tudom ami portalanítás szempontból nem jó.

Üdv: Fishor

(#1158) zka67 válasza Fishor (#1157) üzenetére


zka67
őstag

Kibontott árut sose veszünk meg. Még féláron sem!

(#1159) Fishor válasza zka67 (#1158) üzenetére


Fishor
senior tag

Sikerült! Coraba vettem egy bontatlan 4780-ast, igaz 22 volt, de akkor is megérte :)

Üdv: Fishor

(#1160) Haldor


Haldor
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP PSC 1500 as kombinált jószágom van. Családi tulajdon.
A tinta már régen kifogyott, a patronok beszáradtak, ez a része hidegen hagy. Viszont rá van építve egy scanner amire most nagy szükségem lenne (mivel a 64 bites rendszeremhez a Mustek nem csinált illesztőprogramot és más nem tudja megszólaltatni a gagyi scannerjüket :( így azt felejtenem kell. Új scannert pedig nem szeretnék venni így hogy van két elvileg tökéletesen funkcionáló is)

A gond a HP-vel is ez. Szoftver van rá, fel is rakott majd fél gigabájt adatot (mint halnak a biciklire úgy kell a sok HP szar, fotóizélgató meg a többi erőltetett marhasága, de ha ez kell a scannerhez hát legyen)
Fel is ismer mindent, de leragad a patronoknál. Egyszerűen képtelen vagyok továbbléptetni ezen, hogy használja a lapolvasót.

Próbáltam megpucolni őket aminek a vége az lett, hogy felismerte a feketét és talált is benne egy kevés anyagot. A színeset is, de az üres vagyis megint itt szentségel nekem.
Eszközkezelőbe sajnos nem külön bontva látja a dolgokat. A scannelést pedig ha elindítom hamar kiszáll azzal hogy az eszköz foglalt előbb fejezzem be azt.

Nincs szükségem a nyomtatóra! A scannert akarom használni. Tudtok nekem segíteni. Hol és mit kellene letiltanom, vagy eleve reménytelen az ügy és kukázhatom eme készüléket.

Előre is köszönöm!

(#1161) eos30d válasza zka67 (#1158) üzenetére


eos30d
aktív tag

Ugy fel eve vettem egy kiallitott 3050 est . . . . Hibatlan,semmi baja karcmentes es meg semmi se potyogott bele :-)

(#1162) zka67 válasza eos30d (#1161) üzenetére


zka67
őstag

Használd egészséggel! :)

(#1163) eos30d válasza zka67 (#1162) üzenetére


eos30d
aktív tag

köszönöm szépen. :D

(#1164) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Scanneres nyomtatót szeretnék vásárolni, nyilván színeset és hálózatit (inkább wlanost mint lanost). néha rám jön a fényképnyomtatás is, szóval nem baj ha szépen is nyomtat,de valamennyire azért gazdaságos.

Kinéztem a HP officejet 4500-öt. Néztem még a 6500-öt is gazdaságosság szempontjából, viszont annyit nem nyomtatok. Vélemények?

Esetleg van más ajánlat vagy tanács?

(#1165) gabben85


gabben85
csendes tag

Sziasztok!
Nyomatót szeretnék venni, most van egy clp 320-am de nagyon nem vagyok megelégedve a színes nyomtatásával. Viszont próbáltam cp2025-et és sokkal szebbet nyomtat a samunál.Az lenne a kérdésem van e valakinek tapasztalat arról, hogy a cp1525 hozza-e a 2025 minőségét(tapasztalat alapján). Vagy esetleg cp1525-ről akinek van tapasztalata!

Előre is koszönöm!

(#1166) Papesz01


Papesz01
tag

Szép jó estét, pár napja vettem egy hp deskjet 2050es multi készüléket össze köt, driver fel szépen működik, csak ma éppen scannelni szerettem volna, ami már nem volt ilyen egyszerű a programot fel rakta hozzá... de mikor szeretném is használni ezt kapom:
A lapolvasó nem elérhető
nem lehet komunikálni a lapolvasóval.... olyan mintha nem is érzékelné h lenne... szedtem le másik drivert is de semmi látott már valaki ilyet? :F

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#1167) zka67 válasza Papesz01 (#1166) üzenetére


zka67
őstag

Igen, láttunk már ilyet. A gagyi vagy túl hosszú nyomtatókábel okozta.

(#1168) QwErTy42 válasza AndrewTdi (#1164) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Egyik officejet sem bajnok fotóban.. másrészt 4500 horror árban nyomtat színesben.
Vegyél inkább B110a-t! Gazdaságosság tekintetében a két OJ között van, viszont kisebb és jobb minőségben dolgozik.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1169) Kerancs


Kerancs
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tud valaki valami jó ötlettel szolgálni az alábbi problémámmal kapcsolatban.
Vásároltunk egy HP B110c photosmart nyomtatót. Telepítettem a legújabb (HP oldaláról lementett) szoftvert és azt írja: a nyomtató üzemkész. A telepítő cd alapján hibát jelzett, ezért azt letöröltem és telepítettem a mostani szoftvert, amivel elvileg működőképes. Szóval: tesztoldalt nyomtat, de számítógépről nem akar működni. Elindítok egy nyomtatást és kb. félig ki is nyomtatja, de ott megáll és semmi tovább. A törlésre kell nyomnom, hogy kiadja a papírt. Fénymásoláskor is tökéletes, ebből gondolom, hogy valami a nyomtató és PC között nem az igazi. Van valakinek valami jó ötlete, hogy mit csináljak??? Előre is köszönöm!!!

(#1170) Real93 válasza zka67 (#1167) üzenetére


Real93
aktív tag

Én is pont most vettem egy ilyen nyomtatót, nekem is ugyanez a problémám.
Mivel USB kábelt nem adnak hozzá, ezért az előző Lexmark nyomtató kábelével kellett összekötnöm, ami ~2,5 m hosszú. Milyen hosszút érdemes venni? Igazából egy másfél méteres is elég lenne. És hogy lehet elkerülni, hogy amit majd veszek, az ne legyen gagyi?:)

[ Szerkesztve ]

(#1171) zka67 válasza Real93 (#1170) üzenetére


zka67
őstag

1,8m-est vegyél. Általában a legolcsóbb kínai is megteszi. Bemész a kedvenc számtech boltodba és ott veszed meg, nem a tecsóban, nem a médiamárban. ~600 Ft-ért megkapod.

A régi kábelekkel az szokott a probléma lenni, hogy oxidosak lesznek az érintkezői.

Én itthon nem is tárolok kábeleket, mindig mindenhez újat veszek.

(#1172) Kerancs válasza Real93 (#1170) üzenetére


Kerancs
csendes tag

Hát...nekem megoldódott! Azt tanácsolták, hogy csak a saját telepítő cd alapján telepítsek. Így tettem, de vettem egy másik usb kábelt is és működik!!! 3x telepítettem újra, de megérte. Szerintem az usb kábel is oka volt a hibának.

(#1173) Kerancs


Kerancs
csendes tag

Ja, azt elfelejtettem! Buta kérdésnek tűnik...szőke..., de nem tudom, ha veszek a HP B110c nyomtatómhoz tintapatront, annak chipesnek kell lennie? Sajna akitől vettem, ő sem tudta! Előre is köszi!

(#1174) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

Sziasztok!

Már hosszú ideje szolgál a családban egy HP Dj 5940 típusú nyomtató. A sűrű használat és a drága nyomtatópatron kombinációja miatt, éveken keresztül töltöttük a patront, de a minap a szokásos művelet elvégzése után a nyomtató nem akart nyomtatni. Hogy pontos legyek, akart, de nem hagyott egy csepp tintát se a lapon. Kivettem megnéztem, megtöröltem a fejet, de ezek után is rakoncátlankodott. Nekem úgy tűnt(újbóli szemrevételezés után), hogy a festék jön belőle, de nem elegendő. Elképzelhető, hogy a végét járja a patron? Vagy kifogtunk egy rosszabb minőségű tintát?

A válaszaitokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#1175) Real93 válasza zka67 (#1171) üzenetére


Real93
aktív tag

OK, köszi. Akkor majd ha arra járok veszek egyet, mert annyira nem sürgős.

(#1176) Hakkai


Hakkai
csendes tag

Sziasztok!

Biztosan elhangzott már a kérdés, de olyan régi a topic, hogy nem volt erőm végigolvasni.
Szóval, HP F380-as gépem van, Win7 operációs rendszeremmel. A gép 5 éves idén, és eddig tökéletesen, hibátlanul szuperált. Két hete viszont előjött egy probléma, minden külön ok nélkül elkezdett "duplán" nyomtatni. Értsétek ezt úgy, hogy minden betűt, vonalat pár tizedmiliméterrel arrébb megismétel, így minden, amit nyomtatok, elég szellemképes lesz.
Remélem érthetően írtam körül.
Van-e valakinek ötlete, mi lehet a gond, és a megoldás?
Jelenleg csak fekete, utángyártott patront használok benne.

A segítséget előre is köszönöm.

(#1177) Mofly


Mofly
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP psc 1410-es multifunkciós nyomtatóm. Minden tökéletesen működik, de nyomtatni csak szürkeárnyalatosban hajlandó, bármit is állítok be a színkezelésnél. Mi lehet a hiba?
A fénymásolásnál szépen színesen is hajlandó másolni, de nyomtatni színest még semmiből sem sikerült.

Köszi:
Mofly

(#1178) D80


D80
tag

Sziasztok!
HP 2015-ös nyomtató, csak akkor nyomtat, ha megnyomom a zöld gombot. Minden jónak tűnik, amíg nem küldök rá nyomtatást, de akkor elkezd villogni a ! jel, és nem indul a nyomtatás. Több gépről is kipróbáltam és ugyan ez a hibajelenség.
Ha valaki tud megoldást segítsen!!!
Köszönöm

(#1179) gabesz78 válasza D80 (#1178) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Több dolog okozhatja a hibajelenséget. Gyakran előfordul hogy a driver vacakol és pontosan ezt a hibát produkálja, de gondolom azt már újraraktad illetve ha másik gépen is hozza a hibát valószínűleg nem ez lesz a gond.

Első körben tisztítsd meg a pickup rollerét. Ez a görgő veszi fel a papírt a tálcából. Ha kihúzod a tálcát és alánézel látni fogsz egy kis szürke gumihengert. Ezt kell megpucolni, ill. ha ki tudod venni (nem nagy dolog) érdemes elforgatni a gumi palástot a műanyagon ha nagyon meg van kopva. Általában ez szokott lenni a megoldás a problémára.

Ha ez sem segít akkor valószínűleg a P2015 tipikus betegségével a formatter hibával állunk szemben. Ez az a panel amin az USB csatlakozó is van. Ha ezt kell cserélni az nem lesz olcsó mulatság.

Sok sikert a bütyköléshez!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1180) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

hi!
kérdésem az lenne hogy a hp1018 nyomtatónak mi lett az utódja, mert tudtommal megszűnt a gyártása és gondolom frissítettek rajta

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#1181) QwErTy42 válasza UnSkilleD (#1180) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ha jól tudom a 1102 az egyenesági leszármazottja a 1018-nak

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1182) BoharJoe


BoharJoe
csendes tag

Sziasztok!

Egy újabb hp nyomtató vásárlását tervezem egy régebbi, de még most is jól szuperáló psc 2110 helyettesítésére.

Nagyjából 30-35ezer környékén melyik illetve milyen nyomtatót ajánlanátok?

A photosmart premium-al (CN503B) szemezek egy ideje. (2 oldalas nyomtatás, wifi stb.)

Ezzel kapcsolatban több kérdés is felmerült bennem:

1.Sok helyen azt olvasni, hogy van rajta ethernet csatlakozó is sok helyen viszont nem látom ezt. Van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2. Lehet, hogy "buta" kérdés, de, ha már wifis, akkor routerre is csatlakoztatható vagy csak wifis eszközről tudok ennek a segítségével nyomtatni?
3. "Takarékosság": elvileg 5 tintapatronos a cucc, ha jól tudom a 364-es patron való bele.
Erről esetleg van valakinek valami tapasztalata?
Illetve egy 4-5 tintapatronos nyomtató miért mondható jobbnak esetleg rosszabbnak a kevesebb patronosakkal szemben?
4. Szintén sok helyen látom a típusszám (CN503B) jelölés mellett (már ha egyáltalán az a típusszám) egy másik szám megjelölését is pl ennél C310a, de találni C310g-t is. Ezek a számok a HP-nél mit jelentenek?

Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

(#1183) QwErTy42 válasza BoharJoe (#1182) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ha jól emlékszem, akkor valóban nincsen ethernet csatlakozója. Tudod hálózati nyomtatóként használni számítógépről, Iphonnal IOS-ról HP-iprint alkalmazással, valamint Androidos telefonokról megintcsak HP bla-bla alkalmazás segítségével.
Színenként cserélhető gazdaságosabb és mindig csak a kifogyott színt kell cserélni és nem az egész háromszínes patront. Ötödik patron a fotó fekete, mellyel jobb minőségű fotókat tudsz nyomtatni.
Rosszabb, mert mindegyik patront igényli a nyomtató, magyarul, ha az egyik patron hiányzik, mert üres vagy mert nincsen a nyomtatóban, akkor leáll.
364-es patronokkal fenntartani havi 100-200 (szöveges) oldalas mennyiségeknél nem horror, lapköltsége valahol 5-7 forint körül mozog.
C310a és C310g szerintem ugyanaz, csak a lokalizációja más a készülékeknek.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1184) BoharJoe válasza QwErTy42 (#1183) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Ezek szerint wifi-n nem lehet hálózatba kötni úgy, hogy a hálózatban levő többi gép is elérje routeren keresztül???
Pont egy olyan nyomtatót keresek amit így is lehet használni, nem csak gépen keresztül hálózatba kötve, mivel ahhoz annak az adott gépnek is működnie kell.
Ebből pl itthon elég jó kis viták vannak és többek között ezt is ki szeretném küszöbölni, de nem árt, ha 2 oldalasan is tud automatán nyomtatni stb.
Ahogy nézem nem nagyon van ilyen nyomtató vagy csak nem ebben a típusban és árkategóriában. Irodai (OfficeJet) valahogy nem szimpi... :F

(#1185) QwErTy42 válasza BoharJoe (#1184) üzenetére


QwErTy42
addikt

De.

A hálózatban lévő gépek mindegyike tudja használni routeren keresztül.Mindegyik eléri.
Photosmartok közül ez az egyetlen ami kétoldalasan nyomtat és nem faxos, duplexes nyomtató már csak officejetek között van.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1186) BoharJoe válasza QwErTy42 (#1185) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Köszönöm a választ!

Sikerült kicsit bugyután feltennem az előző kérdést...

Ezek szerint a nyomtatót rá tudom úgy csatlkakoztatni a routerre, hogy a wifi-s eszközök elérjék. Bár úgy tudom , hogy ezek anélkül is el tudják érni valami úton, módon.

DE, ha jól gondolom, akkor a routerre kábelen csatlakozó gépek is ugyanígy elérik. Ami evidens lenne annak köszönhetően, hogy wifin keresztül a routerre van csatlakoztatva a nyomtató.

Vagy esetleg tévednék? :F

(#1187) QwErTy42 válasza BoharJoe (#1186) üzenetére


QwErTy42
addikt

Lan kábel nélkül tudod wifivel.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1188) BoharJoe válasza QwErTy42 (#1187) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Hát akkor ez jó kis parasztvakítás...

Akkor ilyesmire vagy lanos nyomtató vagy egy mfp-s printserver a megoldás.
Túl egyszerű lett volna...

(#1189) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy HP Deskjet 2050 multifunkciós nyomtatót. Minden nagyon tetszik, de nem tudok 10 x 15 cm-s fotópapírra nyomtatni szegély nélkül.

Én vagyok béna, vagy a HP-nál még létezik olyan nyomtató ami nem tudja ezt?

Előre is köszi.

(#1190) QwErTy42 válasza osonte (#1189) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Igen. Ott ilyen letéphető füles megoldással tudsz csak 10*15ben nyomtatni. Kici ócó... sajnos ennyit is tud.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#1191) osonte válasza QwErTy42 (#1190) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi! :R

Mérgemben betettem egy A4-s fotópapírt, arra rányomtattam. Holnap majd szike és vonalzó...

(#1192) Real93 válasza Real93 (#1170) üzenetére


Real93
aktív tag

Na megoldódott a probléma, de nem a kábel miatt volt. Vagyis lehet hogy amiatt is, de más probléma is volt, mégpedig az, hogy USB 3.0 portra volt dugva a nyomtató. :W

(#1193) lac14548


lac14548
aktív tag

Van itt valakinek HP C4780 multifunkciós WIFI-s nyomtatója?
Lenne néhány kérdésem hozzá...

kösz

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#1194) Hakkai


Hakkai
csendes tag

Sziasztok!

A múlt heti kérdésem lehet, hogy nem volt túl jól megfogalmazva, így bescanneltem, hogy mi is a problémám: az F380-as típusú nyomtatóm kb. 3 hete hibásan nyomtat, pedig eddig semmi gond nem volt vele. Nem érte semmilyen behatás, egyik napról a másikra kezdte el, és nagyon nincs ötletem, mit lehetne vele tenni. Megköszönném, ha tudnátok jó tanácsot.
A hiba a következőképpen néz ki:
kép
Az első, apró betűs soroknál látszik igazán, hogy duplán nyomtat, az alsó, nagyobb betűméretnél már csak vastagít.

(#1195) gabesz78 válasza Hakkai (#1194) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Első kőrben ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy másik fekete patronnal.Azoknál a HP nyomtatóknál ahol a fej és a patron egyben van (ez így van az F380-nál is), a nyomtatási minőségben megjelenő hibákat 99%-ban a hibás tintapatron okozza.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1196) Hakkai válasza gabesz78 (#1195) üzenetére


Hakkai
csendes tag

Köszi a tippet! Azóta már a papírt sem veszi fel, zúg egy kicsit, aztán kapok egy Errort. Mindenképp vigyem szervizbe, vagy tudok vele valamit kezdeni házilag? Garancia már rég nincs rá.

(#1197) BoharJoe válasza BoharJoe (#1184) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Kicsit ellentétben azzal amit írtam elgondolkodtam egy Officejet 6500A Plus-on. (Ha már a Photosmart termékpaletta kissé hiányos szolgáltatású, legalábbis számomra...)

Ezzel kapcsolatban is felmerült bennem pár kérdés:
1. FAX: ez működik normál vonalon is? Vagy külön dedikált vonal kell neki? Esetleg vmi más egyéb cucc?
2. Itt sem világos számomra, hogy például működik e a nyomtató akkor is ha egy patronból kifogyott a tinta.
Ezt nagy általánosságban honnan/hogyan lehet kideríteni?
((Régebben futólag olvastam valamit chip-es, "chip-telen" patronnal kapcsolatban, de ha jók az emlékeim akkor ennek inkább az utantöltéshez van köze.))

Újfent köszönöm a help-et előre is!

(#1198) gabesz78 válasza Hakkai (#1196) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Nem hiszem hogy megérné szervizbe cipelned! Alkatrész nem rendelhető hozzá, lehet hogy van ahol tudnak vele valamit kezdeni - bár kétlem - de ugye abban egyetértünk hogy 3-4 ezer Ft-nál többet nem érdemes költeni rá. Ennyiért pedig nem hinném hogy bárhol megcsinálják.

Házilag?Nem hinném. Bár egy próbát megér. Nem nehéz szétszedni, 4 csavar tartja össze amit felülről kell kivenni. Az alul lévő papírfelvevő mechanika ill. görgő háza tájékán keresd a hibát, hátha sikerül kiderítened valamit.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#1199) Hakkai válasza gabesz78 (#1198) üzenetére


Hakkai
csendes tag

Hát jó, megpróbálom, hátha érek vele valamit. Köszi a tippeket!

(#1200) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok!

van egy d 3650-om, Probléma: 30perc alatt nyomtat ki egy A4-es lapot, most már egyáltalán nem is indul el a nyomtatás. Mi lehet a probléma?

mcs10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.