Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Dottore válasza riam (#11441) üzenetére


Dottore
addikt

Gratulálok én is a nyereményhez.

Attól viszont én nem tartok, hogy Apple felhasználó leszel. Hülye megoldásokban simán veri a Sonyt. :)

(#11452) riam válasza Dottore (#11451) üzenetére


riam
tag

Köszi, és igazad van, nem valószínű hogy Apple felhasználó leszek..
Mivel biztos hogy nem tartom meg, még ki sem próbáltam, de azért kicsit utána olvastam hogy milyen is igazán.
Szóval csak a saját fülhallgatójával lehet használni, mivel a lejátszón egyetlen 3 állású gomb van (sorba, v. összevissza játsza le a számokat..
De... ez beszél! - felsorolja a lejátszási listákat, amiből választani lehet, ill. bemondja azt is (ha akarjuk) hogy éppen mit játszik le..szóval elég fura és persze mindezt csak a saját fülesével lehet kicsikarni belőle.
Hát ez nem az én lejátszóm lesz, de ha mondjuk rendszeresen járnék futni, vagy sportolni, elképzelhető hogy hasznát venném. Fém házas, nagyon kicsi, és nagyon egyben van. És még szép is.

(#11453) Dottore válasza riam (#11452) üzenetére


Dottore
addikt

Teljesen egyetértek veled. Vannak cégek akik nagyon profin be tudják csomagolni a terméküket. Csak hát egy lejátszónak az a dolga, hogy jól szóljon. A birtoklási vágy eltereli a hiányosságokról a figyelmet. Undorító egy taktika de működik.

(#11454) wolfman


wolfman
veterán

Nos barátomnál leteszteltem a lejátszóimat az ő füleseivel, valamint az én fülesemet az ő Sony Ericsson telefonjával.

Elősször az ő Creative EP-380 fülesét dugtam a Sansára. Kellő hangerőn szólt. Ezután rádugtam a Canyon CN-MPOLEDE lejátszómra, azzal szinte üvöltött. Ezután az én fülesemet dugtam a telefonjára és azzal is halkabb volt mint élvezhető lenne. Végezetül egy Creative HQ-1300 PC-s fejhallgatóval próbáltam ki mindegyiket. Mind a 2 mp3 lejátszóm és a barátom telefonja is baromi jól meghajtotta, kellően hangos volt, szép magasakkal és mélyekkel. A gond vele csak az hogy ezzel nem rohangálnék a fejemen az utcán. :)

Ebből következik, hogy valóban az én fülesem lehet a ludas és közel sem tudja azt az érzékenységet amit papíron megadtak. Nincs kedvem se pénzem új fülest venni. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11455) Dottore válasza wolfman (#11454) üzenetére


Dottore
addikt

Hát akkor itt a vége. :)

(#11456) schawo válasza wolfman (#11454) üzenetére


schawo
titán

A sennheiser az alacsonyabb kategóriákban nagyon szeret "füllenteni". Pár hete valaki ugyanilyen problémával jött, és nála is kiderült, hogy a senn fülesének érzékenysége sokkal kisebb, mint a specifikáció.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11457) renato válasza attika89 (#11429) üzenetére


renato
aktív tag

szerintem totál frankó lesz a j3.
azt ne várjuk el hogy netezni is lehessen vele egy HTC androides szinten mondjuk... vagyis elvárhatnánk, de akkor a j3 sem ennyibe kerülne, hanem minimum másfélszer, vagy kétszer többe.

vékonyabb, szebb, jobb, gyorsabb, meg micro cd slot. zsir.

a hangminőségének javulását meg a felhasználók 5 százaléka ha észrevenné... minnél előrébb tartunk tecknikai szinten, annál nehezebb a jobbnál még jobbat csinálni.

marketingbe el lehet sütni a zenebuziknak hogy mégjobb hang meg etc, de nem tették meg ami meglepő számomra kicsit. :)

nah mindegy, fasza kis player lesz úgy 2 évig még. utána vagy addig tuti jönnek majd végre valahára elérhető árakon a... :)

(#11458) vili13 válasza renato (#11457) üzenetére


vili13
őstag

"a hangminőségének javulását meg a felhasználók 5 százaléka ha észrevenné..."

...az az 5% meg már úgyis sony-t vett! :DDD

(#11459) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Édesapámnak a születésnapjára keresek mp3 lejátszót. Ami kritérium, hogy nagy tárhelye legyen (minimum ~20giga) és viszonylag nagyobb kijelzővel rendelkezzen (nem az esetleges videolejátszás miatt fontos, hanem a száminformációk könnyed leolvasása miatt)
Eéső körben egy ipod classic jutott eszembe, mivel ebayen már nagyon jó áron lehet hozzájutni, de mivel sosem voltam egy apple fan, ezért gondoltam jobb ha körbekérdezek. Alapvetően mp3 lejátszás a fontos, de csak jobb ha minél több formátumot ismer. Akkuidő, tartósság, könnyen kezelhetőség fontos, hangminőség sem utolsó szempont, de többnyire erősítőre lesz kötve.
Várom az ötleteket! :B

Xbox GT: nozsolt

(#11460) ponti_ak válasza nofi (#11459) üzenetére


ponti_ak
addikt

Mennyi a keret?

A legolcsóbb megoldás talán egy 4GB-os Sandisk Sansa Fuze + 16gb-os MicroSD kártya. Pixmania + Ph!-s beszerzésssel 25-ből megúszható.

Kijelző szerintem elég nagy, szinte mindent megesz', és könnyű kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#11461) nofi válasza ponti_ak (#11460) üzenetére


nofi
őstag

Keret az elmehet 40-50ig max, de nem akarok fölösleges extrákért plusz pénzt kiadni. Ez a Fuze pl. mindent tartalmaz ami kell, így fel is került a listára ;)

Xbox GT: nozsolt

(#11462) riam válasza nofi (#11459) üzenetére


riam
tag

Ez is jó választás lenne [link], vagy ha nem gond hogy használt, Simi-San ilyet árul 16 gigásat 40k-ért itt az apróban[link]
Egyszerű kezelhetőség, hangminőség, akkuidő (40óra), talán a legtöbb lejátszható formátum...

[ Szerkesztve ]

(#11463) nofi válasza riam (#11462) üzenetére


nofi
őstag

Köszi a tippet, de szerintem ez a touch-os kijelző apámnál nem lenne nyerő :( . Egyébként Cowont szeressük, nekem is u3-mam van :))

Xbox GT: nozsolt

(#11464) ponti_ak válasza nofi (#11463) üzenetére


ponti_ak
addikt

Az S9-nek szerintem a gombokkal együtt, kiegészítve jó az irányítása. Persze ha az érintős vezérlés részben sem OK, azt megértem, a döntés a Tiéd/Tiétek. :)

Én mindenesetre megfontolnám, mert a betűméret pl. tetszés szerint változtatható rajta. (Semmilyen más lejátszó nem tud ilyet - amennyire én tudom..!)

(#11465) Simi-San válasza ponti_ak (#11464) üzenetére


Simi-San
tag

ennyi rendes ember mellett inkább meg se SOULalok :D
köszi hölgyem, és uram a támogatást. :R

[ Szerkesztve ]

ルーク、お前の父はわしだ!

(#11466) gabber01


gabber01
addikt

Hali!

Erről tud-e vki vmit? Medion P60002. Nem nagyon találtam róla infokat.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#11467) Dottore válasza gabber01 (#11466) üzenetére


Dottore
addikt

Pár rövidke német nyelvű cikket találtam róla amiben vázolják, hogy mennyire jó, de ahogy elnézem, ezeket mind a gyártó írta.

[ Szerkesztve ]

(#11468) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Fuze v2 - RockBoxed
Így kell csinálni
...tök jó, hogy pont tegnap adtam kölcsön. Sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#11469) bwoay válasza ponti_ak (#11468) üzenetére


bwoay
nagyúr

és akkor már csak a Clip+ praktikus gombelrendezését kell rárockboxolni, és jó is lesz :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11470) Simi-San


Simi-San
tag

mond az illetőnek mire visszakapod rockbox legyen rajta! :D

ルーク、お前の父はわしだ!

(#11471) bwoay válasza ponti_ak (#11468) üzenetére


bwoay
nagyúr

nagy nehezen leszűrtem a dologból a számomra is jó hírt: mivel a v2 Fuze kb ugyanaz, mint a klipplü, így mostantól van használható RB utóbbira is :K Ez már képes írni a memóriába, a beállítások megmaradnak, örömébódottá!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11472) ponti_ak válasza Simi-San (#11470) üzenetére


ponti_ak
addikt

Simi-San: Hoooógyispersze! :)

bwoay: örülök hogy számodra is jó a hír. :C

Mindenki más: Természetesen RockBox install csak saját felelősségre! ..nehogy téglagyárat alapítson valaki.. :DDD

(#11473) bwoay válasza ponti_ak (#11472) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát még én! tegnap neki is álltam késő este, leragadó szemmel felrakni, de megérte a szenvedést. Most a sima Clip végre átminősülhet annak, aminek eredetileg szántam: játszós, hajigálós, nem féltős lejátszónak. Azért arra kíváncsi leszek, mikortól minősül stabilnak a fw, de mikor legutóbb írtam róla, hogy már van egy stabil verzió, csak a beállításokat nem tudja elmenteni, azóta számtalan újabb látott napvilágot, csak néztem, hogy repkednek az újabbnál újabb verziószámok a fórumban.

tegnap esett le az is, hogy van ám még lejátszóm, amin nem RB fut: az M3.
most még azon agyalok, hogy utóbbit külsőleg is lehetne modolni egy picit, ha már feketét nemigen tud szerezni belőle az ember.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11474) schawo válasza bwoay (#11473) üzenetére


schawo
titán

rofl :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11475) bwoay válasza schawo (#11474) üzenetére


bwoay
nagyúr

ne! ez komoly! :)
közben túrtam még a fórumot X5 fejlemények után, hát, jó látni, hogy egyesek már SSD-ket pakolnak bele... tekintettel arra, hogy 45 rugóért láttam már olyan 128 GB-os Toshiba MLC SSD-t, ami a notebookomban is van, egész vállalható áron össze lehet hozni a dolgot.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11476) gelbelex válasza ponti_ak (#11464) üzenetére


gelbelex
őstag

Az S9-nek ... megfontolnám, mert a betűméret pl. tetszés szerint változtatható rajta. (Semmilyen más lejátszó nem tud ilyet - amennyire én tudom..!)

Azért az RB-képesek esetében vannak változtatható fontok, -méretek... ;)

Egyébként elővettem a PX200-at (van, amikor kényelmesebb csak a pánttal nyakba rakni, mint az agybadugós fülest zsebbe sodorgatni...) és meglepődtem, mennyire kellemesen szól a Fuze-zal... :C

És - kicsit megint nyomogattam - hogy mennyire királyság az a Rockbox... :C :C

[ Szerkesztve ]

(#11477) bwoay válasza gelbelex (#11476) üzenetére


bwoay
nagyúr

én a PMX200-am hangjáért nem vagyok annyira oda, de a PMX100 mind a mai napig tetszik, kár, hogy utcán egy pillanat alatt elvérzik a zajban.

ja, hát RB-hez teljes font pakk van, akár ökör méretet is be lehet állítani.

más:
van pár Zune az apróban, ha valakit érdekelne. Nem HD! :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11478) Simi-San válasza bwoay (#11477) üzenetére


Simi-San
tag

Aláírom hogy rengeteg font van rockboxhoz de az S9 gyári FW-je azért könnyebben "személyre szabható" betű méret tekintetében egy "laikusnak" is aki teszem azt először fog ilyet a kezében :)

ルーク、お前の父はわしだ!

(#11479) bwoay válasza Simi-San (#11478) üzenetére


bwoay
nagyúr

kétségkívül.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11480) Peat;) válasza nofi (#11459) üzenetére


Peat;)
veterán

Egy tetszőleges sonyval jól jár. A cowon s9-en vannak gombok és tapizós létére jól kezelhetővé tették sok sok software frissítéssel, ugyanakkor egyszerűnek nem mondanám.

(#11481) ponti_ak válasza bwoay (#11475) üzenetére


ponti_ak
addikt

M3-ra mér nem tolsz RB-t? A távirányítóra túl kicsi a menüje, igaz?
SSD: Hát ja. Ha meglesz a tábla, és nekiállok SSD-t szerezni bele, akkor az M5 is kaphat egyet... Ténlyeg jó volna valami nagyméretű tárhely bele. De még addig a CF-est kellene kompletizálni, jó lesz addig, amíg 'elég' olcsóvá válnak a szolid-sztét-diszkek. :U

gelbelex: jaja, jogos. :K

peat ; ): nem olyan bonyolult az, szerintem. :)

(#11482) bwoay válasza ponti_ak (#11481) üzenetére


bwoay
nagyúr

azért nem raktam eddig, mert valahogy mindig elfelejtődött. most meg azért nem, mert RB-ben nem látok folder skip lehetőséget, a gyáriban meg van, és ez a nem mindegy (nem használom a távirányítót az M3-hoz). CF moddal kapcsolatban viszont világosíts fel, kérlek: most akkor belemegy az adapter és a kártya a sima X5-be, vagy X5L-re van szükség? Ez számomra az SSD dolognál sem derült ki egyértelműen, de arra hajlok, hogy csak a nagyobb házba lehet bepaszírozni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11483) ponti_ak válasza bwoay (#11482) üzenetére


ponti_ak
addikt

Az 5mm-t nem haladja meg* a CF adapter+kártya vastagsága, ergo a simás X5-be is tolhatod, jól. A hossza meg bőven alatta van a hdd-ének, ugye. Háromszoros életfogytiglant /Taiwan-on meg halálbüntetést/ kaphatnék csempészésért, annyi illegális anyagot tudnék berakni /uránizotópot, kokót, vagy akármit, pl egy fél Sansa Clip -et / a maradék helyre.. :DDD Tiszta szerencse, hogy ilyet soha nem tennék, meg nincs (és nem is lesz) itthon egyikből sem. Nameg persze nem is megyek mostanában sehovasenem.

* ez nem teljesen igaz, mert a jumper-nél csöppet meghaladja, de az MX5V-ben pl. van annyi hely, hogy simán elférjen + 1-2mm. De ha mégse lenne, csípőfogó, kisebb jumper, és kész.

Az SSD-t nem tudom, de az 5mm-es vastagság (ill: vékonyság) +/-5-10%-kal nem ritka, szóval az is jó lesz belé.

[ Szerkesztve ]

(#11484) bwoay válasza ponti_ak (#11483) üzenetére


bwoay
nagyúr

nadepersze a képen is X5L van :U és most akkor megy neked CF-fel, vagy mi út van?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11485) ponti_ak válasza bwoay (#11484) üzenetére


ponti_ak
addikt

Persze, X5L, de vissza is megy bele a 2. akksi.. Szóval belefér.

Ezzel a kártyával nem megy. Folyton (elérési) hibákat dob. Fel se megy a RB teljesen. :( Volt, akinek rögzítési problémákból adódtak mindenféle (csatlakozási) gondjai, de szerintem ez nem amiatt lesz, inkább csak simán nem szereti a kártyát. Rendes Kinsgston kell ide.

(#11486) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok

Pixmánián szerintetek érdemes megrendelni a clip+-t? Kicsit félek ettől a szállítástól és az esetleges gariztatástól, de itthon azért drágábban lehet beszerezni jóval :-S

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#11487) bwoay válasza Dolby (#11486) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is féltem, de az enyém megjött. és akkor még 13 alatt volt a 8GB-os ára náluk.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11488) silverwol


silverwol
csendes tag

Sziasztok

10K környékén milyen mp3 lejátszót ajánlanátok? BKV-n használnám, 2Gb tárhely elég, előny, ha nem merül le 2-3 óra lejátszás alatt és legyen kis méretű, ha egy mód van rá.

Köszi!

(#11489) vili13 válasza bwoay (#11473) üzenetére


vili13
őstag

"Most a sima Clip végre átminősülhet annak, aminek eredetileg szántam: játszós, hajigálós, nem féltős lejátszónak."

Ezen magam is töprengtem egy darabig, és a RB különösen vonzóvá teszi a Clip+-t olyan helyekre, ahova az X-et félteném. Az a baj, hogy akkor már kellene hozzá egy hasonló kategóriás füles is, de olyat jelenleg nem tudok, még pl. a közkedvelt atrio is lehangolóan szétkeni a magasakat, és ennyit képtelen volnék beáldozni a hangminőségből.

(#11490) bwoay válasza vili13 (#11489) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, nálam kicsit más a helyzet, félreérthető volt, amit írtam. én eddig a Clipet használtam a RB miatt, amit most a klipplüre is fel tudtam tenni, így a sima Clip marad meg játszósnak. mondjuk a lényegen nem változtat. viszont egy IE8 nekem is jól jönne, mert tartósabbnak látom, mint az Atrio, amit félnék begyűrni a zsebembe. Meg a Sennheiseren cserélhető a kábel, és erre biztos szükség lesz előbb vagy utóbb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11491) Dottore válasza silverwol (#11488) üzenetére


Dottore
addikt

Vegyél használt Clip vagy Clip Plust.

bwoay:
Játszós?! De jó, hogy nem csak én vagyok nem normális. :)

(#11492) bwoay válasza Dottore (#11491) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez még pont normális, mert gördeszkázni, vagy mondjuk "sznóbordozni" a 8 GB-os klipplüt is félteném. illetve nem félteném, csak nem örülnék, ha odaverném valamihez.

viszont egy cimborám felnyitotta a szemem: annyit kísérletezett ma a frissen felrakott RB-vel, hogy rájött, a folder skip alapból benne van. így már nem is tudom, hogy mit kérjek :D az iRivereken meg az M3-on kívül ezt egyik lejátszóm sem tudta, pedig egy rohadt hasznos feature számomra.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11493) silverwol válasza Dottore (#11491) üzenetére


silverwol
csendes tag

Nem jó, mindenképp új kellene.

(#11494) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Tanácsotokat kérném, hogy most hol tudok normális áron Sansa Clip lejátszóhoz jutni? Egy 4 vagy 8GB-os érdekelne. DigitALL-ban láttam, hogy vannak, ott az zavart meg, hogy van amelyik "Fm radio" és "W/FM radio"-s és nem tudom most akkor melyik jelenti azt, amelyikben van a rádió. Sansa Clip+ is szóba jöhet, de ha a 4-es + a 8-as régivel egy árban van, akkor inkább a 8-as régi.
Köszi

(#11495) bwoay válasza silverwol (#11493) üzenetére


bwoay
nagyúr

az új is kijön 10-ből, nem is értem, miért ajánlott a kollega használtat, ha beéred 2GB-tal (a plus meg ugye bővíthető is)

Mr Teddy:
hát ja, a sima clipből volt fm és anélküli verzió, ha a digitall ennyire informatív a kérdésben, akkor nem biztos, hogy náluk kellene eröltetni a dolgot. Clip plusból szerintem nincs FM nélküli, és egyáltalán nem értem, miért nem ezt részesíted előnyben, hiszen ráérsz később kártyát venni bele. Arról nem is beszélve, mennyire jobb a kezelőszervek elhelyezése az utóbbinál.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11496) Mr. Teddy válasza bwoay (#11495) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Persze, lehet szó akkor Clip+ról is. Merre lehet jó áron venni ilyet? 4 vagy 8-as kéen, ártól függően.

(#11497) bwoay válasza Mr. Teddy (#11496) üzenetére


bwoay
nagyúr

pixmania a legolcsóbb jelenleg

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11498) Mr. Teddy válasza bwoay (#11497) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Jól sejtem, hogy ha a Clip+-t memóriakártyával használom, akkor a belső és a memória kártya tárhelyét összeadva, együttesen látom a zenetárat?
DigitAll-nál van 4GB-os 12404Ft-ért azt át tudom venni személyesen, az szerintem akkor jó lesz.

(#11499) bwoay válasza Mr. Teddy (#11498) üzenetére


bwoay
nagyúr

jól sejted. digitallt valaki erősen szapulta jómúltkor, ha jól emlékszem, de ha be tudsz menni személyesen, akkor én is erre a verzióra voksolok.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11500) ponti_ak válasza bwoay (#11492) üzenetére


ponti_ak
addikt

Számomra is az volna... Infót kérek! Mi a folder-lépés gombsora RB alatt?! :((( :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.