Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#796) Ariadne válasza sasa311 (#787) üzenetére


Ariadne
őstag

Én is abszolút egyetértek. Eszembe jutott erről egy távoli ismerős, aki nagy Ámerikában élt és dolgozott évek óta, amikor egyszercsak rosszul lett és elvesztette az eszméletét egyik pillanatról a másikra - kiderült, hogy agydaganata van. :Y Bevitték kórházba persze, műtétek, ilyesmi, de egy idő után nem tudta fizetni a költségeket, ezért hazajött, most itt kezelik. Persze iszonyatos tragédia egy ilyen betegség, ezt megértem, de ennek a lehetőségére előbb is gondolhatott volna, nem csak amikor baj van. Most meg kb. az én pénzemen (járulékaimból) gyógyítják itt, pedig egy kanyi fillért sem fizetett az utóbbi jó pár évben, hát szép... :(

Persze, kell segíteni szolidaritási alapon azokat, akik nem tudnak járulékot fizetni valamilyen okból, nyilván kell gyógyítani őket, de ennek is kellene legyen egy határa (mondjuk igenis számlázzák ki neki itthon is a költségeket, aztán ha meggyógyult, kiderül, tudja-e fizetni), és pont ezt nehéz meghatározni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.