Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) Dave™ válasza Zoona (#12350) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem ne költs rá, már nagyon régi. Igen, együtt kezeli a kártya tartalmával a belső memóriát, tehát nem kell váltogatni.

(#12352) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Nekem sem tetszik a Fuze+ külcsínre, a touchpad persze a modern hatás miatt kell. Én nagyon szerettem a Fuze-omat,és nagyon jó volt zsebből irányítani és nem zavart hogy nem olyan jó minőségű a képernyője...komolyan úgy éreztem ,hogy annak a kütyünek lelke volt és beszélt hozzám,csak a maximális hangerő közelében zavaró volt hogy torzított...
Ebből a szempontból jobb a Cowon I9,az kétszer akkora hangerőn sem torzít,mint ami hallgatható egy egészséges dobhártyával rendelkező számára. De azt is ki kell vennem a zsebemből ha számot akarok váltani... Nembaj,azt is szeretem,bár picit sterilebb. :))

(#12353) mclaren777


mclaren777
senior tag

Ha rátesszük a Clip+ -ra a RockBox-ot attól még megmarad a gari?

(#12354) bwoay válasza mclaren777 (#12353) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem, de ha leszeded róla, akkor visszajön :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12355) Peat;) válasza Neilontero (#12352) üzenetére


Peat;)
veterán

Cowon s9-nél lehet számot váltani zsebből, még nadrágon keresztül is ha nem baromi vastag. Csak nadrágzseb esetén van hogy csodálkozó tekintetek vándorolnak a töke közelében matató ember kezére...mindennek van előnye/hátránya. :)

[ Szerkesztve ]

(#12356) themebuilder válasza bwoay (#12354) üzenetére


themebuilder
senior tag

Igen csak ha úgy megy tönkre, hogy nem lehet visszatenni akkor nehéz :DDD
Bár szerintem nem ellenőrzik ilyen mértékben, nincs rá elég erőforrásuk

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12357) dni válasza Dottore (#12345) üzenetére


dni
őstag

Felraktam, nagyon állat :) Így már nem annyira sírom vissza az iAudio U3-asom.

(#12358) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

beszereztem egy Clip+ cuccot én is. eddig OK, tetszik! de otthon, este csendes környezetben a rádiót hallgatva a legkisebb hangerőt is hangosnak találom a gyári fülessel. (a gyári MP3-ak halkabbak)
van valami okosság, hogy csökkentsem a hangerőt? ha veszek egy agybedugós fülest, még hangosabbnak fogom érezni, és az már tuti nem jó.
(félreértés ne essék, utcán nyilván feljebb kell tekerni a hangerőt. nem vagyok sentinel, csak este, csendes környezetben hangos)

mi ez a replay gain? meg van egy volume nevű opció a settingsben,ahol lehet high vagy normal, de semmi különbséget nem veszek észre köztük.

Kösz!
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12359) Dave™ válasza Veron (#12358) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ilyet sem hallottam még, hogy a legkisebb hangerőn valami túl hangos legyen, eszerint rossz a skálázása. Kapcsold be az AVLS-t (hangerő limiter), hátha ott más a skála. Az is lehet, hogy túl kicsi a fülhallgatód impedanciája, bár kétlem, hogy 16 ohm-nál kevesebb lenne. A nagyobb impedanciájú fülhallgatóval adott hangerőn halkabb lesz. Plusz ha van szivacs a fülhallgatón, és leveszed, nem fog annyira szigetelni, így is halkabb lesz. Ezekkel tudod csak szolgálni, mint ötlet. Ja és az in-ear valóban hangosabb, mert rendesen zár.

[ Szerkesztve ]

(#12360) Zoona


Zoona
aktív tag

Régebben volt aprók között egy srácaki sokfajta füllhalgatót árult olcsóbban mint a boltba? Tudtok adni linket hogyki volt ő pontosan? Sok jó visszaigazolás volt a fórumba, hogy megbízható meg eredeti füleseket árul, mert lassan megveszem a clip+-t és valami füles jólenne hozzá.

És ha már megtalálom, valami fülest tudtok ajánlani a lejátszóhoz? Ne legyen annyira drága, nagyon max 10 ezer, de azértlegeyen jó, eddig n73al halgattam zenét, biztos jobban fog szólni akármilyen cucc:D

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#12361) mclaren777


mclaren777
senior tag

A Clip+ Diktafon része jobban használható mint egy átlag mobiltelefoné? Érzékenyebb?
Gyárilag hozzáadott fülhallgató hozza egy Sony Ericsson HPM-60 -as minőségét?

(#12362) Veron válasza Dave™ (#12359) üzenetére


Veron
őstag

Hi!
ha az AVLS a hangerő beállításnál a normált jelenti (magas helyett), akkor be van állítva.
még annyit lehet játszani gondolom, hogy hangerőszabályzós füles veszek hozzá, így a füles szabályzójával tudom csökkenteni a hangerőt, miközben a lejátszó hangereje nem változik.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12363) Dave™ válasza Zoona (#12360) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért olvasgass utána a fülhallgató vásárlásnak aprókról, mert a kínai hamisítványok egy az egyben úgy néznek ki mint az eredetiek, és az eladók sajnos semmilyen papírral vagy egyébbel nem tudják igazolni az eredetiséget, csak arra alapoznak, hogy ugyanúgy néz ki. Az meg keveset ér. Olcsóbbnak olcsóbb, az biztos. Ha te feltétel nélkül elhiszed, hogy eredeti, akkor hajrá, csak gondoltam szólok, nem árt előtte utánaolvasgatni.

#12362: látod ez eszembe sem jutott, ott a pont, az is megoldás lehet, igen. De még mindig nehéz elképzelni, ennyire hangos lenne alapból a clip+?

[ Szerkesztve ]

(#12364) Veron válasza Dave™ (#12363) üzenetére


Veron
őstag

csak radiozasnal van ez a problema.
ahogy olvasgattam neten, lattam masok is nehezmenytek mar.
sot mar a sima clipnel is volt hasonlo ott firm upgrade oldotta meg.

(amugy tudtok 32 ohmos normalis fulest? mert a 32es fejhallgatommal nem jott ez elo)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12365) Dave™ válasza Veron (#12364) üzenetére


Dave™
nagyúr

link :DDD

Nyilván van olcsóbban is, bár általában a drágábbak között vannak a 32 ohmosak.

(#12366) Veron válasza Veron (#12364) üzenetére


Veron
őstag

pl. ITT is erről a jelenségről írnak.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12367) bwoay válasza Veron (#12358) üzenetére


bwoay
nagyúr

ott már gond van, ha nem hallod a normal meg a high beállítás közti különbséget, mert a kettő között szerintem simán van olyan 30% eltérés.

Dave: AVLS? az nem valami kizárólagosan Sony dolog?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12368) Dave™ válasza bwoay (#12367) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet csak a Sony hívja úgy, de a limiterre gondoltam, ami - hála az EU-nak - mindenkinek kötelező (lesz?).

(#12369) chubii


chubii
senior tag

Rockbox frissítve. Így már nem vált gyári szoft-ra ,ha rádugom a gépre....

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#12371) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sansa Clip +-ra van valami módszer a hangerő növelésére?JBL Reference 430-al és egy Fioo E5-el elég halk...

(#12372) Tim82 válasza Toninho13 (#12371) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha még nem vagy túl a régió átállításon Európáról bármi másra, akkor itt az ideje. Ha rákeresel a topikban, ezer meg egyszer ki lett tárgyalva. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12373) Dottore válasza Toninho13 (#12371) üzenetére


Dottore
addikt

(#12374) Veron válasza Dottore (#12373) üzenetére


Veron
őstag

:D
vagy akar fulet is cserelhetunk.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12375) Veron válasza Veron (#12366) üzenetére


Veron
őstag

egy firmware update kitűnően orvosolja a hibát! :)
egy nagy piros pont a Sandisknek a "bonyolult" update mechanizmusért. aki nem ismeri, annak elmondom, hogy le kell tölteni egy zipet, kicsomagolni, bedugni a clipet a gépbe, rámásolni a gyökérbe a kicsomagolt fájlokat, kihúzni a clipet, és megvárni míg update-el. ez kemény bő 2 perc alatt megvan letöltéssel, másolással együtt. great!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12376) bwoay válasza Dave™ (#12368) üzenetére


bwoay
nagyúr

az a különbség, hogy a sonynál ez valami tudományos dolog, nem tudom, hogy pontosan miként is működik, de ott ugye a nevében is szerepel, hogy automata, Sansánál meg simán csak levesz valamennyit a teljesítményből. régen úgy tudtam, hogy az AVLS a kiugró hangerejű részeket tartja kordában, pl klasszikus zenénél valami "katarzis" jön, és amikor az egész zenekar rákezd, akkor te azért még ne süketülj meg teljesen.

ja a hangerő szabályzással kapcsolatban az jutott eszembe, hogy nemigen lehet egyszerre szavatolni a hagyományos füldugókkal produkált elégséges hangerőt és az IEM-ekkel nyújtott biztonságos hangerőszintet. Aki az adott lejátszót hagyományos (szivacsos) dugóval használja, annak az IEM-re belőtt biztonságos szint túl halk lesz, fordított esetben meg IEM-mel még mindig meg lehet süketülni, hiába lőtték be a másik típussal biztonságosra. Sansáknál már most is megfigyelhető a jelenség, hányan panaszkodnak, hogy halk, miközben IEM-mel még normal beállítás melett is simán jó.

Veron:
VAGY felrakod a Sansa updatert, ami jelzi, ha talált újabb fw-t, mint ami a lejátszón van. onnantól meg két klikkelés az egész, és azt sem tudod, hogy mi történik a háttérben, csak mikor lehúzod a gépről a lejátszót, elkezdi frissíteni magát.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12377) Veron válasza bwoay (#12376) üzenetére


Veron
őstag

valóban lehet az update-errel is, de nem akartam feltelepíteni, sokkal átláthatóbb szvsz így mi is történik. én ezt jobban szeretem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12378) bwoay válasza Veron (#12377) üzenetére


bwoay
nagyúr

na én nem úgy értettem, hogy TE rakd fel az update-ert, hanem úgy, hogy a manuális módszernél van még sokkal egyszerűbb is. hogy nem átlátható, az a célközönségnek nem hátrány, a fw felmegy így is :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12379) Veron válasza bwoay (#12378) üzenetére


Veron
őstag

whatever you want. it is your chioce. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12380) bwoay válasza Veron (#12379) üzenetére


bwoay
nagyúr

így van, ezért használok én RockBoxot a SanDisk firmware helyett

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12381) Uzi74 válasza Veron (#12358) üzenetére


Uzi74
senior tag

Én egy Jabra Bt 3030/Samsung D780 párossal jártam hasonlóan, PC-n ReplayGain-nel 15 dB-el csökkentenem kellett minden mp3 hangerejét, amit feltettem.

Annyit ajánljátok a Clip+-t, én sem bírtam megállni és rendeltem egyet. Kíváncsi leszek összevetve a Galaxy Spica-val tapasztalok-e javulást (CX 550-es fülessel)

(#12382) Salvador Dal


Salvador Dal
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy egy mp3 lejátszót nem kárósít, ha nem fülhallgatóval használom, hanem fejhallgatóval? Itt az Ohm-ok eltérésére gondolok. Remélem érthető voltam. :)

(Bocsi, hogy ide írtam, de nem találtam megfelelő topicot.)

[ Szerkesztve ]

(#12383) chubii válasza Salvador Dal (#12382) üzenetére


chubii
senior tag

Szia !
Fülhallgatóval is meg lehet süketülni, nem kell hozzá fejhallgató :) Az Ohm-okról annyit,hogy minél nagyon egy fejhallgató vezetékének ellenállása, annál több szufla kell neki,hogy rendesen szóljon.
Ha félted a hallásod,akkor vegyél zárt fejhallgatót vagy agybadugós fülhallgatót, mert azok kizárják a külső zajokat ( a többségük) és így kisebb hangerő is elég lesz a zenehallgatáshoz.

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#12384) bwoay válasza chubii (#12383) üzenetére


bwoay
nagyúr

chubii, ő nem a hallását, hanem a lejátszót fenyegető veszélyekről érdeklődött ám :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12385) vili13 válasza Salvador Dal (#12382) üzenetére


vili13
őstag

Nem kárósít, a káró egy szín a francia kártyában, meg egyéb jelentése is létezik, nem az mp3 lejátszókkal összefüggésben.

A fejhallgatók impedanciája jellemzően nagyobb a fülhallgatókénál, semmilyen probléma nem lehet, azt leszámítva, hogy a nagyobb fejhallgatókat a lejátszók általában nem tudják rendesen meghajtani, amelyek ettől gyengén meg dinamikátlanul szólnak, de ezt egy kicsi és olcsó fiio e5 vagy e3 erősítő is orvosolhatja.

(#12386) ponti_ak válasza vili13 (#12385) üzenetére


ponti_ak
addikt

FiiO-ból az e5 éri meg, az a jó. :K Nem károsít az e3 sem, csak nem praktikus.
Dinamikásan, vagy dinamikátlanul. Sőt, dinamótlanul és dinamitlanul se. :DDD

(#12387) themebuilder válasza ponti_ak (#12386) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az E3-ban beépített akkumulátor sincs

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12388) Salvador Dal


Salvador Dal
csendes tag

Köszönöm mindenkinek. A lényeget megtudtam. A gyári fülessel nagyon hangos persze, de a fejessel (Philips SBC HP200) halkabb, de nem vészesen, illetve sokkal jobban (szebben, dinamikusabban) szól. Tehát nem megy tönkre a lejátszóm, az a lényeg. Néztem ezeket az fiio cuccokat, árba nem vészesek, csak nem nagyon lehet kapni őket. Még egyszer köszönöm mindenkinek.

(#12389) chubii válasza bwoay (#12384) üzenetére


chubii
senior tag

hopp. tényleg. elnézést :B

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#12390) jubilleum


jubilleum
senior tag

hello!
Ha mp3 lejátszót csak a hangja alapján választanék, akkor melyiket ajánljátok?
Mert UI szempontjából én Apple felé szimpatizálok, de nem tudom hogy ahhoz a hangminőséghez képest mi a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#12391) lvnt válasza jubilleum (#12390) üzenetére


lvnt
őstag

Azért az Apple és a hangminőség nem éppen két összekapcsolódó fogalom. :N

(#12392) jubilleum válasza lvnt (#12391) üzenetére


jubilleum
senior tag

Pont ezért tettem fel a kérdést, mert nem tudom hogy milyen szépen tud szólni egy mp3 lejátszó.
Tehát hogy lenne-e értelme egy külön zene lejátszónak. Vagy a telefon bőven elég. (HTC Touch Pro2)

(#12393) ponti_ak válasza jubilleum (#12392) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia!
Az Apple nem lenne jelentős előrelépés. Szerintem. Úgy hiszem, levi1392 is erre gondolt. :)

Sansa Clip+ / Fuze vagy Meizu M3/M6 (vagy Monolith - ez nem kapható), vagy Cowon X5/U3(!) illetve Sony (újabb szériás, pl) NWZ4xx/8xx, és Sony X1050/1060.

Ezek a legjobbak hangban. (Emelkedő sorrendben, kb..)

A HTC hangját nem ismerem, de ha komolyan gondolod, ezeket érdemes megfontolni.

Persze jó fül/fejhallgató is kell. Érdemes lenne ezzel kezdened (ha nincs még). ;)

üdv: ponti

[ Szerkesztve ]

(#12394) jubilleum válasza ponti_ak (#12393) üzenetére


jubilleum
senior tag

Már van egy Sennheiser CX 550 Style II fülesem.
Nézegettem a Sandisk playereket, de külsőre mindnek olyan "gagyi" hatása van.
De egy sony elgondolkodok.

(#12395) themebuilder válasza jubilleum (#12394) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sandisk Sansa Fuze+ hogy tetszik?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12396) Uzi74 válasza jubilleum (#12392) üzenetére


Uzi74
senior tag

Smartphone vs Clip+: Épp tegnap teszteltem a Galaxy Spica-t vs Clip+-t ugyanúgy CX 550 fülhallgatóval flac fileokkal (androidos andLess lejátszó futott a Spica-n).
Az androidon néha hallattszott kis pattogás (clipping szerű), ami valószínűleg a lejátszó hibája.
Valamivel kiegyensúlyozottabb és részletesebb volt a Clip+ hangképe

Mp3: Itt nem volt technikai problémája a Spica lejátszójának sem, ordító különbség nem volt hangminőségben sem, persze kicsit billen a mérleg a Clip+ javára. Hosszú távon hallgatva kellemesebb, mint a Spica, de egyértelmű okot nem tudnék megnevezni, miért jobb - talán a magasak túlhangsúlyozottak a Spica-n.

Jabra Bt3030(Street) bluetooth streaming Spica-ról - nagyobb alapzaj volt, mint a másik 2 lejátszó esetében. Méretben kb akkora, mint a Clip+, így akkor érdemes használni, ha telefonhívást sem akarsz elmulasztani. (Pl bicó nem IE fülhallgatóval, ahol a szélzaj miatt úgysem lehet minőségről beszélni).

Összegezve: Jobb a Clip+, mint a Spica, de nem annyival, hogy két cuccot vigyek magammal, ha a teló is nálam van.

(A Spica audió alrendszerét kicsit átlag fölöttinek írja sok teszt, HTC nem tudom most hogy viszonyul hozzá)

(#12397) bwoay válasza Uzi74 (#12396) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem itt a cx550-el nyugodtan számolhatunk, mint szűk keresztmetszet, sok hibát jótékonyan elfed. persze olyan szempontból jó választás, hogy nem egy utolsó bazári IEM, hanem az a (belépő) szint, amit még sokan hajlandóak megfizetni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12398) vili13 válasza jubilleum (#12394) üzenetére


vili13
őstag

"Nézegettem a Sandisk playereket, de külsőre mindnek olyan "gagyi" hatása van."

Talán belülről is meg kellene nézned, a Fuze és Clip+ nem annyira a külseje, hanem inkább a beltartalom alapján ajánlott, nem véletlenül.

(#12399) Uzi74 válasza bwoay (#12397) üzenetére


Uzi74
senior tag

Sokat hezitáltam én is, vegyek-e valami komolyabb fülest (IE8 és társai), de meg vagyok elégedve ezzel a kombinációval, már bőven vállalható/élvezhető minőségben szól rajta egy jó zenei anyag. (nyilván az otthoni rendszeren jobbak a 96Khz/24 bit források)

(#12400) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hali!

Tudnátok mondani valami olcsóbb 2 vagy 4 gigás, akksis, normálisan szóló mp3-lejátszót? Tudom, hogy a topic nevében ott van a SanDisk Sansa Clip+, meg már ajánlották is, de azért még csak megnéznék többet is, hátha találok valamit jobbat. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.