Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Tamy válasza Dave™ (#12049) üzenetére


Tamy
senior tag

Nem én szoktam ape-be konvertálni, hanem mondjuk így szedem le. Az elterjedtség legfeljebb hordozható lejátszókra igaz, asztaliból nem tudom van-e olyan, amelyik a kettő közül bármelyiket is játszaná, az enyém pl. egyiket sem (pedig sokmindent játszik, és nem épp gagyi, bár nem új). Én még olyanról nem halottam, amelyik játszaná, de attól még lehet. A sz.gép meg mindkettőt megeszi, progi kérdése persze, de szerintem a legtöbb mindkettőt játsza.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12052) Tamy válasza bwoay (#12048) üzenetére


Tamy
senior tag

A Fuze és a Clip+ közül nem tudom miért lenne jobb választás a Clip+? Sz.tem ott nem kérdés a Fuze, persze számomra. Viszont az i9-nél sincs több kompromisszum, mint a Fuze esetén. Kb. annyi előnye van az egyiknek, amennyi a másiknak.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12053) bwoay válasza Tamy (#12046) üzenetére


bwoay
nagyúr

na, az van, hogy a Fuze-ról nem állítanám, hogy viszi az ape-et. Inkább csak felismeri, aztán nekiáll küzdeni vele. Megszólal a zene, aztán randomra elhalkul, felhangosodik, közben a lejátszót olyan szinten fogja, hogy a gombnyomásokra is mp-es késésekkel reagált. Ugyanakkor a Clip + röhögve lejátszótta a teljes trekket hibátlanul. Ilyenkor mi van?
hogy még érdekesebb legyen: a RB verziószáma egyezik mindkét lejátszón, egyszerre frissítettem őket.

próbálja ki más Fuze/Clip + tulaj is, hátha mást tapasztal.

hogy miért lenne jobb választás a Clip+? Mert azon szabvány mini USB van, te meg épp az imént fejtetted ki, hogy számodra ez nem elhanyagolható szempont. A Fuze szerintem kizárólag üzemidőben nyújt többet a Clipnél, meg abban, hogy nagyobb, de jóval szarabb kijelzője van, ami ugyan színes, de képeket, ne adj' Isten videot nemigen van kedve nézegetni rajta az embernek. A kezelhetősége is rosszabb (szvsz), eleve a húzkálós kikapcsológomb, ami már az iAudio X5-ön is nagy kedvencem volt... Hangzásra ugyanaz a kettő, de a Clip+-on sokkal okosabban vannak elhelyezve az eleve jobb kezelőszervek. Az i9 ellen meg az szól, hogy nem rockboxolható, meg taperolós, szóval ilyen összehasonlításban nálam simán elvérzik. Bár én a Cowontól amúgy sem láttam értelmes lejátszót az U3 óta.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12054) Tamy válasza bwoay (#12053) üzenetére


Tamy
senior tag

Szerintem vasfüggő. Lehet, hogy hardveresen erősebb a Clip+. Egyébként az én Alcorom is hasonlóan reagál. Ha jól emlékszem a flac nagy részét (vagy talán mindet??) gond nélkül viszi, ape-ből viszont, van amit igen, van aminél küzd, lassan reagál mindenre, és szarul játssza le a zenét, meg olyan is van, hogy csak átugrálja a trackeket.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12055) bwoay válasza Tamy (#12054) üzenetére


bwoay
nagyúr

csodálkoznék, ha pont a videolejátszásra is képes Fuze-ban lenne a gyenge hw, az olcsójános Clipben meg az erősebb. Viszont ahogy az ape-et kezelik, tényleg úgy tűnik. Mindegy, egy újabb ok, amiért a Clipet jobban szeretem ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12056) themebuilder válasza bwoay (#12053) üzenetére


themebuilder
senior tag

Azt nem értem, hogy a Fuze-ra miért nem lehetett normális MiniUSB csatlakozót rakni.
Szerintem ez direkt történt a Sandisk részéről.

Rockbox gyári weboldala (hátha érdekel valakit)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12057) vili13 válasza Tamy (#12054) üzenetére


vili13
őstag

(#12058) Tamy válasza vili13 (#12057) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszönöm. Viszont ahogy nézem, ők is csak a Clip-et említik, a Fuze-t nem. Valószínűleg azért nem írták azon az oldalon, amit korábban linkeltem. Ezek alapján viszont ebben lesz az erősebb hw. Így viszont már visszavonom a korábbi véleményem, a Clip kiütötte a Fuze-t. Ráadásul ezen miniUSB van, tehát ez sem hátrány már. Így viszont erősen nyerő pozícióba került :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12059) themebuilder válasza themebuilder (#12056) üzenetére


themebuilder
senior tag

Most nézegettem, Rockbox-al kiterjeszthető másra is a Sandisk Sansa Fuze

Igazi kis játékgép varázsolható belőle. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12060) vili13 válasza Tamy (#12058) üzenetére


vili13
őstag

A Clip (v1/v2) / Clip+ / Fuze (v1/v2) processzora ugyanaz, azonos sebességen, vagyis e téren nem lehet köztük különbség.

Ha viszont tényleg ennyire hardverigényes az ape lejátszás, akkor sem biztos, hogy érdemes használni, ha bírja egy hordozható lejátszó - ugyanazt pl. flac formátumból lejátszani nyilván energiatakarékosabb lehet, és tovább bírja az akku.

[ Szerkesztve ]

(#12061) Tamy válasza vili13 (#12060) üzenetére


Tamy
senior tag

Saját tapasztalatom alapján hardverigényesebb az ape, mint pl. a flac, de nyilván az mp3 még kevésbé az. Nyilván fontos az energiaigény, de ennyi erővel flac-et sem kell hallgatni.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12062) themebuilder válasza vili13 (#12060) üzenetére


themebuilder
senior tag

Jelenleg mindegyikből (Clip+, Fuze) érdemes választani a v2-es revíziót. (legalábbis szerintem)

Pár teszt hátha érdekel valakit:

SanDisk Sansa Fuze Magyar teszt

SanDisk Sansa Clip+ Bemutató

SanDisk Sansa Clip+

SanDisk Sansa Clip

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12063) bwoay válasza Tamy (#12061) üzenetére


bwoay
nagyúr

de a FLAC support közel sem olyan problémás, mint azt láthatod, jópár lejátszó elboldogul vele gond nélkül, ezt azonban az ape-ről még nemigen lehet elmondani.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12064) Tamy válasza bwoay (#12063) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, de ezt csak az energiaigényre írtam.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12065) vili13 válasza Tamy (#12064) üzenetére


vili13
őstag

Ha nekem két egyformán veszteségmentes tömörítés közül kell választanom, amiből az egyiket nagyságrendekkel kevesebb hordozható lejátszó támogatja, ráadásul azok akkuját is indokolatlan mértékben lezabálja, a másik összes hátránya meg abból áll, hogy minimális mértékben nagyobb fájlokat csinál, és albumonként akár több másodpercet is igénybe vesz a konvertálás, én bizony gondolkodás nélkül átkonvertálnám.

themebuilder:

Amióta v2-n is megy a rockbox, nyilván. Meglepően ritka azon boltok száma viszont, ahol választási lehetőségként felkínálják a különböző verziókat.
A magam részéről azért inkább megmaradok a Sony NWZ-X1060 mellett, kicsit jobban szól ugyanis... :D

(#12066) Tamy válasza vili13 (#12065) üzenetére


Tamy
senior tag

Az az igazság, hogy én utálok az mp3 lejátszómmal foglalkozni azon kívül, hogy hallgatom. Számomra az lenne az ideális, ha töltenem sem kéne, sosem merülne le:) A zenékkel is így vagyok. Időnként (amikor már nagyon unom ami rajt van) kb. az összeset lecserélem és egy jó darabig azt hallgatom. Gondolom innentől fogva sejteni lehet, hogy mennyire van kedvem még konvertálgatni is. Mellesleg azért nem hiszem, hogy annyira drasztikusan zabálná az akkut az ape a flac-hez képest. Amúgy sem úgy hallgatja az ember, hogy elindítja, és hozzá se nyúl a hangerőhöz, de még a pause-hoz sem, amíg le nem merül. Tehát annyira nem mérhető valódi környezetben szerintem.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12067) vili13 válasza Tamy (#12066) üzenetére


vili13
őstag

Sajnos egyik lejátszó sem ideális, azt viszont eldöntheted, miben kötsz kompromisszumot. Akár végigpróbálhatod az összes lehetőséget, vagy adhatsz azok véleményére is, akik - nyilván valami furcsa perverzióból kifolyólag - ezt már megtették... :U

(#12068) themebuilder válasza vili13 (#12067) üzenetére


themebuilder
senior tag

Értelemszerűen: minél több a pénz annál kevesebb kompromisszumot kell kötni. ;)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12069) vili13 válasza themebuilder (#12068) üzenetére


vili13
őstag

Ez egyáltalán nem értelemszerű. A Clip+ / Fuze pont azért is ajánlott, mert viszonylag kevés pézből elérhető, és a legtöbbeknek nem túl sok kompromisszummal jár - pl. kicsit még jobb hangú Sony lejátszó is jóval többe kerül, ráadásul bukod a flac támogatást vagy a bővíthetőséget.
Ha meg túl sok pénzed van, kb. kötelező a legújabb iTouch / iPhone, hogy ne nézzenek ki a hasonszőrű társaságból, de zenehallgatásra szvsz legkevésbé sem ezek a legkompromisszummentesebb megoldások... :)

(#12070) themebuilder válasza vili13 (#12069) üzenetére


themebuilder
senior tag

Azért szerintem a telefonokat ne keverjük ide. :N

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#12071) bwoay válasza themebuilder (#12070) üzenetére


bwoay
nagyúr

azért a példa lényegét sikerült megérteni, ugye? mert ami szerinted értelemszerű, az valójában egyáltalán nem igaz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12072) Tamy válasza vili13 (#12067) üzenetére


Tamy
senior tag

Adok a véleményetekre, nagyon is. Hisz kezdetben indultam az iAudio i9-től, aztán lett belőle a Fuze, most meg már ott tartok, hogy 99% a Clip+. Tökéletes semmiből sincs, erre már nagyon régen rájöttem. De nem értem ezt miért az ape-re hozzátok fel egyfolytában, hogy kompromisszumot kéne kössek. Nem kell, hisz mint bwoay tesztjéből is kiderült a Clip+ röhögve viszi RockBoxal. Kompromisszumot max. a viszonylag rövid üzemidő miatt kell kössek, de ha RB-vel kb. 20 órára nő, akkor már egész jó. Illetve akárhogy is van megmarad gyenge pontnak, és itt kötök kompromisszumot.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12073) bwoay válasza Tamy (#12072) üzenetére


bwoay
nagyúr

én a próba után írni akartam, hogy az ape-et akár ki is húzhatod, ugyanakkor az RB, ami a Clip +-on van (legalábbis az enyémen), az még mindig "instabuild", és bár nekem gond nélkül megy, akárcsak a mittoménhánnyalkorábbirelease, azért azt nem merném kijelenteni, hogy minden ape file-t vinni fog minden körülmények között. A 20 óra olyan sacc, nekem igazából semmi gondom az üzemidejével (igaz, egyik lejátszóm esetében sincs ilyen jellegű panaszom), de meglehet, hogy az ape megfelezi neked a 20-at, miközben FLAC-kel ehhez képest plusz 5 órát produkálna. Ahhoz már öreg és lusta, meg motiválatlan vagyok, hogy nekiessek egy battéréja tesztnek, pedig régen mennyit baszakodtunk még ilyesmivel is, ejj...
Ja, RB-n 100%-ban követhető az akksi töltöttsége, tehát viszonylag egyszerűen nyomon lehet követni, hogy mennyit kajál az ape, tehát meg is ragadom az alkalmat, és elmondom ismét, hogy a RB a király! :K

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12074) Dave™ válasza vili13 (#12069) üzenetére


Dave™
nagyúr

pl. kicsit még jobb hangú Sony lejátszó

Na megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel :)

(#12075) Tamy válasza bwoay (#12073) üzenetére


Tamy
senior tag

Tudom, hogy a 20 órát sacc/kb.-ra írtad, mondjuk azért azt nem hinném, hogy ebből 10-et levegyen az ape, a flac meg 5-öt. Sosem mértem, de szerintem mindegyik erős túlzás. Csak tippelek, de én inkább 2 és 3 órát mondanék kb.-ra (flac, ape). Ez talán közelebb van a valósághoz, de mindegy, ez nem is lényeges. Természetesen nem kizárólag ape-t és nem is csak flac-et fogok hallgatni rajta, de szeretném, ha azért a szükség úgy hozza, akkor tudná. Elsősorban nem azért kell, hogy tudja, mert veszteségmentes, hanem, hogy ne kelljen konvertálni. Sokszor (bringázás közben, vagy épp a város zajában) úgysem tökéletesek a körülmények a veszteségmentes zene hallgatásához, olyankor teljesen jó az mp3 is, de ha egy album ape-be, vagy flac-be van meg (mert sikerült úgy megszereznem, és itthon jobb úgy hallgatni), akkor ne kelljen még a konvertálással is vacakolnom. RB szerintem ha egy ape-et játszott, akkor mindet játssza, legfeljebb az a kérdés, hogy a Clip+ elég erős-e mindhez. Ez majd kiderül.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12076) enzo89 válasza Dave™ (#12074) üzenetére


enzo89
csendes tag

A hangzása jobb, de a hozzá mellékelt programok, sosem voltak az igaziak, és akkor még finoman fogalmaztam. Sajnálatos mód évek óta a szoftveres részen hal meg a sony. Igazán csinálhatna már valaki rockboxot vagy akármilyen fw módosítást sony lejátszókra is, hogy tudja támogatni a flac-et.

(#12077) Dave™ válasza enzo89 (#12076) üzenetére


Dave™
nagyúr

Régen a sonic stage borzasztó volt, valóban, de már MTP-sek, simán áthúzom (vagy jobb gomb küldés) és kész. Nem kell hozzá semmilyen szoftver. Maga a firmware szerintem logikus és kiforrott, a flac tényleg hiányosság, de a Sony szerintem nem is fog beállni a sorba. Annyira nem érzem nagy hiányosságnak, egyrészt nem bővíthető, a 4G amúgy is kevés lenne flacre, másrészt meg út közben nem hiszem, hogy meghallanám a különbséget egy V0 mp3-hoz képest a környezeti zaj miatt (in-ear fülesem van, de ennyire tökéletesen nem zár). Én elégedett vagyok vele :)

(#12078) enzo89 válasza Dave™ (#12077) üzenetére


enzo89
csendes tag

De még most is erősen ajánlja a Sony a saját fejlesztésű programját a Media Manager-t. Aztán szinkronizáláskor vagy mappában való ugráskor megáll a technika. :D Aztán kisebb gondolkozás után csak sikerül megtalálnia a cuccokat. Nekem egy 8gigás lejátszóm van, és szerintem simán elférhetne a flac is. Ha azt vesszük a Cowon u3-asa is tudta, tudja a flac-et pedig az csak 2gigás. Nem is értem miért csodálkozom...az elmúlt években a Sony elég sok marhaságot megcsinált.

(#12079) Alex91 válasza Dave™ (#12077) üzenetére


Alex91
félisten

Annyira nem érzem nagy hiányosságnak, egyrészt nem bővíthető, a 4G amúgy is kevés lenne flacre, másrészt meg út közben nem hiszem, hogy meghallanám a különbséget egy V0 mp3-hoz képest a környezeti zaj miatt (in-ear fülesem van, de ennyire tökéletesen nem zár).

mondják ezt azok, akik
A) nem hallottak még mást, ami jobban szól
B) akiknek fontosabb a külcsín, mint a belbecs
C) mindkettő egyszerre

:C :Y :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12080) Dave™ válasza Alex91 (#12079) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tudtam, hogy neked muszáj lesz beszólni. Mondjuk a sufnid doboz hangja meg a Sony hangzása között némileg nagyobb dimenzionális különbség van, mint egy adott lejátszón egy V0-ás tömörítésű mp3 és egy Flac között. De te nyilván nem vagy ezzel tisztában, hiszen bevallottan igénytelen vagy a hangzásra :) Hallgattam Fuze-al anno flacet, és nem érzem jobbnak a Sony V0-ás mp3-nál. Otthon meg zömében flac meg audio CD megy. Na bumm, ez mellé ment :D

szerk: nyilván zajmentes környezetben hallani a Flac előnyeit, de ilyen ritkán van. Viszont az ipodok (meg az iphone) élettelen, doboz hangja még a 7-es buszon is zavaró, főleg azzal az igénytelen gyári fülessel. De neked mint tudjuk tökéletesen megfelel, legalább rá tudod csíptetni a sáladra :P

#12078: tökéletes lejátszó nincs. Szerintem a nem bővíthető és kis kapacitású lejátszókon nincs értelme a Flac támogatásnak. Most pl. az U3-ra mi értelme van rámásolni 50 tracket? A Sony régen több hülyeséget csinált (sonic stage pl.), szerintem egész jó irányba fejlődik. Anno az NWZ-A8xx-hez pl. egy nagyon jó fülest adtak, és kb. egy árban volt egy Creative Zen-el, amihez meg szart. Sansa Fuze ugyanez a helyzet. A Fuze is túl van sztárolva némiképpen, elég sok ponton bele lehet kötni abba is. Mindenkinek az igényeinek megfelelően kell választani, lásd Alex sznobizmus :D

[ Szerkesztve ]

(#12081) Alex91 válasza Dave™ (#12080) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, hogy most mit nyom el a kulso zaj... :).

De nem baj, majd legkozelebb Sony-t veszek :D!

Nem tudom, hogy egy relative olcso mp3 lejatszoban mi a sznobizmus :F

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12082) mclaren777 válasza Tamy (#12046) üzenetére


mclaren777
senior tag

Akkor hogy is van Sansa Fuze-nál ez a csatlakoztatás/töltés? Spéci adatkábel kell?
Ha esetleg eltörik vagy egyszerűen csak pótolni kell valamiért, akkor mennyire könnyen szerezhető be egy ilyen kábel?

(#12083) Dave™ válasza Alex91 (#12081) üzenetére


Dave™
nagyúr

A külső zaj alapból nem mindegy, milyen fülhallgató mellett van: neked elég sok be fog szűrődni, mivel nem in-ear fülesed van. A CX400 azért szerintem a 90%-át kizárja. De a Flac lényege a részletességben rejlik, ezeket meg vagy zajmentes környezetben lehet igazán hallani, vagy nagy hangerőn. Ez utóbbit kerülöm, mert szeretném kímélni a fülem. Szóval mivel nem zár tökéletesen a füles (elég kevés füles zár tökéletesen), ezért szerintem útra felesleges a flac. SZERINTEM. Otthonra viszont a legjobb. De ami alapból szar (ezek az ipodok), az mindennel szarabbul fog szólni, főleg azzal a csodás 500 Ft-os gyári fülessel (tudom nem ennyibe kerül, de a táv nélkül kb. ennyit ér).

A sznobizmus elsősorban a külsőségről szól, nem a pénzről. Szimplán azért veszel egy szart drágábban, mert apple, meg mert designos (ez utóbbi szubjektív, nekem se nem tetszik, se nem utálom a külsejét). Ott van a Sansa Clip, ami olcsóbb és sokkal jobb. Csak ugye azon nincs alma logo. De van még ezer másik lejátszó, akár kijelző nélkül is, ami jobb, mint ez a gányolás. Mert ha nem tudom lecserélni az alapból szar távirányítót, az gányolás.

Dehogy veszel te Sony-t :D Maradsz szépen az ipodnál, mert eltölt elégedettséggel :)

#12082: igen, saját kábele van, speciális csatlakozóval. Ha eltörik, cserélni kell, szerintem lehet venni utólag is, nem hiszem, hogy nagy tétel lenne. Azon keresztül tölti is, de mivel a másik vége usb, így lehet használni usb fali töltővel is.

[ Szerkesztve ]

(#12084) mclaren777 válasza Dave™ (#12083) üzenetére


mclaren777
senior tag

Biztos nem nagy tétel, de ha tényleg venni kell nem biztos hogy olyan egyszerűen hozzájutok, mint pl. egy micro/miniUSB -hez :N

[ Szerkesztve ]

(#12085) Dave™ válasza mclaren777 (#12084) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hát annál tuti bonyolultabb, mint minden gyári kábel.

(#12086) enzo89 válasza Dave™ (#12080) üzenetére


enzo89
csendes tag

Tudom, hogy jó fülest adtak hozzá. Mivel nekem egy A828-asom van. A fülessel csak egy probléma volt, fél év után dugónál megszakadt és így be is adta a kulcsot. Mivel még garanciás volt az egész, visszavittem a boltba. Állításuk szerint el is küldték a Sonynak..azóta se láttam. (Ez volt egy éve.) Az A828-asom előtt egy E002-esem volt. Ennek a fülese félig meddig az én hibámból kifolyólag megszakadt a dugónál (2hónapos volt). A fülest elvették, majd 8 hónap után felhívott a bolt, hogy van akkor másik. A Sony a gyári füleseire érthető okokból nem rak semmilyen törésvédőt. A haverom vett egy új psp-t, kibontás után vettük észre, hogy pixelhibás a gép. A Sony 3 hónap alatt cserélte ki neki. A Sonic Stage pedig nem fejlődik mivel, már a Media Manager van helyette, és annak is a legfrissebb példánya tudtommal lassan már 2éves. Nem kötekedés kép írtam ezeket, meg semmi. :D

(#12087) bwoay válasza Dave™ (#12083) üzenetére


bwoay
nagyúr

ennek az ordenáré személyeskedésnek nem sok jövője van, ezt már most leszögezném. bármilyen nehéz megérteni, hogy nem mindenki egy buzi sznob, akinek tetszenek az Apple termékei, azért tegyél rá kísérletet, ha kérhetem, mert ez már rég nem szórakoztató. Én is rendkívül rossz véleménnyel vagyok a legtöbb iPodról (nem mindegyikről!), de ez a kritika a lejátszókat illeti, nem a tulajokat, akik csupán attól, hogy Apple-t vesznek, még nem agyhalott kretének. Szép is lenne, ha azonosak volnának az elvárásaink egy lejátszóval szemben, és mindenki ugyanazt a típust venné...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12088) Alex91 válasza bwoay (#12087) üzenetére


Alex91
félisten

:R

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12089) riam válasza bwoay (#12087) üzenetére


riam
tag

:R

(#12090) Alex91 válasza Dave™ (#12083) üzenetére


Alex91
félisten

Azert kivancsi vagyok, hogy melyik kijelzo nelkuliben van Voice Control :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12091) Alex91 válasza Dave™ (#12083) üzenetére


Alex91
félisten

[link], na remeltem, hogy ha tonkremegy a fulhallgatom, akkor majd veszek mondjuk egy Sony-t, hat... Ez se olcsobb, mint az Apple :D. Meghogy 500 Ft...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12092) bwoay válasza Alex91 (#12091) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem tudsz Sonyt venni, mert azon max hangerőpoti van, azzal meg nehéz lesz számot léptetni. vagy valami kétes utángyártott, vagy eredeti Apple. utóbbiból van olyan, ami jó is, de huszonX rugó. Egyébként ez nem egy egetverően magas ár, de a shuffle árát meghaladja, a többség meg nem úgy kalkulál, hogy kell egy lejátszó, meg majd veszek hozzá egy nála drágább füldugót.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12093) Alex91 válasza bwoay (#12092) üzenetére


Alex91
félisten

[link], na, hogy kepben legyel! :) (En meg direkt nem agybadugost keresek, mielott ezen akadna ki valaki :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12094) bwoay válasza Alex91 (#12093) üzenetére


bwoay
nagyúr

oh, I see, thx! hogy ez a Sony így elfekszik akárkinek :D az agybadugósoktól való idegenkedésnek van valami különösebb oka?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12095) riam válasza Alex91 (#12093) üzenetére


riam
tag

Mit kezdenél egy ilyen fülessel? Shuffle 3G-d van ha jól olvastam...

(#12096) Alex91 válasza riam (#12095) üzenetére


Alex91
félisten

Legutolso Shuffle, ez pont jo hozza.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12097) Alex91 válasza bwoay (#12094) üzenetére


Alex91
félisten

Mondtam, ilyen teren en nem vagyok nagy fogyaszto :). Nekem megfelel ez is, kicsit idegenkedem attol, hogy a fuljaratomba dugjak valamit.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12098) riam válasza Alex91 (#12096) üzenetére


riam
tag

Csak azért kérdezem, mert egy rövid ideig volt nálam egy Shuffle 3G, (úgytudom ez a legutolsó) amit kipróbáltam egy sima sony fülhalgatóval és meg sem szólalt vele....

(#12099) Alex91 válasza riam (#12098) üzenetére


Alex91
félisten

Simaval nem is, csak amit linkeltem az nem sima :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12100) bwoay válasza Alex91 (#12097) üzenetére


bwoay
nagyúr

egy próbát megér, hátha megváltoztatja az életed az élmény :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.