Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) hp2500cm válasza Upload (#599) üzenetére


hp2500cm
csendes tag

Az is jó, csak azt a többi program nem szereti...

(#602) Dr. COPY. válasza #32577792 (#600) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Biztos, hogy a dobon van sérülés? Vagyis, ha letörlöd róla a festéket, akkor a dob felületén látod a fizikai sérülést? Vagy csak a nyomtatás során összekeni azon a részen festékkel és ha letörlöd alatta tükörsima épp felületet találsz? A tonereket kompletten cserélted, vagy pakolásztad némely alkatrészt egyikből a másikba? A két dobon ugyanott jelenik meg a csík, vagy változik a helye? A nyomaton a csík egy hajszálvékony, folyamatos kontúros csík, vagy egy szélesebb sáv aminek a szélei kissé elkenődtek?
Ezekre a kérdésekre kellene a válasz, mert addig csak találgatni lehet.

(#603) #32577792 válasza Dr. COPY. (#602) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia

kompletten cserélten természetesen
az előző tonert tettem vissza, mert ott csak a szélé maszatol, erre rosszul emlékeztem

ha letörlöm a hengert, fizikai sérülés van rajta
a csík kb. 3-4 cm széles, és ahogy egyre többet használom, úgy rak egyre többet rá
tegnap szétszedtem (na ez azért túlzás) a nyomtatót, van ott egy szivacsos henger, azon is látszott az két csík, ami a toner dobján van.

(#604) Dr. COPY. válasza #32577792 (#603) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Az a szivacsos henger a leválasztó henger. A fizikai sérülésnek két oka lehet.
1 a leválasztó henger felsértette,
2 valami idegen tárgy (ált gémkapocs) került a gépbe és az okozta a problémát.
Az 1 es esetet kizárhatod, ha a leválasztó henger felületét végigtapogatva nem érzel sehol kemény érdes részt. Ebben az esetben a 2. lehetőség a valószínű. Alaposan vizsgáld meg a nyomtató belsejét, hátha megtalálod a bűnöst. Ha megtaláltad, vagy ha biztos vagy benne, hogy már nincs útban és nem okoz gondot, akkor a sérült dobot cseréld ki a a másik tonerből kivett dobra és kész.

(#605) Guruka


Guruka
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy HP LaserJet 6L nyomtatót, a problémám az, hogy nem tudom beüzemelni. Már kábelt cseréltem, de semmi.

Más: Nincs valakinek ötlete, hogy Win7 alatt hogyan tudom működésre bírni?

(#606) capafog23


capafog23
őstag

Lehet hülyeség de amióta újratelepített win7-re felraktam a nyomtató cuccait a hozzá kapott lemezről, sokkal több idő amíg feláll a rendszer. HP F2480

Nem tudom ezek közül mi kell kötelezően:
Hp customer paricipation program
Hp Deskjet F2400 all in one driver
hp imaging device functions
hp print projects
hp soulution center
hp update

(#607) Dr. COPY. válasza Guruka (#605) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A tesztoldalt, amihez nem kell számítógép ki tudod vele nyomtatni?

[ Szerkesztve ]

(#608) <Mateus>


<Mateus>
tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van hogy van egy HP PSC 2170-es típus (nyomtató és szkennelő)
olyan gondom van vele hogy nem akar szkennelni, azt csinálja ha bekapcsolom ugyebár csinál egy ellenőrzést, ami abból áll hogy egy kicsit a szkennelőt megmozdítja balra, majd utána visszahúzza az eredeti helyzetbe, ne mármost itt van a baj mert nem áll meg a jobb szélén, hanem menne tovább, és hangos kattogós hangot ad ki!olyan mintha nem érzékelné hogy nem bír tovább menni(már ha egyáltalán érzékeli valamivel is)

ha valakinek van valami ötlete mi lehet a gond szivesen várom

(#609) Guruka válasza Dr. COPY. (#607) üzenetére


Guruka
senior tag

Igen, a tesztoldal kijön belőle. :)

Azóta beszereztem egy másik gépet, amint WinXP van, de itt se nyekken meg a nyomtató. :( Pedig a kábel is már másik.

(#610) Dr. COPY. válasza Guruka (#609) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Ha nem használsz semmilyen átalakítót a nyomtató és a számítógép között, akkor alaposan vizsgáld meg a nyomtatón lévő csatlakozót, mert gyakran előfordul, hogy valami miatt arrébb teszik a nyomtatót és a megfeszülő kábel megsérti azt. Ha itt nem találsz sérülést, deformációt, akkor forrasztgasd át nyákot.

(#611) gabesz78 válasza <Mateus> (#608) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Először is szedd szét és tisztítsd ki a szkenner egységet a készüléken. Az üveglap belsején ahol a szkenner kocsi alaphelyzetben áll, van egy fehér csík ezt kell megtörölni, illetve a magát a szkenner kocsit kell, kiszedni, szétszedni és a tükröket megpucolni. De a tükröket semmiképp ne szed ki a helyükről mert azt vissza az életbe nem rakod. Javaslom a fülpálcikát és Clin ablaktisztítót a művelethez. Általában 90%-ban segít a fenti művelet a problémán.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#612) <Mateus> válasza gabesz78 (#611) üzenetére


<Mateus>
tag

köszi a választ, mondjuk jobban örültem volna ha egy kicsit előbb adod az ötletem mert már szétszedtem egészen a fehér csíkig, tehát a szkennelő fejig, csak szerdán összepakoltam :D

majd írok szerdán hogy mire jutottam :)

(#613) Guruka válasza Dr. COPY. (#610) üzenetére


Guruka
senior tag

Végül kiderült, hogy a kábel a szar. Az új is amit vettem. :) Visszamentem a sráchoz, akitől vettem és adott egy olyan kábelt, amivel nála is működött. :)

(#614) kampoo


kampoo
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap töltöttem egy HP 12A tonert. Van egy kis gáz vele, mégpedig, hogy szorul, a nyomtató nem bírja hajtani. 100 g port töltöttem bele, tehát nem töltöttem túl. Sejtem, hogy a probléma az lehet, hogy a dobot és a lehúzólapot egyaránt tisztára töröltem, és nem kentem be semmivel. :W Nem tudjátok véletlenül, hogy milyen kenőanyagot lehet használn? Az eredeti toneren belül ezeken a helyeken valamilyen fehér zsírszerű anyag van. Köszönöm szépen.
Üdv:

Kampó

(#615) Dr. COPY. válasza kampoo (#614) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Hintőport, vagy magát a festéket használd úgy, hogy egy papírra kiszórsz belőle és a gumi szélét végighúzod rajta, majd a felesleget lefújod. Ezután rakd a helyére a gumilapot és a dobot addig forgasd kézzel a gumilappal szembe, amíg könnyen nem jár.

(#616) <Mateus> válasza gabesz78 (#611) üzenetére


<Mateus>
tag

hello!

kitisztítottam a fehér csíkot, és a tükröket a helyzet változatlan:S

(#617) Dr. COPY. válasza <Mateus> (#616) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Van benne egy un home position sensor amit egy végálláskapcsolónak is fel lehet fogni. Amíg a szenzor nyitott állapotban van addig működik a szkenner mozgató motor. 4 hiba lehet:
1 rossz a szenzor,
2 még a szenzor előtt megakad valamiben a szkenner,
3 kimozdult a helyéről a szenzor,
4 erről nem írok, mert ha ez a hiba akkor dobd ki a gépet.

(#618) kampoo


kampoo
csendes tag

Sziaztok!
Tudom, hogy nem témába vág a dolog, de bátor vagyok és megkérdezem: A HP szkennerekbe 3770- be milyen izzó való, és hol lehet beszerezni, és KB. mennyibe fáj az ára? :Y

Köszönettel:

Kampó

(#619) André77


André77
csendes tag

Üdv. mindenkinek. Kellene egy kis segítség. Van egy HP PSC 2355-ös készülékem,ami
most meghalt. A következő hiba kódokat Írja ki,már ha hajlandó bekapcsolni,és nem fagy
le program betöltés közben.: Error:0x88108508 1:1w, Error:0x88108060 1:???????,
Error:0xb9000093 165:hw_interrupt_hwv2.c.Hát röviden ennyi,ha tuja valki hogy ezek
mit jelentenek,és hogy javítható-e a kügyü azt megköszönném ha megosztaná velem. :)

(#620) Lotusz


Lotusz
tag

udv, egyik naprol a masikra azt irja a hp c5280-am, hogy 'nyomtatopatronok. (felkialtojel) lasd a nyomtato dokumentaciojat'
a szervizkonyv alapjan elvegeztem a dolgokat amiket ajanlottak (patron ki-be rakas, desztilalt vizzel megtisztitani az erintkezo rez feluleteket stb) de semmi.
volt mar ilyen vkivel? uj patront kell vegyek vagy esetleg uj nyomtatot? :F

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#621) creativehun


creativehun
csendes tag

Nincs valakinek tippje,hogy hol lehetne HP PSC 2175 tipusu nyomtatóhoz keyboard flex kábelt venni??

(#622) vikus76


vikus76
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Hp psc 1410-es nyomtatóm, kb 6 éves. Utángyártott patronokat veszek bele az utóbbi időben. Eddig semmi gond nem volt, de a legutóbbi patron csere után mindíg kiírja, hogy hiba a nyomtatópatronnal. Volt itthon másfajta utángyártott is (bontatlan) beletettem, de még mindíg ez a hibaüzenet. Lehet, hogy tönkrement a nyomtató? A szervízes (HP) persze azt mondta vegyek bele eredeti patront. Én már erre is hajlandó lennék, de ha ezzel sem fog működni akkor kidobtam 7000 ft-ot a patronra? Köszi a segítséget!
Sziasztok!
Viki

(#623) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

szevasztok!

adott egy HP Designjet 110 plus nyomtató. a problémám az, hogy nagyon "fakó" nyomatot készít amivel már az őrületbe kerget! nem e tudtok valami megoldást erre? én esetleg egy másik (lehetőleg postscript-es) driver-re gondoltam, de nem igazán találkoztam ilyennel...
ötlet? (tinták gyáriak)

thx.

(#624) HpTomi válasza vikus76 (#622) üzenetére


HpTomi
csendes tag

zsíroldó folyadékos puha papírral kell megtörölni a patron és a printer érintkezőit. Esetek 99%-ban a patron a rossz

(#625) GSRrider


GSRrider
csendes tag

Sziasztok!

Esetenként kell néha faxolnom, szkennelni és nyomtatnom vagy másolnom valamit.
Egyáltalán nem rendszeresen.
Eddig a bevezető..... :)
Szóval kicsi pénzért beruháztam egy tökéletes állapotú HP Officejet 4255-re.
Minden nagyon jó.... 1 dolgot kivéve!

Letöltöttem a többféle (alap, full stb....) driver&software programot hozzá a HP honlapjáról. Meg egy reg-es javítást is, ami javítás hozzá.

Szóval bármelyik programot próbálom telepíteni nem megy fel, vagyis végez, de nem lesz "HP irányító" ikonom, de még a start menüben sem találom.
Fél napot eljátszottam már vele, de semmi.
A szkennert pedig nem tudom anélkül használni, azt hiszem.

Tud valaki valami megoldást erre vagy dobjam ki az ablakon? :DD
(Tudom, meg sem kellett volna venne..... nem szándékoztam HP-t venni, ki is néztem egy Canon-t, de az nem tudott faxolni..... na és a HP ára is igen jó volt....)

Kösziiii :R

-= Az óceánban több repülőgép található, mint tengeralattjáró az égen. =-

(#626) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok van egy F4100am amihez olyan progit keresnék amivel scannelni tudnék még pedig úgy h ami rajta van scanner gomb azt használná.Már mint több könyvet kéne beszkennelnem és úgy akarnám h megnyomom a gombot ö beszkenneli és automatán elmenti és nem kéne 1esével gép meg a scanner között rohangálnom.
Leszedtem ezt: DJ_AIO_NonNet_Full_Win_WW_130 Win7 alá feltettem de nem indul vmi hiba miatt. Meg próbáltam a notimon is ott OSX van, ott már működik a szkenner szoft csak ott meg nem reagál a scanner gombra csak a led villog kb 5x és ennyi más nem történik.
Vmi más programot/ 5letet tudnátok mondani? Előre is köszi

(#627) gades


gades
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy F2480-as nyomtatót.Felraktam az XP-re de sajnos nem akar nyomtatni! Csak az üres papír jön ki a gépből.Mi lehet a gond vele? Légyszi segítsetek.

(#628) zka67 válasza gades (#627) üzenetére


zka67
őstag

Levetted a patronokról a zárófóliát?

(#629) gades válasza zka67 (#628) üzenetére


gades
csendes tag

Persze levettem.Másoltam is vele.

(#630) zka67 válasza gades (#629) üzenetére


zka67
őstag

Akkó nemtom :(

(#631) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok!

Erre van valakinek valami ötlete, hogy miért nyomtathat így egy HP 1015-ös?

[link]

(#632) zka67 válasza vepe (#631) üzenetére


zka67
őstag

Több oka is lehet:

- Nem tudja feltölteni a képhengert a megfelelő potenciálra. Túl sokat volt napfényen, öreg a képhenger, alacsony a töltőfeszültség.
- Nem viszi át a papírra az összes tonert. Alacsony a transfer unit feszültsége és/vagy a törlőkés elkopott, elmozdult a helyéről.

Mivel ennél a nyomtatónál a cartridge-ben van majdnem minden egység, próbáld ki egy új cartridge-el. Ha azzal is ugyanez a jelenség, akkor nagy valószínűséggel tápegység hiba. Ha utántöltöttet használsz, akkor 99% hogy öreg a képhenger, vegyél bele egy újat vagy vidd vissza.

(#633) xuldar válasza zka67 (#632) üzenetére


xuldar
őstag

A "túl sokat volt napfényen" és az "öreg a képhenger" verziókat elvetném, ugyanis egy sötét kamrában a dobozában rendesen becsomagolva pihent a nyomtató jó ideig, majd másfél hete nyomtattam vele egy hibátlan tesztoldalt. A toner gyári HP, nem utántöltött. A szállítás szakszerűen, a dobozában, az alján történt, nem forgattam ide-oda. A nyomtató összesen 1,5 vagy 2,5 tonert használt el eddigi élete során, nem volt agyonhasználva. A tápot nem tudom, esetleg a tápkábel lehet hibás? A próbanyomtatásnál másikat használtam, nem a dobozban lévőt.
Más ötlet? Én is kíváncsi vagyok, mi lehet a probléma.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#634) xuldar válasza vepe (#631) üzenetére


xuldar
őstag

PM akart lenni, majd később megírom újra.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#635) zka67 válasza xuldar (#633) üzenetére


zka67
őstag

Nem, nem a tápkábelre gondoltam, hanem a nagyfesz részre. De amit leírtál, azok alapján a cartridge-el (továbbiakban legyen toner) lesz a gond.

- Azt írod, hogy másfél hete egy másik tonerrel kifogástalan oldalt nyomtattál.
- Azt is írod, hogy ez a toner sokáig állt a dobozában becsomagolva.

Nekem ebből az jön ki, hogy vettél (vagy kaptál) egy alig használt nyomtatót, amit kipróbáltatok egy másik tonerrel. Most pedig betetted azt, amit adtak hozzá és ezzel gond van.

Amit most beletettél, azt te vetted, vagy adták hozzá? Eredeti, bontatlan csomagolásba volt, vagy már fel volt bontva? Mennyi ideig állt a pincében? Van-e lehetőséged másik tonerrel kipróbálni?

(#636) gades


gades
csendes tag

Miért nem ismeri fel az Xp az F2480-as nyomtatót mikor gyári Cd-ről lett felrakva? Kéri hogy a kábelt csatlakoztasam és utána semmi nem történik.Már újra telepítettem vagy 4-szer,de nem változik.Van erre valami megoldás?

(#637) zka67 válasza gades (#636) üzenetére


zka67
őstag

Remélem bekapcsoltad a nyomtatót! :D

Lehet, hogy rossz a kábeled, rossz az usb portod, rossz a nyomtatód.

Először próbáld meg másik kábellel (ha nincs otthon vegyél egyet nem olyan drága és sose árt ha van otthon). Ha nem változik semmi, akkor másik usb porton próbáld meg, de ne a közvetlenül alatta/felette levőben, hanem másik hub-on. Ha így se megy, akkor vidd vissza oda, ahol vetted.

Az usb portodat letesztelhetnéd egy pendrive-al pl. hogy jó-e.

Ugye nem úgy telepítetted fel, hogy be volt dugva a kábel? (elvileg úgy nem is engedi...)

(#638) vepe válasza zka67 (#635) üzenetére


vepe
senior tag

Megoldódott a probléma...Hp-szervizben ki lett szűrve a hiba, ami a következő volt:

A gyári Hp toner törlőkése (azt hiszem jól mondom), nem megfelelően végezte a dolgát, tehát ezért nyomtatott a gép azzal a tonerrel szellemképesen...

A másik utángyártott toner pedig festékhiányosan nyomtatott (szervizes szerint ennek az oka, hogy nagyon régi és nem a legjobb minőség)...állítólag ilyenkor egy lehetőség van, megpróbálni felrázni benne a port, de az sem segített...

Ezek után a hp-nél egy gyári tonerrel ki lett próbálva a gép, ami azzal már hibátlanul nyomtatott...szóval egyértelműen a tonerek voltak a ludasok...
egyébként most vettem bele egy utángyártott tonert, azzal is szépen megy már a masina...

(#639) zka67 válasza vepe (#638) üzenetére


zka67
őstag

Nem kell ám eldobni a tonereket! Viszonylag sötét helyen szétszeded őket, (mondjuk világosban kezdheted a festékhiányossal, annak úgyis mindegy) és a törléshibásból átrakod a képhengert a festékhibásba. Meg a tonert is átöntheted bele, ha kevés van benne. Aztán egy ecsettel leporolod kívül faszányosan, elmész kezet mosni és van egy "új" tonered.

Mindezt óvatosan csináld, hogy minél kevesebb toner hulljon ki és ne prüszkölj közben! :D Sok-sok újságpapírt tegyél alá.

Nem kell félni tőle, a developer por (fémreszelék) ottmarad a mágneses rúdon, a toner meg mezei műanyagreszelék. Ha jól emlékszem (rég csináltam már utoljára) csavarhúzók (csillag meg lapos) kell hozzá (a lapossal le tudod szedni a zégergyűrűket) meg egy fogó (amivel visszateszed). Ha belejössz, ötperces munka.

[ Szerkesztve ]

(#640) stradiero válasza Win-T (#426) üzenetére


stradiero
csendes tag

Sziasztok.

Kicsit régi már a téma amit felelevenítek, de nekem is hasonló hibám van:

http://prohardver.hu/tema/nagy_hp_nyomtatok_topicja/hsz_426-426.html

"- Elkezd nyomtatni, de a dokumentum első oldalát nyomja csak ki majd megáll a felső led villog, a dokumentum bent marad a nyomtatási sorban
- Nem kezd el nyomtatni, a felső led villog, a dokumentum bent marad a nyomtatási sorban
- Nem kezd el nyomtatni, a dokumentum megjelenik a nyomtatási sorban, majd el is tűnik mintha kinyomtatta volna"

Erre anno érdemben nem tudom volt e megoldás, mert egyszer csak félbeszakadt a beszélgetés.Ha valaki tudna rá kérem ne tartsa magába :)
Köszi

(#641) HpTomi válasza stradiero (#640) üzenetére


HpTomi
csendes tag

meg kéne nézni nincs e új driver: www.hp.hu
a régit leszedni, újra telepíteni

(#642) stop


stop
aktív tag

egy kis segítséget kérnék,

deskjet f2280 tip. nyomtató gyári lemeze vistáig van...

a hp oldalról pedig nem tudom letölteni a win7-hez való drivert.

honnan tudnék egy drivert szerzni win 7 alá?

előre is kösssz

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#643) zka67 válasza stop (#642) üzenetére


zka67
őstag

Rákeresel erre: hp deskjet f2280 driver windows 7, és nagyjából az első találat ez: [link]

(#644) stop válasza zka67 (#643) üzenetére


stop
aktív tag

köszönöm, ezt én is láttam, de nem működött..
azóta találtam egyet ami most jónak látszik, de mégegyszer kösssz

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#645) zka67 válasza stop (#644) üzenetére


zka67
őstag

Nekem működik.

(#646) karczt


karczt
csendes tag

Sziasztok,

A következő problémám van egy HP LaserJet M1120-as nyomtatóm, csak eredeti HP kellékanyagokat veszek hozzá. Egy tonerral a leírás szerint 2000 oldalt lehet nyomtatni.
Kb a toner felénél, a nyomtató elkezd csíkosan nyomtatni,mintha kifogyna a toner, de ha megnézem még a szoftver azt mutatja hogy félig van. Eleinte azt gondoltam biztos rossz a toner, de már zsinórbe ezt csinálja a 3. tonernál is.

Van valakinek esetleg valami ötlete mitől van ez?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
FB

(#647) zka67 válasza karczt (#646) üzenetére


zka67
őstag

Ilyenkor egy kicsit meg kell rázni oldalirányba a tonert

(#648) karczt válasza zka67 (#647) üzenetére


karczt
csendes tag

köszönöm szépen, megpróbálom!

(#649) karczt válasza zka67 (#647) üzenetére


karczt
csendes tag

megcsináltam amit javasoltál, megráztam oldal irányba párszor. pár oldalt kinyomtatott tökéletesen, aztán megint kezdte a függőeges csíkozást.. :(

(#650) zka67 válasza karczt (#649) üzenetére


zka67
őstag

Akkor bizony ki van fogyva a toner. A leírás szerint, ha jobban elolvasod, eco módra adják meg a tonerkapacitást, úgyhogy jogos, ha normál módban nyomtatsz vele.

De a kifogyott kazettákat ne dobd el, hanem töltesd meg, még 3-4 töltést ki kell bírnia a képhengernek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.