Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

hogyan kell cszkennelni diát???
valahogy csupa feket minden a szkennelem tudja meg minden berakom beállítom de csak csupa fekete......
hp scanjet 3770

[Szerkesztve]

(#102) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Plz segísetek.

Most szeretnék multifunkciós cuccost venni. Ezt néztem ki:

OfficeJet PSC1350 multifunkcióskészülék

Vajon ehhez lehet utángyártott patronokat kapni? Mennyibe kerülhet?
Illetve esetleg utántölteni a patronját?

less qq more pewpew!

(#103) McCracken válasza MarKoo (#96) üzenetére


McCracken
tag

Sziasztok!

Van valakinek psc 1350-es HP nyomtatója?

Én most vettem egyet de a driver lemez amit hozzá adtak hibás.
Letöltöttem a HP oldaláról is de az is rossz.... :(

Kb 40%-os telepítettségnél ad egy hibaüzenetet, majd közli, hogy a telepítés sikertelen és törli magát.

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#104) ViZo01


ViZo01
csendes tag

Hali!
HP Laserjet 4L-e nyomtatóhoz keresek alkatrészt. A pontos nevét nem tudom a dolognak, ezért körülírom :). A nyomtató hátulján van egy kivehető rész ami hővel égeti a papírra a nyomtatni valót. Ezen a kivehető cuccon van egy hőálló anyagból készült fóliahenger. Erre lenne szükségem. Szervízbe külön nem lehet venni ezt a hengert csak kompletten az egész hátsó résszel, amit szivem szerint kihagynék. Remélem valamilyen szinten érthető volt. Segítséget előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

(#105) Gee-Bee válasza ViZo01 (#104) üzenetére


Gee-Bee
tag

Fusing film vagy teflon sleeve a neve. De hivatalosan tényleg nem külön alkatrész.Attól még lehet szerezni, beszélj szervizekkel. A teljes hátát nem kell különben kicserélni, elég csak a Fuser roller assembly-t kicserélni. Ebben benne van a heating element (fűtőelem) és a film, rendelési száma: RG5-0679-000CN. De a cserét inkább bízd szakemberre...
Bővebben: link

�%-12345X

(#106) mikk2000 válasza canga2 (#98) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia!

Szerintem Epsonnál ne gondolkodj utántöltésben.
Itt ugyanis a fej nem cserélődik a patronnal, illetve hozzá sem férsz tisztítás céljából. Mintha olvasgattam volna olyat hogy ráadásul az utángyártott patron (az epsonnal különösen) szépen tönkreteszi a fejet (amit ügye nem tudsz cserélni).
Én R200-at vettem, mert a kártyáról közvetlen nyomtatás (R300) kicsit hülyeség, egyelőre működik, mondjuk nem tetszik hogy a Verbatim nyomtatható CD-re úgy nyomtat, hogy nem vízálló, és akár ujjal is elkenődik ha nem veszed a festéket minimumra. Viszont akkor a feketéből akár szürke lesz..
A legjobb minőségű legtartósabb papírjára amire a legtöbb évet garantálják (color life) szintén úgy nyomtat hogy a víz lemossa.

Röviden ennyi, HP-t semmiképp nem akartam venni, 3 db HP járt nálm de szériahibások voltak...nagyon gyengusz cég a HP, nem 3 méter széles arccal kéne marketingelni, hanem tenni valamit azért hogy felkapaszkodjanak a gödör aljából és elkezdjenek valami minőséghez hasonló dolgot művelni, kirúgni a sok szarházi semmirekellő alkalmazottat és olyanokat felvenni akik értenek ahhoz amit csinálnak. Sajnos minél nagyobb egy cég, erre annál kevesebb az esély...

(#107) Alex91 válasza canga2 (#98) üzenetére


Alex91
félisten

Canon...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#108) ViZo01 válasza Gee-Bee (#105) üzenetére


ViZo01
csendes tag

Köszi a segítséget! A teljes hátsó cserére azért gondoltam, mert egy szervízbe mondták hogy kompletten tudják cserélni 30 rongyért, de akkor próbálkozok másnál hátha jobban állnak hozzá. Mostmár van fogalmam róla mit keresek nem tudnak annyira lehúzni :). Mégegyszer köszi!

(#109) bdav


bdav
őstag

a sebességükön kívül milyen jelentős különbség van a photosmart 7450 és adeskjet 5740 között? áruk is közel van egymáshoz, a photosmart olcsóbb, az jobban fogyasztja a festéket? általános használatra melyiket javasolnátok inkább? (esetleg hasonló kategóriában - árban valami más gyártótól?)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#110) Egon


Egon
nagyúr

Nyomtató vásárlásán töröm a fejem. Perpill. két jelölt van: HP 7260 és 5150. Melyiket válasszam? Esetleg más márka, más típus is szóba jöhet (bruttó 20K körül). Általános felhasználásra kell (fotókat is nyomtatnánk rajta).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#111) Egon válasza Egon (#110) üzenetére


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#112) atuci válasza Egon (#110) üzenetére


atuci
senior tag

Nekem 7260-as van, nagyon szépen nyomtat fotókat, gyors, halk és kis helyet foglal. Jó a kártyaolvasó része is. Szóval bejött nekem.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#113) Egon válasza atuci (#112) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi.
Még várok véleményeket...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#114) Thunder78


Thunder78
senior tag

Én a cégbe az alábbi HP-kat használom:
- HP Color LaserJet 1500
- HP Color LaserJet 5550 (A/3)

A többi lézernyomtatónk OKI.
Egyébként szerintem nem rosszak, bár az 1500-asnak érdekes csattogós hangja van, amikor cserélgeti a tonereket. Az 5550-es viszont már nagyon eltalált. Nem túl hangos és elég gyors. Egy közepes méretű munkacsoport is jól tudja használni ... legalábbis nálunk.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#115) Egon


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#116) sd90


sd90
csendes tag

Hali mindekinek!
Nem találtam a fórumokban ilyen témájú problémát.A problémám a következő lenne:HP 3520-as nyomtatóm van.Amikor a patronokat utántöltöttem ugyanolyan alacsonyan jelezte ki a tintaszintet,mint azelőtt volt,ahogy töltöttem volna bele. Azt tudom,hogy a patronnak van egy száma azt tárolja el a nyomtató. Ahoz,hogy telének (mintha új lenne) ismerje fel,ki kellene törölni ezt a számot.Melyik fáljban tárolja ezt a számot?

'' Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj nincs ki észrevegye fájdalmad,ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani...''

(#117) electrician


electrician
tag

Ezt az irományt betettem a 3550-es topicba, de hátha itt nagyobb sikerrel várhatok választ.:

Nekem is egy ilyen szerkezetem van. Most nekiállt kiabálni, hogy üresek a patronok.

Kérdéseim, hogyan lehet utántölteni -ha lehet- a patronokat (színest és a feketét). Van-e erre gyári vagy erre való szett esetleg valamiből kell csinálni Mit kell tenni a patronokkal, mivel nem látok rajta lyukat csak valami olyasmit az alján a feketén (ezt kell felszúrni?), de a színesen 3-nak kéne lenni és ott is csak egy olyasmi van. Esetleg a tetejét leszedni?

Feljebb írták, hogyha újrtelepítem a nyomtatószoftvert újraindul a tintaszint. Én ezt töltés nélkül kipróbáltam csak úgy, de újra üresnek jelzi a sajátomat.

sd90 !

Ha már töltöttél patront elmondhatnád a menetét a kérdéseim fent vannak. Ebben 27 és 28-as fej van. Köszi.

(#118) sequator


sequator
senior tag

az vajon mitől lehet, hogy a full vadonat új tonerre azt mondja, hogy 20%nyi festék van benne?? HP 2300n a delkivens.

Sautia

sequator

(#119) electrician válasza sequator (#118) üzenetére


electrician
tag

Talán ha a géphez adták lehet, hogy nincs tele.
A saját esetemben sem hinném, hogy kifogyott volna, mert annyit nem nyomattam mégis üresnek jelzi.

Ja és UP a 117-es hsz-hez!

(#120) sd90


sd90
csendes tag

Nagyon egyszerű utántölteni a patront. Először is az utántöltő szetten MEG KELL nézni,hogy fel van-e tüntetve rajta a nyomtatónk tipusa! A szett (fekete) tartalma általában:20-40ml(vagy még több) több műanyag tartókba elosztott tinta.Olyan mint az injekció,csak nagyobb az átmérője.A tetejére rá kell illeszteni a tűt és a szetthez mellékelt rajzon látható módon óvatosan bele kell NYOMNI a tintát a patronba.(Adnak hozzá egy műanyag tartót is,amibe beleillik a patron.) Én azokat a szetteket szeretem amihez mellékelnek egy másik injekciós fecskendőt,és a tartó alsó gumiján keresztül meg lehet szívni a tintát át a nyomtatófejen.Ez félig beszáradt fejen esetén jöhet jól.A patront utána mindig desztillált vizes papírzsebkendőre szoktam állítani egy pár másodpercre majd szárazzal nagyon óvatosan leitatni a felesleges tintát.A szines utántöltésénél a legfontosabb,hogy MAGÁTÓL kell a tintáknak belefolynia a patronba.A szineket a megfelelő lyukakba kell tenni (rajz van mellékelve a szettben).Egyébként ugyanolyan injekcióstűs megoldás a szines utántöltő is.

[Szerkesztve]

'' Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj nincs ki észrevegye fájdalmad,ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer fingani...''

(#121) ViZo01


ViZo01
csendes tag

Hello!
Keresnék HP Laserjet 4L nyomtatóhoz fuser filmet. Bővebben: link
Előre is kösz!

(#122) Nor-bika


Nor-bika
csendes tag

Sziasztok!

Tud vki drivert a Hp Apollo p-2100u nyomtatóhoz ami xp alatt is fut?
Én találtam már drivert a neten, de xp alatt állandóan hibát jelez telepítés közben és nem tudom használni.
A segítséget előre is köszönöm!:F

(#123) almi


almi
senior tag

Sziasztok!Létezik olyan progi HP nyomtatókhoz ami kiírja hogy meddig van a patron??HP PSC 750 es nyomtatóról lenne szó!

(#124) noren


noren
tag

Valami nagyon érdekellne...

mégpedig hol lehet kikapcsolni a HP nyomtatókban azt a funkcíót hogy figyelje a a fekete és a szines pattonok szintjét...?

noren

(#125) almi válasza noren (#124) üzenetére


almi
senior tag

Nekem meg pont ez kéne:)
Milyen a nyomtatód?Miért akarod kikapcsolni ?

(#126) noren válasza almi (#125) üzenetére


noren
tag

vettem mindenféle feltöltő készletett..!

amit annak rendje és modja szerint feltöltöttem..úgy ahogyan azt kell..!

az üzletben felhivták a figyelmemet arra hogy kapcsoljam ki ezt a szolgáltatást mert hiába töltöm meg akkor is azt irja ki hogy üres..(

és ez igy is van:(

a nyomtató HP 7450

noren

(#127) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Szerintem a hp nyomtatók nagyon rosszak, és drága beléjük a patron. Volt egy deskjet 610 C-m rengeteg baj volt vele.
Az epson jobb.

(#128) noren válasza (Kolombusz) (#127) üzenetére


noren
tag

csesz...

nem a véleményedet kérdeztem hogy mi a jobb hanem hogy mit hol kell kikapcsolni..!

nem zavar...!!!!

noren

(#129) almi válasza noren (#128) üzenetére


almi
senior tag

Enge meg az érdekel hogy van -e olyan progi gépen hogy kijelzihogy meggig van a patron?

(#130) (Kolombusz) válasza almi (#129) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Elméletielg a nyomtató driverének tudnia kellene, de csak az újbbak.

(#131) almi válasza (Kolombusz) (#130) üzenetére


almi
senior tag

Hát ezt a DRIVERT NEM LEHET FELTENNI xp ALÁ :(

(#132) csemberlen


csemberlen
őstag

Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy otthon használok egy hp 1000-es nyomtatót, és még az első toner van benne 1,5 éves már nem garis.
A gond, hogy a nyomtatásnál plussz pöttyöket illetve 2-3 mm átmérőjü szabálytalan testeket is ''kinyomtat'' a gép halványan.
Mindig ugyanoda mindig ugyanolyan formájut. Mi lehet a baja?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#133) noren


noren
tag

na mi van...?

nem tudja senki megmondani hogy lehet kikapcsolni a nyomatókban hogy nem mérje a tintaszintet...?

noren

(#134) almi


almi
senior tag

Nah és valaki hogy hogy lehet bekapcsolni?:)

(#135) Gee-Bee válasza csemberlen (#132) üzenetére


Gee-Bee
tag

A plusz pöttyök lehet sokminden, kérdés, hogy milyenek?
-fehérek (havazás)
-feketék
-szabályos aprók
-kicsik, de van alakjuk

A szabálytalan test 90%-ban a fuser (beégető). Tipikusan az okozza, ha valaki pl olló segítségével szedi ki a beragadt papírt, vagy összetűzött lapokra nyomtat. Jobb esetben csak kosz, pl feltapadt cimkedarab, párizsi, stb. Próbálj belesni, bár nem könnyű. Azt nem javaslom, hogy szedd szét, de ha úgy döntesz mégis, akkor óvatosan,

 bal burkolat, jobb burkolat, hátlap, bal felül egy csavar jobb felül másik (a fogaskereket el kell forgatni, hogy a lukon áttalálj), drót óvatosan széthúz és kinn is van. 

�%-12345X

(#136) csemberlen válasza Gee-Bee (#135) üzenetére


csemberlen
őstag

Szabálytalan fekete pöttyök ,körök, de szabályosan ismétlődnek.
A hengeren is látszódik némi pötty, azt mondták, hogy valószinű cserélni kell a hengert.

[Szerkesztve]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#137) noren


noren
tag

Ámbátor hülyeég ujra megkérdeznem...mert válasz az nem nagyon volt idáig sem...nos

mit és hol és hogyan lehet kikapcsolni a HP (7450) nyomtatóknál azt a funkciót hogy ne nézze a tinta mennyiségét....?

noren

(#138) Gee-Bee válasza csemberlen (#136) üzenetére


Gee-Bee
tag

Melyik hengeren látszik?
-A beégető (papír szemszögéből) alsó hengere tényleg henger, de azon nem baj ha pöttyök vannak, mert a lap aljával érintkezik
-A (papír szemszögéből) felső henger áll, és egy fólia van körülötte, ami forog, itt gáz a lyuk meg a folt, de cserélhető csak a fólia is (fusing film)
-A toner képalkotó hengerén is lehetnek gondok, de az addig garos, amíg van benne festék
Több henger nincs.

�%-12345X

(#139) csemberlen válasza Gee-Bee (#138) üzenetére


csemberlen
őstag

Én csak egy hengert látok ezen, amin van egy műanyag fogaskerék, és zöldes-kék szinű.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#140) Gee-Bee válasza csemberlen (#139) üzenetére


Gee-Bee
tag

Az a tonerkazetta Imaging Drum-ja. Vidd vissza oda, ahol a nyomit vetted és próbáld kicseréltetni. Persze csak akkor, ha nem te okoztad rajta a hibát és még van benne festék.

�%-12345X

(#141) csemberlen válasza Gee-Bee (#140) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát a nyomi nem garis már, és a toner egy utántöltött dolog, lehet, hogy kibirom így, aztán veszek új tonert.
Köszi a segítséget.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#142) Gee-Bee válasza csemberlen (#141) üzenetére


Gee-Bee
tag

A nyomtató garija nem lett volna gond, ehhez az nem kell, de az utántöltött tonert tényleg nem fogják becserélni, hacsak nincs jó rábeszélőképességed.

�%-12345X

(#143) dat


dat
senior tag

Van egy eladó tonerem HP Laserjet 4-hez. Vadonatúj, nincs kihúzva a ''védőfólia''. Akit érdekel, mail.

(#144) falke válasza noren (#137) üzenetére


falke
csendes tag

Szia!

Én is ilyen nyomtatot szeretnék venni (HP7450), de amit írtál az elkeserített, rossz lenne ha nem lehetne utántölteni. Ha megtudsz vmit kérlek, üzenj, köszi.

(#145) noren válasza falke (#144) üzenetére


noren
tag

tudok bizony pár dologot ha érdekell mesélek neked mailban...!:)

noren

(#146) noren válasza falke (#144) üzenetére


noren
tag

ja és hidd el jó választás csak okosan kell mindent csinálni..!

Ja és ide ebbe a Fórumba nem kell irogatni mert a kutya sem válaszol...!

mint az elöbbiekben irtam küldj mailt és mesélek neked mit hogyan és tippek meg trükökk...vannak:)

noren

(#147) almi


almi
senior tag

SEnki semmit?Nem tud valako olyan progit ami kijelzi a nyomtatópatronok tartalmát?:)
kicsit hülyén fogalmaztam de ez van.

(#148) noren válasza almi (#147) üzenetére


noren
tag

mint irtam kicsit feljebb

ide felesleges irogatnod mert a kutya sem válaszol...!

én vagyok a másik oldal..

aki nem akarja hogy látszodjon a tintaszint...!

igy fogunk bután meghalni..!

mert te tudni akarod hogy mennyi

én meg nem...!


de választ azt nem kapunk rá.....sajna...!:(

noren

(#149) almi válasza noren (#148) üzenetére


almi
senior tag

Hát hallod igazad van!Akkoir mind 1.Kiveszem megrázom és megsacolom hogy mennyi van bene.Manuális megoldás :D

(#150) Zeerocool


Zeerocool
csendes tag

Hellosztok

Van egy HP Deskjet 656c nyomtatóm. Van benne egy új eredeti színes, és egy működő (kipróbáltam máshol) utángyártott fekete patron. A probléma az, hogy bármit állítok be, nem hajlandó a fekete patront használni, így a színes tintából keveri a feketét, ami -nekem legalábbis- nagyon drága játék. Tudtok valami megoldást a problémára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.