Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12401) zsoltee10 válasza ALI_G (#12397) üzenetére


zsoltee10
addikt

Múltkor már írtam. Nekem ugye Dunlop Roadsmart van. 6000km van a hátsó gumiban, sokat ment pályán, két személlyel. Kockásodásra nem hajlamos, a profil mélységének csökkenése középen egyelőre nem nagyon érzékelhető. A tapadás viszont brutál, simán széléig tudom dönteni, mióta az első gumma is megvan, mert az nagyon nagyot fog az előző gumimhoz képest. Ennél több utcára szerintem felesleges. A szélénél lejjebb már hova döntsem? :))

(#12402) Flashback


Flashback
addikt

Hohó :) Nekem jövőhétre bent lesz az új kormánycsapágyam szóval nekem onnantól jó. Kakucs v. Euroring. Menjünk, menjünk! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12403) qpakcovboy válasza zsoltee10 (#12401) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nekem már kb 8000 km van a pilotpower2ct-ben de középen kezd a profil mélység eltűnni. Hozzátartozik, hogy nem voltam pályázni, és csak ritkán járok szerpentinen sajnos.
Amúgy egy véleményen vagyok veled, szerintem utcára csillagos ötös a kétkomponensű gumi.

(#12404) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

hétvége kunmadaras gyertek!!!!

Life is Short... Ride Hard!!!

(#12405) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

nagyon motor függő a gumi... pl a kéthengese twin motorok eszik a gumit mer olyan nyomatékosak kis fordulaton is...

Life is Short... Ride Hard!!!

(#12406) Topiccsendőr válasza Jodanovich (#12405) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem meg csuklófüggő. 12 000 km van lassan az én Pilot Poweremben most cserés már. Kéthengeressel meg sornéggyel is uganannyi időt kibír. Semmi köze a nyomatékhoz, ugyanis azt te engeded rá, nem a motor. Vagy a motor vezet téged? :D

Ali: Szombaton asszem Kecskeméten verseny lesz, utána tolom be a szervizbe olajcserére, meg végre valahára a fojtószelep szenzort is kicseréltetem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12407) Topiccsendőr válasza T.C.G.T. (#12379) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

tyűűűű, szerintem hagyd. :(
Valami szakinak kéne odaadni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12408) Topiccsendőr válasza Integra (#12377) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ehhh, én valami reggeli műsorban láttam, hogy Stohl Buci, - bazz az a Stohl Buci, aki ittasan meg beszívva, meg kituggya hogyan siet le haknizni valahová, meg hatszor majdnem kinyírta magát autóval - nah az az iggggggazi kettősmércéjű hepciáskodó szabálysértő mondta a tévében, hogy nem érti hogy hogy lehetnek ilyen hülyék az meberek, mint az a motoros. Most ééérted, Stohl ilyenkor kussoljon a sarokban, szipogjon zsebkendőbe égő arccal, a kis műsorvezető csajszi akadjon ki ezen, de Stohlnak semmi joga egyáltalán véleményt formálnia erről.
Nah így láttam de amint látod azon a nemzet színészén én jobban kiakadtam, mint az akciófilmeken szocializálódott motoroson.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12409) Jodanovich válasza Topiccsendőr (#12406) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

milyen kéthengeresed van?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#12410) bajnokpityu válasza Jodanovich (#12405) üzenetére


bajnokpityu
félisten

emmarhaság,már bocsánat.nekem 4-5ezret birnak ki kis caros haccázas sor4eseken a hátsók.teljesen normális átlagos utcai sportúra gumik.annyiban lehet igazad,h egyenetlenebbül járnak,és emiatt pillanatokra jobban csuszik-kopik.csakhogy annyira azért nem járnak egyenetlenül a V2esek,és finoman a sor4esek.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12411) Topiccsendőr válasza Jodanovich (#12409) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy egyhengeresem meg egy sornégyem van. Nincs kéthengeresem... még... :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12412) Topiccsendőr válasza zsoltee10 (#12401) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

háhova? addig amíg tapad lehet dönteni. :D De komoly, túl lehet dönteni a gumin, amíg nem csúszik, persze szigorúan zárt pályán, és csak tapasztalt kaszkadőrök. :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12413) ALI_G válasza Topiccsendőr (#12406) üzenetére


ALI_G
veterán

na én meg vasárnap megyek kecsura.
Ott hol van pálya???

pilot power mire való? sport? ez nem 2ct ugye?
időpontot akarok kakucsra!

[ Szerkesztve ]

(#12414) ALI_G válasza zsoltee10 (#12401) üzenetére


ALI_G
veterán

az frankó, de a 2 ct-k középen nem ugyanolyan kemények mint a sima 1ct-s? és csak a szélén puhább?

(#12415) CyB0RG


CyB0RG
csendes tag

Sziasztok!

Most csinálom az A jogsit és jövőre esedékes lesz egy motor beszerzése.
Viszont már most tervezgetem, hogy mi, merre hogyan...
A kiszemelt "áldozat" már megvan: 2007-ben megjelent Honda CB600F Hornet.
Bevallom a listán volt a Bandit és a Z750 is, de valahogy külsőre ez a bejövős. :D

Szóval amit szeretnék megkérdezni tőletek, tapasztalt öreg rókáktól: Új vagy használt? Bevallom az új felé húzok, mégpedig azért mert ahogy nézem, a kocsikkal ellentétben a mocik ára nagyon tartja magát. Továbbá a mocikhoz nem értek (még :) ) ezért egyelőre sem szerelni, sem használtat "megszakérteni" nem tudok.
No meg ott van az is, hogy egy ilyen gépsárkány sokkal érzékenyebb a külső behatásokra (taknyolás) mint egy kocsi.
Ugye a km állás-t nem is nézi az ember (sajnos ide jutottunk), de ezeknél úgy olvastam, hogy fontos a megfelelő bejáratás, karbantartás és csak akkor lehetek biztos abban hogy minden ok a géppel, ha elejétől fogva én használom, járatom be, stb....

Szóval ezek az érveim, meg tudnátok erősíteni ebben / cáfolni ?

U.I: Persze ez az első motorom és tanulómotor is lenne egyben, de nem akarok kínlódni leharcolt kis ccm-esekkel mert anyagilag sem biztos hogy megéri állandóan cserélgetni a mocikat ( És a Hornet-ért nagyon odavagyok, szóval tuti annál kötnék végül ki :D )

(#12416) Jodanovich válasza CyB0RG (#12415) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

ha van lové természetesen az új, ha meg nincs keress megbízható forrást...
teljesen mindegy melyiket veszed mindegyiknek van valami nyűgje...

Life is Short... Ride Hard!!!

(#12417) Boci_83 válasza bajnokpityu (#12398) üzenetére


Boci_83
őstag

Milyen motorról is van most szó? Neked nem 600-asod van?

**********

(#12418) bajnokpityu válasza Boci_83 (#12417) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de.csak kérdezted,mi lett a 954ből jana féle hangolás után.136 ló volt gyárilag főtengón,lett belőle 136keréken,150főtengón.nyomaték meg jó kusza volt,lett belőle vonalzós görbe.és levitte a fogyit is.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12419) bajnokpityu válasza CyB0RG (#12415) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,tegyük fel hornetet veszel.akkor nehéz lenne egy hondának meghamisitani a szervizkönyvét,hondáék központi szerverre tolják az adatot,nem csak pecsét,oszt szevasz.nekem legalábbis dátumra lebontva kinyomtatták alvázszám alapján.amikor bementem megérdeklődni a szervizkönyvben legtöbbet pecsételt szervizbe,mikor mit vettek hozzá(olajszűrőig),mikor vizsgálták baleset miatt.

van esélye,h sérüléseket is le lehet kérni,de km állás tuti.ha valami garanciát érintő variálás is volt rajta(pl okos léxűrő),akkor az is bent lehet.
külső behatást,csúszást igen nehéz tökéletesen eltüntetni,pláne egy burkolatlan motoron,hozzá egyáltalán nem értőnek is fel fog tűnni.jól tartják árukat?hát nem mondanám.

én fingszűz járművet nem valószinű, hogy vennék,amik engem érdekelnek tipusok,nem érné meg,rizikó ide-oda.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#12420) Boci_83 válasza bajnokpityu (#12418) üzenetére


Boci_83
őstag

Ja a haverod 954-ese. Nah, igy már értem, kicsit elvesztem a rengetegben. :D

**********

(#12421) qpakcovboy válasza Topiccsendőr (#12406) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Téged is lehet itt látni? Kecsóra a dzsamahával mész?

(#12422) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#12408) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Nopara... nem lesz mindíg szerencséje ;)

-= No way back from Here =-

(#12423) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#12412) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

már akartam kérdezni, mire mondta ezt a bullshitet Frau Update?:)

-= No way back from Here =-

(#12424) [lAyCsI] válasza CyB0RG (#12415) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha első motor, akkor inkább egy használt Hornet...
de az lenne sztem a legjobb ha 1-2 évre inkább valami kicsit gyengébb vasat vennél, aztán jöhetne a lódarázs újonnan:)

-= No way back from Here =-

(#12425) CyB0RG válasza Jodanovich (#12416) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Jodanovich & bajnokpityu : Köszi mindekettőtöknek a tanácsokat, úgy érzem nem is baj hogy csak jövőre lesz aktuális ez a vásárlás, nem egyszerű ez... :)

Azért azt jó tudni, hogy Hondánál központi adatbázis van, így már a használtak is szimpatikusabbnak tűnnek.

(#12426) CyB0RG válasza [lAyCsI] (#12424) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Igazából már most, a jogsi-n is hamarosan egy CBF500-as nyergébe fogok ülni, egyből kiderül megbírkózom e a "nagyvassal" :D

(#12427) ferkoboy válasza CyB0RG (#12426) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hi!

Azért kis tapasztalat nagyon nem árt előtte.
Én most 250es nyergében vagyok, s eleinte egy-egy kanyarodásnál volt para.
Sőt volt olyan, hogy az 50es nyergében is nem okvetlen rajtam mult, hogy még vagyok. Csak annyi, hogy nem jött szembe.
Tiszteld a nagyvasat, de még a kicsit is. Tud a kisebb is sokszor meglepetést okozni. Inkább vegyél egy évre valami olcsóbb használt, kisebb gépet, azzal tanulj meg motorozni, aztán jöhet a nagyobb. Nem árt legalább pár ezer km egy kisebb gépsárkányon.
A jogositvány megszerzése meg nagyon nem egyenlő azzal, hogy "megtanultál" motorozni. Az nagyon-nagyon alapoktatás. Kulcsszó: fokozatosság.
Ha gondolod megfogadod a tanácsom, ha gondolod nem.

mod: mondom ezt ugy, hogy GS500-an vizsgáztam, néha egy-két karikára "lenyúlom" öcsém CBR600F-ét. Szoval nem korlátozott a jogsim sem, mégis 250ccm van alattam.

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#12428) [lAyCsI] válasza CyB0RG (#12426) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

az addig OK,
csak teljesen más forgalomban 60-70-el poroszkálni,
meg elmenni valmerre egy egészségesebb csapatásra...
első motornak bőven jó egy használt 60 ló körüli 5-600-as valami

-= No way back from Here =-

(#12429) Topiccsendőr válasza ALI_G (#12414) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a gumi két oldalán kb 2centi a puhább. Elég kevésnek tűnhet de sokat ér.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12430) Topiccsendőr válasza qpakcovboy (#12421) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem megyek, mert úgy néz ki illegális a verseny, legalábbis MAMS licenszesek nem mehetnek. Úgyhogy tolom be a szervizbe dzsamahát, és mindenki szurkoljon, hogy jövő hét végére kész legyen, hogy mehessünk egy karikát.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12431) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#12430) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

kúl,
pont javallani akartam...
asszem vasárnap talán már lesz GP,
szal Szombatot támogatnám :B

-= No way back from Here =-

(#12432) Integra válasza Topiccsendőr (#12408) üzenetére


Integra
titán

kokainozott, elég durván, és úgy kente fel magát a szalagkorlátra és majdnem megölve a családját is.. szerintem még most is havazhat neki, aki ilyen keményen tolta, annál mindig lesz..
undorító egy féreg.. pont az ilyen képmutatása miatt, amit te is mondasz..

de az a motoros is megéri a pénzét.
az ilyenek miatt hamarosan nagyon durva szankciók lesznek motorra.
mire végre lerakom a jogsit, addigra valszeg fel sem ülhetek rá:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12433) Integra válasza Topiccsendőr (#12429) üzenetére


Integra
titán

a nicky által reklámozott 2 komponensű gumákat használod?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12434) Topiccsendőr válasza Integra (#12433) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Asszem azt. És a vicces, hogy az első guminak nincs is két komponense, csak a keverék puhább a sima Pilot Powernél. Szóval a hátsó valóban két komponensből áll, de az csak arra kell amikor nagyon koppon mész a motorral. Amikor a szélén a 2 cm-ert használod jóformán. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12435) Integra válasza Topiccsendőr (#12434) üzenetére


Integra
titán

na az nálam nincsen, fateromnál se, pedig ő már vén róka, jól terelgeti a fézert.. :)
akkor neki jó továbbra is a diablo.
bár nem mai gumi. lehet, hogy érdemes lenne újra körbenézni, hogy most mi a korszerű modern gumi általálnos használatra az öreg igáslóra:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12436) Topiccsendőr válasza Integra (#12432) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nemtom, ha jött volna a vonat akkor is áttöri? Igggazi idióta. :(((
Az ilyenek miatt tényleg csak mindenki megszívja.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12437) Integra válasza Topiccsendőr (#12436) üzenetére


Integra
titán

a megdöbbentő az, hogy megúszta.

de császár előd is megúszta..
tudod, ő is nagy boci szemekkel mondta a tévébe, hogy ő még egy füves cigarettába se szívott bele... (vagy pont hogy csak egy füves cigarettába szívott bele?? rég volt, nem emlékszem már rá) most meg partikon partiarcoskodik... vicc

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12438) jasszer válasza Integra (#12437) üzenetére


jasszer
senior tag

Hát... nekem még rémlik Előd első együttese (asszem FLM névre hallgattak), zeneszerető ember józanul ekkora haknit nem tud tartósan csinálni. Gyanítom a lemezlovasi munkássága is a "straight edge" jegyében zajlik. ;]

De hogy on is legyek: vettem a kidurrant hátsó papucs helyére egy alsókat. gumit, uolyat mint a régi, normális h a bejáratás alatt "kúszik" a kanyarokban? Pontosabban: ez a normális jelenség egy új guminál, vagy vmi másra utalhat? (pl. h a defekt után deformálódott a felni)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#12439) Topiccsendőr válasza Integra (#12437) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jha, a rendőrgyilkos? Annak is valami nagykutya ismerős nyúlt alá, meg nemtom hogy kaparták ki a zsekák kezei közül. (tehetős szülők+óriási kapcsolati tőke+pénz= törvényen kívűliség) Ha te vagy én ugyanezt elkövetjük, fx hogy helyben fejlövést kapunk. De ez nem annyira gázos, mint az, hogy Előd az eset után egyből kiment az országból, és ha valaki megkérdezte az ügyéről, akkor mindig fel volt háborodva, hogy őt ne csesztessék mindig ezzel, meg mindenki csak ezt kérdezi, meg ő szenvedett már eleget emiatt. Micsoda értékrend. Nah ilyen pszichopaták között élj normális életet...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#12440) ALI_G válasza Topiccsendőr (#12439) üzenetére


ALI_G
veterán

tarkónlövés!trakónlövés! ;]

(#12441) ALI_G válasza Topiccsendőr (#12429) üzenetére


ALI_G
veterán

nájsz. Épp, hogy eldöntöm addig :)
És miért mondják "okosok", hogy a 2 cT felesleges pénzkidobás? Vagy ez csak utcára érvényes? Mert akkor lehet értem is...
hétfőn viszem szervizbe, megmutatni, hogy mit kókányoltak baromkák. Pityu azt mondta vmelyik nap, hogy lecserélték (pontosabban elmentek) szolnokon a hondások és új emberkék dolgoznak bent. Remélem rendesek lesznek.

(#12442) ALI_G válasza CyB0RG (#12415) üzenetére


ALI_G
veterán

Egyből 0-ról mész A-ra? Mert akkor feltétlen vegyél vmi 250-es MZ-t, azon nem bukhatsz sokat, de én nem ülnék rá egy 600-as hornetre nulláról. Z750-re meg végképp nem :)

Egyékbént ha találsz látszólag nem fos hornetet ami 2007-es gyártmány, akkor nagy befürdés nem lehet. 1 év alatt nincs az vadállat aki széthajtja :) Előtte meg 2006-ig mást gyártottak hornet néven, egyébként szerény véleményem szerint a 2006-os jobb mint a 07-es. A 08-at nem próbáltam.

(#12443) feca81


feca81
aktív tag

no.nem a hengerfej tomites a hibas.a tuzkarika ep,a vizjaratok epek.lovesem sincs mi lehet a baj.egyszeruen tokeletes a motor,es megse.ha vki ezt megmagyarazza,istenkent fogom dicsoiteni!
amit ellenoriztunk:
termosztat-nincs benne
hutosapka tokeletes
vizpumpa tokeletes
jaratok tisztak
huto kivul belul tiszta
viz deszt viz
hengerfej tomites tokeletes
venti kapcsol,idoben kapcsol,mukodik
csovek jol zarnak,nem ereszt sehol
kiegyenlito tartaly jo,nem lyukas.

most azt csinaljuk,h vannak plusz jaratok a hengerfejen,ami a tomitesen nincs kiutve.kilyukasztjuk,h ott is folyjon at a viz. osszerkajuk ezzel.ha mukodik,ok,ha nem,ketsegbe esek

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12444) Boci_83 válasza feca81 (#12443) üzenetére


Boci_83
őstag

Fagyállóval töltsd fel mindeképpen. A fagyálló később forr fel. A Hondán nekem is nagyon furcsa hogy ha megyek városon kivül semmi, fix 82 fokot ir, amint beérek egy városba, faluba, vagy egy lámpánál megállok, azonnak 105 fok a hűtővíz. A ventilátor csak 102 nél kapcsol, előtte nem kapcsol be. Viszont nem forr fel a hűtővíz, mert a fagyállónak magasabban van a forráspontja.

**********

(#12445) feca81 válasza Boci_83 (#12444) üzenetére


feca81
aktív tag

de (elnezest a kifejezesert) megb.szza a qrva anyjat ez a szar csotrogany. ennek mukodnie kell deszt vizzel is!ok,h kesobb forr fel a fagyallo,de nem oylan sokkal,h az jelentos eredmenyt erne el nalam. max 5 fok az elteres. az max 5 percet jelent.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12446) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Ma voltam Gyorben, lefoglaltam a motorom, de koltozes miatt csak a jovo honapban veszem at, addig legalabb vigyaznak ra :)

Mihelyst lesznek infok, jelentkezem!

Udv.
TayRol

p.s.: bocs a kepert, telefonnal keszult...

(#12447) TayRol


TayRol
veterán

:B 2x ment

[ Szerkesztve ]

(#12448) feca81 válasza TayRol (#12446) üzenetére


feca81
aktív tag

vagany kis joszag,gratulalok hozza

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#12449) TayRol válasza feca81 (#12448) üzenetére


TayRol
veterán

Koszonom, remelem jol fog szolgalni :)

(#12450) Integra


Integra
titán

Halálos motorbaleset
MTI
| 2008. július 5., szombat 13:25

Személyautóval ütközött és életét vesztette egy motoros Cegléd belterületén. A baleset egy útkereszteződésben történt, ahol a motoros nem adta meg az elsőbbséget, és összeütközött a szabályosan közlekedő személyautóval. A kocsi utasai közül senki nem sérült meg.

:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.