Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) bl4ze


bl4ze
veterán

Stm obikat mely vázakkal lehet 'kihajtani' ???

.:. bl4ze .:.

(#28352) _seth_ válasza .DLL (#28349) üzenetére


_seth_
veterán

Nem konkrétan a kora a probléma :)

"Egyedül a szenzorban jobb egy picit a 70D" Csak annyival jobb, hogy a 7D MKII szenzora van a 70D-ben is, kár részletezni a továbbiakban :) Iso, Dual Pixel AF, felbontás.

Sebességben mire gondolsz? 8 vs 7 kép/mp, nem óriási difi de egyedül ebben jobb a 7D.

A 70D időjárásállósága ugyanaz mint a 7D-nek ( a 7D II-nek már továbbfejlesztették).

ISO összehasonlítás

Fókuszrendszer hiba nem érint valóban, de ettől még tartom, hogy házon belül a 70D-nek nincs alternatívája...

Ha jól tudom már a 650-700D is jó STM-hez, a 750/760 még jobb. A 70D, 7dmk2 szintén jó.
Persze a legjobban az új szenzoros dual pixel af-es vázak.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28353) bbkmachine válasza bl4ze (#28351) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

A 70D és az új 750D/760D páros kezeli őket maximálisan, vagyis a dual pixel-es gépek. Korlátozottabban ugyan, de a régebbi érintőképernyős gépekkel is jól együtt tud működni, ha van livewiew módban "érintős" fókuszmód, pl 700D.

Mindez amit leírtam, természetesen csak a videó módra igaz, mert fotózáskor tök mindegy melyik aps-c Canon vázra kerül, mindegyiken jól muzsikál. Lehet az akár egy ezer éves 300D is :)

[ Szerkesztve ]

(#28354) .DLL válasza _seth_ (#28352) üzenetére


.DLL
veterán

Na, akkor sebességben sem sok eltérés van, így a 7D simán alternatívája a 70D-nek. Oké, a szenzora tényelg őskövület, de igazi előrelépést a 70D sem hozott. Aki pedig csak keresőn keresztül fényképez, annak ritkán van szüksége a D.P.AF-re, annak inkább fontosabb, hogy a fáziskülönbség-AF megbízható legyen (középső ponton is, nagyfényerejű obival is).

(P.H.)

(#28355) *Ropi* válasza .DLL (#28354) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 70D és a 7D szenzora közt valós felhasználási körülmények között kb. fél Fé-nyi előny van zajban a 70D javára, de tudatos fotózással és utómunkával bármikor behozható. Innentől meg (ismerve a többi paraméterüket) egyértelmű, hogy melyiket kell venni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28356) csacsi77 válasza bbkmachine (#28353) üzenetére


csacsi77
senior tag

Csak a 70D és a 7DMII rendelkezik Dual Pixel AF-rendszerrel.
A 650/700D-ben Hybrid CMOS AF van. 100D-ben Hybrid CMOS AF II, míg a 750/760D-ben Hybrid CMOS AF III, ami az ígéretek szerint sokkal gyorsabb lesz, mint az első generáció. Talán már el is éri a Dual Pixel AF-et.

(#28351) bl4ze
Stm obikat mely vázakkal lehet 'kihajtani' ???

Az előző kérdésre válaszolva az STM obik mindegyik EF-S bajonettes Canonnal jól együtt működnek, gyorsak, halkak és pontosak. Élőkép alatti pedig a fent említett 7 vázzal működnek nagyon jól és hozzák a fenti paramétereket. Persze a Dual Pixel AF itt is jobb, gyorsabb és pontosabb. Ám mindez csak otthoni játszadozásra jó, profi munkára még mindig a kézi fókusz illenék.

Öreg fater megoldja!!!!

(#28357) Clemi válasza _seth_ (#28347) üzenetére


Clemi
veterán

Kikerekedett szemekkel olvastam a napokban felhozott 70D fókuszrendszer hibával kapcsolatos hozzászólásokat. Nagy feneket nem kerítettem a dolognak, de állványra tettem a gépet és a teszt ábrámon csináltam pár képet a 60/2,8-as obimmal (nincs ez az egy "nagy" fényerejű fixem van most) M módban f2,8-on, a középső illetve a tőle jobbra illetve balra közvetlenül mellette lévő fókuszpontot használva. Minden exponálás előtt eltekertem az élességet a legközelebbi állás felé, majd egy mozdulattal fókusz és exponálás.

Az eredmény a három képen látható. Szerintetek mennyire érintett az én 70D-m ebben a középső fókusz hibában? (azon elcsodálkoztam, hogy a fókusz sík nem ugyanoda esik a három képen)

Itt megnézhető a 3 kép

Kíváncsi lennék a véleményetekre, illetve főleg annak a véleményére, akinek szintén 70D-je van és tapasztalta a középső fókuszpont hibáját.

(#28358) pergabb válasza Clemi (#28357) üzenetére


pergabb
senior tag

Szerintem lekicsinyített kép esetén nem is érdemes annyira nézni, mivel így számomra egyforma a 3 kép :)
Keresővel fotózz ha esetleg live viewben tetted volna, ugyan is akkor hajlamos téveszteni

(#28359) Clemi válasza pergabb (#28358) üzenetére


Clemi
veterán

Naná, hogy keresőben fotózok :) De gondolom aki nézi, letölti és úgy nézi a 3 képet... a weboldalon nézve elég picurkák valóban.

(#28360) forceberg válasza *Ropi* (#28355) üzenetére


forceberg
veterán

A 70D-vel nem lehet tudatosan fotózni meg utómunkázni? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#28361) pergabb válasza Clemi (#28359) üzenetére


pergabb
senior tag

letöltöttem és úgy néztem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#28362) *Ropi* válasza Clemi (#28357) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jobbról balra haladva egyre életlenednek a képek (ha a négyzet közepén volt az aktív AF pont).

Fókuszálás előtt egyébként mindig vissza kell tekerni ugyanabba a végállásba a gyűrűt, hogy egyforma pozícióból induljon a keresés. Nem ugyanoda áll be, ha ellenkező irányból indul pl. ;)

(#28360) forceberg: :D De persze lehet, csak arra akartam ezzel utalni, hogy valós felhasználási körülmények közt elvész a különbség, mert eleve annyira marginális.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28363) Clemi válasza *Ropi* (#28362) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, a négyzet közepére esett a középső fókuszpont. A gép állványon volt, nem mozdítottam csak az aktív fókuszpontot változtattam. Ahogy írtam is, minden exponálás előtt eltekertem a fókusz gyűrűt a legközelebbi állásba, onnan indult az AF.

Pont ezt nem értem én sem, hogy miért mászott el a fókusz sík ilyen látványosan. Azt még talán, hogy a középső fókuszpontot használva más lett (akkor ezek szerint ez a váz is érintett a hibában amiről szó volt?) de a középső mellett jobbra és balra lévő fókuszpontoknak ugyanoda kellett volna esni szerintem, mert így meg nekem nem egyértelmű, hogy érintett a váz, vagy nem.

(#28364) bbkmachine válasza Clemi (#28357) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Én letöltöttem nagyban a képeidet, mert engem is érdekel ez a 70D AF probléma. Ránagyítottam fullra, már pixeles szintig, de én nem látok életlenséget. Vagy szemészetre kell mennem, vagy túl van lihegve a téma. Ha ez lenne az a bizonyos AF hiba, akkor én nagyon boldog lennék egy 70D-vel!

(#28365) Clemi válasza bbkmachine (#28364) üzenetére


Clemi
veterán

Azért tettem fel a kérdést úgy, hogy a 70D tulajok szerint, akik már tapasztalták az a bizonyos AF hibát, ezen képek alapján, az én vázam érintett, vagy nem :) Persze van fókusz sík elmászás, ami különösen az oldalt lévő ferde távolság skálán látszik elég látványosan, csak a 7-es számokat kell nézni, ami a legtávolabb esik a fókusz síktól.

(#28366) *Ropi* válasza Clemi (#28363) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ferde a szenzorod, megesik...Ismerősnek 5D3-nál volt, ahogy a gyárból megkapta...A Camera Kft. helyrekalapálja. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28367) Alx.Mercer válasza Clemi (#28357) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Minimális eltérés látok csak. Én ezt nem nevezném pontatlannak...

Nálam a 70D az 50 1.8-al rakoncátlankodott, de az általad feltöltött képeknél SOKKAL nagyobb eltéréseket produkált... Próbaképpen volt már a vázon elég sok nagy fényerejű fix és zoom is és az összes Canon üveggel rendben volt az AF (Sigmával viszont katasztrófa volt...). Persze MFA-t kellett itt-ott használni, de semmi égbekiáltó AF eltérést nem tapasztaltam.
(Az 85 1.8 pl bitang pontos volt a 70D-n, ahogy a Canon 70-200 2.8 és a 135 F2 is)

Én különben úgy szoktam összehasonlítani, hogy egymás után lövök 3-4 képet állványról, úgy, hogy minden AF indítás előtt elforgatom a fókuszgyűrűt. Utána LV-ben is csinálok egy képet, majd pedig 10x-es nagyítással manuálisan is. Utánna ezeket egymás után, oda-vissza váltogatva nézem. Ha már csak nagyítóval lehet észrevenni, hogy mi az eltérés, akkor én azzal már nem foglalkozok.

Még annyit hozzá tennék, hogy az a 18-55 STM végét is MFA-val kellett korrigálni, a 70-200 F4 IS-t pedig mindkét végén, ráadásul ellentétes irányba. (Így jelenleg a MF-hoz igen-igen közeli eredményt hoz az AF közelre-távolra egyaránt (tudom, hogy ezek nem nagy fényerejűek, csak jelezni akartam, hogy a MFA-t mindenképpen számításba kell venni és hogy 1-2 óráig is eltarthat, mire az ember egy zoom objektíveket optimálisra beállít)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#28368) Clemi válasza *Ropi* (#28366) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt a ferde szenzor dolgot még tesztelni fogom... de ahhoz kicsit több idő kell majd.

(#28367) Alx.Mercer Köszi, kicsit ezen a téren megnyugodtam, de a ferdeséggel Ropi szöget ütött a fejembe.

[ Szerkesztve ]

(#28369) watchfun


watchfun
tag

Üdv!

Van valakinek tapasztalata az SD-CF átalakítókkal? Nem videózok a géppel, sorozatot is ritkán lövök (akkor is csak 3-4 képet egyszerre vagyis a puffer elég lenne), viszont egyéb eszközökből maradt néhány class 6-os-10-es microSD kártyám. Mit szól rá egy becsületes Canon gép, ha CF-adapterrel használok benne microSD-t?

(bocsánat, ha OFF voltam, de végül is Canon gépben lenne a használat, ezért bátorkodtam ide írni...)

(#28370) .DLL válasza watchfun (#28369) üzenetére


.DLL
veterán

Én 20D-ben próbáltam ilyet, egy 16GB-os kártyát nem evett meg, egy 8GB-os kártyával működött. Hogy melyik volt a gyenge láncszem, nem tudom.

(P.H.)

(#28371) pergabb válasza Clemi (#28368) üzenetére


pergabb
senior tag

most már én is látom a különbséget, nem figyeltem eddig annyira tüzetesen.
Elsőre annyit állapítottam meg, hogy nincs gond, de valóban amit ropi írt az valszeg játszik.
Középső af pont hiba szembetűnő lenne, hidd el :)

https://www.youtube.com/watch?v=sLULGDFb6BM

(#28372) _seth_


_seth_
veterán

Canon 70D esküvőfotós szemmel, (60D, 7D, 7DII kerül még benne összehasonlításra a 70D-vel szemben)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28373) belovary válasza _seth_ (#28372) üzenetére


belovary
senior tag

Na most itt kíváncsi lennék az EF-S 10-22mm obira, amivel legtöbbet fotózott, nem egy olcsó darab. A 10-18 STM meg mintha jobb lenne, pedig árban kicsit más a szitu. Legalábbis ahogy nézem az összehasonlításokat. :)

(#28374) FLx válasza belovary (#28373) üzenetére


FLx
addikt

Amikor a review készült még nem is nagyon lehetett kapni a 10-18-at. A 10-22 amúgy 10 évvel öregebb obi, azóta kicsit fejlődött ez-az.

(#28375) bbkmachine válasza Clemi (#28365) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Belenagyítva minimális "mosottságot" látok a bal és jobb képen. A középső AF-el lőtt az tűéles mindenhol. Mivel ez a középső pont volt másoknál a problémás, így nehezen hinném, hogy a te gépedet érinti a dolog. Az én szememnek egyébként mindhárom kép élesnek számít. Mondjuk csak egy 22"os monitoron nézem és nem egy 200centi átmérőjű plazma tévén. :D

(#28376) bbkmachine válasza _seth_ (#28372) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Jó gyenge képek! Az összes nagy fényerejű obival készült fotó életlen! :D :DD :D :DDD :P

(#28377) *Ropi* válasza belovary (#28373) üzenetére


*Ropi*
félisten

Anno, mikor még nem volt 10-18 IS STM, a képminőségi sorrend a következő volt (növekvő sorrendben): Sigma 10-20, Canon 10-22, Tokina 11-16. Aztán jött az újabb Sigma, az újabb Tokina, meg a Canon 10-18...A mostani sorrend: régi Sigma, új Sigma, régi Canon, új Canon, régi Tokina és az új Tokina.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28378) bbkmachine válasza belovary (#28373) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Vajon meddig bírná a 10-18 STM műanyag bajonettje egy ilyen profi fotósnál? 2év alatt eltűnne a komplett bajonett róla :D

(#28379) *Ropi* válasza bbkmachine (#28378) üzenetére


*Ropi*
félisten

Le kell cserélni valami kiselejtezett üveg fém bajonettjére...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28385) k1csi válasza _seth_ (#28372) üzenetére


k1csi
senior tag

Belenéztem a leírásba, puff ezeket képeket még emésztenem kell...
Persze lehet az én elvárásaimmal van a baj, de pl. az utólsó előtti táncolós kép kompója az kicsit övön aluli nekem.
Aztán meg ahol a magas ISO-nál a bőrszínekről regél az ISO8000-es makró obis kép is bőrszíne elég erős (nekem legalábbis). Még ebben a méretben is látszik a háttal lévő csaj haján a zaj (gondolom 0 utómunka), a szemben lévő bőrszíne meg, hát na, nem tudom ezért lelkesednem kéne??? (persze itt is kell jobbról benyúló kéz most pohárral; bár lehet ebben trend is van mert jópár ilyen kép van).
Meg kettévágott fejű (lenyakazott) emberek a csoportképen (ez most menő?).
Megvallom ezek után nem mélyedtem el az összehasonlításokban...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#28386) *Ropi* válasza k1csi (#28385) üzenetére


*Ropi*
félisten

A sorok közt olvasva: a cikke teljességében reklám, hogy neki milyen jól megy: mindig az aktuális csúcstechnikát használja (mármint amit megmagyaráz, hogy az jobb, mint a valódi csúcstechnika :D). Ha igaz amit ír, hogy havi 50+ eskit fotóz, akkor azért nem utómunkáz, mert egyszerűen nincs rá ideje. ;) A képek meg lehetnének sokkal rosszabbak is, láttunk már rá példát szép számmal - de valóban csúcstechnikát használó fotósoknál...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28387) pergabb válasza k1csi (#28385) üzenetére


pergabb
senior tag

összes iso 1250-es kép zajos ilyen kicsiben is. Utómunka nála szerintem a szaturáció egekbe emelése volt :)

(#28388) cOxeR válasza *Ropi* (#28386) üzenetére


cOxeR
Ármester

Havi 50+ :DDD Még ha négyen vannak, akkor is, khm.... fejenként heti 3 esküvő. Szép kis baleset lenne. :)
Amúgy: Since 2005, I’ve photographed over 400 weddings a reálisabb. :)

(#28389) *Ropi* válasza cOxeR (#28388) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezért mondom, hogy önfényezés az egész cikk. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28390) Clemi válasza cOxeR (#28388) üzenetére


Clemi
veterán

Mondjuk 50/év amiről szó van a cikkben :D

(#28391) *Ropi* válasza Clemi (#28390) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha esküvőznél akkor tudnád, hogy erősen szezonális munkakör: egy év az ebben az esetben 1 szezont jelent, ami nagyon tágra véve az április elejétől október végéig terjedő intervallumot jelenti. Persze a többi hónapban is beeshet egy-egy, de nem számottevő. Ha erre a 8 hónapra leosztva kiszámolod, akkor havi 7 eskivel jön ki 56 db. Egymás utáni napokra csak akkor szabad tenni ha pár órás hosszúságúak, egyébként kinyírja vele magát a fotós: fizikailag leamortizálódik, nem tud koncentrálni...Egy rendes esküvő ugye 2 napos - mert utána ki is kell pihenned magad és akkor még a külön napos kreatív fotózásokról nem is beszéltünk. Ha összeadod a heti 2 eski járulékos vonzatait rájössz, hogy fizikai képtelenség normális minőséget nyújtva dolgozni így. Ugyanis normális (normális alatt az olyan fotóst értem, aki ténylegesen utómunkáz is és nem röptében az eski végén DVD-re kiírva adja át a képeket ahogy a vázból kiestek) fotós utómunkája egy teljes napos eski esetén kb. 80 óra (!!!). Szóval ezért fogadtuk kétkedve. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28392) _seth_


_seth_
veterán

Én csak belinkeltem, ne engem kövezzetek :D

A képek nem valami jók, de úgy tűnik tőlünk nyugatabbra ez a szint is megfelel az ügyfeleknek :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28393) belovary válasza _seth_ (#28392) üzenetére


belovary
senior tag

Na ez megint olyan dolog, hogy az ügyfeleknek sokszor a full gagyi a megfelelő, az olyan képek tetszenek nekik, amikre itt elájulnának. Pont a napokban saját családomon teszteltem a dolgot. Direkt olyan képeket mutattam nekik, amik szándékosan borzalmasak voltak, persze éles, stb... de a környezet, a színek, meg minden K.O. Aztán ugyanazt a képet megdolgozva, semmi extra, csak tereltem a valóság felé. Erre melyik képek tetszettek nekik? Naná hogy a háttérben levő ocsmány sárga fallal egybefolyt arc, amely ugyanolyan színű volt, bebukott háttérrel, középre helyezve, stb... De ez nem csoda! A mai világban, az hogyha valaki készít egy képet, az már nem felel meg senkinek. Hozzá kell nyúlni valamilyen egyszerű effektező programmal, és agyonvágni vele... Mobilokkal is 1 perc az egész. A fiataloknál meg alapból már hülyére effektezik a képeket, amiknek 99% ugye a selfie... :DDD

(#28394) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok !

600D alap kitobival voltak valakinek hasonlo tapasztalatai?

Belenezek a keresőbe és kivalasztom a fokuszpontot pl a jobb szelsőt ellövöm a képet ...haza érek felteszem gépre nézem és atom homály lett a kijelölt pontnál minden....TERMESZETETSEN a keresőben FULL ÉLES képet láttam...(jelen esetben pl egy darazsat fotoztam mellete volt egy virág...darázson volt a fokusz és full homály lett...aztan ugyanezen a napon találtam egy varangyot tiszta kóma volt ugyhogy jó alany lett .... szemére tettem a fokuszt elnyomtam a képet, most nézem full homály a szeménél.) :Y

Vagy esetleg inkabb hasznaljam ilyen közelebbi képekhez a fix 55-ös 1.8-as obit ?

A jelenséget 2 hete is eljátszotta a gép egy állatkerti látogatáson is. :K
:R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#28395) csabi94


csabi94
őstag

Szép napot!

Remélem jó helyen érdeklődök. Kíváncsi lennék, hogy az alábbi szettet mennyiért tudnám eladni: Canon 350D, 18-55 kit, 2*1 Gb memkari, 2 jó állapotú gyári akksi, töltő, derékra rögzíthető fotós táska.

Illetve ami még nagyon érdekel, hogy érdemes-e a másik 2 obimat megtartani a leendő géphez (kép). Tudom, hogy nem mai darabok, de úgy tudnám anyagilag ezt megoldani, hogy csak vázat cserélek, meg max a kit obit adom oda a leendő tulajnak. Ezt a két obit tudnám használni mondjuk egy 7D-vel?

(#28396) role_of_72 válasza _seth_ (#28392) üzenetére


role_of_72
tag

Nem akarom védeni az arcot, de kicsit szerintem túl szigorúak vagytok vele.

Nyilván nem évi 400 esküvő, de még csak nem is évi 50 a teljes (fél :D )mondat alapján, miszerint:
"Since 2005, I’ve photographed over 400 weddings, elopements and engagements" - tehát jegyesfotó és szöktetés (ezt miért számolják külön?) is beleszámít a dologba.

Más részről lehet hogy nem ő képviseli a csúcsot esküvői fotóban, de pl. guglival rákeresve az "esküvői fotó" kifejezésre.. nos ehhez a felhozatalhoz viszonyítva erős középmezőny - sajnos..

Valamint igen, tudom ezzel most elvesztem minden "hitelességem" de: ízlések és pofonok, szerintem annyira nem rossz (nem egy Jasmine Star, de biztosan árban sem). ;) Na jöhetnek a kövek!! :DDD

[ Szerkesztve ]

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#28397) radi8tor válasza csabi94 (#28395) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alkatrészek beárazását itt kérdezd meg: [link]

⭐ Stella

(#28398) csabi94 válasza radi8tor (#28397) üzenetére


csabi94
őstag

Rendben, mentem oda! :)

Viszont a második felére várom valaki hozzáértő véleményét, hogy mi legyen ezzel a 2 obival. Laikusként én nem tudom, hogy ezek mennyire számítanak elavultnak, és nem tudom, hogy egy jobb gépet mennyire korlátoznának.

(#28399) *Ropi* válasza csabi94 (#28395) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ezt a két obit tudnám használni mondjuk egy 7D-vel?"

Tudnád, de ne tegyél rá jobb üvegeket amíg ezek megvannak, mert enni fogod a kefét. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28400) csabi94 válasza *Ropi* (#28399) üzenetére


csabi94
őstag

:D Értem, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.