Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19305) Petykemano válasza Németh Péter (#19280) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem nem fognak 4 magosat gyártani. egyelőre nem.
Szerintem a cél a minőségi 8 magos lapkák költséghatékony gyártása, ezek mennek a szerverekbe is.
Ezt a célt nem szolgálja a 4 magos lapka. Persze magas frekvenciájú 4 magos skuból is biztos sokat adnának el, de ez az Intel terepe jelenleg, ugyanakkor ezzel rontanák a saját 8 magos eladásikat.

A raven ridge is jön majd. Abból szoktak letiltott igps lapkát kiadni. Meg a Gyárfás is finomodik majd biztosan. Így biztos lesz majd később jobb 4 magos.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19320) Simid válasza schawo (#19315) üzenetére


Simid
senior tag

Ryzen 3.4/3.8Ghz PassMark

[ Módosította: Oliverda ]

(#19321) Habugi válasza Simid (#19320) üzenetére


Habugi
addikt

2D/3D score alapján rengeteg maradt a 1080-ban, ezeket az eredményeket 390X-el körbefutom.

Még csak az órajelre sem fognám rá, egyszerűen valamit elrontottak sztem.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#19322) Habugi válasza Habugi (#19321) üzenetére


Habugi
addikt

Passmark: [link]

Az SSD visszahúz..( :DDD ), viszont viszonyítási alapnak jó lehet.

(#19323) Petykemano:

Megjegyzendő, a Ryzen féle egyszál eredmény baromi erősnek számít ha 4Ghz alatt ment.. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#19323) Petykemano válasza Simid (#19320) üzenetére


Petykemano
veterán

Most hallgattam Meg adoredtv elemzését.
A videoban volt egy kép zöld háttéren memória adatok, amiket kép.formában nem találtam meg. De itt ugyanúgy meghivatkozzák a számokat.

Ez alapján ryzen memória késleltetése 76ns volt, ami elég gyatra. Sokak szerint ennek köszönhető a gyenge fizika és prím eredmény.

Fiery, minek köszönhető ez a gyatra késleltetés?
Gyári hiba, minta hiba? Vagy szándékos a szivárogtató leleplezésére?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19324) Fiery válasza Petykemano (#19323) üzenetére


Fiery
veterán

Vicces, hogy ezzel hozzam fordulsz, ugyanis epp par napja keresett meg minket az AMD, arra panaszkodva, hogy az AIDA64 gyorsitotar es memoria benchmarkjaban rossz (= nem az AMD szamara kedvezo) eredmenyeket kap a Ryzen. Pontosabban az L2 es L3 cache, valamint a memoria kesleltetes tul magas. Nem csak a Skylake-hez, de a Broadwell-E-hez kepest is tul magasak az ertekek. Neztuk a problemat errol, neztuk arrol, de nem jottunk ra, mi lehet a gond a mi benchmarkjainkkal. Amennyire ralatasunk van a problemara, nalunk minden stimmel, tehat a Ryzen egyszeruen rossz kesleltetessel mukodik. A bulldozeres idokben a savszelesseg volt gyatra, most meg a kesleltetes tunik annak (a savszelesseg korrekt). Lehet, hogy a CCX architektura okozza. Jobb otletunk addig nincs, amig meg nem erkezik a sajat Ryzen rendszerunk, es bele nem tudunk melyedni a problemaba.

Ha nalunk lenne a Ryzen, akkor pl. neznenk rajta WinRAR benchmarkot. Az eleg erzekeny a cache-ek es a memoria kesleltetesere, sz'al konnyen lehet, hogy abban is egybol kiutkozik, ha tenyleg hardveres problemarol van szo. Aztan persze lehet, hogy ez ilyen. Nem bug, hanem egyfajta bottleneck, amit majd egyszer eliminal az AMD.

[ Szerkesztve ]

(#19325) #45185024 válasza Fiery (#19324) üzenetére


#45185024
törölt tag

28.-áig még a tesztelőknek sem adják ki a Ryzent ? :D

(#19326) Raymond válasza #45185024 (#19325) üzenetére


Raymond
félisten

Tul sok az elorendeles, kell a kuncsaftoknak, nem lehet ezeket tesztpeldanyokra pazarolni :P

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19327) Petykemano válasza Fiery (#19324) üzenetére


Petykemano
veterán

hűha, nem hangzik jól. Elég fura lenne, ha egy ilyen hibát - lett légyen az bug vagy bottleneck - épp két héttel a start előtt vegyenek észre. elég cinkes.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19328) Fiery válasza #45185024 (#19325) üzenetére


Fiery
veterán

A mienk nem jott me'g meg, de mas fejlesztoktol is azt halljuk, hogy me'g nem jott meg a cucc. A legtobb reviewer is jovo heten kapja meg.

(#19329) Fiery válasza Petykemano (#19327) üzenetére


Fiery
veterán

Nekem ugy tunik, eleg nagy kapkodas es fejetlenseg van az AMD-nel jelenleg. Gorcsosen tartani akarjak a marcius elejei launchot, holott a reviewereknek igy nem lesz eleg ideje rendes teszteket vegezni es alapos cikket kanyaritani; es a fejlesztok is tul keson kapjak meg a konfigot.

Nehez megmondani, miert csak most vettek ezt a problemat eszre. _Elkepzelheto_, hogy a TLB bugot csak ugy tudtak javitani, hogy kicsit (vagy nagyon) novekedett a kesleltetes...

[ Szerkesztve ]

(#19330) joysefke válasza Fiery (#19329) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ha igaz a feltételezésed, akkor ez egy új stepinget kéne jelentsen, ha akarják javítani a hibát?

(#19331) Oliverda válasza Fiery (#19329) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha megvan a többi platform eredménye (jobb helyeken megvan), akkor 4-5 nap alatt egyedül meg lehet csinálni egy ilyen tesztet, nem kell ehhez 2 hét.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19332) Devas


Devas
őstag

Csinos kis összefoglaló!

Elnézést, csak szeretném az eszmefuttatást folytatni veletek, az AMD CPU-k jövője - amit tudni vélünk topicban. Hazafelé tartottam a munkából és láttam egy csomó érdekes linket, azzal kapcsolatban, hogy a mai játékok mennyire profitálnak a több szálból, de sajnos törölve lettek, mire hazaértem. Ha jól emlékszek HSW és Ragnar nevű felhasználók linkelték.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#19333) Németh Péter válasza Petykemano (#19323) üzenetére

Nekem nem világos, hogy miből gondolod, hogy a Ryzen okoz memória késleltetést és nem csak lassú RAM-ot használtak.

(#19334) HavocS válasza Németh Péter (#19333) üzenetére


HavocS
senior tag

Gondolod hogy akár az AMD-nél, akár Fiery-ék nem erre gondolnak először? :-D

(#19335) Petykemano válasza Németh Péter (#19333) üzenetére


Petykemano
veterán

Onnan, hogy az ürge ugyanazokra az értékekre állította a saját ramját és más - még így is jóval jobb - késleltetési eredményeket kapott.
Src

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19336) Fiery válasza joysefke (#19330) üzenetére


Fiery
veterán

Erre keptelenseg valaszolni anelkul, hogy tudnank, ez az egesz mi is valojaban. Lehet CPU bug, CPU bottleneck, architekturalis sajatossag, szoftver hiba, stb.

(#19337) Fiery válasza Oliverda (#19331) üzenetére


Fiery
veterán

Egy zsir uj CPU architekturanal azert eleg keves az 4-5 nap... Plane amikor olyan trukkok is belepnek, mint SMT (ami az AMD-nel eddig nem volt) es XFR (ami senkinel sem volt eddig). Meg ugye az uj chipsetrol se feledkezzunk meg. Egy alapos elemzesnek a teszt resze is tobb lenne, mint 4-5 nap. Vagy mondjuk ugy, hogy ha nekem lenne kiadva, hogy csinaljak egy rendes Ryzen elemzest, tutira nem vallalnam el, ha nincs ra 10-14 napom.

[ Szerkesztve ]

(#19338) Fiery válasza Németh Péter (#19333) üzenetére


Fiery
veterán

Az L2 cache es az L3 cache kesleltetese is gyanusan magas :( Joval magasabb, mint amit az AMD maga kozolt elozetesen. Egyedul az L1 cache tunik korrektnek.

[ Szerkesztve ]

(#19339) #45185024 válasza Fiery (#19338) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez nem úgy működik mint a GPU hogy a vafer közepén van a jobb minőség és a szélén a gyengébb ?
..és akkor lehet az X jelzésűek a jobbak a nonX meg lehet gyengébb és ebből adódik ???

(#19340) Raymond válasza Fiery (#19338) üzenetére


Raymond
félisten

Bulldozer deja-vu?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19341) Yutani válasza #45185024 (#19339) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez inkább órajelben és Vcore-ban mutatkozik meg, nem a cache elérésekben.Az uarch probléma, ha rossz a cache késleltetési ideje. Szerintem.

(#19340) Raymond: Kicsit sem. Amit eddig tudunk, az uarch jól teljesít, egyes workloadok esetén jön ki ez a nem várt magas cache késleltetés miatti alacsonyabb teljesítmény.

De majd javítva lesz a Zen2-ben, ha itt már nem tudnak mit csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#19342) Raymond válasza Yutani (#19341) üzenetére


Raymond
félisten

Context, my friend, context...

Nem az egesz uarch-ra vonatkozott a hsz, hanem a cache latency-re.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19343) Fiery válasza #45185024 (#19339) üzenetére


Fiery
veterán

Ez a problema fuggetlen a wafertol meg gyartasi minosegtol. Ez a problema sokkal melyebben van, es minden Zen architekturaju CPU-t erinti.

(#19344) velizare válasza Fiery (#19343) üzenetére


velizare
nagyúr

tegyük fel, hogy jól mértek. milyen területekre van ennek hatása, és az mekkora (mivel te gondolom látod a számokat is, én csak a sorok között olvasva annyit tudok feltételezni, hogy az eltérés legalább egy nagyságrend) tipikusan játékszoftvereknél? :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19345) Fiery válasza velizare (#19344) üzenetére


Fiery
veterán

Nem, azert nem egy nagysagrendrol van szo. Mondjuk inkabb ugy, hogy a Bulldozerhez kepest jelentos fejlodest igert az AMD (az L2 + L3 cache kesleltetes kapcsan), de ez nem latszodik a gyakorlatban. Vagy legalabbis a benchmarkokban nem latszodik. Az, hogy ez a gyakorlatban milyen jellegu szoftvereknel jelentkezik mint lassulas, azt most nehez megmondani. Lassulas mindenhol lesz (lehet), csak kerdes, hogy 1% vagy 5% vagy 10%.

De nem zarhatjuk ki annak a lehetoseget sem egyelore, hogy a benchmarkok mérnek rosszul. Az AMD legalabbis elso korben ezzel inditott, ez volt az otletuk. Nehez megmondani, kinek van igaza addig, amig nem jutunk hozza egy Ryzen teszt rendszerhez.

(Zarojelben es OFF-ban jegyzem meg, hogy eleg szomoru, ha az AMD csak most jott ra, hogy a benchmarkok furcsa szamokat mutatnak. Ha idoben szolnak emiatt, mar reg ki lehetett volna sakkozni, hogy kinek van igaza es hol a hiba -- ha van hiba)

[ Szerkesztve ]

(#19346) Yutani válasza Raymond (#19342) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mivel meglepődtek, hogy nagy a késleltetés, az azt jelenti, nem ilyennek akarták. Azt nem tudom, hogy a CONS uarch azért lett-e olyan, mert azt úgy tervezték, de aztán verzióról verzióra javítottak az L1-L2 cache késleltetésen.

Persze mindez csak laikus vélemény, majd Fiery megmondja, mi a helyzet. :R

#tarcsad

(#19347) velizare válasza Fiery (#19345) üzenetére


velizare
nagyúr

ühüm, jó, akkor ez további értesítésig egy feltételes kérdőjel. mindenesetre köszi az infót! :R

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19348) Fiery válasza Yutani (#19346) üzenetére


Fiery
veterán

Barcsak meg tudnam mondani, hogy mi a helyzet... Mi is a sotetben tapogatozunk, az AMD pedig ugyan igerte, hogy kuld rendes feedbacket a technikai csapattol, de azota is lapitanak. Vagy ok sem tudjak, mi a gond, vagy nem tudjak, mit csinalunk rosszul, vagy ..., vagy ... -- van egy csomo fele variacio. De addig, amig ez nem egy hibat (feldolgozasi/kalkulacios hibat) okozo jelenseg, csak kicsit lassitja a feldolgozast, addig nincs nagy gond.

(#19349) Raymond válasza Yutani (#19346) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom eleg nagy prioritast kapott az hogy a cache kesleltetesen javitsanak mert az nem volt valami fenyes az elozo generacional ezert fura hogy most teszt kozben jott volna elo hogy nem sikerult? Azert az ilyenek hamarabb elojonnek a tervezesi es gyartasi fazisban. Erdekes lesz majd megtudni mo volt az oka az egesznek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19350) HavocS válasza velizare (#19344) üzenetére


HavocS
senior tag

Amit most befolyásol a latency az jellemzően a winrar benchmark meg a superpi, ezek látványosan skálázódnak. Ahogy viszont már több teszt is bebizonyította, a RAM sebessége a játékokat minimálisan befolyásolja csak, játék alatt ez bottlenecket szinte biztosan nem fog okozni. Csak persze blama, eleve hogy így maradt, másrészt a szintetikus tesztekben ez azért ki fog jönni, ami rontani fog a kezdeti lelkesedésen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.