Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#825) _Yvorl_ válasza Thyb (#823) üzenetére


_Yvorl_
tag

Egyetértek én is egy évet voltam kint cserediákként és tapasztaltam az ottani reál tárgyakban, hogy a béka hatsófele alatt tartanak hozzánk képest.
''Első nap mikor bementem még elég foghíjas angoltudással tanárnő közölte, hogy épp dolgozatot irat és legyek már szives megirni tétje nincs a számomra, de hogy lássa hol tartok. Másnap kiosztotta a dolgozatokat és közölte, hogy egyetlen egy hibátlan volt és az az enyém, úgyhogy menjek ki mutassam már meg az ő tanári könyvébe, hogy mi hol tartottunk. Ekkor a 15 fejezetes könyvéből 12.t lazán átlapoztam és megáltam a valószinüség számításnál. Ekkor közölt, hogy jó akor leszek szives ebbe az osztályba többet nem jönni és átiratott egy egyetemi felkészítő osztályba. Aztán ugyanez megismétlődött a fizikával is''

Viszont am imeg a gyenge oktatásuk ellenére is sokkal de sokkal jobban tetszett, hogy ott embernek kezelték a gyerekeket. Példa, hogy értsétek mire gondolok. Itthon ha az adott gyenge képességű gyerek mondjuk megirja a második egyesét az adott tantárgyban akkor mit mond a diáknak ''Fiam te hülye vagy nem tudsz semmit meg fogsz bukni és max csak kukás lehet életedben, mert olyan sötét vagy hogy a negró világit a szádban''
Ott más votl a hozzállás GYenge képességű diák megírja sokadik egyesét erre tanár ''fiam ne búsulj nem volt ez olyan rossz látom a fejlődést most még többet tanulunk és éegközelebb meglásd jobb lesz és ettől még lehet belőled akárki is''

Szóval ott az önbizalmat az Amerikaiasságtudatot a mi mindenkinél jobbak vagyunk tudatot (még ha nem is igaz) már az iskolában beléjük nevelik és ezzel kicsit jobban tudnak kilépni az életbe. (Valamint oylan tantárgyaik voltak amik lehet nem oktatnak egyetemi kémiát fizikát, de például beszélni tanítanak meg. Egyszeűen az volt a feladat, hogy kitalált sokszor kellemetlen nevetséges szituációkban is akár tömegek elött elő kelett adnod magad beszélve. És szerintem ez még fontosabb lehet az emberek 90% ának az életben mint az hogy logalfa*kotanges bétával mennyi.

You can't teach new tricks to an old GOD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.