Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Z_A_P válasza S_x96x_S (#20650) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ja, szerkesztettem en is az irasom.
Ami nem semmi: AMD confirmed that the Zen 2 design is already complete
Akkor jol haladnak, es mivel 2019-re tervezik kiadni (fokepp a 7nm-re varnak szerintem), boven lesz idejuk csiszolni, hogy aprobb kellemetlensegek se legyenek benne mire kijon.

OK

(#20652) SECTORnooB válasza Z_A_P (#20651) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Alapvetően nem február vége lett volna a Zen+ start?

(#20653) joysefke válasza SECTORnooB (#20652) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

de

(#20654) Mackósajt válasza SECTORnooB (#20652) üzenetére


Mackósajt
senior tag

A Zen+ start igen, de a Zen2 start nem.

(#20655) SECTORnooB válasza Mackósajt (#20654) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Zen2 2019 ben jön, ezzel tisztába vagyok, de eddig az AMD is azt állította, hogy a ZEN+ február végén jön.

(#20656) Televan74 válasza SECTORnooB (#20655) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kicsit megcsúsztak! Addig elvagy a mostanival,nem? :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20657) Goose-T válasza Televan74 (#20656) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Intel dízelbotránya miatt úgy gondolták az AMD-nél, hogy ráérnek még egy kicsit, kihasználják a megugró eladásokat. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20658) SECTORnooB válasza Goose-T (#20657) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kíváncsi leszek, hogy ez a botrány mekkora felhasználó bázist fog generálni az AMD-nek, ha egyáltalán fog.
A másik az a Zen+ 10%,os teljesítmény növekedése, hogy fogja e hozni a hozzá fűzött 4,5-4,6Ghzs plafont.

(#20659) Bici


Bici
félisten

Arrol nincs info, hogy a Zen magok miert LP node-okon keszulnek?
HP node nem is varhato?

Vagy valami benezek? :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20660) solfilo válasza SECTORnooB (#20658) üzenetére


solfilo
veterán

Ezeket tényleg ígérte az AMD, vagy csak pletykák voltak? Februárt is mikor mondták?

solfilo

(#20661) SECTORnooB válasza solfilo (#20660) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Valamikor december elején, úgy volt R7 február vége, március R5, R3

(#20662) stratova válasza Bici (#20659) üzenetére


stratova
veterán

Ezeket a node-ok... most épp 12 nm LP = leading performance.

Szvsz ilyen ütemterv mellett még egy node a 7 nm előtt felesleges.
2016-2017 14LPP Polaris, Ryzen, Vega 2018 12LP Zen+ stb. 2019 7 nm Zen2 Vega(20? csak professzionális felhasználásra), 2020 Zen3 7 nm+
link

(#20663) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Első X470-es alaplap (sok spekulációval)
"First X470 Motherboard in the Wild: Gigabyte Gaming 7 WiFi X470 | CES 2018"
https://www.gamersnexus.net/news-pc/3196-first-amd-x470-motherboard-gigabyte-gaming-7-wifi-specs

+ Érdekes hír, hogy a Forbes portálon azt írják, hogy 4.2Ghz -re húzhatóak az új Ryzen G-s procik.
"They're also unlocked so are overclockable and demonstrations at a CES Tech Day event showed overclocked CPU speeds up to 4.2GHz and Vega GPU overclocking yielding close to 50% performance boosts in games too.""
via-forbes

Mottó: "A verseny jó!"

(#20664) -FreaK- válasza S_x96x_S (#20663) üzenetére


-FreaK-
veterán

Itt a videó is: First AMD X470 Motherboard at CES: Gigabyte Gaming 7 WiFi

Amit még elmond benne, hogy memória órajel támogatás 4GHz-ig az új Ryzen-nél. Az a 4.2GHz-es cpu órajel egy kicsit csalódás, főleg ha OC csak. Bár nem biztos hogy ez lesz a vége..

Jah és április a megjelenés.

[ Szerkesztve ]

(#20665) füles_ válasza -FreaK- (#20664) üzenetére


füles_
őstag

Miért csalódás a 4.2GHz? Az IGP nélküli Ryzenek sem nagyon akarnak 4GHz fölé menni, amúgy szerintem ez a példány is erősen cherry picked volt. Tudtommal a Raven Ridge még nem a Zen+ magokat tartalmazza.
Szerintem te a Pinnacle Ridge-re gondoltál, nem azt tuningolták 4.2GHz-re, hanem az RR-t.

[ Szerkesztve ]

(#20666) Z_A_P válasza füles_ (#20665) üzenetére


Z_A_P
addikt

Tényleg! Akkor IGPs Ryzen az nem a refresh Zen lesz, pedig kb egyidoben jönnek ki :(

OK

(#20667) -FreaK- válasza füles_ (#20665) üzenetére


-FreaK-
veterán

Bakker, benéztem, azt hittem, hogy ez a Ryzen2... nem szóltam :B

(#20668) HSM válasza Z_A_P (#20666) üzenetére


HSM
félisten

Már egy ideje kinn van, csak nem asztali gépekbe...

(#20669) SECTORnooB válasza füles_ (#20665) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Biztató, hogy a Raven is megy 4.2-őt, bizakodásra adhat okot :)

(#20670) Petykemano


Petykemano
veterán

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20671) -KP-


-KP-
addikt

Egy htpc-t akarok összerakni majd valamikor tavasszal. Amd-nél nincs valami Intel i7 6700T, vagy i5 6500T-hez hasonló modell? Picit csökkentett fogyasztás, max 35W tdp?

(#20672) And01 válasza -KP- (#20671) üzenetére


And01
aktív tag

A raven ridge jelenleg érkező modelljei 65w tdp-t kapnak,
szinte biztosra vehető csökkentett tdp-s verzió (35w)
megjelenése. Bár az még odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#20673) Petykemano válasza Petykemano (#20670) üzenetére


Petykemano
veterán

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20674) Goose-T válasza And01 (#20672) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem meg ugyanúgy állítható lesz a TDP-jük, mint a Kaveri óta az összes AMD APU-nak. Szóval meg kell majd venni azt, amelyik tetszik, és leszabályozni 35W-ra. Amúgy a Bristol Ridge-ből most is lehet kapni alapból 35W-osat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20675) TESCO-Zsömle válasza Petykemano (#20673) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Zsír! Úgyis Zen2-nél terveztem váltani. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20676) apatyas válasza TESCO-Zsömle (#20675) üzenetére


apatyas
Korrektor

Kifejezetten informatívok ezek a grafikonok. Az elsőn voltak évszámok, a másodikon se vízszintes se függőleges semmi. Akkor a másodikat legalább tágabb indulásról húzhatták volna össze :D
Ez az, ami úgy néz ki, mintha. Mintha szép lenne, de aztán semmi ténylegeset nem hordoz.
Rakjam offba? Meh. A diák is offosak.
Pláne azután, hogy megnéztem mi az a CAGR, a piacnövekedését jelölő szám. Vagyis köze nincs a teljesítményhez. Első dia komplett kuka. Másodiknak se füle se farka. Kb éves tervnek jó, hogy lesznek új termékek.
Na elteszem magam aludni. Pöff-pöff-pöff.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20677) Oliverda válasza Goose-T (#20674) üzenetére


Oliverda
félisten

45 wattig

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20678) füles_


füles_
őstag

Az RR-ben vajon lehet majd tuningolni az IGP-t?
Illetve hova várjuk a 8 NCU-s 2200G-t? Én a HD 7750 és a HD 7770 közé tippelném, az előbbit már mindenképpen hoznia kellene a sokkal újabb architektúra miatt, feltéve, ha gyors RAM-ok vannak mellette.

Ha meg tudom úszni jelentős veszteség nélkül a cserét, akkor szeretném majd leváltani a jelenlegi Haswell rendszerem valamilyen Ryzenre, és ez a kis APU eléggé bejövős.

[ Szerkesztve ]

(#20679) TESCO-Zsömle válasza apatyas (#20676) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az első egy növekedési görbe, ami azt mutatja, hogy mennyivel a piaci átlag fölé klőnek. Mivel -relatíve- le vannak maradva, ezt én nem nevezném extrának.

A második meg PpW görbe a saját és a konkurencia (Intel) gyártástechnológiái okozta különbség csökkentéséről.

De lehet, hogy én vagyok a helikopter és neked van igazad a grafikonok értelmezhetetlensége kapcsán...

sz: Ami engem illet, én annyit tudtam meg, hogy a Zen2 2019-2020 környékén jön, ami számomra tökéletesen megfelelő életciklus a Ryzen 1700-asnak. Ha mákom van, még lapot se kell cserélnem, mert elég lesz egy UEFI update.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20680) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Azon agyaltam, az AMD Ryzen uzletpolitakaja el van szurva.

A piac 90+%-nak egy eros CPU kell gyenge GPU-val, konkretan az az IGP elvaras hogy 2D kepet lassanak rajta.

Ezt tokeletesen teljesiti az Intel.
Az AMD mit ad?
Desktop Ryzen, nincs benne IGP, tehat irodai gepek, oem, stb nem fogjak ezt valasztani, mert ehhez kell egy VGA is, macera, dragabb, nem kell.
Jon a Desktop APU? Benne egy (relative) bivaly Vega? Kinek, hova? Word-hoz? Visual studiohoz? Firefoxhoz?
Mobil piac? De jo lenne egy kepet ado (nem kell 3D, csak sima alap pici IGP), 6-8 magos (12/16t) mobil megoldas vegre. Nincs. Van helyette Apu 4/8, hozza egy bivaly VGA.
Kinek, hova? Otthoni koca jatekosoknak? Szuper, ramennek a 10% piacra a 90% helyett?? :F
De azok sem fogjak ezt kerni, hanem inkabb DVGA, ha mar jatek.

[ Szerkesztve ]

OK

(#20681) lezso6 válasza Z_A_P (#20680) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most tényleg az a baj, hogy túl erős az IGP? :D

A Ryzen 5 2400G 169, a Ryzen 3 2200G 99 dolláros áron van. Előbbivel a i5-7400 versenyez, de nincs HT. Utóbbihoz talán az i3-7100-at lehetne mérni, de az valamivel drágább, miközben csak 2 mag + HT.

Ha az IGP-t félretesszük, akkor is sokkal jobbak a Ryzenek, miért ne lehetne mellettük relatív bika IGP? Nem inkább az Intel van lemaradva?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20682) stratova válasza lezso6 (#20681) üzenetére


stratova
veterán

Ő 6 mag + gyenge IGP-s procit akar :)) szerintem ha idővel hízik az 1 CCX-be foglalt magok száma, lesz olyan is.
Irodai gépnek azért egy 4/8 legyen elég, egy WS gépnél meg újra felmerül a kérdés, kell-e komolyabb dVGA.
Az IGP igénye akkor merül fel ha esetleg csak sok VM-et futtat valaki és komolyabb grafikus terhelés nincs.

[ Szerkesztve ]

(#20683) Petykemano válasza Z_A_P (#20680) üzenetére


Petykemano
veterán

Nincs elszúrva a Ryzen üzletpolitikája, egyáltalán nincs szó arról, hogy az AMD az APU kategóriába valami GPU-nehéz terméket igyekezne betolni.

Volt arrafelé próbálkozás, még a bulldozeres időben, amikor nyilvánvalóan nem volt versenyképes a CPU rész, hogy GPU-val gyorsulják le a konkurenciát. Akkor volt az a narratíva, hogy az APU majd leváltja a belépőszintű GPU-kat - ez nem történt meg - és az, hogy majd a HSA-vala kaveri bármilyen intel i7-et rongyosra ver majd - ez sem történt még meg.

Biztos lehetsz benne, hogy ha ezekről a távlati lehetőségekről az AMD esetleg nem is tett le, főleeg ugye a heterogén computingről, azt biztosan belátta, hogy ezt nem tudja kikényszeríteni. Legalábbis a most megjelent Ryzen mobile felépítése erre utal: egyáltalán nem jelenik meg benne célként egy hatalmasra hízott IGP beépítése, amely majd kiváltja a belépőszintű dGPU-t. Ellenben az intel IGP-jének tekintetében azt lehetett tapasztalni, hogy a vásárlók örültek, hogy a kezdeti tényleg kis 2D megjelenítő szarság helyett mára eljutottak oda, hogy kocajátékra elegendő.

A raven ridge célpiaca pont ugyanaz, ahová az intel 2-4(-6) magos APU-jai is kerülnek. Elsődleges cél az erős CPU. Erre grátisz az intelénél erősebb integrált grafika. A CPU rész tudja nagyobb tételben eladni. Persze biztos vannak HTPC építők, meg mini PC-re vágyók, de biztosan nem ez a réteg a potenciális vásárlók többsége.

A mobil piac, igen az a célpiac. Ezt meg általában a gyártók szokták elrontani azzal, hogy a "bivaly" IGP mellé azért a biztonság kedvéért betesznek egy dGPU-t is, ami alig jobb, mint a "bivaly" IGP, de azért kellően drága.

Szóval nyugodj meg, a 90%-ra mennek:
- Erős CPU-t kérek, gyenge GPU-val
- Parancsoljon, erős CPU. A GPU is erős lett, maradhat?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20684) zsolt320i válasza Petykemano (#20683) üzenetére


zsolt320i
senior tag

"Erős CPU-t kérek, gyenge GPU-val
- Parancsoljon, erős CPU. A GPU is erős lett, maradhat?"

Teccik :D

(#20685) Z_A_P válasza lezso6 (#20681) üzenetére


Z_A_P
addikt

Most tényleg az a baj, hogy túl erős az IGP?

Az a baj, hogy keves mellette a CPU.
IPC-ben/Mhz-ben/Hirnevben jobb az intel, fokepp ar/teljesitmeny es core szam miatt eri meg most a Ryzen (most tekintsunk el az allando alaplapvaltastol meg Meltdown/stb-tol :) )
Nade pont abban nem ad tobbet az IGP-s Ryzen, ugyanugy 4/8 mint amit kapsz Inteltol.

Es igen, szerintem a felhasznalok 90%-a jobban orulne.
6/12 (8/16) + low IGP mint 4/8 + high IGP-nek.

Tehat, maradjon a 6/8 mag, de legyen mellette IGP. Ha igy mar csak gyenge(bb) fer ra/bele TDP-be, akkor legyen gyengebb.

OK

(#20686) HSM válasza Z_A_P (#20685) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem amire egy APU kell, oda felesleges ennél a 4/8-as CPU-nál erősebb.

Egy komolyabb workstation-be gombokért kapsz valamit, ami azért képet ad, egy komolyabb entertainment vasba meg úgyis raksz egy különálló grafikus kártyát. Tehát amire az AM4 ki van találva, oda az erősebb processzorokból szintén nem hiányzik az IGP.

[ Szerkesztve ]

(#20687) Z_A_P válasza Z_A_P (#20685) üzenetére


Z_A_P
addikt

Konkret pelda: itt ulok most egy ezer eves ocska mobil i7 elott: i7-2860QM (4/8, 3.6Ghz)
Namost, szeretnek ujabb lapost, hogy gyozzem meg magam (es IT-t) hogy Ryzen kell nekem? Mert ha lenne mobil 6/8 (12/16), nem lenne kerdes. Helyette mobil fronton kapok egy orult Vegat, de ugyanugy kb hasonlo Mhz es Core mint a 7 eves mostani CPUm.

@HSM:
Szerintem amire egy APU kell, oda felesleges ennél a 4/8-as CPU-nál erősebb.

Oke, akkor nem APU, akkor igy kerdem, hol vannak a gagyi IGP-s bivaly CPU-k? :) Nem akarok dgpu-t, plane nem egy munka-laptopba.

[ Szerkesztve ]

OK

(#20688) Ribi válasza Z_A_P (#20685) üzenetére


Ribi
nagyúr

És mit szeretnél csinálni egy 15Wos, 6 magos procival, amit egy 4 magos 15Wos proci nem tud?
Notiba mégis mi a bánat értelme van 16 szálnak?

[ Szerkesztve ]

(#20689) HSM válasza Z_A_P (#20687) üzenetére


HSM
félisten

A linkelt i7 45W-os. Halkan megjegyzem, már a kétmagos Sandy i7-em is vígan kimaxolja csak CPU-ból a 35W-os keretét, ehhez képest a mostani AMD APU-k 15W-osak.
Arról nem is beszélve, mennyire katasztrófálisan béna IGP a HD3000. Aki nem látja itt a brutális fejlődést, az nem akarja.

"Oke, akkor nem APU, akkor igy kerdem, hol vannak a gagyi IGP-s bivaly CPU-k?"
Miért vagy így rágörcsölve az IGP-re? Neked akkor egy normál asztali Ryzen kell, 8 maggal. Pl. egy 1700-as. 65W TDP-ből ledózerolja a mostani i7-ed. Teszel mellé egy akármilyen GPU-t és szépnapot.

[ Szerkesztve ]

(#20690) Ribi válasza HSM (#20689) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pl egy ilyen. Ha ennyire fontos az a 16 szál.

[ Szerkesztve ]

(#20691) HSM válasza Ribi (#20690) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan. :K

A 4/8-as Vega APU-s 15W-os gépeknek meg örülni fog mindenki, akinek azért hordozható ÉS erős gépre van szüksége, értelmes akkus üzemidővel.
Ez az egységsugarú HTPC-be is tökéletes, egy átlag munkaállomásba is untig elég, nyilván asztali, magasabb TDP-s változatban.

(#20692) Z_A_P válasza HSM (#20689) üzenetére


Z_A_P
addikt

Miért vagy így rágörcsölve az IGP-re?
Mert anelkul nem lehet ma mar szinte "munkagepet" eladni.

Neked akkor egy normál asztali Ryzen kell
Jo lenne de muszaj laptop, mert hordozni kell.

@Ribi, ebben ott egy Rx480.
Ne a jatekosokbol induljatok ki, hanem a cegek, fejlesztok, munkaallomasok (nem, nem a 3D grafikusok, azok kevesen vannak).
Legdurvabb 3D ami fut ezeken az a windows [OK/Cancel] gombja. Bar win10-el az is 2D lett...

[ Szerkesztve ]

OK

(#20693) Petykemano válasza HSM (#20691) üzenetére


Petykemano
veterán

HP Envy x360 Ryzen 2500U - ez vótmá?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20694) #95462144 válasza Ribi (#20690) üzenetére


#95462144
törölt tag

Megelőztél. :) Ez egy bitang jó cucc akár munkára is, viszont az akku idő ebben az esetben feláldozza magát a teljesítmény oltárán, de valamit valamiért. Szóval vannak elfogadható opciók jelenleg is, csak keresni kell.

(#20695) HSM válasza Z_A_P (#20692) üzenetére


HSM
félisten

Mondj nekem valamit, amiért neked nem elég egy 15W-os 4/8-as Ryzen APU.

Ne olyan érvet mondj, miért nem döngöli földbe a régi 45 meg 55W-os négymagos procikat, hanem azt, mire kell ennél lényegesen erősebb egy átlag munkaállomásba.

[ Szerkesztve ]

(#20696) Z_A_P válasza HSM (#20695) üzenetére


Z_A_P
addikt

Epp most fut egy VPC a hatterben, megeszik rogton 2/4, forditok 4 szalon (eddig a 4/8 elment). En ekozben nem csinalok semmit(!), es mar kifujt a CPU. Muszaj forumozni, pedig lehetne mast is :)
Es kozben persze fut mellette (epp most) 100+ process.

Minel jobb laptop gep kene minel tobb core/mhz.

[ Szerkesztve ]

OK

(#20697) #95462144 válasza Z_A_P (#20696) üzenetére


#95462144
törölt tag

Akkor az a feljebb linkelt Asus lesz a te "embered", egy asztali 1700 már csak elég lehet munkára. :)

(#20698) Ribi válasza Z_A_P (#20692) üzenetére


Ribi
nagyúr

Éreztem, hogy ha gémer szó ott van akkor má bottal se szabad megbökni. De biztos megint minden gyártó a hülye, hogy ezt a gigantikus rést nem hajlandóak kihasználni, habár iszonylat kereslet van rá. Ja...

(#20699) stratova válasza Petykemano (#20693) üzenetére


stratova
veterán

Csak párszor :) azóta befutott egy ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#20700) solfilo válasza Z_A_P (#20696) üzenetére


solfilo
veterán

Tessék, 6/12-es ill 8/16-os Ryzennel szerelt laptop magyar boltból. ;)

mod: látom csak vissza kellett volna nézni. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.