Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) tkesy


tkesy
őstag

Üdv!

Tegnap vettem a nyomtatónkba egy festékkazettát, ami valószínűleg német piacra készült, mert csak német nyelvű felirat volt rajta....Cserekor a csomagolásában találtam egy kis borítékot, amiben a felirat szerint vissza lehet küldeni az elhasznált kazettát újratöltésre. Ellenben a tasakon ki van emelve, hogy melyik országokból lehet visszaküldeni postán a patronokat, és hát szokás szerint a felsorolás csak tőlünk nyugatabbra lévő országok listájából állt...
Megnéztem a HP magyar oldalát, ott viszont azon kívül, hogy üres reklámdumát nyomatnak, sok dolgot nem tudtam meg, mert az egyik oldalon azt írják küldjem vissza, a másikon meg azt, hogy adjam le a kijelölt helyek egyikén.

Kérdés: Ti hogy tudjátok: vissza lehet küldeni a tasakban vagy sem :F

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#402) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! A következő a gondom: adott egy HP LaserJet 1000-s nyomtató, ami eddig eddig gond nélkül működött. Most viszont azt kezdte el játszani, hogy ha elküldök rá egy nyomtatást, akkor a szokásos módon felpörög, de aztán megáll és csak a felső zöld adatátvitelt jelző led villog onnantól, örök időkig. A nyomtatási sorban pedig a dokumentum látszik, állapota Nyomtatás. Már próbáltam más drivert, tonert cseréltem, semmi eredmény. :(
Valakinek van esetleg ötlete? :U

(#403) D@ni88


D@ni88
addikt

Nem töltené fel valaki a Solution center legújabbját, vagy ana egy linekt ahonnan le lehet tölteni? van egy All in one 1500asom, de win7re nem jó a 8.0-s solution center...
hp oldalán meg fizetni kellene érte ha jól vettem ki

(#404) Dr. COPY. válasza lordring (#402) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Nézd meg, hogy a nyomtatás felfüggesztése nincs-e bejelölve. Ha nincs akkor próbáld ki egy másik kábellel, ha itt sincs változás akkor egy másik számítógépről. Így be lehet határolni, hogy merre kell keresni a hibát.

(#405) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. A HP Officejet 6310-esem bekapcsolás után kb. 15-20 másodperces molyolás után, kiírja, hogy RESET POWER és villogtatja az összes lámpáját.
Egyik pillanatról a másikra kezdte el csinálni, nem volt semmi előélete a hibajelenségnek (pl. patroncsere, elakadt papír rángatása, gombnyomkodás, installálás stb... )

Előre is köszönöm! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#406) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Heló!
A nyomtatóm HP LaserJet 1018 nyomtatáskor ezt a hibaüzenetet írja:
spooler subsystem app
Ha megcsinálom ezt: http://support.microsoft.com/kb/810894/hu
Utána jól működik word dokumentumból való nyomtatás esetén, de ha excelből szeretnék nyomtatni akkor azt írja ki hogy a nyomtató nincs telepítve és utána már wordből sem tudok nyomtatni ugyan azzal a hibaüzivel: spooler subsystem app

Mi lehet a probléma? :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#407) HpTomi válasza KillHates (#405) üzenetére


HpTomi
csendes tag

A HP Officejet 6310-esem bekapcsolás után kb. 15-20 másodperces molyolás után, kiírja, hogy RESET POWER és villogtatja az összes lámpáját.

alaplaphiba lesz

(#408) KillHates válasza HpTomi (#407) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Közben sajna kiderült. Esetleg tudnál hozzá nekem alaplapot?
Előre is köszi! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#409) Tcm


Tcm
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám.
Adott egy öregecske HP LaserJet 1220 egy gyermekorvosi rendelőben.

Így szinte kivétel nélkül kisméretű papírra (receptet) nyomtatnak vele.

Az utóbbi időben elkezdte játszani, hogy elég nagy százalékban néha kicsinyíti a nyomtatandó szöveget, néha pedig nagyítja.

Megköszönném, ha valaki kisegítene.
Ha lehet privátot küldjetek, mert nem biztos, hogy tudom figyelni a fórumot.

Köszönöm.

(#410) HpTomi válasza KillHates (#408) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Sajnos nincs alaplapom ilyen OJ 6310-hez

(#411) KillHates válasza HpTomi (#410) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bele dőlök a kardomba! 12 ezer lenne a vadi új alaplap ami még bele férne, de a tetű HP nem adja el külön csak ha náluk, 33 ezer Ft-os szervizdíjért beépíttetem. Ekkora népművészeti agyagedényeket! (természetesen mindenre még a jAFA rájön :( )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#412) netelek


netelek
csendes tag

sziasztok segítség kellene!

adott egy hp psc f4210 nyomtató!
most először fogyott ki a szines hp300(cc643e) as patron!
utántöltés után sárgán villog a szines patron jelző és azt írja hogy nem kompatibilis a nyomtatóval...stb!
Mi lehet a probléma? válaszokat előre is köszönöm

(#413) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy HP vagy más márkába es etleg tudnátok olyan lézer nyomtatót ajánlani,amely RJ45 csatlakozóval is rendelkezik??? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#414) localhost válasza cellpeti (#413) üzenetére


localhost
Közösségépítő

HP-nál és OKI-nál valamint "ÁLTALÁBAN" a többi gyártónál is ...

Minden olyan modell, aminek modellszáma után egy n = Network betű van.
Pontosabb kérdésre pontosabb választ kaphatsz.

Példa!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#415) localhost válasza cellpeti (#413) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én köszönöm.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#416) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Üdv!

A cégem most vett egy hp designjet 110 plus nyomtatót, hogy a kisebb nyomdai munkákat megoldjuk vele házon belül. Van valakinek tapasztalata a készülékről? Mert eddig nekem nem igazán tetszik a nyomat amit készít. Persze lehet, hogy csak be kellene állítani rendesen, de már mindent kipróbáltam, magyar oldalak meg nem nagyon foglalkoznak vele. Ja, és 64 bit-es Vista alatt használom, ami kissé megbonyolítja a dolgot szoftverileg...:(

Előre is köszönöm a válaszokat:

R.

(#417) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Sürgős volna!!!!!!

Hp Laser Jet M1120 MFP típusú géphez keresek festékkazettát vagy patront, vagy ami kell bele:)

köszi :R

(#418) spyduck válasza spyduck (#417) üzenetére


spyduck
nagyúr

megvettem.

(#419) szoki82


szoki82
csendes tag

Hli mindenkinek!!! HP Deskjet f4210 all-in-one nyomtatóm van,és az eredeti patronok kicsit drágák hozzá!!Milyen után gyártott patron kell hozzá???

(#420) szoki82


szoki82
csendes tag

Hali mindenkinek!!! HP Deskjet f4210 all-in-one nyomtatóm van,és az eredeti patronok kicsit drágák hozzá!!Milyen után gyártott patron kell hozzá???

(#421) szoki82 válasza netelek (#412) üzenetére


szoki82
csendes tag

hali!!!nekem is ugyanilyen nyomtatóm van és én is ugyanígy jártam!!!nem tudod esetlek milyen utány gyártott patron kell hozzá???

(#422) szoki82


szoki82
csendes tag

hali!!HP DESKJET F4210-hez milyen után gyártott patron kell???

(#423) pasillas


pasillas
csendes tag

Sziasztok!

vettem egy HP Deskjet F2280-as multi nyomtatót, és az első színes nyomtatásnál valami nem oké: egy alapvetően kékesszürke képet sárgászöldben nyomtat, a vörös színt meg sárgaként nyomtatja, a nyomtató zsír új, ma vettem, a patronok szintén.

(#424) HpTomi válasza pasillas (#423) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Szia!

Mindkét patron benne van?
valamelyik patronnal lesz gond.

Tamás

(#425) Sipi16


Sipi16
senior tag

Helló!

Vettem egy HP F4280-as all in one készüléket. Sikerült csatlakoztatni, de az első csatlakoztatásnál csinált egy próbaoldalt. Amivel nincs is semmi gondom, de a második bekapcsolásnál is megcsinálta ugyan ezt. Most a következő bekapcsolásnál is megcsinálja ugyan azt a tesztoldalt? :F

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#426) Win-T


Win-T
senior tag

Sziasztok!

Van nekünk a cégnél egy HP LaserJet 1005-ös nyomtatónk. Évek óta megbízhatóan működött, de most kb egy hete elkezdett problémázni. Ha nyomtatni akarunk vele a következő dolgokat produkálja:

- Elkezd nyomtatni, de a dokumentum első oldalát nyomja csak ki majd megáll a felső led villog, a dokumentum bent marad a nyomtatási sorban
- Nem kezd el nyomtatni, a felső led villog, a dokumentum bent marad a nyomtatási sorban
- Nem kezd el nyomtatni, a dokumentum megjelenik a nyomtatási sorban, majd el is tűnik mintha kinyomtatta volna

Próbáltam egy ugyanilyen nyomtatót a gépen, az is ugyanezt csinálja (viszont másik gépen tökéletesen működik mindkettő), próbáltam másik USB kábelt, másik USB portot, frissítettem drivert (újabbra és régebbire is). Átnéztem a HP fórumait is már, jelzett ott is valaki ilyen problémát, választ sajnos nem kapott.
Lenne-e valakinek valami ötlete, hogy mi a francot csináljak még vele? A nyomtató elvileg hibátlan mert másik gépen működik, szóval valami szoftver gond lehet, de nem tudok rájönni mi.

Köszönöm előre is!

(#427) Dr. COPY. válasza Win-T (#426) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A próbálkozásaiddal elég jól behatárolható a hiba. Egy variáció maradt ki: egy másmilyen nyomtató (ami nem a HP drivert használja) kipróbálása a szóban forgó számítógépen. Ugyanis, ha az jól működik akkor nyomtató driver hiba, ha az is ezeket a tüneteket produkálja akkor usb driver hiba a legvalószínübb.

(#428) Juli2003 válasza Sipi16 (#425) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Üdv. Csak most olvastam bele a topikba.
Megoldódott a problémád?

(#429) Juli2003 válasza Win-T (#426) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Üdv. Megoldódott már a problémád?

(#430) Win-T válasza Dr. COPY. (#427) üzenetére


Win-T
senior tag

Köszi a gyors választ!

Sikerült felhajtanom egy Canon nyomtatót (az egész cégnél HP-k vannak). Kipróbáltam és ez tökéletesen megy, tehát akkor a HP driver hibája lehet.
Innentől kezdve viszont akkor tanácstalan vagyok, mert kétféle driverem van: Amit a HP oldaláról tudok letölteni, illetve amit anno a nyomtató mellé kaptunk CD-n. Viszont én már próbáltam mind a kettőt és egyikkel sem megy a dolog.
Lehet XP újratelepítés lesz ennek a vége...

(#431) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Sikerült beszereznünk két HP2055DN típusú nyomtatót. De amióta megvan, csak baj
van velük.
1. A nyomtató kezelőpanlején beállítok neki mindent mauálisan. Fix ip, meg
ami kell. Így már lehet rá nyomtatni, de ha kikapcsoljuk a nyomtatót, akkor
elfelejti a beállításokat és mindent magától, dhcp-n keresztül akar
megoldani. Ilyenkor állíthatom be újra. Nem tudtam rájönni mit rontok el.
2. Ha működik, akkor elméletileg van neki egy beépített webszervere, amin
keresztül böngészővel is lehet menedzselni. Hiába írom be az ip címet,
rendszer inicializálás üzenetnél többet nem tudok belőle kihozni.
3. Kliensnél telepítem a cd-n lévő pcl6-os drivert. Wordből vagy Excelből
való nyomtatáskor pedig belehal az adott program a feladatba és persze
semmi sem megy ki nyomtatásra.
Ha van valamelyikőtöknek ötlete, kérem ossza meg velem.

(#432) Juli2003 válasza Win-T (#430) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Üdv.
Mint hp szervizpontos annyit tudok javasolni, hogy teljes driver letörlés. Minden honnan a regisztriből kitörölni minden hp szót, és utána újra telepíteni.
Gyakran előfordul, hogy a frissítés be van kapcsolva a hp drivereknél, és feltelepül valamilyen hibás rész. Ez tönkre teszi az addig hibátlanul dolgozó programot.

Remélem tudtam segíteni.

(#433) Juli2003 válasza Messzilátó (#431) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Holnap utána nézek ha az jó.

(#434) Messzilátó válasza Juli2003 (#433) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Persze, hogy jó. Köszönöm előre is.

(#435) gabesz78 válasza Sipi16 (#425) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Semmi baja a nyomtatódnak, csupán csak bele kell tenned a kinyomtatott oldalt szkenner részébe megfelelő módon és a beolvasás gombot megnyomni.
A felhasználó útmutatóban a "nyomtatópatronok beigazítása fejezetet keresd". Ott részletesen le van írva hogyan kell csinálni. Ha nincs meg az alábbi linkről letöltheted:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualCategory?lc=en&dlc=hu&cc=hu&lang=hu&product=3390949&

Ha sikeres volt a patron igazítás akkor a következő bekapcsoláskor már nem fogja kinyomtatni. A műveletet minden egyes patron cseréjekor meg kell csinálni.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#436) Messzilátó válasza Messzilátó (#431) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Közben sikerült az első két problémát orvosolni. Feltettem egy firmware frissítést, és az segített. Már nem dobja el a beállításokat kilépéskor és a webszervere is rögtön bejön a böngészőben. Viszont a harmadik gond az él, de csak bizonyos, újonnan beszerzett gépek esetében. Ilyenkor a word vagy excel közli velem, hogy váratlan hiba miatt a program leáll, és kész. Nyomtatni nem hajlandó.
Nem tudom mit kezdjek vele. Ötlet?

(#437) Sipi16 válasza gabesz78 (#435) üzenetére


Sipi16
senior tag

Oks köszi.

Most egy másik problémám lenne. Mégpedig az, hogy a scanner része nagyon jól müködik a gépnek, de csak TIFF formátumban hajlandó a dokumentumokat beolvasni. Egy ilyen dokomentum 25Mb-os. :( Hogyan tudok én ebböl PDF dokomentumot csinálni?

A válaszokat elöre is köszi!

Üdv.: Sipi

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#438) Szepy2884


Szepy2884
tag

Sziasztok! Segítségre van szükségem mert a HP Deskjet 3920-as nyomtatóm megszünt létezni. Magyarán, hiába dugom a hálózatba, nem reagál, mint ami nem kap áramot.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy egy ideje kifogyott a színes patron, amit minden egyes gépbekapcsolásnál jelzett. Aztán ezt a jelzést kezdte küldözgetni egyre gyakrabban is, ezért meguntam és a hátulján található hálózati kábel kihúzásával áramtalanítottam. Aztán legutóbb amikor használni akartam, már nem tért magához.

Persze próbáltam mindent. Kihúztam, bedugtam semmi. Újabban, ha újra kihúzom és bedugom, akkor elkezd mocorogni zúgni, de aztán ismét semmi.

Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek még.

Köszi

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#439) Juli2003 válasza Szepy2884 (#438) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Szia.
Ha bekapcsolod, akkor a bekapcsolást jelzőled, ha nem világit, akkor tönkrement a tápod.
Ezt úgy tudod megnézni, hogy volt mérővel megpróbálod megmérni. 18V-ot kell találnod, ha nincs 18V, akkor a táp a hibás. kb.6ezer-be kerül. Ha van 18V akkor valami más lehet.
Vidd be a Bartók Béla úti HPworld üzletbe, és megnézik neked.

(#440) Juli2003 válasza Sipi16 (#437) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Szia.
Amikor szeretnél szkennerelni a HP szoftverében azt kell kiválasztanod, hogy dokumentumot szeretnél készíteni, és nem képet. Utána fel kell hogy ajánlja a PDF készítést is.

(#441) Sipi16 válasza Juli2003 (#440) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nem ajánlja fel. :(

Egy másik program segítségével sikerült .pdf-et csinálnom, de szerintem nem ez a normális.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#442) Juli2003 válasza Sipi16 (#441) üzenetére


Juli2003
csendes tag

A kézikönyvében pedig szerepel, hogy tud pdf-et.
Most látni kellene az összes menüpontot.
Egy képet nem tudnál beilleszteni a menürendszeréről?

(#443) Szepy2884 válasza Juli2003 (#439) üzenetére


Szepy2884
tag

Köszi szépen, de most úgy gondolja, hogy újra működik. ;)

Valszeg annyi a baja, hogy újra kéne már telepíteni mert valami "TryApp" CD-t követel rajtam :U

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#444) hp2500cm


hp2500cm
csendes tag

Üdv mindenkinek! Aki toner ügyben jártas, kérem szóljon is...
Vettem egy originál csomagolású c4096a tonert a 2200-as laserjet nyomtatómba, mert a másik kifogyott. Megjegyzem abszolút hibátlan szép nyomatot csinál...(t). Az újjal viszont vízszintes szürke sávokat húz kb 15cm-ként, nem erőset, de abszolút láthatót. Egyébként is mintha az egész nyomat kissé szürke árnyalatú lenne. Mit lehet vele tenni? A régi tonerből rakjak át valamit vagy mi legyen? A bolt megszűnt ahol vettem, visszavinni nem tudom...Egyáltalán hogyan lehet egy vadiúj, gyári toner ilyen?
Remélem jó helyen érdeklődöm...
Segítsetek, ha tudtok, köszönöm! :F

(#445) Dr. COPY. válasza hp2500cm (#444) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Nagy valószínűséggel hibás a tonered, ha a bolt megszűnt, akkor nem maradt sok lehetőséged. Esetleg megpróbálhatod a régibe átönteni a festéket. De mielőtt ennek nekiállsz mindenképpen próbáld ki az új tonert egy másik gépben, mert lehet, hogy a nyomtatóval van gond. Bár ennek az esélye az elmondottak alapján kb. 1%. Még annyit, hogy ha 25 000 Ft alatt vetted, akkor az nem eredeti.

(#446) Sipi16 válasza Juli2003 (#442) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ezek közül lehet választani:

nagyban: [link]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#447) hp2500cm válasza Dr. COPY. (#445) üzenetére


hp2500cm
csendes tag

Nem eredeti? Saját magam bontottam ki, de egyébként miről ismerem meg, ha nem az? Originál doboz, fólia, stb...Az átöntés egyszerű? Valami trükk?
Köszönöm előre is!

(#448) Dr. COPY. válasza hp2500cm (#447) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Úgy értem, hogy nem eredeti HP termék. Az összes után gyártott, után töltött is dobozban van lefóliázva. Az eredetit onnan ismered meg, hogy van rajta egy hologramos címke. Az átöntés egyszerű, de mielőtt nekiállsz próbáld ki egy másik nyomtatóban, mert bár a szürkeség a festék hibájára utal, viszont a 15 cm-ként jelentkező csík lehet más hiba is. Ezért a barkácsolás előtt ki kéne zárni az összes egyéb lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#449) masta_dry


masta_dry
tag

DesigJet110plus bekapcsolás után egyből fejeket akar kalibrálni, nyomja ki a tájoló rajzokat a sok színnel...
Volt anno egy kalibrálási parancs kiadva rá, de állítólag 5 lapot nyom összesen, én meg kikapcsoltam 3 után, azt hittem, kész...
Azóta minden boot után folytatni akarja. Egyszer végigvártam, mondva, hogy majd megnyugszik. Nem tette. Mit tegyek?
Van ez a network card reset, mint lehetőség, de utána valami olyan utilra hivatkozik a kártya újrakalibrálásához, amit nem találtam a gépen, ezért még nem vágtam bele.

(#450) hp2500cm válasza Dr. COPY. (#448) üzenetére


hp2500cm
csendes tag

Szia!
Köszönöm a tanácsot, de tényleg HP-s dobozban volt, eredetinek tűnt...Amíg a régi (előző) benne volt, nem volt a nyomtatóval probléma. Mi az hogy a fényhengert ne tegyük ki természetes vagy napfénynek? Az a henger a tonerben van? Amikor átöntöm, csak ki kell menne a világosra...NEM?
:F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.