Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19603) Simid


Simid
senior tag

A kiszivárgott diák alapján az R3 csak az év második felében jön.
Akkor viszont lehetséges, hogy ez már Raven ridge. Elég értelmetlennek tűnne kiadni egy időben a két különböző lapkából is ugyan azt a verziót. Ravenből az IGP-t kellene tiltani, Summitből pedig egy CCX-t. Kérdés persze, hogy melyik gazdaságosabb, de az sem kizárható, hogy az R3 (és részben a R5) széria IGP-vel jön.

Az is kiderült ezekből, hogy a korábbi lineup leakben nem volt pontos/végleges minden specifikáció. Az R5 1600X jóval nagyobb órajelekkel jön.
Viszont az R3-ról semmi info nincs az AMD-s anyagokban és leakek is csak a nagyobb tesókról voltak. Akár ez is lehet amiatt, hogy másik, még nem teljesen kész/optimalizált lapkára épül.

(#19604) max-pain válasza Simid (#19603) üzenetére


max-pain
senior tag

Gondolom az R5 a Vega GPU-val egyutt jon kb majusban.

A Raven Ridge eseteben nekem kicsit csalodas a pletykalt 704 SP (ok, az orajele magasabb lesz mint korabban). Persze a memoria savszelessege erosen korlatozo tenyezo. (Tenyleg, arrol van valami hir, hogy a JEDEC reszerol mikor lesz szabvany a DDR4-2400-as memoriatol gyorsabbra?)

(#19605) solfilo válasza max-pain (#19604) üzenetére


solfilo
veterán

Az a 704 SP, ha annyi lesz, +37,5% a mostani csúcs IGP-jükhöz képest, azért az nem olyan kevés.
Miből gondolod, hogy az R5-ben lesz IGP (Vega vagy bármilyen)? Az nem a Raven Ridge-ben mutatkozik majd be?

solfilo

(#19606) max-pain válasza solfilo (#19605) üzenetére


max-pain
senior tag

De harom es fel ev fog eltelni a Kaveri es a Raven Ridge kozott. Igy mar nem tunik olyan soknak az SP novekedes.

Ugytunik ketertelmuen fogalmaztam. Az egyutt jon alatt azt ertettem, hogy kb egy idopontban. Bocsesz.

(#19607) Oliverda válasza solfilo (#19605) üzenetére


Oliverda
félisten

Még mindig 768 shader, azaz 12 CU.

Biztos, hogy a Summit Ridge-ből is lesz négymagos, nem fogják kidobni a gyengébben sikerült lapkákat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19608) solfilo válasza Oliverda (#19607) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi, ez rémlett nekem is. Így mindjárt 50%-kal több shader lesz benne, mint Bristolban. A GCN4/5, magasabb órajel is sokat lendíthet. Már csak a memsávszél a kérdés. :)

solfilo

(#19609) lezso6 válasza Oliverda (#19607) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Raven Ridge asztalra nem is jön? A 4-35 wattos TDP az elég jól hangzik, hogy külön uArch nélkül megoldott. Csak legyen jó az ár is. A notebook piac lenne szerintem a lényeg, azzal elég nagyot lehetne kavarni, ha árban az "Atom" (Celeron / Pentium) helyére jönnének a 2 magos Raven Ridge-ek és az i3-ak helyére a 4 magosok.

Szerintem az AMD-nek más kiút nincs, a Bristol Ridge 4 mag + 8 CU egész normális órajelek mellett 15W TDP mellett engem eléggé meglepett, mégse érdekli a gyártókat, mert i3 árban ad kb i3 teljesítményt CPU-ban. Ráadásul sokszor még mellé is tesznek egy 5 CU-s dVGA-t, mert rá kell írni a dobozra, hogy 2 GB VRAM. Ha ugyanabban az árban adna egy kategóriával jobbat, akkor talán már építeni fognak több notit is AMD-vel.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19610) Oliverda válasza lezso6 (#19609) üzenetére


Oliverda
félisten

Jön, de szerintem ezt már kitárgyaltuk néhányszor. ;)

"A 4-35 wattos TDP az elég jól hangzik, hogy külön uArch nélkül megoldott."

Ugyanezt csinálja a Core-ral az Intel, lásd Core M és utódai.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19611) stratova válasza lezso6 (#19609) üzenetére


stratova
veterán

Az egy mobil és AIO roadmap volt :)

Adni kell fél-egy évet Bristol Ridge-nek is legalább az OEM-eknél.

Ez az asztali:

Ha Anand információi igazak, Intelhez képest eddig is olcsóbban kellett adni Carrizo/Bristolt, FX-8800P-hez anno ~150$-t írtak.

[ Szerkesztve ]

(#19612) apatyas


apatyas
Korrektor

Azt tudja vki, hogy a cpu-z egész konkrétan mit tesztel a benchmarkjában? Az eddig meglengetett eredmények és a miheztartás végett (jó tudom már csak pár nap).
Mert azon nem igazodok ki, hogy a Kabini 2.2GHz is 660-at dob, meg a PhenomII x4 3-3.2GHz is akörülit, és azért a két cucc messze nem egy kategória.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19613) lezso6 válasza Oliverda (#19610) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ok, sorry, akkor még olvastam aktívan a topikot. :B

Igen, az Intel ugyanezt csinálja, csak épp neki ott az Atom (Pentium) is, ami TDP-ben a Core m-kel van egy szinten. Az Atomot így bedobja az olcsó gépekhez, míg a Core m megy a prémium notikhoz, ami kb egy presztízstermék indokolatlanul magas áron. Az AMD helyében én lehoznám a Core m által képviselt ultramobil kategóriát az olcsóbb szegmensekbe is, kevesebb prémiumos extrával. Persze annyira nem lehet olcsó, mint az Atom, de ugye a teljesítmény azért messze más.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19614) Fiery válasza apatyas (#19612) üzenetére


Fiery
veterán

Perlin noise. Lebegopontos szamitas, max. SSE optimalizacioval. No AVX, no AVX2, no FMA, no XOP. Nem veletlenul fekszik annyira a Ryzennek meg ugy altalaban a Zen architekturanak :)

(#19615) Oliverda válasza lezso6 (#19613) üzenetére


Oliverda
félisten

Ehhez mostantól bárkinek elég csak megnéznie az összefoglalót.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19616) stratova válasza lezso6 (#19613) üzenetére


stratova
veterán

Bár kisebbik terület már a 28W+ a notebookok piacán, nekem kicsit furcsa volt, hogy első körben csak 35 W-ig mennek az APU vonallal, dacára annak, hogy már nem 2 modul 4 szál, hanem 4 mag 8 szál lehet a plafon.

Aztán visszakerestem a konkurens roadmap-et Intel Coffe Lake-kel 45 W kategóriában már akár 6 maggal is készül és 4 maggal 15-28 W kategóriára.
Míg az 5,2-15 W-os szegmensben Cannon Lake lesz 2/4 SoC kivitelben. Elvileg az olcsó vonulatot sem hagyják el, Gemini Lake-kel, kérdés ide akarja-e / le tudja-e vinni AMD Ravent [vagy érdemes-e csinálniuk egy 14 nm die shrink-et Bristolra áttéve ezzel az olcsó kategóriába].

AMD-nek Ravennel látszólag első körben az Intel Y-U palettája által uralt kategória lehet célpont.

Oli, köszi a Roadmap-es kiegészítést, jó ez az első hsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#19617) Bici válasza Fiery (#19614) üzenetére


Bici
félisten

Az AVX, AVX2, FMA, XOP mennyire jellemző grafikai progik terén?
Különböző render progik, videó vágás, konvertálás, stb. És nem feltétletül csak Adobe/Autodesk termékekre gondolok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19618) Oliverda válasza lezso6 (#19613) üzenetére


Oliverda
félisten

"Az AMD helyében én lehoznám a Core m által képviselt ultramobil kategóriát az olcsóbb szegmensekbe is, kevesebb prémiumos extrával."

Az a baj, hogy erről nem az AMD dönt. Hiába adnák olcsóbban a processzort, a gyártók annyiért kínálják az azokra épített gépeket amennyiért csak akarják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19619) Fiery válasza Bici (#19617) üzenetére


Fiery
veterán

Passz, nem mi fejlesztjuk azokat a szoftvereket ;) Kivulrol belelatni a kodba, kiszúrni az AVX/FMA utasitasokat pedig egyreszt nem szep dolog, masreszt meg eleg komoly feladat is egy nagyobb szoftvernel :) De ofcoz ha az adott szoftver keszitoje buszke az AVX/FMA gyorsitasra, akkor nyilvan kommunikalja ezt a felhasznaloi fele.

[ Szerkesztve ]

(#19620) Bici válasza Fiery (#19619) üzenetére


Bici
félisten

Értem, kössz. Azt hittem, hogy az általad jobban ismert mélyebb szakmai fórumokon keringenek ilyen információk.
:B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19621) lezso6 válasza Oliverda (#19618) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Közvetlenül persze hogy nem. De az Intel Core m-eknek azért nagyon elszállt áraik vannak. Ha az AMD hasonlót ad jóval olcsóbban, akkor ezek a gépek olcsóbbak lehetnek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19622) Oliverda


Oliverda
félisten

Jó kis sztori

lezso6: Lehetne, de az eddigi gyakorlat alapján a különbséget inkább a profit maximalizálására használnák fel a gyártók, amire mondjuk szükségük is lehet, ha kevesebb gép kel el az adott típusból, ergo valahol meg lehet érteni ezt is.

Mobilban az AMD-nek olcsóbban kell adnia lényegesen nagyobb teljesítmény, máskülönben nem építenek majd rá gépeket a gyártók.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19623) lezso6 válasza Oliverda (#19622) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát de ha a különbség elég nagy, akkor a gyártóknak van mozgásterük, olcsón jóval többet el lehet adni kisebb áréssel, ami összességében nagyobb profit. Feltéve ha van rá igény. Szerintem van, ma már a 15 watt TDP az alap, régen 35 watt volt, lehet ezt még lejjebb is vinni, a hosszú üzemidőt az R=1 júzer is érti.

Ugyanezt mondom én is, hogy olcsóbban kell sokkal jobbat, külöben ugyanott vannak mint most: alig van AMD-s noti. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19624) joysefke válasza lezso6 (#19623) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ugyanezt mondom én is, hogy olcsóbban kell sokkal jobbat

Már sokszor próbálkozott ilyesmivel az AMD (bár leginkább desktop vonalon) komolyabb eredmény nélkül, szóval ennél azért bonyolultabb a képlet. Sajnos...

(#19625) Oliverda válasza joysefke (#19624) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel próbálkozott sokszor? i3 szintű modellekkel, legfeljebb. Ez pedig kevés az üdvösséghez. A Pentium M óta nem tudott komolyan labdába rúgni az AMD, vagy a fogyasztás volt pocsék, vagy a számítási teljesítmény, sosem volt meg az egyensúly. A Raven Ridge-dzsel lehet először esélyük, de persze csak akkor, ha az alacsonyabb TDP-s régiókban is jól skálázódik az architektúra. Az is sokat segítene, ha az IGP 35 watt mellett meg tudná közelíteni a Radeon Pro 450 tempóját.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19626) hobizoli válasza joysefke (#19624) üzenetére


hobizoli
nagyúr

K7 ota sosem probalkozott ezzel
A64 nem volt olcso amikor megjelent, nem is terjedt el gyorsan

több drón kell ;P

(#19627) joysefke válasza Oliverda (#19625) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mivel próbálkozott sokszor? i3 szintű modellekkel, legfeljebb.

Hát én konkrétan a K7-K8 vonalra gondoltam, ott mindig volt az Intel derékhadnál jobb áron jobb teljesítményű modellje, még sem tudták vele olyan mértékben lefölözni a piacot mint az intel. Meglepődnék, ha P4 Celeronból nem adtak el volna többet mint K7 Athlonból. 2005-ben a mobilpiacra szánt Turion vonal sem volt éppen rossz (bár teljesítményben emlékeim szerint lemaradt a Pentium M-től) na ott kb. semmit nem értek el...

Amikor az első i3-ak jöttek, akkor az AMD már egyre kevésbé rúgott labdába. Én a korábbi időszakokra gondoltam...

Szóval ezzel oda szeretnék kilyukadni, hogy az AMD ha 10 évente egyszer van technikai értelemben versenyképes terméke, ami az aktuális igények tekintetében jobb mint a konkurens (jelenleg a fogyasztás és a teljesítmény van a fókuszban) akkor annyit tud elérni, hogy bagóért, alacsony haszonkulccsal osztogatva a termékeit tud "piacot szerezni, de ezt a "megszerzett piacot" nem tudja nyereségre (nem árbevételre, hanem nyereségre) váltani.

Mobil vonalon én még sötétebbnek látom a helyzetet. Ott van még egy szereplő (a végtermék gyártója) akinél célt kellene az AMD-nek érnie, méghozzá úgy, hogy a másik oldalon az intel gyakorlatilag gyeplőn rángatja a gyártókat. Sőt igazából szerintem a helyzet az AMD számára mobil vonalon még sokkal rosszabb mint 10 éve:

A gyártók már akkor sem mertek-akartak-tudtak szembemenni az intel piackorlátozó "cukroskenyér és ostor" piacformáló politikájával szemben, pedig akkoriban még sokkal több gyártó volt, illetve sokkal nagyobb volt a haszonkulcs a végterméken. Tehát a gyártóknak jóval nagyobb mozgástere volt, mint manapság van, mégsem tudtak/akartak vele élni. Most oda jutottunk, hogy mobil eszközön három szereplő tud (érdemben) haszonkulcsot realizálni (profitról beszélek, nem forgalomról): Apple, MS, Intel. A többiek csak vegetálnak.

Én úgy gondolom, hogy a fő kitörési lehetőség, a fő csapásirány a szerverpiac kéne legyen, annak az igényeknek alárendelve a fejlesztéseket és olcsón lehozni amit csak lehet desktop illetve (átalakításokkal) mobil vonalra...

(#19628) kleinguru válasza joysefke (#19627) üzenetére


kleinguru
addikt

Egy estleges apple amd megegyezés az APU-k használatáról kicsit megdobhatná mind a 2 cég szekerét:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19629) lezso6 válasza joysefke (#19627) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A K7 esetén Celeron árban volt P4 szintű teljesítmény, én anno ezért vettem AMD CPU-t. A K8 pedig pont hogy szerverre lett kihegyezve, a Zen is így készült. Legfőképp azért, mert jelenleg a szerverpiacon az AMD nulla, azután pedig a notebook piac a legfontosabb.

Amúgy azt ne felejtsük el Intel nem keveset tett azért, hogy az AMD-t ne vegyék a partnerek, emiatt jól meg is büntették.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19630) Oliverda válasza lezso6 (#19629) üzenetére


Oliverda
félisten

Az EU-s büntetést máig nem fizették ki...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19631) lezso6 válasza Oliverda (#19630) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt nem is írtam, hogy kifizették volna, mivel nem tudom, ezek szerint még mindig nem. Mikor lesz ennek vége... :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19632) Raymond válasza lezso6 (#19631) üzenetére


Raymond
félisten

Egyelore nem fognak rohanni kifizetni: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19633) Oliverda válasza lezso6 (#19631) üzenetére


Oliverda
félisten

Soká. Ezeknek nincs visszatartó ereje, amíg a büntetés kisebb, mint amit a verseny ellenes viselkedéssel nyernek, addig megéri trükközni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19634) Petykemano válasza Oliverda (#19633) üzenetére


Petykemano
veterán

Vámmal kellene sújtani az euban az Intel termékeket. Most már nem lenne kiszúrás mindenkivel.

Egyébként mennyiségi kedvezmény adása tiltott?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19635) apatyas válasza Petykemano (#19634) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ami biztosan tilos:
- a konkurencia kizárását előíró feltételek a kedvezménynél, illetve
- az előállítási ár alatt történő árusítás.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#19636) Fiery válasza Petykemano (#19634) üzenetére


Fiery
veterán

"Egyébként mennyiségi kedvezmény adása tiltott?"

Miert lenne tiltott? A legtobb nagyker is ad mennyisegi kedvezmenyt; penzvaltokban is lehet alkudni, ha sokat valtasz egyszerre; 100 db Ford sem annyiba kerul egysegarban, mint 1 db stb.

(#19637) Petykemano válasza apatyas (#19635) üzenetére


Petykemano
veterán

Azért kérdezem, mert ha lehet durva mennyiségi kedvezményeket adni, akkor moat biztosan kapnak.
Odamegy az amd. Erre oemek azt mondják, hát vennénk egyet kettőt, de hát látod a te cuccaid alig fogynak, többet nem merünk. Így ugyan másfélszer annyiért Adod mint az Intel a milliós példányszámú megrenseléseket, és így drágábban is leszünk kénytelenek adni, de hát legalább van belőle.

Nem ez szokott lenni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19638) Sipike19 válasza Petykemano (#19637) üzenetére


Sipike19
tag

Az én környezetemben sokan használnak AMD-s notit.
Az AMD APU-kkal csak az a baj, hogy tényleg kevés lehet mondjuk egy csúcs I7-tel szemben, ami remélem most majd változik.

Sipi

(#19639) Ruuwa válasza Sipike19 (#19638) üzenetére


Ruuwa
tag

Fél évig használtam 2015-ben egy első gen i5-el szerelt T420-ast, és nem egyszer kívántam bele erősebb igp-t. Az átlag felhasználónak bőven elég lenne egy 15Wos i5 processzor teljesítmény. Egy 20W körül konfigurált kaveri is versenyképes lehetett volna, ha nem minden áron 15wba akarták volna beleszorítani a teljes APU fogyasztási keretét.

Ezzel csak azt akarom mondani, nem csak a csúcs i7-ekkel szemben kevesek az APU-s notik, hanem az adott kategória i5-ös notijaival szemben is. Reméljük ezen tud majd változtatni a RR.

[ Szerkesztve ]

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#19640) lezso6 válasza Ruuwa (#19639) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Abból van NVS 4200-es verzió is, Fermivel. De annak amúgy teljesítményben nem sok előnye van. :D Csak jobb a driver, illetve van Windows 10 támogatás is. Egy AMD APU-s noti pontosan ezért előnyös az Intellel szemben, csak ugye ezt a vonalat nem igazán lehet marketingelni, mert valamivel a gari lejárta után lesz csak releváns.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19641) Oliverda válasza lezso6 (#19631) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom mennyi valóságtatalma van, de nem nehéz elképzelni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19642) Fiery válasza Oliverda (#19641) üzenetére


Fiery
veterán

Teljesen logikus lenne. Raadasul valamilyen szinten az AMD pont ugyanezt csinalja: domping aron adja a Ryzent, hogy ezzel csabitsa el a Broadwell-E es Kaby Lake-S vasarlokat. Az Intel ugyanigy jelentos kedvezmennyel probalja megtartani a szerver piacon a vasarloit. Nincs ezzel semmi problema, egeszen addig, amig az end-user kapja a mezesmadzagot, es nem a rendszer integrator. Az a mocskos trukk, amikor egy szerver gyarto ceg kap extra elonyoket azert, hogy ne foglalkozzon a konkurens termekekkel.

(#19643) TRitON válasza Fiery (#19642) üzenetére


TRitON
aktív tag

Más az agresszív árazás és más az etikátlan magatartás. Mondjuk az azért igen nagy különbség, hogy az AMD nem csak annak adja olcsóbban a processzorait, aki nem vesz konkurens terméket.
Nincs új a nap alatt. Ugyanez a játék megy évek óta és nem csak a szerver piacon, hanem kb. mindenhol. Volt is ebből botrány, sőt, ha jól emlékszem, a vörösök nyertek is egy hasonló ügy miatt pár milliárdot... Javítsatok ki, ha tévedek.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#19644) lee56 válasza TRitON (#19643) üzenetére


lee56
őstag

Intel... Ez mondjuk akár jó jel is lehet. Ennyire tartanának a Ryzenektől? :)

No Comment

(#19645) Depression válasza lee56 (#19644) üzenetére


Depression
veterán

Azóta már sokkal rosszabb hírek is keringenek, miszerint az intel a ryzen tesztelőket is megkeresi. :U

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19646) Televan74 válasza Depression (#19645) üzenetére


Televan74
nagyúr

Erre gondolsz? [link]

Egyébként hányingerem van az ilyen magatartástól. :((( Ezek után még ha egy kicsit gyengébb is lesz a Ryzen, most már csak azért is azt veszek. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19647) olle válasza Televan74 (#19646) üzenetére


olle
senior tag

Hmmmm. Ennyire nem bízik az Intel a termékében? :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#19648) Yutani válasza olle (#19647) üzenetére


Yutani
nagyúr

Rossz a megközelítés: ennyire jó a Ryzen.

#tarcsad

(#19649) Oliverda válasza olle (#19647) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19650) darealkilla válasza Bici (#19617) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Ezt tényleg jó lenne tudni, hogy mi használ AVX/AVX2-t.
Annyit találtam, hogy jellemzően még SSE2/3-ra készül minden, csak kutatás, szimuláció, kriptográfia területen használják (fordítják AVX-esre a kódot).

MS infója: Intel AVX is designed for use by applications that are strongly floating point compute intensive and can be vectorized. Example applications include audio processing and audio codecs, image and video editing applications, financial services analysis and modeling software, and manufacturing and engineering software.

meg ez

Engem az unreal render érdekelne, mert a fogyasztása olyan az 5820K-n szinte mint a legújabb prime futtatása közben.

én vagyok az ördög

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.