Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Luissimo válasza vili13 (#12797) üzenetére


Luissimo
veterán

ha valóban 13 éves vagy vili ahogy a nickneved sugallja :DD :)) , akkor Te még hallod a 15 kilohertz feletti hangokat is kristálykrisztán, de nyugalom még pár év és örülnifogsz a Bartókrádiónak is...
Utána jön a Sokolrádió...

(#12802) vili13 válasza Luissimo (#12801) üzenetére


vili13
őstag

Annál kicsit több, viszont ajánlom figyelmedbe azt a furcsa jelenséget, hogy a hallható frekvenciatartomány jóval szélesebb összetett jeleknél, mint tiszta szinusz esetében. Vagyis előfordulhat, hogy a 18kHz-et önmagában nem hallod meg, de egyértelműen észreveszed a zenéből a 18kHz feletti tartomány levágását. Az FM műsorszórásnál alkalmazott 15kHz-es aluláteresztő szűrő pedig jóval durvább ilyen szempontból, igen öregnek és süketnek kell lenni ahhoz, hogy ne legyen hallható az eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#12803) Luissimo válasza vili13 (#12802) üzenetére


Luissimo
veterán

Tanultam híradástechnikát és spektrumsűrűséget a Kandón, nem mondasz újat, deazért a szerintem a 18 kiló feletti hangokat már te sem nagyon hallod, csak aztszerettemvolna mondani.
vagy ha hallod is, a zenei összetett tartományban, igazán nem ejakulálsz már tőle szerintem.

mintahogy a sennheiserek 16 Hz---22 kHz tartománya sem más mint parasztvakítás... (nemmondom hogy nem szólnak jól, de...)

(#12804) vili13 válasza Luissimo (#12803) üzenetére


vili13
őstag

Az FM rádió és a CD minőségét például kiválóan meg tudom különböztetni, valamennyire a közbenső fokozatokat is.
A gyári adatok meg valóban, és nem csak egyetlen márkánál minősíthetőek parasztvakításnak, bár talán illendőbb marketingnek nevezni...

(#12805) bubi92


bubi92
őstag

olyan problémám van, hogy a clip-em csak igy random elcseszte a kijelzőjét. amelyik sorban ki ir valamit, ott a végig látható az adott színből halványan egy csík.

normál esetben már visszavittem volna edigital-ba, de nem hardveres hiba van vele. miután kikapcsoltam visszatért normális állapotába és jó volt, pár percig :O most pár perce csináltam egy firmware frissitést, és láss csodát egy indításig megint megjavult, aztán újra tréé lett:S
valakinek van valami tapasztalta ezzel a problémával kapcsolatban?

(#12806) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Keressek vissza, használjam a Google-t, olvassak a tenyeremből, tudom.

Pontosan mi is a különbség a Sansa Clip+, és a Fuze között? Csak a kijelző, vagy hangminőségbeli is van?És a Fuze, és a Fuze+ közt?

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#12807) Luissimo válasza MeszarosB. (#12806) üzenetére


Luissimo
veterán

Nem, szerintem egyik sem.
javaslom vedd meg mindkettőt és próbáld ki (aztán meséld el a többieknek is)
:DD :D

(#12808) bwoay válasza bubi92 (#12805) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem biztos, hogy ez kizárja a hw-es hibát, mindenesetre kívánja magának a rockboxot jól!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12809) Chalez


Chalez
őstag

Hali!

Melyik mp3 lejátszót ajánljátok kb 10k körül ami jól szól, bírja a strapát, és még JÓL is szól? :) Nem kell semmi extra, mondjuk legyen usb-s, EQ-s, 2GB-os is megteszi.

Köszi!

(#12810) bwoay válasza Chalez (#12809) üzenetére


bwoay
nagyúr

az ajánlottak közül azt, aminek az ára 10 rugó körül van.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12811) mclaren777 válasza Chalez (#12809) üzenetére


mclaren777
senior tag

Clip Plus 2 GB:
Jó kis gép, szerintem egyedüli hibája, hogy a gyárilag megadott 15 órát nemigen hozza, elég "cseles" az akku-töltöttség jelzője, illetve az FM Rádió része talán lehetne kicsit erősebb is :F .
Azt hiszem ennyi...
Ám 10-ért nemigen kapod meg újonnan, postával számolj rá nyugodtan 13-14K-t is. :)

(#12812) chubii


chubii
senior tag

Végre : [link]
"Stable ports : SanDisk: Sansa c200 (not v2), e200 and e200R series, Fuze, Clip and Clip+ " :C

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#12813) bwoay válasza chubii (#12812) üzenetére


bwoay
nagyúr

kb tavasz óta használtam az akkor aktuális Clip + portot, nekem már azzal sem volt az égvilágon semmi problémám, így ez számomra nem akkora horderejű hír

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12814) chubii válasza bwoay (#12813) üzenetére


chubii
senior tag

Számomra sem világrengető hír, csak kiraktam. Mellesleg az unstable RB-vel nekem sem volt semmi bajom.......
Viszont így már nem kell manuálisan szórakozni, mert megy RB Utility-vel a telepítés.....

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#12815) Veron válasza mclaren777 (#12811) üzenetére


Veron
őstag

én egyébként visszavittem a Clip+ -omat az akkuidő miatt. keveselltem azt a 8 órát, amit tudott, ezt leszámítva teljesen jó cucc!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12816) bwoay válasza chubii (#12814) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, de a RB utility pont a mókolás érzését veszi ki az egészből :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12817) mclaren777 válasza Veron (#12815) üzenetére


mclaren777
senior tag

És cserélik?

(#12818) chubii válasza bwoay (#12816) üzenetére


chubii
senior tag

Persze, a manuális RB jó kis móka .Én is elszórakoztam vele ( volt pár sikertelen kísérletem is ) :) Azoknak fontos inkább az RB Utility, akik nem szeretnek így pepecselni a dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#12819) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Szeretnék venni egy hordozható dvd lejátszót, mp3-as zenék hallgatása céljából. Tudtok ajánlani ilyen eszközt, eddig nem találtam csak olyat ami cd-t játszik le. Elég sok zenném van amit egyszerűbb lenne dvd-re kiírni. Olyan lejátszót nem akarok amihez lcd kijelző tartozik, jó volna ha egy oldaltáskában elférne.

(#12820) sti10p


sti10p
senior tag

Nekem Samsung YP-U5-öm van, kérdés hogy ez mennyire számít jónak többihez képest.
Kb. fél éves de a fülhalgatója nagyon használódik elfele, pl. sárgul (mivel fehér lenne), meg a kis csúszka gumi leszakadt róla, meg a jack-nél is szétvált a töve. Nállam az volt a fő érv mellette (az árán kívül), hogy szép, letisztult design, az hogy fehér, hogy pici és hogy még kijelzője is van (fekete fehér ledes épphogy elég).
Amúgy valaki fölvilágosíthatna hogy a kijelző nélküli lejátszókon hogy találom meg a zenéket (lehet hogy nagyon elvagyok maradva).

Legközelebb már nem áldozok külön lejátszóra, hanem egy mindent tudó tacsis mobiltelefont veszek.

XY

(#12821) vili13 válasza R1200GS (#12819) üzenetére


vili13
őstag

Olyat szerintem nem fogsz találni. Hordozható zenelejátszás céljára a cd mint adathordozó teljesen kiment már a divatból, az egyre olcsóbb flash memóriák miatt, a dvd ugyanezért már be sem tudott törni erre a területre. Ha több helyre van szükséged az átlagos méretű lejátszókba beépített flash memóriánál, még választhatsz merevlemezes és/vagy memóriakártyával bővíthető típust.

(#12822) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Lehet hogy hülye kérdés, de RB nem akar esetleg creative lejátszókra is felmenni? :B

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12823) rakal válasza R1200GS (#12819) üzenetére


rakal
senior tag

Ilyen lejátszó nem létezik gyakorlatilag.
Ha logikusan végiggondolod 8,ill.16 GB-s belső memóriás lejátszók is vannak,esetenként 32 GB-s SD kártyával is bővíthetők.Extrém esetben 48 GB áll a rendelkezésedre.Durván 12 DVD.
Napokig hallgatható zeneanyag fér rájuk,előbb merül le az akksid,minthogy akár 10%-t is meghallgatnál.A mechanikai dolgokról nem is beszélve,ormótlan nagy,nehezen kezelhető lejátszó lenne a DVD-s player, lemezeket külön cipelni etc.,A DVD-s lejátszó akkuja kb. 3-4 óra alatt lemerülne,szóval az egész téma értelmetlen.

(#12824) Veron válasza mclaren777 (#12817) üzenetére


Veron
őstag

nem tudom még, most vizsgálják, hogy mi van vele. azt mondták vagy csere vagy javítják... de csak nem állnak neki barkácsolni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12825) bwoay válasza FireKeeper (#12822) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha megnézed a RB oldalán, azon nyomban kiderül

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12826) Porcupain válasza R1200GS (#12819) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szerintem neked ilyen kell:
http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/sony-mpd-ap20u.html#

Kétlen, hogy könnyedén fog találni ilyet.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#12827) rakal válasza Porcupain (#12826) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
A cikk,meg az ajánló 7 éves,nem valószínű,hogy gyártják még a terméket.
Abban az időben nyilván voltak ilyen lejátszók,de ez már ancient history.

(#12828) R1200GS válasza Porcupain (#12826) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Igen ilyesmire gondoltam, de kezdek letenni róla hogy találok ilyen lejátszót.

(#12829) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Ezt tény, de ahogy írtam is kétlem,hogy talál ilyet. Viszont én találtam egy ilyet a tesz-veszen, de már eladták.... Szóval keresni kell, lehet szerencséje lesz.

Egy sansa clip+ lejátszóval valóban jobban járnál. Egy részt több zene fér el egy sdhc kártyán, és mindig újra írhatod. DVD pedig archiválva lesznek a zenék.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#12830) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Megjött a Zune HD-m végre:) Gondoltam írok pár sort róla,hátha érdekel valakit.

A GUI fantasztikus. Gyors,egyszerű,szép,tele jópofa megoldásokkal.
Hangminőséget most nem tudom semmivel összehasonlítani sajnos. EQ nélkül szól a legszebben az biztos. Beépített sémák kb. semmire se jók sajnos. Semmi mélyhangkiemelés meg ilyesmi nincs benne sajnos,mert a mélyeket néha kevésnek érzem. Viszont ami van,az nagyon szép telt. Régen pl iAudio-k nál éreztem ennek hiányát. Magas és közép hangok gyönyörűek. Alapzaj nincs. Hangerő kb. pont elég nekem,de én nagyon hangosan hallgatom a zenét mindig. Kicsit zavaró hogy semmi gomb nincs rajta,de majd megszokom..

Videó fronton is minden rendbe van. Sajnos konvertálni kell,de a gyári Zune szoftver gyorsan megoldja.

Ennyit hirtelen.. Kérdezzetek ha szeretnétek.

(#12831) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Üdvözlet,

keresek 10-15e forint értékben MP3 lejátszót. Fő szempontok: nem kell hogy tudjon videót lejátszani, de szóljon nagyon jól (mellé egy Sennheiser IE8 lesz), egyszerű kezelés, kb. 2-4g tárhely. Régebben egy iAudio U3-mam volt, de hülyeségemre eladtam...valami hasonlót keresnék most is.

Előre is köszönöm! :R

Original's never fit - Socket 370

(#12832) tope válasza <MZ/X> (#12831) üzenetére


tope
addikt

Sandisk Sansa Clip+

(#12833) <MZ/X> válasza tope (#12832) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Köszi, közben egy másik oldalon is ezt találtam ilyen igényekre. Árban a legolcsóbbat 11.000-ért találtam újonnan, ez mennyire reális?

Original's never fit - Socket 370

(#12834) lvnt válasza <MZ/X> (#12833) üzenetére


lvnt
őstag

Az teljesen normális ár egy újért. Annál olcsóbban nem igazán fogod megkapni.

(#12835) <MZ/X> válasza lvnt (#12834) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Közben kiderült, hogy az csak egy webáruház, van még plusz 1500 házhoz szállítás, és így a gari sem a legszerencsésebb. Valaki esetleg nem ismer egy jó kis boltot Budapesten ahol személyesen is meg lehetne venni 11,12k körül?

Original's never fit - Socket 370

(#12836) vili13 válasza <MZ/X> (#12835) üzenetére


vili13
őstag

pl. 12.9k

(#12837) <MZ/X> válasza vili13 (#12836) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Köszi. Árgép nem dobta ki :(

Original's never fit - Socket 370

(#12838) hkari


hkari
őstag

Egy két érdekesség.. este kb 5 órát zenét hallgattam.

Még sincs baj a mélyekkel. Ahol kell hogy legyen,ott van is bőven. Egyszerűen csak hozzászoktam az agyon EQ-zott zenehallgatáshoz.

(#12839) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

[link]
[link]

A kettő között vajon mi lehet a különbség?

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#12840) Dottore válasza MeszarosB. (#12839) üzenetére


Dottore
addikt

Közel kétezer forint. Az olcsóbbat vedd.

(#12841) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello szakik!

Rég jártam erre. Lehet, hogy vennék egy X-1050-et, a refurbished daraboknál figyelni kell arra, hogy a gyári fülhallgatót kapjam mellé igaz? Találtam egyet Ebayen, de nem szeretném, ha valami szutyokkal szúrnák ki a szemem, a gyári úgy hallottam jó.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12842) Dottore válasza adnoctum18 (#12841) üzenetére


Dottore
addikt

Szerintem nem rossz.
Na most ugye kellene valami konkrét is, mert a nem rossz elég relatív. Van egy EX90, FS1 és egy Denon C751 fülesem. Az EX90 és a FS1 nem jobb nála. Bár aztán ízlések.

Nem mellesleg meg az aktív zajszűrés miatt, ha szeretnéd használni, nem árt ha a gyári van hozzá. Azért szeretem mert a Denon igaz sokkal jobb de buszon pl. jobban hallom. A denonra kellene applikálni valami más dugaszokat, de a fülem nagyon érzékeny, nem nagyon tudom hosszabb időn át elviselni túl mélyen a hallójáratomban.

[ Szerkesztve ]

(#12843) bwoay válasza adnoctum18 (#12841) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem rossz a gyári, bár én sosem használom. a zajszűrést kipróbáltam, a hatásfoka jó, a hangminőségnek nem kedvez, de nem is az a célja :) néztem neked vaterán, mert nemrég még volt egy, de annal valszeg jobb áron találtál

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12844) hkari


hkari
őstag

Valaki nem tud valami progit,ami a flac-et átalakítja Lossless WMA-ba,és valahogy magátol kitölti az ID3tag-eket? :D Kicsit már zsibbad az agyam.. 2 napja a zenéimet rendezgetem....

(#12845) Dottore válasza hkari (#12844) üzenetére


Dottore
addikt

Konvertálásra a dBpoweramp, ez pedig az IDtag. A Tag&Rename le is tudja szippantani (Freedb és Amazon) az infókat.

(#12846) schawo válasza hkari (#12844) üzenetére


schawo
titán

http://www.dbpoweramp.com/dmc.htm?

megelőztél :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12847) hkari válasza Dottore (#12845) üzenetére


hkari
őstag

Köszi :) :)

(#12848) themebuilder válasza vili13 (#12836) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ehelyett inkább érdemesebb megvenni 15100Ft-ért szállítással együtt a Sandisk Sansa Fuze 4GB-ost. Sandisk Sansa Clip+ 2GB 12100Ft szállítással együtt legolcsóbban.

Előnyök:
-Nagyobb memória
-Színes, nagyobb kijelző
-Több információ fér el a kijelzőn
-Tovább bírja az aksija

Hátrányok:
-Nem MiniUSB-s
-Nagyobb
-Kicsit nehezebb kezelni

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12849) themebuilder válasza MeszarosB. (#12839) üzenetére


themebuilder
senior tag

További különbség:

Suxmania 3% kedvezmény :DDD

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12850) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Egy kis beszámoló, hátha valaki mostanában akar venni mp4-es kütyüt :)

Tegnap ( 3 év után) előtt sajna behalt a méltán szeretett samu k3 típusú mp3 játékosom. (konkrétan a jack ajzat adta meg magát, de az nagyon. Pedig vigyáztam rá)
Így kellett valami más alternatíva után néznem. Elég sok boltot végigjártam (legtöbb helyen csak noname gagyikat árultak) amire találtam 1 használhatónak nevezhető cuccost, a sony nwz-e 353 személyében.
Őszintén szólva nem vagyok oda a cégért, de gondoltam teszek 1 próbált.
Azt kell mondanom nem csalódtam. Piszok jó kis masina. A hangja kb a samu k3-a egyenlő (aki ismeri a típust annak nem kell bemutatnom. Mai napig az egyik legjobb hangzás téren)
igényesen össze van rakva, nem ropog, nem lehet benyomni stb.
A kijelző oled technológiával dolgozik, ami gyönyörű színekkel van megáldva.
A kütyü tökéletesen kezeli az AlbumArt-okat, lejátszik videot (mondjuk ekkora kijelzőn ennek szerintem nincs értelme) illetve a beépített "hangzásjavítók" is elég korrektül használhatóak.
A dokumentáció szerint cuccos 1 feltöltéssel 50 órányi zenét, és 10 órányi videot képes lejátszani.

Némi negatívum:
- Nem játszik le Flac-et.
- A hozzáadott füles (szerintem) kuka kategória, (de 20k-ért ne is várjunk normális minőséget ugye) senh. cx500-al használom.

Lőttem róla egy képet is:
Kép

Szóval aki mostanság készül venni mp4 játékost, annak szvsz remek alternatíva lehet. :R

Bővebb info

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.