Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#16801) ALI_G


ALI_G
veterán

Benzin szerintetek mennyi ideig áll el műanyag flakonban?

(#16802) Kevo válasza Gaboman (#16799) üzenetére


Kevo
tag

Nekem is a bisztróba mondták hogy most akkor megijedjenek mert rablótámadás lesz - :DDD Erről jut eszembe: az idényzáró motorozás alkalmával tértünk be egy kis falucska bisztrójába. A bejárat kb 185 cm magas volt és elég keskeny, na már most én 190cm magas vagyok és elég széles vállú. Mikor lehajtott fejjel, kitöltve a teljes ajtót teljes harcidíszben beléptünk a levegő is megfagyott, csak nézett riadtan mindenki, mint a slag :D Mikor illedelmesen köszöntünk és kértünk egy kávét tisztán látszott az arcokon a megkönnyebbülés :D

NFree: üt, mint KoKó, mi? ;] :DDD

ALI_G: szeintem hónapokig simán eláll.

[ Szerkesztve ]

(#16803) ALI_G válasza Kevo (#16802) üzenetére


ALI_G
veterán

:C

na de pontosabban? Fém hordóban tudom, hogy nem igazán, mert marja és a sok kis fém részecske megenné a blokkot belülről :)
Azt akarom kiszámolni, hogy megérné-e venni jelenlegi áron 200 liter benzint, hogy jövő évben nyárig ne kelljen vegyek, feltehetőleg sokkal drágábban.
bár venni kellene műanyag flakont is.

[ Szerkesztve ]

(#16804) Kevo válasza ALI_G (#16803) üzenetére


Kevo
tag

Ezen én is gondolkoztam :U Leinfózom egy kutas ismerősömtől a héten.

Sajnos most mennem kell, további kellemes szombat estét az uraknak :R

u.i.: amúgy alapban is fém hordóban tárolják, de amit mondál az komolyan elgondolkodtatott :U Erre ezidáig nem is gondoltam, ezt is megkérdem majd egy hozzértőtől.

[ Szerkesztve ]

(#16805) NFree válasza ALI_G (#16801) üzenetére


NFree
addikt

Hali én benzineztem anno elég sokat (mocival), a lényeg normál 20l-es kannában tároltam a benyát nem volt gond. :K

Kevo
Viszont ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#16806) jasszer válasza BlazR (#16794) üzenetére


jasszer
senior tag

Azért a CBF mellett ne nagyon bánd... ;)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#16807) ALI_G válasza NFree (#16805) üzenetére


ALI_G
veterán

hát csak közel fél évről van szó. 200 liter az kitartana nekem júniusig biztos. kb 3300 km-t tudok megtenni belőle. Ez nekem egy fél szezon.
de javítanám, mert ugye csak otthon tudok belőle tankolni, így ez kitartana augusztusig, mert jórészét nem tudnám otthon tankolni.

Fél év után szerintem a benzinből kicsapódhatnak a kompresszió meg kopáscsökkentő anyagok, meg a sok cucc amiről fogalmam sincs :)

[ Szerkesztve ]

(#16808) NFree válasza ALI_G (#16807) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem ha tudnál szerezni egy 200l-es fém hordót, amit rendesen be tudnál zárni, nem lenne baja, Én is ezen mérgelődök tuti mire tavasz lessz vehetem megin 300-t a benyát :(((

vga

(#16809) Boci_83 válasza NFree (#16791) üzenetére


Boci_83
őstag

ÚÚÚÚ ez nagyon szép!! :C Grat!

**********

(#16810) BlazR válasza ALI_G (#16807) üzenetére


BlazR
tag

Nem lesz annak fél év alatt semmi baja:)

E

(#16811) ALI_G válasza BlazR (#16810) üzenetére


ALI_G
veterán

de fém hordóban igen. :((
faternak meg csak az van. kb. 4-5 db 200 l-es fém hordója van, mert gázolajjal nem lesz gondja, de a benzin más.

(#16812) NFree válasza Boci_83 (#16809) üzenetére


NFree
addikt

Köszönöm, :R a bringa nevében is remélem jövőre is sikerül megtartania formáját :B
Idén kétszer majdnem lekaszniztam :B

vga

(#16813) ALI_G válasza NFree (#16812) üzenetére


ALI_G
veterán

vazzem vigyázz.
pályára jársz? én most egyre inkább rá vagyok kattamva. Köv év elején akarunk menni euroringre.

(#16814) Tüzi

[link] :R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16815) Tüzi válasza BlazR (#16777) üzenetére

Lehet, hogy kár volt szétberhelni a gyári dobot...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16816) zsoltee10 válasza Tüzi (#16815) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem a cbf gyári dobot berhelték szét, hanem gixxeré a dob.
mondjuk ilyen házi készítésű dobot én se tennék fel, azért a kipuff készítés nem ilyen egyszerű történet, hogy megtömöm gyapottal, miután jól kibeleztem. de lelkük rajta. :)

más: nézegettem VFR-eket, és baromi olcsón mennek ahhoz képest, hogy mennyiért mennek újonnan. pl EZ, ha kicsit lehetne alkudni belőle, akkor egész jó vétel lenne. a doboz szett vonzó, meg sportdob (a legtöbb vfr-t gyári dobbal kínálják), a km nem vészes, de vajon a láncszettet kicserélték már? nem nagyon megy el a lánc 25ekm-nél többet egy vfr-en gondolom.

(#16817) ALI_G válasza zsoltee10 (#16816) üzenetére


ALI_G
veterán

nagyon piros :)
Jól megkéri az árát a doboznak meg a leo vince doboknak az biztos...ennyit nem ér, pontosabban ennyit érhet, de így a hülyének se kell.

Tényleg lecserélnéd a paripád erre?

mod: ja hogy ez ABS-es, akkor kicsit többet ér.

[ Szerkesztve ]

(#16818) Tüzi válasza zsoltee10 (#16816) üzenetére

De ez láncos vfr :( Ez olyan, mint a guminő pina nélkül. Jó jó, de a lényeget kivették belőle.
2001-ig csináltak jó vfr-eket. Olyat keress, aminek a faridomján a lábadnál van egy pici fekete matrica. Az fél lötyivel kevesebbet eszik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16819) NFree válasza ALI_G (#16813) üzenetére


NFree
addikt

Próbálok, de hát valahogy nehezemre esik :B
Hiába van már mögöttem egy pár év azt hittem , hogy megkomolyodtam de nem így történt, mihelyst a nyeregbe vook ujra 17 nek érzem magam, s jön a sötét függöny. :DD
Ez okból jövőre, minden félekkép pálya, ha lehet minnél töbször, a közút már sajna abszolút nem biztonságos, még egy robogós számára sem :((( nem tudom honnan szaladt össze ennyi idióta :Y
Hátha talizunk akkor jövőre valameik pályán. :R

vga

(#16820) gupe


gupe
újonc

Sziasztok!
A www.gpmotogp.hu weboldal szerkesztője vagyok, amelyről a Mana X is bekerült a fórumra. Köszi Nektek! Látogassátok az oldalt, mi pedig próbáljuk minél érdekesebb tartalommal feltölteni és kiásni a sóderágy titkait. Szívesen várjuk az ötleteiket és persze a kritikákat.
Üdvözlettel:

Guld Péter

(#16821) SzalaiG válasza gupe (#16820) üzenetére


SzalaiG
addikt

Sok tartós-teszt legyen! Kezd mondjuk a CBF600al, mert az elég népszerű. :)

/
Nekem is ilyen van.... :D

(#16822) zsoltee10 válasza Tüzi (#16818) üzenetére


zsoltee10
addikt

mit jelent a fekete matrica? mi áll rajta? amúgy nekem jobban tetszik az vfr. még ha láncos is, meg V-TEC-es. :) de csak elméleti szinten nézegetem őket. csak akkor cserélném el, ha jól beszámítanák az enyémet, és nem kellene sokat ráfizetnem.

(#16823) ALI_G válasza gupe (#16820) üzenetére


ALI_G
veterán

wankel motor egy motorkerékpárban?! wwoow!

Norton NRV 588. Érdemes tudni, hogy egy 588 cc, Wankel motor található benne. Gyakorlatilag ugyanaz, mint 1992-ben. A benne rejlő computernek és az injektornak köszönhetően azonban 170 lóerő, és 130 kg

(#16824) Gaboman válasza Kevo (#16802) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mert biztos marha csúnyák voltatok! :)
Azt hitték támad a mars! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#16825) BlazR válasza Tüzi (#16815) üzenetére


BlazR
tag

Ingyen volt :D úgy szerezték nekem, és tudod mire rakták fel azelőtt? (ne nevess) Aprilia AF1

E

(#16826) BlazR válasza zsoltee10 (#16816) üzenetére


BlazR
tag

A kipuff dobokat magyarhon gyártói se mérés alapján csináják, úgy gondolom azzal hogy a végcső keresztmetszete, a összelillesztés kezdő keresztmetszete nem változott, és a hosszúság is alig pár centit, azzal nem tettünk rosszat a motornak, figyelembe véve azt, hogy a leömlőcsövekhez egyáltalán nem nyúltunk. A dobban lévő csövet persze perforált lemezből készítettük. Kétütemű motornál persze más a helyet ott nem lehet így kipufogót csinálni, ott mérések, komoly mérések, és nagyon pontos szerkesztés kell.

Persze a kipuff teljesítményszintjét illetve hatékonyságát, vagy esetleges kopás növekedést alátámasztani méréssel nemtudom, pusztán érdekel a téma, és ezek alapján lehető legnagyobb odafigyeléssel készítettük el a kipufogó dobot.

Nemtudom mennyire hallatszik a videón a hangja de azért megmutatom ez nyár végén készült:
Videó

E

(#16827) BlazR


BlazR
tag

Egy kis érdekesség:
A suzuki is gyártott wankel motoros motorkerékpárt:
SUZUKI RE5
Suzuki RE5 alapjárat

E

(#16828) Topiccsendőr válasza BlazR (#16826) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hátja úgy tudom, ha nincs visszadurrogás, teljesítménylyuk, akkor nem égnek be a szelepek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#16829) Kevo válasza Gaboman (#16824) üzenetére


Kevo
tag

Mert biztos marha csúnyák voltatok! - inkább akkik szembe néztek velünk :D
Ők tőlünk rosáltak be..mi meg tőlük :DDD

Azt hitték támad a mars! - érdekes öltözékű emberek nagy, furcsa fejjel...hmmm...van benne valami :U :D

[ Szerkesztve ]

(#16830) zsoltee10 válasza BlazR (#16826) üzenetére


zsoltee10
addikt

jól van, te tudod, ahogy persu írta, ha nem durrog, akkor nem lesz gond elvileg.
(amúgy nem nagyon vennék magyar kisipari dobot.... már csak azért sem, mert nincs hozzá papír, és külföldön azonnal kérik egy ellenőrzéskor... ezért vettem inkább nagyobb gyártó termékét)

(#16831) [lAyCsI] válasza NFree (#16791) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a K5/K6-os széria a kedvencem,
szép :K

-= No way back from Here =-

(#16832) TayRol


TayRol
veterán

Hu sracok, a hetvegen nem volt netem, s latom mennyi hsz-t termeltetek!

Udv. az ujaknak a forumon, a sarga suzin a bodis dob szigoruan nez ki :)

Nekem a hetvegen jott meg az uj bukom, dobok rola par kepet:

- kep1
- kep2
- kep3

p.s.: sorry a minosegert

p.s2: latom nem is bodis :B csak a szin es a forma megtevesztett

[ Szerkesztve ]

(#16833) NFree válasza [lAyCsI] (#16831) üzenetére


NFree
addikt

:R Hát igen, K5-ös a kicsike használtan vettem újra sajna nem telik, és bánt is nagyon mert ugye van már rajta pár karc és állandóan felkúrom magam ,hogy lehet így nem vigyázni valamire , na de mind1, most van benne 14000km ebből 2000t tettem én bele, pont tegnap téliesítettem, viszont már rettegek a tavasztól, mert kell rá 2db gumi, első fékbetétek, meg venni akarok egy komplett bőr rucit, úgyhogy kezdhetem felfújni magam , mert nem 2ft lessz, ráadásul ittvan ez a kurv@ pc, erre is rá kénne dobjak egy kis lóvét.

Nos, ha valaki netán tudja honnan tudnék gyári fékbetéteket rendelni a mocihoz olcsón, kérem jelezze mert próbáltam keresni a neten, de valószinű idióta vagyok, vagy nem elég türelmes, de nem találtam. :R

vga

(#16834) jasszer válasza TayRol (#16832) üzenetére


jasszer
senior tag

Jópofa ez a Ku klux klanos festés. :DDD

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#16835) TayRol válasza jasszer (#16834) üzenetére


TayRol
veterán

Dejoam! :)) Kesobbiekben festetni szeretnem.

(#16836) bajnokpityu válasza ALI_G (#16823) üzenetére


bajnokpityu
félisten

még az MZ gyári is próbálkozott wankellel.

Szalai:hamarabb lefordulnék a CBFről unalom miatt, minthogy egy cikket tudnék irni róla :)
oké,nem nekem szólt.de annyira egy univerzális gép,h kár rá szót pazarolni.mindenre jó,de semmire sem.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#16837) feca81 válasza ALI_G (#16764) üzenetére


feca81
aktív tag

aznap en is motoroztam este.meg ma rrggel is:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#16838) jasszer válasza feca81 (#16837) üzenetére


jasszer
senior tag

Ma én is mocival jöttem melózni. Süt a nap, tiszta az út, végre a visszapillantók között is lehetett haladni óvatosan, csak majdnem kiütött egy transporter... épp a felezővonalon haladtam, neki meg szüksége volt a belső sávra is mikor átsorolt a külsőből a középsőbe, a nyélgázból ítélve valószínűleg törleszteni akart, mert az előző lámpánál elmentem mellette. :))

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#16839) BlazR válasza zsoltee10 (#16830) üzenetére


BlazR
tag

Nem persze nem durrog, nincs lyuk meg ilyenek. Amúgy én se vennék kisipari magyar dobot, ha a nagy gyártók dobjai nem 70e felett kezdődnének.

E

(#16840) ALI_G válasza TayRol (#16835) üzenetére


ALI_G
veterán

csak matricázni szabad! festeni tilos!

(#16841) TayRol válasza ALI_G (#16840) üzenetére


TayRol
veterán

aa, airbrush lesz (de ez a feher alap is elegge bejott a sotet plekoval, lehet maradni fog igy). :)

jasszer:gazdagok a lelki szegenyek...

[ Szerkesztve ]

(#16842) [lAyCsI] válasza BlazR (#16826) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

szép rotyogós:)
úgy hallom a kiskutyusnak is bejött a háttérben :D

-= No way back from Here =-

(#16843) [lAyCsI] válasza zsoltee10 (#16830) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha lájtosan durrog az nem gond egyáltalán:
motordoki

amúgy meg én is szivesebben vettem volna rá Akrát vagy Yoshit, csak sajna nem futotta...

-= No way back from Here =-

(#16844) feca81 válasza jasszer (#16838) üzenetére


feca81
aktív tag

:DD
szegeden ugy vettem eszre,egyre jobban figyelnek a motorosokra.komolyan,alig alkarnak leszoritani,elore engednek,mutatjak,h rantsam oda,had halljak a hangjat.es ne mkisgyerekek,hanem pl multkor egy buszsofor.
alltam a pirosnal,elorefurakodtam.mogottem a buszos krutol.leszartam.de csak kurtol.hatrafordultam mi baja.erre latom a jellegzetes csuklomozdualtot.rarantottam neki,es megkoszonte:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#16845) [lAyCsI] válasza TayRol (#16832) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jó választás volt :K
lesz rajta valami custom pingálmány?

-= No way back from Here =-

(#16846) [lAyCsI] válasza NFree (#16833) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sztem inkább utángyártott fékbetétet vegyél,(bár passz mennyi lenne a gyári) EBC-t sokan dícsérték ill. tesztet is nyert,
next time sztem én is kiprószálom...

a PC-re én már egy ideje nem költök, nem fussa :D

-= No way back from Here =-

(#16847) ALI_G válasza NFree (#16833) üzenetére


ALI_G
veterán

fékbetét EBC egyértelműen. Gumival jól jársz ha most a holt szezonban megveszd 10-20%-kal olcsóbban.

Használt bőrruha érdekel? 54-es alsó+felső -->[link]

[ Szerkesztve ]

(#16848) jasszer válasza feca81 (#16844) üzenetére


jasszer
senior tag

Alapvetően Pesten is figyelmesebbek, a Hungárián sokszor kell köszöngetnem, ma pl. egy kamionos húzódott le kicsit, találkozott a tekintetünk a visszapillantójában. :K

A GS-től nem nagyon szoktak gázcibálást kérni, de nem is bánom, jobban szeretem hogy kocamotornak nézik, ha úgy adódik legalább vidámabban alázok. ;]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#16849) TayRol válasza feca81 (#16844) üzenetére


TayRol
veterán

Egyebkent nekem iden nyaron itt Pesten is voltak jo tapasztalataim, sot, tobb volt, mint rossz. Rengetegszer mentem kocsisorok kozott, s mintha varazsszo lett volna, kettenyilt a sor, hogy kozepen jobban elferjek. Pedig `csak` egy 650-es Bandit default kipufogoval. :)

Lajcsi: igen, valamit majd szeretnek rakatni ra, de most gondolkozom rajta, hogy a nyarra feher marad, elegge bejon ez a szin.

mod:
jasszer: :K

[ Szerkesztve ]

(#16850) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni; Sisakba/ra építhető Bluetooth beszélőkét szeretnék vásárolni.
A lényeg h 2 szett legyen benne-azaz az utassal tudjak kommunikálni.
Milyen típust ajánlotok?
Én konkrétan a Scala Rider Team Set nevű headset-et néztem. Ebben a shopban találtam meg legolcsóbban,máshol bőven 50k környéke.. :F
Köszönöm a segítségeteket!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.