Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Németh Péter válasza Oliverda (#20399) üzenetére

Ez biztos? Mindenesetre akkor ez jó hír.

(#20402) Oliverda válasza Fücsök007 (#20400) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre azért nem fogadnék túl sokban, illetve még egy darabig amúgy sem lesz eszköz ami kihasználná.[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20403) velizare


velizare
nagyúr

új roadmap:

performance dia lík:

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20404) Chp


Chp
őstag

Sziasztok!

Kudarcba fulladt hosszú keresés után bátorkodom megkérdezni: tudni azt, hogy a Raven Ridge APU mekkora órajellel operáló modulokat fog tudni kezelni? Ahogy elnézem a Ryzen esetén 3600Mhz-en működő memória a maximum, ezt meg fogja örökölni majd a Raven Ridge?

Tisztelettel köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20405) Chp válasza Chp (#20404) üzenetére


Chp
őstag

Most azért nem kapok választ, mert nem akartok segíteni az összefoglalóban lévők miatt - amit cáfolnék ha így van, hiszen nem találtam erre vonatkozó adatot vagy ti sem tudjátok a választ?

[ Szerkesztve ]

(#20406) solfilo válasza Chp (#20405) üzenetére


solfilo
veterán

Engem az érdekelne, hogy a 3600 honnan jön. Ryzen topikban már örülnek, ha megy adott RAM 3000-3200Mz-en.
Feltételezem vissza nem fog lépni Ryzenhez képest, de hivatalosan ott is csak 2666MHz-ig van támogatva.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20407) Chp válasza solfilo (#20406) üzenetére


Chp
őstag

Fórumtárs írta ebben a topikban, rákerestem a "3600" kulcsszóra.

Klikk.

Persze régi hozzászólás, szóval azóta csak kiderült, hogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#20408) Oliverda válasza Chp (#20405) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább azért, mert ez általában csak a hivatalos bemutató környékén derül ki.

Egyébként hivatalosan valószínűleg DDR4-3200 lesz a plafon.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20409) Chp válasza Oliverda (#20408) üzenetére


Chp
őstag

Köszönönöm szépen, legyen igazad!

(#20410) Chp válasza Oliverda (#20408) üzenetére


Chp
őstag

Bíztam benne, hogy ír valaki, ne legyen dupla, de talán az off segít kicsit.

Egyébként mi az akadálya annak, hogyha kissé elvetemülten hangzik is -, de még az említett órajelnél is magasabban működő memóriákat támogasson? A CPU egy dolog, de az IGP-n sokat dob a magas órajel még a nem éppen acélos késleltetés ellenére is. Szerintem az tenne a legjobbat egy APU-nak, ha tolnák felfelé a támogatott memóriák órajelét. Mondjuk itt jön képbe a HBM2-vel kapcsolatos pletykák áradata, ami egyre valószínűtlenebb, de fene tudja.

Na be is fejeztem a nagy órajelezést.

(#20411) Oliverda válasza Chp (#20410) üzenetére


Oliverda
félisten

A RAM-ok ára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20412) wsanyi válasza Chp (#20410) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A memória sebességnél nem órajelet látsz, hanem max. Megatransfer/sec értéket. Itt jön képbe az időzítés. A memóriavalós órajelét úgy kapod, hogy el kell osztani az időzítéssel a MT/sec értéket. Legalábbis a Wikipedia szerint. Tehát a DDR4-nél már többszörös duplázást alkalmaznak + sávszélnövelést (több bitet mozgat párhuzamosan -> ír és olvas a RAM), és így jön ki ez az elméleti max. érték. A HBM azért segítene ezen nagyon, mert az L4 cache funkciót is elláthatna. Erre már létezik példa a RADEONN INSTINCT esetében. 7 nm-en remélem, meglépik ezt, mert akkor nagy előnyre tehetnek szert az all in one kisméretű rendszerekben, esetlegesen DDR5-tel karöltve. DDR4-et az 1.0.0.6-os AGESA elvileg 4000-ig támogat, és elvileg OC-re vonatkoztatva. De ha szinkronba kerülne ez az érték a CPU órajelének értékével, akkor nagy előrelépést lehetne elérni. A DDR5 ezért lehet nagyon jó majd. 4,5-5 GHz-es CPU órajelek, és azonos MT-jű RAM-ok esetében sokkal gyorsabbak lennének a rendszerek, főleg az Infinity Fabric végett. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20413) stratova válasza wsanyi (#20412) üzenetére


stratova
veterán

Ő már azzal is ki lenne segítve ha nem DDR4 3200 lenne a maximum, mert Vega IGP mellett újra korlátozó tényező lehet a GPU-résznek ez a sávszélesség. A HBM2,3 szintén egy szép koncepció lenne és lehet közép/hosszabb távú terv, de annyival drágítaná az APU-t hogy finoman szólva kérdéses lenne a versenyképessége a professzionálistól eltérő piacokon. Ha lenne olyan megrendelő aki átvállalja ennek a terhét (akár Apple akár más) és be tudja építeni a termék árába, úgy hogy még így is eladható, talán megérné nekik. Másképp ez kb öngyilkosság.
De pláne asztali vonalon egy APU-ért nem(/sem) fizetsz ki akkora többletet, hogy megérje nekik kiskereskedelmi forgalomba hozni ilyet.
Egyszer talán bejön nekik enterprise vonalon egy hasonló koncepció, de CPU vonalon láthatóan most olyan termékeket igyekeznek forgalomba hozni, ami nagy mennyiségben eladható nem niche product.
Jelenleg a Vega ellátás is hagy némi kívánnivalót maga után, ami egy lényegesen drágább termék, mint egy 4/8-as mainstream/premium APU.

[ Szerkesztve ]

(#20414) Oliverda válasza wsanyi (#20412) üzenetére


Oliverda
félisten

Ekkora hülyeséget már régen hallottam, szerintem először inkább olvass el pár ezzel kapcsolatos cikket és utána próbáld megmondani a tutit.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20415) wsanyi válasza Oliverda (#20414) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Kedves Oliverda!

Szóval akkor hülyeséget írtam?

Nézd csak:

https://en.wikipedia.org/wiki/DDR4_SDRAM

CAS Latency (CL)
Clock cycles between sending a column address to the memory and the beginning of the data in response
tRCD
Clock cycles between row activate and reads/writes
tRP
Clock cycles between row precharge and activate
DDR4-xxxx and PC4-xxxx both denote per-bit data transfer rate, the former for DDR chips and the latter for modules (assembled DIMMs). Module peak transfer rate is calculated by taking transfers per second and multiplying by eight. This is because DDR4 memory modules transfer data on a bus that is 64 data bits wide, and since a byte comprises 8 bits, this equates to 8 bytes of data per transfer.

Áldás reád! ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20416) Oliverda válasza wsanyi (#20415) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi, hogy alátámasztod amit írtam.

"A memóriavalós órajelét úgy kapod, hogy el kell osztani az időzítéssel a MT/sec értéket."

Hol van ez leírva az idézett/linkelt forrásban?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20417) poci76 válasza wsanyi (#20415) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha pl. egy 4 Gb-es chip 16384×16384-es kialakítású, akkor egy adat lekérésekor ennek egy sora, azaz 16384 bit íródik ki a chipen lévő gyors pufferbe. Ez az első átírás történik a memória órajelével, azaz néhány száz MHz-cel. Ebből a pufferből aztán a csúcssebességnek megfelelően lehet az egymást követő adatokat kiolvasni. A CAS latncy lényegében az első kiolvasás sebességének a viszonya az utána következő, egymás utáni kiolvasások sebességéhez. Ha egymás utáni adatokra van szükség, akkor gyors a memória, ha nem egymás utániakra, akkor sokkal lassabb. Írásnál is ugyanez a helyzet.

(#20418) TRitON válasza stratova (#20413) üzenetére


TRitON
aktív tag

Válaszom arra az esetre vonatkozik, ahol az APU-n lévő HBM mellé nem lehet külső memóriát tenni.

Nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy jelentősen drágább lenne, ugyanis amit spórolni lehet:
- a memória foglalatot (tudom, elhanyagolható tétel) és annak helyét,
- a 200+ impedancia illesztett vezetékből álló DDR memóriabusz által elfoglalt helyet az alaplapon,
- a memória tápját és az általa elfoglalt helyet az alaplapon,
- ezáltal sokkal kisebb helyen is el fog férni egy processzor a memóriájával együtt, illetve a vezetékezés egyszerűsödése miatt az alaplapon elképzelhető rétegszám csökkentés is,
- illetve magát a memóriát, ami 2x4GB esetén ~100USD, 2x8GB esetén ~200USD.
Nyilván a technológia drága, de nagy tételben gyártva kétlem, hogy ne érné meg mindenkinek, mert maga a SOC drágább lenne, de nem biztos, hogy annyival, amennyit az egyéb alkatrészeken meg tudsz spórolni. Végtére is (többek közt) ez hajtotta az integráció fejlődését, nem? :)

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#20419) kleinguru válasza TRitON (#20418) üzenetére


kleinguru
addikt

Ma már szinte alig van az alaplapokon valami (RGB led ;] ) és mégis egyre drágábbak. Szerintem ez nem igazán érintené jól őket.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20420) apatyas válasza wsanyi (#20412) üzenetére


apatyas
Korrektor

Van ott még más gubancolódás is.
"De ha szinkronba kerülne ez az érték a CPU órajelének értékével, akkor nagy előrelépést lehetne elérni."
Valóban, az Infinity Fabricnak jót tesz, ha emelkedik az órajel, de egyrészt nincs különösebb ugrás a CPU órajele környékén (fölé menni mondjuk nyilván nincs is értelme), másrészt, a memória sávszél tekintetében meg abszolút mellékes, a normál cpu-knak a 2400 effektív MHz környékénél jelentősen magasabb DDR4 memóórajel nem kell (a Ryzeneket az Infinity Fabric miatt memóOCzzák, nem a memósávszél miatt). Memóriaéhes feladatoknál még lehet értelme.
APUknak valóban jót tesz, de az más tészta.
Sz: ipartörténeti kiegészítés: a cache-k akkor kezdtek elterjedni, amikor a memóórajel leszakadt a cpu-étól, de hogy az újra eléréssel a cache-eket ki lehetne dobálni a prociból, azt kétlem.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20421) stratova válasza TRitON (#20418) üzenetére


stratova
veterán

Technikailag én ezzel nem is vitatkoznék. Egyetlen baj van vele, nem ez fogja eldönteni, hogy széles körben az alsóbb szegmensben is elterjed-e vagy sem, hanem a piaci/megrendelői igény.
Olcsóbb technológiát is lehetett már kukázni, piaci érdeklődés hiányában.
A HBM addig nem lesz széles körben elterjedt és eladható, amíg nagyobb piaci részesedéssel rendelkező konkurensek csak a legdrágább termékeiknél alkalmazzák.
Emiatt írtam, hogy ahhoz hogy ez bármilyen szinten megérje AMD-nek komolyabb megrendelések kellenek. Egy APU-t csak akkor tudnék elképzelni vele ha AMD megint készítene FirePro (drága) kivitelt, ha lenne olyan professzionális terület nagyobb tételben van rá igény. Llanonál meglépték, mert nagyon tolni akarták ezt a koncepciót, bár arra utólag rendesen ráfaragtak sajnos.

Ha valamilyen kisebb csoda folytán, olyat tudna mutatni AMD egy HBM-es APU-val hogy a prémium/üzleti notebookgyártók is ráugranak, akkor lehetne később mainstrem verzóban reménykedni. Ott viszont a rendszermemória kiváltására 8-32 GB memória kellene, de egy külső GPU-t még mindig kis helyigénnyel válthatna ki 2,4,8 GB HBM-mel.

Például egyszerre kellene kiütni az aktuális ULV i5-öt és az NV MX150-et (GT 1030), hogy 2 in 1 gépekben kiváltsák a CPU+GPU kombót.

(#20422) wsanyi válasza apatyas (#20420) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A pentiumos gépünkün az L2 cache még az alaplapon volt, és az FSB sebességén működött, ha jól emlékszem. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20423) Petykemano válasza stratova (#20421) üzenetére


Petykemano
veterán

A jelenlegi apuk a llanonál integráció tekintetében sokkal fejlettebben. Ennek ellenére tökre nem láthatók ah előnyök:
- nincsenek programok, amik lényegesen és érezhetően gykrsabbak lennének általános felhasználás tekintetében. Nyilván az érezhező egy zen esetén már nehezen megállapítható. De az sincs, hogy zen magok helyett elég lenne valami kicsi, vagy ilyesmi. Kicsi lapka, kis mag, kis fogyasztás. De nem.
- és az sem kimutatható, hogy az integrált, beleértve a hbm memóriát is, kevesebbet fogyasztana.
- és az sem kimutatható, hogy olcsóbb lenne az integrált.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20424) Petykemano


Petykemano
veterán

Megjelent a Coffee Lake. Harsognak a szirénák, hogy új király született, már néhány fórumozó megint az AMD csődjét kívánja.

Az nem kérdés, hogy mit hozhat a pinnacle ridge. (12lp, tocktocktock, worst case scenario). Az se kérdés, hogy mikor. (2018H1)

Egyes vélemények szerint a ryzen ára már így is msrp alatt van, nem fog az amd árat vágni, hanem inkább csökkenti a termelést, na csökken a kereslet, és átáll másnak a termelésére.

De Vajon fogja -e az AMD a ryzenhez hasonlóan promózni a pinnacle ridge terméket?
Nyilván a kettő között van némi összefüggés : ha a jelenlegi termékemen árat vágok (mert sok az eladatlan készlet ), akkor biztosan nem fogom promózni a következő termékem.
Most még persze biztosan korán lenne, készlet is biztos van, és az se lenne cél, hogy több hónapra kifogyjanak a polcok (abu: csapdába ejtett polcok)

Ugyanakkor lehet-e cél csapdába ejteni a vásárlót? Vedd meg a ryzent most, olcsón, aztán cseréld erre, nézd, amit most mutatok...?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20425) stratova válasza Petykemano (#20424) üzenetére


stratova
veterán

Ebből a cuccból én is kérek.

Majd éppen ryzen termelését fogja csökkenteni, amikor már csontig költségcsökkentette a CPU részleget is, hogy kisebb veszteséget termeljen az üzletág a modulos termékpaletta idején... Nem ettek ők meszet. Biztosan van jelenleg is egy minimum a wafferekre vonatkozóan, és most még értelmes portéka készül belőlük.

Vagy csak arra alapozod a lehúzást, hogy Lisa már pofátlanul sokat idézi Jobst? :)

[ Szerkesztve ]

(#20426) HSM válasza Petykemano (#20424) üzenetére


HSM
félisten

"Megjelent a Coffee Lake. Harsognak a szirénák, hogy új király született..."
Én pont azt néztem, az első tesztek alapján milyen szépen állja a sarat a Ryzen, akár a hat magos is....
Ahol egyszálerő kell, ott eddig is láttuk mit tud a 7700K, ahol viszont hasznos a sok szál, ott a Ryzen is általában erős. Ráadásul itt a közepes modellekben is széria az SMT, míg a HT csak a csúcson aktív.

Az pedig külön megérne egy misét, hogy miért volt szükség a 95W-os processzor lábkiosztásának "megváltoztatására" pár plusz táplábbal, amikor eddig is 95W-ra volt méretezve a foglalat... Költői a kérdés, ha esetleg valakinek kedve támadt volna megválsazolni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20427) And01 válasza Petykemano (#20424) üzenetére


And01
aktív tag

Egy summit ridge lapka előállítása 20-30$, 200$ végfelhasználói árral
még termelne nyereséget az Amd.
A pinnacle ridge a zen második verziója amire az amd 10% körüli ipc
növekedést ígért,ha ezt tudják tartani,
valamint ehhez ha hozzá tudnak tenni 10%-al magasabb órajelet.
Az eléggé felforgathatja az intel terveit.

(#20428) apatyas válasza wsanyi (#20422) üzenetére


apatyas
Korrektor

És? Hol érdekes, hogy hol volt a cache, nem ez volt a lényeg.
Nájsz hogy volt PII-esetek, de példának okáért, a 486-osban is volt L2 az alaplapon és L1 a processzorban, sőt, a 386-osban is volt alaplapi L1 cache.
És, azt is kevered, hogy az említett PII-esnél az FSB nem a processzor órajele, amit említettél a korábbi hsz-odban..
További logikai bakugrás, hogy te első körben a memó órajelet akartad a cpu-éhoz felhozni - és nem a cache órajeléről értekeztél, vagyis csapongsz. Igen, manapság legfeljebb az L1 és L2 órajele van a maggal egyezőn, minden más lassabb. Mert ezt teszi lehetővé a technológia, erre mondtam, hogy nem lehet elérni az egykori ideális állapotot.
Legyél pontosabb és tájékozottabb légyszíves, és a témához logikailag kapcsolódó információkat hozz légyszíves, különben a szalmabáb érvelésbe esel.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20429) Petykemano válasza stratova (#20425) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem értem, mire gondolsz. Én ezeket nem állítottam, csupán hallottam, de nyilván nem mentes minden logikától:

Ha a coffee lake jó (most mindegy, hogy tényleg jó-e meg mire és mennyire, a lényeg, hogy fogy) és emiatt csökken a kereslet a ryzenre, akkor két dolgot tehet az AMD:

- árat csökkent és fenntartja a gyártási és értékesítesi volument
- a lecsökkent kereslethez igazítja a termelést és így kevesebbet értékesít, de meghagyva a magasabb margót. Persze az igaz, hogy ebből a wsa miatt csak akkor jöhet ki jobban, ha tud más termelni. Mondjuk raven ridge-t?
- az is opció, hogy nem is csökken a kereslet...

A kérdésem a következő hónapokban várható AMD marketing tevékenységre irányul: mit lép az AMD a coffee lakere? Árat csökkent, vagy átteszi a fókuszt a nextgenre?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20430) stratova válasza Petykemano (#20429) üzenetére


stratova
veterán

Ha jó stádiumban van Pinnacle Ridge, akkor talán ráér a jelenlegi processzorok árát az újak bevezetésével párhuzamosan csökkenteni. Mondjuk ehhez nem ártana látni, mennyire lett jó Raven Ridge, aminek mobil kivitelben még idén piacra kellene kerülnie.

Egyébként a mobil piac túlkínálatát és a termékek beragadását szépen mutattja idehaza, hogy plakátokon még nagyban reklámoznak Core i 5xxx szériás (Broadwell) notebookokat, de egy éve ugyanígy tettek Haswellel, amikor már megjelent Kaby Lake.

[ Szerkesztve ]

(#20431) solfilo válasza stratova (#20430) üzenetére


solfilo
veterán

Idén már AMD szerint sem lesz Raven. :(
[link]

solfilo

(#20432) wsanyi válasza apatyas (#20428) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Pentium 1-et írtam.

Lényeg: Lemaradt a RAM a CPU-hoz képest. Meglátásom szerint egyedül a HBM segíthetne ezen. :(

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20433) wsanyi válasza stratova (#20430) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A csúnya az, hogy már megint beindult az intel inkorrekt marketinggépezete, azaz a tesztoldalakon csak az jelenik meg, hogy miben jobb az intel, de hogy miben jobb az AMD, az nem. Ráadásul még a saját HEDT-s 7800X-ét is sikerült megvernie a coffee laken-nek. Ami érdekes, hogy egyelőre készlethiány van. Hogy ez marketing, vagy valóság, az jó kérdés. Ráadásul nincs is hozzá túl olcsón lap, mert 60 e Ft fölött indulnak a lapok hozzá. Ryzenhez már 35-ért nagyon jó B350-es lapot lehet kapni... Ennyi. Kb.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20434) Petykemano válasza wsanyi (#20433) üzenetére


Petykemano
veterán

Ebben semmi inkorrekt nincs.
Más kérdés, hogy az amdt lehúzzák a paper launch miatt.

Inkorrekt az lenne, ha:
- a 8700k bőven túllőne ST@4.7 vagy MT működés közben a TDP limiten. Az Intel könnyebb helyzetben van, mert a névleges értékeken túl jobban skálázódik.
- 8700k csak mutatóban lenne, de nem érhető.

Ezzel együtt persze mondják, hogy paper launch. Meglátjuk.

Én is érzékeltem, hogy a ryzen érkezésekor kétkedés, ijedelem övezte. És abban ahogy a mainstream lefeküdt a coffee lakenek mintha megnyugodtak volna a lelkek. Ah ováció 60%-ban szólt a méltán jó terméknek és 40% a megnyugvásnak.

A raven ridge helyzete lesz igazán érdekes. Annak ugyanis ezzel a hatmagos i7-tel kell majd küzdenie U szegmensben 15-35W-ön. A ryzen skálázódása és fogyasztása nagyon jó 3.3-3.7ghz-ig. (Lásd 8*3.0@65w vs 6*3.2@65w) Ha a mobil vonalon az Intel nem tudja 4GHz fölé vinni a tétet, akkor 6 mag ide v oda, a Lőw Power versenyképes. (Főleg ha a raven is 12LP)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20435) wsanyi válasza Petykemano (#20434) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nem úgy van, hogy 4,7-en 1 mag megy, aztán 4,6, 4,5, 4,4, 4,3, 4,3? HT-vel természetesen ugyanez a helyzet, mivel ez fizikai magokra vonatkozik. ;)

Viszont jó húzás volt a drága lap, mert így vagy maradsz egy olcsóbb lapnál, és veszel kaby-t, ami már sokszor nem éri meg, vagy drága lap+coffee. Mondjuk az i3 árasított i5, vagy a 6 magos i5 nem olyan rossz, de AMD hosszú távon még mindig jobb, főleg, hogy lappal együtt B 350-es chippel is jobb választás ennél, de még X370-nel is. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20436) wsanyi válasza stratova (#20430) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Mire a boltba kerül, már legalább fél éve sorozatgyártják, így valószínű, hogy a mostani ryzeneket már nem is gyártják, átálltak 12 nm-re, de abból csak februárra lesz elegendő mennyiségű a selejteket is egybevéve. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20437) Oliverda válasza wsanyi (#20435) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt az OFF-ot holnap eltakarítom, folytassátok a Ryzen vagy CL topikban, esetleg privátban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20438) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

APU kezdődik ...

HP Rolls Out The First "Raven Ridge" Zen+Vega APU Notebook
HP Envy x360 15-bq101na ( Ryzen 5 APU 2500U)
http://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/c05652570.pdf

via:
* https://videocardz.com/newz/hp-envy-x360-spotted-with-ryzen-5-2500u-and-vega-graphics

* https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=HP-ENVY-x360-Raven-Ridge

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#20439) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

[AMD Raven Ridge Performance Leaks]

Az AMD Ryzen 7 2700U (35W) megközelíti az Intel Core i7-8550U (15W) és NVIDIA GeForce MX150 (25W) párost.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#20440) Fücsök007 válasza -=MrLF=- (#20439) üzenetére


Fücsök007
őstag

Végre lett konkurencia! :K :C

(#20441) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Állítólag november másodikán lesz egy webinar (webes előadás?...miért nem írtak streamet akkor? :DDD ), ahol többet tudunk majd meg a mobilos Raven Ridge-ekről.

(#20442) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Közben az AMD Twitter csatornáján aktívan megy a "tízelés," a Zen családba tartozó, következő termékről. Csak az APU-k lehetnek, nem?

(#20443) stratova válasza .Ishi. (#20442) üzenetére


stratova
veterán

Azok vannak soron., bár amilyen mázlink van asztali Raven következő évre csúszik.

(#20444) Bratilla95 válasza stratova (#20443) üzenetére


Bratilla95
tag

Az nem csúszik... már vagy fél éve mindenhol az van, hogy asztali raven 2018 Q1.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#20445) .Ishi. válasza stratova (#20443) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Egy kis leak, az állítólagos mai Ryzen 7 2700U & 5 2500U bejelentés előtt:

Szokásos forrás

[ Szerkesztve ]

(#20446) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Kijött az első Raven Ridge bemutató videó.

Elsőként az R7-2700U (4 mag, 8 szál, 10 CU, 2.2/3.8Ghz) és az R5-2500U (4 mag, 8 szál, 8 CU, 2.0/3.6Ghz) mutatkozik be, az ezzel készült ultra-thin laptopok (HP, Acer, Lenovo) a következő hetekben kerülnek fel a boltok polcaira. A CES alkalmával (2018. január) még több laptop fog bemutatkozni ezekkel a processzorokkal.

[ Szerkesztve ]

(#20447) -=MrLF=- válasza .Ishi. (#20446) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

1 órája kinn a cikk is róla [link] A Lenovo miért egy csatornás azt nem értem.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#20448) Oliverda válasza -=MrLF=- (#20447) üzenetére


Oliverda
félisten

Olcsóbb, és kvázi üzleti gépbe nem kell erős grafika.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20449) Abu85 válasza -=MrLF=- (#20447) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon vékony a Lenovo notija. Általában 14 mm alatt eleve csak egy csatorna van felhasználva lényegében platformtól függetlenül, mert nem lesz beépítve az integrált memória mellé egy SO-DIMM, amivel az integrált memória kétcsatornásra bővíthető. Kétcsatornás memóriát pedig egy bizonyos árszint alatt nem szoktak integrálni.

Egyébként különösebb hátrány ezt a kategóriát most nem éri az egycsatornás memóriával. Annyi csökkent a memóriabusz terhelése az architektúra áttervezése miatt, hogy az új IGP még egy csatornával is gyorsabb az előző generációs AMD IGP-nél. A 2700U-s referenciaplatform a Time Spy-ban egy csatornával 550 pont körül teljesít, ami még mindig jobb eredmény a 35 wattos Bristol Ridge kétcsatornás ~400 pontjától. És akkor ez még NGG nélküli meghajtóval van, ami azért fontos, mert az NGG még tovább csökkenti a memóriabusz terhelését.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20450) HSM válasza Abu85 (#20449) üzenetére


HSM
félisten

Az egycsatornás memória igénytelen egy ilyen gyors hardver alá. Nincs mit szépíteni. Persze, a gyártó érthető, spórol, meg a vékony a "menő" (ráadásul úgy még olcsóbb).

Akármit mondasz, ilyen erős proci alá egy csatornát tenni gáz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.