Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) jolti05


jolti05
őstag

Ezt a helyet nem ajánlom senkinek. Sem a mailemre, sem pedig az itteni privátomra nem reagálnak.

Továbbra sincs valakinek ötlete, hol kapok ilyen utángyártott patront?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#952) zka67 válasza jolti05 (#951) üzenetére


zka67
őstag

Hétvége van, lehet azért? :)

(#953) jolti05 válasza zka67 (#952) üzenetére


jolti05
őstag

Csütörtökön írtam nekik, úgyhogy talán nem a hétvége miatt ;)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#954) dízelracer válasza jolti05 (#951) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#955) dízelracer válasza zka67 (#952) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én 2011-02-23 15:09:53 kor írtam privátot. Azóta sem jött válasz. Tegnap délben még be volt lépve az ember. Semmi gond ha nem kell a pénzem odaadom olyan valakinek aki nem szarja le a vevőket. :)

(#956) jolti05 válasza dízelracer (#955) üzenetére


jolti05
őstag

Maximálisan egyetértek :)

Megnéztem azt az oldalt, lehet, hogy nem a legjobb a keresőmotorom, de nem találtam a nyomtatómhoz patront.

(Deskjet 2480)

Szerk.: Lehet, hogy ez az?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#958) gonger


gonger
senior tag

van itthon egy bontatlan HP C3906A tonerem( 5L, 6L, 3100, 3150). honnan lehet tudni, hogy meddig használható fel?
van rajta egy nyomtatott sor: 1I10Z1
mivel por van benne és a javasolt hőmérsékleteken belül volt tartva, szerintem semmi baja nem lehet, de eladnám és senkit nem szeretnék vele becsapni.

(#959) delphinium válasza gonger (#958) üzenetére


delphinium
tag

Szia! A HP tonereknek nincs lejárati idejük.
Üdv:D

(#960) sarkany92


sarkany92
tag

Volna egy HP Deskjet F2280-as nyomtatóm a patronokba már alig van festék. Fénymásolnák vele gépre és nem csinál semmit.:S a kis kijelzőre E betűt ír ki. és villog a bekapcsológomb a Color,black\photo , papír. Patron van benne és papír is.. Mikor bekapcsolom akkor helyesen üzemel eltellik 1 kis idő és Lapolvasó hiba... Mit lehet csinálni ?

(#961) zka67 válasza sarkany92 (#960) üzenetére


zka67
őstag

Tegyél egy-egy csepp olajat a fejvezető rúdra és a szkenner részbe is a rudakra. Kiszáradtak (szerintem) és elakad vagy a fej vagy a szkenner. Miután megolajoztad, járasd meg a fejet és a szkennert, hogy rendesen szétkenje az olajat. Varrógépolaj tökéletes hozzá.

(#962) sarkany92 válasza zka67 (#961) üzenetére


sarkany92
tag

Indításnál a Szkenner része mozog :S meg a nyomtató része is megy.. lehet h szoftverhibás a nyomtató?

(#963) delphinium válasza sarkany92 (#960) üzenetére


delphinium
tag

Szia!
Nem lehet, hogy csak valamelyik patron hibás, vagy üres? Ezek a nyomtatók működnek egy patronnal is. Vedd ki az egyiket és ha még mindig hibát jelez, tedd vissza és vedd ki a másikat. Ha még mindig fennáll a hiba, hívd a vevőszolgálatot, a 06 40 200 629 telefonszámon.
Üdv: D

(#965) dízelracer válasza jolti05 (#956) üzenetére


dízelracer
senior tag

Itt láttam egy 600oldalas utángyártott patront ha még aktuális: [link]

(#966) jolti05 válasza dízelracer (#965) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm, még aktuális! :)

Ha 18ml-es(ezt majd mélben megérdeklődöm), akkor jobban megéri, mint ez.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#967) dízelracer válasza jolti05 (#966) üzenetére


dízelracer
senior tag

ON: A kiürült patronon milyen szám van? 18ml-es és ennyibe kerül? Ez azért elég durva. :Y

OFF: Tegnap voltam bent személyesen egy számtech üzletben. Mondtam az eladó srácnak, hogy milyen nyomtatóm van és, hogy mennyire drága bele a patron. Le akarom cserélni egy mono lézer nyomtatóra stb... a mondókám közepén félbeszakított és felhomályosított. Örök hálám érte. Mutatott egy olcsóbb árkategóriájú HP színes multifunkciós nyomtatót. Abba a 210oldalas 5ml-es fekete utángyártott patron kerül 2500forintba az enyémbe az 42ml-es fekete utángyártott patron kerül 1500-ba amivel ideális esetben 900oldal nyomtatására elegendő! 'Asszongya a gyerek ha működik rendesen a nyomtató nehogy eladjam. HP színes tintasugaras nyomtatók közül az enyémet a legolcsóbb üzemeltetni :C . Vagyis mákom van, hogy anno ilyet szereztem be pedig akkoriban fogalmam nem volt milyen szempontok alapján válasszak nyomtatót :N . Én hülye meg kidobtam volna feleslegesen egy húszast egy új lézernyomira.

(#968) jolti05 válasza dízelracer (#967) üzenetére


jolti05
őstag

HP 300 - CC640E

Igen, ennyibe kerül.

És igen, szerencséd van :)

Visszaírt egy csaj, nem tudják hány ml-es. Úgyhogy ezen filózom, mert a másik helyen (már nem tudom hol, de itt linkelte valaki) a 600 oldalra elég patron 12ml-es. Szóval lehet inkább egy 18asat rendelek, pár száz forinttal drágábban.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#969) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Gondoltam, mivel a kérdésem egy része kimondottan a HP 1320-asról szól, megkérdezem itt is: [link]

(#970) dízelracer válasza jolti05 (#968) üzenetére


dízelracer
senior tag

Igazából most esett le. Úgy árulnak egy patront, hogy nem tudják hány ml-es? Frankó egy hely lehet. :D

(#971) dízelracer válasza jolti05 (#968) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ha a szkenner neked nem létszükséglet lehet érdemes lenne lecserélned a mostani nyomtatódat. A HP Deskjet 900, 1100, 1200, 1280, 6100, 9300 nyomtatósorozatba és a HP Photosmart 1000, 1100, 1200, 1300 nyomtatósorozat tagjaiba az enyémhez hasonlóan szintén 45-ös és 78-as patron való. Az utángyártott színes 78-as (970 oldalas) 3500forint, a fekete 45-ös (800oldalas) 1800forint. Szkennert lehet venni külön is, pár ezer forint, nem tétel.

(#972) jolti05 válasza dízelracer (#970) üzenetére


jolti05
őstag

Így van :) Ezért sem valószínű, hogy onnan rendelek.

Mostanában feltettem egy kérdést a Radeon 4850/70es topikban, és válasz helyett azt kaptam, hogy vegyek egy gyengébb videokarit. 4 hónapja vettem nagyjából, nem fogom eladni :) A nyomtató meg kábé 2 hónapos :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#973) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Úgy néz ki a többi problémára kiderült a válasz, egy dolog maradt még:

Mit is tud pontosan a HP Universal Printer Driver ?
Biztos hogy mindent be fogok tudni állítani benne, amit tud a Laserjet 1320-as ?

(#974) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! A hp C4205 és C4280 között van különbség? Csak mert van egy Tplink printserver. Azon szerepel a C4280

(#975) delphinium válasza atesss (#973) üzenetére


delphinium
tag

Szia atesss! persze. Az UPD egy általános driver, benne van minden funkciónak a lehetősége. Amikor megmondod neki milyen nyomtatót akarsz meghajtani vele, csak azokat a funkciókat telepíti amik a nyomtatóhoz tartoznak. Szeva! D

(#976) delphinium válasza Csabi1984 (#974) üzenetére


delphinium
tag

Szia, szinte semmi, ugyanaz a széria. A C4205-t csak egy-egy kereskedő forgalmazhatta. D

(#977) atesss válasza delphinium (#975) üzenetére


atesss
addikt

Ez akkor jó dolog, köszi. :R
És akkor nem is lesz feleslegesen bonyolult a kezelése.

Amit olvastam még, hogy ezzel az UPD-s driverrel csak PCL 5-öt tudok használni a 1320 esetében, míg alapból a nyomtató (normál driverrel) tudja a PCL 6-ot is.
Ebből milyen hátrányok származhatnak ?

Illetve egyébként arra nincs esély, hogy Win7 alatt működjön a Vista-s driver ?
(És persze úgy, hogy a PCL 6-is menjen vele)

MOD:
Vista-s driverek: [link]
Van külön PCL 5-ös, PCL 6-os, és PostScript driver is.
(Utóbbi mit jelent ?)
Win7-es driver: [link]

[ Szerkesztve ]

(#978) atesss


atesss
addikt

MOD lejárt...
Ami fontos lenne még, hogy a HP 1320-asba való toner (Q5949A vagy Q5949X) (otthoni) töltéséhez kell-e chipelni is ?
Mert van ahol láttam ilyen chipet (állt. kicsivel 1000Ft alatti áron), bár egyértelműen erre a nyomtatóra nem írták, hanem csak a tonerhez.

(#979) delphinium válasza atesss (#977) üzenetére


delphinium
tag

Szia, ez nem olyan, hogy a 6. verzió sokkal jobb mint az 5. verzió. Inkább csak más, de a különbséget csak nagyvállalati környezetben tapasztalnád meg. Hétköznapi feladatoknál szinte nem érezhető különbség. A Vista-hoz Vista, a win7-hez meg win7 drivert kell használni. Nem kell ennyire túlszofisztikálni a dolgot.

Az utántöltést meg felejtsd el. :W :)

(#980) atesss válasza delphinium (#979) üzenetére


atesss
addikt

Köszi. :R

Közben meg is vettem a nyomtatót.
Megnézegetve a görgőket, pick up rollert, stb., elég jó állapotúnak tűnik.
Ami nem is csoda, mivel a tesztoldala szerint:
Total Pages Printed = 18738
Pages Jammed in Printer = 5
Pages Mispicked In Printer = 10

Egy ilyen, alapvetően nem otthoni kategóriájú nyomtatónak a 19k oldal kifejezetten kevés, nem ?
Még mi is kinyomtatunk kb. 2-3 év alatt ennyit apámmal. (Az utóbbi idő pár hónap alapján meg talán 1-1,5 év alatt.)

Az 5 db beragadt oldal szintén baromi jónak tűnik !
A "Mispicked" mit jelenthet a gyakorlatban ?

Egy olyan probléma viszont van vele, hogy a képeket, ábrákat kicsit halványan nyomtatja. A minőségével nem tűnik hogy gond lenne, kb. csak mintha kevés lenne a por.
De ennek szerintem a toner lehet az oka.
3800 Ft-ért vettem egy Q5949X 6000 oldalast, utángyártott amit feltöltöttek (,és bedobozoltak, lezártak).
Legközelebb veszek egy normálisabbat bele, most ezért vettem ezt, mert ha mégsem jó a nyomtató (nem tudta kipróbálni az eladó sem), akkor nem bukok akkorát. Bár megvette volna a tonert az eladó, ha rossz a nyomtató, de ha 8-10k-t mondok neki a tonerre, akkor nem így lett volna...

Vagy lehet valami olyan hibája a nyomtatónak, ami miatt halványabban nyomtat ?
Én úgy tudom ez a rész a tonertől függ, a papírtovábbításon és az elektronikán kívül csak a fuser lehetne rossz, de akkor beégetetlen por maradna a papiron.

A problémát lehetne úgy orvosolni valamelyest, hogy feljebb rakom a Print Density-t (Nyomtatási sűrűség).
Ez gyárilag 3-ason van (a teszt/konfigurációs oldalon írja).
A HP Laserjet 1000-ünknél ezt lehet állítani driverből, alapból az is 3-on van, 1 és 5 között lehet állítani, és tényleg van is különbség jócskán. Port ugyan jobban fogyasztja, de mind1.
De a 1320-as driverében sehol sem találok ilyet. :F
(Az eladónál XP alatt a PCL5-ös driverrel, itthon XP alatt a PCL6-os driverrel sem.)

(#982) 007Csaba


007Csaba
csendes tag

007Csaba

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni nekem abban, hogy a HP C4680-as nyomtatómban feltöltettem az utángyártott 300XL-es patronokat ( feketét és színeset is) és nem nyomtat, csak okkersárga színben. Mi lehett a baja? Kell valahol reteselni, vagy valami mást csinálni, hogy működjön? Elvileg úgy tudom, hogy patron cserénél automatikusan nyomtat egy teszt oldalt a gép és ehez beállitja újra a fejet, de ezt most nem csinálta meg.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#983) delphinium válasza atesss (#980) üzenetére


delphinium
tag

Szia, "Mis-picked", talán amikor hibásan veszi fel a papírt.
Az olcsó, nem eredeti tonernek kritikán aluli a minősége (ezért olcsó). A nyomtatómű lelke a tonerkazetta, nem csak por, hanem képalkotó rész is. Hiába próbálsz meg bármit is állítgatni. Ha minőségi munkát akarsz, azt eredeti kellékkel kapod meg.
Üdv: D

(#984) Dr. COPY. válasza atesss (#980) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A halvány nyomatot okozhatja töltő-leválasztó feszültség hiba és elporosodott lézeregység is a rossz festék és elöregedett képalkotó alkatrészeken kívül. Bár e két utóbbi a leggyakoribb hiba és ezt kizárni csak gyári tonerrel tudod. Ha ezt kizártad, akkor akaszd meg félúton a nyomtatást és nézd meg, hogy a dobon (színes henger) kontúros-e és elég telített-e nyomat, ha igen, akkor a leválasztó feszültség a hibás, ha nem akkor a töltő fesz. ill. a lézeregység.

(#985) Kriszta08


Kriszta08
csendes tag

Sziasztok!

Hétfőn vettünk egy HPb109a multifunkciós nyomtatót. Beüzemeltem, minden oké volt. Scanneltem is sokat.Tegnap amikor bekapcsoltam, recseg ropog amikor készül fel a nyomtatásra. Ezt eddig nem tapasztaltam. Először kiírt egy hibakódot amit nem tudtam beazonosítani, aztán kiszedtem a patronokat, a nyomtatófejet, visszaraktam. A hibaüzenet eltűnt, nyomtatni is nyomtatott, de a bejfejezésénél, amikor jobb oldalra beáll a fej, mintha szét akarna törni az egész, úgy recseg. Megnéztem, nem hagytam benne semmit, a gyerek sem rakott bele játékot...:-) Mit csináljak? :W A három nap cseregarancia napra, vagy munkanapra vonatkozik? :(

(#986) zka67 válasza Kriszta08 (#985) üzenetére


zka67
őstag

Ma még visszaviheted.

(#987) Kriszta08 válasza zka67 (#986) üzenetére


Kriszta08
csendes tag

Ezek szerint nem munkanapra vonatkozik??
Ma nem érek rá :Y

(#988) Martina26


Martina26
csendes tag

Sziasztok!
Van egy HP Photosmart b109a nyomtatóm.Kezd kifogyni a patron,de belezavarodtam a tipusokba.Egyik helyen azt írják:cb321ee kompatibilis a nyomtatómmal,a másik azt hogy nem!Ugyan ez a cb322ee-re is.Akkor milyet vegyek?Leírná nekem valaki melyek a kompatibilis patronok?

[ Szerkesztve ]

(#989) Kriszta08 válasza Martina26 (#988) üzenetére


Kriszta08
csendes tag

Szia!
A tiéd nem recseg, ha a nyomtatófej áll be a helyére? :W

(#990) epzon válasza Kriszta08 (#987) üzenetére


epzon
őstag

3 nap cseregarancia semmire sincs

van amelyik kereskedő vállalja ezt (leginkább az áruházláncok)
ha neten rendelted, az valószíűleg a szervízbe zavar

[ Szerkesztve ]

(#991) Kriszta08 válasza epzon (#990) üzenetére


Kriszta08
csendes tag

áruházlánc, és mondták, hogy van, de nem tudom, hogy működik..

(#992) zka67 válasza Kriszta08 (#991) üzenetére


zka67
őstag

Úgy működik, hogy szépen összecsomagolod, visszaviszed és kérsz helyette egy másikat.

Ha ma nem érsz rá, akkor felhívod azt az áruházat ahol vetted, bejelented a dolgot, elkéred az ügyfélszolgálatos nevét és visszaviszed holnap. Rá hivatkozol. De az áruházak nem szoktak szarozni ezzel, többnyire ki se próbálják az ilyen olcsó kis "vackokat", adnak helyette egy másikat vagy visszaadják az árát, ha épp nincs nekik raktáron.

(#993) zka67 válasza Kriszta08 (#991) üzenetére


zka67
őstag

Egyébként megnéztem, 3 munkanap.

(#994) epzon válasza zka67 (#993) üzenetére


epzon
őstag

ja amúgy tényleg van 3 nap cseregarancia
a 3 nap az munkanapra értendő. A munkanapba nem tartozik bele a szombat és a vasárnap sem függetlenül attól, hogy nyitva volt e az üzlet

(#995) Martina26 válasza Kriszta08 (#989) üzenetére


Martina26
csendes tag

Szia!
Nem recseg,ha ha tiéd igen akkor vidd vissza az üzletbe!

[ Szerkesztve ]

(#996) atesss válasza Dr. COPY. (#984) üzenetére


atesss
addikt

A gyári tonerrel sajnos az a probléma, hogy iszonyú drága. (Az OK, hogy jobb a minősége, de annyival nem, hogy akár 5X-be kerüljön az utángyártottnak.)
Relatív értelemben meg nekem végképp drága, mivel én 10e-ért vettem az egész nyomtatót (toner nélkül), és legolcsóbban gyári tonert 14400-ért találtam [link] (ráadásul az csak a Q5949A, ami csak 2500 oldalas - a 6000 oldalas 27000-től indul [link] :Y ). Ennyiért nem éri meg az egész...
Milyen tonert kaphatnék olyan max. 8-10e körül (és ennyiért már Q5949X-et, ami 6000 oldalas), ami elég jó minőségű ahhoz, hogy ezt a problémát kipróbálhassam ?
Árgép lista: [link]

Még megpróbálkozok azzal is, hogy talán egy ismerősnek ilyen nyomtató lenne a munkahelyén, és esetleg 1-2 órára ki tudnám próbálni annak a tonerjával. Akár úgy hogy arra az időre belerakja az én utángyártottamat. Persze kérdés ez megoldható-e egyáltalán, nem-e ellenőrzik őket annyira.

Egy szervízben meg nem hinném hogy meg tudnám oldani, hogy csak úgy elkérnék egy tonert...

Arra is gondoltam, hogy egyáltalán milyen minőségben/erősségben nyomtatja a LJ 1320-as képeket, mert nem biztos hogy annyira jól mint én gondolom. És ezt még egyszerűbb lehet kipróbáltatni, mint a toner cserélgetést - ha találok ismerősnél ilyet.

Közben volt egy érdekes probléma is nyomtatóval, de eddig csak 1x csinálta, pedig az utóbbi időben elég sokat nyomtattunk vele - egyszerre sokat is, PDF-et, képet is.
Egy ~50 oldalas PDF-et (szkennelt lehet, egy régi oszcilloszkóp manualja) nyomtattam ki vele, duplex módban. A 40. oldal körül egyszer csak leállt a nyomtatás, és elkezdett mind a 4 visszajelző led világítani.
A driverben van egy flash-es alkalmazás, ahol lehet szimulálni a visszajelzők világítását/villogását, de az érvénytelennek mondja ezt az állapotot (bár a papír kifogyását jelzőt is érvénytelennek mondja - úgyhogy nem nagyon bízok ebben, pedig kipróbálgatva a programot, szervízhibákról is adna tájékoztatást - pl. ventillátor hiba, stb.).
Win alól a nyomtatási sorból semmire sem történt változás, laptálca kihúzás-visszanyomásra sem reagált, és toner ki-be -re sem.
Végül áramtalanítva és a nyomtatási sorban a "folytatás" vagy hasonlóra menve elindult, de újra végignyomtatta elölről. Ja a leállás előtti lap nem volt teljes, az utolsó kb. negyede üres volt, pedig lenne ott még ábra (elég komplex - egy kapcsolási rajz - de ha szkennelve van, akkor ez elvileg mind1 mondjuk).

De se előtte, se utána semmi hasonló, csak 1x csinálta ezt.

(#997) Dr. COPY. válasza atesss (#996) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ha magad akarod megkeresni a halvány nyomat okát, akkor azt csak úgy tudod megtenni, hogy egyenként kizárod a lehetséges okokat. Az egyik ilyen a toner. Ha ezt nem gyárival ellenőrzöd, akkor nagyon könnyen téves következtetéseket vonhatsz le a kapott eredményből. Az is egy lehetőség, hogy a te toneredet teszitek be az ismerős gépébe, mert, ha ott is előjön a hiba akkor biztos, hogy a toner rossz. Ettől függetlenül persze még a nyomtatódban is lehetnek gondok.

(#998) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Uram Isten, ezt a HP B110-et valami Terminátor hozta magával a jövőből, vagy én haluzok?

Egy EPSON SX205 gyűlöltette meg velem a nyomtatókat, és jártam inkább fénymásoló szalonokba ahelyett, hogy itthon locsolgatom a tintát a nyomtató tálcájára.
Most valahogy hagytam magam rábeszélni egy ilyenre, és hosszú távú tapasztalatom még nincs ugyan, de az üzembe helyezése olyan volt, mint ha álmodnék.

Pl.:
-> Szól, hogy csináljak fej igazítást
- Fogom a fejem, hogy megint itt kell bogarásznom a tesztábrát, amin többnyire nagyon nehezen vagyok képes választani a 2-3 legközelebbi közül, és azon merengek, hogy vajon egy multifunkciós készülék scanner része miért nem alkalmas erre...
-> Erre azt mondja tegyem csak be a scannere a tesztlapot. Mint ha csak olvasna a gondolataimban.
Ugyan úgy, mint mikor felpattant netre, akkor azon merengtem:
- Hmm. Na nehogy már még firmware-t is tudna frissíteni netről?
-> Erre szól, hogy frissíteni fogja a software-t netről.
Hát ilyen nincs, de még nyomtatni is szépen tud.

Ha hosszútávon is ilyen elégedettséget tud okozni, mint a beüzemelés alatt, akkor minden elismerésem a HP mérnökeinek.
(Az EPSON-t tervezői irodáját meg gyújtsa fel végre valaki...)

-----------------------------

Ja, viszont egy kérdés:

Van bármi különbség a nyomtatás tekintetében, hogy WiFi-n vagy USB-n át használom? A WiFi rész csak az adatcsatornát váltja ki, vagy van azért valami hátulütője is...?
(Gondolok itt bármi apróságra, ami akár egy leheletnyit is befolyásolja a nyomat minőségét. Mert semeddig sem tart bedugni, itt lóg a régi nyomtató kábele. Csak ha tényleg felesleges, akkor a router se unatkozzon, mert hát az is itt van...)

-----------------------------

Később azt hiszem végigmérek majd egy tesztábrát spektrométerrel is. (Ha valakit érdekel, akkor linkelhetek egy házi készítésű ICC profilt az eredményről a gyári tintához és "hagyományos UV-s" papírhoz...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#999) 405


405
tag

Sziasztok!
Van nálam egy HP PSC 1410 ,hosszú távra kaptam kölcsön főleg scannelésre.
De hamár itt van kipróbáltam volna a nyomtató részét is, de sikerült neki üres oldalt nyomni.Kivettem a patront megnézni beszáradt-e.(be a fekete) Vissza raktam azóta pirosan villog + E. Ha zongorázok rajta akkor 2piros villog.
Kérdésem az volna hogy ennél (21-22) patronnál a fej a patronon van?
Hogy kapcsoljam ki a piros villogást? Csak patron cserével?
Patron beszáradt akkor kuka?
Előre is Köszönöm! :R

Okos ember a más kárán tanul .....

(#1000) delphinium válasza janos666 (#998) üzenetére


delphinium
tag

Szia, a szkenneres kalibráció nem is mostani technológia, már régóta tudják a deskjet multik is. A nyomtatási minőséget a csatoló felület nem befolyásolja, csak a tinta meg a papír. A spektrométer jó ötlet, de ott csak számokat kapsz eredményül, ami egy profi grafikai nyomtatónál szinte elengedhetetlen. Egy otthoni nyomtatónál nekem elég, ha valaki azt mondja, "nekem tetszik".
Üdv: D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.