Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Malibutomi válasza HSM (#19395) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Intelnel mindegy hova meretezed a hutest a szar kupak miatt ugyis felforr :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19402) HSM válasza Malibutomi (#19401) üzenetére


HSM
félisten

Ugyan... :N Az i5-4690K-m normál felhasználás alatt ritkán ment 60 fok fölé a 4,4Ghz tuningommal, pedig csak egy jobbféle sima toronyhűtővel hajtottam, egy Alpenföhn Matterhorn Pure-al. Ez minden, csak nem felforrás. AVX2 alatt lehetett elrontani a napját, de ha megfelelő áramfelvételi limitet beállítottad BIOS-ba, akkor itt sem sült meg. Lásd a mellékelt Lynx képek a néhánnyal ezelőtti posztomban.
Az van mindig elfelejtve, hogy a paszta+kupak is az adott TDP-re volt méretezve, és tuningnál ezt lépte át az ember először...

[ Szerkesztve ]

(#19403) velizare


velizare
nagyúr

elfogtunk egy levelet.

asus rog crosshair vi hero galéria

asus prime x370-pro

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19404) tailor74 válasza DeckardCain (#19397) üzenetére


tailor74
őstag

B350 tomahawk bejövős, elég letisztult, szerény lap.
Asrock felhozatal is érdekelne, de nemcsak az X370 lapjaik.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#19405) Márk válasza velizare (#19403) üzenetére


Márk
senior tag

:C :R

Vajon DDR4-es ramokból maximum mekkora sebességűt támogathatnak (a leírásban nem találtam sebességre való utalást)?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#19406) olle válasza Márk (#19405) üzenetére


olle
senior tag

ROG CROSSHAIR VI HERO

DDR4 3200MHz+ (OC)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#19408) Petykemano válasza olle (#19406) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez a Raven ridge szempontjából jól hangzik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19413) Simid


Simid
senior tag

Ryzen 5 1600X 3.3Ghz Cinebench R15 Benchmark

Ez egy 65W-os 6 magos és ha nem kamu akkor hozza egy 6850K szintjét.

[ Szerkesztve ]

(#19414) wjbhbdux válasza Simid (#19413) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ez a sok nyomorult leaker miért nem tud pl. egy battlefieldet elindítani a semmit sem érő benchmarkok helyett?

/s

(#19415) Valdez válasza olle (#19406) üzenetére


Valdez
őstag

Úgyis 2400 lesz a hivatalos support.

(#19416) Ragnar_ válasza wjbhbdux (#19414) üzenetére


Ragnar_
addikt

Battlefieldnek i5/i7 már elég..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#19417) #45185024


#45185024
törölt tag

(#19418) Remus389 válasza #45185024 (#19417) üzenetére


Remus389
veterán

A Core i7 6700K turbója 4.2 ghz-es, annak az AMD-nek csupán 3.7 ghz

Ezt is bele kell kalkulálni.

Mindenesetre IPC-ben kb. azon a szinten teljesít mint a legjobb Intelek, már csak a tunninggal elérhető órajelek lesznek érdekesek. Ha képes 4,7-5 Ghz-en is futni, egy jófajta léghűtővel, akkor teljesen behozta a lemaradást az AMD, ami nem kis teljesítmény valljuk be.

Ha így is lesz, nem hiszem hogy hosszú életű lesz ez, az Intel nemes bosszút fog állni ezért, mondjuk felgyorsítja a fejlesztéseit, mondjuk kihozza a 7nm-t. De talán egy kis ideig megmarad ez a csoda :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19419) seolwon válasza #45185024 (#19417) üzenetére


seolwon
tag

Mennyire biztos hogy ezek alap vagy akár turbó órajelek és nem XFR?

(#19420) Fred23 válasza Remus389 (#19418) üzenetére


Fred23
nagyúr

"az Intel nemes bosszút fog állni ezért"

Ha akar, nem kell mást tennie, mint megvágni kicsit a saját árait.

(#19421) Remus389 válasza Fred23 (#19420) üzenetére


Remus389
veterán

Attól függ, ha tényleg egy szint lesz, akkor kénytelen lesz.

Viszont nem zárnám ki, hogy kevés lesz, főleg ha elterjed a Zen híre, akkor lehet mindenki Zen-t akar :) Lehet hogy hype alakul ki körülötte.

Tehát az igazi válasz, előrukkolni még jobbal, ami annyira azért nem lesz nehéz nekik, pl felgyorsítják a 7nm-es gyártástechnológia fejlesztését és kiadnak rá egy átdolgozott Kaby Lake-et.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19422) syberia válasza Fred23 (#19420) üzenetére


syberia
veterán

Azzal a lépéssel elismernék hogy az AMD felzárkózott sok éves lemaradás után. Valamiért nem látom az Intel eladásainak a visszaesését a közeljövőben. :N

(#19421) Remusz911: A rajt után tisztábban fogunk látni, az biztos hogy a kékeknek már van forgatókönyvük az Ryzen sikeres bemutatkozására. :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#19424) Petykemano válasza Remus389 (#19418) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha úgy lenne - nemes bosszú - az nagyon kiváló lenne. Már persze ha a bosszú versengést jelent és nem gáncsoskodást. Ha versengést jelent, és az intel leáraz, vagy komoly fejlesztést dob ki relatív rövid időn belül, az azt jelentene, hogy hirtelen növekedésnek indul a perf/$. Hisz már most is ugrik a zennel. Ha erre az intel még rátrompfol, akkor kánaán. Ennek persze nyilván csak azok nem örülnének, akik az elmúlt 1-2 évben ruháztak be százezrekért olyan rendszerre, amiről azt gondolták, jópár.évig tartós , sőt élvonalbeli teljesítményt fog adni.

Ugyanakkor tegyük hozzá, eddig állandóan az volt az Intel mantra, hogy nem az amd a versenytárs, hanem az arm, és a hpc piacon az IBM, valamint a deal learning piacon az nvidia. Főleg az arm.
Az armmal való küzdelmet láthattuk az elmúlt években. Az intelnek még olyan üzleti trükkökkel, mint a contra revenue, és sofia sem sikerolt megvetnie a lábát a mobil szegmensben. (Ami legalábbis minimum próbálkozik betörni a szerverek piacára) Ha tényleg lenne valami titkos projekt, akkor a fentiek fényében azt pont nem az amd esetleges feltörése esetén kellene, hanem az arm ellen a milliárdos mobilpiac megszerzése érdekében kellett volna már rég bevetni. Mondják ugyan persze, hogy az x86-Nak az armhoz képest van egy dekódolási hátránya, ami miatt alacsony fogyasztású magokat nehezebb belőle gyártani. De 5-10watton is csak versenyképes terméket sikerült ingyen terjesztemi

Ha a bosszú gáncsoskodást jelent, azzal persze tényleg jól keresztbe tehet. Annak viszont én nem örülnék, mert akkor minden marad drága.

Gyártástechnológiát lehetne gyorsítani, de azzal már eddig is gondjaik voltak. Ha ebbe még többet invesztálnam, abból masszív veszteségek is kijöhetnek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19425) Fiery válasza Petykemano (#19424) üzenetére


Fiery
veterán

Van titkos projekt, az AMD GPU-s Intel CPU :)

(#19426) TESCO-Zsömle válasza Remus389 (#19418) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A bosszú egy érzelmi alapú cselekedet. Itt cégekről beszélünk, nincsenek érzelmeik. Azt fogja tenni, ami gazdaságilag a legjobb. Hosszú távon pedig van értelme életben tartani az AMD-t a versenyhivatalok miatt. A piac java így is az övék, a vállalat gazdagszik. End of story.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19427) jackspedicy válasza seolwon (#19419) üzenetére


jackspedicy
újonc

Mivel X kódjelű processzorokról van szó, ahol feature az XFR, így szerintem igen, be volt kapcsolva és nem alap órajen mentek. Viszont szerintem gyári hűtővel voltak ezek az eredmények elérve. Amire nagyon kíváncsi vagyok az az hogy egy nem X proci mire képes, mert eddig csak X-et láttunk szivárogtatva ami kissé aggaszt, de még így is nagyon izgatott vagyok. Főleg az érdekel, hogy mi lesz a különbség az X és alap modelleke között ha valaki manuálisan akar tuningolni. A másik me az hogy az első pár hónapban senki se fog tud használni nagyobb teljesítményű hűtőket a bracketek hiánya miatt...

Szerintem Intel csak kiadja a K processzoraik picivel fejlesztett változatait, talán csökkenti az ajánlott eladási árakat és annyi... Nagyon sok olyan ember van akit nem érdekelnek azok a dolgok mint minket és csak akarnak egy i5/i7-et mert arról azt hallották, hogy az a legjobb. Meg aki s1151-et vett nemrég, az védeni fogja a vásárlási döntésest, és azért se fogja belátni, hogy ha várt volna egy picit, akkor jobb ár-érték arányú terméke lett volna...

(#19428) Remus389 válasza TESCO-Zsömle (#19426) üzenetére


Remus389
veterán

Az is lehet, hagyják egy kicsit az AMD-t fellélegezni, kicsit hagyják megerősödni, de csak annyira hogy ne jelentsen veszélyt.

Az intelnek is az a jó, ha van AMD, ez közismert(ha monoplóiumra tör, többet kell adózni talán, ez milliárdokat jelent), a vásárlóknak is, a fejlődésnek is, sőt még az AMD-nek is. :)

A számítógépgyártóknak is jó, hisz jobban tudnak alkudni, ha van alternatíva.

Azt még mindig nem értem, hogy lehet az, hogy az AMD évek óta masszívan veszteséges, mégis nem ment még csődbe. Van egy olyan gyanúm, hogy a többiek, Intel, Apple, Dell, Hp..stb összedobnak neki pénzt hogy a felszínen maradjon, mert mindenkinek ez az érdeke :D

Ha megnézel grafikonokat a nettó profit mondjuk, százmilliós mínuszokat látsz.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19429) Ragnar_ válasza jackspedicy (#19427) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jaja, nyilván akinek skylake konfigja van az nem nagyon fog váltani, hacsak nem i5->1600x, azért lehet, hogy később még jól löhet a + fizikai mag, meg szál, de akkor ott az i5->i7 ahol alaplapot sem kell újat venni akik eddig nem váltottak a csekély 10%-os teljesítménynövekmények miatt vagy 2 genenráció óta, azoknak már sanszosabb Ryzenre váltani.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#19430) Fred23 válasza syberia (#19422) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Azzal a lépéssel elismernék hogy az AMD felzárkózott sok éves lemaradás után."

Nincs azzal semmi baj, ha valaki elismeri a versenytársát, mint olyat, aki felzárkózott, simán lehet, hogy az Intel még akár gratulálni is fog az AMD-nek! Talán még valóban örülnek is, hogy nem fenyegeti őket a szétdarabolás veszélye immár, ha az AMD feljön kicsit, az egyelőre szerintem nekik se baj; csak nagyon ne jöjjön fel! :DDD

(#19431) Fiery válasza Remus389 (#19428) üzenetére


Fiery
veterán

A veszteseg merteke nem olyan nagy, hogy elégesse a keszpenz tartalekot. Raadasul, az evek soran az AMD egy csomo targyi eszkozet (foleg ingatlanokat) is eladta. Plusz, ahogy egy masik topikban mar kitargyaltuk, a veszteseg sokszor csak papiron letezik, egyszeri tetelek vagy ertekcsokkenes miatt.

(#19432) jackspedicy


jackspedicy
újonc

Itt egy tény ami sokatok számára új lesz: AMD részvényei ~13$ érnek jelenleg, ami azért érdekes mert tavaly ilyenkor ez 2$(!) volt. Ezt csak itt hagynám mindenkinek. Amit pedig sokan elfelejtenek az az, hogy AMD nem azért készíti az új termékeit, hogy Intel, vagy nVidia legcombosabb termékeit lekörözze, hanem azért hogy piacrészesedést szerezzen, amit jelenleg nagyon jól csinálnak. Főleg az AMD APU Intel termékeken. :C

Btw most voltam az AMD leak témában és majdnem elhánytam magam a sok ignoráns paraszttól, akik felvették magukra a "na majd én tudok minden" stílust. Komolyan sokszor kételkedek abban, hogy képesek olvasni és értelmezni azt, amit olvasnak.

(#19433) Simid válasza jackspedicy (#19427) üzenetére


Simid
senior tag

Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy az elnevezéseket (jelenesetben 1600X) általában a reddit userek aggatják rá.
Az említett proci például az ID alapján 65W-os, miközben a feltételezett nomenklatúra szerint az R5 1600X egy 95W-os SKU. Szóval van itt még bizonytalanság.

(#19434) seolwon válasza jackspedicy (#19427) üzenetére


seolwon
tag

Ugye ha ezekből a tesztekből akarnak levonni következtetéseket az IPC-vel kapcsolatban akkor nagyon nem mindegy hogy volt-e XFR, és milyen órajelen ment a Zen.
Nekem az a sejtésem hogy egy szálon nem lesz olyan jó sem IPC sem max órajel tekintetében, de ne legyen igazam.

(#19435) jackspedicy válasza seolwon (#19434) üzenetére


jackspedicy
újonc

Utána néztem a leakeknek, hogy honnan jönnek, és nem lepődtem meg, mert kiderült hogy a wccftech-ről jött minden, amire hivatkoznak, szóval én az összes állításuk után raknék szívesen legalább egy 3-4 kérdőjelet. Bár most "szivárgott" ki egy teljes lista az alaplapokról ott. A konkrét számoka meg kell várni, amíg ki nem jönnek a hivatalos tesztek, hivatalos termékekről, nem pedig ES-ekről.

(#19436) Simid válasza jackspedicy (#19435) üzenetére


Simid
senior tag

Szinte semmilyen leak nem jött a WCCFtech-től. Mind nyúlás más oldalról, fórumról. Kb annyit csinálnak mint mi itt a fórumon, találnak egy reddit bejegyzést és írnak egy postot róla, ha kamu akkor meg mossák kezeiket. :)

[ Szerkesztve ]

(#19437) jackspedicy válasza Simid (#19436) üzenetére


jackspedicy
újonc

Pontosan erre gondoltam, csak mindenki őket linekli. :D Mondjuk nagyon jól néznek ki azok az alaplapok, ha a tesztek jók lesznek akkor egy 6 magos procit nézek meg egy GIGA X370 lapot.

(#19438) TESCO-Zsömle válasza Remus389 (#19428) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az AMD soha nem jelentett és soha nem is fog veszélyt jelenteni az Intelre nézve. Összehasonlíthatatlanul nagy a két cég közti különbség.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19439) Depression válasza jackspedicy (#19437) üzenetére


Depression
veterán

Elsőre, mikor megláttam az x370-es alaplapok árait... Majdhogynem drágább, mint a proci. Szerintem nekem bőven elég lesz egy asrock ab350 pro4 is.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19440) TESCO-Zsömle válasza Depression (#19439) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A legdrágább is 300$, a többi meg csak lefele.

A proci meg 500$ bele és lefele.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19441) sirdenis válasza Depression (#19439) üzenetére


sirdenis
tag

Minden lapban , minden proci húzható lesz ugye?

[ Szerkesztve ]

(#19442) HavocS válasza Depression (#19439) üzenetére


HavocS
senior tag

Én is eléggé azt nézem hogy akinek nem fog kelleni crossfire támogatás, annak a b350 bőven elég lesz. Az 970/990fx chipsetnél is hogy ment a sárdobálás a 970-re hogy egy hulladék, aztán az igazi különbség igazából a PCI lanek meg a HT sebességében van, a HT meg pont 0%-ot jelent overclockban, 1.6 GHz és 2.6 Ghz között egy deka különbséget nem láttam szintetikus tesztekben sem, a hulladék minőségről meg annyit hogy 4 éve használok egy FX6300-at 3.5-ről 4.7 GHz-re húzva vele gond nélkül, NB feszkóhoz nem is nyúlva...

(#19443) HavocS válasza sirdenis (#19441) üzenetére


HavocS
senior tag

Az X370/X300, B350 chipsetesekben igen, az A320 ill. A300 chipsetes belépőszintű lapokon (gondolom ezek lesznek a 10-15 ezres szegmensben) nem.

(#19444) Depression válasza TESCO-Zsömle (#19440) üzenetére


Depression
veterán

Itt most a 6 magosra gondolok (amit te is írtál), az 230$, míg az olcsóbbik x370-es msi 190$. Jó, persze nem drágább, de azért nagyon közel van. Nekem ez aránytalan. Ha ennyit szánnék alaplapra, már nem gondolkoznék a 8 magos procin sem.
Sőt ennyi pénzmagból is inkább B350-es lapot és r7-es kombót vennék.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19445) Yutani válasza Depression (#19444) üzenetére


Yutani
nagyúr

x370-es lapot akkor vegyél, ha multi GPU konfigot akarsz építeni, különben megfelel a B350, abban is megy a tuning.

#tarcsad

(#19446) tom_tol válasza Yutani (#19445) üzenetére


tom_tol
addikt

Erről egy linket ha lehet. Terveim vannak, csak konkrét információm nincs. :D

(#19447) Depression válasza tom_tol (#19446) üzenetére


Depression
veterán

alaplapok és leírások

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19448) joysefke válasza Depression (#19447) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Asrock nem spórolt a fázisokkal :)

(#19449) Ruuwa válasza Depression (#19447) üzenetére


Ruuwa
tag

Egyszerűen nem bírom felfogni miért tartják jó ötletnek a dGPU hűtéssel egy szintre rakni az M.2 foglalatot. Persze valószínűleg kiszámolták, és nem fog megfőni ott egy NVME SSD, de nagyjából bárhol máshol jobb helye lenne. A laphoz adott M.2 kártya hűtés meg pont ezért is egy vicc.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#19450) Vitka675 válasza joysefke (#19448) üzenetére


Vitka675
tag

Azt néztem én is. Ezek szerint tuningra, X-es Ryzen és XFR mellé azok lesznek a legjobbak? B350 lapok között próbálok meg tájékozódni, Asrocknál tényleg nem sajnálták, Giganál kicsit kevesebb, de Asus és MSI spóroltak. Hirtelen rákerestem a Z170 Asus vonalra és ott 10 az alja. Sajnos ehhez nem értek annyira, szóval okosítsatok ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.