Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) #95462144 válasza Z_A_P (#20696) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az csak előny neked is, hogy egy nem a prociba integrált gpu van benne, főleg, ha tényleg olyan formában használod a lapost, ahogyan leírtad. Több játéktered van az integrált megoldáshoz képest. Gondolom throtlinggal találkoztál már akkor, amikor meg volt hajtva a masina. Nos ez a proci hőmérsékletére pozitív hatással van, hogy nincs integrálva, kevesebb trothlinggal találkozhatnál. Kár ágálni, van jó megoldás, szóval eleve ha belegondolok nem is értem mi a bajod. Ez számomra eléggé paradox, csak kukacoskodást látok. :)

(#20702) HSM válasza Z_A_P (#20696) üzenetére


HSM
félisten

Oké, csak ilyesmit nem notebookon szokás csinálni, lokálisan.... Vagy ha mégis, akkor be kell vállalni, hogy ehhez nagy és nehéz mobil munkaállomás fog kelleni prémium nagy TDP-jű holmikkal, nem egy "mindenes" APU, aminek a fő piaca a tényleg mobil mobilgépek.

[ Szerkesztve ]

(#20703) Z_A_P válasza HSM (#20702) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat azert remelem bejon az AMD-nek (es nem 3 db laptop lesz RR-el, hozza valami DGPU (raadasul gyengebb mint az IGP, mert mintha lattom volna olyan idiota gyartot), single memoriaval).

En atneztem a premium uzleti (nem gamer!!!) laptopokat, es nem talaltam olyat (HP) ami Ryzen-el utne a mostanit teljesitmenyben.
Persze nem is tudom mit vartam, mert tudom hogy RR-bol 4/8 lesz a max, desktop CPU-t meg nem(?) raknak uzleti laptopba. Ekkor kifakadtam :D

[ Szerkesztve ]

OK

(#20704) HSM válasza Z_A_P (#20703) üzenetére


HSM
félisten

Jah, hát igen, a kiborulás olyan téren jogos, hogy manapság minden a vékonyságra megy, az hozza magával a forrasztott alkatrészeket, és bizony azon én is fogtam a fejem, single channel rammal kihozni ilyen APU-t...

Tudtommal üzleti gépbe nem kerül ezeknél erősebb proci. Ez az Asus van, ami ilyen téren különleges. Pedig nagyon jó ötlet, de nyilván ezt nem lehetne egy menő vékony business vázba belerakni.

(#20705) Z_A_P válasza HSM (#20704) üzenetére


Z_A_P
addikt

O nem kene vekony design, mehetne egy elitebook-ba...

OK

(#20706) Komplikato válasza Z_A_P (#20680) üzenetére


Komplikato
veterán

Van ám a Vega 8, 10, 11 mellett olyan is, hogy Vega 6 és Vega 3, szvsz az lesz a "lófasz kategóriás office desktop" prociban. A mobil 2200u-ban az van. Biztos lesz desktop verziója is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20707) Komplikato


Komplikato
veterán

Közben olvastam, hogy erős CPu, gyenge APU kombó kellene.

Más. Kering egy SiSoft teszt egy bizonyos prociról ami valószínűleg Ryzen R5 2600. Persze azt sem tudni végleges vagy SE, de megy a fika, hogy csak 200Mhz-et dobtak rá az 1600 órajelére. Technikailag a ráncfelvarráson kívül lehet benne bármi újdonság technikailag?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20708) Vartanus


Vartanus
őstag

Szerintetek a RR Vega IGP-je tudni fogja a FreeSync(FS)-ot HDMI-n?

Ha kinézett Asrock AB350M - Pro4 lap HDMI portjára kötöm a FS képes (DP-on) LG monitort egy ilyen DP to HDMI kábellal OK a FS működés vagy halott ötlet és muszáj DP-s alaplap RR IGP kihasználáshoz?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20709) Komplikato válasza Vartanus (#20708) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha jól tévedek elvileg nem kell hozzá 2.0, mennie kell 1.4-es HDMI-vel, szerintem gond a másik felével lesz, mert FreeSync 2-es monitor nem sok van piacon, emberi áron. Szóval olyan monitort szerezni amin megy HDMI-n a FreeSync, az az izgalmas.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20710) stratova válasza Vartanus (#20708) üzenetére


stratova
veterán

(#20711) Fiery válasza Komplikato (#20707) üzenetére


Fiery
veterán

A Pinnacle Ridge sima facelift. Hasonlo, mint mondjuk a Kaby Lake volt a Skylake utan. Lesz egyebkent apro fejlesztesbol nehany benne, de a legtobb nem olyasmi, amirol ódákat lehetne zengeni.

(#20712) Vartanus válasza Komplikato (#20709) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezért kérdeztem a dolgot. Egyébként a kinézett monitor csak FS 1-es képeségekkel bír.

stratova:

Ezt ismerem, csak az a helyzet, hogy a FS over HDMI monitorok száma igen csekély és nem igazán kapni azt a keveset sem ami van.
Ezért gondoltam HDMI >> DP kábelre.

Akkor jobban járok egy DP-os lappal ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20713) Petykemano válasza Fiery (#20711) üzenetére


Petykemano
veterán

Az L2$ latencyvel kapcsolatban mi lett az igazság?
Volt szó arról, hogy 12ns-nak kéne lennie, ez van a dokumentációban is, de aztán mérve meg 17ns lett - mondja ezt az, aki azt állítja, hogy itt volt egy hiba, amit mikrokóddal áthidaltak, de ezért lassabb lett az L2$, és most javítottak. A másik álláspont meg az volt, hogy a késleltetés eleve függ a lekérdezett adat méretétől. A legkisebb adatméret esetén valóban 12ns, de ez a méret növekedésével emelkedik legnagyobbig 17ns-ig. Ezért ez a 12ns<->17ns differencia valójában csak mérési hiba, mérési anomália, interpretációs differencia.
?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20714) stratova válasza Vartanus (#20712) üzenetére


stratova
veterán

Akkor lehet hogy Neked a GA-AB350N-Gaming WIFI lesz a barátod, bár van még pár lap ami támogat DP-t és mATX (nem ITX csak most magamból indultam ki :) ASUS TUF B350M-PLUS GAMING stb (<- hogy ez mitől lehetett TUF az rejtély))

[ Szerkesztve ]

(#20715) Fiery válasza Petykemano (#20713) üzenetére


Fiery
veterán

A korai Zeppelin die-ok 17 ns-es L2-vel voltak szerelve, majd menetkozben javitottak/korrigaltak/patcheltek ezt, es utana allt be a hivatalos 12 ns. A gond az, hogy a korai Zeppelin die-okbol rengeteget legyartottak, es azt utana szepen beepitettek a Ryzenekbe es a Threadripperekbe is. Tehat vegyes a felhozatal, még egy adott steppingen belul is.

(#20716) Szeszkazán válasza Fiery (#20715) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Nincs valami pletykád a Zen+ mennyin fog ketyegni? Én egy 4,5Ghz el meg békélnék.

(#20717) hokuszpk válasza Fiery (#20711) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert van ra egy fogadasom, hogy Abu ir egy legalabb negyoldalas cikket az ujitasokrol. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20718) hokuszpk válasza Szeszkazán (#20716) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat a teteje valahol ott kellene legyen, de ha a sima 1700 -ra szamolom ra az elmeleti 10% -ot, akkor "csak" 3.3 -rol indul, es max. 4.1 korulire turbozik.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20719) Z_A_P válasza Szeszkazán (#20716) üzenetére


Z_A_P
addikt

Én egy 4,5Ghz el meg békélnék.

Az szep lenne, de en nem hiszem hogy odaig el fog menni...
Hagyni kell valamit az intelnek is ;]

OK

(#20720) Fiery válasza Szeszkazán (#20716) üzenetére


Fiery
veterán

Nem lesz sokkal magasabb az orajel, mint a Zennel. De lesznek aprobb fejlesztesek, amik segiteni fognak par %-ot tolni a teljesitmenyen. Az igazi elorelepes a Zen 2 lesz, addig ne szamitson senki egetrengeto dolgokra. Ugyanez igaz a Threadripper+ -ra, az se lesz egy nagy was ist das. Kiveve, ha lesz belole 32 magos kiadas ;)

(#20721) gabi123 válasza Fiery (#20720) üzenetére


gabi123
senior tag

Raven Ridge-ben Summit (Zen) vagy Pinnacle (Zen+) CCX van? :B

Forza Ferrari!

(#20722) hokuszpk válasza Fiery (#20720) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha a gyari orajelek nem is lesznek magasabbak, azert a 12nm -es tekknologianak csak feljebb van a vege, akkor meg mehet a tuning :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20723) Fiery válasza gabi123 (#20721) üzenetére


Fiery
veterán

Sima Zen.

(#20724) Fiery válasza hokuszpk (#20722) üzenetére


Fiery
veterán

Nem feltetlenul osszemerheto csupan a nyers szam (12 vs. 14) alapjan a 2 gyartastechnologia. Pl. az Intel 14 nanoja majdnem olyan kepessegekkel bir, mint a Samsung 10 nanoja ;)

(#20725) SECTORnooB válasza Z_A_P (#20719) üzenetére


SECTORnooB
addikt

A későbbi 35. héttől gyártott kockák általában viszik a 4,1-4,2Ghzt 1,3Vcore körül, abszolút nem elérhetetlen a 4,5Ghz 12nm es soron. Ha nem lenne/nem lesz ilyen mértékű előrelépés az új step, entitását is veszítette.

(#20726) Petykemano válasza Komplikato (#20707) üzenetére


Petykemano
veterán

Azt mondják:

QS samples of Ryzen 3 2200G and Ryzen 5 2400G only ran at 3.0/3.3 GHz and 3.3/3.5 GHz respectively.

ZD3000C5M4MFB_33/30_Y

ZD3300C5M4MFB_35/33_Y

Ryzen 3 2200G: 3.5/3.7
Ryzen 5 2400G: 3.6/3.9

Tehát a 2600 ES-re 3.4/3.8 rá lehet dobni 10%-ot a végleges értékek becsléséhez. (DE persze lehet, hogy azt már 2600X néven fogják eladni.)
Én igazából csak arra számítok etekintetben, hoyg 4GHz körül nem fog a falba állni. Az eddigi töréspontok 3.3 és 3.7 voltak. Azt láttuk, hogy 65W TDP és 95W TDP között csak párszáz mhz-et megy fel.
Tehát az szép, hogy a 3.4/3.8 beleér 65W-ba, de nem ez az érdekes, hanem hogy 95W-on vajon el tud-e már majd menni XFR-rel mindenel 4.4-ig (top tier binning esetén 4.5-ig) mondjuk és különösen hogy afelett saját felelősségre (fogyasztásra) húzható-e érdemben még tovább?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20727) hokuszpk válasza Fiery (#20724) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke oke, de ha a sajat 14 -et tovabbfejlesztem 12 -re, csak jobb lesz valamivel, maskulonben nincs ertelme sulyos penzeket beleolni.
abban nemhiszek, hogy pusztan a kevesebb karbaveszo sziliciumbol szarmazo megtakaritasbol visszajon a rakoltott penz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20728) Ribi válasza hokuszpk (#20727) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ennyi erővel minek fejlesztenek úgy egyáltalán?
Valószínű amúgy is volt 1-2 dolog amit javítottak.
Annak nem feltétlen kell váltani akinek már amúgy is van Zen.

(#20729) hokuszpk válasza Ribi (#20728) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

de engem most elkapott a válltáska.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20730) Ribi válasza hokuszpk (#20729) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egynéni szoc problem ;] :DDD

(#20731) SECTORnooB válasza hokuszpk (#20729) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Valami oka van, hogy február végéről eltolták a Zen+ startot áprilisra.

(#20732) hokuszpk válasza SECTORnooB (#20731) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hivatalosan sose volt februar vegere igerve. elso negyedevre volt, de ha igynezzuk, tenyleg toltak rajta 2 napot :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20733) Vartanus válasza stratova (#20714) üzenetére


Vartanus
őstag

Megnéztem a teljes jelenlegi AM4 Mb kínálatot DP csak ezeken van:
Giga AB350 ITX, AB350-D3H M-ATX
MSi AB350 Mortar (Arctic)
Asus ROG Strix deszkák+ az általad is kinézett X370 - PRO

Más:

Jelenleg dVGA egy R7 260X 2GB OC, a R5 2400G IGP milyen erővisznyoban lesz a jelenlegi karimmal sac/kb?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20734) SECTORnooB válasza hokuszpk (#20732) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Február vége hivatalos volt :O

(#20735) hokuszpk válasza SECTORnooB (#20734) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem meg nem. 1 hirben olvastam, de arrol is kiderult, hogy fake.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20736) solfilo válasza SECTORnooB (#20734) üzenetére


solfilo
veterán

Hivatalos volt? Linket pls. Én csak első negyedévet találok mindenfelé.

Meg egy szeptemberi pletykát, hogy februárban. :)

solfilo

(#20737) SECTORnooB válasza hokuszpk (#20735) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Csízbuk oldalukon is fentvolt és legalább 2 foreign fórumon is. :O
Telorol vagyok ha hazaertem belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#20738) HookR válasza Vartanus (#20733) üzenetére


HookR
addikt

"Megnéztem a teljes jelenlegi AM4 Mb kínálatot DP csak ezeken van..."

Mini-ITX-esek közül az MSI B350I Pro AC-n is van.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20739) leviske


leviske
veterán

Nem tudom voltak-e már említve a Ryzen 5 2600 + Crosshair VII Hero SiSoftware-es eredmények. Összemérve a magasabb órajelen futtatott 1600X eredményeivel, nekem úgy tűnik hogy azért egy 5-10%-os IPC növekedés tényleg meglehet és e mellé olybá tűnik bedobnak +200MHz-et.

ha tényleg sikerült úgy finomhangolni a gyártástechnológiát, hogy e mellé még combosabb tuningeredmények is betársulhassanak, akkor második nekifutásra már elég meggyőző startjuk lesz a Ryzeneknek.

(#20733) Vartanus: Ez Radeon találgatós téma már. Mindenesetre a Bonairben van 14db GCN2-es CU 1,1+GHz-en, a Ravenben van 11db GCN5-ös 1,25GHz-en. Megfelelő progikban ez már eredményezhet egált, de a sávszél akkor is csak a fele.

[ Szerkesztve ]

(#20740) SECTORnooB válasza leviske (#20739) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én most néztem rá, az azért bíztató hogy többet megy a ZEN+-os 6/12 3.4Ghz-n mint a sima ZEN 6/12 3.7Ghz-n és ha meg lesz az 10% órajel plusz is...

(#20741) kymera válasza SECTORnooB (#20731) üzenetére


kymera
senior tag

Én is úgy tudtam hogy február végén jönnek - akkor most csúsznak ?? :F

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#20742) hokuszpk válasza kymera (#20741) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csusznak, de nem februar vegerol, mert olyat sose igertek hivatalosan.
a kerdeskorben eppen varjuk SectorNoob kollega bizonyito ereju linkjet.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20743) Vartanus


Vartanus
őstag

Akkor az valóban megállja a helyét, hogy a Ravenban a 4 procimag egyetlen CCX-ben lesz?

Ebben az esetben az AMD-s csodafabrikra lesz kötve a Vega 11 IGP akkor?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#20744) stratova válasza Vartanus (#20743) üzenetére


stratova
veterán

Igen, Raven Ridge-ben 1 CCX van.
link

[ Szerkesztve ]

(#20745) SECTORnooB válasza hokuszpk (#20742) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Most kerestem, de igazat kell adnom nektek mert tényleg nem lehetett hivatalos bejelentés , de akkor nem vágom miért emlékeztem úgy.. vannak novemberi cikkek pl techpower up on ami februárra engednek következtetni no de sorry..... :R

(#20746) -FreaK- válasza SECTORnooB (#20740) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nos, úgy néz ki, hogy lehet nem lesz itt semmiféle IPC előrelépés, az órajelek emelkednek kicsit talán, de csak ilyen 200MHz-et az egyes változatoknál. Az OC-ről nem tudni, hogy meddig fog elmenni, de az ES példányok csak 3.9-4-ig mentek az eddigi leakek alapján. Csupán 4-5% körüli előrelépésre lehet számítani a Skót barátunk szerint, és ez is csak a Prec.boost 2 és a minimális órajel növekedés miatt.
Nézzétek végig az AMD-s részt: AdoredTV: Tech Talk 3 - Nvidia CEO Admission, Ryzen 5 2600 Leak, Mining Apocalypse

Komolyabb előrelépést a Zen2 magtól lehet majd várni, jövőre. Persze, nem is vártunk túl sokat a refresh szériától, de azért mindenki egy 10%-ban reménykedett, ahogy olvasom a topicot, de ennek jó, ha a fele talán meglesz. Legalább is most még úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#20747) HSM válasza -FreaK- (#20746) üzenetére


HSM
félisten

5%-ért kár lenne új gyártósort felhúzni.... :DDD Ennél azért komolyabb változásoknak kellene lenniük. :F

(#20748) golya87 válasza HSM (#20747) üzenetére


golya87
őstag

Lehet, hogy ez csak réteg igény, de én pl hiányolom a 65W alatti XeonD kategóriás procikat. 45W alatti fogyasztás 6-8+ maggal.

(#20749) SECTORnooB válasza HSM (#20747) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem hiszem, hogy értelme lenne a nettó semmiért bevetni az új gyartósorokat, de ha még is így lenne az megint csak a túlsó fél kapujára játszana. Ha nem tévedek úgy említették a Pinnacle Ridge szériát, hogy a Kávé Tó ellen küldik ringbe de órajel emelés nélkül biztosan nem abszolválja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#20750) hokuszpk válasza golya87 (#20748) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

visszaveszed a zent ~2.3 - 2.5Ghz -re, es kesz is vagy.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.