Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dr. COPY. válasza stop (#250) üzenetére


Dr. COPY.
tag

szia!

Mit jelent, hogy nem szereti? Nem húzza be, vagy elkenődik rajta a festék? Esetleg v-mi más?
A papírméretet a lapadagolón lévő mozgatható csúszkával vagy/és a programban amiből nyomtatsz tudod állítani. Gondolom képet akarsz nyomtatni, ha több képről van szó, akkor a gazdaságosság miatt inkább helyezd el őket egy A/4-es papíron és úgy nyomtasd és vágd ki. Ugyanis a kopó alkatrészek egyformán kopnak egy 10x15 -ös és egy a/4-es nyomtatásnál.

www.drcopy.hu

(#252) hp2500cm


hp2500cm
csendes tag

Üdv!
Lehet, hogy nem jó helyen kopogtatok, de azért megkérdezem...
HP2500C vagy CM A3-as nyomtatóhoz (tintasugaras) keresek segítséget. A probléma ugyanis az, hogy a fejek és a patronok külön helyezkednek el és mindegyiken van egy chip. A problémát az okozza, hogy a szavatossági idő lejárta után, nem enged nyomtatni, holott a fejnek semmi baja, illetve a tinta sem fogyott ki...A szervízben voltam, érdekes módon itthon nem tudtam vele nyomtatni, ők tudtak! Tehát ők tudnak valamit...Elárulni persze nem hajlandóak, azt mondják szerencséjük volt, cseréljem ki a lejártakat. Nos az kissé drága mulatság, ahhoz képest, hogy egy évben mennyit nyomtatok vele. Csak az A3-as készsége miatt lett véve használtan. Esetleg tud rá valaki gyógyírt?
Előre is köszönöm, és elnézést, ha mégsem...

(#253) ArGab


ArGab
őstag

Valaki találkozott már ilyen problémával? ->
Van egy LaserJet 1010-es nyomtató, és az új toner párszáz lap után elkezdett úgy nyomtatni, hogy halványan utánnyomja kb. 5 centivel az anyagot kb. 1-1,5 centin keresztül, aztán megint tisztán nyomtat és így tovább, a lap alja felé folyamatosan halványulva. Ha egy sima üres lapot nyomtatok, akkor kb ugyanekkora helyközzel teljes lapszélességben rápiszkol a lapra, de egyre halványabban, a lap végén már szinte nem is látni. De ha nyomtatok még egyet, ugyanúgy erőteljesebben piszkolva kezdi el, mint az előzőt.

Toner kipróbálva 1020-asban, ott is ugyanez. Annak a tonerje 1010-ben jó. Eredeti HP toner, nem utángyártott, én szedtem ki a pufifóliából. Az igazán kellemetlen az, hogy az előző tonernek is ugyanez volt a baja, azért lett kicserélve újra, de elég költséges lenne újra megjátszani ezt.

[ Szerkesztve ]

(#254) Dr. COPY. válasza ArGab (#253) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Valószínűleg a dobot törlő és annak tisztításáért felelős "cleaning blade" a hibás. Vidd vissza és cseréljék ki. Amúgy miért lenne költséges?

www.drcopy.hu

[ Szerkesztve ]

(#255) ArGab válasza Dr. COPY. (#254) üzenetére


ArGab
őstag

Azért mert nem veszik vissza, és majd 15k egy új?

mod: Amúgy ha így van használva okozhat egyéb károsodást magában a nyomtatóban?

[ Szerkesztve ]

(#256) Dr. COPY. válasza ArGab (#255) üzenetére


Dr. COPY.
tag

A párszáz lap mennyi idő alatt jött össze? Ha túl sok idő telt el a vásárlástól esetleg elöregedett a gumi amibe bele lehet kötni. De ha nem csináltál vele semmi "szabálytalant", akkor ne hagyd magad. 1 az 1-ben cseréltesd ki, ne fizess semmit és utána kerüld azt a helyet.
Elvileg egyéb károkat nem fog okozni, de ne légy megalkuvó!

www.drcopy.hu

[ Szerkesztve ]

(#257) ArGab válasza Dr. COPY. (#256) üzenetére


ArGab
őstag

Valamikor nyáron lett cserélve, azóta az 500-as csomag lapból kb. 300 fogyott el.

(#258) Dr. COPY. válasza ArGab (#257) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Az nem olyan hosszú idő. Szerintem állj a sarkadra.

www.drcopy.hu

[ Szerkesztve ]

(#259) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!
HP 656c tipusú nyomtatóm van és szeretném Vista mellett használni, de milyen meglepő :) nem műkszik az Xp-s driverrrel. Nem tudnátok segíteni hogy honnan tudnék hozzá Vistás drivert leszedni?

Köcce

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#260) snowpatrol válasza tomy_cz (#259) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

Szia,

benne van alapban a Vistában!!

itt vannak a lépések, de ha nem megy, írj és segítek!!!

1. Tehát kösd le a gépedről a nyomtatót
2. a szokásos módon kezd el hozzá adni a nyomtatót
3. start menu .. vezérlőpult ... hardverek ... nyomtatók
4. nyomtató hozzáadása
5. lokális nyomtató hozzáadása
6. válaszd ki a portok közül az LPT1-est
Next .
7. válaszd ki a márkát HP
8. és meg kell találnod a te pontos típusod!!
9. ha megvan kattints rá
next
10. most csatlakoztasd a nyomtatód
11. ki fogja írni hogy új hardverdt talált az állítsd le cancel-el
12. végezetül állítsuk be a helyes portod
13. ha USB kábellel vagy összekötve
a nyomtató ikonjára kattintva jobb egérgomb tulajdonságoknál
a port fülnél
kattintsd át az LPT1-et USB re vagy DOT4-re
ha végeztél
alkalmazd
és jöhet a tesztoldal nyomtatás

ha nem megy írj

snowpatrol@tvn.hu

üdv.

WI

(#261) snowpatrol válasza szucsinka (#236) üzenetére


snowpatrol
csendes tag

nyomtató eredeti driver cdje megvan?
jól értem?

milyen oprendszerrel próbálkozol?
milyen nyomtató drivered van? eredeti vagy netes?
és mivel vagy összekötve? USB?LPT1?

Üdv.

WI

(#262) tomy_cz válasza snowpatrol (#260) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Helló!

Köszönöm szépen! Műkszik.. :)
:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#263) illu


illu
tag

valaki irjon nekem dik

(#264) haft


haft
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy HP 1200D BusinessJet és keményebb lapra (pl 200grammos Xerox Premium TCF) papírra kéne vele nyomtatni úgy hogy ne maszatolódjon szét a tinta a felületén. A tinta azért marad a felületen, mert a papír nem issza be (az említett típus még jónak monható). Az alapbeállításoknál lehet állítani a tinta mennyiségét, de ettől csak fakóbb lesz. Persze be lehet állítani a beállításoknál mindenféle papírt, szép is lesz, de így kb 3 perc alatt nyomtat ki egy lapot (egyszerű szöveg esetén is) és ez 100 lapnál ...

Az érdekelne, hogy a van-e olyan program amivel ezzel lehetne részletesebben kísérletezgetni?

(#265) illu


illu
tag

a hp deskjet 1460 as nyomtatóról mi a véleményetek ill mennyi oldalt tud / perc kinyomtatni fekete fehéren?

(#266) Montgomery88


Montgomery88
csendes tag

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a Deskjet 3940-hez van-e olyan lehetőség, mint a Canon IP1700-amhoz, hogy nem patront kell vennem hozzá, hanem elég egy utántöltőt vennem.
Szóval a lényeg, hogy a Deskjet 3940-hez, van-e sima utántöltő?

(#267) Seci


Seci
tag

Sziasztok!

HP Laserjet 1022N nyomtatón végzett nyomtatást kellene naplózni XP alatt.
A HP Easy Printer Care Software nem támogatja azt próbáltam.
A HP Web Jetadmin az már felismeri, de nem tudom beállítani.
Ehez kérnék segítséget.
Előre is köszi!

(#268) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Tudnátok segíteni?
Hp deskjet 656c típusú nyomtatóhoz kellene driver Vista alá.
A hp oldalán nincs,valószínűleg nemis létezik, nem adtak már ki hozzá Vista alá drivert.
Az xp-s viszont nem működik. Lehet v.mi alternatív megoldás a problémára? (nyomtató, op. rendszer cserét kivéve :) )

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#269) commanDOS


commanDOS
senior tag

UP!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#270) gabesz78 válasza ArGab (#253) üzenetére


gabesz78
tag

Üdv!

Ha még megvan a számlád a tonerkazettáról, menj be vele egy HP márkaszervizbe és ott kérd a tonerkazetta bevizsgálását. Érdemes a nyomtatót is bevinni. Amennyiben a szerviz azt állapítja meg hogy a tonerkazetta hibás - márpedig az általad leírtak alapján azt fogja - kiállítanak egy HP kellékanyagigazolást amivel a vásárlás helyszinén ki kell hogy cseréljék neked a rossz tonert.
A HP tonerekazettákra addig van garancia amíg van benne eredeti tonerpor. Persze ha utántöltöd akkor már nem számít, de a te esetedben nem ez van.
Ezt biztosra mondom mert egy HP szervizben dolgozom ahol napi szinten találkozom ilyenekkel.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#271) commanDOS válasza commanDOS (#268) üzenetére


commanDOS
senior tag

Semmi 5let? :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#272) emre33


emre33
addikt

Ha egy HP Color LaserJet 2840 nyomtató Képalkotó dobja 0%-ra fog leérni, akkor fog még nyomtatni továbbra is?

Ha nem fog, akkor át lehet majd valahogy verni?

kösszi :R

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#273) sigmoid


sigmoid
tag

A már említett HPLJ 2200-assal kapcsolatban. A fixáló ügyében szervízbe lesz szállítva a jószág, viszont van egy másik problémám is, ami vagy a nyomtató hibája vagy szoftverhiba, és szeretném tudni melyik.

Namost eddig csak WinXP alól használtam, a HP honlapjáról letöltött PCL6 driverrel (ugyanis az XP-hez adott driver nem ismerte a duplexert). Namost nyomtatni szépen nyomtat, de ha sok oldalból álló dokumentumot küldök rá, akkor furcsán kezd viselkedni. Az elején gyorsan köpi egymás után a lapokat, aztán egyre gyakrabban egyre hosszabb időkre áll meg (a végén pihen egy percet, kinyom 2 lapot, megint pihen egy percet), aztán...

...aztán ha USB-n nyomtatok, egyszer csak a Windows felköp egy ablakot hogy "a nyomtatás meghiúsult", vagy valami ilyesmi. A nyomtatón nincs hibajelzés. Újra kell indítanom a nyomtatót, az adott oldaltól újra kiadni a nyomtatást, és megy tovább.
...ha TCP/IP-n a JetDirect kártyával, a TCP/IP portot "Raw"-ra állítva az XPben, akkor ugyanekkor a nyomtató kezd el sárgán villogni, és a gépen a printer status azt mondja hogy "MEMORY LOW (CANCEL PRINT JOB)".
...ha a portot "LPR"-re állítom, ugyanúgy viselkedik mint az USB.

Namost nem azért vettem nagyteljesítményű duplexer nyomtatót, hogy száz oldalanként resetelnem kelljen. Nincs erre valami megoldás? Azt gyanítom a driver hibája lehet. Vagy én konfiguráltam el valamit?

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#274) tepizoli


tepizoli
tag

Sziasztok! Kaptam egy HP Deskjet 610C tipusu nyomtatot. Az a problémám hogy két számitogépem van az egyikkel tökéletesen müködik de a másikkal pont azzal ahova igazán kellene nem.Már a tesztoldalt sem lehet kinyomtatni vele mert mindig ugyanazt csinálja csak a papir tetejére és a jobb oldalára nyomtat egy sort de az is értelmezhetetlenm karakterekből áll./háromszögek,kisházikok stb./ Ja és a papir bevétel is megörül mert nem egy lapot vesz be hanem többet és ezt nagy sebeségel csinálja addig mig ki nem fogy és megálitani sem lehet hiába törlöd a nyomtatási feladatot csak kikapcsolással ál meg.Akinek van ötlete kérem segitsen! Köszi!

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#275) csuka01


csuka01
csendes tag

Hali!

Nem tud valaki HP LJ9040mfp-hez service manual-t?

(#276) maci25


maci25
aktív tag

Van nekem egy hp d7160-as nyomtatom minden ok vele de nincs rajta magyar menű/a tobbi nyelvet tudom alitani de magyar nincs/.
Gondolom valamikepen firmwaret kelene rajta frisiteni ,de nem tudom ,hogyan kell/de ez csak tipp/
Kérdes: lehet ezekre masikat rakini ?
Van belole egyatalan magyar menús?
Kerem aki tud az valaszoljon!

(#277) No-kia


No-kia
őstag

azért ide is beírom
egyszer régen már lehet írtam ezt a problémát de még most sem oldódott meg, sszval van egy hp 1510-es nyomtatóm amit ha bekapcsolok mindig kinyomtatja az a teszt oldalt amit az első üzembehelyezéskor szokott és ez így elég sok tintát fogyaszt bekapcsolva meg csak nem hagyom egész életemben, szval jó lenne vmi megoldás :O

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#278) Korcsii


Korcsii
őstag

az lol hogy a hp nyomtatót csak a hp szoftvere nem látja? :F

azaz valahogy fel kellene dobni vistára a hp laserjet 3030 kiegészítő programjait...
scannelő stb.... nyomtatás megy, mert a vista alapból felismerte, és felrakta...

(#279) origoo válasza emre33 (#272) üzenetére


origoo
csendes tag

A színes lézeredhez a dobegységet még egy körre fel lehet éleszteni, nálunk szépen működnek ezek a dobok.
Otthoniban nem javasolnám: szét kell szedni, a visszagyűjtőjét ki kell pucolni, megnézni az állapotát és ha OK akkor chipet cserélni rajta.

A visszahelyezésnél is figyelni kell, az első behelyezésnél még van egy kis kurfli.

Ha érint, küldj üzenetet és írom a részleteket.

(#280) origoo válasza tepizoli (#274) üzenetére


origoo
csendes tag

Szia!

Első körben leszedném a drivert és újr tenném, szigorúan a HP drivert.

Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor szervíz. Ha úgyis beviszed fixálóval, szólj hogy mondjanak erre is véleményt.

Ha pécsi lennél, javasolnám a szervizünket, de nem tudom, honnan írsz.

Egyébként a gép teljesen alkalmas akár ezer oldalra is egy szuszra.

(#281) origoo válasza SaNyEe (#211) üzenetére


origoo
csendes tag

SAjnos ennek típusnak van technikai margója, ahovan semmilyen rábeszélésre sem nyomtat.

(#282) origoo válasza Kukacka (#230) üzenetére


origoo
csendes tag

A legegyszerűbba Google Picasa.
Automatikusan rendez oldalra, megadod a lapméretet és a kép méretet és elrendezi, kinyomtatja.

(#283) Mimoid válasza No-kia (#277) üzenetére


Mimoid
csendes tag

Nekem is van egy hp nyomtatóm, pontosan hp psc 1510 all in one a tipus jele valszeg ugyan az mit a tiéd. Ez hihetetlen de nekem is ugyanaz a problémám, hogy ha kell ha nem nyomtatja minden bekapcsolásnál a teszt oldalt. A másik probléma vele, hogy tényleg gyorsan kifogy a tinta és elég drága a hozzá tartozó patron. Tavaly csináltam is próbát, új fekete patronnal elkezdtem doksiból kinyomtatni a 80 oldalas villanyszerelő könyvemet, hát az utolsó 10-15 oldal már annyira halvány volt, hogy olvashatattlan lett. Annak idején amikor megvettem jónak tűnt ritka használathoz minden egybe de igazából átverés az egész csak a scannelés éri meg vele de csah akkor ha nem akarom kinyomtatni Tulajdonképpen nem is tudom érdemes-e kihívni hozzá nyomtató szervizest és fizetni érte 4000 ft-ot, hogy megállapítsa, hogy használhatattlan szemét ez.

No-kia és ne lepődjél meg nem vagyunk ketten ezzel a problémával már találtam másik szerencsétlenül járt embert is [link]

ne aggyad az agyad

(#284) gabesz78 válasza Mimoid (#283) üzenetére


gabesz78
tag

Üdv!

A leírás alapján a nyomtatódnak az ég világon semmi baja. A HP nyomtatóknál amennyiben bármelyik patront kicseréled, a következő bekapcsoláskor egy kalibrációs oldalt nyomtat, amit ennél a típusnál (PSC 1510) a nyomtatott oldalon szemléltetett módon a szkenner üvegére kell helyezni majd a lapolvasás gombot megnyomni. Ezután beolvassa a lapot a készülék. Amennyiben mindkét patronod tökéletes (nem hagy ki egy kicsit sem, nem hiányoznak színek stb.) a következő bekapcsoláskor nem fogja nyomtatni a kalibrációs lapot. Legközelebb a következő patron cserekor fogsz találkozni a tesztoldallal.

Amennyiben nem tökéletes valamelyik patronod, a kalibrációs lap hibás lesz, így minden bekapcsoláskor kinyomtatja azt.

Sok sikert hozzá!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#285) Mimoid válasza gabesz78 (#284) üzenetére


Mimoid
csendes tag

Értem már, hogy azért kellett állandóan a test oldal, hogy a nyomtató ellenőrizze magát. :C
Sajnos a patron beszáradtt mert üres lapot nyomtatott de volt még elfekvőben korábbról test oldal és láss csudát sikerült a következő bekapcsoláskor nem kért testet. Úgylátszik elhamarkodottan itéltem el ezt a nyomtatót de eszembe se jutott elolvasni a test oldalt. Köszi a segítséget, okos vagy :))

ne aggyad az agyad

(#286) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Akadt egy kis problémám egy új nyomtatóval.

Alaphelyzet:
HP Vectra asztali PC, hozzáadott Win 2000 + SP4.
Volt rajta egy HP PSC 1400 szériás nyomtató, minden driverrel, programmal és kutyafülével feltelepítve. Tökéletesen működött.

Ezt a nyomtatót cserélték le egy HP Deskjet F2100-as szériás all-in-one nyomtatóra (F2180).

A 2100 szériához való gyári CD-ről telepítve felrakja a Drivereket, meg még 1-2 használhatatlan progit, de érdemben semmit. Vagyis semmit, amivel használhatnám a scanner funkciót. Pedig azért AIO.

A support oldalról letöltött program ugyanúgy csak drivert rak fel.

A CD-n még van egy csomó program (aio_scan; aio_software; stb.), de ezeket nem tudom telepíteni: Egy pillanatra felvillan a "Preparing install", aztán kilép és nem történik semmi. Egyedül az autorun megy és a driver install.

Windows Installer szolgáltatást megnéztem, be van kapcsolva. Újraindítottam, semmi.

A HP oldalán azt írják, ha megnyomom a scannelés gombot elindítja a scannelő progit. De nem történik semmi.

Az előző nyomtató programjával meg nem megy a scannelés.

Valakinek van valami ötlete? Vagy valami külső scanner progi is jó lenne akár, mert nyomtatni szépen nyomtat, fénymásol is, csak épp nem scannel...

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#287) searosin


searosin
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom, hátha tud vki vmi okosat mondani rá...
Van egy Repotec printserverem (RP-UB2803A), és ma vettem egy HP P1006-os lézernyomtatót. A serverre 3 nyomtató is köthető (1 parallel, 2 USB), és van is rajta most egy canon IP4300, ami jól müxik.
A HP nyomtató viszont nem hajlandó nyomtatni a serverről. Ha direktbe USB-n keresztül rákötöm a gépre, akkor minden okés, de ha printserveren keresztül van felrakva, akkor, miután elindítom a nyomtatást elkezd a hibaüzenet lámpa pirosan villogni, majd egy idő után abbahagyja, és a nyomtatási sorból is eltűnik a doksi. Ha megnézem a logját a printservernek, akkor az úgy tekinti, mintha kinyomtatta volna (completed).
Alapból LPR beállítást használna a cucc, de próbáltam már RAW módban is, engedélyeztem a megfelelő portokat is, igazából már mindent megpróbáltam, egyszerűen nem értem a dolgot...
Várom az ötleteket!
Köszi!

(#288) gabesz78 válasza searosin (#287) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

A HP P1006-os nyomtató úgynevezett GDI nyomtató ami azt jelenti hogy a nyomtatási számítási feladatokat nem a nyomtató processzora hanem a számítógéped végzi el (ezért olcsó). Ezek a nyomtatók nem ismerik sem a PCL sem a Postscript nyomtatási nyelvet sem, illetve nagy hátrányuk hogy printszerverekkel nem működnek.
A HP oldalán ennél a típusnál a Nyomtató szabványos nyelveinél a gazdagép alapú nyomtatást írja (GDI). Amelyik tipusnál fel van tüntetve a PCL5 vagy PCL6 vagy Postscript azok tökéletesen működnek nyomtatószerveren keresztül is.
Sajnos nincs megoldás a problémádra, a HP hivatalos álláspontja is az hogy a GDI nyomtatók nem működnek nyomtatószerverről. Ha mégis valami csoda folytán sikerül megoldani kérlek jelezd felém, mert érdekel a dolog.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#289) wfjo


wfjo
csendes tag

Hellotok!

Van egy hp 3650es nyomtatom es ujratoltovel feltoltottuk a tartajokat de nem lehet vele nyomtatni mert uresnek tunnek. Tud valaki segiteni, hogyan lehetne leresetelni a szamlalojat ?

THX

oldalaim: http://www.oazigazi.hu + http://www.szakemberadatbazis.hu + http://www.hirfriss.hu + http://tv-musor.hirfriss.hu

(#290) anri-ur válasza gabesz78 (#270) üzenetére


anri-ur
tag

Helló!
Azt olvastam ,hogy HP szervizben dolgozol,ezek szerint te vagy az én emberem.
Három gép közül te melyiket ajánlod megvételre p1005,p1006,1020.
Ha még leírnád a lényegi különbséget köztük nagyon hálás lennék.
köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#291) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Keresek HP2200-ashoz hasonló teljesítményű új lézeres hálózati nyomtatót? Valakinek valami tipp?

(#292) vbbb válasza vbbb (#291) üzenetére


vbbb
őstag

HP 2015dn

Erről vélemény?

(#293) gabesz78 válasza anri-ur (#290) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

A három nyomtató szinte ugyanaz. A 1020-as illetve a P1005 max 14 lap/perces sebességű
2MB memóriával ellátott max 600x600 dpi felbontással rendelkező, GDI (gazdagép alapú) nyomtató, vagyis printszerverre ne is akard ráakasztani mert nem működik vele egyik sem. A kettő szinte ugyanaz csak a burkolata más. A P1006 ugyanez csak 16 lap/perces ill. 8MB memória, szintén GDI nyomtató.Különbség még a nyomtatók között hogy a 1020 és a P1006 tartalmaz még egy elsőbbségi kézi papíradagolót a P1005 pedig nem.
A P1005-öt és a P1006-ot azt hiszem még nem szervizeltem a 1020-nál főleg a fuser teflonhengere adta meg magát.
Hogy melyiket érdemes megvenni? Ha csak néha egy-egy oldalt nyomtatgatsz akkor 1020 vagy P1005! Ha több oldalt képekkel ábrákkal, esetleg pdf-et akkor a 8MB miatt a drágább P1006-ot.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#294) gabesz78 válasza vbbb (#292) üzenetére


gabesz78
tag

Szia!

A P2015dn mechanikailag szerintem elég jó kis nyomtató a HP LJ 1320-as hoz hasonló széria ami szintén nagyon jó volt. A régebbi HP nyomtatóknál (1200, 1300, 101x) nagyon gyakran jelentkező fuserfólia szakadás itt már ritka. A sima P2015-nél viszont elég gyakori a formatter hiba. A DN változatnál még nem cseréltem formattert, persze lehet hogy azért mert ebből a változatból jóval kevesebb fogy a polcokról.
Mindenesetre ha hasonló kategóriás nyomtatóra lenne szükségem én nyugodt szívvel választanám.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#295) gabesz78 válasza vbbb (#291) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

HP P3005n, P3005dn.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#296) vbbb válasza gabesz78 (#294) üzenetére


vbbb
őstag

Ok, köszi!

(#297) anri-ur válasza gabesz78 (#293) üzenetére


anri-ur
tag

Köszönöm!

(#298) vbbb


vbbb
őstag

Hi!

Na letisztázódott, hogy olyan hálózati nyomtatóra lenne szükségünk ami tudja a 30lap/perc teljesítményt. Ilyet tudtok, nem horribilis áron?

(#299) vbbb válasza vbbb (#298) üzenetére


vbbb
őstag

Hp LaserJet P3005dn

Ő mondjuk?

[ Szerkesztve ]

(#300) vbbb válasza gabesz78 (#295) üzenetére


vbbb
őstag

Na látom, pont ezeket ajánlottad! thx! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.