Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) Németh Péter

Rumor -
Raven Ridge cache latency is better than Ryzen, equal to Intel CPUs

x64 cache latency comparison in TSC clks
#RavenRidge L2 decreased from 17 to 12 clks, to SKL/KBL/CFL level

(#20602) Z_A_P válasza Németh Péter (#20601) üzenetére


Z_A_P
addikt

Rumor - hat ez mar egy ideje megveheto laptopban, csak le kene merni/tesztelni :)

OK

(#20603) apatyas válasza Z_A_P (#20602) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tess: Techreport
Horribilis 118 ns, jeeeeez!

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20604) Németh Péter válasza apatyas (#20603) üzenetére

Na jó, de a kettő nem zárja ki egymást. A L2 cache latency-n javítottak, a memória késleltetés úgy látszik maradt.

(#20605) apatyas válasza Németh Péter (#20604) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ja hogy nem olvastam el rendesen nálad az L2-t. Helyből azt hittem, a memória késleltetéssel foglalkozol.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20606) Balala2007 válasza Z_A_P (#20602) üzenetére


Balala2007
tag

Le van merve.

17 clk-os minden B1 es regebbi AM4 Ryzen es par korai ES TR.
12 clk-os minden piaci TR, EPYC, RR es -- en arra szamitok -- B2-es AM4 Ryzen.

A 17 clk egy tradeoff lehetett, az Optim Guide mindig 12 clk-os L2-rol beszelt:

AIDA64.com

(#20607) joysefke válasza Fiery (#20596) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az AMD Azure winje hozhat némi compiler és Windows server optimalizálást specifikusan az Epycre?

(#20608) Fiery válasza joysefke (#20607) üzenetére


Fiery
veterán

Passz. Ez nem az en asztalom :)

(#20609) S_x96x_S válasza joysefke (#20607) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Az AMD Azure winje hozhat némi compiler és Windows server optimalizálást specifikusan az Epycre?

Ahogy a Suse együtt dolgozik az AMD-vel a GCC fordítók tunningolásán[1],
szerintem az AMD a Microsofttal is dolgozik valami hasonlón.

[1] (phoronix)Running Some Fresh GCC 8.0 Compiler Benchmarks On AMD EPYC With "znver1"
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=GCC-8.0-znver1-20171030

De hogy ez nyilvános adat lesz-e
és hogy konkrétan az Azure-nek lesz -e mérhető és bizonyítható hatása azt nem biztos, hogy nyilvános infó lesz.

Csak a versenyben bizhatsz, vagyis hogy a Windows servert a Linuxxal is benchmarkolják,
és a Microsoft rá van kényszerítve az optimalizálásra.

Az alap Windows kernelbe is kezdenek leszivárogni a fejlesztések. A 2P-s EPYC 4TB-os memóriát támogat és emiatt a Windows-nak ("Windows 10 Pro for Workstations") is növelnie kellett a támogatást 2TB-ról 6TB-ra.
https://blogs.windows.com/business/2017/08/10/microsoft-announces-windows-10-pro-workstations/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#20610) Dare2Live válasza HSM (#20595) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az a vicc amúgy, hogy szvsz 200W környéki TDP-re sem feltétlen kell víz, csak elég sok hőcsővel szerelt, kellően méretes léghűtő."

Lehet, hogy egy D-15 monstrum 2db 3000+on pörgő 140mmes ventivel képes hűteni csak az elviselhetetlen.

Nincs vmi teszt ahol nem vizzel tolták a 165Wos intelt / 1950Xet és nézték throtlingot? Abból ki lehetne indulni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20611) HSM válasza Dare2Live (#20610) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan már. :) Van nekem egy Alpenföhn Matterhorn Pure-om, vígan elbír a szénné húzott ősrégi hatmagosommal, ami durván 200W-ot kér úgy. [link]
Újonann 11 000 forintos hűtő, és ehhez elég neki a gyári egyszem max 1500rpm-en pörgő venti, ami teljesen vállalható zajszint. Hivatalosan 200W TDP-re írják, és 24,8dBA-ra a max zajszintjét. [link]
Sajnos TR4-el nem kompatibilis, de illusztrálni jó, hogy nem csak egy atomhangos ventivel ellátott brutál duplatorony lehet megfelelő, amik közül amúgy a durvábbakat akár 300W+ TDP-re is írják gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#20612) TESCO-Zsömle válasza Dare2Live (#20610) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

9xxx-es FX procik 220W-os TDP-vel bírtak. Tesztek:

Noctua NH-D15 300W-tos fűtőelemmel terhelve, gyári ventik 12V-on.
(Tmax=44°C)

Noctua NH-D15 300W-tos fűtőelemmel terhelve, 50CFM 0,75mmH2O meleltt.
(Tmax=66°C)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20613) S_x96x_S válasza Hardstyler01 (#20590) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Szerintetek mit hozhat az új 400-as szériába tartozó chipsetek ?

most már nem sokat kell aludni és januárban megtudjuk,

de én szeretném, hogyha lenne benne
* Legalább 3db M.2 PCIe NVMe SSD
* Thunderbolt3 - 2018-ban már ingyenes: "Az Intel annak érdekében, hogy ez változzon ki fogja adni a harmadik generációs Thunderbolt specifikációját, ráadásul díjmentesen. Ez azt jelenti, hogy innentől kezdve nem csak az Intel, hanem bárki más tervezhet olyan vezérlőt, amely a Thunderbolt interfészt képes kezelni."
https://prohardver.hu/hir/intel_megmenti_thunderbolt_kihalas.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#20614) stratova válasza S_x96x_S (#20613) üzenetére


stratova
veterán

Ideje lenne már mindkettőnek, most végre versenyképes procival az OEM/notebook/alaplapgyártóknak is vonzóbb lehet az implementálása. Ha már a ThunderBolt (AMD) -> DockPort (VESA) szinte testet sem öltött 2012 óta.

Lehet, hogy emiatt sem kapkodja el HP a Ryzenes Elitebookot?

(#20615) Fiery válasza S_x96x_S (#20613) üzenetére


Fiery
veterán

A 400-as szeria a Promontory (300-as szeria) faceliftje lesz, tehat funkcionalitasban tul sokat nem erdemes varni tole.

(#20616) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

A CES-en számíthatunk valamilyen bejelentésre szerintetek? Ha a pletykák igazak, és a Ryzen refresh márciusban jön, akkor lassan csordogálnia kéne az infóknak.

(#20617) And01 válasza .Ishi. (#20616) üzenetére


And01
aktív tag

Valószinüleg demózzák az új zent, bár kizárt
hogy érdemi infót kapnánk megjelenésig.
Valamint bemutatnak egy rakás raven ridge laptopot.

(#20618) solfilo válasza And01 (#20617) üzenetére


solfilo
veterán

Desktop Ravent a népnek végre! :)

solfilo

(#20619) Strapáciusz válasza solfilo (#20618) üzenetére


Strapáciusz
tag

Desktop Ravent a népnek végre!

Ne haragudj, egy kérdés. Minek?
Ha minden igaz, nem lesz belőle csak négymagos változat. Az AMD elindított egy "mag háborút", így a legkisebb Intel is már négymagos. Most tűkön ülve várjak arra, hogy az AMD kiadjon egy belépőszintű APU-t? (Régóta várok már arra hogy legyen egy RR-es AIO, de mire megjelenik valami, nem látom lesz e értelme)
Szóval nagy a csalódottság.

A lélektani hadviselés spécije

(#20620) stratova válasza Strapáciusz (#20619) üzenetére


stratova
veterán

Öhm annak a talán nem kis rétegnek akinek köszöni elég a 4/8 mindez a korábbiakkal ellentétben 1 CCX-en belül pl 25-55e ársávban.

[ Szerkesztve ]

(#20621) Petykemano válasza Strapáciusz (#20619) üzenetére


Petykemano
veterán

Nuc, minipc jöhetne, ilyen 95w-os cuccoknak nincs sok értelme, abból úgyis csak az lenne, h dvga jobb, olcsóbb, stb. Atariba kiváló lenne

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20622) Strapáciusz válasza stratova (#20620) üzenetére


Strapáciusz
tag

Ok. Nem ezzel van gondom, hanem azzal, hogy:
1, ha minden igaz nem lesz belőle nagyobb (főleg ez zavar)
2, ez mire megjelenik, gyakorlatilag belépőszint. És az árazása? Nem lehet túl magas. Ha magas, a kutyának sem kell. Ha alacsony. hol lesz az AMD-nek haszon az erősödéshez, a fejlődéshez.

A lélektani hadviselés spécije

(#20623) Strapáciusz válasza Petykemano (#20621) üzenetére


Strapáciusz
tag

Hát meglátjuk. Most lesz CES, reméljük hogy bejelentenek egy-két jó dolgot is RR-re.

A lélektani hadviselés spécije

(#20624) stratova válasza Strapáciusz (#20622) üzenetére


stratova
veterán

Bristol kivonását várom tőle, ez a lapka nem asztaliban kell hogy kaszáljon, hanem igazából notebookban kellene vele piacot szerezni, mert ez már versenyképes.
Intel Kaby Lake R-ért i7-8550U néven laza 409$-t kér el (az is 4/8 15(25 W) + IGP ahogy Ryzen 7 2700U).

Egyébként kisebb ITX-es házakba, ahová nem szán az ember dVGA-t ideális jelölt. AiO rendszerekbe (inkább az OEM-eknek) szintén.

[ Szerkesztve ]

(#20625) Strapáciusz válasza stratova (#20624) üzenetére


Strapáciusz
tag

Notebookokban jó helye lesz, AIO-kban is, asztaliban....háááát ott már érdekes lesz a konkurencia miatt.
( Én meg jó nagy marha vagyok, de arra gondoltam, hogy az egyik notebook helyett AIO-t használnék. Épületen belül idönként vándorlok, ami notebook-kal könnyebb lenne, viszont nagyobb képátlóra lenne szükségem. Hülyén fogok kinézni, de nincs jobb ötletem)
Van AIO 27"-os Ryzen-nel (hát ilyet azért nem cipelnék), most várok egy 22-24" körülire RR-el. Remélem nem hiába.

[ Szerkesztve ]

A lélektani hadviselés spécije

(#20626) Bici válasza Strapáciusz (#20625) üzenetére


Bici
félisten

Nekem asztaliban is APU van minden nem-jatekos gepemben. Ha nem jatszik az ember mai jatekokkal, akkor tokeletes. Most egy 95W Kaveri-vel tokeletesen elvagyok, nem is hianyzik nagyobb ero semmihez, de annak orulnek, ha nem kellene hatalmas (160W-os) huto ahhoz, hogy garantaltan nema legyen a gep.
Ha ezt a sebesseget hozna valami AMD proci 35W-bol, akkor egy ITX hazban elferne mindenem, es akkor sokkal jobban elfernek az asztalon.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20627) Strapáciusz válasza Bici (#20626) üzenetére


Strapáciusz
tag

Nekem 5130-as Athlon van az asztaliban. Most kb. 30 nyitott ablakom van, mellette zenét hallgatok, de ezen szoktam kisebb 2D-3D-s rajzokat készíteni és néha játszani is. Az egyetlen gond vele, hogy nem bírja el a monitort, kellett egy dVGA (a 22"-al nem volt ilyen gondom) Úgyhogy vagy ebbe lesz csere RR-re, vagy ez megmarad netező gépnek és építek egy másikat Ryzen refresh-re.

[ Szerkesztve ]

A lélektani hadviselés spécije

(#20628) stratova válasza Strapáciusz (#20627) üzenetére


stratova
veterán

Ahogy elnézem noteboockeck szerint (ahogy viccelődtem is ezzel kollégámnak, hogy figyelje csak meg a 15 W-os notebook APU lenyomja majd az asztalinkat) a 15(25) wattos Ryzen 2500U grafikus teljesítményben (is) már veri az A10-7850K-mat, akkor mit tud majd 35-65 W-on?

(Ezen még egy visszafogott OC [GPU 850 MHz] és p-state móka - hogy grafikus terhelésnél ne dobja 3.0 GHz-re a CPU órajelet - sem változtatott volna így nálam alapon+alulfeszelve jár).

[ Szerkesztve ]

(#20629) solfilo válasza Strapáciusz (#20619) üzenetére


solfilo
veterán

Az A8-7600 lecserélésére. 4/8-nál több nem kell nekem, nem használnám ki.

Amúgy nem értem, hogy miért ne lenne értelme megjelenéskor. Most is egy Athlon 5150-en vagy, még csak nem is a legerősebb AM1, ezekhez képest teljesen más dimenzió már egy modulos 4 magos is, nem hogy egy Raven Ridge.

solfilo

(#20630) Strapáciusz válasza solfilo (#20629) üzenetére


Strapáciusz
tag

Azzal van bajom, hogy nem lesz belőle csak 4/8, nem lesz belőle paletta ( ha minden igaz). Hogy ez teljesítményben mire elég az egy dolog. Mire végre valahára megjelenik, a 4 magjával (szerintem) belépőszint lesz. Te lecseréled (meg én is), de aki erre cserélni fog az szerintem most is AMD-t használ. Az Intelesek inkább I3-at vesznek mert ööööö.....Intel. Szóval én nem látom azt a piaci rést ahova ez desktop-nál jó lenne. Ha a Ryzen előtt jött volna, akkor szerintem "átcsábított" volna néhány delikvenst, de így szerintem késő lesz. (egyszóval pesszimista vagyok, úgy látom hogy megint sikerült valami jót csinálni és elb.....)

A lélektani hadviselés spécije

(#20631) solfilo válasza Strapáciusz (#20630) üzenetére


solfilo
veterán

Egy 7th gen i3-at is keresztbe lenyel majd. Akinek nagyobb teljesítmény kell, az vesz 6-8 magos Ryzent. Így is felér a Raven a Ryzen paletta közepéig, csak van még benne egy erős IGP. (Ryzen 5 1500X)

solfilo

(#20632) Strapáciusz válasza solfilo (#20631) üzenetére


Strapáciusz
tag

OK Legyen igazad. (hááát nem győztél meg, meg szerintem kicsit el is beszélünk egymás mellett, de a CES után (alatt), meg a tesztek után okosabbak leszünk)

A lélektani hadviselés spécije

(#20633) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

CES pletykák ( azóta eltávolitva a forrás videó ), ebből csak az ár az újdonság.

Video Summary:
"
AMD Ryzen 5 2400G APU - $169 ( Better graphics than GTX 1030 )
AMD Ryzen 3 2200G APU - $99
Radeon Instinct Vega will be on 7nm.
Not much info on 2nd Gen Ryzen (12nm)
"
via https://www.reddit.com/r/Amd/comments/7oo2e7/new_amd_tech_at_ces_2018_first_look/

Ez meg már 1 hónapja ismert:

Mottó: "A verseny jó!"

(#20634) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

official performance charts for upcoming Raven Ridge APUs
+ new virtual SSD application for Ryzen systems : FuzedDrive

via: https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5-2400g-and-ryzen-3-2200g-apus-performance-unveiled

Mottó: "A verseny jó!"

(#20635) Petykemano válasza S_x96x_S (#20634) üzenetére


Petykemano
veterán

géminget nem ilyen 1050Ti-hez kéne hasonlítani?
Valami olyasmi összehasonlítást várnék (official), hogy ugyanabból a pénzből mennyivel jobb konfigot dobok össze RR apuval. Az apuk kritikája ismert: az apu feláras egy celeronhoz képest és ha hozzátesszük a szükséges órajelű memória árát is, akkor pentium mellé már kijön valami belépőszintű dGPU, ami már nem kicsit több fps-t ad. Így marad előnyként a kompakt méret lehetősége, de ha kompakt méretben gondolkozol, arra megint felárat kell fizetni, akkor meg már inkább legyen nagyobb, de gyorsabb a dGPU-val.

Ez még sajnos notebookok esetén is járható út.

Szép, hogy a legújabb intel igp-t leveri és porig alázza, egy i3-ban de vajon kiállja-e a fentebbi olcsóbb penya+dGPU vs APU felár + RAM ár próbáját?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20636) HSM válasza Petykemano (#20635) üzenetére


HSM
félisten

Notebookban azért nagy szívás lehet egy külön GPU, több szempontból is. (a kapcsolgatós mókák, bonyolultabb/nehezebb hűtés, magasabb fogyasztás)

[ Szerkesztve ]

(#20637) Z_A_P válasza Petykemano (#20635) üzenetére


Z_A_P
addikt

OK

(#20638) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

jönnek az "olcsó" Ryzen3 mobil APU-k ( 2018 Q1-ben )
"Cheaper variants of mobile Ryzen processor are set to launch this quarter, according to AMD."
Ryzen3 2300U/2200U
https://videocardz.com/newz/amd-announces-ryzen-3-mobile

Mottó: "A verseny jó!"

(#20639) S_x96x_S válasza Petykemano (#20635) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> géminget nem ilyen 1050Ti-hez kéne hasonlítani?

:) Miért nem a 1060 -hoz? De arra ott a Intel+Radeon combó.
(8th Gen Core G-Series with Radeon RX Vega GPU.)
Valami ok miatt a prémium kategóriát az AMD átengedte az Intel-nek.


https://videocardz.com/74640/intel-8th-gen-core-with-radeon-rx-vega-gpu-presentation-leaked

Mottó: "A verseny jó!"

(#20640) stratova válasza S_x96x_S (#20639) üzenetére


stratova
veterán

Szép! Ezzel a 2/4 2,5-3,6 GHz konfigurációval 2200U éppen jó lesz a jövő i3? Pentium, Celeron egységei ellen kb. i5-7200U teljesítményszintig.
No látom a minimum FHD Witcher 3 kompatibilis IGP a 2400G-ben lapul :) de jobb lenne egy Vega M GL szint (Ti FHD Max. 40-44 fps) 65(80) W SoC-ból.
Minden rosszallásom ellenére, szvsz AMD a HBM2 interposer+tokozás+ellátás+ár miatt passzolta Intelnek a konzumer gamer semi-APU vonalat.

(#20641) solfilo


solfilo
veterán

@AMDRyzen tweetelte, gondolom akkor már fix a február 12. start, meg az ár is.
Az a "SEP" mit jelent?

(#20640) stratova: ilyen 2/4-es remélhetőleg jön desktopra is, sokaknak elég lenne, ők most mind Pentium G4560/4600-at vesznek.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20642) Televan74 válasza solfilo (#20641) üzenetére


Televan74
nagyúr

Suggested Etail Price - Javasolt kiskereskedelmi ár. És itt a ,,Javasolt" a fontos,mert nem lesz annyi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20643) solfilo válasza solfilo (#20641) üzenetére


solfilo
veterán

csak most vettem észre a linket a tweetben: AMD Redefines High-Performance Computing with New Processor and Graphics Products Preview at CES 2018

(#20642) Televan: köszi, akkor kivárom, míg ennyi lesz, RAM árak úgyis az égben sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20644) stratova válasza Televan74 (#20642) üzenetére


stratova
veterán

No igen bár kb ilyen áron kellene majd megállapodniuk.
Ryzen 5 2400G 169$ vö Ryzen 5 1400 169$ MSRP (utóbbi jelenleg ~45-50e)
Ryzen 3 2200G 99$ vö A12-9800E 99$ MSRP (utóbbi jelenleg ~30-35e)

[ Szerkesztve ]

(#20645) Televan74 válasza stratova (#20644) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én a 2600 -ra hajtok, csak félek túl sok lenne rajta a bukóvári. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20646) SECTORnooB válasza Televan74 (#20645) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hát körülbellül olyan 80 ezer környékén fog nyitni vagy talán egy kicsit olcsóbban.
Ha meglehet majd lovagolni a 4.5Ghz-t akkor én egy potenciális vásárló vagyok.

(#20647) velizare


velizare
nagyúr

rizsa kettő q2-ben, threadripper 2 q3-4ben.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20648) Z_A_P válasza velizare (#20647) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igy lathato is: [link]

De ez a refresh, nem Zen2, ugye? :F
(GlobalFoundries 12nm ‘12LP’ )

UPDATE:
igen, ez most a Zen+, a Zen2 az 2019 korul jon.
[link]

[ Szerkesztve ]

OK

(#20649) velizare válasza Z_A_P (#20648) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi, máshonnan loptam, ott csak kicsiben volt meg. :)

azt írják, 2nd generation. aztán hogy mit értenek alatta (tick vagy tock), azt majd elmondják.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20650) S_x96x_S válasza Z_A_P (#20648) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>De ez a refresh, nem Zen2, ugye?

hivatalosan még csak Zen+
"the second generation of Ryzen built on 12nm using the ‘Zen+’ microarchitecture"
bővebben:
AMD Tech Day at CES: 2018 Roadmap Revealed, with Ryzen APUs, Zen+ on 12nm, Vega on 7nm
https://www.anandtech.com/print/12233/amd-tech-day-at-ces-2018-roadmap-revealed-with-ryzen-apus-zen-on-12nm-vega-on-7nm

Mottó: "A verseny jó!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.