Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) füles_ válasza lezso6 (#19846) üzenetére


füles_
őstag

Megnyugodtam, már kezdtem azt hittem, hogy csak én vagyok bolond ;]

Én valamelyik nap az Avian APU névvel álmodtam. Pedig ezelőtt ilyenről nem is hallottam, aztán tegnap megtaláltam ezt a cikket :D Rögtön beugrott az egész szituáció, ami az álmomban volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19856) TESCO-Zsömle válasza Németh Péter (#19855) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A nagy prociknál kajak rátesz a cucc 20 °C-ot a valós hőmérsékletre? :Y

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19857) Fiery válasza TESCO-Zsömle (#19856) üzenetére


Fiery
veterán

Hihetetlen, hogy ennyi ev utan sem tud az AMD egy pontos, jol hasznalhato hodiodat epiteni a processzoraiba. A teljesitmeny (fogyasztas) mérő meg még ennel is szutykabb lett, teljesen hasznalhatatlan ertekeket ad.

(#19858) HSM válasza Fiery (#19857) üzenetére


HSM
félisten

Mi köze a hődiódának a 20 fok OFFSET-hez, amit a leírás alapján a ventilátorvezérléshez raktak bele a nagyobb modellekbe?

Ami pedig azt illeti, Intel-nél is voltak ám mókás dolgok, pl. szobahőfokon kemény mínuszokat mérő Atom és barátai. :)

A teljesítménymérő már érdekesebb kérdés...

(#19859) Fiery válasza HSM (#19858) üzenetére


Fiery
veterán

Az, hogy ha ki akarod olvasni az aktualis hofokot (pl. egy diagnosztikai utility kereteben), akkor ugyanugy ervenyesiteni kell a 20 fokos ofszetet, kulonben tul magas ertekeket kapsz.

"Ami pedig azt illeti, Intel-nél is voltak ám mókás dolgok, pl. szobahőfokon kemény mínuszokat mérő Atom és barátai."

Kiemeltem a lenyeget. Semmi gond nem lenne az AMD féle benazassal, ha a mult lenne es nem a jelen. Az Intel pedig az elso Nehalem generacios CPU-k ota, azaz cca. 9 eve meg tudja oldani a hodioda kerdest, gond nelkul.

Teljesítménymérő: rakerdeztunk az AMD-nel, varjuk a valaszt. Velhetoen errol is jon majd egy community update, amennyiben valoban gubanc van. Megjegyzem, eleg mokas, hogy a RAPL alapu megoldas a CPU regiszterek szintjen a Sandy Bridge ota hasznalt megoldas copy-paste-je :) Tehat sikerult lemasolni az interfeszt, csak magat a RAPL hardvert szurtak el -- legalabbis jelenleg igy tunik ;]

[ Szerkesztve ]

(#19860) HSM válasza Fiery (#19859) üzenetére


HSM
félisten

Ez világos, csak ettől még nem a hődióda rossz, csak sajátosan működik. Érdekes döntés, de egyszer kell csak implementálni, aztán jó. Bár így első látásra ugyanaz a marhaság, mint Intelnél, hogy mindenfelé állígatták a Tjmax-ot és sosem tudtad mennyi az annyi.... :W

Amúgy az Intel techdoksija is most nem tudom, Nehalem-nél olvastam, vagy újabb prociknál, hogy csak a Tjmax 20 fokos környezetében pontos, ugye az Atom "bugját" is ez okozta. Érthető döntés, de attól még itt is lenne némi tér fejlődni.

Hmm, érdekes ez a RAPL megoldás. Így első olvasatra BIOS frissítés simán megoldhatja. Tuti mérésnek meg maradnak az alaplapi vezérlők értékei, esetleg a konnektoros mérők, mint eddig is. :)

[ Szerkesztve ]

(#19861) Z10N


Z10N
veterán

Powered by Ryzen :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19862) Bici válasza Z10N (#19861) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem a powered by Ryzen arra vonatkozik, hogy a weboldal megnyitásához legalább egy Ryzen proci kell, mert egy AM1-es AMD X4 5350 procival az egeret sem tudom mozgatni a weboldalon úgy terheli a gépet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19863) stratova válasza Bici (#19862) üzenetére


stratova
veterán

Érik az az AM4 :DDD X300/B350-es ITX. Amúgy milyen jó lenne már, ha megjelennének a Bristolok kiskereskedelmi forgalomban R3 1100 ár alatt, na jó kiveszem a kezem a biliből.

[ Szerkesztve ]

(#19864) Valdez


Valdez
őstag

2018-as pletykák

Nem láttam még a topikban.
2 észrevétel: a Pinnacle Ridge-hez sima Zen magokat ír, se nem Zen+, se nem Zen 2. (A saját táblázatukban viszont Zen 2-öt írnak hozzá).
Raven Ridge-nél pedig 11 Vega gpu core-t ír, az 704 SP-t jelent?

[ Szerkesztve ]

(#19865) #85552128 válasza Valdez (#19864) üzenetére


#85552128
törölt tag

Na akkor nincs APU az éven ?

(#19866) Valdez válasza #85552128 (#19865) üzenetére


Valdez
őstag

Ha nem lesz idén raven, akkor nem tudom miért nem hozzák már ki a bristolt rendesen.

(#19868) stratova válasza Valdez (#19864) üzenetére


stratova
veterán

Ez furcsa korábbi utitervben 16 CU szerepelt amiből 4 CPU magnak tekintendő a maradék 12 pedig GPU-nak CU-nkénk 64 ALU-val (SP).

Viszont a korábbi dián az asztali útitervben nem szerepel a CU-k száma, csak a BGA-s FP5 Raven esetén. Furcsa lépés AM4-re nem teljes lapkát kihozni. Kicsit mint RX 460 vs. Radeon Pro 460 esete. Mondjuk HBM nélül úgyis az IMC/RAM és rossz esetben a backend lesz szűk keresztmetszet, nem az a 64 ALU és 4 TMU.

[ Szerkesztve ]

(#19869) VaniliásRönk válasza stratova (#19868) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Annyit órajellel is könnyen lehet kompenzálni desktopon, viszont ez lehet hogy azt jelenti, hogy gondok vannak a kihozatallal.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19870) And01 válasza #85552128 (#19865) üzenetére


And01
aktív tag

A raven H2 2017 bent van a hírben.

(#19866) Valdez
A bristolnak sok értelme nem lenne, pár hónap és raven,
az meg keresztbe lenyeli,megrágja,kiköpi a bristolt. :))

(#19871) Szaby59
Nem hinném hogy bármelyik gyártónak vonzó lenne egy
"kifutóban levő" platform miközben az új hamarosan érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#19871) #85552128 válasza And01 (#19870) üzenetére


#85552128
törölt tag

Laptopokba.

(#19872) stratova válasza And01 (#19870) üzenetére


stratova
veterán

Mobil vonalon egy ideje már megjelent, csak nem túl sok notit szereltek vele (szokás szerint).

(#19873) Bratilla95 válasza stratova (#19872) üzenetére


Bratilla95
tag

Intel bácsi gondolom nem nagyon engedi a partnereknek, hogy AMD procit használjanak a... csak a szokásos.

[ Szerkesztve ]

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#19874) Fiery válasza Bratilla95 (#19873) üzenetére


Fiery
veterán

Vagy csak nincs ra piaci igeny. Vagy 2 kombinacioja ;)

(#19875) Valdez válasza Fiery (#19874) üzenetére


Valdez
őstag

Atomra sincs jártas emberek részéről igény, mégis tele vele a bolt.
A tömegeknek szerintem meg főként arra lesz igényük, amit látnak boltban és csak részben arra, amire tényleg igényük lenne.

(#19876) Fiery válasza Valdez (#19875) üzenetére


Fiery
veterán

Az a gond ezzel, hogy az emberek tulsagosan raalltak arra -- az AMD altal elkovetett, hosszu evekig tarto bulldozeres benazasnak koszonhetoen --, hogy Intelt vegyenek, barmilyen vonalon. Akkor is azt vesznek, ha amugy van ertelmes alternativa. A boltok pedig azert nem tartanak AMD-s masinakat, mert alig van rajuk igeny. A gyartok pedig minek gyartsanak sokfele AMD-s masinat, ha a boltok nem rendelnek beloluk? Holabda effektus, sajnos. Vagy 22-es csapdaja, ki tudja :) Ebbol csak ugy lehet kitorni, ha az AMD letesz az asztalra egy baromi jo vasat baromi jo áron -- es me'g onnan is kell egy csomo ido, hogy az emberek gondolkodasa ujra atalakuljon.

(#19877) stratova válasza Fiery (#19876) üzenetére


stratova
veterán

Vagy ha tartanak akkor t*ketlen konfigurációban. lásd Probook 6575b ami egy kb normálisan összerakott gép idehaza max. 1 modlulos A6-4400M-mel árulták, hiába létezett A8-4500M vagy A10-4600M s fogadott volna A10-5750M-et is. Utoljára a Lanoos Probookon láttam különösen ajánlott és ajánlott plecsnit.

Kérdés változik-e a gyártói és forgalmazói hozzáállás Ryzennel/Ravennel, mert ez végre versenyképes portéka.

[ Szerkesztve ]

(#19878) Fiery válasza stratova (#19877) üzenetére


Fiery
veterán

"mert ez végre versenyképes portéka."

Marmint lesz. A gyartok egyelore nagyon pruszkolnek a Ryzen miatt: oriasi szivas a rengeteg bugot, bottlenecket, architekturalis sajatossagot megkerulni, javitani, el/kimagyarazni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#19879) stratova válasza Fiery (#19878) üzenetére


stratova
veterán

Oké akkor feltételezzük az utóbbiról - Raven - hogy az FP5-ös startra rendben lesz a cucc. Az is érdekes, hogy pl nálatok más fájlmérettel kell tesztelni, hogy kifussa magát.

[ Szerkesztve ]

(#19880) Fiery válasza stratova (#19879) üzenetére


Fiery
veterán

Ha az AIDA64 cache benchmarkjaira gondolsz, akkor nem fajlmeret, hanem blokkmeret :) Es nagyon oda kell figyelni, mert csak egy nagyon szuk tartomanyban igazan gyors a Ryzen L2 es L3 cache-e.

(#19881) stratova válasza Fiery (#19880) üzenetére


stratova
veterán

Pardon, gondoltam hogy visszakeresem a hozzászólásod de lusta voltam :B

(#19882) Plasticbomb válasza Fiery (#19880) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vagyis egy nagyon szűk tartományra van optimalizálva, ergo minden picit jobban eltérő esetben visszaesik a teljesítmény, na de mennyivel?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#19883) Fiery válasza Plasticbomb (#19882) üzenetére


Fiery
veterán

10-30% kozott nagyjabol. Marmint a 100%-os csucsteljesitmenyrol esik le nagyon hamar 70-90%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#19884) Yutani válasza Fiery (#19883) üzenetére


Yutani
nagyúr

A játékokban lehet ez egy visszafogó tényező, ami az egyéb programokban nem?

#tarcsad

(#19885) Fiery válasza Yutani (#19884) üzenetére


Fiery
veterán

Ez barhol lehet problema, bar nem olyan oriasi merteku. A gond a Ryzennel az, hogy tobb olyan aprosag is van benne (pl. az L2/L3 cache furcsasagai, CCX-CCX interkommunikacios bottleneck, lassu memoria kesleltetes, stb), ami egyenkent nem gond, csak osszeadodik a tobbivel, es ugy mar jelentos lassulast tud okozni.

(#19886) Plasticbomb válasza Fiery (#19883) üzenetére


Plasticbomb
addikt

És ez milyen szinten van kihatással a mindennapi felhasználásra? Net youtube játék renderelés dolgokra gondolok...

Előttem más is feltette a kérdést...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#19887) kleinguru válasza Fiery (#19885) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezekből a pici hibákból, mi az ami javítható bios vagy mikro kód frissítéssel és mi az, ami csak egy új steppinggel, ne adj Isten új lapkával:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19888) Fiery válasza kleinguru (#19887) üzenetére


Fiery
veterán

A Win10 scheduler frissitesen/javitason, valamint az eddig kibukott utasitas vegrehajtasi (pl. FMA3) bugokon kivul nem hiszem, hogy sokat lehetne javitani hardver csere (tehat minimum stepping valtas) nelkul a mostani Ryzenen. A CCX-es felepites adott, a fabric adott, es a legtobb gubancrol ez a 2 tehet. Ezek pedig a mostani Ryzen "csomag" alapjait adjak. Egy kovetkezo steppingben lehetne novelni a fabric orajelét vagy szelesiteni a fabric-CCX kapcsolatot, lehetne javitani a memoria kompatibilitason (hogy 4 db DIMM-mel is el lehessen érni magas orajeleket), stb. Az mindenkepp remek hir, hogy mar most latszodik, hogy rengeteg ponton bele lehet nyulni a Ryzenbe annak erdekeben, hogy még gyorsabban uzemeljen. Ez persze azoknak sovany vigasz, akik mar az elejen beleugranak/beleugrottak, de az early adopter-ek elete szinte sosem konnyu :)

[ Szerkesztve ]

(#19889) zsolt320i válasza Fiery (#19888) üzenetére


zsolt320i
senior tag

hmm ,ez nem jó hír :(
a javítások már csak a ryzen 2vel érkeznek vagy lesz előtte egy ryzen1 stepping váltás?

(#19890) kleinguru válasza Fiery (#19888) üzenetére


kleinguru
addikt

Tehát ha jól értem, akkor a ccx szélesítése az mindenképp architektúrális javítás, módosítás. A 4 memória magasabb órajele az belefér egy új steppingbe?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19891) Fiery válasza zsolt320i (#19889) üzenetére


Fiery
veterán

Na ez egy jo kerdes. A stepping valtas nem gyakori az AMD-nel, altalaban csak komolyabb hibaknal szokott elofordulni. Viszont, tekintettel a Ryzen modularis felepitesere es a tenyre, hogy hamarosan erkezik a szerver verzio (Naples es Snowy Owl), konnyen lehet, hogy a szerver CPU-kba mar uj Zeppelin mag stepping kerul, es az vissza tud konnyen szivarogni a Ryzen csaladba is.

(#19892) Fiery válasza kleinguru (#19890) üzenetére


Fiery
veterán

A CCX-fabric kapcsolat szelesitese semmikepp sem stepping valtas. Az Zen+ vagy Zen 2 neven erkezik majd. Szerintem ez nem fog beleferni mar 2017-ben az AMD kapacitasaiba.

A memoria orajele mas teszta, azon BIOS faragassal is lehet valamennyit segiteni, de egy uj stepping mindenkepp sokat lendithet az ugyon. Kerdes azonban, hogy a sok nyavalya, problema kozott mekkora prioritast kap a tuning az AMD-nel. Tipp: nem tul magas prioritast...

(#19893) headhunter


headhunter
addikt

(#19894) Giii válasza Oliverda (#19834) üzenetére


Giii
senior tag

de beteeg :DDD :DDD

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#19895) Petykemano válasza Fiery (#19891) üzenetére


Petykemano
veterán

Na persze ez csak a valakinek a valakijének az ismerőse, aki ismer valakit, aki az AMD partnere és hallott valami pletykát. De ez is arról szól, hogy a Snow Owl és a Naples mentes lesz már ezektől a bosszantó bugoktól.

Ha ez igaz, akkor - részemről csak feltételezés, hogy - az történhetett, hogy a tesztpéldányokat egyre nagyobb számban gyártották. Gyártották-gyártották és ha kiderült valami bug, akkor fejükhöz csaptak és fenébe. De nem dobták kukába. Amit most piacra dobtak - így is negyed év késéssel a tervezetthez képest - az a verzió, ami már majdnem jó, de elég jó. Az R3 széria is még mindig simán lehet azokból a kezdeti ES példányokból, amelyek se magas órajelet nem tudtak elérni, és bugos volt az SMT+Loopcache. Ha kellően magasra árazzák, akkor még csak nem is kell belőle sok.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19896) Fiery válasza Petykemano (#19895) üzenetére


Fiery
veterán

A B1 stepping elotti peldanyok nem fognak kereskedelmi forgalomba kerulni. Egyszeruen tul bugosak voltak ahhoz, hogy ertelmesen lehessen oket hasznalni nem teszt kornyezetben. Annyira sz*rok voltak azok a procik, hogy me'g a fejlesztoknek sem kuldtek beloluk (vagy legalabbis nagyon kevesen kaptak belole). Mi specifikusan kertuk, hogy ha nincs eleg B1 ("vegleges") stepping, akkor legalabb a B0-bol vagy A0-bol kuldjenek egyet, mert nekunk bugosan is nagyon hasznos lenne. De nem kuldtek.

(#19897) csatahajós


csatahajós
senior tag

Úgy néz ki, bár ez még csak egy erős pletyka, hogy az AMD megpróbálja bevenni a felsőházat:[link]

16 mag, LGA socket, quad channel memo, kijavított latency issuek stb. Sőt új chipset is valszeg. Igazi HEDT fenevad, 1000 dodóért (persze esélyes, hogy lesz 10,12, 14 magos verzió is némileg olcsóbban).

Ez váratlan volt....(jól eldugták a Summit Ridge, Raven Ridge és Naples kódnevek között éppen ezért némileg kétkedem még).

(#19898) stratova válasza csatahajós (#19897) üzenetére


stratova
veterán

Valahol várható volt, ha már szerver vonalra ott a 32/64-es Naples (E5-2699 V5 éppen ez ellen érkezik). Lehet ezzel is várnak egy steppinget?

Mondjuk ez a fejlesztés még mindig értelmesebbnek tűnik szerver vonalon, mint HEDT-re. Eleve AM4 ugye 2 csatornás platform. Szerintem előbb lesz ebből Opteron, mint Ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#19899) Fiery válasza csatahajós (#19897) üzenetére


Fiery
veterán

Megmondom oszinten, eloszor jot nevettem ezen a pletykan. Mi ertelme lenne egy ilyen CPU-nak egy olyan fokuszalt gyartotol, mint az AMD iden? Nem az volt az AM4 lenyege, hogy abba jonnek a HEDT procik is? De aztan az egyik alaplap gyartotol jott megerosites: mar dolgoznak is az alaplapon, ami ez alá a Snowy Owl-szeru CPU alá passzol. SP3r2 lesz a foglalat neve (legalabbis az AMD jelenleg igy hivatkozik ra), ami a Naples foglalatanak (SP3) modositott verzioja. Ami furcsa: me'g kodnev szinten sem emliti az AMD ezt a CPU-t a doksikban. Vagy hirtelen otletkent indult ez a projekt nem olyan regen, vagy csak probaltak eddig nagy titokban tartani.

Ja, es az AMD most gyozkodi az alaplap gyartokat, hogy toljak ki a TDP limitet, 200 Watt kornyekeig :) Kerdes, hogy ez egy AM4+ foglalat formajaban fog-e materializalodni, vagy csak az SP3r2 alaplapokat akarja eleve ilyenre terveztetni az AMD.

[ Szerkesztve ]

(#19900) Walter_White válasza Fiery (#19899) üzenetére


Walter_White
senior tag

Akkor most felfoghatjuk úgy is hogy a mostani AM4-es vonal a Mainstream? Kiváncsi leszek az 1800X-en kívül még mit fog támogatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.