Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) csatahajós


csatahajós
senior tag

TR delid

TR=EPYC?

Lesz itt még 18-20 magos cucc ebből is így :D

(#20152) kriszpontaz válasza csatahajós (#20151) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Aszongya nem tudja mitől döglött meg a CPU, pedig a képen simán látszik.

Kicsit levágdosott ezt-azt :D.

[ Szerkesztve ]

(#20153) hokuszpk válasza kriszpontaz (#20152) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMD helyeben adnek ki kupakmentes limited editiont hozza valo kupakkal, forrasztoanyaggal +500 dodoert.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20154) HSM válasza kriszpontaz (#20152) üzenetére


HSM
félisten

Nekem az a furcsa, hogy a TR-ekbe elvileg elég lenne két "csomagnyi" Zeppelin csip. Ehelyett ugyanúgy négy figyel benne, mint az EPYC-ben? Ennek mi lehet az oka? Olcsóbb két csipet kompletten belerakni kikapcsolva, mint gyártani egy másfajta tokozást csak két magnak? :F

(#20155) hokuszpk válasza HSM (#20154) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet atbaszas az egesz, ket zeppelin magnak latszo tavtarto van belehegesztve.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20156) kriszpontaz válasza HSM (#20154) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ha kettő lenne benne, billegne a kupak :D.

(#20157) JColee válasza HSM (#20154) üzenetére


JColee
őstag

Úgy néz ki ES volt.

(#20158) HSM válasza JColee (#20157) üzenetére


HSM
félisten

Köszi, akkor ez a trükk. :R
Nagy pazarlás lenne feleslegesen két magot benne hagyni....

(#20159) stratova válasza apatyas (#20146) üzenetére


stratova
veterán

Attól tartok ezzel a nómenklatúrával ez még Bristol Ridge, aminek lassan egy éve kisker piacon kellene lennie. Raven Ridge szvsz Summit Ridge-dzsel bevezetett elnevezést követi (lásd R5 2500U <- std mobile, az asztali APU pl R5 2500G lehet) és a doboz-dizájnt is ehhez igazítanám AMD helyében.

[ Szerkesztve ]

(#20160) stratova válasza Szeszkazán (#20148) üzenetére


stratova
veterán

Mivel 4/4-es R3 1200 CPU ~110$ és egy Ryzen palettához mérve Bristol hozzávetőlegesen egy 2/4-es viszonylag alacsony órajelű APU-nak felelne meg, így szerintem nem nagyon adhatják drágábban.

(#20161) Oliverda válasza stratova (#20160) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ennek kb. egy éve kellett volna megjelennie, akkor adhatták volna valamivel drágábban. Bőven lehet még lapka a raktárakban amit ki kellene szórni a Raven Ridge megjelenéséig, ezért jelenhetett ez meg most ilyen formában.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20162) hobizoli válasza stratova (#20160) üzenetére


hobizoli
nagyúr

neztem teszteket, es hiaba 4/4, azert a 2/4 G4560-hoz kepest game kozben kb semmi elonye
sot, vmikor a kispenya eleg sok fps-l tobbet is tud

egy beugro, netezos gepbe ez meg igy se eleg jo megoldas, max ha vki kesobb fejlesztene

meg ha ez is 110USD, akkor a IGP-s verzio majd mennyi lesz...?

több drón kell ;P

(#20163) wsanyi válasza kriszpontaz (#20156) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Kivéve, ha 90 fokkal elforgatnánk őket. ;) Azt hittem, úgy vannak benne, de nem. :(

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20164) wsanyi válasza hobizoli (#20162) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A kispenya több FPS-t?

Ezt láttad már?

https://www.youtube.com/watch?v=XwaMs5BzWiQ

@ Oliverda:

PCIE 4.0-nak nem sok értelmét látom, mivel még a 3.0 sincs kihasználva. Kivéve, ha egy slotra vhogyan rá lehetne kötni több videokártyát is. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20165) Fiery válasza wsanyi (#20164) üzenetére


Fiery
veterán

M.2 (PCIe x4) SSD-hez hamarosan kelleni fog a bovitett savszelesseg. Sot, a Samsung 960 Pro mar most lenyegeben kimaxolja a PCIe 3.0 x4-et.

[ Szerkesztve ]

(#20166) wsanyi válasza Fiery (#20165) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Hmmm... Hát ha Raid 5-öt használ vki, akkor ugyebár minimum 3*4, azaz 12 lane elmegy rá. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20167) Fiery válasza wsanyi (#20166) üzenetére


Fiery
veterán

A lane szam tok mindegy, nem fogjak x8-ra szelesiteni az M.2 szabvanyt, vagyis a 4 savbol kell gazdalkodni SSD-nkent. Ha pedig kimaxolja egy tok hetkoznapi NVMe SSD a savszelesseget, akkor muszaj emelni a "tétet".

(#20168) stratova válasza hobizoli (#20162) üzenetére


stratova
veterán

Ezek nyitóárak, szvsz nem véletlen Raven Ridge Időbeli eltolása (ettől még értelmetlen Bristol késleltetése, ahogy Oli is írta, kétlem, hogy teljesíthetetlen mennyiségű megrendelése volt AMD-nek rá az OEM-ektől), csökkenhet ez még addig. Ha lesz 2/4-es AMD Raven szvsz azt is úgy árazza majd AMD, hogy versenyképes legyen. A legolcsóbb 2/4-re én majd olyan árat várnék mint most az A8 9600-é.
Apróság, ha nem is az "egekig", de az R3 még mindig tuningolható.

[ Szerkesztve ]

(#20169) hobizoli válasza wsanyi (#20164) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

magas felbontas az VGA teszt, nem CPU

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#20170) HSM válasza Fiery (#20167) üzenetére


HSM
félisten

Kérdés, hogy egyszerű földi halandónak szüksége lesz-e erre a sebességre.... A mai 4x-es 3.0 sávszélesség is brutális háttértárolónak. Szerintem még nagyon sokáig nem fogják az egyéb perifériák felvenni ennek a tempóját. Hát még a duplájáét.

(#20171) hobizoli válasza stratova (#20168) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez OK, de ebbe meg mindig muszáj vagy venni vmi kepalkoto berendezest is, es eleve dragabb annelkul is

a 2/4-s versenykepessege igy meg sajnos most se latszik vmi jonak, ha a kispenya itt-ott gyorsabb fele core-l ennel a 4/4-snel is, de legalabb ~ugyanazt tudja 8-10k-val óccsóóbbé

több drón kell ;P

(#20172) korcsi válasza hobizoli (#20171) üzenetére


korcsi
veterán

A kis pentiumról cikkeztek nem rég, hogy túl jó lett az árához és az i3-hoz képes, és Intel lép az ügyben.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20173) korcsi válasza hobizoli (#20171) üzenetére


korcsi
veterán

A kis pentiumról cikkeztek nem rég, hogy túl jó lett az árához és az i3-hoz képes, és Intel lép az ügyben.
Mégsem

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20174) wsanyi válasza korcsi (#20173) üzenetére


wsanyi
aktív tag

De léptek, mert drágább lett. Itthon 18 ezer körülről felment 24 ezer körülre az ára.

Nem értem, miért keverjük ezt a kispenya dolgot. Sima számításban lemarad a Rzen 3-tól több szálon bőven, főleg, hogy az még tuningolható is. Inkább az i5 7400-7500 amivel felveszi a versenyt. A kispenya mellé meg egyszer odaírjuk, hogy van integrált VGA, ugyanakkor játékokban erős a dedikált VGA-val. Na most akkor hogy is van ez? Akkor most kell bele IGP, vagy nem? Irodába meg tök mindegy, oda jók lesznek átmenetileg az ATHLON-os APU-k is. A legtöbb esetben olcsóbbak is kispenyánál, az IGP-jük pedig szerintem jobb. Az R7-es IGP nem hinném, hogy rosszabb a 610-es intelesnél. Elvileg a 630-asnál is jobb. ;) És hogy mit tud a CPU? Ahhoz az IGP-hez bőven elég, amit tud. Ezek Very Low budget megoldások azok számára, akik szeretnének értelmesen játszani annyi pénzért, de nem telik dedikált GPU-ra. Nyilvánvalóan a ZEN+VEGA APU-k erősek lesznek, amint megjelennek. Én azokat nem várom 50 ezer Ft alá, de inkább még a fölé is. Kb egy RX 560 + Ryzen 1400, amit tudni fognak, csak nem lesz hozzá videoram. Tehát Ryzen 1400+10-15e Ft a reális ára neki. Már ha az lesz benne CPU oldalról.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20176) Fiery válasza HSM (#20170) üzenetére


Fiery
veterán

Persze hogy szukseg lesz ra. En pl. siman el tudnam viselni a mostani, 2200 MB/sec-ig skalazodo NVMe hattertaram termpojanak duplajat. Az meg mar a PCIe 3.0 x4-en tulmutat.

(#20177) HSM válasza Fiery (#20176) üzenetére


HSM
félisten

Na jó, de milyen felhasználásra? Nekem most egy PCIE 2.0 1X által meghajtott, ezáltal kb. 400MB/s csúcsra képes SATA3 vezérlőről hajtom az SSD-m, és még így sem érzem egyáltalán, hogy számottevően gyorsulhatna a rendszer egy gyorsabb példánnyal....
Pár éve konkrétan azt se vettem észre a régi Z77 rendszeremben, mikor a SATA2 portra dugtam véletlen a SATA3-at kimaxoló SSD-m....
Egyébként el tudok képzelni felhasználást, amikor olyan nagy file-okkal kell dolgozni, hogy számíthat, hogy 500MB/s vagy 2000MB/s, de azt már nehezen, hogy ez is szűk keresztmetszetté váljon....

(#20178) Fiery válasza HSM (#20177) üzenetére


Fiery
veterán

"így sem érzem egyáltalán, hogy számottevően gyorsulhatna a rendszer egy gyorsabb példánnyal...."

Szerintem forditva kellene vizsgalnod a kerdest: elobb valts 2000+ MB/s-ot nyomo SSD-re, es utana nezzuk meg, ha visszaallsz a 400 MB/s-re, erzed-e a lassulast. Tipp: erezned :) Meg persze az sem mindegy, mire hasznalod a geped, milyen CPU-d van, mennyi RAM van a gepben, stb. Nyilvan egy Core 2 Duo E4300-hoz kevesbe erzi az ember fontosnak a gyors SSD-t, mint egy Ryzen 7-hez vagy i7-7700K-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#20179) VirsLee válasza Fiery (#20178) üzenetére


VirsLee
őstag

Nekem mostanában lesz aktuális az SSD bővítés, és nagyon vacilálok, hogy a 250GB-os Samsung EVO 960 vagy valami 500GB-os SATA-s megoldás legyen.Ryzen 7-be lenne. Valami Linux menne rá, plusz 2-3 virtuális gép futna esetileg rajta, de nem folyamatosan, és nem nagy terheléssel. Szerinted ilyen célra van értelme a gyorsabb megoldást választani?

(#20180) Fiery válasza VirsLee (#20179) üzenetére


Fiery
veterán

Virtualis gepekhez plane kell a gyors SSD. Sz'al NVMe, all the way.

(#20181) HookR


HookR
addikt

Socket TR4 (SP3r2) design drawings - tomshardware.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20182) HSM válasza Fiery (#20178) üzenetére


HSM
félisten

Nyilván érezném, azért írtam, hogy a számottevő gyorsulást tartom kétségesnek. :) Mert oké, hogy mondjuk 0.5s helyett 0,1s alatt tölt be mondjuk egy bazinagy dokumentum, de jelent ez nekem mint felhasználónak kézzelfogható előnyt? Vagy ha mondjuk egy játék nem 30 másodpercet tölt, hanem mondjuk (optimista becslés) 20-at?

A Sata2-3 történet amúgy egy i5-3570K-n történt, 8GB rammal. Nem olyan gyengusz cucc az. Most pedig a 400MB/s-re limitált SSD egy elsőgenerációs 4Ghz-re tuningolt hatmagos Intel mellett figyel, 12GB rammal, kb. 7700K szint, ha a program rendesen kihasználja.

És persze, a jó, erős, stabil olvasási és írási teljesítményt nyújtó SSD szerintem is fontos, én a szekvenciális átviteli képességek fontosságát vontam kétségbe, "általános célú otthoni" felhasználás mellett.

(#20180) Fiery: Az NVMe elég okos dolog. :R De azért a dupla tárterület is tud ám hasznos lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20183) hobizoli válasza wsanyi (#20174) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pedig nagyon nem jo arban van ez sehogysem

ha egy beugro gepet összeraksz sacc/kb 20-25k-val olcsobban a IGP-s kispenyaval, mint a legkisebb Ryzen-n, eleve a CPU es az alaplap is olcsobb hozza, meg nem kell bele venni vmi gothedek VGA-t is meg, hogy egyatalan kep legyen a monitoron

nagyon sok embernek boven eleg a mindennapi felhasznalasra az IGP is, netezni meg irodai melora is akar
meloban nálunk is i5-k meg i7-k vannak IGP-vel, es teljesen eleg ra, amit tud
az atlag juzer a CPU-n nem Cinebench15-t futtat majd úgysem loop-lva, meg nem 7zip tömörítést csinal, hanem csak siman hasznalja
max 1-2x erdekessegkeppen megnezi, mennyi az annyi, oszt joido

a youtube megy fullscreen-ben az IGP-n is, filmet is siman lehetne rajta nezni HDMI-n, forumozni, facebook-ra sem kell dedikalt VGA, mert az az IGP is megoldja ezeket csipobol
itt hol fog jelentkezni a dragabb, de igazabol kihasznalatlan 4core CPU meg a megint dragabb dedikalt VGA elonye? kb sehol
csira kihasznaltsagon lefut azon is

ha meg játszol is vele, akkor mindenképpen kell vmi rendesebb VGA, ez nem vitas, de meg a CPU is es az alaplap is olcsobb, es egy kb 20-25k-s diffi vegig ott marad a ketto kozt arban, teljesitmenyben meg nem jelentkezik egyelore kb sehol a Ryzen elvileg tobb loereje a 4core-a miatt
es azt a 20-25k-t pl egy jobb VGA-ra is be lehet tapsolni, amivel megint nem a Ryzen-nek all zaszlo, ha játékról van szo, pl egy 12k-s GT210 VGA helyett egy 37k-s 1050-s VGA kb egy dimenziougras
tuning meg a juzerek 95%-t nem erdekli

csak meg mindig nem ertem, ha a 4/4-s Ryzen annyit tud kb valos napi felhasznalas kozben, mint a nala olcsobb 2/4-s kispenya, akkor ha lesz 2/4-s Ryzen is, az majd hol lesz a kispenyahoz teljesitmenyben meg arban?
meg a IGP-s verzio majd mit fog tudni meg azt mennyiert...? rendes fHD game-re szerintem ugyis keves lesz annak a IGP-je is, akkor meg megint ugyanitt vagyunk/leszünk: kell egy dedikalt VGA bele

G4560/4600-hoz merve a R3-1200-nak kb 55-60USD-be kene kerülnie...max
mert hiaba 4 core, gyorsabbnak nem gyorsabb, es meg IGP sincs benne

több drón kell ;P

(#20184) cl.aci válasza hobizoli (#20183) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Ne értetlenkedj, légyszives nézd meg a WOW-ot a kispenyáddal (mondjuk egy 40 fős world bossnál vagy 25-ös raidnél ), sírva fogsz menekülni, pedig nem egy hüde grafiaája van és nem is mai játék, meg elfut egy kenyérpiritón egészen az említett részekeig (csak sajnos a lényeget nem fogja vinni mert kevés lesz mint ellenszélben a lepkefing) mégis kevés neki a 6600k, még közepes beállítások mellett is.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#20185) velizare válasza HSM (#20177) üzenetére


velizare
nagyúr

pl. big datára már nem feltétlenül kellene 4-5 tb ramos vas, ha elég gyors lenne a háttértár.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20186) wsanyi válasza hobizoli (#20183) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Akkor, ha jól értem, az i5 7400-7500-nak és 6400-6500-nak is annyiba kéne kerülnie, mert 1 szálon azok is keveset tudnak az alacsonyabb órajel miatt?

Értsd már meg kérlek, hogy ezek unlockolt cpu-k, emiatt simán kihajtanak egy erőseb dedikált gpu-t, amit az általad említett "kispenya" sosem fog. Az 1200-as simán megy 3,9-en, az 1300X pedig 4,1-en. Sőt, mivel SMT Off, vkinek 4,5-ig sikerült vele felmenni. Én a 4,2-4,3-at még reálisnak tartom egy jobb hűtővel. ;) Úgy talán még az RX 580-at is kihajtja, de a pentiumok tutira nem. Ha APU-t akarsz, amíg ki nem jönnek az újak, ott lesznek a frissítet excavator magosak R7-es igp-vel. Ha nem akarsz dedikált videokártyát. Multitaskingban pedig nem kérdés. Az általad állandóan felhozott pentium sima irodai felhasználásra tökéletes, keveset fogyaszt, optimális megoldás lehet. De ha már vki játszik is, akkor ha 1280x1024-nél nagyobb felbontáson teszi ezt, akkor már az a kis proci kevés lesz, hidd el kérlek. Addig 1-2 régi játékot elvisz, de ha már 4-8 szálasított játékról beszélünk, akkor az már kevés lesz. ;)

Mondom megint, irodai felhasználásra tökéletes lehet egy h110-es lappal. De az után a video után, amit láttam, elment a kedvem az inteltől. Gusztustalannak tartom, ahogy lefizette a nagy OEM gyártókat, hogy ne adjanak el gépet AMD-vel, főleg az ATHLON 64 időszakában, amikor 100 ezerszer jobb volt az AMD az intelnél. Ezt mindenki tudta.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20187) hobizoli válasza wsanyi (#20186) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tuninggal elert eredmeny az lof-szt se erdekel, mert az egyik ennyit megy, a masik meg annyit, mert mas es mas a konfigok tobbi resze, egyik ilyen deszka, meg olyan RAM, a masik olyan, meg ilyen
en is tunneroltam regen, de az egy szerencsejatek
Tbed-A 1700+ (1466MHz) ment 1953MHz-n stabilan, de 2GHz-n is bootolt es a WinXP meg ment is, de ugy mar bench-elve fagyott, 1953MHz-n meg elpotyogott a vilagvegeig akármiben nézve akarmeddig
nagyresze ezeknek viszont 1800MHz felett be se roffent

alapbol mit tud vmi, az a lenyeg mindig
a tuning az max csak erdekesseg szintu tortenet, az nem mervado semmire pont a fentiek miatt

akarhogy szépíted egy sima beugros netezos, letoltos, facebook-zos, filmnezos, forumozos gepbe, amibol messze tobb van, mint fullos gamer gepbol, van ennel olcsobb es a célnak teljesen jo megoldas is a piacon, kulonbseget nem fogsz észrevenni ezeknel humanoid szinten ezekben, es játékhoz ~ugyanakkroa keretbol meg mindig egy jobb dedikalt VGA-t lehet tenni a kispenya melle, amivel jobb lesz a fps erteke
R5450-l vagy a GT210-l a 4GHz-re huzott R3-1200 mikor fog annyi fps-t tudni fHD-ban, mint a kispenya alapon egy 1050-l?
meg kisebb felbontásban es butítva se, hiaba 4core szamol ra

igy nézve mit kapsz a penzedert? egy game kozben jóval lassabb gepet, ami atlag felhasznalas kozben meg se nem gyorsabb, se nem lassabb
akkor megeri? szerintem nem

több drón kell ;P

(#20189) HSM válasza velizare (#20185) üzenetére


HSM
félisten

Persze, de oda nem is vacak kis M2 SSD-ket fognak tenni szvsz.... :)

Illetve azért ez nem az átlag home user, mint ahogy a diskurzus indult... [link] ;)

(#20190) tippm86 válasza Szeszkazán (#20148) üzenetére


tippm86
tag

Ezek szerint:

(#20191) Crytek válasza tippm86 (#20190) üzenetére


Crytek
veterán

Most én vagyok a vak vagy valamit rosszul írok googleba de tényleg nincs review ezekről? Amiket kiad kb kemény 1 db pár napos a többi majd 1 éves találgatos...

Next PC Upgrade: 2022

(#20192) Plasticbomb válasza Crytek (#20191) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ezek 1 éve a "piacon vannak".

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#20193) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Ryzen 5 2500U Raven Ridge Ashes of Singularity benchmark. :C
Itt. Végre nem limites az IGP. :))

[ Szerkesztve ]

(#20194) errorcode06 válasza Fücsök007 (#20193) üzenetére


errorcode06
őstag

Mennyire "megbízható" az oldal?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#20195) Ruuwa


Ruuwa
tag

Ryzen TR 16c/32t az Alienware Area 51-ben, 2866 pontot ment Cinebench r15 CPU multicore teszten.

Linus LTX rendezvényén élőben.
8:40-től a lényeg, aki nem szeretné végignézni.

Összehasonltásként:

Intel XEON E5-2697 v4 18c_2584
Intel i9-7900X 10c________2355

[ Szerkesztve ]

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#20196) wsanyi válasza hobizoli (#20187) üzenetére


wsanyi
aktív tag

3,8 GHz-en az összes Ryzen ment eddig kivétel nélkül max. 1,37 V-on. Pont.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#20197) Oliverda válasza wsanyi (#20196) üzenetére


Oliverda
félisten

Fejezzétek be plz!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20198) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Nem rossz :)

[ Módosította: Oliverda ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#20200) wsanyi válasza Hardstyler01 (#20199) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez komoly lesz, de ez nem hiszem, hogy sokkal olcsóbb lesz az i 7820X-nél. 550USD-re saccolom az árát. De minimum 500. Előnye, hogy összességében a platform jobb, mint az intel X299.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.