Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#799) Ariadne válasza Superman (#797) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha az utolsó bekezdést is elolvastad, amit írtam, abból látszik, hogy pont nem erre gondoltam, de nyilván mindig akad, aki félreérti... :O

Ha fizetett volna tb-t ott, akkor valszeg tudta volna fedezni a kezeléseket, de nem fizetett. Tudom, ott nem kötelező, de ennek az eredménye, hogy elég egy betegség, és lehetetlen helyzetbe kerül. Viszont itthon sem fizetett tb-t, ahogy rengetegen mások sem, de itt ezt nem ellenőrzik olyan szigorúan. És köszönöm szépen, hogy az én rengeteg befizetésemből, levonásomból gyógyítják a fél világot, aki sosem fizetett be a rendszerbe egy fillért sem. Valakinek be is kell fizetnie járulékokat, adót, ilyesmit állam bácsinak, hogy legyen miből gyógyítani, nem? :((

Megint leírom, hogy az ilyen rendszerekben természetesen kell szolidaritás, nem lehet azt mondani, hogy nincs pénzed, nem gyógyítunk meg - de ne menjen már ez hozomra, mindenféle járulékfizetés nélkül és rengeteg embernek... Olvastam egyszer, hogy állítólag olyan másfél millió tb kártya van Mo-on, ami mögött nincsen befizetés. Hmm. És vajon az EUs tb kártya igényléséhez miért kell munkáltatói igazolás? Hát azért, hogy látsszon, van munkahelyed, tehát fizetsz járulékokat...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.