Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) jndno88 válasza zka67 (#850) üzenetére


jndno88
csendes tag

sajnos nem ez, mert mozognak könnyedén. viszont egyszer körbeforgattatom a tonereket, kiszedem, és többször már nem forgatja. hiába nyomom, nem reagál. csak villog valamelyik toner led-je, vagy a zöld (go) gomb, de nem forgat. ha megnyomom a go gombot, akkor elkezd folyamatosan minden led kigyulladni, mint amikor tesztel, de semmit nem csinál :S

(#852) delphinium válasza V.Zoltán112 (#848) üzenetére


delphinium
tag

Vagy veszel egy wifis routert, vagy usb-vel telepíted és megosztod a hálózaton (de akkor minek vettél wifis nyomtatót :-). Vagy ha csak egy gépre kell akkor elvileg lehet Ad-Hoc módon, wifin telepíteni, de ez csak valóban ideiglenes megoldás.

(#853) delphinium válasza jndno88 (#851) üzenetére


delphinium
tag

Néha egy-egy perces áramtalanítás csodákra képes. Ha nem sikerül, hívd a vevőszolgálatot 06 1 382 1111 talán tudnak segíteni, vannak ott mérnökök is.

(#854) rita7107 válasza jndno88 (#851) üzenetére


rita7107
aktív tag

Nem lehet hogy a dob egység ledje villog?
Mert ebben a nyomtatóban van egy dob egység is....

(#855) jndno88 válasza rita7107 (#854) üzenetére


jndno88
csendes tag

nem, nem a dobegység villog.

(#856) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Van egy HP 3816-os nyomatóm.
Mivel Win7-et használok a gép HP DeskJet 970Cse-nek látja.

Kérdés:
Hogy tudom megnézni a tintaszintet?
Tölthetőek-e a patronok? ( HP 15 és HP 78 )
Mit és hogy kell tisztítani benne?
Egyébként szépen végzi a dolgát.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#857) #04441088


#04441088
törölt tag

Üdv.
Vettem egy HP nyomtatót. Feltelepítettem a hozzá kapott szoftvert(HP Szolgáltatóközpont) és az a helyzet, hogy amikor el akarom indítani ezt a Szolgáltatóközpontot, akkor egy új ablakbakban el kezd tölteni a HP Solution Center, aztán a végén csak egy fekete képernyőt látok. Mitől, miért lehet ez? Újratettem már párszor. :R

(#858) Blabcsi válasza #04441088 (#857) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Itt nézz szét.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#859) #04441088 válasza Blabcsi (#858) üzenetére


#04441088
törölt tag

Fent volt eddig is a legújabb Flash Player. A hiba továbbra is ugyan az :(

(#860) delphinium válasza Blabcsi (#856) üzenetére


delphinium
tag

Szia, jobban jársz, ha kifogyott a tintád, akkor veszel egy új deskjetet és XL patronokkal használod. A régiek elég sok tintával dolgoznak (ugyanúgy, mint egy régi autó, sokat fogyaszt). Üdv: D

(#861) delphinium válasza #04441088 (#857) üzenetére


delphinium
tag

Szia, windows csinál néha furcsaságokat. Húzd ki a nyomtatót az usb-ből, szedjél le minden hp-s programot, amit feltelepített (ha volt régi nyomtatód, amit már nem használsz azt is túrd le), majd újraindítás után, kezd el újra a telepítést és csak akkor dugd vissza az usb-t ha azt kéri. Üdv: D

(#862) Blabcsi válasza delphinium (#860) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Köszi.
Arra gondoltam, hogy egy fekete-fehér mátrixba invesztálok némi lóvét.
Csak azt nem tudom, hogy a Win7 kezeli-e a régi típusokat, meg, hogy képesek-e ábrák nyomtatására. :F
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#863) dukki09


dukki09
csendes tag

Hello! Lehet hogy már volt sok ilyen kérdés de nemtaláltam rá sehol választ. A gondom egy hp 1315 típusú nyomtatóval van mégpedig az, hogy folyamatosan villog a lámpa, hogy ellenőrizzem a patront, és a nagy e betű. Próbáltam már több patronnal is de egyik se volt jü.

(#864) delphinium válasza Blabcsi (#862) üzenetére


delphinium
tag

Mátrixba??? Ugye csak viccelsz??? Ha jól tudom új 30e Ft alatt nincs és csak betűket tudsz nyomtatni, kb. 7 félét. Múlt évezredi technológia! Egyébként a win7 mindent kezel, benne vannak a driverek. Ha mégis rászánod magad, vegyél hozzá füldugót is. :)
Az Oldtimer helyett vegyél egy modern Deskjetet.

(#865) Blabcsi válasza delphinium (#864) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Valszínű, hogy benéztem a dolgot, mert lézert akartam írni, csak épp akkor telefonált egy haver, akinek van egy mátrix-a.
Néha az ember bambasága határtalan.... :DD
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#866) gabesz78 válasza dukki09 (#863) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Próbáld meg megtisztogatni a patron mögötti érintkezőket. Ha ez nem segít - és kipróbáltad másik patronokkal amik tuti jól működnek egy másik nyomtatóban - akkor egy szép, íves dobás a kukába. :N
Sajnos ha nem a patron a hibás, nem éri meg illetve nemigazán lehet javítani.

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#867) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Deskjet 3050 -ről vélemények?
Ha kifogy a patron scannelni még lehet vele?
Bármilyen idegesítő tulajdonság?

És jól tudom, hogy HP 301-hez nincs utángyártott patron?

Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#868) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali. Van egy HP PSC 1510 all in 1 nyomtatóm. Ma nyomtatás után kikapcsoltam, és azután a kijelzője folyamatosan villog, be-ki-be-ki... Csak akkor szűnik meg a dolog, ha kihúzom a tápot, de amint visszadugom egyből villog. Ez most totál lehalt, vagy lehet vele valamit csinálni?

Jah, és minden villog rajta, nem csak a papír, nem csak a patron, hanem a fekte fehér, a példányszám minőség meg midnen egyszerre, természetesen a ki bekapcsoló is...

[ Szerkesztve ]

(#869) zka67 válasza D@ni88 (#868) üzenetére


zka67
őstag

Nagyon úgy tűnik, hogy a program szállt el benne...

(#870) zka67 válasza Tomi_Sci (#867) üzenetére


zka67
őstag

A HP nyomtatók csak tájékoztatást adnak a patronok tintaszintjéről, semmilyen korlátozó hatása nincs annak, ha üresnek jelzik.

Min. 3-4 hónap, amíg megjelennek az első u.gy. patronok hozzá és eleinte azok se lesznek túl olcsók. (Lásd pl. HP21 és HP300, a 21,22 után jött a 300, majd a 301, a 21,22-t már jóval olcsóbban meg lehet venni mint a 300-asokat).

De tölteni töltheted, ha nem zavar az, hogy üresnek jelzi a patront, akkor semmi dolgod vele, megtöltöd és nyomtatsz ameddig ki nem fogy megint.

A töltésről bővebb információt találsz dögivel a neten, youtube-on, beírod googleba hp 301 refill.

[ Szerkesztve ]

(#871) D@ni88 válasza zka67 (#869) üzenetére


D@ni88
addikt

és azt lehet valahogy frissíteni?

(#872) zka67 válasza D@ni88 (#871) üzenetére


zka67
őstag

Házilag nem. Sőt, szerintem a szervizeknek sincs hozzá megfelelő felszerelésük, ezért szokták a komplett vezérlőpanelt kicserélni.

Az elektronika plusz a szerviz óradíja jóval többe kerül, mint egy új nyomtató.

Ez van sajnos, ez nem a HP hibája, ez megesik az elektronika világában.

(#873) D@ni88 válasza zka67 (#872) üzenetére


D@ni88
addikt

Azért csöppet gáz hogy nem lehet rá új szoftvert ráküldeni :(

(#874) zka67 válasza D@ni88 (#873) üzenetére


zka67
őstag

Ez most pont egy olyan eset, mint amikor az alaplapban megy tönkre a bios. Az alaplapnak kutya baja, meg a többi részének is a gépnek, de mégsem tudsz vele mit kezdeni, mert a proci nem talál megfelelő utasítást. Aztán az egész alkatrész nincs 100 Ft, csak épp nem kapsz hozzá felprogramozottat.

Ha esetleg neten találsz egy ugyanilyen nyomtatót aminek más baja van, azt vedd meg 1-2e Ft-ért és cseréld ki a vezérlőpanelt.

(#875) joesie


joesie
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni tőletek, mégpedig abban, hogy mióta Hp-3745 tős nyomtatóm Windows7- tel használom, nem jeleníti meg a tintaszinteket.
Gyári patronokat használok a gép különben hibátlanul nyomtat.
Már régóta ezzel szenvedek, de most felteszem a kérdést.
Törődjek bele, mert már úgy is régi örüljek, hogy még működik?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv mindenkinek.
:F

(#876) Mörk válasza joesie (#875) üzenetére


Mörk
csendes tag

hát én most cserélem re, a régi hp-m ( 3650 ) driver gondok voltak, megoldottam, de aztán egyszer csak megadta magát, igaz elég öreg volt, de gazdaságosabb befektetni egy újba sztem...:)

(#877) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Van egy HP Laserjet P1102w nyomtatónk nemrég óta.

XP-s gépre telepítettem a cd-ről a drivert, pikkpakk ment, gyönyörűen működik is.
USB-t választottam a telepítéskor, mivel azzal van összekötve.
A wifi részéhez nem nyúltam, azt hittem az még nem is üzemel.
DE a mobilomon észrevettem, hogy odakerült, mint hozzáférési pont és mint nyílt hálózat. Na azt azért nem szeretném, hogy az utcáról nyomtassanak.
Ezt gyorsba hogy lehetne kikapcsolni? A leírás 14 oldal amit hozzá adtak, semmit nem ér.

Második kérdésem:
egy tp-link routerrel wifin keresztül hálózatban van a két gép. Látom a nyomtatót, de a win7 updaten sem talál hozzá drivert. Próbáltam local porton telepíteni (\\gépneve\laserjet), így már lehetett választani driverek közül, látszott is a nyomtató a nyomtatók között, wordből már lehetett volna nyomtatni is, de csak 1100-ashoz volt driver, azzal meg nemigen ment. Elküldte a gépre a nyomtatandó anyagot, de ki nem nyomtatta, csak ott várakozott.
Most nekem kell a win7-esre telepítenem drivert? Ha itthon lenne 100 gép, akkor mind a 100-ra egyenként fel kellene tennem? :F Én nem akarom a gyári cd-t telepíteni, feltesz vagy 1millió dolgot, ami nekem nem is kell és foglalja a helyet fölöslegesen. A hp oldalán van 3 driver:
2 db 5MB-os van, ami update, a 150MB-os meg telepítés után 600MB lesz Approximately 590 MB of free hard disk space is require to use this download.
Nem lehet megúszni ezt a 150MB-osat?

Köszönöm. :R

(#878) epzon válasza nfsu17 (#877) üzenetére


epzon
őstag

Most komolyan attól félsz, hogy valaki az utcáról nekiáll nyomtatni?? esetleg be is csönget majd, hogy elékérné akkor azt a pár oldalt? :-))))

nem kaptál hozzá valamilyen hálózat konfiguráló programot?

(#879) nfsu17 válasza epzon (#878) üzenetére


nfsu17
veterán

:D
A CD-t nem nagyon néztem át, biztos van rajta, mindjárt meg is nézem.

(#880) nfsu17 válasza epzon (#878) üzenetére


nfsu17
veterán

Tényleg volt a telepített programok között wifi beállító és szépen be is állította. Most már nem látja semelyik gép sem a hp nyomtató-t (SSID) a wifi kapcsolatoknál. Köszi a tippet.

(#881) D@ni88 válasza zka67 (#874) üzenetére


D@ni88
addikt

Érdekes módon, ma sz*pattam egy kicsit a nyomtatót, vagy 100x ki be kapcsoltam, és végül nagy nehezen de beindult:Dés nyomtat.

(#882) kovpeti


kovpeti
csendes tag

Sziasztok.
Egy HP Deskjet F2187 tipusú nyomtatóval lenne gondom. Tegnap nyomtatás (FF) közben 2 oldal után megállt, és elkezdett villogni rajta a narancssárga tintaszint jelző LED. Kivettem a patront (gyári 21) és feltöltöttem tintával. Visszarakás után ugyanúgy villogott a LED. Következő lépés a meleg desztillált vízben való áztatás volt, bár nem lehetett beszáradva, mert elötte nyomtatott. Beáztatásnál jött is szépen alul a tinta, és a zsepin is megfelelő foltot hagyott. Visszatettem, de a hiba maradt ugyanaz. Érintkezőket természetesen nem fogdostam össze, és rendesen a helyére van pattintva. Semmire sem reagál a gép (tesztoldal nyomtatás, patron tisztítás a menüjéből). A patron háromszor volt idáig töltve. Lehet hogy csak ennyit bírt?
Valakinek valami ötlet? Azon kívül hogy vegyek hozzá egy új eredeti patront. :Y

(#883) delphinium válasza nfsu17 (#877) üzenetére


delphinium
tag

Szia, vigyázz a Laserjet 1100 és a Laserjet P1102 két teljesen különböző nyomtató. Itt találsz teljes útmutatót a P1102-höz, link:

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01695324.pdf

Ezek az új lézernyomtatók cd nélkül is feltelepíthetőek a Smart Install nevű belső driverrel. De innen le is lehet tölteni mindent, link:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?sw_lang=22&lc=en&dlc=en&cc=us&os=4062&product=4110396#N162

Egyik sem 150 MB-os.

Üdv, D

[ Szerkesztve ]

(#884) zka67 válasza kovpeti (#882) üzenetére


zka67
őstag

Ha villog a led, akkor patronhibát jelez.

Még pár dologgal próbálkozhatsz, mielőtt veszel bele patront:

megpucolod a patron érintkezőit.
megpucolod a nyomtatóban is az érintkezőket.
ha van még 2 másik, akár üres patronod, azokat beteszed sorban, megvárod amíg megcsinálja a dolgát, majd visszateszed a mostanit.

Ha nem segít egyik dolog sem, akkor sajnos nem marad más választásod, mint új patront venni. Kettőöt-három körül be lehet szerezni utángyártottban 21XL-est, gondolom nem ragaszkodsz az eredetihez. (Most fejből nem vágom, hogy a tiéd megeszi-e az XL-es patront, mindenesetre nézd meg előtte, mert úgy emlékszem voltak olyan nyomtatók is, amelyik nem)

(#885) nfsu17 válasza delphinium (#883) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi.
Most nem azért, de a HP jól átqrt, mert a 3-ból már csak 2 driver van fent, pont a 150MB-os csomag már nincs fent. :W Azon a linken se, amit én linkeltem. Mikor írtam, még ott volt.
Na mindegy. Közben rájöttem, hogy más, de nem az én gépemhez van kötve, xp alatt szépen megy. Majd egyszer valamikor felteszem újra az enyémre is. Köszi.

(#886) kovpeti válasza zka67 (#884) üzenetére


kovpeti
csendes tag

Szia!

Köszönöm a tanácsaid, ki fogom próbálni az érintkezők tisztítását. Sajnos másik üres patronjaim nincsnek, úgyhogy az a módszer kiesett.
Esetleg tudsz nekem ajánlani itthonról, vagy Ebay-ről olyan helyet ahonnan megbízható patront lehet beszerezni "óccóért"? Jöhet pü-ben is.

(#887) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Van egy ilyen memóriám. (8/48 HP printer memory)
Szeretném elcserélni egy 32mb-osra, egészen pontosan erre a tipusra:
kingston KTH-LJ4100/32, vagy jó még a 64 megás is.

Bocs, hogy itt "hirdetek", de a hirdetési rovatban a büdös életbe nem találnának rá. Azért megy oda is.

(#888) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Van egy HP Laserjet 2100 nyomtatóm LPT-n kersztül rádugva egy xp 32bit gépre.
Na ezt a nyomtatót szeretném hálózatiként használni egy win7 64bit gépről.
Csak nincs driver.
A HP oldalán lévő univerzális driver nem jó, nem kezeli.
Valakinek volt már ilyen problémája?
Mi a megoldás?

Köszönöm.

(#889) jaja1981


jaja1981
addikt

Megoldás meg van! HP Laserjet 2100
Nyomtató hozzáadásakor helyi nyomtatónak veszem és a windows update gombnál letölti a netről a gyári drivert és feltelepíti frankón.
Majd ezek után simán hozzá tudom adni hálózati nyomtatóként, mert a driver le van töltve.
Remélem másnak is hasznos lesz.

(#890) azse


azse
csendes tag

Sziasztok.Van 1 nyomtatóm HP Deskjet F370-es.Be akartam szkennelni 1 képet és azt az üzenetet kaptam,hogy némely activeX vezérlő nem jeleníthető meg,vagy a biztonsági beállítások nem engedik,próbáljam újra telepíteni a szoftvert,amit meg is tettem,de nem javult a helyzet.A nyomtatás működik,de a scan nem,pedig régebben már szkenneltem pár képet.Valakinek van ötlete mi lehet a hiba ? Köszi.

(#891) Danubius L

Tud valaki valami HP-s gurura, vagy HP munkatársra valami elérhetőséget? A HP magyar oldala, csak akkor ad ki mail címet, és tel számod, ha beírom a serial numbert. Mivel én még nem rendelkezem az adott nyomtatóval ez nehezen menn.

Amúgy a kérdésem z lenne, hogy a HP OfficeJet Pro 8000 tudja e az ePrint szolgáltatást.

www.danubiuslaptop.hu

(#892) zulobravo válasza Danubius L (#891) üzenetére


zulobravo
csendes tag

A HP OfficeJet Pro 8000 nem tudja az ePrint-et.
Itt egy teszt a sima HP Officejet Pro 8500-ról:[link]

A HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One, vagy a HP Officejet 6500A e-All-in-One tudja.
De szerintem ez már luxus :)

Itt olvashatsz róla:[link]

[ Szerkesztve ]

(#893) Danubius L válasza zulobravo (#892) üzenetére

Köszönöm. Engem csak az kevert meg, hogy az angol hp oldalon ePrint-en ketesztül eljutottam a 8000-ashoz. Amúgy találtam egy ilyet.

Nem annyira luxus, ha kolin nyomtatnék pár embernek. Nem kellene várniuk + nekem is sok időt spórolna meg.

www.danubiuslaptop.hu

(#894) zulobravo válasza Danubius L (#893) üzenetére


zulobravo
csendes tag

Nerm tudom mennyivel drágább az ePrint képes HP.
De ha ez neked megéri az árkülönbözetet akkor hajrá. :D

(#895) delphinium válasza Danubius L (#891) üzenetére


delphinium
tag

Szia, igaza van „zulobravo”-nak. A 2009-es modellek még nem képesek az ePrint használatára. Az összes 2010-es officejet viszont igen. Ezeknek a számuk után van egy "A" betű (Pl. 6500A, 8500A). Az egyfunkciós Officejet Pro 8000 régebbi modell, ezért nem ePrint képes. Az ePrint-ért nem kell felárat fizetni, az árszint nem változott.
Üdv: D

(#896) Smiky


Smiky
csendes tag

Sziasztok!
Még nem találkoztam ilyennel, talán más már igen:
HP laserjet 1018 nyomtató bármit küldök rá nyomtatni, csak egy teljesen fekete lapot ad ki!
Végignyomja festékkel az egész oldalt!
A toner ki lett cserélve, a nyomtató át lett rakva másik PC-re.
Van-e ötletetek?

(#897) Smiky


Smiky
csendes tag

Megoldódott a probléma, a tápegység adta meg magát.
Volt egy mechanikai hibás ugyanilyen HP, és a kettőből lett egy csinálva.

(#898) Rascal_


Rascal_
csendes tag

Sziasztok lehet hogy volt már kérdés ha igen akkor elnézést kérek a problémám az lenne :
Van egy nyomtatom ami a hp business inkjet 1200 vannak hozzá patronjaim, az a baj hogy van olyan patronom ami lejárt (Dátumilag) és állandóan kiírja a nyomtató hogy lejárt patron és felfüggeszti a nyomtatást. A lényeg az hogy kibontatlanok a patronok és van bennük festék. Hogy lehetne kiiktatni hogy ne írja ki és hogy tudjak vele nyomtatni lejárt szavatosságú patronnal is.
Kösz előre is a segítséget.-

(#899) djalczo


djalczo
csendes tag

Sziasztok, vettem egy hp deskjet 2400 all in one seriest, és arrol érdeklödnék,hogyan köthetem rá a gépemre,mert usb nincs hozzá, és gözöm nincs hogyan kell a számitogépemre dugni :( Kérlek valaki segitsen és irja le ,linkelje azt ami ehez szükséges, köszönöm szépen :)

(#900) zka67 válasza djalczo (#899) üzenetére


zka67
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.