Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) gyorgye


gyorgye
csendes tag

:DD Sziasztok.Tanácsra lenne szükségem,ha tud valaki segíteni akkor szivesen veszem.Én is bedőltem a Tesco akciónak,és vettem egy hp-deskjet f4210 es multifunkcionális nyomtató gépet.Tényleg gyönyörűen és nagyon szépen dolgozik,egy szavam se lehet panaszra.Egyszerűen kezelhető,és szinte mindent megcsinál egy gombnyomásra.Nem is volt semmi gond addig míg az eggyikből kinem fogyott a tinta.Na mi az nekem gondoltam,vettem a Tescóba egy utántöltő tesztet.Feltöltöm,és továbra sem jelzi a feltöltést.Utána néztem az interneten hogy reteselni kell.Na én mindent elkövettem de semmi,és egy ídő után kiirta hogy a patron meghibásodott.Na mondom ehez szakember kell.Elvittem egy szakemberhez,aki miután meglátta azt mondta hogy sajnos ő is tehetetlen mert ezekbe az új gépekbe peépítettek valahova egy csippet,és nem engedi újra töltött patronnal használni a gépet,és egyenlőre még nincs ellenszere.!Csak újj patronnal használható amelynek 5000 frt drb.ja,és egy hét alatt kifogy.Na ehez szeretnék segítséget kérni ha tud valaki valami megoldást.Ha pedig nem,akkor megvárom még amíg a fekete tinta is kifogy,és utána úgy hajítom ki a harmadikról,hogy csak úgy repül!

(#502) #82903040 válasza gyorgye (#501) üzenetére


#82903040
törölt tag

Feketét 3,5k.ért, színeset 4,5k-ért láttam a legolcsóbban. 1 hét alatt kifogy? Elvileg a kicsi parton k.b. 200 oldalra elég...

(#503) gyorgye válasza #82903040 (#502) üzenetére


gyorgye
csendes tag

Elvileg igen.

(#504) Juli2003 válasza gyorgye (#503) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Soha ne vedd a kicsi patronokat.
Csak az XL patront érdemes venni. kb. 2x annyiba kerül és 3x annyira elegendő.
A lapszám 5% fedettség mellett értendő minden nyomtatásnál, mert ezt fogadta el minden nyomtató gyártó. Van rá egyébként ISO szabvány is. Valahol biztos fent van a neten.

(#505) bdany89


bdany89
csendes tag

Üdv. Szeretnék egy lézernyomtatót vásárolni. Az olcsóbb árkategóriára van csak pénzem. Gyakori használatra kéne, mivel a szinte vadiúj EPSON Stylus 4450 tintás nyomtatómat már nem tudom kielégíteni tintával nameg pénzzel. A legolcsóbb HP LaserJet 1005 típusú gépet nézegettem, de nem találtam róla különösebb véleményt sehol. Megbízható gép? Akinek volt már vele tapasztalata vagy hallott róla az írjon.

Köszi!

ASRock P4i65G,P4 3GHz HT, 2x1Gb Samsung Brand RAM, Club3D ATI 9600XT(256Mb)

(#506) _Oscar válasza Juli2003 (#504) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Itt megtalálod a HP patronok lapkapacitását.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#507) K21_overlord


K21_overlord
tag

Sziasztok
Hp Laser p1505 nyomtatóhoz keresnék patront. [origin] és [utángyártott] Van valakinek tapasztalata az utángyártott kazettákról ennél a típusnál. Mennyivel rosszabb az utángyártott? Fontos lenne minnél olcsóbban nem fényképeket nyomtanék vele:)
Köszi

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#508) Digitalis válasza Pharosz (#493) üzenetére


Digitalis
senior tag

Én múlt héten vettem "madarasban" adtak hozzá akcióban normál 21és 22 patront. Szerintem 13K-t megéri ez a gombokkal is vezérelhező multis cucc.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#509) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Előre is bocs, hogy ha esetleg nem ebbe a topicba kellett volna írnom, csak a számtech boltok szerint ez nyomtató probléma.

Probléma: A patronokból a tinta 3-4 nap után nem hajlandó jönni, és külön kell a patronokat megszívatni. (igaz utántöltés, de ez még az első utántöltéseknél nem volt gond)
Sajnos nem vagyok megálldva sok pénzzel, hogy bevállaljak egy eredeti patron vásárlását, főleg ha kiderül, hogy a nyomtató lehet hibás (2 számtech bolt szerint, a többinek fogalma sincs :U ).
Sajnos ez a probléma mind a 2 HP nyomtatónál jelentkezett... (az utántöltést jól csinálom, netes oldalakat is nézegetem, meg a leírás alapján is, meg mások szerint is)
Mi a véleményetek erről?

(#510) werszomjas


werszomjas
őstag

hELO.

Vettem egy HP-F2280as gépet.

A nyomtatoval minden okes, de Windoz7-est használok.
A nyomtatót ugya felismerte, nyomtat, masol scennel, de a nyomtató porgramját nem tudom feltenni.

Konkrétan a tintaszint ellenőrzőt hiányolom, így nem tudom hogy áll.

Van valaki akinek sikerült Win7re felvarázsolni valahogy a hp programját? hogy legalább a tintaszint látszódjon? :R

üdv

(#511) HpTomi válasza Lakers (#509) üzenetére


HpTomi
csendes tag

a patron fúvókái beszáradtak.
langyos vízbe lehet esetleg állítani.

1-2 töltést bírnak csak a patronok

(#512) Lakers válasza HpTomi (#511) üzenetére


Lakers
tag

köszönöm az információkat :) :R

(#513) boogie84


boogie84
veterán

sziasztok
tudott feltenni már vki F4180hoz win7 ult x64re drivert? :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#514) kereke


kereke
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy HP 1510-es nyomtatóm van (tudom már régi). ;]
Az a problémám, hogy nem műkszik és most nagy szükségem lenne rá :O Lehet-e probléma az h egy ideje nem volt áram alatt? És mit tudok tenni?! Világítani vílágít de semmit nem csinál :O :O

(#515) kereke


kereke
csendes tag

Pont most nincs itt senki :W :W :W

(#516) kereke


kereke
csendes tag

Na ez szivacs :O
Azé ha tud vki választ adni azt nadon-nadon szépen megkösszönném :B

(#517) maxinteger


maxinteger
csendes tag

Helló

Az egyik ismerősömnek a cégénél van egy HP LaserJet 1020-as nyomtató.
A minap a következő probléma merült fel:
A gép bekacsolása után a nyomtató elkezdet kinyomtatni egy korábbi dokumentumot
amit már pár napja egyszer kinyomtatott.
A felhasználó már be volt jelentkezve, de nem tudta leállítani a nyomtatást.tó hibája
Eddig kétszer csinált ilyet, egyszer egy kb 20 oldalas doksit nyomott ki újra
egyszer sem a legutolsó dokumentumot nyomta ki hanem annál korábbit
és mindig bekapcsolás után.

Lehet ez a nyomtató hibája?
Szöveges doksikról van szó így el tudom képzelni, hogy elfér a memóriájában.
Esetleg a windows nyomtatás vezérlője szívózna?

Windows XP van a gépen és nem rég lettek módosítva a jogosultságok.

Minden megoldást szívesen veszek

Előre is köszönöm.

(#518) HpTomi válasza maxinteger (#517) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Windows spooler-ben ragadt bent a doksi, a nyomtatók nem tárolnak semmit

(#519) norbes3


norbes3
csendes tag

Hello! HP F2280 nyomtatót vásároltam nemrég. "Sikeresen" beinstalláltam (windows XP). működik a scannelés, fénymásolás, azonban a nyomtatás NEM! Kiadom a prancsot nyomtatásra, a papírt behúzza, de üresen jön ki a nyomtatóból! Ha tudtok segítsetek! :-) Előre is köszi

(#520) maxinteger válasza HpTomi (#518) üzenetére


maxinteger
csendes tag

Köszönöm a válasz.
De rögtön lenne még pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

Hogyan lehetne elkerülni ezt a "beragadást"?
Illetve hogyan lehetne megszakítani ezt a nyomtatást (a windows nem jelezte a tálcán a nyomtatási listát)?
Igazából az a furcsa az egészben, hogy rendben/sikeresen kinyomtatott dokiskat ismétel meg ráadásul úgy, hogy közben mást is nyomtattak a géppel.

(#521) Nori_csajszi


Nori_csajszi
csendes tag

A mai nap folyamán vettem egy Hp Deskjet F4280-ast. Minden rendben volt addig amig az istallálás során nem kérte, hogy csatlakoztassam az USB-t a gépemhez. Itt kezdődött a bibi, már délbe 7 óta próbálok rájönni mi kifogásolni valója lehet a laptopom USB bemenetein :(
Nem fogadja el, nem ismeri fel, és hiába töltök le új drivert, raktam újra az USB driverom, a helyzet változatlan :W
Lassan tényleg megdühödök, találkotzott valaki már efféle problémával? Van rá gyógymód, vagy holnap vihetem vissza és vághatom a képükbe???

Nóri

(#522) petymeg


petymeg
addikt

heló!
van egy hp desingjet 500 tipusú plotterem aminél ha 2-3 megánál nagyobb fájlt akarok nyomtatni akkor "out of memory" hibaüzenetet dob a nyomtató kijelzőjén és lehagy részeket a nyomtatandó anyagról (pl tervrajzoknál vonalakat, felíratokat stb.)
már leveleztem a hp-vel is de nem jutottam velük dűlőre. küldtek javító fájlokat azzal hogy a driver rossz és írjam felül az eredeti fájlokat a nyomtató telepített drivereinél, de nem találtam olyan fájlokat. tehát nem tudok mit felülírni.
ha valaki tud megoldást, vagy esetleg van működő drivere a nyomtatóhoz akkor segítsen már!
köszi.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#523) HpTomi válasza maxinteger (#520) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Start gomb / Beállítások / Nyomtatók és faxok menüpontok
ezen belül a nyomtató ikonra kattintva jelennek meg 1 ablakban a ki nem nyomtatott dokumentumok.

ki kell választani és DEL-t leütni, így lehet törölni

(#524) smokk.


smokk.
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem használtan egy HP laserjet 1200-t.Teljesen megvagyok vele elégedve.De most fóliára kellene nyomtassak,és kicsit kevés festéket tesz rá.Szóval néhol áttetsző marad a lap.Lehet állítani valahol,h nagyobb kontrsztal nyomtasson?economy mód kivan kapcsolva,és minőség is maxon van.Köszönöm előre is!

Üdv.

(#525) Cool Hand


Cool Hand
tag

Üdv! Remélem itt találok megoldást a problémámra.

Vettem egy használt 2550L lézernyomtatót és hát a minőségével totál meg vagyok elégedve, viszont sokat gondolkodik, egy-egy nyomtatás előtt. Ott telt be a pohár mikor egy 1 oldalas word dokumnetumot szerettem volna nyomtatni, amin van 2db kép. A zöld üzemkész led csak egyfolytában villog és nem történik semmi, persze mást ugyanúgy kinyomtat. Ha megnézem a nyomtatólistát ott a word doksi 104Mb, volt már 200 körül is egy pdf fájl, azzal is gondolkodott, de utána kiköpte nagynehezen. Nemértem mi lehet a gond :S

(#526) Dr. COPY. válasza Cool Hand (#525) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ez majdnem mindig driver probléma. Ne a windowsba épített drivert használd, hanem a gyártó driverét.

(#527) petymeg válasza petymeg (#522) üzenetére


petymeg
addikt

hiba kijavítva, hála a hp szervíz gyors segítségének!

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#528) Cool Hand válasza Dr. COPY. (#526) üzenetére


Cool Hand
tag

a gyártó driverét használom pedig :W már többet is kipróbáltam

van egy Hp color laser jet 2550 PCL 5 driver, ami univerzális, a legtöbb HP nyomtatót támogatja, ezzel tökéletes, csak nincs benne színes mód
a másik amit használok jelenleg is az a PCL 6-os driver, ez a problémás.
Meg volt még egy a gyártó oldalán: PS (PostScript) driver, ezzel azt hiszem csak olyan 54mega lett a nyomtatni kívánt dokumnetum, de ugyanaz a hibajelenség.

Tegnap megint nyomtattam pdf fájlból és úgy csinálja, hogy betölt előre egy-két oldalt (mikor mennyit és kinyomtatja) majd gondolkodik és tölti be a többit... és így tovább és így tovább

[ Szerkesztve ]

(#529) Cool Hand


Cool Hand
tag

Esetleg kevés lehet a nyomtató memóriája? 64Mb

(#530) kereke válasza kereke (#516) üzenetére


kereke
csendes tag

Sziasztok!
A problémám megoldódott, pár napig áram alatt volt a nyomtató és utánna elkezdett magától nyomtatni. Igaz, hogy egy órába tellik mire kinyom egy 17 oldalas pdf fájlt. :R Na mindegy azért köszi a nagy segítséget!! :C

(#531) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Meggyűlt a bajom mostanában egy HP 3420-al. Elérte a szokásos kenyértartó halál: eltört a fejtartó kocsira csavarozott műanyag b@sz, ami a hajtás bordás szíját tartja. Szétkap megragaszt, és mivel elég retkesek voltak a papírmozgató hengerek, lepucoltam. Összerak, mivel asszony sikítozik márt hogy had nyomtasson fényképeket. Fotópapír be és berántott 2 db-ot, barátnőm első mozdulatával elkapta a papírt és nekiállt kirángatni miközben a nyomtató meg próbálta behúzni. (Majdnem agyonvágtam) Nyomtató gyorsan kihúz, papír kicibál. Próbáljunk nyomtatni.
Sikít hogy beszorult a papír. RRRRR
Azám csak márt rég kiszedtem, próbáltam azt is hogy pár órára kihúzom, de utána is begyűrődött papírt jelzett. :(
Van valakinek ötlete. A nyomtatóban megcsúszott valami vagy szoftveres lehet a probléma.

(#532) Dr. COPY. válasza Dimitryj (#531) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A papírérzékelés ált. úgy működik, hogy egy billenő kis műanyag pálcika megszakítja egy szenzor két vége közötti kapcsolatot. Ha a papírt nem jó irányba húzzák ki, akkor elő szokott fordulni, hogy ez a billenő rész kiugrik a helyéről és ezért jelez papírelakadást annak ellenére, hogy nincs benne papír. Illetve, ha a kicincált papír elszakadt, akkor egy beszorult kis fecni is okozhat ilyet.

(#533) Dr. COPY. válasza Cool Hand (#529) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Nem hiszem, hogy a 64 MB kevés lenne. Próbáld küldeni raszteresen és vektorosan is és szólj, ha van változás a sebességben.

(#534) Dimitryj válasza Dr. COPY. (#532) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Azt a vackot hogy lehet visszaállítani? A papír nem szakadt el uh maradt az érzékelő.

(#535) Dr. COPY. válasza Dimitryj (#534) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A papír útjában kell lennie úgy, hogy a papír haladási irányába el tud billenni. Egy kis pöcköt keress és azt nézd meg, hogy könnyen mozog-e. Ha nem mozog könnyen megpróbálhatod kézzel visszapattintani a helyére, vagy szét kell szedni a gépet. Ha kell küldök egy képet, úgy jobban érthető a dolog. Ha könnyen mozog akkor elromlott a szenzor.

(#536) Dimitryj válasza Dr. COPY. (#535) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Megtaláltam és megnéztem, avval most nincs is gond (kb 1 napra kihúztam és akkor márt nem problémázott). Viszont most meg nem tudja behúzni a fotópapírt. Előtte is volt ilyen pobléma mikor próbáltam nyomtatni vele hogy nem jó helyre nyomtatott a papírra, lehet hogy mégsem olyan jó a Win7 driver ehhez a 34xx es szériához?

(#537) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Van egy HP ScanJet 2400-as Scannerem. Szeretném feltenni Vistára az illesztőjét, de amit letöltöttem itt behal:

A csík megy, a lemez forog, de se CPU-t, se ramot nem eszik a HDD egy helyben áll. Vártam 30 percet majd kikapcsoltam. Tényleg ennyire szar a HP driver gyártó részlege? :((( :(( :( :C

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#538) Dr. COPY. válasza sanzi89 (#537) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A HP szkennerek közül rengetegnek volt gondja az új iexplorerekkel. Úgyhogy a HP kiadott agy pach-et a problémára megoldására. Ez csak egy tipp a te esetedben, de azért nézz utána.

(#539) henesa


henesa
aktív tag

Üdv van egy c4480-as nyomtatóm Win 7 került fel és nem találok szolgáltatóközpontot a mit letölthetnék az xp-s meg a vistás drivert nem fogadja el nekem és nem tok szkennelni ez a nagy bajom valahol lehet találni szolgáltatóközpontot külön ?

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#540) Cool Hand válasza Dr. COPY. (#533) üzenetére


Cool Hand
tag

Beállításokban csak ilyet találtam, hogy: raszter tömörítés (3 opció): automatikus, legjobb minőség, maximális tömörítés.

Mindhárom beállítással 225megás nyomtatnivalót csinál egy 5 oldalas (oldalanként fél oldal fekete-fehér képpel) dokumentumból. 1 oldalra 42 megát csinál. Driver-t meg nem találok hozzá másikat. Próbáltam még mikor kézhez kaptam a nyomtatót egy univerzális driver-el, azzal tökéletesen működött, csak a driver nem támogatta a színes nyomtatást :/

Most legyen okos az ember...

(#541) guppy


guppy
őstag

Sziasztok!

Ma vettem 1 HP 4100 as nyomit, és sehogy sem tom megoldani h hálózaton nyomtatni tudjak rajta, a gépen amire feldugtam XP van nincs vele gond, de a többin 7 és nem tudom hozzáadni valami *.INF fájt keres.(Meg van osztva a nyomtató és látom is.)

(#542) Dr. COPY. válasza guppy (#541) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A drivert akarja telepíteni, de ha telepíted is a drivert nem biztos, hogy tudsz a win 7 gépekről nyomtatni, úgy, hogy az xp-n van megosztva. Elvileg ehhez a nyomtatóhoz kellett, hogy kapjál egy hálókártyát. Ha van akkor állíts be neki egy ip-t és ne a számítógépen keresztül oszd meg.

(#543) Dr. COPY. válasza Dr. COPY. (#542) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Két ötletem van még. Ha az Adobe programjából nyomtatsz akkor állítsd be, hogy képként nyomtasson. még a szöveges doksikat is. A másik, próbáld ki más színes hp, illetve más gyártó színes nyomtató driverét is.

(#544) Cool Hand válasza Dr. COPY. (#543) üzenetére


Cool Hand
tag

Itt az Adobe Reader-re gondolsz vagy van vmi köztes Adobe megoldás amire hivatkozol?

(#545) Dr. COPY. válasza Cool Hand (#544) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Igen az Adober Reader-re, illetve az Adobe Acrobat-ra gondoltam.

(#546) guppy válasza Dr. COPY. (#542) üzenetére


guppy
őstag

Köszi !

Nem kaptam hozzá hálókártyát, de tervbe van véve :)) , viszont addig ismeg akartam osztani vhogy h ne pen driveről kelljen másolgatni:(. Nincs esetleg vmi olyan oldl ahonnan le lehet szedni ezt a filet amit ő kér?

(#547) Cool Hand válasza Dr. COPY. (#545) üzenetére


Cool Hand
tag

Majd kipróbálom azt is max, sztem azzal majd vhogy azért boldogul. PDFCreator-al minden ilyen hasolnó doksit átnyomatok pdf-be aztán onnan nyomtatom, ha más lehetőség nem lesz színes képek nyomtatására :/
Egyébként fekete-fehér képeket az univerzális driver-el hihetetlen gyorsan nyom, a gyárival ugyanúgy szutykol...

Bár már nemtudom, honnan szedhetnék le drivereket, majd google segít :)

(#548) guppy


guppy
őstag

Még aniyt had kérdezzek h ez belemegy a nyomtatómba és gond nélkül tudom majd használni nem :) ? (HP LaserJet 4100)

(#549) Dr. COPY. válasza guppy (#548) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Alaposan nézz utána, hogy jó-e bele, mert pl ezen a hivatalos oldalon nem szerepel a felsorolásban.

(#550) guppy válasza Dr. COPY. (#549) üzenetére


guppy
őstag

Szia!
Kösz a segítséget de azt nem értem h a felsorolásban amit ő linkel peig ott van, még modell számszerint is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.