Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) bwoay válasza ponti_ak (#11500) üzenetére


bwoay
nagyúr

ugyanaz, mint az M3-nál a gyári fw-el. így az utolsó cowon playeremre is felment az RB végül. persze az is kiderült ebben a körben, hogy az M5 fw is felmegy rá (apró figyelmetlenség), de azzal nemigen működik, csak ijesztően villog :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11502) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Azt olvastam, hogy a clip+ban már van folder view nézet is, majd láttam hogy sima cliphez is van új firmware, ellenben abban nincs ilyen. A sima clipben akkor ilyen folder view nézet nem csalható elő? :F

(#11503) bwoay válasza Mr. Teddy (#11502) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát ha rockboxot raksz rá, akkor lesz rajta folder view is. sőt, csak az.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11504) ponti_ak válasza ponti_ak (#11261) üzenetére


ponti_ak
addikt

Jelentem, Mr. morebargain4you kitett magáért, és küldött egy pár vadiúj fülest *! :C

Korrekt volt, mindenkinek csak ajánlani tudom az eladót ! :R
..annál is inkább, mert pl.megint kapható nála Sony X1050, >klikk<, 130Ł-ért, de picit alkudni is lehet..

A hirdetés leírását is javította: Headphones: not original but normal sony earphone

* Ilyen: Panasonic RP-HJE240

Hümm. :U A Sony-val jól muzsikál! Nyitott(abb mint az Atrio) hangzás, erős basszus, közepes magas, de... határozottan nem rossz! :)

[ Szerkesztve ]

(#11505) bwoay válasza ponti_ak (#11504) üzenetére


bwoay
nagyúr

korrekt az ember, de nem tudom, mire mész ezzel az 5e. Ft-os ratyival. a cx300-ra is igaz, hogy "határozottan nem rossz", de ott rohad a fiókban, mert hál' Istennek már előrébb tartunk.

mikor legutóbb leütöttem egy Clipet Vaterán, mondta a csóka, hogy van hozzá egy plusz füldugó. direkt megkértem, hogy csak a lejátszót meg a kábelt küldje, utóbbit is csak azért, mert paktikusan rövid. erre mégis elküldött minden szart, dobhattam ki a kukába.

a gyári füldugókkal előrébb lettél volna valamivel, mert a NC az egyik olyan feature, aminek a magas ár köszönhető, de az sem szól úgy, hogy az Atrio helyett megérje használni (utóbbi hangzása is csak azóta zárt, amióta vili azt mondta).

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11506) ponti_ak válasza bwoay (#11505) üzenetére


ponti_ak
addikt

A gyárinál biztosan jóval gyengébb, és az NC is jó volna (ha végre lejutok győrbe, ideadod, és kipróbálom jól. Ugye. ? Vagy Dottore -ét..), de nem bánom, legalább nem valami széthajtott kuka-töltelék. Ajándéknak jó lesz. :)
Az Atrio hangja meg valóban "sötét" (dark) egy picit /mert áltagon felül jól zár a Shure Olive-val, szvsz./ Ha az iaudiophile-es pali meg vili nem írta/mondta volna, akkor is észrevenném. Nem zavaró, csak picit más.

[ Szerkesztve ]

(#11507) Dottore


Dottore
addikt

Basszus, barátnőmnek az a dolog amin a zenéit hallgatta megadta magát. Reflexszerűen mondtam, hogy oda adom neki a Clipet.

Szerintetek ez normális, vagy elkapkodtam? Kétségeim vannak. :)

(#11508) riam válasza Dottore (#11507) üzenetére


riam
tag

Nekem is mondták már, hogy számoljak előbb (legalább 10-ig) mielőtt megszólalok, de én se fogadtam meg soha..

De komolyra fordítva : mindegy hogy odaadod a tiédet, és veszel helyette egy másikat, vagy megtartod, és veszel Neki egy Clip-et.
A lényeg, hogy kell még egy .... :K

(#11509) Dottore válasza riam (#11508) üzenetére


Dottore
addikt

:D

(#11510) bwoay válasza Dottore (#11509) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem van egy 2 GB-os, ha kell! vagy várj csak, elszámolok 10-ig....
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 szóval nekem van egy 2 GB-os, ha kell :D

ponti:
háppersze, hogy kipróbálhatod. valaki valamit nagyon felújít nálunk a panelban, mert pár napja fúrás-faragásra ébredek, lehet, hogy kell majd az NC, szerintem a fúrást simán ki tudja zárni. Az Atriot meg használd akkor szilikonnal :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11511) ponti_ak válasza bwoay (#11510) üzenetére


ponti_ak
addikt

Na nem, a szilikontól picit tartok, mióta bent maradt a bal fülemben.. :) De ez ám nem igaz, csak azzal nem szól jól. :U NC: Oké, akkor majd reggel megyek, hogy tudjam tesztelni.. :D

Dottore: Szép tett! :K Ilyen egy igazi, modern, önzetlen "DAP-lovag"...!

riam: ..és ilyen egy igazi modern DAP-lovag-nő..! :DDD

ui: Kiváncsi vagyok! Mi volt az az "eszköz", ami meghalódott..? Vagy az titok..? :)

[ Szerkesztve ]

(#11512) Dottore válasza ponti_ak (#11511) üzenetére


Dottore
addikt

Egy Samsung telefon. Köszi, hogy igazoltad a döntésem, riam nem sokat teketóriázott egyből beletalált mit kell tennem. :)

(#11513) Simi-San


Simi-San
tag

Sziasztok pénzhiányában áron alul eladó továbbra is az S9 16Gb+fekete szilikontok aki kapja marja 36K-ért viheti sajnos nagyon kell a pénz

ルーク、お前の父はわしだ!

(#11514) telemann


telemann
csendes tag

Sziasztok!

3 hónapja vettem egy sony x1050-et. Többen is írtátok, hogy a lejátszóból többet is ki lehetne hozni egy jobb fülhallgatóval. Szerintetek kb. 30-50 ezerért lehetne olyan fülhallgatót (esetleg fejhallgatót) venni, amivel átlagos hallással lényegesen jobb hangminőséget lehetne elérni? Elsősorban utcán hallgatok zenét (döntően klasszikus zenét).

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11515) dunc válasza telemann (#11514) üzenetére


dunc
nagyúr

"30-50 ezerér" Azért már 10 et is kaphatsz :D

(#11516) attika89 válasza telemann (#11514) üzenetére


attika89
senior tag

Ezt a kérdést tedd fel a "Milyen fülhallgatót" topikban. :K
50 körül már kapsz Sennheiser IE 8 at is, de van még mellette pár hasonlóan jó a kategóriában

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#11517) telemann válasza dunc (#11515) üzenetére


telemann
csendes tag

Esetleg konkrétabban?
Ennyire rossz lenne a gyári füles?

(#11518) dunc válasza telemann (#11517) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem csak 30 50 ezret egy fülhallgatóért :Y

(#11519) SOAD19 válasza dunc (#11518) üzenetére


SOAD19
addikt

Amatőr ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11520) attika89 válasza dunc (#11518) üzenetére


attika89
senior tag

nyugi van 250e-ért is és fogy az is :DDD

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#11521) vili13 válasza bwoay (#11505) üzenetére


vili13
őstag

"a cx300-ra is igaz, hogy "határozottan nem rossz", de ott rohad a fiókban, mert hál' Istennek már előrébb tartunk"

"...az sem szól úgy, hogy az Atrio helyett megérje használni (utóbbi hangzása is csak azóta zárt, amióta vili azt mondta)"

Az Atrio-ra is igaz, hogy "határozottan nem rossz"... remélhetőleg jól elfér majd a cx300 mellett! :U

[ Szerkesztve ]

(#11522) Dillon


Dillon
tag

Sikeresen lefagyott a SONY NWD-B105 playerem. Egész nap csak a logo és a "creating database" felirat váltakozott. A vicc az, hogy még a resetelés sem segített rajta. A végén (már persze amikor mindenféle megnyitási kísérletem kudarcba fulladt) leformáztam windows-ból. Egyből beindult, de azért para volt teljesen. Ennyi negatívum után megjegyzem, közel 1,5 éve (a fentiektől eltekintve) tökéletesen üzemel, szvsz jó vétel volt a kicsike.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11523) bwoay válasza vili13 (#11521) üzenetére


bwoay
nagyúr

mit is akarsz mondani tulajdonképpen? hogy a cx300 meg az Atrio M hasonló kategória, vagy hogy a gyári dugó és az Atrio kb egy szinten van? vagy csak a szokásos "csak az a jó, amit én használok, minden más mélyen alatta van"?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11524) vili13 válasza bwoay (#11523) üzenetére


vili13
őstag

Azt akartam mondani, hogy most akármennyire elégedett is vagy az Atrio-val, attól még nem olyan igazán nagyon jó füles, vagy talán csak a gyárihoz meg a cx300-hoz képest az. Te meg mintha kezdenéd referenciának használni, pedig egyébként adok a véleményedre.
Nem vagyok arról meggyőződve, hogy az ie8 a lehető legjobb, de összehasonlítási alapnak azért megteszi, és erre alapozva olyan jövőt láttam magam előtt, amelyben az Atrio-ról nyilatkozol majd hasonlóképp, mint ma a cx300-ról.

(#11525) Dottore válasza vili13 (#11524) üzenetére


Dottore
addikt

Ez egy teljesen normális folyamat. Mindenki így működik.

(#11526) bwoay válasza vili13 (#11524) üzenetére


bwoay
nagyúr

fura, hogy ezt pont te mondod, mert minden egyes alkalommal, amikor füldugót váltottál, az előző típust lényegében átminősítetted használhatatlan szarrá. A cx300-al kapcsolatban még kelletlen megjegyzéseket is tettél, ha netán valakinek ajánlani mertük, mint elérhető árú, vállalható minőségű, belépőszintű darab.

ezzel szemben az én postom egyedül pontinak szólt, mert azt sehogyan sem értem, hogy az Atrio mellett mi hasznát veszi egy olyan Panasonicnak, ami kb a cx300 szintjén teljesít (azon kívül, hogy elajándékozza), bár szerintem inkább alatta.

én az Atrio hangzásával csupán azért vagyok annyira elégedett, mert pillanatnyilag nem rendelkezem jobb füldugóval, plusz nem is ismerek jobbat az adott árkategóriában. Ha találok jobbat és meg tudom fizetni, akkor könnyen lehet, hogy ugyanígy fogok nyilatkozni róla, hiszen erről szól a dolog: mindig jobbat akarunk. Referenciám viszont addig mi más lehetne?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11527) vili13 válasza bwoay (#11526) üzenetére


vili13
őstag

Ha magam számára nem tartok már vállalható minőségűnek egy fülest, másnak sem tudnám teljesen tiszta lelkiismerettel ajánlani, főleg ha időközben annyi általam már nem eléggé ismert alternatívája jelenik meg, mint a cx300-nak.

Viszont sehogyan sem értem, egy Atrio, Panasonic, cx300, vagy akár az X gyári fülese közül mi hasznát lehet venni bármelyiknek, az X-hez legalábbis. A tájékozatlanabb Clip(+) tulajdonosokat is szokás felvilágosítani arról, hogy komoly tartalékok rejtőznek a gyári fülesen túli világban, és ez nagyon hasonló helyzet. :)

Referencia ideiglenes pótlására javaslom, hallgasd meg mennyire disznó módon keni szét az Atrio a teret meg a magas tartományt akár egy HD595-höz képest, és próbálj meg elképzelni egy az utóbbihoz közelebb álló fülhallgatót.

(#11528) bwoay válasza vili13 (#11527) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem értem, miért lenne ez hasonló helyzet, tekintettel arra, hogy a Clip gyári fülese szar, annál az X tartozék füldugója 100x jobb, annál meg az Atrio jobb nagyságrendekkel, plusz utóbbi a gyárival közel megegyező hatékonysággal képes kizárni a külső zajokat, csak éppen passzív módon. nem állítottam sosem, hogy ez a világ legjobb füldugója, ettől még számomra referencia, mivel nincs jobb, a HD595-nek pedig ugyanígy megvannak a gyengeségei, max más területen. A szóbanforgó Panasonickal, cx300-al, vagy a lejátszó gyári füldugójával nemigen lehet egy napon említeni. Illetve lehet, csak sok értelmét nem látom, mert én ugyan elhiszem, hogy a nálad referenciának számító IE8 jobb (szigetelést leszámítva), de árban mondjuk a duplája, és a végén még kilyukadunk ott, hogy ami a Sennheiser alatt van, az szóra sem érdemes...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11529) bwoay


bwoay
nagyúr

X5-ön rockbox alatt mióta van USB mód? ma rádugtam a gépre, ilyenkor előtte mindig kikapcsolom, csatlakozásnál átvált a gyári fw-re, és az iaudio feliratot rakja ki kék háttér előtt. ma simán csak rádugtam, és RB környezetben megjelent egy USB dugó, a gépem felismerte, minden kóser. leválasztva a gépről visszadob a menübe. ilyet simán nem tudott a gyári. ki fogom próbálni, szerintem a lejátszást is onnan folytatja, ahol abbahagytam, ez egy nagy hiányossága a gyári fw-nek, mindig visszadobott az elejére USB csatlakozás után.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11530) Dottore


Dottore
addikt

Szkeptikus vagyok. Azt gondoltam persze, hogy bejáratással változik, ill. változhat az egyes fülesek hanga, mert ez így logikus, de az óriási, hihetetlen átalakulásokat már inkább a psziché számlájára írtam. Kipróbáltam. Sokkal nagyobb a különbség mint hittem. Ráadásul nem is önmagához hasonlítom, hanem egy meglévő fülhallgatóhoz, amihez képest nagyon is jól ismerem a hangját. Hát nem semmi.

[ Szerkesztve ]

(#11531) ponti_ak válasza bwoay (#11529) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szerintem régóta, de nem tudok pontos infót, mert nem figyeltem. De lehet h tévedek.

Dottore: Ööö.. miről (mely fülesekről) beszélsz itt magadban, ily sejtelmesen..? :F :D

(#11532) Dottore válasza ponti_ak (#11531) üzenetére


Dottore
addikt

Denon C751. Azt hittem ez nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#11533) ponti_ak válasza Dottore (#11532) üzenetére


ponti_ak
addikt

Aha. Dehogynem fontos. És? Pink noise-tól lett jobb, vagy 'sima' bejáratástól?

[ Szerkesztve ]

(#11534) Dottore válasza ponti_ak (#11533) üzenetére


Dottore
addikt

White noise volt, olyan öt óra, kb.

Sokkal nagyobb tere lett és több, szebb magas. Eddig ha egy amatőr meghallgatta a Denont és az X eredeti fülesét, akkor sokszor az X volt a jobb nekik. Ami érthető, hiszen hangosabb és töményebben émelygős a basszusa. Ha valaki figyelt akkor már észrevette, hogy ez azért marha nagy átvágás, amivel a hiányosságokat leplezi az X. Most viszont még ők is észre veszik azonnal a nagyobb eltérést és nem mondtam meg nekik ezt a bejáratós dolgot. Igaz azt sem tudják, hogy ez az a Denon és az az X mint múltkor. A csajoknak sok mindent lehet a fülükbe dugni amiről fogalmuk sincs mi az. :) Vaktesztre ideális alanyok.

[ Szerkesztve ]

(#11535) bwoay válasza Dottore (#11534) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát ilyen szempontból ok, de ahhoz képzett fül kell, hogy tudja, mire kell figyelni.

más:
mától az XP-m is szóbaáll a Sonyval. Egy hubon keresztül, fura, de persze örülök, nem kell notebookkal szarakodni. Eddig tölteni sem volt hajlandó az asztali gép. Mondjuk azért jó lenne tudni, hogy ennek mi az oka...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11536) Simi-San


Simi-San
tag

Tessék egy kis meglepi mindenkinek de főleg Pontinak és Bwoay-nek :D

ルーク、お前の父はわしだ!

(#11537) bwoay válasza Simi-San (#11536) üzenetére


bwoay
nagyúr

:C

thx, m8!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11538) ponti_ak válasza Simi-San (#11536) üzenetére


ponti_ak
addikt

Búcsúfotó az S9-től? :D Köszi, nem rossz a pikcsör, amúgy! :))

(#11539) bwoay


bwoay
nagyúr

most olvasom, hogy RB-ben parametrikus EQ van... ezért is érdemes felrakni a Clipre, már aki akar EQ-val szarakodni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11540) chubii


chubii
senior tag

Clip+-ra létezik olyan mélyhangkiemelés , mint a Sony Walkman telókban a Mega Bass ??? :R

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#11541) csul1


csul1
tag

Szerintetek ez igaz ennyiért?
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=170206909

(#11542) bwoay válasza csul1 (#11541) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát majd a tag jól megmondja :D nekem fura, mert szerintem nem nálunk drágább ennyivel. mármint ennyivel nem drágább nálunk, mint máshol, magyarán ez gyanús

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11543) csul1


csul1
tag

A múltkor volt az a műanyag vs. dugó problemám amit ugye megcsináltam használhatóra. 1 darabig jó és szép volt minden aztán mostanában már nem nagyon fogta semmi a füles dugóját. Na mondom akkor nekiesek és szét kapom a x1050-em és sikeres volt a műtét. Érdekes az ahogy össze van rakva kis modulokból az egész, plusz a samsung kijelző ami benne van. :) Azon lepődtem meg, hogy a hátulja csak rá van ragasztva...

(#11544) Peat;) válasza Simi-San (#11536) üzenetére


Peat;)
veterán

Nohát két eszközünk is hasonló...a kakukktojás és a tapicskolós. :)

bwoay: milyen atrios fülestől vagy elájulva ennyire, no meg mennyibe fájt őkelme?

(#11545) bwoay válasza Peat;) (#11544) üzenetére


bwoay
nagyúr

ponti szerezte be, Future Sonics Atrio M akárhány. Harmincvalamennyi volt + a Shure szivacsok, nem tudom pontosan, mert még mindig nem fizettem ki. ugyanakkor nem elájulva vagyok tőle, hanem eddig ez a legjobb füldugóm, ennyi. cx55-höz képest óriási előrelépés.

csul1:
a szétszedés az ok, de sikerült megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11546) ponti_ak válasza bwoay (#11545) üzenetére


ponti_ak
addikt

160$ volt kb, és nem tartozol, mert N810-est kapok érte, tudod (ha átveszem végre..) :)

(#11547) Peat;) válasza bwoay (#11545) üzenetére


Peat;)
veterán

Az ilyen hosszúságú nyúlvány már kicsit meredeknek tűnik nekem, még a végén kinyom valami fontosat a fejemből, vagy benyom valami kevésbé fontosat. Még az etymotic márkából láttam ilyen nyúlványosakat, majd olvasgatok kinek milyen mellékhatás jött elő velük..:)

(#11548) bwoay válasza ponti_ak (#11546) üzenetére


bwoay
nagyúr

az csak 25, te tök. és érjük meg azt a napot, amikor átveszed! plusz ott vannak a Shure szivacsbogyók, meg az X5 ház, csak te Short-Ész Rezső vagy.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11549) adnoctum18 válasza Simi-San (#11536) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Grat!
Az U3 meg az X5 kéne!:D
Az ifp alatt az egy iaudio t2?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11550) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Nem kell valakinek egy 4 gigás sima Clip? Ha kell, PÜ.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.